کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کارشناسان آلمانی و پیش بینی رونق اقتصادی در آمریکا

کدخبر:۳۰۸۰۱دوشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹:۱۴۱۹۱۰ بازدید

سیاست‌های اقتصادی و مالی دولت آینده ترامپ هم بر اقتصاد این کشور تاثیر می‌نهد و هم بر اقتصاد جهانی. حال موسسه آلمانی Ifo با انجام یک ...

نتیجه یک نظرسنجی: اقتصاد آمریکا در دوران زمامداری دونالد ترامپ رونق خواهد یافت. علت این رونق اقتصادی افزایش سرمایه‌گذاری در این کشور است.

سیاست‌های اقتصادی و مالی دولت آینده ترامپ هم بر اقتصاد این کشور تاثیر می‌نهد و هم بر اقتصاد جهانی. حال موسسه آلمانی Ifo با انجام یک نظرسنجی تلاش داشته، تاثیرات احتمالی انتخاب ترامپ بر اقتصاد  این کشور و همچنین بر اقتصاد آلمان را پیش بینی کند.

سرمایه‌گذاری در اقتصاد آمریکا، بار دیگر باعث افزایش آهنگ رشد اقتصادی آمریکا خواهد شد. این نتیجه نظرسنجی است که موسسه Ifo انجام داده است. Ifo موسسه پژوهش‌های اقتصادی آلمان است که در شهر مونیخ مستقر است. وظیفه اصلی این موسسه پیش بینی تحولات اقتصادی در آلمان و در دیگر نقاط جهان است.
لازم به یادآوری است که نتایج تحقیقات و پژوهش‌های این موسسه قابل استناد بوده و از سوی دولت ‌آلمان و همچنین شرکت‌های اقتصادی این کشور مورد توجه قرار می‌گیرد.
حال موسسه پژوهش‌های اقتصادی Ifo نظر ۱۳۰پروفسور اقتصاد را درباره تحولات اقتصادی احتمالی ناشی از پیروزی دونالد ترامپ جویا شده است. بر اساس نتیجه این نظرسنجی، رئیس جمهوری آینده آمریکا جانی تازه به اقتصاد آن کشور خواهد بخشید. اما در عین حال همین نظرسنجی نشان می‌دهد که دو نگرانی بزرگ نیز بر باورهای این کارشناسان اقتصادی سنگینی می‌کند.

دونالد ترامپ نه تنها در کارزار انتخاباتی خود، بلکه حتی ظرف هفته‌های گذشته بارها از افزایش سرمایه‌گذاری در اقتصاد آمریکا سخن رانده است. او گفته که با فراهم آوردن شرایط لازم، زمینه‌های این سرمایه‌گذاری را آماده خواهد ساخت.

۸۰ درصد از کارشناسان امور اقتصادی که توسط موسسه پژوهش‌های اقتصادی مورد پرسش قرار گرفته‌اند، معتقدند که آهنگ رشد اقتصادی در آمریکا در اثر این سرمایه‌گذاری‌ها افزایش می‌یابد. ۱۵ درصد کارشناسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، حتی به رشد اقتصادی چشمگیر آمریکا در دوران زمامداری ترامپ باور دارند.
۷۵ درصد این کارشناسان حتی معتقدند که بازار کار آمریکا رونق خواهد یافت و فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد خواهد شد. البته این دو پیش بینی مثبت مشروط به آن است که ترامپ بودجه قابل ملاحظه‌ای را صرف بهبود زیرساخت‌های اقتصاد و جامعه آمریکا بکند. اما اینکه ترامپ این بودجه را چگونه و از کجا تامین خواهد کرد، موجب نگرانی کارشناسان Ifo شده است.

ترامپ در کارزار انتخاباتی خود بارها از وضعیت زیرساخت‌های آمریکا، و بویژه پل‌ها، جاده‌ها و فرودگاه‌های کشور انتقاد کرده بود و آمریکا را از  این حیث یک کشور جهان سومی نامیده بود.

استقراض از سیستم بانکی

کارشناسان اقتصادی که در نظرسنجی Ifo شرکت کرده‌اند نگران برنامه‌های مالیاتی و تجارت خارجی دولت ترامپ هستند. نیکلاس پوترافکه، مسئول بخش اقتصاد سیاسی و سیاست‌های مالی موسسه Ifo معتقد است که محدود کردن زمینه‌های تجارت و در عین حال افزایش میزان استقراض دولت ترامپ از سیستم بانکی همچون داروی تلخی هستند که گرچه می‌تواند تاثیرات مثبتی برای رشد اقتصادی آمریکا به همراه داشته باشد، اما عوارض منفی نیز در پی خواهد داشت.

برخلاف سیاست‌هایی که دونالد ترامپ در زمینه مالیات‌ها مطرح کرده، کارشناسان اقتصادی آلمان معتقدند، که راه صحیح برای تامین بودجه لازمه برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های اقتصادی آمریکا، افزایش مالیات‌هاست. این در حالی است که ترامپ بارها عنوان کرده که تصمیم به کاهش مالیات‌ها دارد و از استقراض از سیستم بانکی کشور و افزایش کسری بودجه واهمه‌ای ندارد. لازم به یادآوری است که قرض دولتی آمریکا بیش از ۱۰۰ درصد تولید ناخالص مالی این کشور  است.

در ارتباط با ارزیابی سیاست‌های مالیاتی دولت ترامپ و استقراض بیشتر از سیستم بانکی این کشور، کارشناسان اقتصادی موسسه Ifo نظر واحدی ندارند. اکثریت این کارشناسان البته افزایش کسری بودجه آمریکا را برای اقتصاد این کشور مضر تشخیص می‌دهند، حال آنکه ۲۰ درصد کارشناسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، چنین باوری ندارند.

سیاست ترامپ در عرصه بازرگانی خارجی

ترامپ بارها از پیمان‌های همکاری اقتصادی و همچنین سیاست بازرگانی دولت‌های پیشین انتقاد کرده بود. مهم‌ترین آن تصمیم دولت ترامپ برای خروج از پیمان تجارت آزاد ترانس پاسیفیک  است. در همین رابطه اکثر کارشناسان شرکت کرده در این نظرسنجی معتقدند که سیاست‌های دولت آمریکا در زمینه محدود کردن تجارت خارجی و افزودن بر موانع گمرگی و عوارض واردات تاثیری منفی بر اقتصاد آن کشور خواهد داشت. از آنجا که بخش قابل ملاحظه‌ای از کالاهای تولیدی آلمان روانه بازارهای آمریکا می‌شود، اقتصاد آلمان نیز در اثر چنین سیاستی آسیب خواهد دید. کارشناسان امور اقتصادی موسسه Ifo از همین رو خواهان پیروزی کلینتون در انتخابات آمریکا بودند، و تنها یکی از این کارشناسان از پیروزی ترامپ در این انتخابات استقبال کرده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فا : 1395/9/820:08:40،
41
5
معلومه که اقتصاد آمریکا رونق پیدا میکنه تو آمریکا به فارغ التحصیل اقتصاد و یه کارآفرین موفق رای دادن تو ایران فقط ملت جناحی رای میدن احزابم زورشون میاد چند تا اقتصاددان و کاندیدا کنن فقط دنبال سیاسی کارین
حسام: 1395/9/906:20:41،
29
14
به هر حال ترامپ یک تاجر و میلیاردره و راه سودآوری و تولید و جمع آوری ثروت رو بلده. در واقع یک رجل اقتصادیه.

یه عمره تو کشور ما، نامزد رییس جمهوری، طبق یک قانون، باید رجل سیاسی باشه. خوب وضع میشه این!! بیکاری، بی پولی، تورم، پایین اومدن قدرت خرید، فقر. کار سیاسیمون هم اینه که از صبح تا شب تو سر و کله هم میزنیم و این وسط مردم تلف میشن. نه سیاستمون به آدمها رفته، نه دیانتمون و نه اقتصادمون.
ناشناس: 1395/9/909:33:50،
33
18
کارشناسان آلمانی چیزی از اقتصاد و سیاست نمی دونند!
امام جمعه موقت تهران حضرت حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی فرمودند که نظام سرمایه داری آمریکا رو به زواله و اقتصاد آمریکا در حال فروپاشیه!
حسن: 1395/9/820:22:54،
20
52
ترامپ هيچ برنامه مدوني نداره و حرفاش هم بيشتر مصرف انتخاباتي داشت مردم عوام امريكا چهار سال ديگه دو زاريشون ميوفته
حامد: 1395/9/820:32:50،
38
21
هنوز نیامده ارزش دلار افزایش یافته
سپهر: 1395/9/820:51:31،
73
7
من هم نابودی و متلاشی شدن اقتصاد ایران را در سایه مسوولان دروغگو و دزد و مردم خیانتکار پیش بینی میکنم.
مانی: 1395/9/820:53:10،
39
9
هدف اول فکری ترامپ رونق و قدرتمند کردن اقتصاد امریکاس برای این منظور هم از همه
توان و حتی زور و تهدید و تحریم و ... نیز استفاده میکنه
در آینئده میبینین که جنسای امریکایی جای جنسای بنجل چینی را میگیره
و ترامپ برخی کشورها را مجبور میکنه که دیگر از چین جنس نخرند
مجبور . چگونه ؟ تحریم دلار تحریم بانکی تحریم هواپیما و ......
بزودی شاهد سرازیر شدن جنسهای امریکایی خواهین شد
برای اینکه اون نمیخاد پول به جیب کارگر هندی چینی بره . کارگرای امریکایی را ترجیه میده
چون خودش هم پله پله میلیاردر شده
کوروش کبیر: 1395/9/821:31:56،
32
17
ترارمپ هم خیلی ساده اس ها

بیاد یه نیم نگاهی ب عملکرد مسئولین همیشه فعال در قبال ما ملت همیشه در صحنه بکنه اونموقع هرکاری ک دید ما میکنیم عکسشو عمل کنهخداشاهده اقتصاد آمریکا زمین تا آسمون رونق میگیره

ضمنا اگه استاد کم داشت یه دکتر ما داریم خیلی خبره اس تو ترکوندن اقتصاد ب خودم بگه معرفیش کنم

جوری نیست و نابود کنه آمریکا رو ک بمب اتمی پیشش باقالی باشه خخخ
حرف حساب !: 1395/9/822:58:57،
32
19
درسته ترامپ چيزي از سياست نمي دونه اما از اقتصاد سر در ميآوره همين برج و بارو كه داره نشون ميده هر كار ديگه اي كه بلد نباشه توي حساب و كتاب اقتصادي خبره استاگر منافع شخصي خودش را فقط نبينه شايد بتونه موفق بشه اما اداره كشور فقط اقتصاد نيست هزار مقوله ديگر هم هست كه .... كشور را دست يك نفر نمي دن . اونم آمريكا ...!!!!
amin: 1395/9/900:58:42،
20
3
ترامپ از هر نظر موفق میشه شک نکن، این تریپ ادما بر خلاف اون چیزی که بقیه فکر میکنند به طرز عجیبی توی بیشتر شاخص ها پیشرفت میکنند چون تجربشو دارند شاید علم کافی نداشته باشند اما در واقعیت جواب میده
George W Bush: 1395/9/903:52:50،
26
21
آمریکا با انتقال دادن کارخونه ها به چین با دست خودش برای خودش یه رقیب گستاخ درست کرد. اونم نه یه رقیب شرافتمند و قابل اعتماد و رفیق . یه رقیب دروغگو و حیله گر و مکار که داره با مهندسی معکوس کالاهای امریکایی و بی کیفیت کردن اونها و از بین بردن ارزش تلاش و کوشش صنعتگرهای امریکایی و دامپینگ اقتصادی و مقابله ی نظامی با آمریکا براش دردسر ساز میشه. چین لیاقت آقایی دنیا رو نداره و کارشناسان بی کله ی ما هم خیلی عجول تشریف دارن که چین رو بجای ژاپن و کره الگوی اقتصادیشون قرار دادن. چون با اومدن Trump دوران افول و سقوط ازاد چین و به اوج باز گشتن آمریکاست.با این مرد : Donald J Trump مردی از تبار نور و باران...
جنگ اقتصادی: 1395/9/910:25:15،
12
22
آمریکا با پنبه اقتصادی داره سر ایران رو می بره.نیاز به جنگ نیست.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما