کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کلاهبرداری میلیاردی از متقاضیان ویزای شینگن

کدخبر:۳۰۰۸۷جمعه، ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲:۴۰۲۵۱۶ بازدید

کلاهبردار حرفه ای که به بهانه گرفتن ویزای شینگن یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود، ده ها مالباخته را در فرودگاه مسکو سرگردان کرد.

کلاهبردار حرفه ای که به بهانه گرفتن ویزای شینگن یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود، ده ها مالباخته را در فرودگاه مسکو سرگردان کرد.

19 اردیبهشت امسال با مراجعه نماینده حقوقی چند شاکی و مالباخته به کلانتری ۱۰۴ عباس آباد و طرح شکایت از فردی به نام فرهاد، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری تشکیل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 7 تهران ، پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نماینده حقوقی شکات پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: موکل هایم برای اخذ ویزای کار شینگن به شخصی به نام “فرهاد ” مراجعه و نامبرده با ارائه وعده دروغین تهیه ویزای کار شینگن در کشور آلمان، از هر کدام از آنها مبلغ ۸۰ میلیون تومان طلب می کرد و در همان جلسه ی اول مبلغ ۶۰۰۰ یورو و همچنین گذرنامه ی آنها را می گرفت. در ادامه با اخذ مجدد مبلغ ۵۶ میلیون تومان از هر کدام آنها اعلام می کرد که باید ابتدا به کشور روسیه – شهر مسکو رفته و از آنجا به کشور آلمان اعزام شوند و به این بهانه نیز مبلغ ۱۱ میلیون تومان دیگر از هرکدام از آنها می گرفت.

نماینده حقوقی شکات در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با توجه به ادعای فرهاد و مدارک تحویل داده شده از سوی او، مالباخته ها با اطمینان از داشتن ویزا و بلیط تهیه شده به روسیه رفته اما پس از ورود به فرودگاه شهر مسکو اطلاع پیدا می کردند که ویزای تمامی آنها جعلی است. پس از بازگشت به ایران ، همگی آنها در چند نوبت به درب منزل فرهادمراجعه و اطلاع پیدا کردند که این شخص از غیبت آنها استفاده کرده و محل سکونت و در واقع مخفیگاهش را تغییر داده است.

با شناسایی تعدادی از آژانس های هوایی که فرهاد مدت کوتاهی را در آنها به عنوان مسئول اعزام مسافر به تورهای خارجی مشغول به کار بود، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این شخص با شناسایی تعدادی از مالباختگان متقاصی اخذ ویزای دائم کشورهای اروپا به آنها مدعی می شده که قادر به اخذ ویزای کار شینگن برای آنهاست.

در بررسی اظهارات تعداد دیگری از شکات و مالباختگان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم علاوه بر شیوه و شگرد خود در اعزام افراد به کشور روسیه – شهر مسکو و نهایتا رها کردن آنها در فرودگاه این شهر، شیوه و شگرد دیگری را برای کلاهبرداری از طریق شبکه های اجتماعی به یژه تلگرام داشته است.

بررسی ها از سوی کارآگاهان نشان داد که فرهاد از طریق عضویت در کانال های مختلف موجود در شبکه تلگرام، اقدام به درج آگهی تهیه ویزای کار شینگن در آنها کرده و پس از تماس افراد متقاضی ویزای شینگن، به منظور جلب اعتماد این افراد تصویری از ویزاهای تهیه شده را از طریق شبکه اجتماعی تلگرام برای آنها ارسال و مالباختگان نیز صرفا با مشاهده یک تصویر از ویزای مورد ادعا و عدم بررسی صحت این تصاویر ، به این شخص اعتماد کرده و هر کدام مبالغ چند میلیون تومانی را به شماره کارت اعلام شده از سوی وی واریز می کردند. این مالباختگان پس از واریز پول، پیگیر دریافت ویزاهای خود می شدند اما پس از مدت کوتاهی تنها پل ارتباطی آنها که همان کانال های تلگرامی و نهایتا تماس های تلفنی بود از سوی فرهاد قطع می شد و نامبرده دیگر پاسخگوی تماس های آنها نبود. نهایتا این افراد به همراه چند تصویر ارسال شده از سوی “فرهاد . ع” ، به تعدادی از سفارتخانه هایی که “فرهاد . ع” مدعی اخذ تصاویر ویزا از آنها شده بود مراجعه و در آنجا اطلاع پیدا می کردند که تمامی این تصاویر و ادعای مطرح شده از سوی متهم در خصوص تهیه ویزای کار شینگن تمام دروغ بوده است.

با توجه به پیچیدگی پرونده، اقدامات پلیسی ویژه برای دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و این در حالی بود که بسیاری از مالباختگان پرونده ، هیچ اطلاعات قابل بهره برداری جهت دستگیری متهم در اختیار نداشتند.

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی، سرانجام موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در یک خانه ی مجردی در خیابان سهروردی شمالی شده و سرانجام ۲۴ مهر موفق به دستگیری وی شدند.

متهم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که پس از آشنایی با مالباختگان از طریق شناسایی آنها در آژانس های مسافرتی و یا شبکه های اجتماعی، ابتدا روابط دوستانه ای را با آنها در خارج از آژانس های مسافرتی و یا در داخل شبکه های اجتماعی ایجاد و در ادامه با طرح ادعای دروغین تهیه ویزای کار شینگن در کمترین زمان کوتاه اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سلام: 1395/8/2112:19:41،
124
10
نتیجه بیکاری و فساد اداری ....


به نظرم این کوچیکش بود ....

چرا در این 35 سال کاری کردین که ملت حسرت رفتن به اروپا رو بکنند
45: 1395/8/2114:56:48،
47
8
دیگه کلاهبرداری تو این مملکت عادیه و وقتی هرروز اخبار اختلاس و دزدی میلیاردی میشنون مردم هم بهم رحم نمیکنن و میفتن بجون هم و خون همو میکنن تو شیشه.
اهای مردم بخودتون رحم کنید این دنیا نتیجه اعمالتون رو میبینید .
محسن: 1395/8/2116:32:05،
36
7
این پتانسیل ملت رو برای فساد نشون می ده.
Mohammad: 1395/8/2114:04:57،
80
8
همه سعی میکنند هر طور شده از ایران فرار کنند .
محسن: 1395/8/2114:51:51،
39
7
کسی که از روی کانال تلگرام و از پشت تلفن قانع میشه که ۸۰ میلیون پول برای یه نفر بفرسته لیاقتش همینه که ازش کلاهبرداری بشه. اول نمیرن تحقیق کنن ولی بعد شکایت و دردسرش رو برای پلیس میبرن. واقعا دیگه حالم از این افراد ساده لوح به هم میخوره.
الیاس: 1395/8/2116:11:09،
17
26
شلام دوستان من برای گرفتن ویزای شنگن به اژاس هواپیمایی مراجعه کردم و با پرداخت ۷ میلیون ویزای شنگن گرفتم .هرکس نیاز داره میتونه به آژانس آروین گشت پارسیان مراجعه کنه.اولش حدود ۳-۴میلیون پرداخت میکنید و از طریق سفارت سوییس یا اتریش ویزا صادر میشه
بخند تا بترکی: 1395/8/2118:00:00،
24
14
گُلم تو با اون ویزات تونستی بری به مقصد برسی؟
فکر کنم همین که رسیدی فرودگاه مقصد کلی عادم با یونیفرم تشریفاتی و با لبخندی دلنشین می آن به استقبالت و با اسکورت کامل می برنت زندان.
آره گُلم اینطوریاس
با 7 تومن بهت ویزای پلاستیکی هم نمیدن چه برسه شنگن
انگار سیب زمینی پیاز رفته بخره!
Arash: 1395/8/2200:01:08،
14
8
شما منافعی توی اون آژانس داری ؟ چرا براش داری تبلیغ میکنی ؟ چرا این سایت اجازه میده به جای نظرات تبلیغات اینجا نوشته بشه ؟!
الیاس: 1395/8/2120:13:00،
12
12
اگه هر کس واقعا ویزای تضمینی میخواد بگیره میتونه از اژانس اروین گشت پارسیان پایتخت استعلام بگیره .من همه مدارک رفت و برگشتم داخل اژانس موجود هستش.
majid: 1395/8/2200:17:37،
15
5
در تعجبم مردمی که قصد کمک بدون چشمداشت بهشون داری بهت اعتماد نمیکنن بعد اینجوری سرشون کلاه میره ...نمیدونم شاید ما تو حرف راست گفتن هم مهارت نداریم
الیاس: 1395/8/2200:44:13،
11
5
چرا ما مردم فکر میکنیم همه دروغگو شدند .خود من چند مدت برای گرفتن ویزا دردسر کشیدم تا بالاخره موفق شدم.بنده قصد تبلیغات ندارم .شما هر کجا بری خیلی مبالغ بالا برای گرفتن ویزا درخواست میکنند تازه اگه واقعا بتونند بگیرنند.
یاسین: 1395/8/2209:51:15،
6
5
وقتی دزدی و غارتگری در لایه های بالا به اوج خود میرسه هرکس که از راه میرسه فرصت رو غنیمت می شماره و جیب مردم رو خالی میکنندحالا طرفداران این لایه ها ترفندی در صفحه های مجازی با نشر اکاذیب و دزدیهای ساختگی قصد دارند اختلاسها و دزدی های وافعی رو تحت شعاع قرار بدهند و با کمال بی شرمی به مردم بگند که این اختلاسهایی که صورت میگرد دروغ هستند مردم آگاه باشید و غول حرف اینارو نخورید.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما