کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شیوه علی‌الراس به طور کامل از نظام مالیاتی برچیده خواهد شد

کدخبر:۲۹۵۳۵شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۶:۲۳۲۵۰۹ بازدید

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین گفت: ظرف مدت سه سال، شیوه علی الراس ...

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین گفت: ظرف مدت سه سال، شیوه علی الراس به طور کامل از نظام مالیاتی برچیده خواهد شد و ملاک تشخیص درآمد، اطلاعات واقعی و اسناد و مدارک مودی خواهد بود.

نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین، امروز شنبه هشتم آبان ماه با حضور استاندار، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی، نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، معاونان و مدیران کل سازمان امور مالیاتی کشور و همچنین نمایندگان بخش خصوصی، اعضای اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی و نمایندگان اصناف این استان برگزار شد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این نشست با تاکید بر اینکه اساس کار دولت یازدهم بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استوار است، گفت: تامین هزینه‌های کشور از محل درآمدهای مالیاتی از اساسی‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

وی افزود: در حال حاضر مهمترین برنامه نظام مالیاتی مبارزه با فرار مالیاتی و افزایش عدالت مالیاتی است و رشد مالیات ها نیز از محل بسط منابع جدید، گسترش تور مالیاتی و شناسایی مودیان جدید تامین خواهد شد.

تقوی نژاد، با بیان اینکه دریافت مالیات باید عادلانه و منصفانه باشد، تصریح کرد: سازمان امورمالیاتی به هیچ عنوان بنا ندارد، تا با بی عدالتی و فشار بر مودیان موجود یا افزایش نرخ مالیات‌ها، رشد درآمدهای مالیاتی را جبران کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مالیات نقش مهمی در تامین هزینه‌های مربوط به امنیت، بهداشت و درمان، آموزش و دیگر هزینه‌های اجتماعی دارد، عنوان داشت: تنها در یکسال گذشته، رقمی معادل 14هزار میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل عوارض ارزش افزوده واریز شده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، ادامه داد: همچنین یک درصد از سهم مالیات بر ارزش افزوده نیز مطابق قانون به بخش سلامت اختصاص می یابد و اینها در حالیست که مردم حق دارند بدانند که مالیاتی که پرداخت می کنند، در چه محل‌هایی هزینه می‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه از برنامه‌های جدید نظام مالیاتی برای ایجاد شرایط مناسب اقتصادی سخن گفت و خاطرنشان کرد: در اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم، مشوق ها و حمایت های خوبی از تولید و صادرات پیش بینی شده که مهمترین آنها کاهش نرخ مالیات ها، هدفمندسازی معافیت ها و ارایه مشوق های متعدد به فعالان اقتصادی است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: در رابطه با تقویت ضمانت‌های اجرایی قانون نیز در اصلاحیه جدید، اصلاحات موثری صورت گرفته که بحث جرم انگاری مالیات از مهمترین آنها به شمار می رود و از این پس شاهد برخورد جدی و قاطع دستگاه مالیاتی با مودیانی که به هر شیوه متوسل به فرار مالیاتی می‌شوند، خواهیم بود. وی همچنین، ایجاد اشتغال، حمایت از بخش تولید و صادرات و حمایت از بخش های تعاون و گردشگری را از دیگر رویکردهای حاکم بر اصلاحیه جدید قانون مالیات‌های مستقیم برشمرد.

تقوی نژاد، با اشاره به تسهیل شرایط استرداد مالیاتی براساس اصلاحیه جدید نیز گفت: در مورد استرداد مالیات بر ارزش افزوده بخش صادرات تسهیلاتی ایجاد کرده‌ایم، تا برای مودیانی که در بخش مالیات بر ارزش افزوده بدهی نداشته باشند، ظرف یک ماه استرداد صورت گیرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، نخستین سیاست خود در زمان ورود به سازمان را اعتماد آفرینی و مودی مداری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ایجاد اعتماد میان دستگاه مالیاتی و مودیان، کلیدی‌ترین سیاست نظام مالیاتی است و هر جا سازمان به مودیان اعتماد کرده، نتیجه مثبت و بازخورد خوبی را دریافت کرده که از آن جمله می‌توان به توافق مالیاتی امسال سازمان با اصناف در مورد عدم افزایش مالیات‌ها در سال جاری اشاره کرد.

وی در ادامه به اجرای طرح جامع مالیاتی به عنوان عظیم ترین پروژه اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح، ضمن هوشمندسازی سیستم مالیاتی و امکان تعیین مالیات براساس اطلاعات واقعی سامانه های اطلاعاتی در اختیار، رابطه ممیز و مودی نیز به حداقل ممکن خواهد رسید و همچنین ظرف مدت سه سال، شیوه علی الراس به طور کامل از نظام مالیاتی برچیده خواهد شد و ملاک تشخیص درآمد، اطلاعات واقعی و اسناد و مدارک مودی خواهد بود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: سیستم های اطلاعاتی جدید شرایطی را ایجاد خواهند کرد تا مالیات عادلانه، دقیق و براساس اظهارنامه مودیان و اطلاعات سامانه های اطلاعاتی، وصول شود.

وی در ادامه از تفویض اختیار بخشودگی جرایم قابل بخشش قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور خبر داد و گفت: براساس بخشنامه قبلی، مودیانی که تا پایان شهریورماه اصل مالیات خود را پرداخت می کردند، جرایمشان بخشوده می شود که براساس بخشنامه جدید و با رعایت قوانین مذکور و سایر قوانین و مقررات مربوط، اختیار بخشودگی جرایم تا پایان سال 1396 تمدید شده است.

تقوی نژاد، موضوع نصب و راه اندازی صندوق مکانیزه فروش را نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: اجرای این قانون باعث شفاف شدن اقتصاد کشور و در نتیجه تحقق عدالت مالیاتی شده و همچنین کاهش فرار مالیاتی و قاچاق در کشور را در پی خواهد داشت و در لایحه ای که هم اکنون در مجلس است، مشوق ها و همچنین ضمانت های اجرایی جدیدی برای این قانون در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از آنجا که یکی از کارکردهای اصلی نظام مالیات بر ارزش‌افزوده افزایش شفافیت در اقتصاد از طریق شناسایی زنجیره تولید و توزیع کالاها می‌باشد، لذا اجرای کامل قانون مالیات بر ارزش‌افزوده یکی از مهمترین راهکارهای نظام مالیاتی کشور برای مقابله با فرار مالیاتی است که در این راستا لایحه دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده با شناسایی مشکلات قانونی و اجرایی گذشته، در دست بررسی است که ارایه نظرات و دیدگاه های بخش خصوصی در مورد این قانون، می تواند به غنای این قانون بیانجامد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمد: 1395/8/822:57:02،
45
23
شناخت مودیان جدید بر اساس اطلاعات حساب بانکی و گردش مالی و سود سپرده بگیران منظورشه
ایرانی اصیل: 1395/8/907:57:06،
60
23
مالیات بر ارزش افزوده.

کلاه گشادی که دولت سر مردم فلک زده می گذارد!

طبق تعریف، مالیات بر ارزش افزوده، به مالیاتی می گویند که به ارزش افزوده شده به هر کالا یا خدمت تعلق می گیرد.
مثلا شما 1000 کیلو برنج از قرار هر کیلو 10000 هزار تومان می خرید. آنرا به قیمت 12000 تومان می فروشید. مالیات بر ارزش افزوده فقط به 2000 تومان تعلق می گیرد. یعنی 10 درصد 2 هزار تومان که می شود 200 تومان.
حال،ارزش افزوده را از کل قیمت کالا محاسبه می کنند، یعنی 10 درصد 12000 تومان که میشود 1200 تومان، یعنی مالیات 6 برابری از مصرف کننده بیچاره می گیرند!
این قضیه درسایر قسمتها هم هست. مثلا در مراجعه به رستورانها هم، براحتی 10 درصد کل مبلغ غذا را مالیات بر ارزش افزوده می گیرند! در حالیکه روغن، برنج، نان، آرد، گندم و ... سایر موارد اولیه طبخ غذا، شامل ارزش افزوده شده اند و عملا شما دیگر نباید بپردازید

دزدی در روز روشن!
پریناز: 1395/8/908:15:13،
52
24

عزیزم اصل مالیات رو باید از بازاری های میلیاردر بگیرن که اونام همشون باج میدن به مامور مالیات و خیلی راحت چندر غاز مالیات میدن.
بعد میرن واسه زن دومشون فقط یه ویلا 4 میلیاردی تو شمال میخرن.

هیچ کاسبی نمیاد مالشو تو بانک بپوسونه.

همه اینایی که گفتم حقیقیت بود و میتونم نشونتون بدم.

نمونه اش تو بازار لوازم یدکی فراوان است...
11: 1395/8/908:45:38،
23
34
چطور خارج از ايران ماليات ميگيرن خوبه
اينجا بگيرن ده؟
ایرانی بدبخت: 1395/8/909:39:27،
44
23
مالیات خارجیها میدن از دولت سرویس میگیرن دولت ماهم پوله نفتو تبدیل میکنه به ترقه و میده به اینو اون حالا مالیاتم بدیم میشه ترقه سودی به ملت نداره
حسن: 1395/8/823:11:22،
45
17
قبلا مالیات مثل شمشیر بود که روی گردن بعضی آدم گنده ها بود! بهش میگفتن مالیات علی الراسی! مالیات مستقیم هم بهش میگفتن!حالا شکلش عوض شده! شبیه موشکه! برای همه ی افراد طراحی شده! اسمشم عوض شده!بهش میگن مالیات ماتحتی! البته بهش ارزش افزوده هم میگن!
فرهی: 1395/8/823:21:52،
39
24
واقعا حرفهای که آقای تقوی نژاد میزنید معنی اش را هم میدانید یا نه ؟ علی الراس برچیده خواهد شد و چطور مکانیزمی جایگزین خواهد شد ؟ خودتان هم نمیدانید . علی الراس روشی اشتباه است اما جایگزین این روش چیست ؟ فقط خدا به داد مردم برسد
؟: 1395/8/908:01:04،
25
26
عزیزمن منظورایشون اینه که اگه تاالان مالیات مودیانی که ازهمکاری وارائه مستندات خودداری میکردندبطورعلی الراس تعیین میشدازاین به بعد مالیات همه بدون استثناء به شیوه علی الراس محاسبه وابلاغ ودریافت خواهد شد.و چون استثنائی وجود ندارد لذا الزامی هم برای استفاده از لفظ یا شیوه علی الراس وجود ندارد.بنابراین بمنزله حذف این شیوه تلقی میشود
مامور مالیلت: 1395/8/909:39:25،
24
22
یعنی براساس گردش مالی وحساب بانکی سرممیز تعین مبلغ مالیات میکنه مثلا مودئ مال تهرانه سر ممیزش از شیراز محاسبه میکنه که دیگه اشنابازی ورابطه حذف بشه

از این به بعد هر گردش مالی رو باید تشریف ببرید جوابگوی دارائی باشد که از کجا امده وچرا امده و کجا رفته وصرف خرید چی شده
حمید: 1395/8/823:39:46،
43
21
یعنی‏ ‏اداره‏ ‏مالیات‏ ‏و‏ ‏شهرداری‏ ‏و‏ ‏گمرک
فقققققققط‏ ‏کارشون‏ ‏حرص‏ ‏دادن‏ ‏مردم‏ ‏شده.
انصاری: 1395/8/823:56:22،
31
48
متاسفانه چند سالی است که فشار اخذ مالیات بر دوش قشر کارمند و حقوق بگیر است

برای حل مسائل اساسی کشور باید بر افزایش مالیات ها از اصناف و بخش خصوصی تاکید کرد و نه افزایش مالیات از قشر حقوق بگیر
حسام: 1395/8/906:14:15،
37
28
جناب انصاری این حرفی که شما میزنی صحیح نیست. چون روال مالیات در افرادی که کارمند هستند بطور یکنواخت داره پیش میره ولی متاسفانه در 3 سال گذشته مالیات هایی که از اصناف داره دریافت میشه بطور میانگین هر سال 50 تا 80 درصد افزایش داشته و متاسفانه با این رکودی که در بازار هستش در این 3 سال درآمد اصناف و مغازه داران افزایش نداشته که هیچ حدود 20 درصدی هم افت داشته.
کاربلد: 1395/8/908:45:20،
22
29
من هم موافقم فقط کارمند و کارگر بینوا مالیات پرداخت می کند و بازاری با وجود داشتن درآمدهنگفت مالیات کمی می پردازد این عادلانه نیست
نیما: 1395/8/900:07:38،
29
19
الوعده وفا رئیس جمهور
چوپان زاده : 1395/8/901:30:37،
29
17
چرا ازاملاک وارزش افزوده املاک مالیات نمیگیرن ؟چرابحسابهای چندمیلیاردی سرک نمیکشن وآمارنمیگیرن ؟امیدوارم روزی برسه که عقلای مملکت بیشتربفکربیان
حق: 1395/8/908:06:25،
34
18
به خدا سوگند خيلي از واحدهـاي توليدي با اين شيوه ماليات به تعطيلي كشيده شدن
حرف حق: 1395/8/1713:13:00،
21
17
چقدر گرفتي كه 14 هزار ميلياردشو به شهردار يها وده ياريها دادي،تازه دنبال راههاي بيشتر گرفتن ميگردي

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما