کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حباب آمريكایی در بازار ارز و سكه تهران + جدول

کدخبر:۳۰۰۴۱چهارشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۳:۳۱۳۰۵۴ بازدید

قيمت انواع ارز و سكه متاثر از انتخابات امريكا، پيروزي ترامپ و رشد 5 درصدي طلا در بازار جهاني، افت 2 درصدي ارزي دلار در برابر ارزهاي اروپايي و ...

قيمت انواع ارز و سكه متاثر از انتخابات امريكا، پيروزي ترامپ و رشد 5 درصدي طلا در بازار جهاني، افت 2 درصدي ارزي دلار در برابر ارزهاي اروپايي و ين ژاپن، در روز چهارشنبه رشد هيجاني پيدا كرد و نرخ سكه در ساعات اوليه معاملات بازار ۳۰ هزار تومان گران شد و در ساعات عصر ديروز، در نهايت هر قطعه سكه تمام بهار آزادي طرح جديد و قديم به صورت متوسط ۱۵ هزار تومان رشد كرد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از تعادل، امروز 19 آبان 95 هر قطعه سكه تمام بهار آزادي طرح جديد در بازار با ۱۴هزار و ۳۰۰ تومان افزايش به يك‌ميليون و ۱۳۲ هزار تومان رسيد. همچنين هر قطعه سكه تمام بهار آزادي طرح قديم يك‌ميليون و ۱۲۵ هزار تومان معامله شد كه ۱۳ هزار تومان افزايش قيمت نشان مي‌دهد. نيم سكه نيز با ۹ هزار تومان افزايش به ۵۷۰ هزار تومان و ربع سكه نيز با ۴ هزار تومان افزايش به ۳۰۰ هزار تومان رسيد. سكه گرمي هم ۳ هزار تومان افزايش يافت و ۱۹۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلاي ۱۸ عيار ۱۱۴ هزار و ۴۶۳ تومان بود كه هزار و ۴۰۷ تومان افزايش قيمت داشت و هر اونس طلا در بازارهاي جهاني با ۱۵ دلار افزايش به ۱۳۰۰ دلار رسيد.

در بازار ارز نيز هر دلار در بازار آزاد تهران با ۲۵ تومان افزايش ۳۶۵۳ تومان، يورو با ۲۷تومان افزايش ۴۰۶۲تومان و هر پوند نيز با ۳۶تومان افزايش ۴۵۷۰ تومان نرخ‌گذاري شد.

به عقيده فعالان بازار شناخت ناكافي از سياست‌هايي كه دونالد ترامپ به عنوان فردي كه سابقه سياستمداري ندارد بر افزايش قيمت‌ها در بازار تاثير بيشتري داشت. اما پيش‌بيني مي‌شود در هفته‌هاي آينده و با شناخت بيشتر از سياست‌ها و مواضع سياسي دونالد ترامپ بازار بورس، طلا و ارز رفتار منطقي‌تري در پيش بگيرند. همچنين بايد توجه داشت كه نوسان نرخ ارز و طلا و سكه تنها مربوط به ايران نيست و بهاي جهاني طلا و نفت و همين طور ارز در بازار بسياري از كشورها افزايش يافته است.

 

 بازار طلا و ارز به سمت ثبات پيش مي‌رود

در اين ارتباط محمد كشتي‌آراي رييس اتحاديه طلا و جواهر گفت: انتخاب ترامپ، واكنش شديدي در بازار سكه داشت و بازار داخلي نيز مطابق با قيمت‌هاي جهاني كه افزايش پيدا كرده، بالا رفت و تحت تاثير قرار گرفت. به‌طوري‌كه قيمت سكه تمام بهار آزادي نيز ۳۰هزار تومان افزايش داشته است. در اين شرايط نمي‌توان نسبت به آينده پيش‌بيني مناسب ارائه داد.

رييس اتحاديه طلا و جواهر با اشاره به تاثيرات هيجاني نتيجه انتخابات امريكا بر بازار طلا و ارز ايران گفت: در حال حاضر قيمت‌ها به سمت ثبات پيش مي‌رود و معاملات در بازار با احتياط صورت مي‌گيرد.

محمدرضا كشتي‌آراي ادامه داد: تاثيرات هيجاني باعث افزايش قيمت ارز و طلا شد، اما هم‌اكنون اين هيجانات در حال فروكش كردن است، به‌طوري كه قيمت هر اونس طلا كه حدود 1318دلار بود، به 1297دلار كاهش يافت و به اين ترتيب در مدت نيم‌ساعت شاهد كاهش 20دلاري قيمت اونس بوديم و افزايش 36دلاري نرخ اونس طلا به تدريج كاهش يافت و به روند و كانال منطقي خود بازگشت.

وي اظهار داشت: در عين حال با توجه به شوك وارد شده به بازار هم‌اكنون داد و ستد در بازار و ارز طلا در حد متعارفي انجام مي‌شود و معاملات با احتياط صورت مي‌گيرد. رييس اتحاديه طلا و جواهر به مردم توصيه كرد كه در حد مصرف و تقاضاي واقعي و نياز خود از بازار طلا و ارز خريد كنند، زيرا در بازارهايي كه هيجاني هستند بايد صبر كرد تا وضعيت باثبات ايجاد شود.  رييس شوراي كانون صرافان نيز گفت: دلار امريكا به‌طور متوسط 2درصد افت دربرابر ارزهاي اروپايي و پوند انگلستان داشته كه ناشي از اعلام نتايج انتخابات رياست‌جمهوري امريكاست.

«سعيد مجتهدي» با اشاره به آخرين وضعيت بازار ارز در پي اعلام نتيجه انتخابات رياست‌جمهوري امريكا افزود: اكنون شاهد كاهش نرخ برابري دلار امريكا نسبت به طلا و همچنين در برابر ساير ارزها در بازارهاي جهاني هستيم.  به گفته اين مقام مسوول، اونس طلا تاكنون 50 دلار رشد را تجربه كرده و انتظار افت شديد نيز وجود دارد.


 نوسان دلاري

بازار ارز مانند گذشته بازهم تحت‌الشعاع اخبار تاثيرگذار به ويژه در حوزه سياسي قرار گرفت. اين در حالي است كه با افزايش نرخ دلار در بازار و غيرقابل پيش‌بيني بودن وضعيت در زمان پيش‌رو بسياري از صرافي‌ها فروش اين ارز را متوقف كرده و نرخ دلار نيز تا بيش از ۳۶۷۰ تومان پيش رفت.

بررسي ميداني از شرايط بازار ارز در محدوده فردوسي حاكي از آن بود كه بسياري از صرافي‌ها فروش دلار را متوقف كرده‌ بودند. پرس‌وجوي اين موضوع از آنها با اين توضيح همراه بود كه اولا نرخ‌ها به‌شدت دچار نوسان شده و هنور ثابت نيست و مي‌تواند تا عصر با روند افزايشي همراه باشد از اين رو ترجيح بر اين است كه فعلا فروش متوقف شده تا كمي بازار آرام شود.  همچنين عنوان مي‌كنند كه حتي اگر بخواهيم دلار بفروشيم فعلا ارزي در اختيار نداريم، چرا كه به دليل افزايش تقاضايي كه در روز گذشته از سوي مردم وجود داشت، تقريبا موجودي در دسترس به صفر رسيده است.

صرافي‌ها درباره اينكه تا چه اندازه نتايج انتخابات توانسته بر بازار تاثير گذاشته باشد، مي‌گويند كه در حالت عادي نبايد بازار ما نسبت به اين انتخابات واكنش خاصي داشته باشد؛ اما متاسفانه بازار ارز ايران به‌شدت جوگير اخبار خارجي و حتي داخلي بوده و بسيار پيش مي‌آيد كه در چنين شرايطي مردم بر اساس پيش‌بيني خود براي خريد و فروش اقدام مي‌كنند كه با تغيير تقاضا به‌طور طبيعي نرخ‌ها نيز دچار نوسان شده و افزايشي مي‌‌شود كه در اين فضا دلالان استفاده لازم را مي‌برند.  البته صرافي‌ها عنوان كرده‌اند كه تا يكي، دو روز آينده اين جو موجود در بازار ارز از بين رفته و شرايط مي‌تواند به حالت عادي برگردد. از سوي ديگر دلارفروشان آزاد (دلالان بازار ارز) گاها قيمت‌هايي بالاتر از آنچه صرافي‌ها روي تابلوهاي خود قرارداده‌اند، اعلام مي‌كنند ولي در مجموع هر دو گروه منتظر افزايش قيمت هستند از اين رو ترجيح مي‌دهند اگر اكنون نرخ‌ها پايين‌تر است، فروشي نداشته باشند و در زمان رشد بيشتر قيمت‌ها دلار را با قيمت بيشتري به فروش برسانند. بيشترين تغيير نرخ ارز در بازار براي دلار بوده اما يورو و پوند نيز با كمي رشد همراه بوده است. اين در حالي است كه ديروز دلار تا ۳۶۳۰تومان خريداري و تا ۳۶۷۰تومان براي فروش تعيين شد اما خريد و فروش چنداني در بازار وجود نداشت.

قيمت- انواع ارز

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سامی: 1395/8/1923:09:12،
46
27
من در روز های آینده با دلیل براتون توضیح میدم که بدونید
دلار داخل اهداف خیلی خیلی بلندی در سر داره
اقتصاد ایران مسیری داره که به سمت فروپاشی هم ممکنه بره...
ببر بنگال: 1395/8/1923:38:53،
35
13
منتظر توضیحتون میمونیم جناب سامی
محمد: 1395/8/2007:59:41،
28
14
جالبه تو همه دنيا دلار ارزون شده تو ايران گرون
صادق: 1395/8/2008:39:33،
19
19
به امید کاهش هر چه بیشتر پول ایران. ایول به دلار
امید: 1395/8/1923:13:12،
37
16
همیشه تاریخ تکرار میشه. پس باید از اشتباهات دیگران درس گرفت!
reza: 1395/8/1923:13:44،
74
16
من نمیدونم این وسط نقش بانک مرکزی درکاهش دلارچیه،همه جای دنیا دلارکاهش یافته ولی توایران برعکس افزایش داشته
جالبه قبل ازبرجام دلار3200بودحالا3660،
افرین به سیف ووزیراقتصادی روحانی واقعاگل کاشتید،انشالله توانتخابات ماهم ازخجالت شمادرمیاییم
نوید: 1395/8/1923:50:13،
32
38
اینکه بعضی از دوستان سوال میکنن چرا دلار تو دنیا ارزون شد تو ایران گرون خیلی فاجعه باره...!!! دوستان این ارزش پول ما هست که سقوط میکنه چون آینده برجام تاریکتر میشه...گرچه همون بهتر که از بین بره چون هیچ دست آوردی نداشت...رکوود بسیار عجیبی بعد از برجام تو بازار حاکم شد...آقایون چطور ادعا میکنن تو مسیر پیشرفتیم من متحیرم...
هوشنگ: 1395/8/2002:17:25،
29
12
نوید جان ما همه میدونیم جریان چیه.به این کار میگن "استفهام انکاری" یعنی سوالی رو از فریبکاری میکنی و اون هر جوابی که بده محکوم میشه و دستش رو میشه.سیف وقتی روند به سمت تقویت ریال بود در یک ضیافت صبحانه(!) با فعالان بازار ارز(!!) بیانیه ای داد که نگذاشت دلار به قیمت واقعیش(حدود 2800) برگرده که هیچ,ظرف یک روز 200 تومان هم گران شد و به 3200 رسید.در همین چند ماهه هم که به قیمت روز رفتن احمدی نژاد رسانده! الان دوستمون آقا رضا ازش سوال کرده که چرا اون روز واکنش نشان داده و برای قیمت دلار "کف" تعیین کرده ولی الان که خود دلار ارزان شده هیچ "سقفی" براش قائل نیست؟! این نوع سوالات اقتصادی نیستند و روانشناسانه هستند تا نشان دهند امثال جناب سیف صداقتی با ملت ندارند و حافظ منافع همان "فعالان بازار ارز" هستند نه چیزی که موظف به انجامش هستند(حفظ ارزش پول ملی کشور).
محسن: 1395/8/2020:05:19،
12
12
موقع احمدی نژاد اواخر دوره دومش بود، نه این که هنوز دوره اولش هم تموم نشده. معلومه مملکت دست افراد دیگریست.
شهید: 1395/8/1923:14:27،
53
13
همه جا دلار افت قیمت داشته اینجا رفته بالا/کشور ملانصرالدین واقعا!
زرنگ: 1395/8/1923:32:02،
40
29
من که امروز تو اوج قیمت هرچی ارز و سکه داشتم فروختم و متاسفانه افراد ناشی بودن که تو اوج قیمت ها میخریدن
عاقبت به خیر: 1395/8/2002:52:14،
25
21
تازه اولشه، بزار دوباره تحریم بکننمون، خودت دلار میخری 5000تومن
عباس: 1395/8/2008:47:22،
22
11
من سکه دارم حدود 5 تومان ارزس دارن. بفروشم؟؟
فرض کن بزارم بانک 20 درصد سود بگیرم از صندوق. سال بعد ارزشش میشه یک میلیون. ایا امکان داده ارزش همه این سکه ها سال بعد بشه 6 میلیون یعنی سر جمع 1 میلیون اضافه بشه؟؟؟
فک کنم بعیده
رضا: 1395/8/2011:42:51،
17
16
چه سرمایه ای!!! داداش مراقب باش!!!
مهدی: 1395/8/2017:12:48،
13
12
رضا جان باشه شما سرمایه دار! چرا بنده خدا رو مسخره میکنی؟! هر کسی در حد خودش باید پس انداز کنه و حواسش باشه که پس اندازش بی ارزش نشه.
بابک: 1395/8/2011:12:28،
16
15
اگه انتخابات امریکا خیلی تاثیر گذار بود الان باید دلار حداقل 3800 میشد که نشد و فقط یه حرکت جزئی داشت و تا یک هفته همه چی به حالت اول بر میگرده . ترامپ هراسی کاری بود که کارزار انتخاباتی کیلینتون با سلطه ای که بر رسانه ها داشت به خورد مردم میداد . اگه دقت کنین لحن رسانه ها بعد اعلام نتایج 180 درجه تغییر کرده ودارن مثبت تر صحبت میکنن .
حرف حساب: 1395/8/2016:13:30،
18
9
بله این آرامش قبل طوفانه،عرض کردم اول تحریم میکنن بعد گرون میشه،دیگه اوباما هم نیست که وتو بکنه،تازه هنوز یک ماهه دیگه میخواهد بیاد درهم از 992 شد 1004 ،حالا بزار بیاد قدرت رو بگیره، مشخص میشه یک من ماست چقدر کره داره
افشين: 1395/8/2109:11:48،
9
9
دوستان بايد توجه كنن به چند دليل افزايش قيمت دلار در بازار داخلى ايران روندى غير از بازارهاى جهانى طى مى كنه:
١)حذف يارانه ها از زير ساختهاى كشور كه نتيجه ى طولانى مدت گاهاًبيشتر از پنجاه سال بر اقتصاد كشورها داره
٢)چاپ اسكناس توسط بانك مركزى بدون پشت وانه ى مالى در نتيجه به هم خوردن تعادل بين عرضه و تقاضا
٣)ركود حاكم بر اقتصاد داخلى كه تحريم هاى خارجى يكى از علل اين ركود بوده
٤)خالى شدن خزانه ى ارزى كشور كه يكى از دلايلش هزينه هاى ملياردى براى دستيابى به فناورى هسته اى بوده ....
اما راهكار اينه كه ما آستين هامون و بالا بزنيم و با تمام توان در جهت احياى كشور دست به دست هم بديم. حكومت ايران بعد از جنگ و تحريم و انقلاب و تلاش هاى منافقين هنوز پا بر جاست و با توجه به تاريخ منطقه يكى از حكومت هاى با ثبات كه در برابر تمام فشار ها ايستاده و وظيفه ى ماست كه از دولت و رهبرى حمايت كنيم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار