کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تخفیف ​های غیرواقعی را بشناسیم

کدخبر:۳۷۱۴جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۶:۵۱۶۵۸۷ بازدید

با این که اسفند تازه شروع شده، اما از حدود دو هفته گذشته بازار کالاهای مختلف با ارائه تخفیف‌های زودهنگام به استقبال عید نوروز رفته است.

با این حال گرچه به نظر می رسد رکود تورمی و قیمت های بالا توان مردم را برای خرید سال نو کاهش داده است، اما بهبود نسبی اوضاع اقتصادی کشور همراه با تخفیف های ویژه سال نو شاید بتواند انگیزه خرید انواع و اقسام کالاها را در مردم افزایش دهد، بخصوص این که تخفیف های 30 تا 70 درصدی چیزی نیست که کسی بتواند بسادگی از کنار آنها بگذرد و دست خالی از مراکز خرید بیرون برود.این جلب توجه تا اندازه ای است که عده ای از مردم حتی زمانی که قصد خرید ندارند، با ورود به مراکز خرید و مقایسه قیمت های قبل و بعد و حساب پس اندازی که از این تخفیف حاصل می شود، گاهی گزینه خرید را انتخاب می کنند تا به این ترتیب سود بیشتری ببرند و خرید ارزان تری داشته باشند.

در این میان اگرچه مدتی است گروهی از مردم همواره خرید خارج از فصل را در برنامه خود قرار داده اند تا به این روش ارزان تر خرید کنند و اجناس مرغوب تری هم گیرشان بیاید، اما عده ای نیز هستند که تنها لحظاتی پس از خرید با شادمانی از این که تخفیف 70 درصدی گرفته اند با خود می اندیشند آیا از هول حلیم در دیگ نیفتاده اند و تنها به دلیل ارزان شدن قیمت کالا اقدام به خریدی نکرده اند که ضرورتی نداشته است.گاهی هم برخی فروشگاه ها از روشی قدیمی یعنی افزایش ابتدایی قیمت ها و سپس ارائه تخفیف استفاده می کنند، اما به نظر می رسد این روش دیگر چندان کارساز نیست و برخی تخفیف ها واقعی بوده و قیمت ها سال نو را به کام خریداران شیرین تر می کند.

حراج برندها

در بسیاری از کشورهای توسعه یافته اصولا فصل حراج، فصلی برای حمایت از مصرف کننده است و کاهش قیمت ها به قدری واقعی است که مشتریان ساعت ها پیش از شروع حراج پشت در مغازه صف می کشند. در این حراج ها که متعلق به برندهای معروف است، فروشگاه ها تمام اجناس خود را بدون قید و شرط و با درصد قابل توجهی تخفیف عرضه می کنند و از طریق سود کمتر ـ فروش بیشتر، کسادی سایر ماه های سال را جبران می کنند.در ایران نیز بسیاری از نمایندگی های برندهای معروف پوشاک، کیف و کفش، لوازم خانگی و... با رسیدن سال نوی میلادی و تا پایان سال شمسی، کالاهای خود را مشمول تخفیف می کنند و به این ترتیب در بازار حراج ها پیشقدم می شوند. هرچند درصدهای تخفیف و روش آن قابل مقایسه با سایر کشورها نیست.

بر این اساس هم اکنون برندهایی چون بنتون به میزان 20 درصد، آدیداس 20 تا 60 درصد، بوسینی 20 درصد، جین وست 70 درصد، زارا 20 درصد، دبنهامز 30 درصد، پولو 35 درصد، کلارکس 30 درصد، جیوکس 20 تا 30 درصد، ورساچه 20 تا 30 درصد، دیزل 50 درصد، لاگوست 30 درصد، جوردانیو 70 درصد (حراج زمستانی تا 7 اسفند)، ماسیمو 40 درصد و فیلا به میزان 50 درصد اجناس خود را حراج کرده اند. البته گاه قیمت های آنها در خارج فصل به قدری گران است که حتی برخی از افراد نسبتا مرفه نیز از خرید آنها خودداری کرده و خرید را به زمان حراج موکول می کنند، اما عده ای دیگر از مردم نیز هستند که عقیده دارند قیمت های این برندها به قدری گران است که خریدار متوسط و متوسط رو به پایین حتی در این زمان نیز نمی تواند خرید کند و تنها به تماشای اجناس اکتفا می کند.اما برخی از برندهای داخلی در کشور هم بیکار نمانده و ارائه تخفیف های خود را شروع کرده اند. ازجمله نوین چرم 20 درصد تخفیف + 10 درصد هدیه خرید، چرم مشهد 10 تا 35 درصد، چرم میش تا 40 درصد، هالیدی 25 درصد (5 اسفند) و پاتن جامه تا 25 درصد تخفیف را مشمول کالاهای خود کرده اند.در همین حال کارشناسان درباره صحت حراج برندها به جام جم گفتند برندهای معروف به دلیل آن که خواهان حفظ هویت و اعتبار خود هستند، خوشنامی را فدای سودهای کوتاه مدت نکرده و قیمت های بیشتر آنها واقعی است و حراج آنها نیز زیر نظر اتحادیه های صنفی و با مجوز انجام می شود.

تخفیف در بازار لوازم خانگی و خدمات پزشکی

در همین حال بازار لوازم خانگی نیز از تخفیف های نوروزی عقب نیستند. بسیاری از شرکت های معروف چون ال جی ، سامسونگ، سونی، دوو و... دست به حراج و جشنواره خرید همراه با ارائه جوایز زده اند. به عنوان مثال شرکت ال جی در جشنواره فروش نوروزی به خریداران تلویزیون های 42 اینچ اش یک پلیر هدیه کرده است. همچنین به خریداران تلویزیون های 47 اینچ 400 هزار تومان، به خریداران تلویزیون های 55 اینچ، یک میلیون تومان و به خریداران تلویزیون های 84 اینچ، پنج میلیون تومان تخفیف می دهد.سامسونگ هم از ارائه تخفیف های 10 تا 16 درصدی به خریداران تلویزیون های خود خبر داده و اعلام کرده است بیشترین تخفیفش به تلویزیون 70 اینچ مربوط است که حدود 4 میلیون و 500 هزار تومان تخفیف شامل حالش می شود.

با این حال بسیاری از خریداران بر این عقیده هستند که این تخفیف ها تنها شامل مدل های گرانقیمت محصولات این شرکت ها شده و مدل های ارزان تر را شامل نمی شود.از سوی دیگر امسال به دلیل این که امید به بهبودی در شرایط اقتصادی کشور دیده می شود تغییرات چشمگیری در ارسال پیامک های تبلیغاتی پزشکان بخصوص جراحان زیبایی دیده می شود که درصدهای 40 تا 50 درصدی در هزینه های خود را ارائه کرده اند و به نظر می رسد تلاش می کنند حداکثر بهره خود را از شرایط نوروزی ببرند. لیزر، خدمات پوست و مو، دندانپزشکی زیبایی، سولاریوم، کاشت مو و جراحی های زیبایی و رفع چاقی برخی از این خدمات را شامل می شود. هرچند در آشفته بازار تبلیغات پزشکی معلوم نیست کدام یک از این مراکز دارای مجوز هستند و آیا اصولا ارائه این خدمات از نظر قوانین و استانداردهای پزشکی جایز هست یا خیر.

چه کسی تخفیف ها را تعیین می کند؟

باید در نظر داشت تخفیف های اصناف شرایط و ضوابطی دارد. در قانون نظام صنفی تعیین شده است باید نوع کالا، کیفیت کالاو قیمت گذاری آن در اتحادیه مربوطه انجام گرفته و فروشگاه ها در بنری با مهر و مجوز اتحادیه، اطلاعیه حراج را بر سر در فروشگاه خود نصب و تحت نظارت اقدام به حراج کالا کنند.تعیین میزان تخفیف کالاها به این شکل صورت می گیرد که صاحب فروشگاه ابتدا باید فاکتور خرید یا قیمت تمام شده کالا را به اتحادیه ارائه داده و با افزودن میزان سود قانونی تا 30 درصد به آن، قیمت نهایی فروش را مشخص کند. در زمان حراج کالا تعیین درصد حراج از سوی فروشنده تعیین می شود. روش کار به این شکل است که فروشنده پیشنهاد می کند بخشی از سود فروش کالا را دریافت نکرده و کالا را به قیمت فاکتور خرید یا اندکی بیش از آن بفروشد. بنابراین میزان درصد حراج به سودی که فروشنده روی آن کشیده است برمی گردد. حتی برخی از فروشندگان پا را فراتر گذاشته و هزینه حمل و نقل کالا را نیز از آن حذف می کنند تا درصد حراج را بالاتر ببرند.

حتما فاکتور بگیرید

حسین اسدی، مدیرکل اتاق اصناف ایران با بیان این که با حراج های غیرقانونی برخورد می شود، به «جام جم» گفت: نباید هنگام ارائه تخفیف کیفیت کالا کم شود و باید شرایط کالا عالی و سایزها مناسب و با تنوع و رنگ همراه باشد.وی به مردم توصیه کرد: در فصل حراج از هیچ فروشگاه و واحد صنفی به هیچ عنوان کالای بدون فاکتور خریداری نکنند چراکه تنها ملاک برای رسیدگی به مشکلات و شکایت مردم از واحدهای صنفی همین فاکتورها هستند.

تخفیف 70 درصد واقعی نیست؟

بسیاری از فروشگاه ها کالاهای خود را با تخفیف قابل توجه 70 درصدی به فروش می رسانند. تخفیفی که به نظر نامتعارف می آید و این سوال را مطرح می کند که آیا جنس فروخته شده واقعا 70 درصد تخفیف داشته و تنها 30 درصد قیمت آن گرفته می شود؟

اسدی در این باره گفت: چنین چیزی امکان ندارد. تمام کالاها یک قیمت تمام شده دارند و در عین حال تولیدکننده هم سودی را دریافت می کند. بنابراین توزیع کننده، کالا را با قیمتی از تولیدکننده دریافت می کند که سود خود را روی کالا کشیده است و علاوه بر این سود توزیع کننده نیز هنگام فروش بر قیمت کالا لحاظ می شود که طبق قانون بالاترین میزان آن 32 درصد است. با این حال چگونه ممکن است فروشنده ای 70 درصد تخفیف را شامل حال کالای خود کند؟ این مساله به این معناست که سود توزیع و تولید، هزینه های حمل و نقل و اجاره احتمالی واحد صنفی خود را از قیمت کالا حذف کند و جنس خود را از قیمت تولید هم کمتر بفروشد.به گفته وی با همین ملاحظات بسیاری از این حراج ها غیرقانونی و بدون هماهنگی با اتحادیه های صنفی بوده و کلاهبرداری ای بیش نیست که برای منحرف کردن ذهن خریداران صورت می گیرد.


حراج های غیرواقعی و ترفندهایی که زده می شود

در همین حال در برخی حراج ها نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شاید برخی از آنها واقعی نیست و در نهایت به نفع مصرف کننده تمام نمی شود. در واقع بازدن ترفندهایی مردم از خرید جنس راضی نخواهند بود. برخی شهروندان در گفت وگو با خبرنگار ما تاکید کرده اند برخی تخفیف های پرطمطراق و ارقام آنچنانی تنها ترفندی است که برای فروش بیشتر جنس به کار می رود و در نهایت تخفیف ها واقعی نیست. لذا خرید از این حراج ها نیز چندان به صرفه نیست و منافع خریداران و مصرف کنندگان را تامین نمی کند.یکی از دلایلی که در این گفت وگوها به آن استناد شد، این است که بسیاری از این فروشگاه ها قید و بندهای متعددی برای ارائه تخفیف در برابر مشتری می گذارند که خرید ارزان تر را برای خیلی از مردم دشوار می کند.

به عنوان مثال در برخی فروشگاه ها تنها بخش بسیار کوچکی از اجناس موجود مشمول تخفیف می شود و در بیشتر موارد این اجناس نیز تنوع، جنس، رنگ و کیفیت کافی ندارند و به اصطلاح تک مانده و بنجل و بی خریدار محسوب می شوند.

نمونه دیگری از این قید و بندها این است که در این حراجی ها برای برخورداری از تخفیف اعلام شده، شرط و شروط های متعدد و بعضا غیراقتصادی پیش پای مشتریان گذاشته می شود. ازجمله این که گفته می شود سقف خرید از فروشگاه باید به رقم مشخصی برسد تا تخفیف آگهی شده در پشت ویترین مشمول خریدار شود. مثلا حتما باید یک میلیون تومان جنس ببرید تا 30 درصد تخفیف بگیرید!برخی فروشگاه ها پا را از این هم فراتر نهاده و خرید یک کالا را مشروط به خرید اقلام دیگر می کنند تا به تخفیفی که در بوق و کرنا کرده اند، جامه عمل بپوشانند. لذا فقط یک گشت زدن ساده در برخی از فروشگاه ها نشان می دهد تخفیف های وعده شده فقط تابلویی برای جذب بیشتر مشتری به درون فروشگاه است و جز تلف شدن وقت و نقش بستن اخم نارضایتی بر چهره بسیاری از مراجعان حاصل دیگری ندارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بابك: 1392/12/917:09:21،
56
182
من تمام لباسهام برند هست البته من از پارس بوتان بيشتر خريد ميكنم اونجا يه كفش رو كه حدود 8-10 مليون هست تو تخفيف حد اكثر ٥٠٠ هزار تومان تخفيف روش مياد ولي برندهايي مثل زارا كه تو نمايندگي فروش ايران هست اصلا زارا نيست اكثرا براي مالزي يا تو بهترين شرايط براي اسپانياست بنابراين تخفيف هاشم به درد نميخوره
گوگوریو: 1392/12/917:45:22،
179
37
همونا رو هم میکنن تو پاچت خبر نداری ای کبک سر در برف فرو گذارده !!
بیچاره: 1392/12/917:48:42،
133
45
بابا شما که 8 تا حاضری واسه جن ماه کف پات خرج کنی میدونستی ما واسه یه وام اینقدی چقد باید زجر بکشییمم؟؟؟اصلا شما تخفیف میخای برا چی؟!!!
ایرانی با عشق: 1392/12/917:49:45،
165
38
منم تمام لباس هام برنده و زیر 500 میلیون لباسهام نیست و کاپشنم یک میلیارد تومان و ساعتم ده میلیارد پولشه و هر ماه هم عوض میکنم و خلاصه من گرونترین لباسهای جهان رو میخرم و برا خرید با هواپیمای شخصیم میرم پاریس و حراج رو بی معنی میدونم!!!
محمد: 1392/12/918:25:53،
76
38
جنس هاي بازار رو اکثرا توليد کننده هاي خرده پا تامين ميکنند که کيفيت مناسبي هم ندارند اما بسته به مکان فروشگاه ها قيمت ها متفاوت هستند

فروشگاهي در شهرستان يک شلوار را ۶٠تومان و فروشگاهي در قيطريه دقيقا همان جنس را به قيمت ۶٠٠ تومان به فروش ميرساند
mnm: 1392/12/918:39:02،
102
41
آخه آدمی که اینقدر پول داره ، هیچ وققت نمی یاد تو این سایت ها کامنت بذاره.
بابك: 1392/12/918:54:48،
58
100
دوستان من نظرمو گفتم دليلي نميبينم اينجوري جواب بگيرم من هم نسبت به خيليا ديگه بايد حسرت بخورم اگه اينجوري باشه من z4 دارم ولي دوست داشتم s500 داشتم ولي فعلا توان خريدشو ندارم حالا بايد برم يقه اون بنده خدايي كه. داره رو بگيرم يا اينجا نظر داد منفي بدم سعي كنيم متمدن باشيم
ایرانی با عشق: 1392/12/919:55:39،
56
44
اون یه منفی خیلی تابلوه برا کیه!!!
آقا جون آدم متمدن برا نیازش خرید میکنه و هیچوقت منم منم نمیکنه !
م: 1392/12/919:58:09،
49
38
منظورتان 8-10 میلیون ریال است؟؟ بعد میشود ادرس این پارس بوتان را هم بدهید فقط جهت دیدن مثل اینکه پارس بوتان جای ازمابهترون است؟؟؟؟؟؟؟
مسعود: 1392/12/920:11:20،
46
39
بابك جان انگار در جريان نيستى كه زارا اصلش مال كشور اسپانياس
هاشم: 1392/12/920:49:06،
40
42
شوما احتمالا بابک زنجانی نیستی؟؟؟اون که الان تو حبسه!!!!!!
سعيد: 1392/12/921:30:46،
45
38
بابك خان تو كارات پرايد ٧٤ تا٧٨نداري؟؟؟نصفش نقد مابقي أقساط؟؟؟برو بابا خدا عزت نفس بهت بده بعض z4 هست ،منم وضعم خوبه از طرف بابا جوون نه خودم كار كردم مارك بازم هستم ولي يه نمه كارا و حرفات،،،،
سید برهان: 1392/12/922:18:55،
63
27
چه لباس هایی دیدم که توش آدم نبود, و چه آدم هایی دیدم که تنشون لباس نبود...
مهدي: 1392/12/922:27:53،
40
34
بابك خان انقدر حرص مالي كه تو دست ديگران جمع شده رو نخور بنده روان شناسي خواندم فوق ليسانشو دارم گرفتي ?
بابك نما: 1392/12/922:53:51،
60
30
منم به بي ام و ضرب در 6 دارم شيش صد ميليون خريدم دوستم يه پورشه داره هشصد ميليوني داره دارم از حسودي ميميرم پولم نميرسه بخرمش :D
Psk: 1392/12/1000:04:02،
53
24
خوب حالابابك جان منظورت چيه ازين حرفا داداش؟خدابيشتربت بده تابتوني اونيوميخاي داشته باشي،ماكه هيچكدومشونداريم وشكرخدااصلاهم ناراحت نيستيم:)
ali: 1392/12/1000:35:56،
53
35
ﺑﺎﺑﺎ ﻣﺎﻳﻪ ﺩاﺭ.ﺗﻮ ﺗﺨﻔﻴﻔﻮ ﻣﻴﺨﻮاﻱ ﭼﻴﻜﺎﺭ..
ﻳﻜﻲ ﻣﻴﻤﺮﺩ از ﺩﺭﺩ ﺑﻲ ﻧﻮاﻳﻲ, ﻳﻜﻲ ﮔﻔﺖ ﺧﺎﻧﻮﻡ ﺯﺭﺩﻙ ﻧﻤﻲ ﺧﻮاﻫﻲ?
ن: 1392/12/1000:48:26،
58
46
وجدانا بابک خالی میبندی تو تو عمرت تراول ندیدی
شایدم بابک زنجانی ای!!!!!
آرش: 1392/12/1002:48:54،
40
32
حالا همه صحبتای شما درست و مثبت هم داره نه منفی
فقط من متوجه جمله اول نشدم "من تمام لباسام برند هست"
الان این به بقیه چه ربطی داشت ؟ یعنی ما هم بیایم برند لباسامونو بگیم الان ؟ :)
ولی بقیه صحبتای شما درسته . منم هر وقت از آدیداس و نایک و زارا و پیر کاردین و ... خرید میکنم احساس تقلبی خریدن میکنم . فکر نمیکنم مارک باشن واقعا . البته بگم که به اسپانیا راضی هستم . از چین میترسم که فکر کنم چینی هم باشن واقعا .
کوروش کبیر: 1392/12/1003:39:27،
58
30
گمون کنم جنسی که مصرف میکنی خیلی توپه.
حالت خوش نیس تو فضا سیر میکنی . بابا توهم از رویا پردازی بیا بیرون و کمتر ببند بهروز خالی بند
کارمند: 1392/12/1016:16:27،
32
29
دو سال پیش رفتم پاساژ رودحونه میرداماد کتونی 95 تومان بود هرجی التماس کردم 70 تا نداد. دو روز بعد پاساژ سفید تهرانپارس بودم همون رو زده بود 40 تومان ولی سایزم رو نداشت آدرس داد جمهوری رقتم تولیدیشون خریدم 30 تومان 1 سال هم پام کردم پاره شد... خلاصه همه این جنسا تو ایران تولید میشه از رو کاتالوگ خارجی... هیچکدوم این فروشنده ها تا حالا حتی ترکیه هم نرفتن. اگه راست میگن پاسپورتشون رو نشون بدن
بابك: 1392/12/1019:58:21،
92
29
ارش جون منظورم اين نبود كه من خفنم و برند ميپوشم فقط اولش خواستم بگم كه چه جوري ميپوشمو خريد ميكنم در هر صورت احساس ميكنم خيلي اشتباه كردم كه اين نظرو دادم اصلا نميدون چرا گفتم ولي نيتم اصلا اين نبود كه دوستانو ناراحت كنمو اين حرفهارو بشنوم در هر صورت چه اونايي كه ندارن چه اونايي كه دارن ايشالله همه دارا و داراتر بشن
بابك: 1392/12/1020:03:12،
41
42
دوستان خدا رو شاهد ميگيرم من قصد فخر فروشي نداشتم دروغگو هم نيستم ولي اگه بعضي دوستان من رو دروغگو يا بي پول يا بي عقل يا هر چيز ديگهاي خطاب ميكنن مشكلي نيست دعا كنيد من هم عاقل و پولدار بشم در هر صورت عذر خواهي اگه كامنتم جنبه فخر فروشي داشت ولي خدا شاهده همچين نيتي نداشتم موفق باشين
احسان: 1392/12/1020:21:42،
25
37
من امسال بهترین کفش رو از نمایندگی کلارک لندن خریدم 160 دلار حدودا 105 پوند (اون موقع دلار 3300 تومن بود) همون کفش در تهران حدودا 900 تومن میشه خرید
حالا این دوستانی که می گن کفش 10 میلیونی یا واقعا کفش رو بهشون انداختن یا حرف الکی می زنن!!!

امیدوارم از حرفام جور دیگه ای برداشت نکنید
بابك: 1392/12/1023:27:47،
36
23
احسان جان من پيشنهاد ميكنم يك سر به اونجا بزن كه گفتم اون موقع متوجه ميشه تازه من جزء كسايي هستم كه زياد نميتونم سنگين بردارم وگرنه الان يه بوت زنونه اورده كه من براي كسي قيمت گرفتم 33 مليون عزيزم فقط حتما بايد وقت قبلي بگيري البته موافقت با اينكه بتوني بري به عوامل مختلفي بستگي داره عزيزم كلارك كه برند حساب نميشه نميگم بده فقط اصلا به اونجا نميخوره
ای بابا: 1392/12/917:11:31،
90
31
کو پول که بخواهیم خرید کنیم.
حمید: 1392/12/918:06:31،
121
59
کفشو میگفت 590 تو حراج کرده 290 از یه فروشگاهی دیکه خریدم 170 تازه 20 تومان کردن تو پاچم چون 150هم پیدا کردم همون کفش و بالای شهر خدا شاهده خدا شاهده زده 820 تومان اینا همش دروغه
احمد: 1392/12/922:48:41،
51
47
فكر نكنم تو ايران جنس اصل باشه چيني درجه يك رو به اسم اصل ميفروشن چيني درجه سه چهار رو تقلبي ميدونن
بابك: 1392/12/919:29:52،
42
45
در جواب mnm بايد بگم دليل نداره كه هر پول داره تو اين سايت نياد البته اكثريت از قشر ضعيف و متوسط هستن اينو از منفي هام درك ميكنم ولي در كل تا وقتي با يه نظر اينجوري بر خورد ميشه نميشه تو اين جامعه توقع پيشرفت داشتن بايد خودمونو اصلاح كنيم و چشم ديدن همديگرو داشته باشيم
علی: 1392/12/1015:18:22،
44
34
ببین برادر من،اینو بفهم که ملت ندارند به بدیهیات زندگیشون برسند.وقتی بالای 90 درصد یک جامعه بالقوه ثروتمند،فقیر باشند یک جای کار بدجوری خرابه و کسی جز از راههای نامتعارف نمیتونه بقول شما "پیشرفت" کنه.وقتی میایی به ملتی که نون ندارند میگی میلیونی پول بالای "برند" میدی،منتظر خشم و احساس بی عدالتی هم باش.این فعلا،بعدا ممکنه جونت رو هم ببازی.کما اینکه اشراف فرانسه زیر گیوتین رفتند!!
بابك: 1392/12/919:33:06،
32
45
در جواب گو گوريو هم ميگم كه احتمالا اصلا اسم اونجا رو هم تا حالا نشنيدي دوست عزيز اونجا اصلا نميوتونن همچين كاريو بكنن لزومي به توضيح بيشتر نميبينم موفق باشي
سعید: 1392/12/921:25:29،
69
36
یه مورد میگم خودم دیدم بعضی از فروشندگان تو پاساژ ها میان ناصر خسرو برای خرید لباس های عدلی کارکرده و دنبال برندها میگردن و میبرن برای شستشو و اتو میخرن ۲۰ تومن میفروشن به بچه ساسها خدا تومن بقول ما جنوب شخربه تا .... ....... میکنن.
مسعود: 1392/12/921:34:16،
64
42
من بهترین کفش رو از نمایشگاه مرکزی چرم مشهد خریدم 125 هزار. بعضی از مردم مرض دروغ گفتن رو دارن. اینم از احمدی نژاد براشون مونده. اگه تو اینجوری خوشی، خوش باش. بر بخیل لعنت. ولی راست بگو. دروغ مرضه. وقت کردی برو دکتر.
زیر خط صفر: 1392/12/922:13:18،
42
56
من که امثال ی شلوار کتان خریدم 70 هزار اونم درد مجبوری چون نداشتم وگرنه نه برند میشناسم نه مد
محمد: 1392/12/922:46:45،
48
32
از سه شنبه بازار محلمون بلوز و کفش و شلوار خریدم کلا شد 70 تومن.بد بختر از من خودمم..گریه ه ه ه ه
جواد: 1392/12/923:04:53،
37
101
من خودم کفش فروشم هم تولیدی داریم کفش مجلسی که من میدم 50 تومان همون رو واسه همکارم مارک میزنم به اسم ترکیه می فروشه 180 تومان به خدا قسم ملت ما مشکل دارن
بابک۲: 1392/12/923:39:31،
34
29
من اون بابک نیستم. منم وضعم بد نیست و یکی از تفریحام خوندن مطالب ایران جیبه چرا بعضیا میگن هرکی وضعش خوبه ایران جیب نمیاد
بابک۲: 1392/12/923:45:24،
35
49
البته تو مغز منم نمیگنجه آدم ۸میلیون پول کفش بده. اینکارا مال آدمای تازه به دوران رسیدس. تو فامیلای ما اگه کسی خیلی مایه دار میشد بیشتر مالشو صرف فقرا میکرد از صدها سال پیشم بازاری بودن تو بازار تهران
sepi: 1392/12/1000:15:33،
51
34
بچه ها بابک زنجانی اومده کامنت گذاشته بگیرینش
امیر: 1392/12/1007:32:32،
53
35
آخه کسی که واقعا داشته باشه هیچ وقت نمیاد جار بزنه من فلانمو... مگه اینکه دروغ بگه یا تازه به دوران رسیده باشه.شما کدومشی بابک خان؟؟؟؟؟ من تو کارم خیلی با پولدارا سرو کار دارم ندیدم یکیشون اینجوری منم منم بکنه!
مهران: 1392/12/1007:46:07،
51
44
اي كاش يه كمي هم دنبال خريد كالاي ايراني و حمايت از صنعت كشورمون بوديم
احمد: 1392/12/1008:57:35،
47
45
سلام
من هیچ کس نیستم . حتی اونی هم که دوستانم فکر میکنن نیستم. بخدا قسم این دنیا ما رو بیچاره کرده . من خودم کلی گناه دارم که حتی از بعضی هاشون هم خبر ندارم .
ولی دنیا اینی نیست که ما داریم میبینیم . اینو به این خاطر میگم که چند سال پیش بخاطر یک عمل جراحی خیلی ساده مدتی تجربه نزدیک به مرگ رو درک کردم . اگه فقط یه لحظه اون چیزایی که من و امثال من دیدن رو کسی ببینه اصلا به این دنیا حتی فکر هم نمیکنه . خدا فقط معرفت خودشو بهمون عنایت کنه ........
علی: 1392/12/1022:02:18،
29
42
ای بابا حالا چرا همه یورش بردین سمت بابک.چیزی نگفت که بنده خدا.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار