کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قول تخفیف برای اقامت‌های شیک

کدخبر:۳۷۴۳یکشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۰:۲۲۳۲۲۹ بازدید

دوماه از سال همیشه بازار سفرها حسابی داغ می‌شود و به تبع آن داغی قیمت‌ها هم بر دل مسافران می‌ماند. محل اقامت همیشه اصلی‌ترین هزینه سفر را شامل می‌شود و در این بین آنهایی که جایی برای ماندن ندارند یا ...

دوماه از سال همیشه بازار سفرها حسابی داغ می‌شود و به تبع آن داغی قیمت‌ها هم بر دل مسافران می‌ماند. 

محل اقامت همیشه اصلی‌ترین هزینه سفر را شامل می‌شود و در این بین آنهایی که جایی برای ماندن ندارند یا باید از برخی آیتم‌ها و کیفیت‌ها چشم‌پوشی کرده و با هزینه کمتر سروته سفرشان را هم آورند یا زیربار نرخ‌های آن‌چنانی هتل‌ها برای بهره‌‌گیری از خدمات بهتر بروند، اما امسال به گوش باشید و قیمت‌ها را از هم‌اکنون رصد کنید چراکه رییس جامعه هتلداران نوید داده است که قیمت هتل‌ها امسال با 40‌درصد تخفیف همراه خواهد بود. دلیل جمشید حمزه‌زاده برای این تخفیف ویژه ایجاد انگیزه بیشتر برای استفاده از خدمات هتل‌ها در سفرهای نوروزی است چراکه در یک سال اخیر مراجعات مسافران به هتل‌ها با کاهش قابل ملاحظه‌ای مواجه بوده است. در ظاهر هرچند ایجاد تمایل به اقامت در هتل دلیل این جامعه باشد ولی در پس این ماجرا افزیش قابل توجه قیمت‌ها در یک سال گذشته نهفته است. با توجه به اینکه سال قبل بیش از 35درصد بر هزینه اقامت افزوده شده بود امسال این رشد قیمت قابل توجیه نبوده و با شرایط فعلی اقتصاد سازگار نیست. از این‌رو کاهش قیمت برای جذب بیشتر مشتری در دستور کار قرار گرفته است. سعید شاه‌محمدی، عضو جامعه هتلداران درخصوص خدمات ویژه نوروز 93 با گفت‌وگویی کرده که در ادامه می‌خوانید.


‌ رییس جامعه هتلداران از تخفیف 40‌درصدی هزینه اقامت در نوروز 93 خبر داده است. تمام هتلداران
این شرط را رعایت خواهند کرد؟

هتلدارانی که خواهان جذب مشتری بیشتر هستند به‌طور قطع قیمت‌ها را با تخفیف ارایه خواهند داد. آن دسته از افرادی که بر افزایش قیمت خود پافشاری دارند غالبا مشتری‌های ثابت خود را دارند و روی گزینه‌های جدید چندان حساب نمی‌کنند. البته قیمت‌ها بسته به خدمات ویژه‌ای که ارایه می‌شود درصدی قابل تغییر خواهد بود. ضمن آنکه این تخفیف غالبا در شهرهایی اعمال می‌شود که کم‌گردشگر هستند.

‌ چند‌درصد از هتل‌های ایران پنج ستاره است؟
هتل‌های پنج‌ستاره در دنیا نسبت به خدمات و امکاناتی که به مسافران می‌دهند، درجه‌بندی می‌شوند. زیربنا، امکانات ورزشی و تفریحی، امکانات داخل اتاق‌ها، تعداد رستوران‌های موجود درآنها با تنوع غذایی زیاد، نوع خدمات‌دهی کارکنان و آموزش آنان در برخورد با مشتری‌ها و خیلی از عوامل دیگر تعداد ستاره‌های هتل‌ها را در سطح بین‌المللی تعیین می‌کند اما در ایران درجه‌بندی هتل‌ها و اعطای ستاره‌ها وضعیت دیگری دارد. شاید به‌همین‌دلیل است که هنوز استانداردسازی هتل‌های کشور به پایان نرسیده. در ایران آنچه بیش از خدمات باعث ارتقای ستاره‌ها می‌شود، معماری و تزیینات داخلی و نمای بیرونی آنهاست اما در این نوشتار شما را با شش هتل گرانقیمت ایران آشنا می‌کنیم. قیمت هتل‌های پنج‌ستاره در ایران بسیار به هم نزدیک است و به‌همین‌دلیل انتخاب ۱۰هتل گرانقیمت کار بسیار دشواری است.

‌ در ایران چه تعداد هتل فعالیت دارند؟
بیش از هزارو100هتل در سطح کشور فعال هستند.

‌ می‌توانید میانگینی از نرخ‌ها عنوان کنید؟
قیمت یک اتاق با حداقل امکانات و کیفیتی پایین حدود 60 تا صدهزارتومان است و این نرخ برای اتاقی در هتل پنج ستاره و با امکانات کامل به دو‌میلیون‌و300 تا 500‌هزارتومان می‌رسد.

‌ چرا استقبال مردم از هتل‌ها کاهش یافته است؟ قیمت‌ها چقدر در این افت استقبال دخیل است؟
گرانی هتل‌های ایران عامل اصلی کاهش میزان اقامت در این اماکن است، اما فعال‌شدن اماکن اقامتی شخصی غیرمجاز با قیمت‌های بسیار پایین‌تر نیز یکی دیگر از دلایل استفاده‌نکردن از هتل‌ها به‌شمار می‌رود که ضریب اشغال هتل‌ها را کاهش می‌دهد. وجود خانه‌های شخصی، ویلاها و سوییت‌های اجاره‌ای با توجه به نبود استاندارد، مجوز و الزامات بهداشتی و ایمنی نه‌تنها افت کیفیت در خدمات گردشگری را رقم می‌زند، بلکه انگیزه لازم را از سرمایه‌گذاران در صنعت هتلداری می‌گیرد و به صنعت گردشگری ملی کشور لطمه وارد می‌کند.

‌ چه اقداماتی می‌تواند جلوی فعالیت غیرقانونی این اماکن را بگیرد؟
در راستای جذب مسافران برای تمام فصول سال، به‌خصوص ایام پیک سفر می‌توان با تمهید برنامه‌هایی مانند تخفیف‌های ویژه و طرح‌های فرهنگی- تفریحی متنوع و... در جذب مسافران و گردشگران موثر بود. به‌عنوان مثال، در مناطق شمالی کشور به‌طور متوسط در 105روز پیک سفر در کشور، سقف نرخ اعلام می‌شود و فقط در 260روز باقی‌مانده، ایام غیرپیک با تخفیف 10 تا 40‌درصدی قیمت‌گذاری صورت می‌گیرد. همچنین آژانس‌های مسافرتی به‌عنوان اصلی‌ترین عاملان و بازاریابان صنعت گردشگری در فروش خدمات گردشگری، به‌ویژه هتلداری محسوب ‌می‌شوند. برگزاری تورهای ارزان با تامین سه فاکتور مهم سفر، یعنی غذا و نوشیدنی، اقامت و امنیت برای گردشگران در قالب سفرهای گروهی، یکی از بهترین روش‌های معرفی ظرفیت‌های گردشگری به گردشگران داخلی و خارجی و جذب به سمت اقامت در هتل‌هاست.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

دكتر سيا: 1392/12/1108:41:17،
45
19
باباااااا مردم پول ندارند هزينه خوردا خوراك بدند مسافرتشون تو هتل اونم با اين قيمتا كجا بود بابا يكم انصاف داشته باشيد....
علی: 1392/12/1115:25:12،
24
83
طرف همش از ضررهای خودش میگه! خوب مرد حسابی،هتل های ایران استاندارد هستند و یا حداقل قیمت مناسبی دارند که کسی مشتریشون بشه؟! همش بلدند بگند دولت رقیب ما رو حذف کن!! شما و بساز بفروشها شانس آورده اید که رقیب چینی ندارید،وگرنه تا بحال 100 دفعه تعطیل شده بودید!!
احمد: 1392/12/1119:31:24،
17
13
طرف داره از کجاش این حرفارودر میاره خدا عالمه60درصدمردم تو خرج زندگی دارن غرق میشن40درصد باقی30درصدشونم اگه میرن دست وپاشکسته میرن10درصد هتل خوابن
این اقا بره قیمت هتل ها وتعداد هتلهای غیر ازمشهد رو ببینه اورد بده
احمد: 1392/12/1119:33:32،
16
11
شهرداری ومیراث فرهنگی مشهد بخاطرسودشون مثل قارچ مجوز به هر خونه مسکونی وقتی دادن شدمجتمع اقامتی از این بهتر نمیشه
یسر به شیراز بزنه این اقا بون اینکه بشناسنش بعدحرف...بزنه

احمد: 1392/12/1119:35:36،
16
16
با اب حمام خزینه که مفته برا خودش رفیق پیدا نکنه بدبخت یسری از این هتل دارا که بخاطر حرف مفت وغیر کارشناسی این اقا باید جواب بدن البته یسریشونم حقشونه که ....

رضا: 1392/12/1122:55:58،
27
9
آقای حمزه زاده در زمان معاونت گردشگری داخلی در سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری با تک نرخی کردن هتلهای ایران به ریال و برداشتن دلار از قیمت گذاری هتلها این صنعت نه چندان پربازده رو به نابودی کشاند حالا هم این چنین مطلبی را بیان میکنند . البته بنظر می آید سخن ایشان بیشتر در مورد هتلهای تهران است که در ایام نوروز با رکود مسافر مواجه است نه هتلهای شهرهای توریستی مثل شیراز و اصفهان و کیش و ...
رضا: 1392/12/1123:00:15،
10
16
در ایران هتلی که اتاق استاندارد( دو تخته ) خود رو به قیمت مذکور در گزارش فوق ارائه نماید نداریم . گرانترین هتلهای ایران هتل درویشی مشهد ، هتل قصر طلایی مشهد ، هتل مرینا پارک کیش هستند که قیمت آنها رو میتوانید روی سایت آنها ببینید . و البته هتل وابسته به آستان قدس رضوی که اصلا میهمان ایرانی ندارد .
مسافر: 1392/12/1217:22:43،
15
13
نرخ یک اتاق دو تخته + یک نفر اضافه تا بیست اسفند در قشم صد و ده هزار تومان و از این تاریخ به بعد هر نفر شبی صدو ده هزار تومان علی الحساب ..هتل سه ستاره با کیفیت بسیار پایین.
من که منصرف شدم پول زور نمی دم .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

پرسپولیس و طارمی علاوه بر محرومیت، جریمه مالی 790 هزار یورویی هم شدند
چپ کردن ماشین آتش‌نشانی (عکس)
سرانجام خبر فوت یک رهبر اخوان المسلمین در زندان تایید شد
رهبر کره‌شمالی: ترامپ را وادار می‌کنم به دلیل تهدیدهایش بهای سنگینی بپردازد
ارجاع پرونده احمدی‌نژاد به دادسرا
4 مجروح حاصل تصادف خودروی ساینا با دیوار بتنی + تصویر
هشدار محسن رضایی: اگر کشوری امنیت ایران را مخدوش کند با موشک‌ها جنگ را پایان می‌‌دهیم
دستگیری پزشک جاعل/ پزشک حقیقی در شیراز، پزشک قلابی در تهران
کره شمالی: تهدیدهای ترامپ مثل پارس سگ است!
برخورد عجیب پرنده با دماغه هواپیمای تفلیس- تهران + تصویر
برخورد بامدادی یک دستگاه تانکر با یک دستگاه کامیون + تصویر
تصادف شدید اتوبوس بین شهری و خودرو سواری
واکنش شریعتمداری به تلاش برای رفع حصر
تهدید علیه برجام؛ ترامپ با آتش بازی می‌کند
آخرين قسمت «خندوانه»؛ سنگ تمام خانوادگی و رانت بی سابقه تلويزيون براي فيلم رامبد جوان!
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار