کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سقف وام مدیران و کارکنان بانک‌ها چقدر است؟

کدخبر:۳۸۳۸۴چهارشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹:۵۲۵۴۵۹ بازدید

بحث جنجالی پیرامون وام مدیران و کارکنان بانک ها بعد از حقوق های نجومی مطرح شد؛ جایی که رسانه ها و مردم مطلع ...

بحث جنجالی پیرامون وام مدیران و کارکنان بانک ها بعد از حقوق های نجومی مطرح شد؛ جایی که رسانه ها و مردم مطلع شدند، بانک ها از منابع قرض الحسنه استفاده می کنند و به کارمندان خود وام می دهند. بعد از این ماجرا در چندین نوبت سعی شد تا اوضاع وام های پرداختی به مدیران و کارکنان بانک ها به لحاظ مبلغ، منبع و نرخ سود توسط مسئولین مربوطه به سامان شود.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از تابناک، پس از جنجال حقوق ها نجومی، خبر دیگری در رسانه ها منتشر شد که مردم را بیش از پیش ناراحت کرد. خبری که در هیاهوی حقوق های نجومی منتشر شد، مربوط به وام هایی بود که بانک ها به مدیران و کارکنان خود می دادند. درست در زمانی که بانک ها اعلام می کردند، منابع لازم را جهت پرداخت وام های ازدواج ندارند، اسناد و مدارکی رو شد که مشخص بود بانک ها از منابع قرض الحسنه استفاده کرده و به مدیران و کارکنان خود وام می دهند؛ هر چند پس از انتشار این ماجرا، کارکنان بانک ها بر این باور بودند که قربانی حقوق های نجومی شده اند؛ اما این واقعیتی بود که رسانه ها آن را منتشر کردند. مسئولین مربوطه نیز برای اینکه بتوانند جلوی این بحران را بگیرند شروع به مصاحبه و دادن وعده هایی جهت بسامان نمودن اوضاع وام های پرداختی به مدیران و کارکنان بانک ها کردند.

داستان «پرداخت وام ها به مدیران و کارکنان بانک ها» از زمانی آغاز شد که مجلس و دولت بر سر افزایش میزان وام ازدواج از 3 میلیون تومان به 10 میلیون تومان با یکدیگر به مشکل خوردند. دولت معتقد بود که بانک ها منابع کافی جهت پرداخت این تسهیلات را ندارند و نمایندگان مجلس گفتند که بانک ها به جای پرداخت تسهیلات کلان به کارمندان خود با سود کم، به مردم وام ازدواج بدهند.

این شروع ماجرا بود و رسانه ها بعد از این جریان، تلاش کردند به بررسی میزان وام ها و تسهیلات پرداختی به مدیران و کارکنان بانک ها بپردازند و در جریان همین بررسی ها مشخص شد که حرف نمایندگان مجلس درست بوده و بانک ها از منابع قرض الحسنه جهت پرداخت تسهیلات به مدیران و کارمندان خود استفاده کرده اند.

نخستین واکنش به این ماجرا در تیر ماه 95 توسط علی طیب نیا وزیر اقتصاد نشان داده شد. طیب نیا در راستای ساماندهی به پرداختی های نامتعارف به مدیران ارشد بخشنامه ای را صادر نمود که در آن محدودیت های جدید برای پرداخت تسهیلات بانکی به مدیران ارشد 15 سازمان، بانک و شرکت دولتی در نظر گرفته شده بود. 

وی در یازده تیرماه 95 پیرامون این بخشنامه توضیح داد: در گذشته وام به صورت قرض الحسنه پرداخت می شد و برای آن هم سقفی وجود نداشت و همین باعث شده بود که یکسری پرداخت های نامتعارف وجود داشته باشد. به همین دلیل، اکنون دولت مصوبه ای داشته که به موجب آن امکان اعطای تسهیلات از محل منابع قرض الحسنه به مدیران و مسئولان سیستم بانکی و شرکت های دولتی وجود نداشته باشد. 

طیب نیا افزود: کمیته ای را مسئول تعیین سقف تسهیلات و نرخ سود کرده ایم که قاعدتاً پرداخت تسهیلات از محل قرض الحسنه نخواهد بود. 

حسین قضاوی، معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی نیز که در گفت وگوی بخش خبری 14 سیما در 12 تیر 95 حضور یافته بود درباره این بخشنامه توضیحاتی را ارائه نمود و گفت: بنا بر این بخشنامه، سقف تسهیلات رفاهی و وام هایی که به کارکنان بانک ها و بیمه و سایر شرکت های دولتی پرداخت می شد، از این پس باید در کارگروهی مرکب از وزیر امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس کل بانک مرکزی برسد؛ همچنین نرخ این تسهیلات نیز باید از سوی شورای پول و اعتبار تعیین شود. 

مدتی بعد از این واکنش ها فرشاد حیدری معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد که طبق مقررات جدید، پرداخت تسهیلات به کارکنان بانک‌ ها از محل منابع قرض‌الحسنه ممنوع شده است و بانک ‌ها موظفند هر گونه تسهیلاتی به کارکنان خود را از محل منابع داخلی خود بپردازند. 

تقریبا دو ماه بعد از واکنش های وزیر اقتصاد و معاون نظارت بانک مرکزی یعنی در 15 شهریور 95، خبری در رسانه ها منتشر شد که در آن عنوان شده بود، منابع آگاه بانکی بیان نموده اند که به زودی  بخشنامه ای در رابطه با نحوه تسهیلات دهی به کارکنان و مدیران عامل بانک ها تنظیم و به شبکه بانکی ابلاغ خواهد شد. 

منابع آگاه بانکی به ایسنا گفتند، سقف تسهیلاتی که یک بانک می ‌تواند به مدیران و کارکنان خود پرداخت کند، نخست ۲۵۲ میلیون تومان تعیین شده بود که در نهایت تصمیم ‌گیری شد، این رقم به ۲۵۰ میلیون تومان کاهش یابد. این در حالی است که پیش از این، سقفی برای تسهیلات دهی وجود نداشت و در چند حوزه از جمله مسکن، جعاله، خودرو و ... امکان دریافت تسهیلات از سوی کارکنان بانک ‌ها وجود داشت. در عین حال که قرار است سود پرداختی به مجموعه این تسهیلات حدود ۱۰ درصد باشد و این در حالی است که پیشتر کارکنان بانک ‌ها تسهیلات را با سود هفت درصد و از منابع قرض‌الحسنه دریافت می‌ کردند.

ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز در چهارم مهر 95 پیرامون این بخشنامه عنوان نمود که حداکثر تسهیلاتی که در مقطع کنونی می توان به کارکنان بانک تخصیص داد در حد 250 میلیون تومان است و بیش از این امکان پرداخت وجود ندارد چون وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به شرایطی بهتر از این دست پیدا نکردند.

در 15 آبان 95 حسین قضاوی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم پیرامون اینکه آیا سقف تسهیلات به مدیران و کارکنان بانک همان 250 تومان است، گفت: نه، عدد آن کمتر از 250 میلیون تومان است! و ادامه داد: قبلاً معیاری که برای پرداخت تسهیلات به کارمندان وجود داشت، چهل برابر حقوق بود. منتهی این چهل برابر حقوق سقف نداشت و برای عضو هیأت مدیره و مدیرعامل که حقوقش فرضاً 8 میلیون تومان باشد، چهل برابر غیرمتعارف بود. 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: برای اینکه وام ها غیرمتعارف نباشد، علاوه بر معیار 40 برابر حقوق سقفی در نظر گرفته شده که تسهیلات پرداختی از آن سقف نباید بیشتر باشد.

آخرین تلاش سال 95 برای جلوگیری از تسهیلات دهی غیرمتعارف نیز به لایحه برنامه ششم توسعه بازمی گردد. در تبصره 2 ماده 35 لایحه برنامه ششم توسعه آمده بود: کارکنان و مدیران و اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل بانک‌ ها و مؤسسات مالی و اعتباری و صندوق ‌های وابسته به دستگاه ‌های موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری می‌ توانند در طول دوران خدمت صرفاً درحدی که سایر کارکنان دولت از تسهیلات ازدواج، مسکن و تعمیر مسکن استفاده می‌ کنند از تسهیلات ضروری برخوردار شوند. البته این تبصره توسط نمایندگان مجلس بنا به دلایل مختلفی حذف شد!

به هر صورت این مجموعه صحبت هایی بود که مسئولان مربوطه پیرامون تسهیلات دهی به مدیران و کارکنان در سال گذشته انجام دادند و آنچه از لابلای این صحبت ها می توان به آن رسید، این است که اولاً سقف این تسهیلات در دوران خدمت کارکنان و مدیران بانک ها نباید بیشتر از 250 میلیون تومان باشد. دوم آنکه پرداخت این تسهیلات از محل منابع قرض الحسنه خلاف قانون بوده و بانک ها باید از منابع خود اقدام به دادن تسهیلات به کارکنان و مدیران خود کنند و سوم اینکه نرخ سود این تسهیلات باید 10 درصد در نظر گرفته شود و کمتر از این نرخ تخلف محسوب می شود. 

پیرامون بحث نظارتی نیز باید بانک مرکزی به نحوه تسهیلات دهی بانک ها به کارمندان و مدیران بانک ها از طریق صورت های مالی ارائه شده نظارت داشته باشد. 

گفتنی است، با بررسی صورت های مالی سال 95 بانک ها تنها چند بانک از جمله بانک خاورمیانه، تجارت و انصار اقدام به شفاف سازی تسهیلات پرداختی به مدیران خود کرده اند که جای بسی خوشحالی است و باقی بانک ها را نیز باید بانک مرکزی پیگیر باشد تا این موارد در صورت های مالی آن ها قید شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهرام: 1396/4/2123:35:57،
95
105
عامو از اين بانكيهاي پركار و زحمت كش بكشين بيرون بريد سراغ رانتهاي درشت كه مملكت رو نابود كردن
مولا: 1396/4/2201:35:26،
79
30
واقعا نامردیه؟؟؟دووووومیلیون تومان کاهش خیلی بهشون فشار میاد.....
کدوم 250 میلیون.... دروغ میگن بنده آشنا دارم بیش از پانصد میلیون وام گرفته اونم نهایتا چهاردرصدوکمتر.
درضمن فکر کردین مثه همه مردم باید قسطشوپرداخت کنن؟باورکنید یه جوری از حقوقشون کم میکنن که انگاراین مبلغوبهشون بلاعوض دادن.
ویه چیز دیگه اگه احیانا این کارمندبانک به هر دلیلی مثلا تصادف فوت بفرمایند همش بخشیده میشه حالاهرمبلغی که باشه....
اینه عدالت تواین مملکت...
وحید ر: 1396/4/2202:13:05،
34
19
ایران جیب. باز خبر تموم کردی، هیچ جای این خبر اطلاعات تازه نداشت
مضحک : 1396/4/2202:27:08،
60
19
واقعا چرا توی ایران فقط سه قشر دارند زندگی می کنند

پزشکان و بانکی ها و نفتی ها

باقی ملت برا ۱۰ تومن وام باید کوررر بشن اخه مگه پول کشور مال این است کارگر مهندس معلم کارمند جز ادارات خدماتی حق حیات ندارن
من: 1396/4/2202:29:15،
63
23
بانگی ها که جدیدا کاری نمی کنند همه چیز اینترنتی شده

چرا باید حقوق ۸ میلیونی بگیرند باید خیلی از بانک ها جمع بشن
saeid: 1396/4/2209:28:30،
44
52
آقا اين ارقام حقوق 8 ميليوني رو از كجا آوري من كارمند 22 سال سابقه با مدرك فوق ليسانس ماهي 2200 حقوق مي گيرم. اصلا همچين حرفهايي نيست برادر
پاسخ به سعید: 1396/4/2211:02:30،
30
15
حقوق مهم نیس که
وامی که بلاعوض میدن مهمه دادا
ایرونی: 1396/4/2211:27:58،
10
25
بنده کارمند یکی از شرکتای زیرمجموعه نفتم. حدودا ماهی 6 میلیون درامدمه و همیشه هشتم گرو نهمه. واقعیت اینه که هزینه ها اینقده بالاست که 6 تومن توش گمه
سالار: 1396/4/2123:57:27،
83
6
آقایان
پروژه ای کلید زده اند بالاخص در صداوسیما
که جوانان تحصیلکرده فوق لیسانس و دکتری ولو در دانشگاه های بسیار معتبر دست از حرفه و تخصص خود بکشند و فعلا کشاورز و ماست بند و بقال و ماله کش و گچکار و لوله کش بشوند
میگویند اینکار عاقلانه ست!!!
میگویند اگر کار نیست از بی عرضگی و تنبلی و کم عقلی شماست!!!
4 نفر که با پارتی و سهمیه و رانت و... به جایی رسیده اند را بعنوان کارآفرین نمونه معرفی میکنند!!
نمیگویند عمری که رفت چگونه برمیگردد
Omid: 1396/4/2200:13:11،
80
43
یه نفری در همسایگی ماست که البته تازه همسایه ما شده تو یه شرکت با هم کار میکردیم تا شرکت بود هیچی نداشت خونه پدرش بود مثل اینکه یه پارتی پیدا کرد رفت تو بانک دو سال نشده یه خونه محل ما خرید دویست و خوره ای بعد چند ماه بعدش یه مزدا 3 خشک گرفت البته تعجب نداره بانک دبگهظ
Mm: 1396/4/2202:12:09،
30
49
دروغ که حناق نیست!
پاسخ mn : 1396/4/2218:33:18،
9
7
دروغ چیه
پایین ترین رده کارمند در بانک سالی دو تا ۷۰ میلیون بدون یک درصد سود و اقساط مادامی العمر
سرکتی ها که رسمی نیستند ۶۵ میلیون با اقساط و زمان معین
کارمندان از صندوقدار بالاتر وام بدون سقف و بدون بهره و بیشتر بلا عوض
میخوای ببینی عرضها یه سر به املاکی ها بزن تمام معامله گرها کارمندانی بانکها هستند
حداقل سالی ۷ الی ۸ مورد خرید و فروش دارند
اسم وام هست مسکن یا ضروری یا تعویض وثیقه یا ....
خلاصه خیلی خوش بحالشونه نوش جونشون
هانی: 1396/5/3114:55:52،
1
0
چرا همه تفکرات احمقانه شون مینویسن یعنی چی کارمندها سالی 8 تا معامله میکنند بابا چرا از چیزی که مطمئن نیستید حرف میزنید من از همه کسایی که این تهمتها رو میزنن و باعث شدن همه تسهیلات ما بانکی ها رو کم کنن نمیگذرم امیدوارم برای خودشون و بچه ها شون یکی دیگه نون بری کنه
من کارمند رسمی یک بانک دولتی هستم و حقوقم به 3 تومن نمیرسه با وام و کلی بدهی به بانک یک خونه دارم
یه جوری درباره کارمندای بدبخت بانک حرف میزنین انگار میلیاردر هستن
اونایی که سالی 8 تا معامله میکنن با درآمد بانک نیست با ارث پدری شون
خدا از همتنون نگذره انشالا با این دروغها و تشویش اذهان عمومی
محمد سعیدی: 1396/4/2200:13:47،
62
43
یه چیز جالب که دارن اینه که هنگام بازنشستگی کلیه وامهاشون بخشیده میشه.و معمولا مدیران ارشد از این موضوع استفاده کرده و در سالهای پایانی خدمتشون وامهای کلانی برای خودشون جور میکنن......
رییس: 1396/4/2204:38:39،
31
44
مگه صدقه است که بخشیده بشه ؟!!!

نگو این حرفو جایی
بهت میخندن
پاسخ به رئیس: 1396/4/2219:40:41،
8
5
اگه تو بانکها قسمت اعتبارات یا حقوقی آشنا داری یکم اطلاعات بگیری بد نیست
کاش اسمش صدقه بود
نمیدونی چه خبره
پیمان: 1396/4/2200:14:05،
62
13
مردم بیچاره میلیاردها پول را به امید قرض الحسنه سالها به بانک سپردند و بانکی ها پول مردم را به عنوان وام برای خودشان پرداخت کردند این است بانکداری از نوع ایرانی حرام و حلال برای فقیر بیچاره ها تعریف شده است.
استاد دانشگاه: 1396/4/2200:14:20،
67
25
من یک معلم دانشگاه هستم با 10 سال سابقه.یک وام 50 میلیونی از بانک ملی گرفتم با اینکه فیش حقوقی بدی ندارم ولی 2 تا ضامن ازم خواستن.رو کاغذ سودش 22 درصد بود ولی خیلی بیشتره.متاسفم واسه سیستم بانکداری رباخوار کشورمون که ملت رو میچاپه.در بسیاری از شعبات میانگین سطح سواد کارمندان به زحمت به فوق دیپلم میرسه و کیلو کیلو واسه خودشون تسهیلات ارزان میگیرن.پولی که باید تو صنعت و بازار بچرخه سراز ویلاها و املاک بانکی ها در میاره!
نیما: 1396/4/2202:12:01،
21
15
بیشتر جاها همینطور شده متاسفانه

علل خصوص همین صنف خود شما !
رییس شعبه : 1396/4/2212:53:05،
21
16
من پیش استادی چون تو و در دانشگاه تو اینها را آموختم
من که این چیزها رو بلد نبودم
همسایه: 1396/4/2219:19:14،
8
5
امثال تو در دانشگاه پدرشون این درسها را یاد می گیرند.یه کم مربوطه به نونی که در بچگی خوردید و خانواده.
همسایه: 1396/4/2219:19:54،
5
7
ببخشید این جواب رئیس شعبه بود.
غلامعلی : 1396/4/2200:15:39،
50
22
علت اصلی ورشکستگی بانکها در ایران پرداختهای بی حساب به کارکنان میباشد در حالیکه سهامداران بانکها با ضرر مواجه هستند کارکنان بانکها حقوق و مزایایرچندین برابر سایر ادارات و شرکتها میگیرند.
جانم مر: 1396/4/2200:16:09،
40
6
منگه تا اطلاع ثانوی فقط دلم گریه میخادددد بحاله خووددمم
احسان: 1396/4/2200:16:35،
44
36
ايران جيب چرا اخبارهاش هميشه ضد بانكه و حمايت از سايپا و ايران خودرو ؟
داود : 1396/4/2200:17:37،
31
64
ایران جیب عزیز شما که الان دغدغه تون میزان وام کارکنان بانکهاست اینو هم بفرمایید که کارکنان بانکها از هیچ بانکی امکان دریافت وام ندارند و صرفا از تسهیلاتی که بانک محل خدمت اختصاص میده میتونن استفاده کنند. درحال حاضر به عنوان مثال یک زوج ساکن تهران میتونن 160 میلیون تومان وام مسکن دریافت کنند در حالیکه مبلغ تسهیلات مسکن کارکنان بانکها تقریبا نصف این مبلغه و یک کارمند بانک به هیچ عنوان امکان دریافت هیچ نوع وامی به غیر از وام مصوب را نداره.
علی: 1396/4/2206:01:05،
26
18
شما وام خودت را بگیر و همسرت وام خودش را .
آنوقت جمع بزن ببین روی هم چند برابر دیگران می شود . من بخیل نیستم . فقط خواستم که بگم به شعور دیگران احترام بگذار . از کوزه همان تراوت که در اوست .
من: 1396/4/2208:30:01،
21
13
بله نصفه ولی بلاعوض
خودمون رو گول نزنیم
vanil: 1396/4/2208:41:55،
12
7
برادر من کدوم وام 1 ساله دارم دنبال وام میرم هزار جور بدبختی داره برو فردا بیا فلان مدارک رو بیار فکر کردی میری بگی 160 میلیون بدین اونام میگن بیا؟!
پدرام: 1396/4/2200:23:43،
41
7
خیالمون راحت شد از 252 میلیون رسید به 250 واقعا دست مریزاد
علی: 1396/4/2200:25:25،
40
50
کارمندانی بانک مجبور به بیگاری هستند در حالی که معلم بطور متوسط ماهی ۲م میگیره که با عیدی سالی لااقل ۲۵ م که با حساب ۳ ماه کار میشه ماهی ۸ م. پرستار و دکتر که لااقل ماهی ۲ الی ۳ م فقط کارانه میگیرن. در حالیکه اینا کلی مزایا دارن. کارمند شهرداری زمین میگیره، تراکم ساخت، قوه قضائیه حقوق لااقل ۱۰ م ولی کارمند بانک در ماه لااقل ۸۰ ساعت اضافه کار سوختی داره
صمد: 1396/4/2201:23:11،
32
16
کارمند شهرداری زمین میگیره؟!!!! نه برادر اونی که زمین و آپارتمون و... میگیره کارمند بد بخت شهرداری نیست. مدیره شهرداریه جانم مدیییییر. وگرنه حقوق و مزایای کارمندای شهرداری از همه اداره ها بجز آموزش وپرورش کمتره.بحث اینجاست که چرا یک کارمند زیر دیپلم یا دیپلم بانک این همه مزایا بگیره اونم از جیب مردم.
نادر: 1396/4/2200:27:27،
23
43
به تو چه که میپرسی؟؟؟؟
کسی میگه حقوق کارمندان سایت ایران جیب از کجا تامین میشه؟
خجالت خوب چیزیه گرچه که میدونم تایید نمیکنید
کوکی کو: 1396/4/2200:36:13،
53
29
من کارمند بانکی نمیشناسم که حداقل حداقل حداقل صاحب دو تا سه واحد مسکونی و تجاری نباشد.
اغلب هم بعد از ظهر ها در بنگاههای املاک مشغول خرید و فروش و زیر و رو کردن فایلهای فروشی هستند.
شهروند درجه 7: 1396/4/2200:38:46،
34
9
ظلمی که تو این مملکت بر مردم عادی کارگر و کسبه بازار میشه بی نهایت است
دقیقاحکومت یک عده رو سیر میکنه براش بیان پای صندوق و تظاهرات از پول نفت و مالیات همین افرادی که هیچ گونه حقی براشون قایل نیست و درجه دو بحساب میان
شاکی: 1396/4/2200:41:08،
30
14
من به خاطر 10 میلیون تومان وام 18% مجبورم 1 میلیون پول به دلال بدم به خاطر ضامن آن وقت این افراد برای خودشون این جوری وام میگیرن.
پلنگ صورتی: 1396/4/2200:41:44،
30
16
نمیگم به کارمندان بانکها وام آنچنانی ندن.خوب به بقیه مردم هم وام مشابه وامهای خودشون و بدون دردسرهای بروکراسی، پرداخت کنن..مورد دوم. چه اشکال داره که بانک بجای وام ده میلیونی ازدواج،کمک ده میلیونی بلاعوض و بدون برگشت به هر عروس و داماد بده.بعد از این همه نامردی و نا مردمی با مردم این بهترین کاره که میتونه انجام بده..نه تورم ایجاد میشه و مصیبتهای پس از ازدواج گریبان مردم رو میگیره و دردسرهای ضامن و از این حرفا...چه اشکال داره....
بانکی: 1396/4/2204:40:48،
24
28
بانک به کسی صدقه نمیده
یعنی چی به هر عروس داماد 10 میلیون کمک بدون برگشت بدیم ؟؟؟!!!

شما مثل اینکه بانک رو با کمیته امداد اشتباه گرفتی
جواب بانکی: 1396/4/2211:03:31،
13
12
بانک ارث باباشو که نمیده...از طرف دولت اعتبار تعیین میشه و در طول زندگی یک انسان یک بار داده میشه...
بهزاد: 1396/4/2201:05:08،
11
16
درود به نمایندگان با شرافت ملت که اگر موضوع وامهای آنچنانی قرض الحسنه به مدیران بانکها را مطرح نمیکردند هیچ وقت کنترل درون سازمانی و اقدامی توسط بانک مرکزی به وقوع نمی پیوست و این روند بی عدالتی ادامه پیدا میکرد و صدایشان در نمی آمد.
برای وام ازدواج جوانان پول ندارند پرداخت کنند اما برای خودشان حتی سقف پرداخت هم نگذاشته بودند!!!
درود به ایران جیب عزیز که با نکته سنجی در مسیر عدالت رسانه ای گام برمیدارد.
فرشید: 1396/4/2201:22:34،
15
6
سقفش آسمونه
احمد: 1396/4/2201:42:43،
23
11
دقیقا ایرانجیب دست گذاشت رو نقطه حساس
پولی که مردم تو قرض الحسنه برا ثواب و کمک به نیازمندان گذاشتن اینا وام میدن به خودشون

نمونه فامیل خودمون که رئیس بانک بود سالها پیش با یک سند ملکی قرضی و برداشت وام شد شریک کارخونه سنگ با یه نفر دیگهو الانم مالک همه اش

اون موقع موتور یاماها 100 داشت که هنوز رئیس نشده بود اما جالا...بیا و ببین

شهروند: 1396/4/2207:53:25،
29
34
من خودم بانکی نیستم اما این رو میدونم که کارمند بانک باید تامین باشه چون با منابع مالی سرو کار داره
دوما تو فامیل دوتا بانکی داریم اصلا کار طاقت فرسا پرزحمتی است ماه اسفند که تا ساعت 6 بعدازظهر یکسره دو شب اخر سال تا ساعت 12شب یکسره یکیشان اشتباهی مبلغ چک رو یک صفر کمتر پاس کرده درگیره شاید از جیبش بذاره ولی دوتا پرستار که باهم ازدواج کردن داریم تو سیستم دولتی اضافه کار فول کارانه هر ماه به از دوسال خودش یک وام بانکی وضعشان از اون بانکیها خیلی بهتره اونوقت همیشه هم تو جامعه و کار نق میزنن
خبر : 1396/4/2208:40:18،
16
25
اون که بیسواده باید اخراج بشه

دوما مبالغ اشتباه براحتی برگردانده میشه پ الکی نباف
جواب خبر: 1396/4/2215:19:19،
10
7
ربطي به سواد نداره وقتي خستگي كاري و چشمي باعث ميشه يك صفر اضافه بزني وطرف پول رو برداشت ميكنه كارمند بدبخت بايد از جيب خودش پول بزاره
شهروند جان بخون : 1396/4/2219:45:52،
5
5
تا ساعت ۴ حداقل ۵ ساعت تلگرام و بازی با موبایل و سرکشی به املاکی های مجاور
ساعت ۵ به بعد معاملات مسکن با وام ....
لب: 1396/4/2208:20:58،
9
4
کدام سقف!؟
علی: 1396/4/2209:05:08،
14
17
درجواب شهروند
همون پرستار که می فرمایید شب عید، عاشورا،سرکاره
اونوقت کی حاضره با بیماری مثلا تب کریمه کنگو بميره
اونوقت یه پرستار بدبخت داره 2200میگیره.
بیخود فرمایش مفت نفرماييد...
مهدی: 1396/4/2208:49:56،
21
17
خوب ما بانکیها رو سیبل حمله شما مردم ساده دل کردن و دارن به ریشتون میخندن !!!!!!
شهروند: 1396/4/2214:47:23،
10
7
جواب به علی
من حرف مفت نمیزنم پسر عمه من در یکی از بیمارستانهای دولتی در بخش ...... کار میکنه پارسال فیش حقوقی رو دیدم فقط ماهی 5000000تومان کارانه میگیره شما بگو در سال فقط 60000000میلیون کارانه میگیره پزشک و سوپروایزر رو خدامیدونه
Sadra: 1396/4/2209:35:52،
11
12
خبر اینجوری میزاری و همه دلشون میخاد اظهار فضل کنند اولا اینکه اسمش وام هست نه کمک بلاعوض و ضمن اینکه تو یه موسسه پولی و مالی اگه اینکار را نکنند همه بفکر فساد میفتنددوره شاه هم بود تازه نیومده که بعضی ها رو ناراحت کنه و دیگه اینکه یه کارمند اگه وام نگیره با این حقوق ناچیز و ثابت کی میتونه یه سرپناه جور کنه
این قانون به شرکتهتی بیمه هم تسری داره اونجا که کارمندها اولا تو نوبت رفتن دوما شرکت مدام پول نداره وام بده و خیلی از وام ها مونده ندادن و نرخ بهره وام رفته بالاو تنهااونهایی بر کردن که به شرکتهای بیمه با عنوان مدیر منتقل شدن وام پونصد میلیونی گرفتن با بهره ۴ درصد و الان هم بازنشسته شدن و حقوق میلیونی هم داشتن....
شيدا: 1396/4/2209:43:07،
7
3
از ديروز کارورزي شروع شد با 320هزار تومان ماهانه
ساسان: 1396/4/2210:11:44،
17
28
ساعت هفت صبح باید سرکار باشی تا دو نیم بعداز ظهر با همه جور ادم سروکله بزنی همه هم پرتوقع بعضی وقتها فرصت صبحونه خوردن هم نداشته باشی.بعداز ظهر باید بیایی شعبه برای وصول مطالبات از خانواده بزنی تو گرما و سرما که از مردم فحش بشنوی اونم مجانی!اضافه کار ماهیانه حداکثر بیست ساعت درحالیکه حداقل پنجاه ساعت خارج ساعت اداری بانک بودی.تسهیلاتی که تا اخر عمر باید قسطشو بدی نه خونه نه ماشین هیچکدوم مال خودت نیست.درهر شرایطی باید بیای سرکار الودگی هوا سیل گرما جنگ و....کارمند بانک بعد بازنشستگی هزار بیماری و مرض داره درحقیقت پول خونشو میگیره
به ساسان: 1396/4/2210:54:23،
19
8
نه که تو شرکت مهندس برق فارغ التحصیل علم و صنعت نباید از ساعت ۷ سرکار باشه تازه شما تا ۲ کار میکنید نو کارخونه تا ۴ ماه رمضونها که براتون کویته خانومهای همکارتونم که راحت ۹ ماه مرخصی زایمان و میرن تو کارخونه و شرکت یا سر ۳ ماه باید برگردن یا کلا کارو ببوسن بذارن کنار و اتفاقا تو شرکت هم تو هر شرایطی باید بره سرکار آلودگی هوا و ...تازه وامهای تپل شما رو هم نمیگیره راه پیشرفت هم که تو بانک براتون همواره هر کارمند بانکی که ارشدش و از آزاد میگیره یه پست هم تو بانک میگیره تا حقوقش بیشتر بشه
بابک ..: 1396/4/2212:16:36،
10
10
عرض ادب جناب ساسان نه والا ساسان جان!
اینطوری نیستش .ماشااله کارمندای بانک وضعشون خیلی خوبه .وموقع بازنشستگی پاداشهای خوبی میگیرن.
ما بخیل نیستیم نوش جونشون .قبول دارم کارشون سخته.
ولی در حق بقیه خییلی داره ظلم میشه. خیلی دیگه از کارگران وکارمندان ومستخدیمن دولتی هم هستند که کارشون سخته ولی حقوق ومزایا و وامهای متعلقه بهشون هرگز به گرد پای بانک هم نمیرسه .باور کن بدون تعصب گفتم!
حرف من بعنوان ی کارمند دولت اینه اگر قراره به شما سختی کار تعلق بگیره خب بگیره مشکلی نیست ولی چرا باید به بقیه ظلم بشه!! چرا باید کارمند بانک وامهای کلان بگیره باسود 4 درصد ولی منم که کارمندم نتونم!وحتی با سود 27 درصد هم اگه از بانک مسکن وام بگیرم بازم نتونم ی خونه بعداز15 سال بخرم !!! شماکدوم کارمند بانک رو سراغ دارین که بعداز 3 سال خونه نداشته باشه؟!!!!!
به ساسان: 1396/4/2219:48:13،
6
3
کمتر دنبال معاملات ملک با وام های مذکور باشید سالم سالم میمونید
بابک ..: 1396/4/2211:57:31،
3
16
با سود 7 درصد و10 درصد به عزیزان بانکی وام تعلق میگیره که البته درعمل 4 درصد ازشون سود میگیرن!!
من 15 ساله کارمندم تا حالا 8 میلیون بیشتر بهم وام تعلق نگرفته!!!
خودمم باورم نمیشه چه رسد به شما!!!!
داود : 1396/4/2212:14:57،
26
5
مدیرمسئول محترم ایران جیب!
برای رفع دغدغه مردم و جلوگیری از شائبه تحریک مردم علیه شبکه بانکی کشور، لطفا گزارشهایی با این عنوان نیز تهیه و منتشر کننید:
سقف حقوق مزایای دریافتی کارکنان و مدیران شرکت نفت و شرکتهای پتروشیمی و تابعه چقدر است؟
سقف حقوق و مزایای دریافتی کارکنان و مدیران شرکت مخابرات ایران چقدر است؟
سقف حقوق و مزایای دریافتی کارکنان و مدیران قوه قضائیه و دادگستری چقدر است؟
سقف حقوق و مزایای دریافتی کارکنان و مدیران صداوسیما چقدر است؟
سقف حقوق و مزایای دریافتی کارکنان و مدیران بنیاد جانبازان و مستضعفان چقدر است؟
سقف حقوق و مزایای دریافتی کارکنان و مدیران شرکتهای تابعه وزارت جهادکشاورزی و شرکتهای مادرتخصصی چقدر است؟
سقف حقوق و مزایای دهها سازمان و وزارت و نهاد و شرکتهای مشابه چقدر است؟!
محض یادآوری: تمامی ادارات فوق ایام پنجشنبه برخلاف بانکها در تعطیلات به سر می برند.
محسن: 1396/4/2212:54:04،
7
5
هم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد!!
ظاهرا ریشه اصلی مشکلات بانک ها هستند.
مهدی: 1396/4/2216:11:06،
11
9
ساعت مفید کار در ادارات بنا بر نظر مرکز پژوهش های مجلس ۲۲ دقیقه است. در صورتی که در بانکها حداقل ۵ ساعت می باشد.خودتان قضاوت کنید.
مهدی جان: 1396/4/2219:54:52،
7
7
مهدی جان اون زمانی بود که سیستم و اینترنت نبود
الاسان فقط صندوقدارا اونم روزایی که بازرس قراره بیاد حداکثر ۱ ساعت در روز
بقیشو ملتوی سر ککار میزارن
تا ساعت ۱۰ نوبتی صبحانه
۱۰ تا ۱۲ نوبتی سرکشی به بنگاه املاک
۱۲ تا ۲ نوبتی ناهار و نماز
۲ تا ۴ مشتری نیست
۴ تا ۴.۵ یه نگاه به نظرم افزار که اشتباهاتی نباشه
۵ تا ۱۰ شب معاملات ملکی
بهرام: 1396/4/2223:37:39،
10
4
کاش بانکها جمع بشن حالا که همه کارهای بانکها داره الکترونیکی میشه حتی عابر بانکها پول نقد هم دریافت میکنن پس دیگه چه نیازی به مکانی برای بانک وکارمندانی با این حقوقها ومزایا و وام های آنچنانی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار