کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

7 رقیب احتمالی روحانی چه کسانی هستند؟

کدخبر:۳۰۴۰۹شنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴:۴۳۱۷۵۸۲ بازدید

آبان ماه سیاست ایران هم با رونمایی از برخی کاندیداهای احتمالی به پایان خود نزدیک می‌شود، برخی در تردید برای آمدن هستند برخی هم که دیگر ...

آبان ماه سیاست ایران هم با رونمایی از برخی کاندیداهای احتمالی به پایان خود نزدیک می‌شود، برخی در تردید برای آمدن هستند برخی هم که دیگر فضایی برای آمدن‌شان فراهم نیست به سمت پیش‌گویی رفته‌اند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از خبرآنلاین، (ماهی که گذشت) گرچه با حال و هوای انتخاباتی گرم تر شده بود اما بیش از آنکه درگیرودار فضای داخلی باشد، تحت الشعاع انتخابات آمریکا بود، همان جا که ترامپ برخلاف پیش بینی ها یکباره پرزیدنت دونالد ترامپ شد تا در شوخی و جدی افکار عمومی و سیاست ایران یک تشبیه سازی بین انتخابات سال ۸۴ ایران با این انتخابات آمریکا صورت گیرد. همان انتخاباتی که محمود احمدی نژاد برخلاف پیش بینی ها یکباره راهی پاستور شد.

اما انتخابات آمریکا، بیش از همه با حاشیه پردازی‌هایی از سوی برخی نیروهای سیاسی مخالف دولت همراه شد، چه آنکه افرادی از دولت سابق و نزدیک به جبهه پایداری با پیشگویی خاص خود، رییس جمهور شدن شدن ترامپ را برابر با فسخ تمام معادلات برجام تلقی کردند و از این ترفند برای بالا کشیدن خود از پله‌های پایین سیاست و رسیدن به جایگاه کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری بهره بردند. گویی آنکه از نگاه این طیف از سیاسیون ایران راه یافتن ترامپ به کاخ سفید گریزگاهی را نیز برای آنها برای راه یافتن دوباره به پاستور گشوده بود. امری که از سوی دیگر طیف های سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب چندان مورد استقبال قرار نگرفت و خط و ربط چندانی بین دو انتخابات بین ایران و آمریکا برقرار نکردند.

اما چند هفته اخیر اگرچه بحث بر سر مدل های انتخاباتی همچنان داغ بود و فرمان آن از یک سو در دست مردان سنتی و معتدل اصولگرا و اصلاح طلب و سویی دیگر تندروهای دو جریان بود اما مهمتر از همه رونمایی از کاندیداهای جدیدی بود که به فضای انتخاباتی کشور حال و هوایی متفاوت تر بخشیده بودند. گویی آنکه مهره های صفحه شطرنج انتخابات کشور این روزها به سرعت جابجا می شوند و پیش بینی حرکت بعدی دشوارتر و دشوارتر شده است.

اصول‌گرایان درگیر یک معادله چندمجهولی هستند

هر چه به انتخابات نزدیک تر می‌شویم، اما و اگرها انتخاباتی نیز پر رنگ تر می‌شوند. علامت سئوال‌های انتخاباتی در اردوگاه اصولگرایان تنها مربوط به کاندیدای ریاست جمهوری دوازدهم نیست، بلکه چگونگی مدیریت انتخابات نیز به معادله ای چند مجهولی برای اصولگرایان تبدیل شده است. هر چقدر بزرگان اصولگرا از وحدت دم می زنند و تاکید دارند باید همه حول یک محور و مشخصا روحانیت جمع شوند و مقطع فعلی زمانه تفرق و تشتت نیست جوانترها همچنان در توجیه مشی خود پیش می روند. این روزها این فقط محمدرضا باهنر نیست که از اصولگرایانی که در کنار زمین خود را گرم می کنند خواهشانه می خواهد که منصرف شوند، بلکه حدادعادل هم صراحتا هشدار می دهد مگر چندبار قرار است از یک سوراخ گزیده شویم.

در مقابل اما طیف جوانترهای اصولگرا که همچنان تندروانه حرکت می کنند گرچه در بیان از تلاش برای وحدت حرف می زنند اما مدل حرکتی که انتخاب کرده اند گویای چیز دیگری است، آنها شعار« وحدت در عین کثرت» را سر می‌دهند، حسین طلا در این رابطه می‌گوید: «اگر مبنا را بر این بگیریم که آقای روحانی رئیس‌جمهور مستقر و یک طرف معادله است، فکر می‌کنم طرف مقابل می‌تواند وحدت را در عین کثرت ایجاد کند و آن «نه به روحانی» است بنابراین هر نامزد اصولگرایی که می‌آید رقیب اصلی‌اش باید آقای روحانی باشد، یعنی آقای روحانی را نقد کند و موجب ریزش آرای آقای روحانی شود چون جامعه آمادگی پذیرش دارد. نهایتا با وحدتی که در عین کثرت اتفاق می‌افتد، هر که به مرحله دوم رسید، همه با او وحدت خواهند کرد، حالا قدیمی باشد یا جدید.» این توجیهی است که هنوز نتوانسته است طیف سنتی های اصولگرا را مجاب کند که با چند کاندیدا به رقابت با حسن روحانی برخیزند.

هیاهوی نابرجامیان برای رسیدن به پاستور

انتخابات آمریکا، فرصت مناسبی برای اوج گرفتن انتقادات چهره‌های تندرو اصولگرا از برجام بود. هرچند این انتقادات از این نقطه آغاز نشدند و از مدتهاست که دستور کار این طیف است اما بدون شک می‌توان این روزها را نقطه اوج انتقادات هسته ای این افراد دانست که حال و هوای انتخاباتی به خود گرفته اند.

سعید جلیلی مردی که نامش با مذاکرات هسته ای در دولت قبل گره خورده است و مدتهاست که زبان و قلمش در نقدهای تند و تیز از مذاکرات هسته ای می چرخد. او مدتی است که آتش انتقاداتش را تندتر کرده است و حتی یار دیرین خود یعنی «علی باقری» را نیز به میدان آورده است تا «نابرجامیان» فعالیت خود را بیشتر دنبال کنند.

اما در این میان سعید جلیلی نباید چندان انتظار همراهی از سوی اصولگرایان داشته باشد، زیرا این نگاه خاص مرد هسته ای احمدی‌نژاد، یک بار به مذاق مردم خوش نیامده است.شاید به همین دلیل است که جدا از پیغام های محرمانه، برخی عقلای راستگرا حتی در رسانه ها هم هشدارهایی هم به سعید جلیلی داده اند و گفته اند که برای او فرش قرمز پهن نخواهند کرد.

خبرهای جسته و گریخته اما می گویند سعید جلیلی عزمش را بر حضور در میدان رقابت جزم کرده است و قرار است با دستورکار هسته‌ای به مصاف حسن روحانی برود.

سکوت احمدی‌نژاد و تکاپوی مردانش

نهی رهبری کافی بود تا هیاهوهای انتخاباتی احمدی نژاد به سکوت و سکون سیاسی تبدیل شود. سکوتی که او را به یک پیشگو تبدیل کرده است، چه آنکه همین روزهای اخیر، خبری به گوش رسید که احمدی نژاد پیشگویی کرده است؛ «انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری، سوت و کور و از سردترین دوره‌های انتخابات خواهد بود.»

احمدی نژاد در کنار این پیشگویی البته گفته بود که «من قهر نمی‌کنم اما انتظار هم نداشته باشند برای گرم کردم انتخابات کاری بکنم.»، جمله ای که چند روز قبل تر نیز به نقل از وی خطاب به غلامحسین الهام نیز مطرح شده بود، آنجا که مرد مورد وثوقش گفته بود«حتی از شما که خیلی هم بهتان علاقه مندم نیز حمایت نمی‌کنم. چون به آقا اعلام کردم که در انتخابات دخالت نمی‌کنم، نمی توانم از شما حمایت کنم.»

در واقع احمدی نژاد در تلاش است تا نبود خودش در انتخابات آتی را عاملی برای بی رمق شدن این انتخابات معرفی کرده و اینگونه نشان دهد که حتی حاضر نیست سکوت سیاسی‌اش را برای حمایت از مردان خود بشکند.

اما در کنار سکوت سیاسی احمدی نژاد این روزها خبرهایی از سر بلند کردن مردان دولت مهرورزی در قد و قامت کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری به گوش می‌رسد. پس از غلامحسین الهام که با نقد فضای برجام و سیاست خارجی آهسته آهسته وارد گود انتخابات شده است، برخی همچون محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوم احمدی‌نژاد و عضو شورای مرکزی «جبهه یکتا» از رستم قاسمی به عنوان یکی از کاندیداهای این تشکل برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ نام می‌برند.

رستم قاسمی مرد نفتی دولت احمدی نژاد که برخلاف الهام که برجام را به عنون پاشنه آشیل دولت معرفی می‌کند از در اقتصاد وارد شده و در تلاش است تا با نقد عملکرد اقتصادی روحانی، مسیر ناهموار انتخابات ۹۶ را برای خود و جبهه یکتا صاف کند. کاندیداهایی که به نظر نمی رسد در نهایت اجماع کلی جریان اصولگرا را به سمت خود جلب کنند.

شرط و شروط قالیباف برای آمدن /تردیدها همچنان پابرجاست

شهردار کنونی تهران، مردی که در سال‌های ۸۴ و ۹۲ شانس حضورش در پاستور را محک زد و هر بار با تابلوی ورود ممنوع مواجه شد، گویا دوباره سودای پاستور را در سر می‌پروراند.

اما این بار قالیباف برای آمدنش، شرط و شروطی گذاشته است. بیادی در این رابطه می‌گوید: اگر اصولگرایان بخواهند روی گزینه های قبلی سرمایه گذاری کنند، به جز قالیباف شخص دیگری توانایی و ظرفیت کار اجرایی ندارد. تحلیل من این است که قالیباف هم در شرایطی می آید که شخص دیگری از اصولگرایان وارد انتخابات نشود. آن طور که از اطرافیان قالیباف پرسیدم، آن ها هم این نظر را قبول دارند.

احتمال حضور قالیباف تا حدی پر رنگ شده است که حتی وقتی از باهنر در رابطه با قالیباف و سرمایه گذاری اصولگرایان بر کاندیداهای شکست خورده سئوال شد، او گفت: «وضعیت قالیباف با سایر نامزدها فرق می‌کند و چند بار نامزد بوده و نفر دوم انتخابات شده است ولی گزینه قالیباف قابل بررسی است.» با این وجود اما به نظر می رسد ذهن سیاسی قالیباف آنقدر پخته و سیاس شده است که اجازه ندهد او بی گدار به آب بزند، دوبار کاندیداتوری و دوبار شکست به او فهمانده است که سومین شکست یعنی حذف از دایره سیاست ورزی عملیاتی پس قدم سوم باید هوشمندانه تر برداشته شود. تردیدهایی که سبب شده است قالیباف اینبار با تفکر بیشتری برای کاندیداتوری تصمیم بگیرد.

و اما الیاس نادران؛ احمدی‌نژاد دوم

الیاس نادران مردی که به دلیل شباهت‌های سیاسی و فکری با احمدی نژاد، از نظر بسیاری لقب احمدی نژاد دوم را از آن خود کرده است.

این روزها او نیز نامش با برچسب کاندیداهای احتمالی، همراه شده است تا جایی که فروزنده عضو جمعیت ایثارگران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته‌ می‌شود از بین گزینه‌های موجود اصولگرایان که جمعیت ایثارگران در حال بررسی آنها برای انتخابات ۹۶ است، نام الیاس نادران نیز مطرح است، گفت: طبیعتاً یکی از گزینه‌هایی که توسط جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد، آقای «الیاس نادران» است البته گزینه‌های دیگری را نیز بررسی خواهیم کرد.

اصلاح‌طلبان همچنان در گیرودار اختلافات

انتخاب عارف به عنوان رییس دائمی و همچنین حجت الاسلام موسوی لاری به عنوان نایب رییس اول شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در اوایل آبان ماه را باید به عنوان گام‌های جدی این جناح برای سر و سامان دادن به فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی شان تلقی کرد. این شورا همچنین کمیته های درونی خود چون کمیته استانی رو نیز فعال کرده است تا رایزنی ها برای اردیبهشت ۹۶ از هم اکنون جدی تر دنبال شود و اختلافاتی که این روزها بر سر این شورا سایه افکنده است کمرنگ تر شود.
شاید بخاطر همین اختلافات است که برخی از درون این جریان از طرح های دیگری همچون کاندیدای پوششی سخن می گویند. حتی محمد جواد حق شناس عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره نظر برخی از اصلاح‌طلبان مبنی بر ارائه یک گزینه دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری در کنار نامزد نهایی یعنی روحانی گفته است: به‌نظر من این طرح منطقی است. ارائه گزینه دیگر به‌معنای رقیب جدید نیست بلکه به‌نوعی پوشش دادن به مسئله انتخابات است. البته این طرح هنوز قطعی نشده و به‌مرور زمان در کمیته سیاستگذاری شورای عالی بحث و بررسی می‌شود.

غرضی

نفر آخر انتخابات سال ۹۲ نیز، از آمدن برای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید. او که معمولا با طنازی خاص خودش به روایت رویدادهای مختلف تاریخ معاصر می پردازد، این روزها کمر همت برای پرچمداری انتخابات ۹۶ بسته است.

سید محمد غرضی در مورد حضورش در انتخابات ۹۶ می‌گوید: با توجه به اینکه روشی که روحانی به کار گرفته مانند روش های دولت های گذشته است، چون این روش ها را برای جامعه مفید نمی دانم، با روش هایی که خود بیان می کنم می آیم و در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنم.

هوش سیاسی فتاح برای نیامدن/ضرغامی هنوز بلاتکلیف بین آمدن یا نیامدن

در کنار غرضی نمی توان از اسامی چون ضرغامی عبور کرد، کاندیدای بالقوه ای که این روزها نامش بر سر زبان ها است و شاید سیاسی شدنش این گمانه را جدی تر هم کرده است. فتاح هم که در دایره کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری بود نمایشگاه مطبوعات را فرصت مناسبی برای خود دید تا با قاطعیت این گمانه ها را رد کند شاید او باهوش تر از برخی هم طیفان سیاسی اش به این باور رسیده است صحنه پیچیده انتخابات ۹۶ هنوز زمان مناسبی برای برداشتن قدم های بزرگتر نیست. در واقع هر چه به فضای انتخابات نزدیک تر می‌شویم، شاهد هیاهو و جنجال در میان اصولگرایان و تلاش اصلاح طلبان برای کمرنگ کردن اختلافات درونی هستیم. مرد پیروز پاستور در سال ۹۶ در نهایت از درون همین فعل و انفعالات انتخاباتی بیرون خواهد آمد یا …

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سامی: 1395/8/2913:07:34،
637
779
روحانی چهار سال دیگه
خواهد ماند++++++
نحواهد ماند-------
نیما: 1395/8/2913:33:20،
501
153
ادم غرضی رو ول کنه به روحانی رای بده
حمید: 1395/8/2913:33:43،
299
550
هرچند به خاطر حضور امثال سیف از روحانی ناراحتم اما دوباره به روحانی رای می دهم
Npk: 1395/8/2913:40:16،
326
74
روحانی در این 4 سال فقط کلید رو دستش گرفت باید 4 سال دیگه طول بکشه تا کلید رو داخل سوراخ در بکنه و با یک چرخش قفل در رو برامون باز کنه میشه 8 سال بعد همه با هم میریم داخل اتاق همه پول رو بین خودمون تقسیم میکنیم
پوریا: 1395/8/2913:46:08،
319
62
رقبای روحانی تورم و گرونی هستن نه یکسری مهره های سوخته
آقای هالو : 1395/8/2913:46:57،
447
67
من که دیگه رای نمیدم میخوای بده میخوای نده
امیر: 1395/8/2914:01:34،
336
73
روحانی هنوز نتوانسته بعد از 4 سال انتظارات مردم رو برآورد کنه ( شعارهایش با عمل متفاوت بود )
مهدی.ح: 1395/8/2914:20:24،
157
31
آقا مردم فقط یه دلسوز واقعی میخوان.درد ملت مخصوصا قشر متوسط به پایین رو به عینه ببینه و رفع کنه
نه اینکه فقط حرف بزنه و حرف
آخرشم اختلاس و کلاهبرداریها و بخور بخور هست که یکی یکی رو میشه آب هم از آب تکون نمیخوره
ازادی بیان: 1395/8/2914:24:05،
400
129
فقط سلطان سالهای 1376 الی1384
بازاری: 1395/8/2914:47:30،
213
122
مخالفت با برجام باعث نابودی هر کاندیدایی می شود.۹۹ درصد مردم موافق سرسخت برجام هستند.
علی: 1395/8/2915:27:24،
294
97
روحانی رای پایینی خواهد اورد به چند دلیل :

1.عدم توجه به رفاه و معیشت مردم بخصوص قشر متوسط و پایین

2.عدم عمل تقریبا به هیچ یک از از قولها و وعده ها

3.بدعهدی در قول بازگشت ارزش ریال و کاهش بیشتر ارزش ریال

4. توافق هسته ای و رفع تحریمها و جلوگیری از کاهش قیمت دلار و ارزانی

5.چهار سال تحمیل گرانی دلار بر مردم و پایین نگه داشتن قدرت خرید مردم با هدف کاهش کاذب نرخ تورم

6.تعیین دلار 3300 در بوجه 96 و ادامه گرانی بر مردم

7.تعیین تعرفه 100 درصدی واردات خودرو و ادامه گرانی و انحصار خودروهای بی کیفیت

8.وزرا ضعیف و بی کفایت و عدم رعایت شعار شایسته سالاری در انتصابات وزرا و مدیران و مشاوران

9.فیشهای نجومی و تعیین دوباره حقوق 25 میلیونی برای مدیران

10.فضای بسته سیاسی و فرهنگی....لغو مکرر سخنرانها و کنسرتها و فیلم ها

11.جلوگیری از واردات خوروهای با کیفیت امریکایی و واردات میلیونی خودرو چینی
محمد: 1395/8/2915:34:24،
177
46
اقای روحانی ثابت کرد مثل احمدی نژاد هیچ اعتقادی به رای مردم ندارد و نوک سوزن رفاه مردم برایشان اهمیت ندارد و هر کی با شعارهای دورغین می اید و بعد زیرش می زنند به هیچ کدام عمل نمی کند مثل قیمت دلار که فقط به فکر جیب دولت خود و اطرافیان خود هستند...نه گرانی که دور بر مردم تحمیل می کند و کاهش شدید قدرت خرید و فشار اقتصادی بر مردم....سود بانکی را کاهش می دهند بدون توجه به افزایش رهن و اجاره....یارانه را قطع می کنند تا هزینه جنگ سوریه و یمن تامین شود....تنها دغدغه مسولین فقط عراق و سوریه و یمن و لبنان و فلسطین است و دشمنی با غرب و امریکا نه منافع و رفاه و مشکلات مردم....
به آزادی بیان: 1395/8/2915:35:26،
129
67
آزادی بیان، من فکر کردم نوشتی 84 تا 92 واسه همین دو بار منفی دادم.هزار مثبت تقدیم شما و ان بزرگوار
وحید یوسفی: 1395/8/2916:05:36،
146
40
آب که از سر گذشت
چه یک وجب
چه صد وجب
ما که برامون فرقی نداره که چه کسی رئیس جمهور میشه.
اصلا مهم نیست واسمون
NBA: 1395/8/2916:11:49،
110
190
در شرایط موجود اقای روحانی به نظر گزینه ارجح می باشد.
1-نرخ دلار و ارز ،در این دوره کمترین نوسان را داشته.
2-میزان تورم بخصوص در ملک و مسکن عدد مورد قبوبی است.
3-با کاهش یکباره قیمت نفت و میعانات ( عمده صادرات کشور ) اوضاع اقتصادی ، کم از حالت تحریم نمی باشد.
4-منطقی باشیم ، ریاست جمهوری اختیارات محدودی دارد ، و خواسته هایمان حد اکثری باشد.
5-با توجه به افزایش صادرات نفت ، بعد از اجرای برجام ،و احتمال بالا رفتن قیمت نفت ، افق پیش رو را تاریکتر نکنیم .
نت: 1395/8/2916:30:00،
130
109
با انتخاب دوباره روحاني ايران كلا نابود ميشه.فكر كنم مردم هم كم كم بيدار شدند و به نظرم روحاني به عنوان رقيب حساب نخواهد شد و فقط شركت ميكنه تا راي نياره و مثل هم حزبي هاش اختشاش راه بندازه
من: 1395/8/2916:32:17،
113
22
يعني پتانسيل هاي كشور ما اين نابفه ها هستند.من فكر كنم خيلي با سواد داريم كه در حاشيه هستند و خيلي بي سواد داريم كه در راس هستند.به قول امام علي كه ميگه واي به حال اون جامعه اي كه در ان جاي عالم و جاهل عوض بشه و عالم بياد پايين و جاهل بره بالا واقعا واي به حالش
...: 1395/8/2916:43:19،
77
102
روحانی این 4 سال رو برای رفع تحریم قدم برداشته که زمان و تلاش زیادی رو طلب میکرد .اگه منطقی باشم نمیتونم انتظار زیادی در 4 سال از ایشون داشته باشم .برای من با اینکه از شرایط کلی ناراضیم اما نمیتونم از دوره روحانی ناراضی باشم ...امیدوارم رئیس جمهور بعدی هر فردی که هست با وجود محدودیتهایی که دارند اول از اصولگراها نباشد بعدش به نفع کشور وخواسته های مردم گام بردارد .
علی: 1395/8/2917:39:01،
118
36
در جواب NBA :

گویا این سیاست به مرگ گرفتن و به تب راضی شدن در 38 سال در مردم نهادینه شده !!!

فراموش نکنید اگه اقای روحانی مجدد ریس جمهور شود دوره بعد عملکرد بسیار بدتری خواهد داشت زیرا دیگر به رای مردم نیاز نخواهد داشت دقیقا مثل دوره دوم احمدی نژاد

درمورد نوسان دلار: اقای روحانی دلار رسمی را از 1226 و 2400 به 3300 رساند در عرض چهار سال این اسمش نوسان نیست پس چیست ؟!!! دلار ازاد را از 3100 به 3700 رسانده این نوسان نیست ؟؟؟؟! کاهش ارزش ریال نیست ؟؟؟! تحمیل گرانی و کاهش قدرت خرید مردم نیست ؟؟!!!


در مورد تورم هم تورم بخاطر رکود پایین امده و کاهش تقاضا..کاهش تقاضا هم بخاطر کاهش قدرت خرید مردم...کاهش قدرت خرید مردم هم بخاطر گرانی دلار است و بی ارزشی ریال..


با وجود محدود بودن اختیارات ریس جمهور در قانون اساسی ولی اگر ریس جمهور مثل علی مطهری با شهامت باشد خیلی مسائل بهتر پیش می رود...
حسن صلح دوست: 1395/8/2917:47:42،
101
38
با شرایط سیاسی کشور هیچ فرقی نمیکند چه کسی رئیس جمهور باشد چون قادر به انجام هیچ کار مثبتی نیست البته میتواند وضع را مثل احمدی نژاد بدتر کند ولی انتظار بهبود اوضاع را نداشته باشید
محسن: 1395/8/2920:11:05،
89
47
لغو کنسرت ها، واردات خودرو آمریکایی و چیزهای دیگه اصن از دست رییس جمهور خارجه. فرمانش از بالا میاد!
سامان: 1395/8/2923:10:08،
52
19
من آدمی بودم که هیچ وقت فکر نمیکردم یه روز بگم رای نمیدم. ولی الان این دولت یه کاری کرده که میگم، من دیگه هیچ وقت رای نمیدم. هیچ وقت
بی نام: 1395/8/3001:35:46،
27
44
برای اینکه به خودم و کسایی که از روحانی تا حدودی دلسرد شدن، یادآوری کنم ، روحانی و نظام با برجام تا حدود زیادی جنگ و تهدید رو از ایران دور کرد و وجهش رو بازسازی کرد هرچند بهتر بود روشنتر و صادقانه تر راجع به عدم تاثیرات لااقل کوتاه مدت ملموس این توافق با مردم صحبت میشد.
به نظر من با بکار بردن موارد زیر میتونه موفق تر و محبوب تر از قبل باشه:
شایسته سالاری ، استفاده از مدیران پاک ، پیگیری فضای بازتر سیاسی ، دادن آمار درست ، عدم پیشبرد سیاست های سرمایه داری گذشته مثل پرداخت و افزایش یارانه بدلیل افزایش قیمت کالاهای اساسی و انرژی و وعده کل نظام به جبران این هزینه ها با یارانه ، رایگان نمودن بیمه سلامت بهمراه باقی ماندن کیفیت درمان و حمایت بیشتر از نیروی کار و ...
اما باید برای اجرای اینها ازش تضمین گرفت ، چه جوریشو اهل فن باید پیدا کنن.
کوروش : 1395/8/2913:14:55،
190
46
دقت کردین اگه بحث ماشینو پول و هر چیز دیگه باشه همه میان نظر میدن
ولی تا بحث ب سیاسی و انتخاباتی چیزی میرسه همه در میرن !!!
سولیمان: 1395/8/2913:55:35،
159
37
داداش مطمئنی همه در میرن؟؟؟
یا اینکه نظرها تایید نمیشه؟؟؟
وقتی پای سیاست بیاد همه واسه خودشون اسطوره ان اما آزادی بیانی وجود نداره
زیزو: 1395/8/2913:22:43،
256
53
هر کی دوست داره بیاد من رای نمیدم،چون فرقی نمیکنه وضعیت...
امین: 1395/8/3008:30:57،
56
22
اشتباه منفی دادم!
هرکسی که رای میده یعنی از شرایط مملکت داری نه تنها دولت بلکه کل نظام ها راضی هست.من راضی نیستم و رای نمیدم.این رای مال منه و حق خودم میدونم رای ندم
سن:24: 1395/8/3023:02:23،
21
25
من مجبورم رای بدم!!!!!!!!!!!
علی: 1395/8/2913:27:03،
57
323
فقط رستم قاسمی.
کارگر: 1395/8/2913:28:23،
196
38
تا کنون هیچ کدام از جناح های مطرح در کشور به نفع مردم قدمی بر نداشته اند بنابراین از نظر بنده فقط قرار است اسم رییس جمهور تغییر کند در سطح پایین جامعه که ما مردم در حال گذران زندگی و هدر رفت عمر هستیم قرار نیست چیزی تغییر کند
اگر کمی به حافظه خود رجوع کنید خواهید فهمید که برای ما ملت تفاوتی ندارد چه کسی رییس جمهور باشد و تنها درصد کمی از جامعه هستند که از آمدن یا نیامدن فردی خاص سود میبرند
پزشك: 1395/8/2915:11:49،
48
134
بيشترين كسي كه ميتواند شما را ياري دهد خودتان هستيد و تلاش و پشتكارتان.دست از بهانه جويي برداريد و با تلاش به آنچه ميخواهيد دست يابيد.
و حتما در انتخابات شركت كنيد.
مهران: 1395/8/2915:43:09،
82
81
منم همین فکر رو میکردم
تا اینکه شخصی به نام احمدی نژاد رییس جمهور شد
اونجا متوجه شدم که باید هر سری رای بدم
نه برای اینکه چه کسی انتخاب بشه
برای اینکه چه کسی انتخاب نشه
پاسخ به پزشک: 1395/8/2921:55:25،
54
25
برای هر کس نون نداشت برای شما پزشکان که خوب آب داشت،
hamed: 1395/8/2913:56:05،
121
23
چه گزینه هایی! انتخاب خیلی سخته.
همه جا رای میدن گزینه مورد نظر رای بیاره؛ ایران رای میدن گزینه مورد نظر رای نیاره.
ايرانى: 1395/8/2913:57:10،
124
34
كشور تك حزبى انتخابات يعنى چى!؟! چى بايد انتخاب بشه!؟!؟
حسن: 1395/8/2914:18:20،
95
48
اصولگراها اگه بتونن با تعداد كانديداي زياد راي روحاني رو زير پنجاه ببرن و در دور دوم روي يك نفر اجماع كنن اقاي روحاني شكست ميخوره ضمنا اقاي روحاني در دور اول با ٥٠.٢ برنده شد كه من فكر ميكنم اين دوره همين راي رو هم نداره كارنامه اقتصادي هم كه صفر مردم شكمشون با برجام سير نميشه
محسن: 1395/8/2920:07:40،
62
31
دل مشغولی اصول گرایان در تخریب دیگران است (رقیبان، امریکا و...).
واقعاً هیچی از مکارم الاخلاق ندارند.
حسین: 1395/8/2914:19:12،
120
28
مهمترین رقیب آقای روحانی خودشه......
وعده هایی که دادوعمل نکرد
مظلوم: 1395/8/2914:29:14،
92
30
شما که رقباش رو تاحدی معرفی کردید . چرا همراهانو همکاران محترم شون رو مثل تورم یک رقمی / حقوق بگیران نجومی / رکود / بیکاری / وعده دادن / در باغ سبز نشان دادن و شعاری صحبت کردن و باین تورم و بیکاری حاکم بر مردم جامعه بابای مردم رو بااین دریافت هزینه های بی حساب و کتاب دولتی در اوردن و ... دیگه رو هم بگید / به کی باید بگیم
محمد85: 1395/8/2914:42:34،
99
40
روحانی بی چاره هنوز فکر میکنه با کلیدش می تونه همه درها رو باز کنه خبر نداره که قفل همه درها عوض شده پس نتیجه میگیریم روحانی پش در میمونه=گودبای پارتی برای روحانی
مهدی ر: 1395/8/2915:00:56،
64
141
من به روحانی اعتماد دارم و اگه بخوام رای بدم باز هم به همون رای میدم
فقط جناب اقای دکتر حسن روحانی
ایمان: 1395/8/2915:01:01،
64
24
دولتمردان ورسانه های حامی دولت به مخاطب چنین القا می کنند که گویی روحانی بی رقیب وازقبل برنده است در صورتی که این یک توهم وخود شیفتگی است واصلا اینطور نیست .با گشت وگذاری در بین اقشار مختلف خیلی زود متوجه می شوید که ریزش رای روحانی نسبت به سال 92چقدر زیاد است و مردم دنبال گزینه ای هستند که عملگرا تر و فساد ستیز باشد و برجام هم باشد
ندار: 1395/8/2915:52:52،
83
29
در مقابل رقبا ممکنه که برنذه باشه.ولی بازنده واقعی در برابر مردمه
دلخور: 1395/8/2915:08:09،
76
30
برای انتخابات دوره بعدی باید از فکر کلید نشان دادن بیاین بیرون . باید طرح دیگه ای طبق معمول داشته باشید که دوباره مردم رو جو گیر کنید . که ناخوداگاه دوباره بریم پای صندوق رای .بعدهم خوشحال و راضی باشیم .که مثلا رای ها یمون خیلی تاثیر گذار بوده
رضا: 1395/8/2915:18:58،
76
157
یاد مردی که بین التعطیلی را تعطیل می کرد به خیر...

یاد مردی که یارانه ما را بدون منت می داد ولی الان قطع کرده اند به خیر...

علیرضا: 1395/8/2916:28:47،
55
95
خیلی کلامت به دلم نشست ، آفرین. یادش بخیر
آرش66: 1395/8/2916:01:00،
98
21
انتخابات اگر باعث تغییرات مهم و اساسی میشد، هیچگاه برگزارش نمی کردند.
نا امید : 1395/8/2916:14:05،
67
26
این صفحه حتی ارزش نظر دهی هم ندارد . هیچکدام از این باصطلاح کاندبداهای نامبرده ، هیچ پایگاهی در میان مردم ندارند . هیچ تعاملی با دنیای فعلی وجود ندارد و ما جامعه ای گوشه گیر منزوی و بحرانزده ای بیش نمی باشیم . بحرانهای لاعلاج روز به روز در حال گسترش است و این دولتمردان جدا از ملت نه اختیاری و نه توانی برای حل بحرانهای اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و... ندارند .
خسرو: 1395/8/2916:22:03،
65
82
احمدی نژاد بیاید روحانی رو شکست میده.بقیه کمی سخت خواهد بود و بالای 70% رییس جمهور میشه.چون زمان انتخابات دلارو 3300 میکنه تک نرخی و یارانه و پاداش و پول و مشوقهایی برای مردم درنظر میگیره.البته برای من دیگه هیچ چی مهم نیس
سعید: 1395/8/2916:48:15،
72
26
حیف کالری که بخوای برای اینا خرج کنی هر کی بخوان میارن الکی به خودتون زحمت ندین
reza.h: 1395/8/2919:07:11،
36
90
خدایی محسن رضایی مگه چشه؟
خیلیهاتون ازش راضی نیستین و در واقع اونو فقط سردار جنگ می دونید.یادتونه 4 سال قبل و 8 سال قبل و این فقط رضایی بود که با برنامه در انتخابات شرکت کرد و واقعا برنامه داشت اونم تدوین شده.یه بارم شده ایشون رو جدی بگیریم.اهل هیچ فرقه ای هم نیست نه چپ و نه راست. دلایل ایشون در مورد جنگ رو بخونید.برنامه هاشونو بررسی کنید و با ایشون بیشتر آشنا بشید.من طرفدارش نیستم. فقط بررسی کردم دیدم خدایی پرونده سیاهی نداره.تحصیل کرده هست.ابهت داره.با همه خوبه.حرفش حرفه.برنامه تدوین شده برای اقتصاد داره.ناز و نوز هم نداره.در انتخابات پیش رو من
رای می دهم به خاطر سرنوشتم و به خاطر مادرم ایران+++
عمرا رای بدم.تا الان رای دادم چی شد که حالا بشه------
مش رجب: 1395/8/3007:06:11،
49
22
من هم تمام دوره های قبل به رضایی رای دادم و استدلالمم این بود که تنها کاندیدایی که برنامه داره اما دوست عزیز در کشور ما رییس جمهور و سایر مقامات تنها نماینده و مسعول تامین منافع و پاسخگو جناحاشون هستند اونا نماینده جناح هاشون هستند نه مردم و مردم تنها وسیله و فاقد کوچکترین ارزشی هستند.دیگه رای من رای ندادنه...
شاهین: 1395/8/2919:30:47،
35
59
در چنین شرایطی گزینه هایی که در حد روحانی پتانسیل ریاست جمهور شدن رو ندارند. پس روحانی 4 سال دیگه هست

گزینه های دیگه مثل قالیباف بخاطر چند بار شکست خوردن اون ویژگی رو دیگه ندارند.

شاید افرادی مثل احمد نژاد این توان رو داشت که حذف شد
قاجار: 1395/8/2919:33:27،
50
26
دوستان ایرانی سلام فقط تنها چیزی که انسان را به خواسته هایش میرساند خرد انسان است توی خبرهای همین امروز سه تا چیز گران شد برق. اهن .دلار ... پس عاقل باشید فقط خرد ،گول هیچ کس و هیچ چیز را نخورید وعده حق نزدیک است برای یک بار احساس را خاک کنیم و عاقلانه تصمیم بگیریم یا حق
saeid: 1395/8/2919:38:34،
62
32
جوونیم رفت و حروم شد دیگه به حال من فرقی نمیکنه کی میخاد بیاد فقط دلم به حال بچه هام میسوزه و ارزو دارم طوری بشه که همه بچه های این مملکت مثل من همه وقتشونو صرف کار و درامد بی ارزش الان نکنن هخرشم هیچی به هیچی بدهکاری و نداری
جواد: 1395/8/2919:50:41،
84
27
آهای مردم از یه جا دوبار ضربه نخورید. رئیس جمهور ۸ ساله به هیچ عنوان بدرد نمیخوره هرکی میخواد باشه. چون خرش از پل میگذره و به فکر من و شما نیست. به روحانی رای ندین که بیچاره ایم
خدازده: 1395/8/2920:02:59،
74
21
هرکی بیاد آسمون همین رنگه خاتمی احمدی نژاد روحانی هیچ فرقی برای من نداشت سال 80 یه تورم 200 تا 300 صدرصدی بود سال 85 همین جور سال 90 هم همینجور پس میبینید فرقی نداره
فا: 1395/8/3009:44:59،
37
24
من نه اصلاح طلبم نه اصولگرا به روحانی قطعا رای نمیدم ولی از احزاب میخوام اقتصاد دان بفرستید جلو و از رسانه ها میخوام بخاطر گرایشات حزبی اقتصاددانان رو تخریب نکنید نادران هرچی باشه اقتصاد دان بهتره همینو اصولگراها بفرستن تخریبش نکنید که احمدی نژاد دوم هرچی باشه از کاندیدهایی که حقوقدان و گروهبان و ...هستن بهتره از اونطرف اصلاح طلبان هم باید اقتصاددان بفرستن خواهشا هم مردم هم رسانه ها و هم احزاب فقط تشویق مکنید اقتصاددانها رو بذارن برای کاندیداتوری بعد هر کس مردم بهش رای دادن همه احترام بذاریم حتی اگه خودمون رای نداده باشیم باورکنید وضعیت اقتصادی ایران داغون تر از اینه که بخواد بازم حقوقدان مثل روحانی یا مهندس مثل احمدی نزاد یا فارغ التحصیل فلسفه بیاد خواهشا هر کی و تخریب میکنید اقتصاددانان رو تخزیب کنید حتی اگه ازشون خوشتون نمیاد کاری کنید تا همه کاندیداها اقتصاددان باشن
مهدی: 1395/8/3011:28:28،
42
28
روحانی,احمدی نژاد,خاتمی,رفسنجانی تو زندگیمون چه اتفاقی افتاده؟
رامین: 1395/8/3012:15:08،
26
57
بنظرم قالیباف میتونه برنده بشه.
مهدی: 1395/8/3021:23:52،
24
20
دوستان فقط مهم اینه که ارزونی بشه جلوی تورم گرفته بشه
پزو 206: 1395/9/418:13:43،
16
14
در ايران تاآن جاي كه من اطلاع دارم رياست جمهوري 8ساله
است بر اساس نظريه ..........

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما