کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

خودروسازان همچنان ساز گرانی می‌زنند

کدخبر:۳۱۶۱چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۵:۰۹۵۵۹۸ بازدید

خودروسازهای داخلی هیچ تمایلی برای کاهش قیمت‌ها ندارند. آنها به هیچ‌وجه حاضر به کاهش قیمت نیستند و مدعی هستند که باید افزایش قیمت هم داشته باشند.

مقاومت خودروسازها در برابر کاهش قیمت که یکی از انتظارات مردم است هم چنان ادامه دارد. با وجود سیر نزولی کاهش قیمت ارزهای خارجی و تعلیق تحریم‌ها آنچه از گفته‌های خودروسازها و مسئولان شورای رقابت و موضع‌گیری‌های نمایندگان برمی‌آید صنعت خودرو کشور تصمیم گرفته وارد یک جدال نفس‌گیر با روند طبیعی بازار شود. آنها می‌گویند در دو سال گذشته حدود ۵ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان ضرر داده‌اند و حالا باید این ضرر را جبران کنند. از طرف دیگر خبر می‌رسد که قیمت خودروهای وارداتی در حال کاهش است. بحث‌های جسته و گریخته‌ای هم درمورد کاهش تعرفه واردات خودرو مطرح شده که خودروسازان داخلی را به زحمت خواهد انداخت. اما از چند ماه قبل که نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش قیمت خودرو دفاع کرده انگار پشت خودروسازها گرم شده و به هشدارهای مسئولان دولت و انتظارات بازار برای کاهش قیمت به کل بی‌اعتنا هستند.

بی‌میلی به کاهش؛ تلاش برای افزایش

خودروسازهای داخلی هیچ تمایلی برای کاهش قیمت‌ها ندارند. آنها که با افزایش قیمت ارز و آغاز تحریم‌ها در چند مرحله و به صورت جهشی قیمت‌های‌شان را افزایش دادند حالا کاهش جهشی که هیچ، به هیچ‌وجه حاضر به کاهش نسبی هم نیستند،تازه مدعی هستند که باید افزایش قیمت هم داشته باشند. توجیه هم اینکه صنعت خودرو اولا در این مدت ضرر زیادی کرده و دوما هزینه تمام شده‌شان بالاست.

شورای رقابت تسلیم شده

از طرف دیگر همان‌طور که از محتوای حرف‌های رضا شیوا رئیس جدید شورای رقابت برمی‌آید این شورا هم در مقابل خودروسازها به نوعی تسلیم شده است. در حالی که قبلا این شورا به ریاست جمشید پژویان مدام از لزوم کاهش قیمت‌ها بعد از کاهش نرخ ارز حرف می‌زد حالا شیوا از بررسی فرمول تعیین قیمت خودرو در این شورا خبرمی‌دهد و می‌گوید: شورای رقابت با انجام کار کارشناسی در حال اصلاح فرمول قبلی است. او با تاکید بر اینکه قیمت خودرو تا پایان سال‌جاری افزایش نمی‌یابد، می‌افزاید: فرمول تعیین دستورالعمل خودرو دارای متغیرهایی است که اگر این متغیرها با رشد قیمت مواجه شوند قیمت‌ها در بازار خودرو افزایش خواهد یافت اما اگر متغیرها با کاهش قیمت مواجه شوند باید منتظر کاهش قیمت باشیم. این موضع‌گیری کلی و گفتن اینکه «قیمت‌ها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد» به معنی تسلیم شدن شورای رقابت در مقابل خودروسازان برای کاهش قیمت‌هاست.

بعید نیست مدتی دیگر این شورا با یک قدم عقب‌نشینی اجازه افزایش محدود قیمت برخی خودروها را هم بدهد. تا اینجای کار اگر این اتفاق هم نیفتد فعلا خودروسازها یک قدم جلو افتاده‌اند و یکی از اهرم‌های فشار را از روی دوش‌شان بر داشته‌اند. اما قطعا این پایان ماجرا نخواهد بود. از طرف دیگر مسئولان دولتی از جمله نوبخت سخنگوی دولت و همفکرانش در دولت که در فکر کاهش قیمت‌ها برای کنترل تورم هستند صنعت خودرو را به صورت ویژه در سیبل قرار داده‌اند. حالا هم که تحریم‌ها لغو شده و قیمت ارز هم مدام در حال کاهش است به این راحتی آنها را به حال خود وا نخواهند گذاشت. از طرف دیگر هم قیمت خودروهای وارداتی در حال کاهش است و کم شدن تعرفه وارداتی هم اهرم پرقدرتی در دست نمایندگان و مسئولان دولتی برای زیر منگنه قرار دادن خودروسازهاست.

خودروهای وارداتی ارزان می‌شوند

مصطفی ممقانی کارشناس صنعت خودرو به ایسنا می‌گوید: ‌با لغو تحریم صنعت خودرو پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروهای وارداتی کاهش یابد. تاکنون به دلیل مشکلات ناشی از تحریم، واردکنندگان خودروها را به جای تولیدکنندگان اصلی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس وارد می‌کردند. با لغو تحریم صنعت خودرو واردکنندگان می‌توانند محصولات را از کشورهای اصلی تولیدکننده وارد کنند، این موضوع کاهش هزینه‌های واردات خودرو به کشور را به‌دنبال خواهد داشت. این کارشناس صنعت خودرو می‌افزاید: علاوه بر آن با لغو تحریم صنعت خودرو و با توجه به شرایط مثبت ایجاد شده پیش‌بینی می‌شود که نرخ ارز نیز به‌تدریج کاهش یابد.بنابراین به‌تدریج هزینه‌های واردات خودرو به کشور از دو ناحیه واردات مستقیم از کشورهای اصلی تولیدکننده و همچنین افت نرخ ارز، کاهش خواهد یافت.ممقانی با بیان اینکه با رسیدن نرخ ارز به ۲۸۵۰تومان قیمت خودروهای وارداتی باید حداقل پنج درصد کاهش یابد، می‌گوید: با توجه به شرایط فعلی کاهش قیمت خودروهای وارداتی قطعی خواهد بود.

بهانه کمبود نقدیندگی؛باج‌خواهی از دولت

در این میان خودروسازها یک برگ دیگر رو کرده‌اند. آنها با وجود اینکه قبل از این علت افزایش قیمت‌ها را گران شدن ارز و تحریم‌ها اعلام می‌کردند حالا مشکل تامین نقدینگی را یکی از عوامل مهم افزایش قیمت می‌دانند!.

داوود میرخانی‌رشتی مشاور انجمن خودروسازان در این زمینه به تهران پرس گفته: «کمبود نقدینگی به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه‌های فعالان این صنعت کماکان به قوت خود باقی است‏. بر همین اساس با وجود لغو تحریم‌ صنعت خودرو به‌دنبال مذاکرات ژنو هم نمی‌توان منتظر کاهش سریع قیمت خودرو حداقل ظرف ۶ ماه آینده بود.» او گفته: «به‌دنبال این تصمیم در سطح بین‌الملل بخشی از هزینه‌های حمل‌ونقل برای واردات قطعات کاهش خواهدیافت اما باید توجه داشت که مشکل اصلی فعالان این صنعت تامین نقدینگی است که کماکان به قوت خود باقی است و مردم منتظر کاهش قیمت نباشند»برخی فعالان اقتصادی این اظهارنظر میرخانی را به معنی باج‌خواهی خودروسازان از دولت تعبیر کرده‌اند و می‌گویند: این گفته‌ها یعنی اینکه خودروسازها می‌خواهند در ازای کاهش قیمت وام‌های ارزان‌قیمت یا حتی بلا عوض بگیرند.

وزیرصنعت، قربانی احتمالی

اگر این رویه خودروسازان پا برجا باشد یکی از قربانیان آن به احتمال زیاد وزیر صنعت خواهد بود. نعمت‌زاده بدون لحاظ این مورد هم وضعیت خوبی ندارد و تا حالا چند بار خبر استیضاحش منتشر شده و در این مورد هم ناصر آشوری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید در مورد قیمت خودرو و وضع تولید داخلی آن به نمایندگان پاسخگو باشد.مجلس و دولت همواره از خودروسازان داخلی حمایت کرده‌اند و در آینده هم این حمایت‌ها تداوم خواهد داشت اما خودروسازان نیز باید حقوق مردم را مورد توجه قرار دهند.

او اضافه می‌کند: خودروسازان داخلی موظف هستند قیمت‌ها را واقعی کرده و کیفیت را به سطح قابل قبولی برسانند اما متاسفانه این اتفاق هنوز رخ نداده است و اگر همین وضع ادامه پیدا کند ما مجبوریم در مورد ورود خودروهای خارجی تصمیم جدیدی بگیریم و در صورت تسهیل در ورود خودروهای خارجی، خودروسازان داخلی توان رقابت نخواهند داشت.

آشوری می‌گوید: با توجه به کاهش نرخ ارز و رفع تحریم‌ها در بخش خودرو خودروسازان نیز موظفند یا در قیمت یا در کیفیت‌ها بازنگری کنند، در غیر این صورت مردم هستند که دچار زیان خواهند شد.خودروسازان متاسفانه چه در بازارهای داخلی و چه در بازارهای خارجی توان رقابت را به لحاظ کیفیت و خدمات ندارند و ورود خودروسازان به بازارهای خارجی به دلیل همین ضعف، چیزی جز بی‌آبرویی به همراه نداشته است.

راهکار کاهش قیمت خودرو در دستان دولت است

سیدناصر موسوی‌لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم می‌گوید: باید رفع تحریم سبب کاهش قیمت خودرو در بازار شود. اما شاهد هستیم که رفع تحریم‌ها هم تاثیر چندانی روی قیمت خودرو ندارد.یکی از دلایلی که خودروسازان برای این مورد مطرح می‌کنند این است که نرخ ارز در بازار کاهش محسوسی پیدا نکرده است.

او می‌گوید: راهکار این مسئله در دستان دولت قرار دارد. دولت می‌تواند از اهرم‌هایی که در این زمینه دارد استفاده کند و قیمت خودرورا در بازار کاهش دهد. یکی از این ابزارها بازی کردن با تعرفه واردات خودرو است. چنانچه دولت این تعرفه را کاهش دهد، سبب می‌شود تا قیمت خودرو وارداتی در بازار کاهش یابد و این مسئله می‌تواند روی خودروسازان داخلی فشار وارد کند تا آن‌ها قیمت‌های خود را تعدیل کنند.با توجه به این اظهارنظرها بعید به نظر می‌رسد که قیمت خودرو در بازار با لغو تحریم‌ها کاهش یابد، باید در کنار لغو تحریم‌ها، دولت سیاست‌هایی را در این زمینه اتخاذ کند تا منجر به کاهش قیمت در بازار شود. هر چند ظاهرا وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی این بخش تمایل چندانی به این مسئله ندارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

شاهین tehran: 1392/11/218:22:31،
177
22
باز هم این سناریوی تکراری افزایش قیمتها.

خودروسارا نفسشون از جای گرم بلند میشه. میدونم حقوق کارگرا رو باید داد. بدهی به بانکها رو باید پرداخت کرد. هزینه ها رو باید از یه محلی پرداخت کرد.

ولی عزیز من(خودزوساز): افزایش قیمت خودرو راهش نیست.
مگه چند بار قیمت رو زیاد میکنند.
پارسال سه بار افزایش قیمت دادید.
بستون نیست.
خجالت بکشید.
مجید.ح: 1392/11/219:41:46،
99
11
اقا شاهین حقوق کارگر وبدهی به بانک را باید داد ولی مشکل این شرکت های خودرو ساز داشتن کلی مدیر و رئیس و مشاور و وکیل و........ با حقوق و مزایای بالا است (البته مدیران بی کفایت) .
ساسی: 1392/11/220:02:05،
96
19
والله و بلاهه خجالت داره دیگه یکی نیست بگه آقا نمیتونید و ضرر میدید برید درشو گل بگیرید تعطیلش کنید دیگه مردم ما هم شدن حکایت رعیتی که مالیاتشونو دو برابر شد هیچی نگفتند چهار برابرکردن باز چیزی نگفتند حاکم دید مردم صداشون در نمیاد دستور داد شش برابرش کنند و مالیات دهندرو هم به فلک ببندن
ایرانی: 1392/11/220:57:50،
104
18
هر کی میگه مدیرای ایرانخودرو باید

ساز بزنند+++

خودرو بسازن - - -
من: 1392/11/222:42:44،
47
28
دولت دهم اشتباه کرده مردم باید جریمشو بدن؟این چ ظلمیه ک میگه ضرر کرده میخواد تو ۶ ماه ضررشو جبران کنه؟
sm,mn: 1392/11/222:52:27،
56
16
با سلام خدمت خودرو سازان

وقتی دلار رفت تا 4000 تومن قیمتا رو بردین بالا، حالا که 2900 تومنه قیمتا رو نیاوردین پایین که هیچ چرا میخواین دوباره گرونش کنین.
سعید : 1392/11/307:41:12،
16
23
تحریم و اتحاد کجا بود؟! سه روز پیش دوستم زنگید گفت 30 تومن پول داری ماشین بخریم؟ یه سبد ماشین از ایران خودرو(3 تا پارس+2تا وانت) خرید تحویل 30 روزه. یه پارس شد مال من که دیروز حواله شو فروختم 35 تومن.
ولی: 1392/11/311:29:39،
36
23
"خودروسازان همچنان ساز گرانی می زنند"
ما هم همچنان ساز تحریم خودرو را می زنیم با شدت 10 برابر.
شاهین tehran: 1392/11/218:26:19،
96
17
تنها راه مقابله با سودجویانی از این قبیل: تحریم صنعت خودروسازیه. ولی اگه این حربه کارساز بود الان قیمتها کاهش می یافت. دولت اگه واقعا دولت باشه تعرفه گمرکی رو برمیداره تا ماشینهای اورجینال از اونور آب بیاد داخل. اونوقت اینا میفتند به دست و پای مردم. تورو خدا بیایید بخرید. ولی نه دولت، دولته. نه اینا التماس میکنند.
مقتصد: 1392/11/219:31:24،
32
66
آقا شاهین مردم در تمام دنیا عوارض جاده میدن می تونی تخقیق کنی که رقمش خیلی هم بالاست توی ایران دولت همون دفعه اول این پول رامیگیره اسمش رو گذاشتن گمرک وبرای تامین هزینه دولته اما تحریم !! هرچی کمتر بخرید قیمتش میره بالا تر برای اینکه تیراژ کم میشه هزینه تولید میره بالا ............
مقتصد2: 1392/11/219:36:11،
20
33
مهمترین دلیل که بعد از گرانی چند باره مردم باز هم ایرانی خواهند خرید هم لوازم یدکی ریز و تزیینی خودروهاست چون اگه مثل من سی و چند سال ماشین سوار باشی متوجه میشی با یک تصادف متوسط کلا ماشین های خارجی را اوراق میکنن چون قابل باز سازی نیست ولی ایرانی ها قابل باز سازیه!!
mgh: 1392/11/218:28:02،
55
9
تا جایی ک یادمه بالایی ها همیشه حرف زدنو مردمو گول زدن
ی روز خوب میاد...
انقلاب: 1392/11/219:50:03،
73
18
از این دولت هم آبی گرم نمیشه، تنها راه باقی مونده اینه که مردم خودشون این غده سرطانی رو از بین ببرن، یک صدا با هم:
تا قیمتها را پایین نیاورند خودرو داخلی نمی خریم
تا تعرفه واردات صفر نشود خودرو خارجی هم نمی خریم
تحریییییییییییییییییییییم تا به کرسی نشستن رای و نظر مردم
نوید: 1392/11/218:30:12،
67
15
دیگه وقتش شده ساز ورشکستگی بزنید نه گرانی؟؟؟؟؟؟
شاهین tehran: 1392/11/218:30:58،
25
15
این متغیرهایی که شیوا جون ازشون صحبت میکنه یه سری متغیرهای من درآوردی هستند که عقل گرگ هم شک میکنه به این متغیرها. فرمول قبلی قبول. کلی ایراد درش بود. ولی فرمول اصلاح شده ای که شیوا ازش حرف میزنه بر عکس فرمول قبلیه. یعنی این فرمول، به نحوی جیب خودروسازا را تا ته پر میکنه. تورم بخشی رو لحاظ کنید.
ممد: 1392/11/218:42:52،
61
13
تنها راهش آینه که هممون دعا کنیم اینشا الله این گاری فروشارو نابود کنی همگی بگید امین
سنگ پای قزوین!: 1392/11/220:00:53،
58
19
دعا؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واقعاً که عجب انقلابی کردند این ملت!!!! انقلاب کردند که پیکان 8000 تمانی را بخرند ده میلیون تومان!انقلاب کردند که تخم مرغ 1 قرونی رو بخرن 3200 قرون! بابا عجب رویی داریم ما!!!!!!بازهم می گیم انقلاب اسلامی؟!!!انقلاب کردیم که یه سری سوار پورشه بشن یه سری هم برای نون شب بچه هاشون برن گدایی کنن؟!!!!! رو که رو نیس!
Matin: 1392/11/218:45:35،
39
14
ما به اميد ارزاني خودرو،نمي خريم،خدا كنه از اين گرونتر نشه،ايشالله ارزون مي شه تا ما هم بتونيم بجز ماشيناي فروغون خودرو سوار يه ماشين خوب بشيم،به خدا حق هممونه ،يا حق
به امید نعمت بخش: 1392/11/220:05:01،
17
23
این انشااله و ماشاالله رو کسایی می گن که اختیار و توانشو ندارن خودشون برای مملکتشون تصمیم بگیرن! انشاالله که امشب این نعمت بخش دلش نرم میشه و میگه به عنوان صدقه هم اگه شده 500 هزار تومن این ماشینا رو ارزون کنین برای این ملت ضعیف النفس بدبخت!
بهرام: 1392/11/218:54:08،
19
85
مقصر خودرو سازها نیستند .منصفانه قضاوت کنید مگه فقط خودرو گرون شده.
احترام به مشتری: 1392/11/220:08:22،
56
21
راست گفتی، مقصر ملت هستن که هیچ بخاری ازشون بلند نمیشه! باور کن من جای ایران خودرو باشم یه دستگاه پژو پارس رو میدم 80میلیون تومن هر کسی هم که خرید می گم بگیرن توی حیاط ایران خودرو کارگرای ایران خودرو یه دور سوارش بشن بعد ماشین رو بهش بدن و با اردنگی بندازنش بیرون!
بهرام: 1392/11/218:54:53،
17
64
مقصر خودرو سازها نیستند .منصفانه قضاوت کنید مگه فقط خودرو گرون شده.
مسعود: 1392/11/219:44:09،
62
18
منصفانه؟
منصفانه هست خودروی 25 سال پیش رو بخریم 30 میلیون؟
منصفانه هست تعرفه واردات 100% هست؟
منصفانه هست با گرونی دلار بالا میکشن با ارزونیش نه؟
منصفانه هست سوناتا 2014 در دنیا 15 هزار دلار هست و در ایران پژو پارس 15 هزار دلار؟
1500: 1392/11/218:56:13،
53
12
راست میگن دیگه پراید تا 100 میلیون هم مفته با این نوناشون .
اه اه انقدر بدم میاد از این لکسوس ها .
دروغ 13 سال بعد بود جدی نگیرید ...
nima: 1392/11/219:03:12،
58
19
دولت باید تعرفه خودروهای وارداتی رو صفر کنه
شاهین tehran: 1392/11/219:10:15،
33
33
بشین تا صفر کنه.
محسن: 1392/11/219:55:21،
38
24
اگه مردم خودروی صفر داخلی نخرن ورشکست میشن ، اونموقع مجبور میشن تعرفه رو صفر کنن
اسفندیار: 1392/11/219:17:32،
45
19
اون که احمدی نژاد بود گفت ماشین کیلوی چند کم کنید محلش ندادن چه برسه اینا که خودشون دارن بنزین رو 4برابر میکنن سوژه جدید میدن دست خودرو سازان
خودرو: 1392/11/219:18:00،
44
19
اگه این وزیرصنعت و رئیس بانک مرکزی رو برکنار کنن و این تعرفه مزحرف رو بردران اون موقع قیمت وارداتی برابر داخلی میشه و مطمئنن حال اینا اساسا گرفته میشه تا بفهمن افزایش قیمت یعنی چی!!!
هر کی موافقه مثبت مخالف ها منفی
ali: 1392/11/219:22:04،
43
14
دوستان کتاب سینوها رو بخونید.حکومت همیشه و در هر زمان مردم را فریب میدهد
محمد: 1392/11/219:33:36،
34
10
تعرفه صفر کنید هم کیفیت ارتقاء می یابد وهم قیمتها واقعی میشود وگرنه تحریم خرید ادامه خواهدیافت............
ali : 1392/11/219:48:13،
38
20
آقا گرون کنید تا جایی که میتونید گرون کنید لیاقت ما ایرانیاهمینه
لیاقت؟؟؟؟؟؟؟: 1392/11/220:11:01،
32
16
لیاقت فقط مال پورشه سوارا و بنز سواراس، بقیه فقط سرکارن!!
اسی: 1392/11/220:04:02،
37
11
عججججبببب چجوری که پارسال دلار 50 تومن 50 تومن بالا میرفت اقایون میلیون میلیون میذاشتن رو فرغوناشون اما حالا که داره تحریمها لغو میشه ودلار میاد پایین تاثیر نداره؟ کور خوندید انقدر نمیخریم تا ورشکست شید یا قیمتها رو واقعی کنید
ایرانی: 1392/11/220:17:38،
30
18
ادامه وضعیت فعلی هدر دادن سرمایه ملی، لطمه به سلامت و محیط زیست مردم و عدم استفاده بهینه از انرژی و نیروی کار انسانی به بهانه حمایت از صنعت داخلی است. تعرفه بالای واردات خودرو ضمن سلب حق انتخاب مردم و نارضایتی آنان، فاصله اقتصاد کشور را از اقتصاد نوین جهانی نیز بیشتر میکند.
علی: 1392/11/220:27:09،
19
17
یعنی این نامردا خون مردمو تو شیشه کردن،با این افزایش قیمتاشون،خدایا کی میخای جواب اینارو بدی......
ایرانی: 1392/11/220:28:54،
23
25
آخه خیلی گل کاشتن با این ماشینای بی کیفیتشون میخوان گرونشم بکنن آقا والا کره جنوبی قدمت صنعت خودروش اندازه ایرانه اونوقت اونا چه ماشینایی طراحی میکنن ما چی طراحی میکنیم وقتی ایران سمندو ساحت اونا هم هیوندا ویرا رو ساختن حالا ما نهایت سورن میزنیم اونا شاسی بلند وراکروز اونا سعی ب کاهش قیمت و رقابت دارن و ما............
حق و صبر: 1392/11/220:39:10،
35
19
خودرو ساز؟؟!!
بگید ببینم شما از کی تا حالا شدید "خودروساز"؟
در بهترین حالت یه اداره ی دولتی هستین که واردات و مونتاژ ماشین رو اونم با بدترین کیفیت ممکن به عهده دارید
خودرو ساز!!
به به: 1392/11/220:43:12،
27
16
وقتی ضرر میده چرا تعطیل نمیکنند؟ خوب برن یه کار دیگه بکنند. مثلا گرگم به هوا بازی کنند. بهتر نیست؟
مصطفی: 1392/11/220:57:01،
20
19
هر سازی زدین ما رقصیدیم ..نوبت ساز زدن ما هم میرسه
مازیار: 1392/11/221:16:28،
32
10
قابل توجه رئیس محترم جمهور،دولت و نمایندگان محترم مجلس:

خودرو سازان داخلی سال هاست با این بهانه های تکراری و منزجر کننده قیمت چهار چرخ های بی کیفیتشان !!! را افزایش میدهند.
برای ملت سطح معیشت و رفاه مهم است. درخواست همه از دولت و مجلس این است که یکبار هم هم شده به مردم توجه کنند تا منافع حاصل از چپاول جیب مردم.
kasra: 1392/11/221:48:49،
12
28
هر چقد میخوان گرون کنن خدا رو شکر ما که یه پراید داریم
حمید خان: 1392/11/222:05:30،
24
11
مشکل اینه که دو خودرو ساز کزایی اینقدر از گرده این ملت کشیدند و جیب پر کردند که حالا یکم که خرجشون بالا رفته و مردم هم خراب کردن به بازارشون اسمشو گذاشتن ضرر ...

وقاحت تا چه حد ....!!!
کوروش کبیر: 1392/11/222:23:01،
47
14
شورای رفاقت با خودرو سازان رو تشکیل دادن تا پدر مردم رو در بیارن. تو ایران فقط قیمت ها بالا میره و پایین اومدنی در کار نیست . نخرید نخرید نخرید تا نابود بشن
مهدی: 1392/11/222:28:53،
12
22
روحانی متشکریم !!!!!!!!!!!!!
soheyl: 1392/11/223:07:41،
28
18
خودرو سازان غلط میکنند...
صدای این ساز به گوش مردم و مسوولین نمیرسد!!!
همین که تیتر خبرو دیدم فهمیدم که این خبر ارزش خوندن و وقت کذاشتنو ندارههه...
ایرانی: 1392/11/223:10:26،
18
30
امسال تابستون در هوای 50 درجه اهواز ، باوجود اینکه نیازشدید به ماشین داشتم درحالیکه قادر به خرید خودرو هم بودم ، تسلیم زیاد خواهی خودرسازان ...نشدم ، حالا در هوای بهاری اهواز قدم می زنم و لذت می برم ، فعلاً هم نیاز به خودرو ندارم ، پولم دربانک است و سود آن را میگیرم...
Z: 1392/11/322:55:06،
7
20
سلام هموطن اهوازي
وضع هواي شهر شما الآن چطوريه؟
وا... تهران كه آلودگي هوا غوغا مي كنه ولي مردم عين خيالشون هم نيست.
کاوه: 1392/11/300:01:35،
15
7
خوب گرون کنید آقا جون
ماکه پول نداریم بخریم
خداییش اگر بیای ۲۰،۳۰درصدارزون کنی هم ملت پول ندارن بخرن حالا برو گرون کن وخوش باش
ماتو پول شام وناهارمون موندیم آدم عاقل چه جوری خودرو بخریم؟؟؟؟

منگم چوره!: 1392/11/312:02:18،
13
16
همه لازم نیست ماشین بخرن این همه دود ترافیک مردم ازاری دور دور کردنای الکی مزاحمت برا نوامیس سالی 30هزار کشته و100هزارمعلول -تورو خدا نخرید که همین تعدادم زیاده
sepehr: 1392/11/300:04:11،
12
23
اصلآ منطقی نیست که میگن پنج هزار میلیارد ضرر دادیم،باید جبران شه...گیریم که راست باشه،تو هر کاسبی سود و زیان هست.به مردم چه ارتباطی داره...الان ارزش جنس(ماشین) پایینه..به نظر من هم باید مجلس و دولت ورود کنن و از اهرم زور استفاده کنن،البته اگه نیتی برا این کار باشه...
عاقل: 1392/11/421:55:30،
8
15
در هیچ کجای دنیا برای تولید کننده الزام قیمتی و زور استفاده نمیکنند به عوض اینکار رقابت را آسان و جلوی انحصار را میگیرند مثلا تعرفه خودرو وارداتی را کمتر و قوانین دست و پاگیر را حذف می کنند اما مشکل ما الان بیشتر نداشتن بودجه خرید است و ربط زیاد به قیمت خودرو ندارد حتی آگر نیم بها عرضه شود!!
عاقل: 1392/11/421:55:31،
10
17
در هیچ کجای دنیا برای تولید کننده الزام قیمتی و زور استفاده نمیکنند به عوض اینکار رقابت را آسان و جلوی انحصار را میگیرند مثلا تعرفه خودرو وارداتی را کمتر و قوانین دست و پاگیر را حذف می کنند اما مشکل ما الان بیشتر نداشتن بودجه خرید است و ربط زیاد به قیمت خودرو ندارد حتی آگر نیم بها عرضه شود!!
امید: 1392/11/300:11:26،
13
18
یعنی چی همش افزایش
عقل طرف ناقص هم باشه میفهمه الان دیگه نوبت کاهش قیمت هاست.
من نمی دونم خیلی ساده هستش
کیفیت + قیمت مناسب ما (فک نمیکنم درخواست زیادی باشه)
امیر علی: 1392/11/300:18:42،
17
15
نامردم اگر ماشین ایرانی بخرم.حالم از صنعت خودرو ایرانی بهم میخوره.
بهرام: 1392/11/323:30:58،
8
12
بزار حرفتو اینطور اصلاح کنم نامرده اگه کسی ماشین ایرانی بخره تا زمانی که کیفیت وقیمت و ظاهر ماشین عوض بشه دیگه سیر شدیم از 200 نوع سمد و پرایدو پژو
مردم قدر ارزش خودتون رو بدونید
لیاقت شما در حد پراید سمند نیست
تمام
امیر: 1392/11/301:44:00،
8
25
پارس l x tu5 بهتره یا 206 SD V8
حامد: 1392/11/322:34:28،
14
16
قطعا اس دی وی هشت. پارس lx فقط موتورش tu5 هست
مهدي: 1392/11/307:56:54،
14
18
آخه مگه صنعت خودرو سازي از دولت جداست؟ اين ها همش بازيي كه با مردم مي كنند.
محمد: 1392/11/310:30:50،
14
16
ساز بزنید یا طبل فرقی نمی کند ما خریدار نیستیم بابا خسته شدیم دیگر بس است
سعید: 1392/11/313:37:02،
19
7
دوستان منطقی باشید لطفا! قیمت خودرو مناسبه و حتی کمتر از تورم رشد کرده
چطور یک آپارتمان باید قیمتش 3 برابر بشه ولی خودرو تکون نخوره؟؟
من با افزایش 30 درصدی قیمت موافقم در اقتصاد باید توازن وجود داشته باشه نمیشه یک کالا بالا بره اون یکی در جابزنه
شاهینtehran:: 1392/11/420:49:46،
5
16
من یکی حدود یک ساله میخام ماشین صفر بخرم ولی پولم نمیرسه نمیتونم بخرم. حالا که اینجوریه هیچ کسه دیگه نباید ماشین صفر بخره تا این شرکتا ورشکست بشن شاید یه فرجی شد( دیگی که برا ما نمیجو.............................شه)
امید به خدا: 1392/11/508:26:02،
10
8
آقا تا میتونید گرون کنید دیگه کسی نتونه ماشین بخره باید مردم به پیاده روی و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی عادت کنند ما که نداریم چی شده خیابونا تبدیل به پارکینگ شده حالا که ماشین گرونه اینجوریه وای به حال وقتی ارزون بشه دیگه کادو تولد میخوان ماشین هدیه بدن
خشمگین: 1392/11/509:26:25،
8
7
باید بعد از لغو تحریم خودرو ارزون شه ! چقدر این خودرو سازان پرو هستند ، میگن تا پایان سال گران نمی شود و حتی در سال جدید گران نیز می شود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
علی کریمی: 1392/11/515:25:02،
6
7
روزهای فلاکتبار در پیش راه خودروسازان و انشاالله که هرچه زودتر نابود بشوند. بخصوص بخاطر نابود کردن شهرها و همچنان هوای خراب

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار