کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حکیمی‌پور:گزارش املاک نجومی را من به یاشار سلطانی دادم

کدخبر:۲۹۴۴۰پنجشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰:۱۲۳۰۷۶ بازدید

هرچه می‌گذرد، بر ابعاد ابهام‌آمیز پرونده «املاک نجومی» بیشتر افزوده می‌شود؛ چه از بابت شاکیان یاشار سلطانی، مدیرمسئول ...
حکیمی‌پور:گزارش املاک نجومی را من به یاشار سلطانی دادم

هرچه می‌گذرد، بر ابعاد ابهام‌آمیز پرونده «املاک نجومی» بیشتر افزوده می‌شود؛ چه از بابت شاکیان یاشار سلطانی، مدیرمسئول معماری‌نیوز که برای نخستین‌بار اخبار و لیست افرادی که این زمین‌ها و املاک را دریافت کرده بودند را منتشر کرد و چه از بابت اینکه این اطلاعات از کجا به دست وی رسیده بود.

در همین زمینه و در حالی که شهردار تهران و رئیس شورای شهر، اعلام کرده‌اند که نه شهردار و نه شهرداری و نه شورای شهر شکایتی از یاشار سلطانی نکرده‌اند، وکلای او چندی قبل اعلام کرده بودند که بازداشت یاشار به دلیل شکایت اداره حقوقی شهرداری تهران بوده است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از روزنامه «اعتماد»، اما در این بین تا سه‌شنبه شب، روایت‌های گوناگونی از افرادی یا اشخاصی که این اطلاعات را در اختیار او قرار داده بودند، به گوش می‌رسید. تا اینکه دادستان تهران، جعفری دولت‌آبادی رسما اعلام کرد که سلطانی اعتراف کرده است احمد حکیمی‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر فردی بوده که این اطلاعات را در اختیار او گذاشته است. این خبر باعث شد تا پرونده «املاک نجومی» وارد مرحله جدیدی شود به طوری که از همان ساعت‌های اولیه اصولگرایان شورا، این اظهارات را تأییدی بر مدعای خود دانسته و اعلام کردند که حکیمی‌پور به نمایندگی از اصلاح‌طلبان و برای تخریب اصولگرایان این اطلاعات را در اختیار سلطانی گذاشته است. این اظهارات در حالی مطرح می‌شد که حکیمی‌پور در همین خصوص برای ادای توضیحات به دادسرای فرهنگی و رسانه رفت. این حضور به همراه اظهارات برخی از اعضای اصولگرای شورا باعث شد تا تمام نگاه‌ها به سمت حکیمی‌پور معطوف شود.

احمد حکیمی‌پور در پاسخ به اظهارات برخی از اعضای شورای شهر گفت: به نظرم اصلا درست نیست که اعضای شورا بخواهند جواب یکدیگر را از طریق رسانه‌ها بدهند بنابراین، من هم از دوستان می‌خواهم تا اگر حرفی و سؤالی دارند در صحن شورا یا جلساتی که داریم آنها را مطرح کنند تا جواب‌شان را بدهم. وی همچنین در پاسخ به ادعای برخی از اصولگرایان که انتشار این نامه را حرکتی سازماندهی شده از سوی اصلاح‌طلبان می‌دانند نیز گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد. این اقدام من کاملا شخصی و فردی بوده و توضیحات لازم را هم در دادسرا دادم و پای حرف‌هایم نیز ایستاده‌ام. نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا از سلطانی خواسته که این نامه را منتشر نکند نیز گفت: نه، من فقط این نامه را به او دادم چون سلطانی را یک کارشناس شهری و انسانی بی‌طرف می‌دانم. هدفم هم این بود که در این مورد تحقیق بیشتری صورت گیرد و گرنه از وی نخواستم که نامه را منتشر کند. در همین خصوص حکیمی‌پور گفت: این نامه مهر محرمانه نداشت.

حکیمی‌پور همچنین در گفت‌وگو با ایلنا، در توضیح دلیل حضورش در دادسرا گفت: از من خواسته شد که به عنوان مطلع در این پرونده به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کنم که در این دادسرا حاضر شدم و تحقیقات لازم صورت گرفت و در خصوص هر موضوعی که در جریان بودم، توضیح دادم. این موضوع عجیبی نیست و ظاهرا در این خصوص از دیگر اعضای شورای شهر تهران هم تحقیقاتی شده است.

عضو شورای شهر تهران در مورد اظهارات دادستان تهران مبنی بر اینکه اسناد مربوطه توسط وی به یاشار سلطانی داده شده است، گفت: در این مورد ما نمایندگان مردم در شورای شهر تهران هستیم و یکی از وظایف اصلی ما نظارت بر حسن جریان امور در شهرداری تهران است. طبیعتاً اخبار و اطلاعاتی از طرق مختلف به اعضای شورای شهر تهران در زمینه‌های مربوط به شهرداری و مدیریت شهری می‌رسد و این هم بسیار طبیعی است. بنده وقتی چنین اخبار و مطالبی به دستم رسید به عنوان وظیفه ذاتی و قانونی خودم در پی تحقیق و بررسی و کشف حقیقت بودم که در این رابطه بار‌ها با رئیس شورای شهر تهران مکاتبه داشتم تا جلسه‌ای برای این موضوع با حضور شهردار تهران ترتیب دهند که متاسفانه تاکنون هم این اقدام صورت نگرفته است. به جز من دیگر اعضای شورای شهر هم به صورت تذکر کتبی و شفاهی چنین درخواستی را از هیات رئیسه و رئیس شورای شهر تهران داشتند.

چمران: حکیمی‌پور نباید نامه را به رسانه‌ها می‌داد

 اما در این‌باره مهدی چمران در واکنش به تاکید دادستان مبنی بر اعتراف یاشار سلطانی که نامه سازمان بازرسی را احمد حکیمی‌پور، عضو شورای شهر تهران در اختیار این فعال رسانه‌ای گذاشته است، با تاکید بر اینکه این نامه توسط سازمان بازرسی ارسال نشده و یکی از بازرسان سازمان به برخی افراد مطلع از موضوع نامه را ارسال کرده است، گفت: من تا به حال این نامه را ندیده‌ام و فقط در همین حد انتشار آن در رسانه‌ها از آن مطلع شدم.

حکیمی‌پور در جلسه علنی شورای شهر تهران، در قالب تذکر کتبی موضوع را با اشاره به برخی اعداد و ارقام و بدون ارایه تصویر نامه ارایه کرد که در این تذکر با تعابیری مبهم از قبیل شنیده شده است و غیره، موضوع مطرح شده بود. ما هم براساس وظایف خود، همان روز یا فردا تذکر کتبی ایشان را با شماره نامه رسمی برای شهرداری ارایه کردیم و شاید شهرداری منتظر جواب قاضی است تا به نامه شورا پاسخ دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه در خصوص علت ارایه نامه محرمانه به یک خبرنگار گفت: نامه مذکور که محرمانه بوده، برای آقای حکیمی‌پور ارسال نشده بود و فرد دیگری تخلف کرده و به ایشان ارایه کرده و ایشان هم نباید این نامه محرمانه را در اختیار یک خبرنگار می‌گذاشت.

محرمانه... غیرمحرمانه...

البته در این بین علی صابری، عضو حقوقدان شورای شهر  از زاویه‌ای دیگر به مساله نگاه می‌کند: مسائل حقوقی را نباید با طیف‌بندی‌ها و گروه‌بندی‌های سیاسی و جناحی قاطی کرد. براساس قانون هیچ مسئولی، حق ندارد اسناد و نامه‌هایی که مهر محرمانه دارد را منتشر کند. البته من نمی‌دانم که نامه سازمان بازرسی مهر محرمانه داشته است یا خیر. از سویی اگر سند طوری باشد که قبل از رسیدگی، انتشار آن احتمال تاثیر گذاشتن روی حکم را داشته باشد، انتشار آن جرم است. در مورد مساله اخیر باید این موارد بررسی شود ولی در حال حاضر ما چیز زیادی در این مورد نمی‌دانیم تا بتوانیم قضاوت کنیم.

این عضو اصلاح‌طلب شورای شهر در ادامه در پاسخ به اظهارات اصولگرایان که مدعی هستند، اصلاح‌طلبان شورا این اسناد را در قالب سناریویی مشخص برای تخریب اصولگرایان منتشر کرده‌اند، گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد. من همیشه در تمامی مجامع اصلاح‌طلبان این‌گونه اقدامات را محکوم کرده‌ام چرا که معتقدم نباید نام افراد را قبل از صدور حکم منتشر کرد. البته اصولگرایانی که این ادعاها را مطرح می‌کنند حتما از یاد نبرده‌اند که در مورد پرونده حقوق‌های نجومی چقدر به دولت فشار می‌آوردند که اسامی مدیران مزبور را منتشر کند. حالا چطور شده که افشای نام لیست پرونده املاک نجومی را تخلف می‌دانند؟!

صالح نیکبخت، وکیل پایه یک دادگستری نیز در پاسخ به این پرسش که "مسئولان و مدیران اجازه انتشار چنین گزارش‌هایی را دارند؟" گفت: پاسخ این سؤال را باید مراجع قضایی بدهند. به هر صورت تا وقتی که در این زمینه شفاف‌سازی نشود، نمی‌توان به طور قطع در مورد آن اظهارنظر کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حمید: 1395/8/611:55:44،
203
18
همه اصل قضیه رو ول کردند و دنبال حاشیه هستند
کوکی: 1395/8/612:42:10،
127
19
دقیقا حرف درستی زدید.الان دنبال اینن که کی این چیزا رو گفته.
دقیقا دارن حاشیه هایی رو مطرح میکنن که ذهن مردم رو منحرف میکنه.الان همه میخوان بدونن این اطلاعات از کجا اومده و دنبال داستان و شایعه برن.
مرد حسابی کلی بالا کشیدی بیا اون رو حل کن.چه فرقی میکنه این اطلاعات از کجا اومده.
///: 1395/8/612:45:05،
122
24
خدایی چه مملکت گل و بلبلی هست، اصلا کاری با اونایی که ملک نجومی دادن و گرفتن ندارن ولی اون بدبختی که افشاگری کرده باید بره زندان!!!!!!!
رضا: 1395/8/613:02:13،
133
18
به نظر شما

+ دستشون تو یه کاسه هست +
- دستشون تو یه کاسه نیست -
مجتبی هرمزگان: 1395/8/614:33:30،
119
15
دادستان دنبال رسیدگی نیست.....
دنبال شخصی میگرده که این اطلاعات رو لو داده...!
خدایا چه بلایی داره سر مملکتمون میارن..!
امیر: 1395/8/616:41:58،
77
19
درود بر شرف اینهایی که این اختلاسها را افشا میکنند.
من شخصا مخلص این افراد هستم و دستشون رو می بوسم.
شهاب: 1395/8/616:50:43،
63
18
بنظر ملت ایران اول از همه رییس قوه قضائیه رو مسئول همه فسادهای عظیم در مملکت میدانند که بجای برخورد با کله گنده ها همیشه دنبال برخورد با خرده ریزه هاست
مردم: 1395/8/617:25:24،
54
13
یکی باید از آقایون معترض بپرسه اگه نامه مهر محرمانه داشته باشه ، نباید منتشر بشه (مثلا اگه نامه خیانت یا جنایت به مردم ایران ، مهر محرمانه داشته باشه ، هیچ کس حق انتشار نداره )
احسان: 1395/8/706:17:31،
19
14
پس نظارت شورا شهر کجا بوده شایدم حقیقت داره ۶ نفر از اعضا هم ملک گرفتند اگر قانون برای همه یکی اجرا بشه باید در دوره پیش رو شورا این افراد رد صلاحیت و املاک رو به شهرداری برگردانند
رامین: 1395/8/717:25:03،
13
14
خدا عمر بده به اون شخصی که اینترنتو وسیله های ارتباطی رو اختراع کردن
که دست خیلیا رو میشه ملت اگاه میشن
REZA: 1395/8/611:59:26،
174
19
چه جالب .... شاکی رو جای متشاکی بردن تو زندان....کلا همه چیمون برعکسه....
منصوری: 1395/8/713:48:03،
16
24
آقا روش خوبیه ها؟!؟
از این به بعد هرکی اومد شکایت کرد که مثلا خونم رو دزد زده خود شاکی رو دستگیرش کنید اینطوری درگیری با دزدها که خطرناکه حذف میشه بعد چند ماه هم دیگه کسی شکایت نمیکنه آمار دزدی هم صفر میشه به این میگن پاک کردن صورت مسئله
ایران: 1395/8/612:00:22،
156
20
گیرم که میزنید.میبرید.میکشید...با رویش ناگزیر جوانه چه میکنید؟!
majid: 1395/8/612:24:26،
61
18
قاصد روزان ابری، داروگ ! کی می رسد باران؟

بر بساطی که بساطی نیست

در درون کومه ی تاریک من که ذره ای با آن نشاطی نیست

و جدار دنده های نی به دیوار اتاقم دارد از خشکیش می ترکد

-چون دل یاران که در هجران یاران-

قاصد روزان ابری ، داروگ ! کی می رسد باران؟
علی : 1395/8/612:35:20،
77
13
چه جالب . اصلا دوست ندارن خودشان هم اسناد عملکرشان را ببینند. چه با اهمیت پیگیرند که هنوز ندیده اند
حمید: 1395/8/612:36:09،
26
85
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون . انهم کانوا من الکاذبین . الذین اشتروا الحیوه الدنیا بالاخره . لم تقولون مالا تعملون .
کاربلد: 1395/8/612:39:06،
71
29
به جای اینکه به املاک نجومی بگیرها رسیدگی کنند آن نفری که مردم را مطلع کرده بردند زندان آخه این دیگه چه مدلی است من نمی دانم به فرمایشات رهبر دقت کنید سال اقدام و عمل است اگه همه عملهاتون اینجوری باشه که دیگه...............
جواد: 1395/8/612:39:55،
74
28
حالا کی انتشار داده کی لو داده رو ول کنید عزیزان... بچسبید به اون اصل قضیه املاک نجومی؟ واقعا چه خبره اینجا؟ این رو هم مثل حقوق های نجومی میخواید سرپوش بزارید؟ آقای روحانی متشکریم !!
پاسخ: 1395/8/613:46:34،
56
21
باید بگویی آقای صادق لاریجانی متشکریم.بعضی هنوز فرق قوه مجریه و قضاییه را نمی دانند.
مصطفی: 1395/8/613:55:29،
36
21
چه ربطی به روحانی داره عجججب
صبری: 1395/8/615:41:14،
33
24
بهتربود دوست عزیزمون بعد از یازده سال بیخیال خدمت به مردم تهران میشدن ،اجازه میدادن بقیه هم یه اجری ببرن.
سهراب: 1395/8/616:53:33،
52
18
قالیباف تهران را حراج کرد
تهران را نابود کرد
تهرانی ها دارن خفه میشوند بین اینهمه تراکم!
ما تراکم نمیخایییییییم ما اینهمه مغازه و شاپینگ مال نمیخایییممممممم بسه هر کسی پول بده پایین خونه اش را میتونه مغازه کنه!!!
باعث نابودی اقلیم تهران شخص قالیباف و یارانش هستند
منفی : 1395/8/616:00:47،
14
18
اشتباهی به حمید مثبت دادم
Ali: 1395/8/616:16:45،
28
19
انسان جایز خطا است ولی جایز فساد نیست
دیده بان : 1395/8/616:33:52،
36
14
کی سیر آب می شوند این تشنگان ثروت و قدرت سیرآب ناشدنی .واقعا" شرمتان باد . همیشه گردن مسگران شوشتری زده می شود و آهنگران گنه کار بلخی ، همچنان در میدان غارتگری ملت می تازند .
دوست: 1395/8/618:48:23،
34
13
تجربه نشان داده هیچ اتفاقی نمی افتد چند رور هیاهو زرگری بعد فراموش میشود. البته باز اختلاس بعدی و فیلم بعدی شروع میشود

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار