کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

فروپاشی نقابداران هزاران میلیاردی!

کدخبر:۳۰۳۲۹چهارشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸:۴۶۴۱۴۲ بازدید

بعد از فروپاشی و انحلال میزان،«ثامن الحجج» هم رسما منحل شد، سریالی ادامه دار برای غیرمجازهای بانکی که در طول سال های گذشته با تکیه ...

بعد از فروپاشی و انحلال میزان،«ثامن الحجج» هم رسما منحل شد، سریالی ادامه دار برای غیرمجازهای بانکی که در طول سال های گذشته با تکیه بر نهادها و البته قدرت‌های خاص، بدون کسب مجوز به طور زنجیره‌ای در گوشه و کنار کشور قد اعلم و یکته تازی کرده اند.موسسات نقابداری که با هر ترفندی هزاران میلیارد سرمایه مردم را در رقابت با بانک‌های بزرگ جذب و در نهایت آنها را بلاتکلیف رها کردند.

 به گزارش ایرلن‌جیب به نقل از ایسنا، بی‌تردید وجود موسسات اعتباری غیرمجاز از بزرگترین چالش‌های شبکه بانکی و به ویژه بانک مرکزی در سال‌های اخیر بوده است. مجموعه‌ای که بیش از ۷۰۰۰ موسسه را تشکیل داده و در این میان کمتر از ۱۰۰۰ مورد آن‌هم ترکیبی از بانک‌ها و موسسات اعتباری، صرافی‌ها، لیزینگ‌ها، تعاونی‌ها و تعداد بیشتری صندوق‌های قرض ‌الحسنه مجاز بوده و در چارچوب ضوابط بانک مرکزی فعالیت می‌کنند، اما مابقی هرگونه که بخواهند و هر طور که سود و نفع بیشتری داشته باشند در بازار غیرمتشکل پولی گذران می‌کنند.

ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز در سال‌های گذشته در نتیجه فعالیت مخرب و تاثیر گذار آن‌ها بر بانک‌ها و موسسات مجاز و انتقادات تند فعالان شبکه بانکی و ورود شورای عالی امنیت ملی به طور جدی‌تری در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت تا بتوان با ساماندهی حداقل بزرگان این بازار ضرب تخلفات و عملکرد آنها را خنثی کرد. این در حالی است که بانک مرکزی اعلام کرده بود که حدود ۱۴ موسسه بزرگ را باید ساماندهی کرد تا بتوان بخش بزرگی از این مسیر را طی کرد.

غیرمجازهای بانکی عمدتا در سکوت فعالیت کرده و ظاهر آزار دهنده‌ای ندارند، حتی برای مردم و مشتریان بانک‌ها جذاب‌ترند چرا که وقتی در شبکه بانکی الزام به کاهش نرخ سود بانکی می‌شود، در آن سو این غیرمجازها هستند که همچنان در آزادی خود تا دوبرابر هم سود پرداخت کرده و با همین ترفند هزاران میلیارد پول را از بانک‌ها خارج و به سمت خود می‌کشانند. تا جایی که تعداد سپرده‌گذاران آن‌ها گاها با مشتریان برخی بانک‌های خصوصی هم برابری کرده و به تعداد چند میلیونی می‌رسد.

اما در آن سوی فعالیت غیرمجازهای بانکی ماجرای دیگری وجود دارد، جایی که با قدرت و بدون هراس از هر فشاری و با حفظ ظاهری منطقی و حتی پشتوانه هایی که دارند، آن‌چه می‌خواهند را به مرحله اجرا می‌رسانند. ولی این تمام ماجرا نیست و در نهایت در نقطه‌ای به بن‌بست عملکرد غیرشفاف خود رسیده و بی‌پایه بودن ساختار آن‌ها چیزی جز تزلزل و انحلال و به تبع آن سرگردانی سپرده‌گذارانی که میلیاردها تومان از پول خود را بدون توجه به اخطارهای دستگاه‌های نظارتی در این موسسات سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به همراه ندارد.

میزان، اختلافات قبیله ای و انحلال

در حدود دوسال گذشته به وضوح مواردی قابل توجه از روند فعالیت تا فروپاشی بزرگان غیرمجاز دیده شده است. زمانی که موسسه «میزان» که روزی تنها یک تعاونی کوچک در دادگستری بود با یک اختلاف قبیله‌ای در یکی از مناطق کشور دچار جریانی شد که به طور پیوسته پیش‌ رفت، با هجوم سپرده‌گذاران مواجه و توان پرداخت را از دست داد و در نهایت از پای درآمد.

این موسسه در بدو فروپاشی حدود ۳۳۰۰ میلیارد تومان سپرده از مردم جذب کرده بود، اما تنها حدود ۲۶۰ میلیارد تومان به عنوان سرمایه و قسمتی از سرمایه قانونی نزد بانک مرکزی داشت که در نهایت این بانک تصمیم به واگذاری میزان به بانک صادرات گرفت تا بتواند با فروش املاک و دارایی‌ها و جذب منابعی که تحت عنوان تسهیلات پرداخته بود، سپرده مشتریان را پرداخت کند که البته تاکنون بخش عمده این سپرده‌ها نیز پرداخت شده است.

ثامن الحجج، دروغ و انحلال

اما مدتی طول نکشید(از نیمه دوم سال قبل) که ماجرای ریزش بنیان و از دست‌ دادن توان پرداخت سرمایه سپرده گذاران، به غیرمجازی دیگر رسید. این بار «ثامن‌الحجج» به عنوان یکی از بزرگترین موسسات اعتباری به دلایل مختلفی درگیر حواشی و تجمعات پی در پی سپرده گذاران آن برای دریافت مبالغ خرد و کلان آغاز شد. این موسسه تحت عنوان «تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج دانش‌اموختگان سبزوار» از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز و هرچند که با سوء استفاده از خلاء قانونی در این سال‌ها مبالغ هنگفتی را جذب و سودجویی کرد، اما در نهایت نتوانست به دلیل تزلزل در ساختار مالی و مدیریتی به این جریان ادامه دهد.

در جریان ثامن‌الحجج شفافیتی از سوی مدیران این موسسه وجود نداشت. از زمانی که بانک مرکزی اعلام کرد این مدیران حتی حاضر به پاسخگویی و کمک برای پرداخت مبالغ سپرده‌گذاران نیستند تا زمانی که مدیرعامل این موسسه به هر طریقی از اجرای مسئولیت شانه خالی کرده و چندی پیش بازداشت شد.

«ابوالفضل میرعلی» در حالی سال‌ها مدیریت ثامن‌الحجج را بر عهده داشت و با عملکرد مخرب خود موسسه را تا مرحله فروپاشی پیش برد که وی همان شخصی است که زمانی محمود بهمنی- رئیس کل سابق بانک مرکزی- در دولت قبل و البته محمدرضا رحیمی -معاون اول احمدی نژاد- از وی برای عملکردش دراین موسسه تقدیر کرده و سفارش موسسه‌اش را برای دریافت خدمات به شبکه بانکی می‌کرده است. اقداماتی که خود می توانست موجب تحریک مردم برای اعتماد به ثامن الحجج شده و سرمایه خود را به آن بسپارند.

میرعلی، مدیری بود که گفته می‌شود از هیچ اقدامی ابا نداشته و حتی مدیران بانک مرکزی را نیز در برابر اعمال مسائل نظارتی، تهدید کرده است. در دستگاه مالی که مدیر مورد تقدیر رئیس کل بانک مرکزی بر آن حکم فرمایی می‌کرد کم نیست تخلفات و دروغ‌هایی که برای سرپوشی عملکرد مبهم انجام داده شده بود. در پرونده این موسسه پرداخت وام‌های کم‌بهره و بدون طی مراحل قانونی به مشتریان خاص، عدم بازگشت اقساط، حساب سازی، اعلام موجودی دروغین ۲۰۰۰ میلیاری، پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طور ناحق، خلاء نظام جامع بانکداری الکترونیک و عدم شفافیت در پرداخت‌ها، وام‌های میلیاردی که به مشتریان پرداخت و با سپرده گذاری مجدد سود ۳۵ درصدی دریافت می‌کردند، پرداخت ۶۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به یکی از سرپرستان منطقه خراسان، واریز مبالغ دریافتی از طریق دستگاه‌های کارتخوان به حساب مدیران شعب به جای واریز به حساب تعاونی، ایجاد تجمعات تحریک‌امیز و دروغین در آستانه انتخابات مجلس دهم برای دستیابی به خواسته‌های شخصی تنها بخشی از تخلفات این موسسه است.

در پرونده گسترده ثامن الحجج دیده می‌شود که در جریان ساماندهی، تنها ثبت‌نام و مبلغ کمی را به عنوان سپرده واریز کرده، اما علی‌رغم اخطاریه‌های بانک مرکزی سایر مراحل را پیش نبرد و اطلاعاتی را ارائه نکرد. ثامن الحجج سود بالا به سپرده‌ها می‌پرداخت و سود بالاتری از تسهیلات می‌گرفت و آن را در بنگاه‌داری و واسطه گری و سرمایه گذاری در بازار مسکن و ساختمان خرج می‌کرد. ساختار مالی شفافی نداشت به طوری که با تجدید ارزیابی غیرواقعی دارایی‌ها و مثبت نشان دادن تراز مالی، زیان‌های انباشته این موسسه را پنهان کرده و با هزینه‌های سنگین در تبلیغات و تاسیس تیم‌های ورزشی از محل سپرده‌های مردمی سوء استفاده می‌کرد. حساب‌سازی، اغراق در موجودی، عدم اجرای تعهدات در مجموع دور باطلی را برای ثامن‌الحجج رقم زده بود که به زیان‌دهی بالا و عدم بازپرداخت سپرده‌ها انجامید.

جریان تخلفات ثامن الحجج تا جایی ادامه یافت که در آذرماه سال گذشته و به دنبال اعتراضات سپرده گذاران این موسسه، بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط رسما ساماندهی آن را با تاکید مصوبه سال ۱۳۹۳ شورای عالی امنیت ملی آغاز کردند و تعهدات آن‌ به بانک پارسیان واگذار شد. البته از همان ابتدا رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که قرار نیست ثامن‌الحجج همانند میزان به طور کامل به یک بانک واگذار شود. از این رو از بهمن‌ماه ۱۳۹۴، پارسیان رسیدگی و تعیین‌تکلیف پرونده سپرده گذاران موسسه را آغاز و به طور مرحله‌ای از سه میلیون تومان تا ۳۰۰ میلیون تومان پیش‌ رفت و در حال حاضر با پرداخت مبالغ بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر فقط حدود یک درصد از سپرده گذاران آن تعیین تکلیف نشده‌اند.

به هر صورت در جریان کمتر از یک سال بررسی پرونده سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج تقریبا این پرونده در مراحل پایانی قرار داشت و به زودی به نظر می‌رسد حساب کلیه افراد تعیین تکلیف خواهد شد. آنهم در شرایطی که در این مدت بخشی از مبالغ از طریق منابع خود موسسه و عمده آن از طریق خط اعتباری بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومانی که بانک مرکزی در اختیار بانک پارسیان قرار داده تامین شده است. تا زمانی که املاک موسسه به فروش رفته و بتوان حساب بانک مرکزی را تسویه کرد.

این در حالی است که اعلام اخیر دادستان تهران تایید خبر انحلال موسسه ثامن‌الحجج و مذاکرات رئیس کل بانک مرکزی با وزیر "تعاون، کار و رفاه اجتماعی" بود. دولت‌آبادی گفت که با این انحلال، هئیت تصفیه ادامه امور را بر عهده داشته و پرداخت منابع با نظارت بانک مرکزی انجام می‌شود. از این رو دیگر دادستانی مسولیتی در برابر پرداخت‌ها نداشته و وجوهی در اختیار ندارد و دیگر نباید سپرده گذاران برای این موضوع مقابل دادستانی تجمع کنند.

نوبت به موسسات دیگر رسید

حواشی ماجرای ثامن‌الحجج را نیز در حالی می‌توان خاتمه یافته تصور کرد که بعید نیست به زودی  پرونده یک موسسه غیرمجاز دیگر در شبکه بانکی باز شود. تا اینکه به انحلال کشیده شده، ادغام و یا به یک بانک واگذار شود. این در حالی است که دادستان تهران هم نسبت به روند فعالیت موسسات غیر مجاز بار دیگر هشدار داده و هر چند کوتاه به فعالیت موسسه اعتباری «فرشتگان» که در زیر مجموعه موسسه آرمان نیز فعالیت  می‌کرد اشاره داشته است. دولت آبادی گفته که میلیاردها تومان پول در این موسسه حیف و میل شده‌ است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ali: 1395/8/2615:47:44،
95
25
به زودی بانک سرمایه هم منحل میشه !!!
حقیقت: 1395/8/2617:51:49،
63
60
طمع کردن بخاطر 2 درصد سود بیشتر و سپرده گذاری نزد موسسات غیر مجاز نتیجش همینه .
میزان و ثامن الحجج و و ثامن و ...
M: 1395/8/2619:15:17،
38
11
بانک مرکزی سرگرم بررسی جهت ادغام بانک سرمایه در یکی از بانکهای خصولتی میباشد
هان: 1395/8/2620:26:26،
28
40
بین اینهمه بانک های دولتی و خصوصی چطور مردم پولشون رو میبرن میذارن این موسسه های بی پدر و مادر ؟؟
رضا: 1395/8/2621:20:21،
34
18
خیلی جالبه
الان که برعکس شده
بانک شهر و بقیه بانکهای دولتی از موسسات سود بیشتری میدن.خخخ
خود بانکهای دولتی الان از نرخهای بانک مرکزی عدول میکنند و بانک مرکزی صداشم در نمیاد بعد برای فریب مردم موسساتو مقصر میدونن.کرم از خود درخته
آرمان: 1395/8/2621:40:13،
16
16
دوستان ممنون میشم راهنمائی کنن،دوستانی که میگن همین بلا سر بانک سرمایه میاد،می‌شه بیشتر توضیح بدن چرا اینجور فک می‌کنن؟مگه بانک سرمایه به عنوان ی‌‌ بانک(نه موسسه) حتی اگه برشکست بشه بانک مرکزی مسئول پرداخت موجودی مردم نیست؟من تمام سرمایه زندگیم را در این بانک سپرده گذشتم لطفا اگر اطلاعات موثقی دارید ،راهنمائی کنید
دعوا: 1395/8/2623:20:11،
17
20
دعوا نکنید عزیزان

کل سیستم بانکی تقریبا از پا افتاده.
حالا باید نفت فروخته بشه کم کم پول بیاد دست بانکها و بهره رو بیارن زیر ده درصد.
اصل داستان اینه.
دعوا نکنید که این موسسه خوبه اون بده و....
پاسخ به آرمان: 1395/8/2707:08:06،
13
9
اینکه بانک مرکزی به یکسری افراد از جمله تعدادی معلم بازنشسته مجوز احداث بانک داده که دلیلی نمیشه که آن بانک مشکل ورشکستگی براش پیش نیاد !!!
بانک در نتیجه سو مدیریت و اختلاس و دزدیهای که در آن صورت می گیره ممکنه ورشکست بشه !!
بانک سرمایه 8000 میلیارد تومان کم داره !!!
اول می گفتند مال صندوق ذخیره فرهنگیان است والی الان می گویند مال بانک سرمایه بوده
اگر بانکی ورشکست بشه تا مبلغ 100 میلیون تومان برای هر فرد بانک مرکزی از محل صندوق بیمه بانکها پس از طی کردن مراحل قانونی که حدودا یکسالی زمان می بره پرداخت می کنند
البته در این میان بانک مرکزی مآزاد سود پرداختی بانک را از حساب افراد کم می کنه
مثل پرداختهای موسسه میزان
ولی مبالغ بالاتر از محل فروش اموال بانک باید تامین بشه که بانک سرمایه چیزی برای فروش نداره !!
به جز 8000 ملیارد کمبود سپرده مردم !!
برای دو درصد سود بیشتر طمع نکنید !!
کریم: 1395/8/2708:26:24،
20
14
دوستان عزیز
دوستان عزیز

نویسنده مقاله دروغ پردازی کرده...
موسسه فرشتگان اولا منحل شده ثانیا هم زیر نظر کاسپین هست نه آرمان ...
چرا هر کی از راه میرسه میشه نویسنده؟؟!!!
سمیرا: 1395/8/2921:05:05،
11
11
کسانی‌ که اطلاع دارن لطفا در مورد بانک سرمایه اطلاع رسانی کنن؟آیا شایعه برشکست شدن این بانک صحت داره؟اگه اینطور هست،فکر می‌کنید بهترین زمان برای برداشته سپرده بدونِ ریسک فرصت داریم،و چه بانکی‌ را پیشنهاد می‌کنید؟

بی‌نهایت ممنون از رهنمأیتون

سمیرا
غفور: 1395/8/2615:59:10،
18
109
توي بانكاي خصوصي بهترين بانك،بانك سرمايه هست.
نادر: 1395/8/2616:41:56،
87
19
بر حسب اتفاق در همین بانک سرمایه 8000 میلیارد تومان گم شده !!!
شما ندیدن کی برده؟؟؟
کجا برده؟؟
آژانس املاکی: 1395/8/2709:57:39،
23
13
بانک سرمایه
۱۰۰ درصد وضع خرابی داره
منتظر ورشکسته شدن بانک سرمایه باش.
مهدی: 1395/8/2616:17:51،
58
67
فرشتگان که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت میکنه که.این چه خبریه آخه.باعث تشویش اذهان نیشه این خبرها
جیمی : 1395/8/2618:00:30،
60
48
چون شما پولتون تو موسسه ی فرشتگان هست پس این خبر باعث تشویش اذهان عمومی شده ؟!!!


فرشتگان هم سرنوشتی مشابه ثامن الحجج و میزان داره

عجله نکن
رضا: 1395/8/2708:20:56،
26
15
سلام

متاسفانه نویسنده مقاله فرق آرمان و کاسپین رو نمی دونه....
اون موسسه "آرمان" هست که مجوز نداره و تشکیل شده از البرز ایرانیان+وحدت ..
اما کاسپین مجوز داره و مجاز هست و تشکیل شده از 5 تعاونی که همگی منحل شده اند از جمله فرشتگان
کاوه : 1395/8/2616:18:27،
87
20
سونامی غارت و چپاول توسط مدعیان دروغین اسلام پناهی .دولت مردان ریاکار آگاه باشید که صبر مردم در حال لبریز شدن است.
آئین نگارش: 1395/8/2621:59:42،
12
24
کاربر گرامی
جمله جنابعالی مورد بررسی و مداقه کارشناسی قرار گرفت و کلمه بکار رفته " دروغین " به لحاظ شکلی و مفهومی نادرست و نابجا تشخیص داده شد
پویا: 1395/8/2616:20:39،
75
43
فرشتگان که در کاسپین ادغام شد ی کم اطلاعات درست به مردم بدید. فروپاشی میزان و ثامن فقط به دلیل دزدی مسئولینش بود
علی: 1395/8/2617:28:02،
39
16
راستی چه دستهایی در کار است که بانک مرکزی هم نمی تواند بدرستی این عوامل مخرب اقتصاد را ساماندهی نماید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مرتضي: 1395/8/2618:25:51،
35
37
موسسه كاسپين و موسسه زير مجموعه هايش و موسسه هايي كه مردم به انها بي اعتماد شدن و پول واريز نميشه و فقط از سپرده هاي مردم دارن سود ميدن و خرج هزينه هاي سرسام آور شون ميشه كم كم ورشكست ميشن كم كم سپرده هاي مردم تموم ميشه و پولي هم ندارن
جواد: 1395/8/2708:56:31،
22
14
عزیز برادر مرتضی

شما انگاری نمی دونی کاسپین مجاز هست و زیر نظر بانک مرکزی و بسیار هم قوی و سالم...

لطفا اغراض شخصی تون رو برای خودتون نگهدارید
کریم: 1395/8/2711:46:55،
26
18
آقا مرتضی

حتما موسسه کاسپین و زیر مجموعه هاش نمیخواد به شما وام بده که اینجوری ناراحتی.......
مرتضي: 1395/8/2618:30:15،
37
32
بأنك يا موسسه ثامن هم كه ٢ سال پيش از جلوش رد ميشدم شلوغ بود امما الان هر وقت رد ميشم هيچكي توش نيس و كارمنداش دارن مگس ميپرونن واين يعني فقط دارن از اصل پول تغذيه ميكنن و سود ميدن تا تموم بشه واين يعني واويلا كسي واريز هم نداره
ایلیا: 1395/8/2621:28:06،
22
30
چون داره نرخهای بانک مرکزیو رعایت میکنه ولی متاسفانه بانکهای دولتی و در راسشون بانک شهر دارن نرخهای بانک مرکزیو دور میزنن مردم بیشتر اونجا جمعن.جابه که الان بانک مرکزی صداشم در نمیاد.موسسه ثامن هم مجوز عدم پولشویش روهم گرفته و بزودی خبر مجوزش رسانه ای میشه.شما هم دوغتو بنوش
حسین: 1395/8/2621:55:25،
26
30
داداش از دنیا عقبی الان زمان بانکدارز الکترونیک
مراجعه مشتری به شعبه مال عصر حجر وافرادیه که توانایی استفاده از خدمات نوین رو مثل تو ندارن و فکر میکنن بازد برن شعبه
رویایی : 1395/8/2619:31:10،
25
16
اگر غیر مجازن چرا عین قارچ همه جا سبز شدن و توی روز روشن فعالیت میکنن. قرار به جمع آوری کسبه غیر مجاز باشد هزارتا ادم اجیر میکنن دنبال دست فروش جماعت کنه. اونوقت یعنی نمی تونن بر عملکرد بانک های غیر مجاز نظارت کنن. نه در واقع نمی خوان. چون پول رو از کف ملت جمع میکنن بعدم میگن لولو برد. حالا وایسید تا گیرتون بیاد.
پاسخ مرتضی: 1395/8/2621:01:55،
21
14
آقا مرتضی مثل اینکه خیلی پرتی و تو مملکت زندگی نمیکنی هیچ بانک وهیچ شغلی خبری نیست اول هم درمورد حرفی که میزنی اول فکر وتحقیق کن وبعد بگو .
مثلا بانک اقتصاد نوین وپاسارگادوسایر بانکهای خصوصی کسی توشون نیست بعنی ورشکستن یا دارن رو بانکداری الکترونیکشون مانور میدن وکار میکن
فکر کنم شما هنوز تو عصر حجر زندگی میکنی داداش میری برا اناقال وجه وقسط تو شعبه
آرمان: 1395/8/2621:41:56،
14
15
دوستان ممنون میشم راهنمائی کنن،دوستانی که میگن همین بلا سر بانک سرمایه میاد،می‌شه بیشتر توضیح بدن چرا اینجور فک می‌کنن؟مگه بانک سرمایه به عنوان ی‌‌ بانک(نه موسسه) حتی اگه برشکست بشه بانک مرکزی مسئول پرداخت موجودی مردم نیست؟من تمام سرمایه زندگیم را در این بانک سپرده گذشتم لطفا اگر اطلاعات موثقی دارید ،راهنمائی کنید
ميلاد : 1395/8/2701:29:35،
18
24
بانك هاي تحت نظارت بانك مركزي هيچ اتفاقي براشون نميوفته چون تراز ماليشون دست بانك مركزيه و اين بانك نميزاره اعتماد به سيستم بانكي از بين بره و كنترل كامل رو بانك ها داره
ali: 1395/8/2707:44:12،
15
13
اینکه بانک مرکزی به یکسری افراد از جمله تعدادی معلم بازنشسته مجوز احداث بانک داده که دلیلی نمیشه که آن بانک مشکل ورشکستگی براش پیش نیاد !!!
بانک در نتیجه سو مدیریت و اختلاس و دزدیهای که در آن صورت می گیره ممکنه ورشکست بشه !!
بانک سرمایه 8000 میلیارد تومان کم داره !!!
اول می گفتند مال صندوق ذخیره فرهنگیان است والی الان می گویند مال بانک سرمایه بوده
اگر بانکی ورشکست بشه تا مبلغ 100 میلیون تومان برای هر فرد بانک مرکزی از محل صندوق بیمه بانکها پس از طی کردن مراحل قانونی که حدودا یکسالی زمان می بره ورداخت می کنند
ولی مبالغ بالاتر از محل فروش اموال بانک باید تامین بشه که بانک سرمایه چیزی برای فروش نداره !!
به جز 8000 ملیارد کمبود سپرده مردم !!
برای دو درصد سود بیشتر طمع نکنید !!
حسن: 1395/8/2622:02:02،
11
20
اقتصادكون نادود شده با ركود و مردم هم شدن نزول بگير بانكها اسمشم هست بانكداري بدون ربا
خيلي از اين موسسات ورشكسته هستن فقط مردم هنوز نرفتن سراغ پولاشون
ali: 1395/8/2622:52:32،
19
27
آیا بانک سرمایه قرار هست منحل بشه؟
مهرداد: 1395/8/2709:05:51،
21
27
بانک قوامین درحال ورشکستگی هست.......
متين : 1395/8/2710:36:04،
23
23
بانك قوامين براي نيروي انتظامي هستش و حقوق كليه پرسنل ناجا در اين بانك پرداخت ميشه
سامان: 1395/8/2711:03:36،
22
21
چون از قوامين وام گرفتي نميخواي پس بدي شايعه درست ميكني اره بانك ناجا هم با حرف شما به مشكل ميخوره به خيالتون
حامد: 1395/8/2712:03:39،
16
15
این ها که در سال های اخیر ورشکست شدن همه موسسه مالی بودن و نه مجوز داشتن نه سرمایه اولیه در بانک مرکزی داشن نه عضو شتاب بودن نه به سیستم بانکی کشور وصل بودن به صورت خود مختار اداره میشدن و هیچ بانکی در این سال ها ورشکست نشده چون بانک ها رد بانک مرکزی وثیقه سنگینی دارن
جواد: 1395/8/2713:20:33،
29
21
موسسات و بانک های مجازی که در لیست بانک مرکزی هستند هیچگونه مشکلی ندارند.
تا به حال هم برای هیچ موسسه و بانکی که مجاز هست اتفاقی نیوفتده و لذا خیال همه راحت باشه

والسلام
پیام: 1395/8/2715:55:31،
19
6
خداروشکرازاینکه، موسسه دروغین ثامن الحجج ازهم پاشیده شد،درپناه نام ائمه علیه السلام،چه کارهایی که انجام نشد!!!!!تمام کارکنانش باپارتی راه پیداکرده بودن،بارکج به منزل نمیرسد.
پرهام: 1395/8/2722:10:43،
9
14
دوستانی که اطلاع دارن،لطفا راهنمائی کنن، کدوم بانک را برای سپرده گذاری پیشنهاد می‌کنن که هم مطمئن باشه و هم سود بهتری برای سپرده‌های بالای یک میلیارد بده؟
رضا: 1395/8/2820:02:37،
12
13
موسسه فرشتکان که در این مقاله گفته شده است خیلی وقت هست که منحل شده...
موسسه فرشتگان بعد انحلال در موسسه مجاز کاسپین ادغام شده است
مهدی: 1395/8/2823:37:55،
15
9

فرشتگان که lمنحل شده و در موسسه اعتباری مجاز کاسپین تحت نظارت بانک مرکزی ادغام شد ه.لطفا یه کم اطلاعات درست به مردم بدید....
موسسات و بانک های مجازی که در لیست بانک مرکزی هستند هیچگونه مشکلی ندارند.
تا به حال هم برای هیچ موسسه و بانکی که مجاز هست اتفاقی نیوفتده و لذا خیال همه راحت باشه

والسلام
سمیرا: 1395/8/2921:02:34،
9
9
کسانی‌ که اطلاع دارن لطفا در مورد بانک سرمایه اطلاع رسانی کنن؟آیا شایعه برشکست شدن این بانک صحت داره؟اگه اینطور هست،فکر می‌کنید بهترین زمان برای برداشته سپرده بدونِ ریسک فرصت داریم،و چه بانکی‌ را پیشنهاد می‌کنید؟

بی‌نهایت ممنون از رهنمأیتون

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما