کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ثروت بی‌شمار + قدرت سیاسی = دونالد ترامپ

کدخبر:۳۰۰۱۵چهارشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲:۴۵۶۹۷۵ بازدید

تصور کنید کسی از سرمایه‌داران بزرگ باشد، اما مردم او را جزو ساختار قدرت ندانند. میلیاردها دلار ثروت داشته باشد، آن‌قدر که هزینه کارزار انتخاباتی‌اش ...

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در با سخنرانی در میان هوادارانش اعلام کرد در انتخابات پیروز شده و رئیس جمهور جدید آمریکا است. ترامپ گفت هیلاری کلینتون تلفنی به او تبریک گفته است. کمتر تحلیلگر مستقلی پیش‌بینی می‌کرد که دونالد ترامپ با چنین قاطعیتی پیروز انتخابات شود.

تصور کنید کسی از سرمایه‌داران بزرگ باشد، اما مردم او را جزو ساختار قدرت ندانند. میلیاردها دلار ثروت داشته باشد، آن‌قدر که هزینه کارزار انتخاباتی‌اش را از جیب خودش بدهد، آن‌وقت بین اقشار کم‌درآمد و طبقه کارگر محبوب‌ترین باشد. میلیون‌ها آمریکایی دونالد ترامپ را روحی تازه در کالبد سیاست می‌دانند، و میلیون‌ها آمریکایی دیگر تهدیدی برای امنیت جهانی. چطور شد که پسربچه‌ای از حومه‌ نیویورک به یک ملاک بزرگ بدل شد و به یک قدمی کاخ سفید رسید؟
 

خانه پدری ترامپ در کویینز، نیویورک
خانه پدری ترامپ در کویینز، نیویورک


۱۴ ‌ژوئن ۱۹۴۶، تولد در کویینز

دونالد اندکی پس از پایان جنگ جهانی دوم به دنیا آمد، در دوران اوج رشد جمعیت آمریکا و رونق بازار مسکن. پدرش،‌ فرد ترامپ،‌ معاملات ملکی خودساخته‌ای بود که دوست داشت دو لیموزین با راننده داشته باشد. مادر دونالد، مری، یک مهاجر اسکاتلندی بود. پدر و مادر دونالد سخت‌گیر بودند. کسی حق نداشت در خانه حرف بد بزند. با اینکه ثروتمند بودند، بچه‌ها باید تابستان‌ها کار می‌کردند و پول‌توجیبی خودشان را درمی‌آوردند. دونالد از همان کودکی یاغی بود. یک بار در دبستان به معلمش مشت زده بود چون، آن‌طور که خودش می‌گوید، "چیزی از موسیقی نمی‌فهمید."

دونالد ترامپ (نفر دوم از چپ) در سال ۱۹۵۹، همان سالی که او را به مدرسه نظامی فرستادند​
دونالد ترامپ (نفر دوم از چپ) در سال ۱۹۵۹، همان سالی که او را به مدرسه نظامی فرستادند​

۱۹۵۹، دوران نوجوانی

سیزده ساله بود که پدرش یک چاقوی ضامن‌دار توی اتاقش پیدا کرد. اسمش را در مدرسه نظامی نوشت که درستش کنند. آکادمی نظامی نیویورک از آن مدرسه‌های شبانه‌روزی بود که مسئله اولش نظم است و بعد آمادگی جسمانی. دونالد کاپیتان تیم بیس‌بال مدرسه شد و یک بار هم مدال 'نظم و ترتیب' را برد، اما با کسی دوست نبود. سال ۱۹۶۴ فارغ‌التحصیل شد. اول می‌خواست به مدرسه فیلم برود، اما نهایتا از مدرسه بیزینس وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا سر درآورد.
 

ترامپ در سال ۱۹۷۶، درست پس از اینکه جواز بازسازی هتل کومودور را گرفت​
ترامپ در سال ۱۹۷۶، درست پس از اینکه جواز بازسازی هتل کومودور را گرفت​

۱۹۷۱، موفقیت در منهتن

سه سال پس از فارغ‌التحصیلی به منهتن رفت. با کمک مالی پدرش هتل کومودور را ۷۰ میلیون دلار خرید و بازسازی کرد. سال ۱۹۸۰ هتل را با نام گرند هایت بازگشایی کرد. پروژه بسیار موفق بود، و دونالد که سهمی ۵۰ درصدی از هتل داشت، پولی هنگفت به دست آورد. و این تازه آغاز راه بود.

۱۹۸۲، برج ترامپ

برج ترامپ یکی از مشهورترین برج‌های نیویورک است. روز افتتاحش ۷۰۰ مهمان، از جمله اد کخ شهردار نیویورک، آمده بودند. ده هزار بادکنک در خیابان مدیسون رها کردند. ترامپ با این برج نامش را به معنای واقعی کلمه بر چهره منهتن حک کرد. او همچنان همان‌جا زندگی می‌کند.

نوامبر ۱۹۸۷، هنر معامله

هنر معامله نام اولین کتاب ترامپ بود که سال ۱۹۸۷ چاپ شد. مردم کتاب را می‌خریدند که ببینند راز موفقیت ترامپ چیست. کتاب ۴۸ هفته جزو لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز بود؛ ۱۳ هفته در صدر.

۱۹۹۰، روزهای بد

دهه نود میلادی از آغاز برای ترامپ خوش نبود. ابتدا همسرش، ایوانا، به خاطر خیانت ترامپ از او جدا شد. کمی بعد رکود اقتصادی بازار ملک نیویورک را فلج کرد. کار به جایی رسید که در یک مقطع ترامپ دو-سوم بهره پول‌هایی را که بدهکار بود نتوانست به موقع بدهد.

۱۹۹۷، 'دختر شایسته' و هنر 'دوباره بلند شدن'

ترامپ ناچار شد کشتی و هواپیمای شخصی‌اش را بفروشد. بعد ناگهان خط عوض کرد و وارد دنیای سرگرمی شد. حق برگزاری رقابت‌های 'دختر شایسته' را خرید و آن را دگرگون کرد. حتی از مشکلات مالی‌اش پول درآورد: کتابی نوشت به نام هنر دوباره بلند شدن.
 

دونالد و پدرش، فرد ترامپ، بیرون پلازا هتل، ۱۹۸۸​
دونالد و پدرش، فرد ترامپ، بیرون پلازا هتل، ۱۹۸۸​

۲۵ ژوئن ۱۹۹۹، مرگ پدر

فردریک کرایست ترامپ، پدر دونالد ترامپ، روز ۲۵ ‌ژوئن ۱۹۹۹ در سن ۹۳ سالگی از دنیا رفت و حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار ارث به جا گذاشت. حتی جان اف کندی جونیور هم برای دونالد نامه تسلیت فرستاد. در آن تسلیت نوشته شده بود "فرق نمی‌کند کجای زندگی باشی، مرگ پدر و مادر آدم را عوض می‌کند."
 

ترامپ در مصاحبه تلویزیونی در مورد حزب اصلاح
ترامپ در مصاحبه تلویزیونی در مورد حزب اصلاح
 

۱۹۹۹، حزب اصلاح

رقابت ترامپ با هیلاری کلینتون نه اولین که در حقیقت دومین تلاش او برای رسیدن به کاخ سفید است. سال ۱۹۹۹، هرچه می‌توانست کرد که نامزد حزب اصلاح برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۰ باشد. حتی می‌گفت اپرا وینفری، مجری سرشناس آمریکایی، معاونش خواهد بود. سرفصل برنامه‌های انتخاباتی‌اش این بود: مالیات ۱۴/۲۵ درصدی از ثروتمندان برای کاهش کسری بودجه دولت، اصلاح قانون حقوق مدنی ۱۹۶۴ و منع تبعیض علیه هم‌جنس‌گراها، و ارایه خدمات درمانی همگانی از محل افزایش مالیات شرکت‌ها. اما چند ماه پیش از انتخابات (در فوریه ۲۰۰۰) ترامپ به خاطر درگیری‌های داخلی از حزب اصلاح کناره گرفت.


پرچمی با نشان برنامه تلویزیونی 'کارآموز' بیرون برج ترامپ، پیش از پخش اولین قسمت برنامه
پرچمی با نشان برنامه تلویزیونی 'کارآموز' بیرون برج ترامپ، پیش از پخش اولین قسمت برنامه

ژانویه ۲۰۰۴، کارآموز

کمی پس از تلاش ناموفق در عرصه سیاست، ترامپ دوباره به دنیای سرگرمی برگشت. تهیه‌کننده‌ای به نام مارک برنت به او پیشنهاد داد برنامه‌ای بسازند که در آن شرکت‌کنندگان برای اینکه با ترامپ کار کنند با هم رقابت می‌کنند. سال ۲۰۰۴ اولین دوره پخش شد، و آن چنان محبوب شد که قسمت آخرش پس از فینال فوتبال آمریکایی دومین برنامه تلویزیونی پربیننده سال شد.


روز افتتاح دانشگاه ترامپ، دونالد ترامپ و مایکل سکستون، رئیس دانشگاه
روز افتتاح دانشگاه ترامپ، دونالد ترامپ و مایکل سکستون، رئیس دانشگاه

۲۰۰۵، دانشگاه ترامپ

هنوز هیجان برنامه 'کارآموز' نخوابیده بود که ترامپ سراغ ماجراجویی بعدی رفت: این بار در عرصه آموزش. خبر تاسیس دانشگاه ترامپ جنجال‌آفرین بود و نقدهای بسیاری همراه داشت. قرار بود دانشگاه در مورد خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در ملک "مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد" بدهد. ادعای ترامپ این بود که مردم عادی می‌توانند رمز موفقیت او را در دانشگاهش یاد بگیرند. مدتی بعد دانشگاه با شکایت دانشجویانی که می‌گفتند کلاهبرداری بوده، تعطیل شد.

۱۶ ژوئن ۲۰۱۵، به دنبال ریاست‌جمهوری

ترامپ بیست‌وسه سال بعد از افتتاح برج خود، در همان ساختمانی که نامش را سر زبان‌ها انداخته بود اعلام کرد می‌خواهد وارد رقابت‌های ریاست‌جمهوری بشود. از همان آغاز قول داد که هزینه کارزار انتخاباتی را خودش بپردازد و وامدار گروه‌های فشار و حامیان مالی نباشد. بعد مهاجران مکزیکی را تجاوزکار و قاچاقچی خواند و گفت دیواری در مرز مکزیک می‌کشد که جلوی ورود مهاجران غیرقانونی را بگیرد. از وعده‌های دیگرش تغییر قراردادهای تجاری خارجی آمریکا و لغو قانون خدمات درمانی اوباما بود.

۷ دسامبر ۲۰۱۵، 'منع کامل ورد مسلمانان'

شش ماه بعد از ورود به انتخابات، ترامپ یک بمب دیگر در فضای سیاسی آمریکا منفجر کرد. در جمع هوادارانش در ایالت کارولینای جنوبی گفت ورود مسلمانان به آمریکا باید کامل متوقف شود - تا وقتی که "نمایندگان کشور بفهمند چه خبر است".

۱۹ ژانویه ۲۰۱۶، شکاف در حزب جمهوری‌خواه

ترامپ که به انتخابات ریاست‌جمهوری قدم گذاشت، حزب جمهوری‌خواه دو دسته شد. سارا پیلین، که سال ۲۰۰۸ معاون نامزد حزب جمهوری‌خواه بود،اعلام کرد ترامپ را به تد کروز، رقیب اصلی خود، ترجیح می‌دهد. یک ماه بعد، کریس کریستی، فرماندار نیوجرسی که از چهره‌های شاخص حزب است، به سارا پیلین پیوست و گفت ترامپ "دارد دفتر سیاست آمریکا را از نو می‌نویسد.". از سوی دیگر، میت رامنی که سال ۲۰۱۲ رقیب اوباما بود، شدیدا به ترامپ حمله کرد و گفت او مناسب ریاست‌جمهوری نیست.


ترامپ همراه ملانیا، همسرش، و بارون ترامپ (سمت چپ)، و مایک پنس، معاونش (راست) پس از اعلام رسمی نامزدی ترامپ از طرف حزب جمهوری‌خواه
ترامپ همراه ملانیا، همسرش، و بارون ترامپ (سمت چپ)، و مایک پنس، معاونش (راست) پس از اعلام رسمی نامزدی ترامپ از طرف حزب جمهوری‌خواه

۱۹ ژوئیه ۲۰۱۶، نامزد جمهوری‌خواهان

در یک روز گرم تابستانی در ایالت داکوتای شمالی، معلوم شد دونالد ترامپ ۱۶ رقیب جمهوری‌خواه را شکست داده و نماینده حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری شده. در نطق پیروزی بار دیگر وعده دیوارکشی در مرز مکزیک را تکرار کرد؛ در حالی که هوادارانش پلاکاردهای 'هیلاری باید زندانی شود' و 'آمریکا را دوباره بزرگ خواهیم کرد' به دست داشتند.

دونالد ترامپ

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سیدی: 1395/8/1912:56:38،
166
32
اگر روحانی جلوی دلار رو نگیره دور دوم رئیس جمهوریش رو نمی بینه
حسین: 1395/8/1913:34:04،
71
53
ارز وطلا صعود
مسکن و ملک سقوط
بردیا: 1395/8/1913:56:58،
43
41
اتفاقا برعکس گفتی از این به بعد وضیعت گرانی و بیکاری در شهرستانها و روستاها بیشتر میشود و برای اشتغال موج جدیدی از مهاجرتها به تهران اغاز میشود و در مرحله اول اجاره خانه شدیدا بالا میرود و در مرحله بعد مسکن ؟؟؟؟ مگر تو این چهل سال ما ارزانی تجربه کردیم که حالا ارزان شود؟؟؟؟؟؟
خیراله: 1395/8/1914:12:03،
62
13
بساز وبندازهای وطنی از ترامپ یاد بگیرند اگه درست کار کنند به جاهای خوبی میرسند
کریم: 1395/8/1915:19:52،
31
46
به دلیل احتمال جنگ .....

ملک و ساختمان به دلیل بی ثباتی در اوضاع ایران و برجام کاهش قیمت شدید پیدا می کنند
شهریار: 1395/8/1921:47:25،
17
16
ایرانجیب وقتی داشتی کپی می کردی حداقل اسم بی بی سی را پاک می کردی...
ashkan: 1395/8/1922:50:29،
15
14
خلاصه ترامپ باباش پولدار بود که به اینجا رسید
ختم کلام
نیما: 1395/8/1913:00:12،
117
21
امیدوارم این انتخابات درس عبرتی برای دولت روحانی باشه ، اگه رای میخواد باید هوای مردمو داشته باشه نه سرمایه دارهارو
دانشجو: 1395/8/1913:09:18،
30
54
مرگ یه بار,شیون یه بار!!!! اقا یا حسنی میشه,یا حسینی میشه..حکومت جمهوری خواهان مرگ تدریجیه واسه ما...
شیخ ووئر: 1395/8/1913:30:03،
69
13

دموکرات ها مرگ تدریجی هستند
امید: 1395/8/1913:10:23،
103
23
من این ادمو دوست دارم چون سرمایه داره یا بقول ما ایرانیا کاسبه
فرزند شهید: 1395/8/1914:59:17،
44
14
منم دوسش دارم از آدمای چشم و دل سیر خوشم میاد هرچی باشه ابرقدرته کشورش مام میگیم توپ و تانک و موشک داریم ولی در عملکرد هیچچچچچجی نیستیم ایرانیو هزار جور بولوف و ادعا و خالی بندی.با اومدنش بیشتر تو دنیا تغییرات احساس شد تا تو کشورش.مثل ارزو بورس طلا اآهن دلار و....
شهرام: 1395/8/1913:15:18،
38
118
مطمئنم که آمریکا رو بدبخت میکنه
چون خودمون شبیه ش رو داشتیم میگم که مطمئنم
سعید: 1395/8/1913:36:33،
66
15
شهرام جان ، فرق سیستم حکومتی و دولتی آمریکا با اینجا از زمین تا آسمونه و اهرمهای نظارتی و کنترلی اونها رو کمتر کشوری داره ... هر سازمان ، نهاد و شخصی نمی تونه دخالت و اظهار فضل کنه
خودتی: 1395/8/1913:16:04،
93
16
حکومت مخصوصا در کشورهای دارای ثروت باید توسط ثروتمندان زحمت کشیده و سرمایه داران اصیل اداره بشه چون حداقل کمتر به چپاول فکر می کنن و معمولا سطح زندگی مردم رو افزایش میدن مثلا وقتی درخواستی در جهت رفاه مردمشون میشه بدون عقده انجام میدن نه اینکه چون من نوعی قبلا نداشتم بقیه هم باید نداشته ها و کمبودهای من رو تجربه کنن ... جلوی چشممون می بینیم و داریم مثال عینیش رو که بعد از نزدیک چهل سال هنوز جیبها پر نشده
l: 1395/8/1916:11:16،
16
32
ثروتمندان کمتر به فکر چپاولند!؟ دلیل این حرفت چیه؟
خودتی: 1395/8/1917:02:22،
30
18
تجربه ، تحقیق و مطالعه عزیزم ... دو تا حکومت رو دیدم
Matin: 1395/8/1913:16:04،
60
11
کسی که پیروز باشه تو همه چیز پیروزه چه تجارت چه رقابت سیاسی چه سینما ترامپ چهار بار ورشکست شده ولی دوباره به پج رسیده این است فکر امریکایی لایک داری ترامپ
رضا: 1395/8/1913:17:25،
33
17
با ایشون افکار سرمایه دارها فکر کنم رشد بیشتری بکنن دلال ها هم باید ماست ها کیسه کنن
وحید یوسفی: 1395/8/1913:33:19،
42
17
واسه ما فرقی نمیکنه
کی رئیس جمهور آمریکا بشه.
ما که دیگه امیدی به زندگی نداریم
هر چه بادا باد
محکوم به زنده مانی: 1395/8/1913:33:23،
58
40
اگه طرف اون بابای پولدارش رو نداشت و تو شرکت باباش کار نمی کرد و بعدا هم ثروت باباش رو به ارث نمی برد فکر کنم در بهترین حالت الان باید توخیابون 24 وال استریت فلافل فروشی می کرد چه برسه به تکیه زدن به صندلی وایت هاووس.

به من یکی که ثابت شده پول ؛پول می آره و قدرت هم قدرت می آره بقیه اش هم کشکه که به من و تو می گن برو کار می کن نگو چسیت و این صحبتها

اینطرف هم نیگاه به خودم میکنم یه فارغ التحصیل بیکار هستم با پدری سالخورده که هر لحظه ممکنه کارش دیگه با این دنیا تمام بشه و آینده ای مبهم توام با بی پولی و فقر رو تو این جنگل برای من باقی بگذاره
یعنی عادم تا چه حد مثل من میتونه بدبخت باشه .از استرس آینده دارم هلاک میشم
ای کاش من زودتر می مُردم
لطفا نظرمو بچاپ
خودمم: 1395/8/1913:47:20،
40
13
فقط می تونم بگم متاسفم هموطنم و خیلی ها این مشکلات رو دارن
siya: 1395/8/1913:56:44،
24
18
ببین داداش من دنیارو اینجوری دیدم بیخیال شو از چیزی که داری نهایت استفاده رو واسه دلخوشی بکن دنیا گزینه های بیشماری واسه عشق و حال داره فقط باید فکرتو دنبال نداشته هات و منفیات نکنی
مشهد 12: 1395/8/1914:17:58،
37
16
هموطن عزیز
اکثر ما جوان ها شبیه به هم هستیم و شکایت از والدین خود داریم که چرا برای تفریح خود! ما را در این جنگل بدنیا آورند!!!!
چرا در این سرزمین بایستی بدنیا می امدیم؟!!
اندوه و روزمره گی نفس همه را (بغیر از عوامل خودی) گرفته و امیدی به آینده ندارند.
سوم راهنمايي: 1395/8/1914:19:43،
25
24
وايت هاووس رو خوب اومدي ولي غلط املا زياد داري
پرهام: 1395/8/1914:31:00،
21
36
دوست عزیز شما اگه بیکاری دلیلش تنبلی خودتونه ک با یه کاغذ ک گرفتی فکر میکنی همه باید واست همه کاری بکنن
تلاش کن تا اینجوری بیکار نباشی
علیرضا: 1395/8/1915:23:59،
25
33
من با این حرف که کار نیست کاملا مخالفم و باید بگویم کارکن نیست

من خودم سه کار مند درام که مهندس نرم افزار و نقشه کش صنعتی و کشاورزی دارن ولی حقوقشان از کارمندانم که دیپلم داره خیلی کمتره

یک کارمند لیساس مکانیک هم داشتم که بعلت بی کفایتی از کار برکنارش کردم و رفته حالا داره فوق لیسانس می خونه

متاسفانه دوستان تحصیل کرده فقط دنبال کار پشت میز نشینی و با کلاس می گردند در حالی کارگران فنی بسیار بیشتر پول در می آورند و از کار کردن هم ابایی ندارند
حمید: 1395/8/1916:05:39،
20
15
درست میگی
وضعیت بازار کار خرابه
مخصوصا واسه فارغ التحصیلان دانشگاهی
ولی ناامید نشو و دنبال کار باش
و وقتی کار پیدا کردی دودستی بچسب بهش و ولش نکن
چون وضعیت بازار کار خرابه
ناآگاه: 1395/8/1913:39:19،
21
14
جهان نظم تازه به خود میگیرد و نظم جهانی عوض میشود آنهایی که تفکرات شان را بروز نکنند و عقلانیت را پیشه نکنند مطمئنا" در عذاب خواهند بود و ساختارهای اقتصادی درهم خواهد ریخت و تندیس نوین از اقتصاد سیاسی و سیاست اقتصادی تبلور خواهد یافت که هر کس با الفبای این تحول بیگانه باشد نابود خواهدشد ماندگاری در سازگاری است نه در سازش کاری .
مهرداد: 1395/8/1914:40:12،
24
34
هشت سال مردم آمریکابه مامی خندیدن
حال نوبت ماایرانیهاس که بخنندیم...
خودمم: 1395/8/1917:12:04،
34
15
اگر اونها خندیدند ( که اینطور نبوده ) ما با فرهنگ ایرانیمون نمی خندیم به کسی ... ضمنا کاش احمدی نژاد شبیهه ترامپ بود با این همه قدرت و ثروت
محمدحسین: 1395/8/1918:03:18،
20
13
الان اگه تو ایران بود، داستان زندگیش اینطوری بود: "وی در خانواده ای مذهبی در ایران چشم به جهان گشود و ..." تا اخرشم که بخونی می فهمی تقریبا هیچوقت به خودش سختی نداده که مرحله به مرحله و اصولی پیشرفت کنه.خخخخخخخخخخ.........

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار