کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جدول دستمزد 20 گروه شغلی به دلار

کدخبر:۳۲۳۲دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۹:۵۷۹۶۰۲ بازدید

پایین بودن میزان دستمزد مشمولان قانون کار در ایران باعث افزایش شکاف بین هزینه و درآمد کارگران شده است. طبق مصوبه حداقل مزد 487 هزارتومانی امسال هر کارگر با دلار 2945 تومانی بازار آزاد ...

پایین بودن میزان دستمزد مشمولان قانون کار در ایران باعث افزایش شکاف بین هزینه و درآمد کارگران شده است. طبق مصوبه حداقل مزد 487 هزارتومانی امسال هر کارگر با دلار 2945 تومانی بازار آزاد روزانه 5.5 تا 12.4 دلار و ماهیانه 165 تا 373 دلار حقوق می گیرد. در عین حال در برخی کشورها این ارقام تا 3400 دلار در ماه نیز می رسد که دستکم 10 تا 14 برابر حقوق یک کارگر در ایران است.

کارشناسان بازار کار می گویند ایران دارای یکی از کمترین میزان دستمزدها در دنیا است و در بیشتر کشورهای جهان به مراتب حقوق های بالاتری نسبت به کشورمان پرداخت می شود.این روزها نیز با ورود به فصل تعیین حداقل دستمزد سال آینده، یکبار دیگر حجم بسیار زیادی از پیشنهادات و طرح ها از سوی نمایندگان کارگران کشور مطرح می شود و بزودی شورای عالی کار نیز با تشکیل جلسات به این جریان خواهد پیوست.

آخرین حداقل دستمزدی که در اسفندماه سال گذشته و در آخرین سال کاری دولت سابق توسط شورای عالی کار به تصویب رسید، رقم 487 هزار و 125 تومان است که در سال جاری بنگاه ها و واحدهای مشمول قانون کار کشور موظف به رعایت آن شدند.

مصوبه 487هزارتومانی شورای عالی کار

هرچند برخی از گروه های شغلی در ایران دریافتی هایی به مراتب بالاتر از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار دارند، اما آمارهای متناقضی عنوان می کنند بین 25 تا 70 درصد کل شاغلان مشمول قانون کار کشور یعنی دستکم 3 تا 9 میلیون نفر (تنها بیمه شده های زیرمجموعه قانون کار) از کل 21 میلیون شاغل کشور در تمامی بخش ها، تنها حداقل دستمزد مصوب یعنی همان رقم 487 هزار و 125 تومان را دریافت می کنند.

نگاهی به هزینه ها و وضعیت تامین معیشت خانوار کارگری در ایران به ویژه در سال های اخیر و مشخصا پس از اجرای فازاول هدفمندی یارانه ها هم نشان می دهد که فاصله و شکاف عمیقی بین هزینه ها و درآمد ماهیانه مشمولان قانون کار ایجاد شده و اغلب کارگران توان تنظیم هزینه ها و درآمد ماهیانه خود را ندارند. این وضعیت در جریان افزایش ساعتی و روزانه قیمت ها در یکی دو سال اخیر، به شدت باعث آزار معیشتی برای مشمولان قانون کار شده بود .باقی ماندن چالش و معمای حل نشده حقوق و دستمزد کارگران از دستکم یک دهه گذشته باعث شده تا حداقل دستمزدها امروز فقط تامین کننده هزینه های مربوط به اجاره مسکن و یا حداکثر تحصیل فرزندان خانوار کارگری باشد و افراد در تامین هزینه های معیشت، خوراک، پوشاک، درمان و سایر هزینه های مهم ماهیانه که ممکن است در سبد خانوار کارگری قرار بگیرد، دچار مشکلات جدی شده اند.

آزار معیشتی برای کارگران

از سویی، فرار دولت ها از اجرای وظایف مصرح در قانون اساسی درباره لزوم فراهم کردن شرایط تامین معیشت، مسکن و شغل برای جامعه و قرار دادن همه بار مسئولیت بر عهده کارفرمایان خصوصی در دهه های اخیر، باعث شده تا کمبودها و چالش های شدیدی در زندگی کارگران به وجود آید.

به عنوان نمونه نمایندگان کارگران می گویند دولت ها در حداقل دو دهه اخیر حتی برای یکبار هم حاضر به حمایت مستقیم از مشمولان قانون کار به صورت اختصاص سبدهای حمایتی مانند آنچه که در دولت تدبیر و امید مطرح شده و یا تلاش برای کاهش هزینه های درمان؛ همچنین بهبود وصعیت معیشتی خانوار کارگری نشده اند و هرآنچه بوده تنها از سوی کارفرمای خصوصی تامین و پرداخت شده و دولت ها تنها نظاره گر وضعیت بد معیشتی کارگران بوده اند.مسئله مربوط به حقوق و دستمزد کارگران بعد از اجرای فازاول هدفمندی یارانه ها و بی توجهی دولت های سابق به آسیب های معیشتی خانوار کارگری و صرفا تمرکز و تبلیغ پرداخت یارانه نقدی 45 هزارتومانی که آن هم برای همه ایرانیان و نه صرفا برای کارگران بوده، علاوه بر وارد آوردن آسیب های فراوان بر زندگی خانوار کارگری، بار هزینه ای سنگینی را نیز بر کارفرمایان تحمیل کرده و این مسئله با عمل نکردن دولت های سابق به وعده پرداخت سهم تولید از یارانه ها، تشدید نیز شده است.

نظاره دولت ها به وضعیت معیشتی کارگران

بنابراین حاضر نشدن دولت ها در دهه های اخیر برای ورود مستقیم به حمایت معیشتی از مشمولان قانون کار و از سویی تحمیل هزینه های فراوان به ویژه پس از فازاول هدفمندی یارانه ها به کارفرمایان؛ باعث شده تا حداقل حقوق روزانه کارگران امروز حتی توان تامین اندک مایحتاج روزانه را نیز نداشته باشد و افراد با در اختیار داشتن 16 هزار و 237 تومان باید پاسخگوی نیازهای خانوار خود باشند.البته برخی کارفرمایان دلیل پایین بودن دستمزدها در ایران را به بهره وری پایین نیروی کار ربط می دهند و عنوان می شود در کشورهای توسعه یافته، صنعتی و پیشرفته آسیای جنوب شرقی مانند کره جنوبی و ژاپن، افراد ساعت های فراوانی را در هر روز به صورت واقعی مشغول به کار هستند اما در ایران در بهترین حالت روزانه تنها 2 ساعت کار مفید آن هم در بخش خصوصی صورت می گیرد و اوضاع بخش دولتی اسفبار و حتی در حد 22 دقیقه در روز است.سازمان جهانی کار در تابستان امسال آماری از دستمزد برخی کشورها آن هم بر اساس بررسی های صورت گرفته در سال 2010 ارائه کرده بود که طی آن در برخی کشورها، میزان حقوق کارگران در ماه بین 10 تا 14 برابر یک مشمول قانون کار در ایران است.

گزارش سازمان جهانی کار از حقوق ها

هرچند نباید وضعیت متفاوت هزینه های زندگی در کشورهای گوناگون را از نظر دور داشت و اینکه درآمد هر کشوری تقریبا متناسب با هزینه افراد آن تنظیم می شود؛ اما شکاف 14 برابری درآمد کارگر ایرانی با یک کارگر شاغل در کشورهای توسعه یافته نیز قابل تامل و در عین حال قابل ریشه یابی از سوی برنامه ریزان است.

با این وجود، نرخ هر دلار در بازار آزاد روزهای گذشته دستکم 2945 تومان بوده که 16 هزار و 237 تومان حقوق روزانه کارگران در پایین ترین سطح حقوقی تنها معادل 5.5 دلار در هر روز است؛ به عبارتی هر کارگر شاغل مشمول قانون کار که تنها از حداقل دستمزد 487 هزار و 125 تومانی برخوردار است، ماهیانه فقط 165 دلار حقوق دریافت می کند که این رقم برای اکثریت قریب به اتفاق شاغلان مشمول قانون کار با حقوق نهایی دریافتی (حداقل حقوق، اضافه کاری، پاداش، سنوات و ...) در ماه بیشتر از 374 دلار (با فرض اینکه قریب به اتفاق مشمولان قانون کار بیشتر از 1.1 میلیون در ماه دریافت می کنند)، با نرخ فعلی 2945 تومانی بازار آزار نخواهد شد.البته این رقم در ابتدای سال که نرخ دلار در بازار آزاد ایران به صورت متوسط 3200 تومان بوده است، تنها 152 دلار (حداقل دستمزد) و 343 دلار (بر مبنای 1.1 میلیون تومان در ماه) بوده است. می توان گفت بهبود 13 دلاری قدرت خرید ریال در برابر دلار در ماه های اخیر باعث شده تا میزان دریافتی دلاری یک حداقل بگیر مزد از 152 دلار ماه های ابتدایی به 165 دلار در بهمن ماه برسد.

حمید حاج اسماعیلی در گفتگو با مهر با بیان اینکه در برخی کشورها حقوق ماهیانه بین 3 تا 6 هزار دلار است و 3 هزار دلار را می توان کف پرداختی تلقی کرد گفت: در کشورهای توسعه یافته به پس انداز فکر نمی شود.این کارشناس بازار کار اظهارداشت: وجود شرایط باثبات اقتصادی در کشورهای توسعه یافته باعث اطمینان خاطر مردم می شود و این موضوع باعث نمی شود تا مردم برای کسب درآمد به همه بازارها وارد شوند مانند آن چیزی که در مسئله افزایش قیمت سکه و ارز طی سال های اخیر به وجود آمد.

حداکثر افزایش نقدی مزد جدید 121 هزارتومان

حاج اسماعیلی ادامه داد: دولت ها در مناطق توسعه یافته مسئولیت های مهمی در تامین هزینه های درمان، بازنشستگی، بهداشت و اشتغال زایی بازی می کنند و از سویی تلاش می شود تا هزینه های رفاه جامعه فراهم شود.وی با تاکید بر اینکه دولت ها در دهه های گذشته در ایران دچار خطاهای بزرگی شده اند خاطرنشان کرد: سبد کالایی که دولت تدبیر و امید درباره آن صحبت می کند می تواند یک آزمون و خطای خوبی برای دولت تلقی شود چرا که حداقل یکبار ورود مستقیم دولت به تقویت معیشت درصدی از خانوارهای کشور ارزیابی و به آزمون عملی گذاشته خواهد شد.این کارشناس بازار کار با تاکید بر اینکه نمایندگان کارگران باید دولت را متقاعد کنند که در سال آینده نیز موضوع واگذاری سبدهای حمایتی را به صورت ویژه برای کارگران حداقل در 5 نوبت دنبال کند افزود: در غیر اینصورت و اینکه کارگران اینگونه حمایت ها را نداشته باشند، حدال دستمزد نقدی احتمالا بین 20 تا 25 درصد نسبت به امسال افزایش خواهد یافت که رقمی بین 97 تا 121 هزارتومان می شود.

در جدول زیر حداقل حقوق روزانه مصوب شورای عالی کار در سال جاری، حداقل دستمزد ماهیانه و همچنین تبدیل ارقام آن به دلار در روز و ماه بر اساس دلار حدود 2950 تومانی این روزهای بازار آزاد کشور ارائه شده است که طبق آن یک کارگر حداقل بگیر روزانه 5.5 و ماهیانه 165 دلار حقوق دریافت می کند.همچنین در بهترین حالت، حداقل بگیران بالاترین گروه شغلی نیز روزانه 6.5 و ماهیانه 197 دلار دریافتی خواهند داشت. از سوی در جدول دوم نیز آمار ارائه شده از سوی سازمان جهانی کار و مقایسه آن با وضعیت حقوق و دستمزد ایران برای برخی کشورها ارائه شده است.

جدول حقوق شاغلان با قرارداد محدود سال 92 (ریال و دلار)

(حداقل حقوق)

e8u6kddptp9hzpwsq2d.png

جدول میانگین دستمزد ماهیانه 10 کشور در 2010

(ارقام به دلار)- اعلام سازمان جهانی کار

vpsryntechzfk1x9djtz.png

 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

تقی: 1392/11/710:16:26،
178
29
خب بگید چرا اینجوری کردین ؟!
مسئولان جواب بدن ؟
رضا: 1392/11/710:27:05،
215
32
تو آمریکا یه نفر 10 ماه کار کنه میشه 34000 دلار یعنی خرید یک هوندا آکورد فول . تو ایران باید 38 ماه کار کنی تا پراید بخری !
ایوب : 1392/11/710:28:43،
148
40
این دوستمون که هی آمار میداد بیاد الان تحویل بگیره !

8 سال به همه پرید آمار داد ...

بیاریدش توضیح بده چه وضعیه بوجود آورده نه
محمد606: 1392/11/711:05:30،
134
27
وکلای ملت ودولت مردای ما که اینقدر بنزین ودیگر چیزهای مارو باترکیه مقایسه میکنن حالاکجان چرا هیچی نمیکن بابا به داد مردم برسید>>>>!!!!!!!!!!!
mmb: 1392/11/711:24:25،
76
40
تازه این مقدار دستمزد هزینه تمام شده توی ایران خیلی گرون تر در میاد
جاوید: 1392/11/711:57:13،
81
36
ببینید یه شهر وند عادی آمریکایی دو سه برابر بیشتر از ریس جمهور ما در میاره واین یعنی تمدن واصل برابری (ببینیددر مجموع در امریکا بین کمترین در امد وبیشترین درامد اختلاف زیادی نیست)
نتیجه یک یک آمریکا =سه رییس جمهور
نتیجه دو=هرچی اینا میگن دروغه -نتیجه سه = وجود دولتمردان واقتصاد دانان با کفایت در امریکا
اسنا: 1392/11/712:10:36،
65
21
یعنی یبیست ایرانی معادل با یک امریکایی حقوق دریافت میکنن زندگی در بهترین نقطه امریکا با اجاره بها و تمام امکانات ماهی 800 دلاره در ایران هزینه اجاره بها در بدترین نقطه تهران متوسط 6۰۰ دلاره (البته فرض بدون گرفتن رهن است فقط اجاره)برا همینه که تمام کشور های دنیا به امریکا احترام میزارن (البته هستند..)کسی که به ملتش ا حترام میزاره لایق
س: 1392/11/800:27:23،
22
44
فقط زمان اون دوستمون حقوقا پایین بوده چرا هر چی میشه پای احمدی نژاد رو وسط می کشید حتما زمان خاتمی حقوقا بالا بوده احمدی نژاد آورده پایین همین حقوقی هم که الان کارگرا و کارمندا میگیرن احمدی نژاد کلی افزایش داده بی خودی نظر ندید البته تورم یه بحث جداگانه است که احمدی نژاد درش خیلی موثر بود والبته زورگویی های همیشگی آمریکا واروپا
خودشم: 1392/11/710:18:35،
116
29
من نمیدونم چرا میگن حقوق کارگر تو چین ارزونه؟ ایران که از همه جا ارزونتره مواد اولیه هم داره دسترسی به ابهای ازاد هم داره فقط یه همت بلند میخواد ایرانو تبدیل به چین دوم بکنه (از نظر رشد اقتصادی)
کیان: 1392/11/710:20:29،
160
29
اونوقت میگن به فوتبالیستا میلیاردی پول ندیم میرن قطر.
ای به درک که میرن.. قطریها مردمشون سیرن میخوان پول به فوتبالیست بدن. شما که پول ندارین تیم و لیگ میخواین چیکار؟
ايمان: 1392/11/710:20:52،
105
34
تاسف وتسليت
کیان: 1392/11/710:21:15،
109
44
ضمنا قطر یکی از بالاترین میزان درامدها را داره بیشتر از امریکا
مسعود: 1392/11/710:41:22،
59
38
خودشون میگند زیر یک میلیون برای یک خانواده ایرانی یعنی فلاکت من برای درآمد 487 هزار تومان واژه مناسبی نتونستم پیدا کنم یعنی بالا تر از خط فقر و فلاکت هم واژه ای داریم یا باید به دنبال واژه ای در فرهنگ لغتمون باشیم؟؟
پرویز: 1392/11/716:38:39،
40
36
حد گرسنگی!
سامان : 1392/11/710:59:18،
76
37
بازم اول شدیم .
ارسلان: 1392/11/716:05:05،
49
29
بهتره بگی : ما رکورد زدیم.
حمید: 1392/11/711:01:12،
79
29
ما هم نماینده فرستادیم مجلس یاد گرفتن بگن فوب خلیج فارس.انرژی را گرون کنین تا مردم فلک زده به نرخ فوب خلیج بدن.هیچ نگفتن حقوق این بیچاره ها که مشروعیتمون از اوناست بشه فوب خلیج.عادتمون دادن گدای دولت باشیم بااین همه منابع ملی وخدادادی.یک روز یارانه یه روز سبد کالا یه روز 60لیتر بنزین یه روز بنزین عیدانه و ..همیشه گدایی
یه کم منطق: 1392/11/712:08:39،
34
68
به مشروعیت بخشی شما نیازی هست؟؟؟؟

مال خودمونه میفروشیم میذاریم تو جیبمون توهم نمیخوای میتونی از اینجا بری.

دوست نداری برو آمریکا

بابک جونو صدامیزنم بیادا....
محمد606: 1392/11/711:03:24،
52
36
کشورهای خارجی فقط اندازه حقوق ما یارانه میگیرن
ارش: 1392/11/711:09:09،
112
36
با مزد ماهیانه 165 دلار ادم میتونه چی بخره ماشین،خونه،وخیلی چیزای دیگه البته بعد از 100سال فکر نکنم که من زنده باشم خوشابحال اونایی که زنده هستن
i and you: 1392/11/711:17:44،
41
81
کارگر جماعت بیشترین حقوق رو میگیره. دو تا کلنگ و آجر بالا بردن و پایین آوردن، با جای خواب و ناهار و همه امکانات روزی هم 100 هزار تومن میگیرند. حالا شما به من بگید: مهندس مملکت اینجوری کار میکنه؟ والا من مهندس سراغ دارم که لنگ کرایه خونشه. امنیت شغلی هم نداره. من توصیه ام به قشر کارگر اینه: اینقدر ناشکر نباشید. همه امکانات دست شماست.
رهگذر: 1392/11/715:03:34،
88
25
دستمزد یه کارگر روزمزد در شرایط فعلی حدود 50 تومنه نه 100تومن از طرفی کمتر کارگری شانس اینو داره که هر ماه بالای 15روز کار داشته باشه این یعنی عدم امنیت شغلی به این موضوع نداشتن بیمه تامین اجتماعی و ریسک فعالیت در محیطهای پر خطر و اغلب دور از خانواده رو هم اضاف کن بعد در این مورد نظر بده مهندس!!
علی: 1392/11/715:30:28،
41
28
مهندس میتونه کارگری کنه آیا کارگر میتونه مهندسی کنه
حسین : 1392/11/711:18:23،
54
35
تعریف جهانی خط فقر شدید درامد یک دلار در روز است ؛ البته طبق امار جهانی کشورهای افریقایی علیرغم این که همه منایع - الماس و نفت و . . - را دارند با حکومت های نا کار امدشون فقر را برای مردم به ارمغان آوردند و در صد زیاد از جمعتشون با در امد زیر یک دلار در روز رندگی می کنند ، ما هم توی اون مسیر حرکت می کنبم ؟
اهورا: 1392/11/717:03:36،
49
32
اولأ ۱دلار نیست خط فقر ۲دلاره_‏ دومأ برای هرنفر یعنی اگر یک کارگر ایرانی دربهترین حالت۶۰۰هزارتومان هم بگیرد برابر با ۲۰۰دلار است واگر بین خانواده ۴نفری تقسیم شود نفری ۵۰دلار که میشود ۱.۶ درآمد روزانه هرنفر زیرخط فقر جهانی‏!‏ البته اگراین خانواده ۳۰۰هزارتومان اجاره خانه بدهد میرود زیر خط نکبت
بیگانه : 1392/11/711:19:18،
75
70
عوضش کشور ما اسلامیه وما شیعه هستیم و این 70 سالو سختی میکشیم و میمیریم میریم بهشت و اونا میرن جهنم
i and you: 1392/11/711:41:35،
69
31
واسه طرز فکرت متاسفم.

اتفاقا علی علیه السلام فرموده که: انسان هم باید این دنیا رو داشته باشه هم اون دنیا رو. یعنی باید جوری زندگی کنی که هم از این دنیا لذت ببری(عبادت،کار، تفریح، کشف، علم، تحصیل، ازدواج و ...) هم اون دنیا رو داشته باش.

فکرتو عوض کن
مرده: 1392/11/720:07:23،
27
24
الان هم مردیم ولی از نوع متحرک بیچاره زنده بودن به نفس کشیدن که نیست به زندگی کردنه
کامبیز: 1392/11/711:40:34،
33
31
هی میگن بنزین گرانه ما نسبت به حقوقمان از اونا بنزین گرانتری میخریم کاش سوار خر و قاطر میشدیم ازاین ماشینا بهتر بود اونوقت بنزینو همش صادر کنن چی میشه من که می ببینیم از این که هستیم بدبخت تر میشیم
محمد: 1392/11/712:29:21،
32
33
دستمزد کمه چون ۸۰ درصد صنایع داخلی دولتیه.
رهگذر: 1392/11/712:45:39،
40
26
بنا به این آمار معتبر(معتبره چون منبع آمار ایرانی نیست)!!در ترکیه به طور متوسط5 برابر ما حقوق میگیرن ولی قیمت بنزین براشون 4برابر قیمت بنزین در ایرانه از طرفی میتونن سوار ماشینایی بشن که مصرفشون حد اکثرنصف مصرف اتومبیل های ایرانیه حالا خودتون قضاوت کنید نسبت درآمد به هزینه سوخت کجا بیشتره؟ترکیه بدون نفت یا ایران نفت خیز؟
نوید: 1392/11/712:46:26،
27
58
واقعا چقدر بدبختیم حداقل درآمد تو امریکا ماهی بیشتر از 10 میلیون تومنه !!! یعنی بیشتر از 20 برابر تو ایران !!! در حالی که هزینه ها تو امریکا شاید بیشتر از 3 یا 4 برابر ایران نباشه...
اونوری: 1392/11/718:50:37،
26
33
این 10میلیون را از کجا آوردین؟ دستمزد ساعتی در بیشتر ایالتها ساعتی 7.5 دلاره و اگه 44 ساعت در هفته کارکنیدو4 هفته در ماه (الباقیش مرخصی بدون حقوق چون کار ساعتی مرخصی ندارد) تقریبا معادل حداکثر 4 میلیون تومان در ضمن هزینه ها اکثرا از ایران پایین تره مخصوصا مسکن
davood: 1392/11/713:17:07،
20
41
از یکطرف میگین دولت "امید "از یک طرف نق میزنید .این تناقض چطوری باید از بین بره.اگه به این دولت امید بستید چرا تحمل نمیکنید. آقای وزیر خودشان گفتند "قرار نیست که ما جهان رو از گرفتاری نجات بدیم ".حالا شما چه میگویید ؟
تندروی گازوئیلی: 1392/11/717:40:51،
39
35
کدوم بی طرفی گفته دولت امید؟ خودشون به خودشون میگند.

دولت قبل هم خیلی دم از عدالت میزد، اما متاسفانه تنها چیزی که رعایت نکرد، عدالت بود. اون از سهام عدالتش که به همه داد اما به بیکارا و کارگرا نداد. اون هم از وضع اقتصادش.

دولت امیدی هم که رییس بانک مرکزیش کف نرخ ارزو تعیین میکنه و وزیر صنعتش کف قیمت خودرو رو، از الان تکلیفش مشخصه
تندروی گازوئیلی: 1392/11/713:54:40،
37
27
مردم مثل .... تراکتور نیستند که فکرشون کار باشه، انسان کار میکنه که بتونه زندگی کنه نه مثل خر که زندگی میکنه تا بتونه کار کنه. داشتن وسیله شخصی هم یکی از شرایط زندگی خوبه ،البته در همه جای دنیا. ایرانو نمیدونم چون حکومت ما برعکس اونها اسلامیه.
M: 1392/11/717:28:39،
44
25
تو امریکا هر لیتر بنزین 0/98دلاره ینی با حقوق 3400 دلاری میشه (3470 لیتر )بنزین بزنی
ولی تو ایران هر لیتر 700 تومن با حقوق 487000تومنش میشه (695) لیتر بنزین بزنی
فرق لیترا رو ببینید
کوروش کبیر: 1392/11/717:49:21،
17
42
آخه من دانشجو میخوام در آینده با این وضع مملکت چه کار کنم خدایا خودت به بهمه مردم ایران کمک کن
Esi: 1392/11/718:02:40،
84
37
چرا فقط قیمت بنزین و سوخت را با خارج مقایسه میکنند و میخوان از نظر گرانی خودشان را به کشورهای اروپایی برسانند. چرا حقوق و درآمد آنها را در نظر نمیگیرند و سعی نمیکنند درآمدها را در کشور بالا ببرند
نام رو میخوای چی کار : 1392/11/718:03:45،
23
25
المان روزی 8 ساعت هر ساعت 8 یورو میشه روزی 64 یورو میشه ماهی 1920 یورو میشه ماهی 7680.000 تومن به پوله ما دستمزد یه کارگر بدون تخصص و بی سواده . یه برق کار - لوله کش - خصوصآ ارایشگر مرد یازن روزانه 200 یورو یعنی 800 هزار تومن به پوله ما در امد داره . درسته اونجا مخارج گرونه اما میشه پس انداز کرد .
نام رو میخوای چی کار : 1392/11/718:05:20،
33
28
.المان یه بی ام و کوسه ای 2012 قیمتش 26 ملیونه بنزین هم لیتری 2 هزار تومنه اینجا یه 206 مدل 90 قیمتش 26 ملیونه بنزین هم 700 تومنه که انشالله داره میشه 1800 تومن مبارکمون باشه. همه بریم حالشو ببریم . اینجاست که میگن خدا به داده پروردگار برسه . دیگه ننه به بچش رحم نمیکنه میشه مثل جایی که اهو به بچش شیر نمیشده .
خودشم: 1392/11/1001:23:45،
37
31
ا کی تاحالا بنزین بیش از 1 یورویی میشه 2هزار تومن؟!
نام رو میخوای چی کار : 1392/11/718:09:21،
32
37
وای به دادمون . فکر کردیم با یه روزه گرفتن و یه هیات رفتن و یه ایام فاطمیه رفتیم تو دل بهشت . نه سالار . دیگه تموم شد . ملت برا بدست اووردن همه چی همه چیشونو میدن . که الان دارن میدن . دل گرسنه نون میخواد مثل موتادی که جنس میخواد . تا نزنه چشاش باز نمیشه . 90 درصد جنگ زن و مردایه امروزی به خاطر مال و پول .
گارگر: 1392/11/719:40:34،
22
28
چونكه سنديكاي كارگري نداريم حق اعتراض مسالمت آميز نداريم در روز جهاني كار دولت چيكار براين بدبخت ها كرده؟ آوردن اصل44 اساسي اجرا كرد تمامي كارخونه ها را شات كردنند تمامي زحمت كشان تعديل شدنند من خودم از يه مهندس آْلماني تو كارخونه پرسيدم در سال2010 حقوق ماهيانه كارگري چقدر هست؟مهندس10000يورو كارگر فني 7000 ما كجا اونا كجا
رضا: 1392/11/719:47:37،
30
30
آره اون دوستایی که فقط قیمت بنزین رو با کشورهای دیگه مقایسه می کنند چرا اینا را مقایسه نمی کنند
a: 1392/11/811:12:50،
29
21
لطف کنید اینقدر مردم را با این آمار سرکار نگذارید همه چیز و رفاه را با کشورهای دیگر مقایسه کنید 206 صفر خریدم 3 ماها داخل تعمیرگاه می باشد کسی هم جوابگو نیست فقط همه سرکاریم لازم باشد مدارک خودرو را ارسال میکنم حتی سایت ریاست جمهوری هم جواب بنده را نداد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار