کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شمارش معکوس برای لغو تحریم‌ها

کدخبر:۲۹۸۹یکشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۸:۲۳۶۵۶۸ بازدید

عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه و از اعضای بلند‌پایه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، دیروز و پس از بازگشت از ژنو تاکید کرد که تهران با گروه 1+5 بر سر اختلافات باقیمانده و همچنین زمان اجرای توافق‌نامه ژنو به توافق ...

عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه و از اعضای بلند‌پایه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، دیروز و پس از بازگشت از ژنو تاکید کرد که تهران با گروه 1+5 بر سر اختلافات باقیمانده و همچنین زمان اجرای توافق‌نامه ژنو به توافق رسیده‌است. منابع خبري از 20ژانويه(دوشنبه هفته آينده) به‌عنوان تاريخ توافقي خبرداده‌اند.

عراقچی تاکید کرد که پایتخت‌‌ها طی دو روز آینده توافق یا مخالفت خود را با مذاکرات اخیر او با هلگا اشمید، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین وندی شرمن، معاون وزیر خارجه ایالات‌متحده، اعلام خواهند کرد. او در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که  تحریم‌هایی که براساس توافقنامه ژنو لغو می‌شود، طبق سازوکاری که درباره آن توافق شد، تعلیق خواهد شد. عراقچی همچنین از دعوت «باز» محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای سفر به ایران خبر داد، اما گفت که برای انجام این سفر هنوز برنامه‌ریزی نشده ‌است. همزمان مجید تخت روانچی، یکی دیگر از اعضای ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، در مصاحبه‌ای تاکید کرد که اگر غرب برخلاف وعده‌هایش عمل کند، ایران به شرایط پیش از مذاکره باز‌خواهد گشت. او اضافه کرد با اجرای کامل توافق ژنو، هیچ يك از تحریم‌هاي شورای امنیت باقی نمی‌ماند.

اجراي توافق ژنو از هفته آينده آغاز مي‌شود 

گروه دیپلماسی- «توافق بر سر تاریخ پیشنهادی» برای اجرای برنامه اقدام مشترک از جمله دستاوردهای مذاکرات عراقچی و اشمید بود. عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران، پس از دو روز گفت‌وگو و مذاکره با معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاون وزیر خارجه آمریکا در سطح سیاسی، از یافتن راه‌حل‌هایی برای هر یک از اختلافات سخن گفت و تاکید کرد که اکنون طرفین این راه‌حل‌ها را برای مشورت به خانه می‌برند. پس از این مذاکرات تمام طرفین نسبت به آن ابراز خشنودی کردند. از جمله دستاوردهای این دور از مذاکرات نیز توافق بر سر یک تاریخ پیشنهادی بود. معاون وزیر خارجه، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در این باره که آیا 20‌ژانویه به عنوان تاریخ اجرای برنامه اقدام مشترک در صورت توافق بر سر اختلافات در نظر گرفته شده است، گفت: «یک تاریخ پیشنهادی مورد توافق قرار گرفته که الان نمی‌توانم زمان آن را عنوان کنم اما در صورت توافق در آن تاریخ اجرای برنامه اقدام مشترک آغاز می‌شود.» همچنین مساله‎ای که اکنون مطرح است پذیرفته نشدن راه‌حل‎های پیشنهادی در پایتخت‎ها است؛ عراقچی می‏گوید در صورت پیش آمدن چنین امری، او با اشمید در تماس خواهد بود و احتمالا قرار ملاقات‌های جدیدی یا در همین سطح یا بالاتر هماهنگ خواهد شد. عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران درباره مذاکرات صورت گرفته با هلگا اشمید، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ژنو نیز گفت: «مذاکرات در جوتفاهم صورت گرفت و بسیار جدی بود و راه‌حل‌هایی برای سه مورد اختلافی پیدا شده که به پایتخت‌ها منتقل شده و تصمیم‌گیری درباره این راه‌حل‌ها منوط به نظر پایتخت‌ها است.» او با اشاره به اینکه احتمالا ظرف دو روز آینده در این باره تصمیم‌گیری خواهد شد، گفت ممکن است راه‌حل‌ها مورد پذیرش پایتخت‌ها قرار بگیرد یا نگیرد. او در بخش دیگری از سخنانش گفت: «تحریم‌هایی که در توافق‌نامه ژنو مورد تایید قرار گرفته بر اساس توافق‌نامه ژنو لغو خواهد شد و طبق آن ساز و کار تعلیق می‌شود.» 

«دعوت باز» از اشتون برای سفر به ایران 

از دیگر سو کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از روز یکشنبه، 12 ژانویه سفری به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله کویت، امارات، عربستان، قطر و عمان خواهد داشت. بررسی مساله هسته‌ای ایران و بحران سوریه نیز مهم‌ترین محور گفت‌وگوهایی اشتون با مقامات این کشورها خواهد بود. این در حالی است که محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران هم در هفته‌جاری سفری به منطقه دارد و طی آن با مقامات برخی کشورهای عربی از جمله لبنان پیرامون تحولات مهم گفت‌وگو خواهد کرد. عباس عراقچی در رابطه با احتمال دیدار ظریف و اشتون در این سفر می‌گوید، فعلا برنامه‌ای برای ملاقات وجود ندارد. او در عین حال تاکید می‌کند که وزیر خارجه ایران یک «دعوت باز» از کاترین اشتون انجام داده تا هر زمان که خواست به ایران سفر داشته باشد. همچنین عراقچی در این باره که آیا اشتون در سفر خود به خاورمیانه به ایران سفر خواهد کرد، گفت: «برای این سفر هنوز برنامه‌ریزی صورت نگرفته است.» 

دیدار شرمن و ریابکف در مورد اجرای توافق‌نامه ژنو 

همچنین معاونان وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا و نمایندگان این دو کشور در مذاکرات گروه 1+5 و ایران، گفت‌وگویی را با یکدیگر در مورد اجرای توافق‌نامه ژنو انجام دادند.  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، وندی شرمن و سرگئی ریابکف در مورد اجرای توافق‌نامه ژنو که در ماه آذر به امضای ایران و کشورهای 1+5 رسیده بود، گفت‌وگو کردند. شرمن که در حال آماده کردن مقدمات سفر به مسکو است، پیش از ریابکف، گفت‌وگوهایی با میخائیل بوگدانوف و گنادی گاتلیف، معاونان وزیر خارجه روسیه در مورد کنفرانس ژنو2 انجام داده بود. 

رضایت اروپا و آمریکا از مذاکرات اخیر 

از دیگر سو در حالی که مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون، روز جمعه در پایان مذاکرات سید‌عباس عراقچی، ‌معاون وزیر امور خارجه ایران با هلگا اشمید، معاون اشتون از حصول پیشرفت‌های بسیار خوب در زمینه همه مسائل باقیمانده سخن گفت، جن پساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات فنی ایران و معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا صورت گرفته، افزود که گزارش‌ها درباره اینکه یک توافق نهایی حاصل شده است، درست نیست. همچنین ماری هارف، یکی دیگر از سخنگوهای وزارت امور خارجه آمریکا نیز با تکرار اظهارات اتحادیه اروپا گفت: در حال حاضر پایتخت‌ها در حال بررسی آنچه در ژنو به دست آمد هستند و ما امیدواریم که توافق‌نامه را به زودی اجرایی کنیم. به گزارش «ایسنا» به نقل از روزنامه وال‌استریت ژورنال مایکل مان، گفت: «اشمید و عراقچی به پیشرفت خوبی در زمینه همه مسائل مربوطه دست یافتند. این اکنون در سطح سیاسی پایتخت‌های دولت‌های کلیدی تحت بررسی و تایید قرار دارد.» مقامات آمریکا و اتحادیه اروپا امیدوارند که اجرایی شدن توافق موقتی ژنو تا پایان ماه میلادی جاری نهایی شود و اولین گرم شدن رسمی روابط با ایران پس از چندین دهه آغاز شود و زمینه را برای مذاکرات جامع‌تر فراهم کند. 

صالحی: نیازی به غنی‌سازی 60درصد نداریم 

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی نیز که در برنامه‌ ایرانی سلام، در شبکه جام جم سخن می‌گفت، در رابطه با مذاکرات اخیر عراقچی و اشمید، گفت: یکی از مواردی که در مذاکرات اخیر مورد بررسی قرار گرفت، بحث مربوط به سانتریفیوژ‌های پیشرفته است. این در حالی است که عراقچی در این رابطه به خبرگزاری مهر گفت: «ان‌شاءالله وقتی همه چیز به پایان رسید همه این موارد را اعلام خواهیم کرد.» در ادامه رئیس سازمان انرژی اتمی درباره‌ طرح برخی موضوعات مبنی بر انجام غنی‌سازی 60 درصد در ایران گفت: «ما به غنی سازی 60 درصد نیاز نداریم. انجام این حد از غنی‌سازی مربوط به استفاده از آن در قوای محرکه کشتی‌ها و زیردریایی‌ها است. ما هنوز پروژه‌ای برای طراحی چنین رآکتوری نداریم. اگر بخواهیم این کار را بکنیم باید درصد را بالا ببریم؛ البته نمایندگان محترم منافع ملی و مصلحت کشور را تشخیص می‌دهند اگر این موضوع تبدیل به قانون شود چاره‌ای جز تمکین آن نداریم.» صالحی همچنین مذاکرات انجام شده بین ایران و 1+5 را مذاکرات خوبی توصیف کرد و گفت اگر در این باره نقدهایی هم مطرح می‌شود آمادگی اصلاح آن وجود دارد. به گفته صالحی، مذاکرات ژنو، افت‌وخیز خواهد داشت، اما به نتیجه می‌رسد «زیرا تقابل به نفع ما، آمریکا و منطقه نیست.» 

مشکلی برای مذاکره با آمریکا نداریم 

از دیگر سو رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در این برنامه در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است مذاکرات دیگری با آمریکا برنامه‌ریزی شود گفت: «بله، ما مشکلی برای انجام این مذاکرات در موضوع هسته‌ای نداریم. درباره‌ موضوع هسته‌ای با آمریکا مذاکره کرده‌ایم.» صالحی همچنین گفت سیاست کلی کشور از سوی مقام معظم رهبری با تشخیص زمان و مکان اعلام می‌شود. او درباره‌ موضوع مذاکره‌ ایران و آمریکا اضافه کرد: «شایعاتی مطرح شده که در دولت دهم این مذاکرات شروع شده است، آقای ظریف، مذاکره‌کننده ایران هستند. ایشان این مساله را تکذیب کرده است. ما نیز مبنا را صحبت‌های ایشان قرار می‌دهیم.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

آرمین: 1392/10/2200:57:59،
80
151
من که چشمم اب نمیخوره
بعدش هم تحریم ها رو که 1 روزه نمیشه برداشت بعضیاشون تا 6 ماه طول میکشه
:(
صدای داد مردم: 1392/10/2209:41:39،
144
46
به کوری چشم دشمنان داخلی - تحریم ها از دوشنبه هفته آینده برچیده می شود .
؟؟؟؟؟؟؟؟: 1392/10/2209:53:03،
137
44
به قول بنده خدایی: اندکی صبر سحر نزدیک است!
ایرانی: 1392/10/2210:30:15،
78
98
آقا جان تا وقتی خودمون خودمون رو از مهر و محبت... خوشی... ادب و متانت... عشق...
احتیاجی نیست که دشمنهامون ما رو تحریم کنن...!!؟؟
ایرانی به داد ایرانی برس....
حرف حق: 1392/10/2211:00:14،
30
62
شما هیچ وقت چشمتون آب نمیخوره،وقتی تحریم ها در یک روز اعمال میشه در یک روزهم برداشته میشه.
گروسی: 1392/10/2217:13:08،
45
44
مگه لغو تحریمها بالاتر از قبول قطعنامه 598
که به اینجا رسیدیم
مشگل ما تحریم نیست
درد ما خودمون هستیم که نمی خوایم ....
سپهر: 1392/10/2201:07:12،
57
84
من فکر کنم سر 43% زودتر به توافق برسند
واقع بین: 1392/10/2201:12:14،
100
43
امیدواریم آقای عراقچی و گروه 5+1 شمارش معکوس لغو تحریمها رو از +بی نهایت شروع نکرده باشند.
مثل شمارش معکوس ارزان شدن کالاها، ارز ، خدمات، خودرو و ...
ho3ein: 1392/10/2201:15:50،
194
56
درود بر ظریف و درود بر مردم ایران و درود بر آمریکا
mmb: 1392/10/2208:09:00،
63
107
منفی برای درود بر امریکا،بذارید برادریشو ثابت کنه بعد
امین: 1392/10/2201:16:21،
120
48
آفرین بر تیم مذاکره کننده!
صدای داد مردم: 1392/10/2210:50:56،
56
46
آورین آورین
احسان: 1392/10/2201:18:52،
110
48
مگه امریکا لولو خور خورس که نخوایم باهاش تعامل کنیم؟طوری در مورد امریکا صحبت میشه که مثل اینکه امریکا به خون ایرانی ها الرژی داره و همیشه می خواد سرمون رو ببره.از اینکه تو گذشته زندگی کنیم حالم بهم می خوره.اقای عراقچی خدا پشت و پناهت
آرمین: 1392/10/2201:55:40،
91
41
جناب اقای عراقچی واقای ظریف خدا پشت و پناهتان خیر پیش خدا قوت خدایا انان که به خاطر مملکت و مردم و انقلاب اسلامی کار خیر انجام میدن سر بلند سر افراز بفرما
از چی بگم: 1392/10/2202:05:54،
83
41
به امید خدا تحریم ها کم کم برداشته میشه و امیدوارم مشکلات کمتر و کمتر بشه
فقط بعضی ها یادشون نره تو اوج تحریم ها چه به روز مردم آوردن
اینا همش درسه
ن: 1392/10/2202:11:15،
78
36
کاش همه حرفاتون مثل وام ازدواجو مسکنو قیمت خودرو نباشه!!!
حسن: 1392/10/2202:26:54،
70
46
این مسخره بازیارو بذارین کنار هرموقع دلار برگشت زیر 2000هزار تومن
این آشغالایی که قالب میکنید به مردم با مدل های بسیار ارزنده و شیک 132 131 141 هاچ بک اینا برگشتن زیر 8 میلیون و پژو مسخره و سمندو مزدا 3 و از این امسال فرغونا برگشتن زیر 20 میلیون اونوقت بگین ما تحریم برداشتیم
خسته زخمي : 1392/10/2203:03:10،
73
45
بهتر بود كه مذاكرات در سطح بالاتري (مثلا وزيران خارجه) انجام بشه كه نياز نباشه كه هي برنمشورت كنن و باز مذاكره و باز مشورت و اين طوري 30 سال مذاكره و مشورت بيهوده
خسته زخمي : 1392/10/2203:10:18،
173
44
براي رفع تحريم ها ملت 30 ساله كه منتظرند اين يك هفته هم روش
يس: 1392/10/2209:52:07،
57
28
نسل ما ديگه سوخته كاري نميتونيم بكنيم تازه اگه تحريم ها هم برداشته بشه هيچ اتفاقي نمافتد شما ملت محترم ايراني... چقدر ... كه اين چيزها را باور ميكنين 30 سال تجربه براتون بس نيست بابا 30 ساله دارين امسال و پارسال ميشيم پس كي ديگه به خودتون بياييد 30 سال يك نيمه از عمر انسان
محمد: 1392/10/2210:12:40،
48
32
سلام اگه تحریم برداشته بشه خوب به اجبار باید دلار بیاد پایین خوب حتما منافع خیلی ها به خطر میفته خوب باید پیچش بدن لفتش بدن.......
ali: 1392/10/2210:16:39،
52
38
به نظرتون راست میگن؟ یعنی راضی شدن به تعطیلیه اراک؟
علی رضا: 1392/10/2210:32:47،
49
38
بابا اصلا انرژی هسته ای نخا ستیم می خایم راحت با ارامش با زندگی بدون تورم زندگی کنیم مردم زیر تورم کمرشون شکست داروی مردم ومریضا مهمتره یا انرژی هسته ای
هر روز یک ترکمانچای: 1392/10/2211:30:11،
50
47
در پایان ژنو 2030 ایران تعهد میدهد نفت را به رایگان به کشور های اروپایی بدهد و در مقابل اجازه می خواهد در در یای روسیه وخلیج عربی کشتی رانی کند

مجتبی-شیراز: 1392/10/2212:21:43،
47
24
چقد ساده اگه تحریما رو بخوان بردارن حداقل 2 تا سه سال طول میکشه چون این تحریما به صورت قانون در اومدن تو آمریکا و اتحادیه اروپا
تازه قیمت ها هم دیگه پایین نمیان احساسی نباشین منطقی فک کنیم
شاهین از تهران: 1392/10/2212:51:24،
120
44
تحریما لغوه. مطمئن باشید
mohammad: 1392/10/2213:05:25،
35
47
ظریف، عراقچی خدا پشت و پناه شما
یزدی: 1392/10/2213:36:19،
53
39
درود بر آقای ظریف رئیس جمهور 8 سال آینده ایران.
مهدی: 1392/10/2216:44:21،
97
33
چرا ادم کند کاری که باز ارد بشیمانی یا اینکه یه ادم ...یه سنگی میندازه تو چاه 100تا ادم عاقل مثل ظریف هم نمیتونن درش بیارن قابل توجه دکتر احمدی نژاد
Amir: 1392/10/2220:10:32،
34
38
ما چقدر‎ ‎ملت ساده ای هستیم دلم برای خودمون و نسل آینده مییسوزه! لغو تحریم ها 1٪ هم روی زندگی ما تاثیر نخواهد داشت
میلاد س: 1392/10/2222:48:14،
35
29
قیمت ها پایین بیا نیست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار