کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

2 روایت متناقض از قاچاق در بازار موبایل

کدخبر:۲۹۹۲۹دوشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷:۵۹۱۳۶۰ بازدید

کسبه بازار موبایل دو روایت متناقض از برخورد با قاچاق دارند، عده‌ای حضور داشته و دیده‌اند که مأموران کمی قبل انبارهای طبقه منفی 3 و برخی ...

کسبه بازار موبایل دو روایت متناقض از برخورد با قاچاق دارند، عده‌ای حضور داشته و دیده‌اند که مأموران کمی قبل انبارهای طبقه منفی 3 و برخی مغازه‌ها را از گوشی قاچاق خالی کرده‌اند و عده‌ای نیز به استناد اینکه هر روز حضور داشته‌اند عکس این مطلب را شهادت می‌دهند.

 بازار گوشی تلفن همراه روزهای ساکتی را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از فارس، این روزها راهروهای تنگ پاساژ شلوغ علاءالدین دیگر مملو از جمعیتی که به هم تنه می‌زنند، نیست. بازار علاء الدین نمایی از اوضاع بازار گوشی موبایل را حکایت می‌کند. این سکوت معمولی نیست.

فروشنده‌های سرشلوغ علاءالدین که به دلیل مشغله زیاد اغلب وقت و حوصله مشتری پرچانه یا مشتری گذری را ندارند، این روزها حوصله بیشتری به خرج می‌دهند.

به سبک عادت اهالی بازار، فروشندگان بازار موبایل نیز همیشه از اوضاع گلایه‌مند هستند اما سکوت اخیر بازار به گلایه این روزهای آنها رنگ جدی‌تری می‌دهد. 

برخی از کسبه، علت این انفعال را تقارن ماه محرم و صفر با طرح برخورد با کالای قاچاق در بازار می‌دانند.

طرح مبارزه با قاچاق کالا در اغلب اصناف از جمله گوشی موبایل از اول آبان ‌ماه اجرایی شده است.

با گشتی در راه‌روهای پاساژ علاء الدین، ویترین‌های بی‌رمق به چشم می آیند که دیگر جذابیتی برای جلب مشتری ایجاد نمی‌کنند. یکی از اهالی بازار علاقه‌مند بود به خبرنگار فارس بگوید از ترس جمع‌آوری کالای قاچاق چیزی در ویترین ندارد که مشتری را جذب کند. او می‌گفت که خیلی‌ها همین کار را می‌کنند. از ویترینشان می‌توانید این ترس را بفهمید.

طبیعی است که بازار فروش لوازم جانبی گوشی موبایل نیز از بازار فروش گوشی موبایل تبعیت می‌کند. یک فروشنده قاب فانتزی و لاکچری گوشی که تلاش داشت خبرنگار فارس را برای خرید یک قاب جدید متقاعد کند، با یک سوال درددلش باز شد و گفت: «دو ماه پیش قاب‌ها را خریده‌ام حالا فقط می‌خواهم با همان قیمت جنس را رد کنم. او گفت که ماه پیش حدود 7 میلیون و 800 هزار تومان درآمد داشته و 7 میلیون اجاره مغازه را درآورده که 800 هزار تومان برای خودش و شریکش باقی مانده است. او گفت که قصد دارد از اینجا برود زیرا فروش لوازم جانبی در بالای شهر بهتر است. 

اما پشت سکوت بازار، اهالی از نگاه خود ماجرای جالبی را جلو می‌برند. داستان مأموران مبارزه با قاچاق که معلوم نیست آمده‌اند یا نیامده‌اند و آمدن و نیامدنشان در عمل توفیر زیادی دارد.

برخی فعالان بازار به خبرنگار فارس می‌گویند یک ماه پیش با آغاز مبارزه با کالای قاچاق، مأموران اجرای قانون آمدند و جنس‌های قاچاق را از انبارهای منفی 3 و برخی مغازه‌های از پیش آمار گرفته شده جمع کردند.

برخی دیگر که بیشتر نماینده و عامل فروش شرکت‌ها هستند و اصولاً‌ سود و زیان فروش نباید زیاد برایشان اهمیت داشته باشد می‌گویند که مغازه‌دارها دروغ گفتند و از زمان اعلام مبارزه با کالای قاچاق، هیچ مأموری به پاساژ نیامده است.

پشت تناقص‌گویی همسایه‌ها، می‌توان ردپای دو نیاز مختلف را دید.

عده‌ای که می‌خواهند به مشتری‌ها علامت امنیت بدهند و می‌گویند مأموران قاچاق قبلاً کالای قاچاق را از بازار جمع کرده‌اند و اکنون مشتری می‌تواند بدون نگرانی کالای با اصالت بخرد و صدای پنهان دیگری می‌گوید: مأموران قبلاً‌ آمده‌اند و دیگر نمی‌آیند با خیال راحت قاچاق بخرید.

سوی دیگر ماجرا عده‌ای هستند که به جمع نشدن قاچاق معترضند و از اینکه همسایه‌شان کالای قاچاق را با گارانتی اصلی یا تقلبی می‌فروشد گله‌مند‌ هستند. آنها می‌گویند اثری از مأموران اعمال مقررات نبوده و نیست. 

این روزها اما قیمت‌ها در بازار راکد رشد داشته و اغلب برندها هر یک به دلیلی افزایش قیمت داشته‌اند.

به گفته یکی از اهالی قبل از سال بازار کمی تکان خورد، اما از شروع سال جدید بازار به خواب رفت و تاکنون هیچ گاه حتی در ایام محرم و صفر بازار به این ساکتی نبوده است. او می‌گوید: از نیمه مهر‌ماه رکود عجیب شده است. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

عدالت کجاست: 1395/8/1715:49:44،
26
18
رتبه‌های شاخص رفاه ایران از سال ۲۰۰۹، سالی که لگاتوم ارزیابی و مقایسه میزان رفاه 149 کشور را آغاز کرد، عبارتند از:

شروع رتبه ایران ۹۳(سال ۲۰۰۹)،رتبه ۹۲ (سال ۲۰۱۰)،رتبه ۹۷ (سال ۲۰۱۱)،رتبه ۱۰۲ (سال ۲۰۱۲)، رتبه۱۰۱ (سال ۲۰۱۳)،رتبه ۱۰۷ (سال ۲۰۱۴) و رتبه ۱۰۶ (سال ۲۰۱۵) و رتبه 118 (سال 2016) در بین 149 کشور . حالا هی داد بزن دلار دلار ؟! خدا شکر نفت سر سفره مردم پرید . کلیدها همه داخل فقل ها شکست عملا دیگه باز نمیشه . تا افق 1404 هم کشور آخر منطقه میشیم . فقط 31 رتبه دیگر باقیست . سرعت خوبه سالی 10 رتبه میایم پایین ؟؟!
زطظ: 1395/8/1716:16:53،
18
17
رتبه‌های شاخص رفاه ایران از سال ۲۰۰۹، سالی که لگاتوم ارزیابی و مقایسه میزان رفاه 149 کشور را آغاز کرد، عبارتند از:

رتبه ۹۳(سال ۲۰۰۹)،رتبه ۹۲ (سال ۲۰۱۰)،رتبه ۹۷ (سال ۲۰۱۱)،رتبه ۱۰۲ (سال ۲۰۱۲)، رتبه۱۰۱ (سال ۲۰۱۳)،رتبه ۱۰۷ (سال ۲۰۱۴) و رتبه ۱۰۶ (سال ۲۰۱۵) و رتبه 118 (سال 2016) در بین 149 کشور . حالا هی داد بزن دلار دلار ؟! خدا شکر نفت سر سفره مردم پرید . کلیدها همه داخل فقل ها شکست عملا دیگه باز نمیشه . تا افق 1404 هم کشور آخر منطقه میشیم . فقط 31 رتبه دیگر باقیست . سرعت خوبه سالی 10 رتبه میایم پایین طر
مهدی: 1395/8/1716:31:09،
10
39
موسسه لگاتو یک موسسه خارجی و همسو با قوانین و سیاستهای قدرتهای جهانی است . در رتبه بندی این موسسه تمام کشورهای که حکم زنبور بی عسل دارند(بودن و نبودن این کشورها هیچ تغییری در دنیا نخواهد داد) در رتبه اول قرار دارند.
تنیجه گیری
هرکشوری که هیچ گونه ایدئولوژی خاصی ندارد و پیرو تر است مردم آنها دارای رفاه بیشتری هستند. واقعاً جالب است
بردیا: 1395/8/1715:50:54،
35
18
دوستان همه بازارها خراب است و هیچگونه رونقی وجود نخواهد داشت و این توقیف کالای قاچاق هم فیلمی ساختگی است که اجناس شان را به مردم بفروشند ؟؟؟؟؟با این نمایش توقیف میلیاردها تومان اجناس قاچاق هم بازار راه نمی افتد والسلام الان نیاز اولیه مردم شده خرج شکم و اجاره خونه
مهمان: 1395/8/1717:03:28،
22
11
خیلی بازار کسب و کار خراب شده.
هر ماه از ماه قبل داره بد و بدتر میشه.
تو 20 سالی که تو متن بازار بودم همچین روزایی را ندیده بودم.
نیما: 1395/8/1722:24:56،
11
16
منتظر بدتر از اینا هم باش
محسن: 1395/8/1723:15:12،
18
11
ببخشید آدم باید ... باشه که به حرفای این بازاری ها (بلا نسبت خوباشون) اعتماد کنه. بیشترشون یه حرف راست از دهنشون بیرون نمیاد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار