کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گزارش میدانی از افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی

کدخبر:۳۵۳۸دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۸:۲۶۱۲۳۸۱ بازدید

مسابقه جدید بانک‌ها برای جذب نقدینگی با سود‌های سپرده 20 تا 55 درصد آغاز شد .
گزارش میدانی از افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی

با وجود امتناع بانک مرکزی از پذیرش هرگونه افزایش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی تماس خبرنگار ما با بانک‌های خصوصی و دولتی حکایت از افزایش مشهود نرخ سود سپرده در این بانک‌ها دارد به نحوی که رقابت آنها از دو ماه گذشته بالا گرفته است.از مدت‌ها قبل زمزمه افزایش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی شنیده می‌شد اما تاکید بانک مرکزی و مردان اقتصادی کابینه حسن روحانی این ذهنیت را کاملا از بین برد و به مردم و بانکداران این اطمینان را داد که تا اطلاع ثانوی تغییری در سیاست‌های پولی و بانکی به ویژه نرخ سود نخواهیم داشت.

چندماه ابتدایی آغاز به کار دولت روحانی با این ذهنیت سپری شد ولی مدت طولانی نگذشت که در اقدامی هماهنگ بانکداران خصوصی و دولتی اجازه افزایش نرخ سودسپرده و تسهیلات را به صورت چراغ خاموش از شورای پول و اعتبار دریافت کردند. این موضوع ا لبته تا ابتدای هفته جاری خبری نشده بود و زمانی در جریان این امتیاز ویژه بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار به بانک‌ها قرار گرفتیم که محمد حسن نژاد عضو ناظر شورای پول و اعتبار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از سیاست جدید توافقی بانک‌ها برای افزایش نرخ سود بانکی پرده برداشت . طی دو روز گذشته با انتشار دو گزارش از وضعیت دریافت و پرداخت تسهیلات در بانک‌های دولتی و خصوصی به بیان افزایش چراغ خاموش نرخ سود تسهیلات بانکی پرداخت هرچند این گزارش‌ها مورد تایید بانک مرکزی و وزارت اقتصاد قرار نگرفت ولی برای ما مهم این است که مردم و مخاطبان خبرگزاری در همان ساعات نخست انتشار خبر صحت افزایش نرخ سود بانکی را مورد تایید قرار دادند.

در ادامه گزارش‌های خبرگزاری ما از وضعیت نرخ سود در سیستم بانکی امروز خبرنگار ما با شعب بانک‌های خصوصی و دولتی تماس گرفت و از آنها درباره نرخ سود سپرده‌هایشان سوال کرد. نکته قابل تامل در گفت‌وگوی خبرنگار ما با بانکداران خصوصی و دولتی این بود که اکثر این بانک‌ها از اواخر هفته گذشته و بعضی ‌از آنها از دو ماه قبل نرخ سود سپرده‌هایشان را به همراه نرخ سود تسهیلات افزایش داده‌اند.البته هدف بانک‌ها از افزایش نرخ سود سپرده در شرایط فعلی در وهله اول جذب نقدینگی و مدیریت تورم می‌باشد و می‌توان این ذهنیت سیاست گذاری پولی و بانکی را مورد تقدیر هم قرار داد که اجازه افزایش نرخ سود سپرده را در شرایط فعلی برای مدیریت نقدینگی و جذب منابع به سمت سیستم بانکی داده است هرچند مخالفان افزایش نرخ سود همچنان تاکید دارند که فعلا زمان مناسب برای اجرای این سیاست نیست ولی هدف نگارنده در اینجا درست یا نادرست بودن این سیاست نیست بلکه سوال اینجاست چرا و چطور بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار اجازه افزایش نرخ سود سپرده و تسهیلات را داده‌اند ولی اطلاع رسانی لازم در این زمینه نداشته اند و اگر هم این اجازه داده نشده است که موضوع نظارت بانک مرکزی بر بانک ها کاملا زیر سوال است.

البته بانک مرکزی با صدور اطلاعیه اعلام کرده تغییر نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی توسط شورای پول و اعتبار صحت ندارد ولی این اطلاعیه زمانی منتشر شد که عضو ناظر شورای پول و اعتبار به خبرنگار تسنیم گفته بود بانک‌ها اجازه دارند طبق مجوز شورای پول و اعتبار به صورت توافقی نرخ سود تسهیلات و سپرده‌هایشان را افزایش دهند.

مشروح گفت وگو خبرنگار ما با شعب تعدادی از بانک‌های دولتی و خصوصی در پایتخت را در ادامه می‌خوانید:

بانک گردشگری ؛ به مشتریان خود اعلام کرده اگر در حساب‌شان 10 میلیون تومان همیشه به صورت فعال وجود داشته باشد سود 22 درصد به صورت روز شمار دریافت خواهند کرد همچنین این بانک سود سپرده کوتاه مدت عادی را 17 درصد، سه ماهه را 22.25 درصد ، شش ماهه را 22.5 درصد، 9 ماهه 22.75 درصد ، یک ساله 23 درصد و 5 ساله را 25 درصد تعیین کرده است.

بانک آینده؛ نرخ سود روزشمار را 20.5 درصد اعلام کرده و به مشتریان می‌گوید برای سپرده 3 ماهه سود 21.5 درصد ،‌یکساله 23 درصد پرداخت می‌کند. همچنین برای سپرده گذاری یکماه با مبلغ کمتر از 100 میلیون تومان سود 20.5 درصد و برای 2 ماهه با مبلغ کمتر از 100 میلیون تومان سود 21 درصد در این بانک پرداخت می‌شود. البته برای سپرده گذاری بیش از 100 میلیون تومان در مدت یکماه سود 22 درصد ، 2 ماهه سود 22.5 درصد و 3 ماهه 23 درصد پرداخت می‌شود.

بانک دی؛ سود سپرده کوتاه مدت عادی را 19 درصد اعلام میکند البته این بانک برای سپرده گذاران خود که حداقل 50 هزار تومان در این سپرده گذاری کرده‌باشند سود روزشماره19 درصد پرداخت می‌کند. همچنین در بانک دی سود سپرده 3 ماهه 20.5 درصد، است. البته اگر در این بانک 5 میلیارد تومان حداقل در سپرده سرمایه گذاری 3 ماهه داشته باشیم سود 23 درصد دریافت خواهیم کرد.متصدی صندوق این بانک می‌گوید: برای سپرده یکساله با کف 10 میلیون تومان به بالا سود21.5 درصد و بالای 5 میلیارد تومان سود 23.5 درصد پرداخت می‌شود.

بانک حکمت ایرانیان؛ سود 19 درصد را برای سپرده روز شمار اعلام کرد و می‌گوید برای سپرده سه ماهه نیز همین سود اعمال می‌شود. یکی از کارمندان یکی از شعب این بانک خصوصی به خبرنگار ما گفت: اگر 50 میلیون تومان در این بانک سپرده گذاری کرده باشید سود 19.5 درصد برای سه ماهه و اگر 100 میلیون تومان داشته باشیم سود 20 درصد دریافت خواهید کرد.وی اضافه می‌کند: سود یک ساله 20 درصد و 5 ساله 22 درصد می‌باشد. هرچقدر میزان سپرده گذاری در این بانک بیشتر باشد مبلغ سود نیز بالاتر می‌رود.این کارمند بانک خصوصی به خبرنگار ما که به عنوان یک مشتری با وی تماس گرفته بود توصیه کرد سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بصرفه تر است چرا که می‌توان سود 19.5 درصد دریافت کند. البته اگر مبلغ سپرده گذاری کمتر از 5 میلیون تومان باشد بهتر است در سپرده بلند مدت حساب باز کند.

بانک ملت؛ سود سپرده روزشمار خود را اگر کف سپرده 20 میلیون تومان باشد 22 درصد اعلام می‌کند البته این بانک به مشتریان می‌گوید برای سپرده بلندمدت با مبلغ حداقل 50 میلیون تومان سود 22 درصد پرداخت می‌شود.

بانک ملی؛ سود سپرده روز شمار را بدون تعیین کف و سقف مبلغ سپرده 14 درصد اعلام می‌کند یکی از کارمندان این بانک به خبرنگار ما می‌گوید: برای سپرده 100 میلیون تومان به بالا به مدت دو سال سود 22 درصد تعیین شده که این سپرده بعد از 4 ماهه قابل برداشت بوده و مبلغ سود عینا پرداخت می‌شود.وی اضافه می‌کند: در این سپرده گذاری مشتری اگر بخواهد بعد از 4 ماه پول خود را از بانک برداشت کند می‌تواند سود 22 درصد که برای سرمایه گذاری دو ساله در نظر گرفته شده را دریافت کند. این امتیاز قبلا نبوده و 2 ماه است که به ما ابلاغ شده است.

در سایت رسمی بانک ملی طرح جدیدی بنام «5+5» قرار گرفته که طبق اعلام این بانک "سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت ویژه 2 ساله «5+5»، خدمت جدید این بانک است که سود آن در پایان سررسید و با نرخ علی الحساب 55 درصد محاسبه می‌شود. دراین نوع سپرده، سود متعلقه محاسبه ولی به صورت ماهانه پرداخت نمی‌شود بلکه مجدداً در چرخه سرمایه گذاری قرار گرفته و سود حاصله در پایان دوره 2 ساله با بازده بیشتر به مشتری پرداخت می گردد.در عین حال در صورت برداشت تمام یا قسمتی از مبلغ سپرده، سود متعلقه با توجه به مدت ماندگاری محاسبه خواهد شد. مشتریان محترم جهت بهره‌مندی از مزایای این سپرده، می‌توانند به شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور مراجعه کنند".

بانک صادرات ؛ برای سپرده کمتر از 5 میلیون تومان سود 7 درصد؛ بین 5 تا 10 میلیون تومان سود 14 درصد، بین 10 تا 15 میلیون تومان سود 16 درصد، بین 25 تا 50 میلیون تومان سود 18 درصد و بالای 50 میلیون تومان سود 20 درصد پرداخت می‌کند.یکی از کارمندان این بانک اصل 44 به خبرنگار ما گفت: برای سپرده سرمایه گذاری 3 ماهه سود 20 درصد و برای سرمایه گذاری 4 ماهه سود 20.5 درصد و برای سرمایه گذاری 6 ماهه سود 21 درصد ، 9 ماهه 21.5 درصد ،‌یکساله 22 درصد و 2 تا 5 ساله سود 22.5 درصد پرداخت می‌شود.

بانک سپه؛ کف مبلغ سپرده گذاری در این بانک که مشمول سود 16 درصد به صورت روزشمار خواهد شد را 5 میلیون تومان در نظر گرفته است؛ یکی از کارمندان این بانک می‌گوید سود 16 درصد برای سپرده کوتاه مدت نیز اعمال می‌شود. البته برای سپرده گذاری یکساله با مبلغ بیش از 10 میلیون تومان سود 20 درصد، مبلغ بیش از 15 میلیون تومان سود 21 درصد ،‌مبلغ بیش از 20 میلیون تومان سود 21.5 درصد و برای سپرده سرمایه گذاری پنج ساله سود 22.75 درصد پرداخت می‌شود.این کارمند بانک دولتی درپاسخ به این پرسش که سود سپرده های این بانک از چه زمانی افزایش پیدا کرده است گفت: از دوماه قبل نرخ سود سپرده و تسهیلات این بانک بالا رفته است.

بانک سینا؛ سود سپرده روزشمار را 7 درصد اعلام کرده و به مشتری می‌گوید برای سپرده دو ساله ماهیانه 22 درصد پرداخت می‌شود البته این سود مشروط به این است که مبلغ سپرده گذاری کمتر از 5 میلیون تومان نباشد.یکی از کارمندان این بانک خصوصی می‌گوید: برای سپرده گذاری در مدت یک تا شش ماهه حداقل 20 درصد سود و شش ماه تا یکساله 21 درصد سود پرداخت می‌شود.وی می‌گوید: این امتیاز برای سپرده دوساله وجود دارد که مشتری ظرف یک سال پول خود را برداشت کند و سود 21 درصد را دریافت کند.

بانک قوامین؛ سود روزشمار را در حالت عادی 18 درصد تعیین کرده اما طبق اعلام یکی از کارمندان این بانک براساس بخشنامه‌ای که در 4 روز گذشته به شعب ابلاغ شده مردم می‌توانند با افتتاح سپرده شش ماهه که بعد از یکماه قابل برداشت می‌شود سود 23 درصد دریافت کند.این کارمند بانک خصوصی اضافه می‌کند: که کف و سقفی برای سپرده گذاری در طرح مذکور وجود ندارد و مشتریان می‌توانند با هر مبلغ سپرده گذاری سود 23 درصد دریافت کنند؛ برای سپرده گذاری 5 ساله در این بانک سود 24.5 درصد پرداخت می‌شود.

بانک شهر؛ سود روزشمار را برای سپرده‌های بیش از 100 میلیون تومان 22.5 درصد و کمتر از 100 میلیون تومان 18 درصد تعیین کرده است. یکی از کارمندان این بانک می‌گوید: برای سپرده سه ماهه سود 18.5 درصد ، 9 ماهه سود 19 درصد و 5 ساله سود 24 درصد پرداخت می‌شود.

بانک پارسیان؛ به مشتریانی که 5 میلیون تومان به صورت دوماهه در این بانک سپرده گذاری کرده باشند سود 20 درصد پرداخت می‌کنند. همچنین مشتریانی که بیش از 5 میلیون تومان در این بانک به صورت 4 ماهه سپرده گذاری کرده باشند 21 درصد سود دریافت خواهند کرد.یکی از کارمند این بانک خصوصی می‌گوید: سود سپرده روزشمار در حقیقت همان سپرده دوماهه است که مشتری سپرده را در قالب سپرده سرمایه گذاری 5 ساله نزد شعب افتتاح میکند ولی میتواند بعد از دوماه پول خود را برداشت کرده و سود 20 درصد دریافت کند.

بانک پاسارگاد؛‌که طبق اعلام یکی از کارمندان آن از پنج شنبه هفته گذشته طرح ویژه‌ای را به مشتریان خود ارائه میدهد برای سپرده روزشمار و کوتاه مدت سود 22 درصد پرداخت می‌کند در این طرح مشتری بعد از یکماه میتواند پول خود را برداشت کند و سود 22 درصد بگیرد.این کارمند بانک خصوصی اضافه میکند : سپرده مذکور در قالب سپرده پنج ساله نزد شعب افتتاح میشود ولی بعد از یکماه قابل برداشت خواهد بود.

بانک اقتصاد نوین؛ مشروط به اینکه مشتری 3 ماه به پول خود دست نزد سود 19 درصد به وی پرداخت میکند همچنین در حالتی که مشتری 9 ماه از سپرده خود برداشت نکرده باشد سود 22.5 درصد دریافت خواهد کرد.
بانک ایران زمین؛ سود روزشمار خود را 18 درصد تعیین کرده و برای مشتریانی که سه ماهه با مبلغ 30 میلیون به بالا در این بانک سپرده گذاری کرده باشند سود 23 درصد پرداخت می کند؛ همچنین این بانک به سپرده‌هایی که اسماً 2.5 ساله افتتاح می شوند ولی ظرف یک سال امکان برداشت آن وجود دارد سود 22 درصد می دهد. برای سپرده های 5 ساله نیز در این بانک خصوصی سود 23 درصد پرداخت می شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مسعود : 1392/11/2811:39:15،
74
31
خودم بانک دی روز شمار 19%حساب دارم ولی اگه به پولتون حداقل 1 ماه نیاز ندارین بهترینش بانک قوامینه با 23% سود روز شمار البته باید یک ماه ماندگاری داشته باشه.
علي: 1392/11/2812:04:16،
66
87
وقتي تورم 36 درصد هست بعتي ماهي 19-36=17 درصد ضرر ميكني پولت رو وردار بنداز تو كار
مسعود : 1392/11/2812:36:25،
98
19
در جواب علی :
من بازاری هستم این معادله ای رو که تو نوشتی از برم داداش ولی وقتی بازار تو رکود وحشتناکه و جنس هم گرون نمیشه و بازار خانه و ماشین و طلا و ارز هم راکده اگه شما بازار بهتری سراغ داری معرفی کن تا من هم پولم رو بانک نزارم و اونجا سرمایه گذاری کنم البته به غیر از بورس که اصلا دل خوشی ازش ندارم. ممنون
آواره: 1392/11/2813:00:58،
49
19
منم با نظرت کاملا موافقم چند روز پیش رفتم و تمام پولمو گذاشتم بانک قوامین با 23%سود 1ماه دیگه هم اگه لازم داشتم برمیدارم
مهدی: 1392/11/2813:24:26،
35
25
درسته که تورم از سود خیلی بیشتره، اما الان بازار درست حسابی برای سرمایه گذاری موجود نیست. من خودم یه زمانی سکه سرمایه گذاری میکردم اما فعلا نه اون و نه مسکن جالب نیست. فعلا همین بانک قوامین خوبه برام
علي : 1392/11/2813:33:53،
22
28
دوست عزيز بازار خواستي نميخواد تو ايران پولت رو باهاش پهن هم بخري سود ميكني همين الان حساب كن ببين قيمت نوشابه نسبت به شيش ماه گزشته چه قدر شده عزيز بازاري اگه هستي به حرف انينجانب. اقتصاد دان گوش كن يعني هر ماه 36 درصد از ارزش پول ما كم ميشه نه از ارزش اجناس بس
vahidan: 1392/11/2902:57:42،
27
23
جواب به آقا مسعود

داداش بازاری داریم تا بازاری.از بورس بازیت معلومه بازاری نیستی.کلاه به کلاه میکنی آخه شد کار.بذرتو بدونی کجا بکاری به وقتشم میدونی چی کاسبی.هیچ جا مثل ایران نمیشه پول دراورد چون جهان سومیه.حالا برو بریز تو بانک با پولت 200 تا پشتک بزنه آخر کار یه 22 درصد سود بده حال کنی
سعید: 1392/11/2811:42:21،
53
22
سود واقعی رو بانکها میبرند نه مردم بازم معلوم نیست میخوان چی به سر مردم بیارن
مهدي: 1392/11/2914:19:30،
19
18
اين بانك ها چي مي كنند غير از دلالي تا 30 درصد بتون سود داشته باشن تا 20 درصدشو بدن به سپرده گذاراشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نتيجه اعمال خودمون و بستن شمشير از رو با خدا را داريم تو زندگي عادي مون مي بينيم. سود خون اين مردم كه اين بانك ها مي دن.
محمدامین: 1392/11/2811:43:13،
66
15
آخجون !!!!!!!!!!!!!!
حتما یارانه اسفندمو میزارم بانک
SDN: 1392/11/2811:45:06،
30
17
ای جور خبر ها منو ب یاد کارتون تام و جری میندازه
اسفندیار: 1392/11/2811:46:57،
34
35
گول این تبلیغ های بانک ها رو نخورید که دوزار سود میدن اینا همش طرح سیاست مداراست برا جمع کردن نقدینگی تو دست مردم. چون بعد عید تورم رو به افزایش هست.
هرجا پولتون رو سرمایه گذاری کنید جز توبانک که بعد عید ارزشش حفظ بشه
مهدی: 1392/11/2813:19:18،
35
19
یعنی شما ناراحت میشی تورم رو بخوان کنترل کنند؟؟؟!!
اسفندیار: 1392/11/2814:35:28،
26
16
من از خدامه تورم کنترل بشه .ولی اینا همچو کاری رو نمیتونن بکنن. صبر کن تا مرحله دوم از فروردین اجرا بشه اون وقت میفهمی
علی: 1392/11/2811:50:57،
17
17
اره سعید جان
تقی: 1392/11/2811:54:22،
24
22
تمام تلاش دولت جلوگیری از خروج سرمایه ها از بورس است .
شاهینt: 1392/11/2811:55:08،
31
22
20 درصد سود میدیم به شرطها و شروطها.

آیا وکیلم؟

عروس رفته فکر کنه که پولشو بذاره که با این شرایط سود بگیره یا نه؟
نیما: 1392/11/2910:36:29،
24
17
عروس خانم رفته تو صف سبد کالا، مونده
سینا: 1392/11/2811:57:36،
25
20
یک خبری شده یا دلار یا طلا میخواد بالا بره یا یه جای سرمایه گذاری پیدا کردند که سودش خیلی بیشتره
یک ایرانی: 1392/11/2811:59:16،
24
20
این 55 درصد کجا بود؟
مسعود : 1392/11/2812:40:10،
25
16
منظور دو ساله هست یعنی شما یک میلیون بزار برو 2 سال دیگه بیا اصل پول +550000 تومن سودش رو بگیر
علی: 1392/11/2812:09:44،
26
16
من تو بانک گردشگری وملت سپرده 22درصدی باز کردم.سود سر وقت ودقیق واریز میشه، خدمات الکترونیک ملت حرف نداره وگردشگری هم خوبه.راستی آقا تقی نرخ سود بانکها چه ربطی به خروج سرمایه از بورس داره!!!
ارمان: 1392/11/2812:10:30،
58
26
قوامین 23 ، لایک !
خودشم: 1392/11/2812:18:17،
33
16
نمیدونم چرا همه میخوان زیاد بشه در حالی که هرچی کمتر بشه نقدینگی تولید شده توسط بانکها کمتر میشه و بهتره چون وامی که به تولید میرسه با سود کمتر میشه
فری: 1392/11/2812:23:43،
32
10
به خدا با پولی که دست مردم میشه یه ایران جدید علم کرد ولی کسی نمیدونه باید چیکار کرد ( :-()
مهدی شاکری: 1392/11/2812:24:18،
42
43
یه تقاضای کوچولو دارم از ملت ایران

بازار ارز، سکه، مسکن، خودرو سود ده نیست.

از این بازارا بیایید بیرون. پولتونو بذارید بانک سود بگیرید.

سود بانکی بهترین و بی خطرترین گزینه برای افزایش سرمایه ست.

بازار سکه و دلار و مسکن و اینا معلوم نمیکنه. چون فردا سقوط میکنه قیمتا.
ولی بانک تا 100 سال دیگه هم بانکه و ضرر نمیکنه.
پولدار: 1392/11/2812:39:23،
44
19
دوست عزیز می شه یه نفر رو به من معرفی که با پول گذاشتن در بانک پولدار شده باشه
مهدي: 1392/11/2814:17:25،
21
16
شايد با دلار و مسكن سكه مقطيعي يه مقداري كمي ضرر كني ولي در دراز مودت سود واقعي ميكني ولي اگه الان پولت رو بزاري بان ساله ديگه با پولت بايد واسه بچت دوچرخه بخري
بیزینس : 1392/11/2812:25:48،
31
18
سرمایه گذاری در بانک یعنی ضرر . بانک ها فرمولهای پیچیده و شرطهای زیادی هم دارند که همین سود کم رو نمیدن.

فریب بانکها را نخورید.
مهدی: 1392/11/2813:22:22،
17
17
من که تجربه کردم و سودی که گفتن دادن. البته شهر و قوامین و گردشگری رو تجربه دارم
سعید: 1392/11/2812:41:33،
21
11
کارسازان ینده روز شمار ۲۴.۵'
مهدی: 1392/11/2812:57:45،
26
10
مگه کارسازان یا همان نور روز شمار 225 نیست جدیدا تغییر داده؟
بهزاد: 1392/11/2812:48:11،
20
18
آره --------- منم قبول کنم پولم بلوکه کنم داخل بانک.......که ارزشش بااین تورم کم بشه داداش----
سیاست مرموز: 1392/11/2812:54:06،
28
28
همتون ساده هستین دولت میخواد یارانه یه عده رو قطع کنه میخواد با این سیاست مردم پولاشونو بزارن تو بانک بعد یه استعلام ساده از بانگ معلوم بشه کی باید یارانه بگیره یا نگیره اینو هم بگم این مورد یکی از موارد اصلی قطع یارانه میباشد
شیما هلپ: 1392/11/2812:58:45،
39
15
خوب شماها که میگین نذارین تو بانک یه راه حل بدین که ضرر نکنیم من که نمیتونم تو بازار کار کنم مگه از شما چیزی کم میشه که راهنمایی کنین به ماها که نمیدونیم باید چیکار کنیم ؟؟
n: 1392/11/2816:06:43،
23
24
شیما جون! اگه پولی که در اختیار داری "پس انداز" محسوب میشه ، یعنی پولی نیست که برای زند گی روزمره از اون استفاده کنی برای پرهیز از ضرر بهترین کار خرید اجناسی است که بادوام و با ارزش است مثل پلاتین و یا نقره ویا یک تابلوی با ارزش از کمال الملک (برای مثال).
n: 1392/11/2816:08:12،
17
12
ولی اگه این پول باید روزانه خرج بشه بهتر از حساب " پس انداز کوتاه مدت "نیمی شه به شما پیشنهاد کرد!
پول ندار: 1392/11/2813:01:40،
27
14
من قوامین باز کردم ولی کارت نمیده و دفترچه ایی هست ودیگه اینتدنتی نیست و سودش جدا میره توی یه دفترچه دیگه و اینکه پول رو هم نمیشه زیاد کرد وباید یه حساب جدید یاز کرد
شیما: 1392/11/2813:23:11،
22
10
خوب از کجا میفهمی سود اومده؟ بخای برداشت کنی چی؟
پول ندار: 1392/11/2813:48:53،
19
16
به دو صورت هست هم کارتی و هم دفترچه ایی برای سودش .ولی اگه کارت رو برای سود انتخاب کنید به سودتون 15 درصد سود تعلق میگیره
علی: 1392/11/2813:26:22،
28
16
شیما خانم توی بازار پرنوسان فعلی هرکس تو فعالیت تجاری خاصی تخصص نداشته باشه، فعلا بهترین وکم خطرترین راهی که می تونه از ضررهای احتمالی جلوگیری کنه و درصدی هم سود ببره، بانکها هستند.حتی موسسات مالی واعتباری هم قابل اعتماد نیستند.
شیما: 1392/11/2813:47:47،
18
15
ممنون آخرشم شد همین بانک دیگه به قول تو ریسکش پایین تره
علی: 1392/11/2813:28:47،
22
20
عزیزان اولا کارسازان آینده بانک نیست و مهمترین فعالیت اقتصادیش هم ( مثل بیشتر موسسات مالی واعتباری) خرد کردن چک به اسم خرید دین که قانونا فقط مخصوص بخش تولید وآن هم باشرایط خاص می باشد ویا پول شویی
علی: 1392/11/2813:31:30،
34
13
دوما بانکهایی که به صورت روز شمار سود میدهند وبا تعیین حداقل مبلغ، مثل ملت وگردشگری، پول رابلوکه نمیکنند وفقط درصورتی که مانده حساب زیر حداقل تعیین شده برسد، آن روز سودی به مانده مشتری تعلق نمیگیرد.ولی همیشه همه پول مشتری به غیر از10هزار تومان وجه افتتاح آن قابل برداشت است.
علی : 1392/11/2813:38:32،
16
20
سیاست مرموز جان، متاسفانه در کشور ما به جای سواد سیاسی، تنها سیاست زدگی وجود دارد. عزیز من اولا دولت برای پرداخت یارانه منابع اطلاعاتی بسیاری در اختیار دارد که نیازی به دیدن مانده حساب شما پیدا نکند، ثانیا رندانی مثل شما! که راه
علی: 1392/11/2813:40:03،
38
16
حل رابه خوبی می دانند( مانند بسیاری ازتجار بزرگ ویارانه بگیر کشور) حساب را به نام فرد دیگری(
بستگان درجه یک) باز کنید!!!!
میثم: 1392/11/2813:54:44،
28
16
موسسه مالی و اعتباری ثامن الائمه 25% سود میده اما ... جزء موسسات تایید شده های بانک مرکزی نیست .
اشکان: 1392/11/2814:19:09،
20
16
دوستان یه سوال.اونایی که از قبل توی این بانک ها سپرده داشتن اگه بخوان سود بیشتری بگیرند باید سپرده هاشونو ببندن و جدید باز کنند؟قبلا سود رو که اضافه میکردن واسه همه بود.الان توی سایتاشونم جرات ندارن اعلام کنند.
علی: 1392/11/2814:30:10،
20
24
کارسازان(نور) روزشمار 24.5 یک ساله 27، 5 ساله 30
برای مبالغ بالای 30 میلیون تومن یک ساله 29، 5 ساله 32
اشکان: 1392/11/2815:55:14،
21
26
بانک مرکزی به سیستم بانکی نسبت به ارائه خدمات به موسسه مالی کارسازان آینده هشدار داد.
لازم به ذکر است تعاونی کارسازان آینده یا همان موسسه مالی اعتباری (در شرف تاسیس) تحت ریاست آقای (ب _ ف) و (ر _ ر) با تخلفات مالی گسترده تشکیل و با ارتباطات خاص و تبلیغات وسیع نسبت به جذب منابع از نهاد ها و مردم اقدام نمود است.
مهدی: 1392/11/2816:28:20،
44
16
اقا تاریخ هشدار رو هم بببین مربوط به یک سال پیشه که بعدا اون مشکل برطرف شد الانم ادغام شده و موسسه نور شده
شهرام: 1392/11/2814:53:16،
26
27
بچه ها، ثبت نام واسه پیشفروش ماشین چطوره؟ سودش از بانک بیشتر نیست؟
Z: 1392/11/2823:35:54،
34
23
شما برو خوردو ثبت نام ببين اين خوردوسازهر چه بلاهايي كه سرت نمي آورند؟
شايد دوست داري هر روز دنبال پولت بدوي و بعد از چند همچنان دستت از خودرو خالي باشد.
برو امتحان كن انگار اينجا همه بايد يكبار خودشان درجه رذالت اين خون آشامان خوردوساز را تجربه كنند.
ايليا: 1392/11/2823:47:12،
18
22
بانك مهر راجطورارزيابي مي كنيد
مسعود : 1392/11/2912:34:23،
21
19
اگه بانک قرض الحسنه مهر ایران منظورته که من رفتم گفت هیچ نوع حسابی نداریم که سود بهش تعلق بگیره!!!!!!!!!!!!
solat: 1392/11/2823:48:35،
18
20
ی پیشنهاد دارم برای همه
پولتون رو برید سهام با سود تضمینی شرکت پیشگامان کویر یزد بخرید، سود 30 درصد ماهانه میریزه بحسابتون و مدتش هم دو ساله است.
پویا: 1392/11/2912:54:49،
21
18
برید فرشتگان سرمایه گذاری کنید. سود روزشمار23% میده
شهرام: 1392/11/2913:26:29،
17
13
آخه وقتی‌ بانک ملت داره روز شمار ۲۲% میده واسه چرا بریم فرشتگان که معلوم نیست چی‌ بشه ، واسه ۱ درصد فرق؟
آرمین: 1392/11/2915:43:23،
16
16
آقا شرایط این حساب کوتاه مدت 22 درصدی بانک ملت چیه من به 2 تا از شعبه های این بانک زنگ زدم همشون تکذیب کردند.خواهشا یکی از دوستان شرایطش را بگه و بگه کدام شعبه رفته با تشکر
shahram: 1392/11/3013:20:45،
31
17
بانک ملت؛ سود سپرده روزشمار خود را اگر کف سپرده 20 میلیون تومان باشد 22 درصد اعلام می‌کند البته این بانک به مشتریان می‌گوید برای سپرده بلندمدت با مبلغ حداقل 50 میلیون تومان سود 22 درصد پرداخت می‌شود.
آریاایران: 1392/11/2916:01:57،
27
11
یکی از مسئولین در یک برنامه تلوزیونی "بانکها تبدیل شده اند به بنگاههایی که به جای نقش واسطه گری(یعنی جمع آوری پول و دادن وام به تولیدکنندگان و ... ) خودشون در بازارهای مختلف مثل مسکن ، بورس و ... سرمایه گذاری می کنند." دوم اینکه جبران 100 هزار میلیارد تومان وامی که فقط 300 نفر در سالهای اخیر گرفتند هم پول میخواد برادر
الیاس: 1392/12/121:16:18،
23
17
ظاهرا بهترین سود اول به بانک قوامین وبعد ملت وبعد به ایرن زمین تعلق دارد والبته بانک شهر هم خوبه در ضمن اقایون بازاری که می گن بازار الان دیگه جواب نمی ده می تونند برن ماشین ثبت نام کنند از خانواده ایران خودرو بهتریتها پارس و انواع 405 عالیه و چندین برابر بانک جواب می ده هر پند که ایران خودرو بد قوله ولی در کل از بانک خیلی بهتره .
رضا1346: 1392/12/507:45:47،
26
14
اي كاش سود صفر بود ولي ثبات داشتيم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

پرسپولیس و طارمی علاوه بر محرومیت، جریمه مالی 790 هزار یورویی هم شدند
چپ کردن ماشین آتش‌نشانی (عکس)
سرانجام خبر فوت یک رهبر اخوان المسلمین در زندان تایید شد
رهبر کره‌شمالی: ترامپ را وادار می‌کنم به دلیل تهدیدهایش بهای سنگینی بپردازد
ارجاع پرونده احمدی‌نژاد به دادسرا
4 مجروح حاصل تصادف خودروی ساینا با دیوار بتنی + تصویر
هشدار محسن رضایی: اگر کشوری امنیت ایران را مخدوش کند با موشک‌ها جنگ را پایان می‌‌دهیم
دستگیری پزشک جاعل/ پزشک حقیقی در شیراز، پزشک قلابی در تهران
کره شمالی: تهدیدهای ترامپ مثل پارس سگ است!
برخورد عجیب پرنده با دماغه هواپیمای تفلیس- تهران + تصویر
برخورد بامدادی یک دستگاه تانکر با یک دستگاه کامیون + تصویر
تصادف شدید اتوبوس بین شهری و خودرو سواری
واکنش شریعتمداری به تلاش برای رفع حصر
تهدید علیه برجام؛ ترامپ با آتش بازی می‌کند
آخرين قسمت «خندوانه»؛ سنگ تمام خانوادگی و رانت بی سابقه تلويزيون براي فيلم رامبد جوان!
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار