کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پيش‌فروش عجیب سايه تويوتا در ايران

کدخبر:۲۹۴۲۴پنجشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۱:۴۰۱۷۶۰۳ بازدید

مدت‌ها قبل براي کاری، وارد محيط بيمارستانی شده، يک‌راست، سواری را در سايه دلنشيني پارک کردم. هنگام خروج، تقه‌های انگشت نگهبان، من را بر ...
پيش‌فروش عجیب سايه تويوتا در ايران

مدت‌ها قبل براي کاری، وارد محيط بيمارستانی شده، يک‌راست، سواری را در سايه دلنشيني پارک کردم. هنگام خروج، تقه‌های انگشت نگهبان، من را بر آن داشت شيشه‌ها را پايين بياورم و متوجه شوم که نبايد آنجا پارک کنم. لاجرم اتومبيل را زير آفتاب پارک کرده، سراغ کارم رفتم. در بازگشت متوجه شدم، نگهبان عزيز، سايه‌هاي بيمارستان را از روز يا روزهاي قبل پيش‌فروش مي‌کند؛ يعني برخي افراد براي داشتن سايه روي سواري خود در مدتي که آنجا هستند، از مدتي قبل به نگهبان عزيز، هزينه پرداخت مي‌کنند. باقي مساحت بيمارستان البته مجاني بود که جاي شکر داشت. 

اسفند 94، بالاخره به اين نتيجه رسيدم که بين شرکت‌هاي داخلي و خارجي، تويوتا را برگزينم. قرارداد مشارکت يک دستگاه کرولا بسته شد، اما دلسوزي فروشنده باعث شد مدتي بعد، با تماس وي، و البته علاقه‌مندي خودم به محيط زيست، قرارداد را فسخ و قرارداد جديد يک دستگاه پريوس مدل ٢٠١٦ هيبريد را منعقد کنم. براساس مستند شماره يک، عنوان قرارداد مشارکت خريد خودرو با عنوان بخش‌نامه ٧-٩-٥- مشارکتي (١٢٠روزه) بود. 

 در ماده ٣ اين قرارداد، عبارت «١٢٠ روزکاري» آمده است که در هيچ قانوني مشخص نيست اين عبارت داراي چه مفهوم علمي، اقتصادي يا قانوني است که اگر پيرامون اين نوشته، ناظران قانونمند، يک‌بار براي هميشه اين تعبير را هم معين کنند، زهي سعادت. نامشخص‌بودن تعبير و تفسير از عبارت «روز کاري» در قراردادهاي موجود در صورت مداخله‌نکردن مراکز نظارتي، موجي از سودجويي را به همراه خواهد داشت که در ادامه به آن اشاره مي‌کنم. 

از آنجا که «١٢٠ روز کاري»، معين نيست؛ پس مشتري مجبور است منتظر قواعد شرکت طرف قرارداد شود. بالاخره در تاريخ ٩ شهريور ٩٥ اداره پست در تماسي، به من اطلاع داد دعوت‌نامه تويوتا رسيده و پس از آن این دعوت‌نامه به دستم رسید. همان روز، پيامکي هم از سوي شرکت آريتا (نمايندگي مرکزي ايرتويا) با همين مفهوم رسيد:

(عکس شماره١)

قرارداد تویوتا پریوس
اين هم پشت پاکت پست: (عکس شماره ٢)

قرارداد تویوتا پریوس

در محتواي يک‌طرفه دعوت‌نامه دو چيز نامتقارن به چشم مي‌خورد: (عکس شماره ٣)

قرارداد تویوتا پریوس

١- تاريخ ٨/٥/٩٥ يعني ٣٢ روز قبل

٢- درخواست تعيين تکليف ٢٠‌روزه کاري که باز معلوم نبود چه روزي است. هر روزي باشد، مدتِ قابل ‌توجهِ ٣١ روز رسمي از آن گذشته بود. 

علي‌اي‌حال مراجعه به نمايندگي اين شرکت مي‌توانست تصورات سؤال‌برانگيز را باطل كند، اما آنچه اتفاق افتاد، نه‌تنها بر سؤالات افزود، بلکه تصور رانت بزرگ، کلاهبرداري احتمالي و پديده‌هاي سودجويي زمانه ما را در مقیاس بزرگ‌تری تقويت كرد. اميدوار بودم برند محبوب تويوتا ديگر بلاهايي که ديگر شرکت‌ها در اين سال‌ها بر سر مشتريان ايراني مظلوم و البته ظلم‌پذير آورده‌اند، نياورد. 

در نمايندگي معروف ايرتويا موارد زير مشخص شد: 

١- تاريخ بالاي دعوت‌نامه اشتباه است و ٨/٦/٩٥ صحيح است. 
٢- ٢٠ روز کاري اشتباه تايپ شده و ٣٠ روز کاري صحيح است. 
٣- با وجود پيش‌بيني قيمت اوليه ١٤٠ تا ١٤٢ ميليون تومان، قيمت پريوس ٢٠١٦، ١٤٩ تا ١٥٥ ميليون براساس آپشن‌هاي درخواستي است. 
٤- قيمت‌هاي فوق بدون اضافه‌کردن هزينه‌هاي بيمه و... است.
٥- برخلاف قول اوليه که متأسفانه مکتوب نبود، تقسيطي در کار نيست و تکميل وجه را بايد نقدي پرداخت.
٦- هرچه سؤال کردم، مأمور فروش نمي‌دانست قرارداد ١٢٠ روز کاري چه وقت تمام شده است که با پرسش از مسئول مرکزي، معلوم شد ١٢٠ روز کاري گويا همان تاریخ ٨/٥/٩٥ بالاي نامه است. 
٧- در قرارداد فقط يک بند ناچيز به نفع مشتري وجود دارد که شرکت تقبل کرده است در صورت تأخير در ١٢٠ روز کاري، دو درصد به ميزان سود ١٨‌درصدي مشارکت بيفزايد. 
٨- سؤال کردم اگر ١٢٠روز کاري هماني باشد که شما مي‌گوييد، دو درصد تأخير در جدول محاسبه شده است؟ پاسخ منفي بود و جدول محاسباتي اين قرارداد در مستند زير بيانگر است: (عکس شماره٤)

287ig3gzq23ndn09lle.jpg

٩- نکته بي‌نهايت نازيبا از طرف شرکت اين بود که وقتي سؤال کردم ٣٠ روز کاري ديگر که ماشين را تحويل مي‌دهيد، چه وقت است؟ جوابي نداشتند و پس از ٢٠ تا ٣٠ دقيقه تأخير، مسئولان فروش شرکت گفتند، اواخر مهر يا نيمه اول آبان٩٥! شگفتا از اين ١٢٠ روز کاري که اکنون با ٣٠ روز تأخير در ارسال دعوت‌نامه و دو ماه هم در تحويل، به حدود هشت ‌ماه رسمي افزايش يافته است. 

١٠- پرسيدم تا امروز هرگونه محاسبه کرده‌ايد به کنار، اما از اين تاريخ من با تکميل وجه مبلغ خود را به ١٥٤ميليون و ٥٠٠هزار تومان مي‌رسانم. آيا سود ١٨ درصد شما در ادامه اين مدت محاسبه شده است؟ همان‌طور که در ذهن پيش‌بيني مي‌شد، محاسبه سود فقط تا تاريخ تکميل وجه است و آن طرف قرارداد کاملا باز محسوب مي‌شود؛ يعني اگر شرکت ايرتويا، به‌جاي اول آبان ٩٥ مثلا اول آذر يا دي ٩٥ اتومبيل را تحويل دهد، خودش را آزاد مي‌داند که به يکه‌تازي در حق هم‌وطنانش ادامه دهد. در اصل سود مشارکت به کمتر از ٩ درصد تقليل مي‌يابد که در سطح کلان براي شرکت ايرتويا سود سرشار و بي‌حساب و کتابي را سرازير خواهد کرد. 

١١- موعد تحويل يک مدل ٢٠١٦ شرکت تويوتا در ايران، زماني مي‌شود که فقط دو ماه تا پايان سال ميلادي زمان باقي است و اگر قرار باشد اين مدل را در همان نمايندگي، دوباره به معرض فروش بگذاري، يک مدل عقب خواهد بود. در ايران، ماشين‌هاي خارجي يک مدل کهنه‌تر، میزان درخور ‌توجهي زيان خواهند کرد. حالا گردانندگان شرکت ايرتويا در مظان اتهام قرار مي‌گيرند که اين همه مدل ٢٠١٦ را از کجاي جهان و با چه قيمتي وارد ايران کرده و به قيمت يک ماشين مدل سال مي‌فروشند؟ (عكس شماره ٥)

قرارداد تویوتا پریوس

 ١٢- نکته تکان‌دهنده ديگر، قيمت جهاني پريوس، در روي سايت جهاني تويوتاست! درحال‌حاضر روي صفحه اصلي اين شرکت، اثري از مدل‌هاي ٢٠١٦ اين سواري نيست و هرچه ديده مي‌شود، مدل ٢٠١٧ است؛ اما با رجوع به صفحات داخلي مي‌توانيد به مدل‌هاي ٢٠١٦ اين اتومبيل برسيد. پريوس چه مدل سال٢٠١٦ و چه مدل ٢٠١٧، در چهار تيپ وارد بازار شده است که قيمتي بين ٢٤هزار دلار تا ٣٢هزار دلار دارد. دو نکته ناخوشايند در نمايندگي فروش ايراني اين شرکت وجود دارد؛ اول اينکه فقط دو مدل نامفهوم با مدل‌هاي جهاني ذکر مي‌شود و دوم با توجه به خبرهاي رسمي که اعلام مي‌كند خودروهاي هيبريدي در ايران با گمرکي چهار درصد وارد مي‌شود، چگونه محاسبه‌اي صورت گرفته که قيمت اين خودرو، باز نزديک مدل‌هاي غيرهيبريدي درمي‌آيد. سؤال اينجاست که اگر قرار بود اين خودرو با گمرک معمولي محاسبه شود، چه قيمتي مي‌شد؟ 

١٣- اگر شفافيتي در کار است و قصد سودجويي از هم‌وطنان عزيزی نيست که با چند نفرشان همان‌جا روبه‌رو شدم که مغموم بودند، شرکت ايرتويا، روشن کند: (عكس شماره ٦)

قرارداد تویوتا پریوس

الف- جداي از مدل عقب‌افتاده ماشين تحويلي، تيپ پريوس تحويلي کداميک است؟ 
ب‌- قيمت محاسباتي بسته به تيپ و مدل جهاني چگونه استخراج شده است؟ 
ت‌- اين همه اتومبيل ٢٠١٦ را در پايان سال ميلادي با چه قرارداد ترکمانچايی خريداري و به هم‌ميهنانش مي‌فروشد؟ 
ث‌- ١٢٠ روز کاري و ٣٠ روز کاري را چگونه محاسبه کرده است؟ 
ج‌- سود و جريمه تأخير را از چه زمان تا چه زماني محاسبه مي‌کند؟ و آيا درست است در شرايط اقتصادي سختي که هم‌ميهنانش دارند، جواب انتخاب برند تويوتا را اين‌طور با ظلم فاحش به جيب ايراني بدهد؟ 
ح‌- اجحاف آشکار به هم‌ميهنانش را چطور جبران مي‌کند؟ آيا حاضر است حداقل با اقتدا به صاحبان اصلي شرکت تويوتا در اِشکال در نوع خاصي از مدل‌هايش، تمام‌قد در مقابل ملت خم شده، عذرخواهي کند؟ 
خ‌- از نهادهاي ناظر هم انتظار مي‌رود در دولت اميد، اميد هم‌وطنان خود را به يأس مبدل نکرده و در‌صورتي‌که شرکت ايرتويا، بنا به مستندات موجود خطايي کرده است، با قاطعيت به نفع خريدار و مصرف‌کننده، با متخلف برخورد کنند. 
د‌- قطعا در صورت بررسي‌نکردن نهادهاي ناظر، خريداران حق خود مي‌دانند، موارد را از طريق سايت رسمي تويوتا و همچنين مراجع ذي‌صلاح قضائي پيگيري کنند. 
ذ‌- مردم ما در مواقعي که نهادهاي ناظر به‌موقع عمل نکنند، مي‌دانند که خود بايد رأسا دست به کار شده و مشکلي را که براي دو فروشنده اصلي محصول ايراني دو سال قبل به وجود آمد، بر سر سودجويان خارجي هم بياورند. هرچند شرکت تويوتا درحال‌حاضر هم از تمام رقباي خود در ايران عقب است و درصد کمي را به خود اختصاص داده است.

قرارداد تویوتا پریوس

- روزنامه شرق

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رامین: 1395/8/608:26:35،
717
36
تو مملکت کلاهبرداری دیگه یه چیز روزمره شده.عادت کردیم
رضا: 1395/8/609:02:26،
429
58
وای بر افراد سودجو که با نام اسلام هر کاری کردند
سالار: 1395/8/609:04:26،
345
51
هیچ شرکت ژاپنی نمیاد تو ایران نمایندگی بزنه چون باید هزار جور دوز و کلک و دغل و دروغ سر هم کنه...
دولت تدبیر هم خوب دبیر کرده
هر چی شرکته آشغال اروپاییبود باهاش قرارداد بست
رنو و پژو و توتال و ...
حالا هی بگید این دولت خوبه و اون دولت خوبه...
سال دیگه موقع انتخابات خواهشا جوگیر نشید مثل سرشماری!! آمار رو ببرید بالا بهونه دستشون بدید...
Zz: 1395/8/609:08:30،
291
27
سلام هم ایر تویا هم نگین خودرو ، رامک خودرو و.... همگی همین وضع را دارند و متاسفانه هیچ رسیدگی از سوی سازمانی روشون نیست و خون مشتری رو تو شیشه میکنن.این بلا سر من یکی که از این کمپانی ها اومده
adel: 1395/8/609:09:57،
197
27
120 روزه کاری که پای ادم 10 ماه راحت وامیسده
افشین: 1395/8/609:38:02،
76
199
اگر وزیر محترم صنعت جناب آقای نعمت زاده این مسئله را بفهمند پدر مدیر عامل تویوتا در می آورند.
Saeed: 1395/8/609:38:51،
207
20
مهمترین سوال سوال شماره 12 است مگر نه سود گمرکی هیبریدی 4 درصده پس چطور هم قیمت ماشینایی درمیاد که سودشون 55 درصده این یعنی 51 درصد رو هم کشیدن رو قیمتش
آقایون مسئول خوابید یا یه تویوتا گرفتید ساکتید؟
می شاد: 1395/8/609:46:40،
102
30
ولله ما تو نماینگی معینی زمانی نمایندگی کیا در کرج یه روز (2013)رفتیم یه پیکانتو ثبت نام کنم هنوز رسمی نیومده بود بازار غروب بود گفتن 10تومان کارت بکش فردا بیا تکمیل وجه کن ،منم همون کارو کردم شب رفتم خونه یه مجله کالایاب خودرو داشتم در مورد پیکانتو یه چیزای نوشته بود که اگه خوندم زده شدم فرداش رفتم گفتم من پیکانتو نمیخوام ،گفتن تازه ثبت نام کردی از این حرفا منم گفتم من که تکمیل وجه نکردم چه جوری ثبت نام شده ،گفتم پولمو میخوام که شلوغ پلوغ کردم اونا هم دورو برم جمع شدن که تعدادشون کم نبود خلاصه گفتم من اصلا پولمو نمیخوام ولی خدا وکیلی یه کم کورد بازاری واسشون در آوردم زود یه سراتو برام ثبت نام کردن (اون موقع بازار خودرو داغ بود نمایندکی مرکزی ماشینها را پک به نمایندگی های زیربط میداد بفروشند که میبایستی حتما پیکانتو بفروشند تا یه ماشین دیگه اجازه فروش داشته باشن) باید دهنشونو سرویس کنین
think: 1395/8/610:15:48،
163
32
چشمتون کور دندتون نرم.هی میرید پیش پیش پول میدید خودتونو به خواری و ذلت میندازید. نه قرارداد را درست مطالعه می کنید و نه نوشتن وعده های شفاهی در قرارداد را در خواست می کنید. به راحتی اعتماد می کنید. خب نکنید. وقتی پریوس هیبرید با گمرک ۴ درصد رو دو برابر قیمت میندازن بهتون چرا می خرید؟ لپ کلام:

از ماست که بر ماست
t: 1395/8/610:34:01،
138
27
من موندم که ملت خودشونو به خواب زدن یا واقعا خواب هستن؟
کلاً شرکت های خارجی توو ایران نمایندگی ندارن.فقط یه عده دزد و کلاهبردار که دارای قدرت و نفوذ و در هرم جا دارن،از تحریم 39 ساله(خودخواسته) که مانع از ورود شرکت های خارجی میشد، سوءاستفاده کردن و با گفتن اینکه نمایندگی اصلی میباشن ، پوست مردمو کندن و اجناسو به هر قیمتی که گاها چند برابر قیمت واقعی است ،میفروشن و ز مردم دزدی میکنن
رهگذر: 1395/8/611:32:20،
35
85
برند پیرمردی دیگه واقعاً پیر شده خخخخخ واقعاً سوتی عجیبی بود
حامد: 1395/8/612:11:19،
63
73
یکی از زشتترین و بدترکیبترین ماشین های موجود در بازار ایران همین پریوسه من که هروقت ریختو قیافه و زوایای تیزو زشته این ماشین رو میبینم واقعاً حالم بد میشه طراحیش اصلا خوب نیست
ایرتویا: 1395/8/612:18:55،
88
26
از ایرتویا کلاهبردار تر پیدا نمیشه تو مملکت.
میگه مثلا ۳۱۶ تومن بعد موقع تحویل میشه ۳۷۷ تومن!!!
حالا یه نوع ماشین!
سلیمی: 1395/8/612:29:23،
49
21
خودرو هر جای دنیا که برید حتی همین کشورهای همسایه خودمون کالای مصرفیه که هر قشری با توجه به بودجه ای که داره بهش دسترسی داره نمایندگی و فروشش هم به راحتی فراهمه حق انتخابم با مشتریه تازه التماس مشتری رو می کنن ولی اینجا با تمام دنیا فرق می کنه همه چیز برعکسه مشتری نه حق انتخاب درست داره نه از حقش دفاع میشه و آخرش هم پول چند برابر ارزش کالایی که میخره رو میده و به چیزی که فکر می کرده نمی رسه
کاظم: 1395/8/612:31:58،
70
20
همش زیر سر وزارت مضخرف صنایعه که از این شرکت های کلاهبرداری که نماینده واقعی نیستن حمایت می کنه. حالا اینا شدن ارباب مردم هر بلایی می خوان سر ما در میارن
مهدی: 1395/8/612:33:11،
45
17
باسلام این رویه کلی و به علت انحصار نمونه ان فروش پیکاپ دیزل فوتون تسط شکت ایران خودرو دیزل که پول رو اقای یکه زارع رییس وقت شکت در هنگام ثبت نام زیر 40 میلون اعلام کرد و 92 میلیون تحویل با تاخیر 4 سال داد و حالا هم مه قطعه داره نه خدمات.مردم با یک حرکت مردانه تا دم پرتگاه بردن این اشعال سازها و گران فروشان وارد کننده رو ولی وقتی دشوه قسطی رو دادن نتیجه این شد که حالا گران هم کردن یک پراید 11 1قیمت 21 میایون و پنصد از روز اول گیربکس صدا میکنه ریموت و مه شکن و ضبط رینگ الومینیومی و و و را هم برداشتن حالا انتظار داری اون وارد کننده نکنه اینکارا رو.پس ما هستیم که زمینه رو آماده میکنیم با پول خودمون خودمون رو تحت فشار برارن و خودشون سوار برما.یا حق در ضمن کارگر و پول دار نداره همه قشر ها به سهم خودشون عمله ظلم هستیم
Full HD: 1395/8/617:13:28،
32
24
سلام دوستان
اگه میدونستید نهادهای نظارتی و دولتی با چه شرایطی خودرو تحویل میگیرن ،هیچوقت این سوال براتون پیش نمیومد که چرا بازخواستی توکارنیست. زودتر عزیزان رو ساختن ...


شاد و سلامت باشید
رسول: 1395/8/617:28:13،
21
20
من خودم در تاريخ ٢٩ تيرماه ٩٥ يكعدد تويوتا كرولا ٢٠١٦ تيپ x با قرار تحويل ١٤ روز كاري ثبت نام كردم و متأسفانه در تاريخ ٤ مهرماه تحويل گرفتم و بابت تاخير نيز حدودأ ٢،٧٠٠،٠٠٠ تومان بهد از ٢٥ روز بهم پرداخت شد
ديگه كاري نميشه كرد اين وضع ماشيناي داخلي هست و از اون طرف هم اين وضع وارداتيها ،و از طرفي بدون ماشين هم كه نميشه موند
ali: 1395/8/622:33:04،
26
22
عادیه غیر این بود تعجب داشت
جالب اینه که همه میدونیم و نمیتونیم کاری بکنیم یا کاری نمیکنیم!!!!
حسین 2: 1395/8/608:31:18،
130
22
اینجا ایران است عزیز برادر.......... اونم تویوتاست!!!!!
منتقد: 1395/8/609:03:09،
95
40
اونهمه پول میدی و به خاطر چند درصد سود پیش خرید می کنی که مثلا قیمت ماشین برات ارزونتر تمام بشه!!! همین شما و امثال شما ها هستند که چنین شرکتهایی رو بوجود آورند تا خون مردم رو تو شیشه کنند.
نقدی می خریدی تا اینقدر تو پاچه ات نکنند.
پیمان: 1395/8/610:29:10،
83
31
بعد خیلی جالبه همین ایرتویا مرتب آگهی میزنه مرقب نیش فروشندگان غیر از ما باشید! گرونفروشترین شرکت ایرتویا هست قیمت کمری رو که یه ماشین متوسط اقتصادیه تو ایران به 200 میلیون رسونده!!
ناصر: 1395/8/608:31:30،
168
30
به این میگن رسم کلاهبرداری وکلاهبرداری رسمی!
1234: 1395/8/608:31:33،
213
30
مراقب نیش ایرتویا باشید. یکی از بدترین هاست.
rj: 1395/8/608:38:45،
44
156
خودرو قشنگی دل چسبی نیست
++++++هست
------نیست
تیام: 1395/8/608:38:54،
152
24
ایرانی جماعت هر چی سرش بیاد کمه. خود کرده را تدبیر نیست.
ریز بین: 1395/8/608:40:02،
45
159
این قصه حسین کرد چی بود گفتی
اگه نقد نداری بری ماشین خارجی از بازار بخری واسه چی زور میزنی برادر من
یه پرده پایین تر سوار شو خب مگه مجبوری
دلال: 1395/8/619:52:12،
26
28
بازار دست دوم خارجی فوق العاده خطرناک است ، مخصوصا خرید از بنگاهدار ، ومخصوصا چینی و کره ای ، فقط ژاپنی اونم از صاحب اصلی خودرو و استفاده از کارشناس مطمئن است .
pouria: 1395/8/608:41:02،
148
25
همین موارد برای من هم در شرکت نگین خودرو که متعلق به ایرتویا است افتاد در آخر هم داستر با بدنه زنگ زده می خواستند تحویل بدند که با شکایت کردن و ... مجبور شدم اصل پول خودم را بدون سود پس بگیرم.متاسفم!!برای خودم!!!برای مردمان این سرزمین که با چنین موجوداتی سروکار داریم
Napster: 1395/8/610:07:43،
34
34
من هم ثبت نام کردم. کجاش زنگ زده بود؟؟؟ از کجا فهمیدی که مشکل داره؟؟
pouria: 1395/8/611:44:09،
43
26
روی بدنه رو پولیش کرده بودند دقت کردم دیدم دونه های ریز زنگ زدگی روی بدنه است با بررسی بیشتر متوجه شدم شاشی هم زنگ زده بود.زیر ماشین و بوسترهاش مشخص بود .
خیلی بیشرفن مدل 2015 میفروشن در صورتی که مشخصه ماشین چند ساله تو بندر خوابیده
علی: 1395/8/613:09:28،
33
21
من هم دقیقاً مشکل مشابه پوریا را داشتم .
shirkooh: 1395/8/608:46:55،
140
25
بی دلیل نیست که ژاپنیها نمیان وارد بازار خودرو کشورمون بشن .(چون نمیتونن باور کنن میشه تا این حد دغلباز بود آنهم با هموطنت)
محسن: 1395/8/608:55:46،
62
17
سه سال پیش تو بازار داغی ماشین یکی پراید اسم نوشتم که بفروشم تحویل مرداد ماه بود اول که تا مهر ماه هرروز سر کارم گذاشتند و گفتند هنوز فاکتور نشده و بعد از اینکه فاکتور شد هر روز که میرفتم مدل ماشین و رنگش عوض میشد (پراید se132 سفید اسم نوشتم تبدیل شد به پراید131 sl نقره ای) دوباره تا دو ماه داشت ماشین بارگیری میشد خلاصه ماشین اواخر آذر ماه تحویل گرفتم حالا جالبه نه آنتن داشت نه ضبط نه مثلث خطر نه جعبه آچارو... بهم گفتند این چهارماه سود تعلق نمیگیره
ببینید اینه وضعیت خودرو سازی کشورمون
یا حق: 1395/8/609:13:40،
118
23
از این هم وطن عزیزم سپاسگذارم.
باید یک کاری کرد نه این که فقط نق زد.
بهترین کار در شرایط فعلی اطلاع رسانی و شفاف سازی است.
خیلی زیبا و مستند حرف زدند. من خودم میخواستم تویوتا ثبت نام کنم ولی دیگه نمیکنم.

علی: 1395/8/609:18:22،
92
33
دوست عزیز این پیش فروش تویوتا توی ایران نیست. لطفا نام یک شرکت بزرگ رو به خاطر یه مشت آغازاده مفت خور زیر سوال نبرید...

با تشکر
رضا پور : 1395/8/609:30:15،
50
24
واقعا باعث تاسف چقدر شخصیت ایرانی را از بین بردند
بی نام: 1395/8/615:07:42،
30
22
درستش این است
باعث تاسف است که ایرانیان چقدر شخصیت خودشان را پایین بردند
امین: 1395/8/609:36:42،
50
26
اینجا سرزمین علم و ادب و فرهنگ ایران است
حقوق مصرف کننده اصلان معنی نداره
مصطفی: 1395/8/609:37:02،
45
25
"اميدوار بودم برند محبوب تويوتا ديگر بلاهايي که ديگر شرکت‌ها در اين سال‌ها بر سر مشتريان ايراني مظلوم و البته ظلم‌پذير آورده‌اند، نياورد."
این کلمه ظلم پذیر رو انصافا خوب اومدی
بی نام: 1395/8/615:17:02،
35
23
کمپانی تویوتا نمایندگی خود را به چنین دلال های کلاهبرداری نمی دهد این افراد ارتباط هایی با عوامل داخلی بازار ایرا ن و دلال های بین اللملی که بیشترشان در امارات متحده عربی فعال هستند، دارند
وگرنه گرفتن نمایندگی واقعی یک شرکت معتبر خارجی شرایط قانونی دارد که یکی از آن ها عرضه تولیدات به قیمت شرکت اصلی می باشد کدام شرکت ایرانی حاضر است این قیمت ها را داخل ایران رعایت کند؟
اگر سری به سایت شرکت تویوتا یا هر شرکت بین اممللی معتبری بزنید لیست نمایندگان رسمی و قانونی اش را در همه کشورهای دارای نمایندگی با اسم و آدرس اعلام کرده است ببینید کدام شرکت معتبر ایرانی در لیست های این سایت ها وجود دارد
رضا: 1395/8/609:38:32،
53
23
با سلام خدمت هموطن گرامي
ضمن اظهار تاسف براي خودمان كه گرفتار اين دغل بازان شده ايم
سپاسگزار خواهم شد كه اين مطالب مستند را در سايت تابناك و ساير جاهايي كه اين مطالب را چاپ ميكنند به اگاهي مردم برسانيد. و همچنين در شبكه هاي مجازي انتشار دهيد، تا هموطنان با اين روش هاي كلاهبرداري آشنا شوند، ممنون از اطلاع رساني شما
محدثه: 1395/8/609:39:19،
35
34
تقصیر خودته
برو یه جای دیگه دنیا با قیمت مناسب و فوری تویوتا تخویل بگیر و سوار شواینجا ایرانه گلم
کالباس: 1395/8/609:52:45،
59
22
والا ما یه تیوولی از سانگ یانگ ثبت نام کردیم بهمن ۹۴
اونم ۱۲۰ روز کاری !
و همچنان بعد از ۸ ماه و نیم قراره تحویل بگیریم....
هی میگن هفته دیگه ایشالله دو هفته دیگه ایشالله
دزدی و حق خوری تو خون این ملت رفته
پاسخ: 1395/8/610:00:00،
28
36
داداش اول ببین کجای دنیا زندگی میکنی به همون نسبت‌ توقع داشته باش . اینجا ایران است
حسين: 1395/8/610:12:52،
29
22
واقعا جاى تاسف داره كه اينگونه سر هم وطن هاى خودمان را كلاهى بزرگ ميگذاريد و به خود و خدماتتان هم ميباليد . جدا از اينكه چرا بايد دو برابر قيمت يك ماشين به مردم ما تحميل شود تا كى اينگونه؟؟
ali: 1395/8/610:14:27،
47
29
خیلی خوب مشکلات را تشریح کرده ای من جای شما باشم همین را به ژاپنی ترجمه کرده و برای خود شرکت و حتی چند رسانه ژاپنی می فرستادم تا اونها هم پیچیدگی شرایط اینجا و ظلم این شرکت ها را درک کنند.
رضا: 1395/8/610:16:52،
45
26
من هم سال 2013 با قیمت 56 میلیون تومان کرولا ثبت نام کردم.دلار اونموقع 1980 تومن بود بعد از سه ماه گفتن با قیمت جدید میشه حدود 94 میلیون در صورتیکه وقتی نامنویسی میکنن خودرو وارد کشور شده و افزایش قیمت دلار توی قیمتش اثر نداشت. خلاصه هر کار کردم با قیمت ثبت نام شده ماشینو بهم ندادن و گفتم نمیخوام.پولمو بعد از 30 روز کاری با 700 هزار تومن سود پس دادند که هر ماشین دیگه ای ثبت نام کرده بودم 100 درصد روش رفته بود.
میثم: 1395/8/610:20:48،
57
32
بسیار عالی و مستند.
با خواندن هر بند گزارش یاد ثبت نام خودم افتادم.در پایان و پس از صرف حدود یکسال زمان و ضرر مالی متوجه شدم کار اصلی شرکت ایرتویا فروش ماشین نیست. بازی با پول مردم کسب و کار اصلی است.
مراقب نیش این شرکت باید بود.
علی: 1395/8/610:27:29،
35
23
مطلب جالبی بود و نشان از اعتماد نویسنده به رفع و رجوع یکی از عیب های اجتماعی و قانونی در کشور دارد.
انشاله همه از حق و حقوق خود دفاع کنند. ولی این قرارداد ها سال های سال است که ملت را سر کیسه می کند. کدام قرارداد حق را عادلانه رعایت می کند؟
شما پیگیر باشید ولی ذره ای امید به اصلاح نداشته باشید چون موضوع قدرت و زور است نه حق و باطل!
احمد: 1395/8/610:27:54،
32
21
پیش خرید خودرو خارجی در ایران ازبه اصطلاح شرکت های نماینده که با رانت و متاسفانه پشتیبان های دولتی و مجلسی تشکیل شده اند اشتباه اندر اشتباه است.
خرید خودرو فقط نقد از بازار، درجا ماشین رو تحویل و پول رو پرداخت میکنی. برای درصدی سود کاذب پیشنهاد شرکتهای کلاه بردار ،فریب نخورید.
hamed: 1395/8/610:30:14،
51
27
بله وقتی تب تویوتا میفته تو این مملکت. تا اسم تویوتا میاد همه تا کمر خم میشن. نتیجش میشه این. بابا این تویوتا به خدا اون تویوتا نیست. تویوتا از قیمت مناسب و خدمات نمونش تو دنیا مطرح شده. تو کشور ما افتاده دست یه عده از خدا بی خبر مردمو سرکیسه میکنن. تا زه فقط جلد تویوتا میدن دست مردم. من خودم رو 4 خریدم از ایرتویا سال 2014 مدل بیسیک. 180 پول دادم یه فرمون خریدمو یه موتور دیگه هیچی. تازه با بدبختی تحویل گرفتم. تازه رنگ به انتخاب خودشون بود. واقعا ارزش نداره.این تویوتا اون تویوتا نیست مردم
علی: 1395/8/610:31:08،
38
22
سلام
این هم شگرد کلاهبرداریشون هست دقیقا همین اتفاق تو شرکت رامک خودرو هم افتاده ثبت نام تاریخ 12/10/94 تا الان بعد از گذشت ده ماه هنوز تحویل ندادن 120 روز کاری و تکمیل وجه و آپشن های اضافه که پول اضافه دریافت کردن بابتش و مدل 2016
این شرکتها همشون با هم هماهنگ هستن برای کلاهبرداری و هیچ جایی هم نیست که بخوای شکایت کنی نه سازمان حمایت از مصرف کنندگان نه صنایع و معادن استان تهران نه بازرسی همشون پاسکاری میکنن و پاسخ گو نیستن
یعنی به عبارتی میگن غلط کردی رفتی ثبت نام کردی
حمایت: 1395/8/610:37:37،
24
32
به سازمان حمایت از مصرف کننده شکایت کن
پوریا: 1395/8/610:49:04،
36
30
در ایران هیچ ماشینی ارزش خرید نداره . من یه پراید پکیده ۸۵ دارم ۷ تومن خریدم بیشتر از این پول دادن اشتباه است . دارم ولی نمیخرم .
پریوس هم ۹۰ ملیون باید باشه که تقریبا ۲ برابر میفروشند .
حسن: 1395/8/610:55:04،
37
23
يادتون باشه ايرتويا نماينده تويوتا نيست و صرفا يك دلاله ماشينه، سال ٢٠٠٨ يه تويوتا خريدم تحويل يك هفته بعد چهار ماه با دعوا يه ماشين به من دادن پنج و هفتصد هم پول اضافه كاشين رو كه گرفتم مدلهاي ٢٠٠٩ تو بازار امده بود اين دفعه از بازار رفتم خريدم سوار شدم امدم خونه ضمنا گارانتي هم فقط شامل موتور ميشه يعني بايد موتور بسوزوني
عادل تبری: 1395/8/611:20:45،
52
22
این موضوع را به خود تویوتای ژاپن منعکس کنید حتما" جواب میگیرید تا اگه بخواهید دنبال مراجع دلسوز داخلی بگردید. سال 83 یه ماشین لباسشویی سامسونگ گرفتم یک ماه بعد بورد کامپیوترش یوخت و چون گارانتی بود تعمیرکار رسمی اومد و گفت این برد نیست باید وارد شود. مدتها سرکارم گذاشتند و یک روز به نمایندگی ومدیر عامل تماس گرفتم و گفتم اگه ظرف 24 ساعت رفع اشکال نکنید اولا یه نامه از بی مسیولیتی شما به سامسونگ میزنم و بعد ماشین لباسشویی را در میدان اصلی شهر اتش میزنم و همه خبرنگاران را مطلع و عکس و فیلم را برای سامسونگ میفرستم و دوباره داشت توجیه میکرد که گفتم توجیهات شما قابل اعتماد نیست و منتظر رفتاربعدی من باش. درست یک ساعت بعد از خونه زنگ زدند که امدند و قطعه نو گذاشتند و رفتند
خودشم: 1395/8/612:02:39،
34
25
داداش هنوز باخبر نشدی هیچ خودرو سازی نماینده رسمی نداره ایران
یه نفر: 1395/8/712:23:18،
25
18
دقیقا ... هیچ محصول خارجی در ایران نمایندگی اصلی ندارد
چند روز پیش یه پلوپز تفال خریدم که حتی نوشته های روش هم فارسی بود اما در دفترچه و آدرس نمایندگی های اصلی شرکت تمامی کشورهای دنیا نمایندگی داشت بجز ایران
این نمایندگی ها اصلی نبوده و یه شرکت من درآوردی است
ناشناس : 1395/8/611:39:14،
32
26
ازماست که بر ماست
بفرموده حضرت امیر ع (تا مظلومی از حق خود نگذرد ظالمی پدیدار نگردد)
الیاس: 1395/8/611:46:37،
29
23
مشابه همین وضعیت در ثبت نام ساندرو برای من پیش اومده!!!
پس از تکمیل وجه ، با وجود اینکه در قرارداد قید شده در زمان تحویل خودرو تکمیل وجه صورت میگیرد ، کارشناس فروش پس از دریافت وجه 30 روزکاری !! را عنوان کرد ، 30 روزی که به اون سود مشارکت تعلق نمیگیره و زمان دقیقش هم قابل محاسبه نیست !! در تماسم با شماره 096550 که به اصطلاح شماره پیگیری شکایت است ، با رفتار عجیب کارشناس مواجه شدم که " خب بله " این قانون و شرایط شرکت!!
محمد: 1395/8/611:48:09،
38
22
با سلام
به عنوان يك اصل پيش خريد هر كالا در ايران اشتباه محضه حال خودرو باشه يا خونه يا حتي واست بخوان كت و شلوار بدوزن
علی: 1395/8/808:12:36،
18
19
خانه از پای بست ویران است! اون چیزی که توصیف می‌کنن با اون چیزی که در عمل اتفاق میافته زمین تا آسمان فرق میکنه.
من برای مبل سفارش دادم گفتم اینطوری طرح و کیفیتی که دلم می‌خواد را میخرم. چرم، چوب، مواد داخلی مبل همه را گفتم از بهترینها باشه. قیمتش برام دو برابر دراومد پولشو هم از قبل گرفت مبلی را که با یک ماه تأخیر آوردند کلی ایراد داشت که دیگه کاریش هم نتونستم بکنم. برای لباس گفتم پارچه بخرم طرح و رنگی که دوست دارم را بدوزن. به یک مغازه یک پیراهن و شلوار سفارش دادم به یکی دیگه یک پیراهن و یک شلوار دیگه. پیراهن یکیشو دور انداختم و شلوار یکی دیگه رو!سنگک میخری به خاطر این که ضخامتش یکنواخت نیست نصفش خمیره نصفش سوخته! مجبوری قسمت خمیر را روی گاز دوباره بپزی تا قابل خوردن بشه!آرایشگاه میری دو هفته باید صبر کنی تا پستی بلندی ها یکنواخت بشن! ... من اگر یک نفر کارش را درست انجام بده تعجب میکنم
شرکت آریتا: 1395/8/612:01:27،
21
44
شکایت این شخص پیگیری خواهد شد
kazem: 1395/8/612:14:03،
30
20
فقط می تونم بگم خدا بهت صبر بده .من کرولا 90 روزه ثبت نام داشتم البته 2 سال پیش، حدودا بعد 6 ماه تاخیر خودرو بدستم رسید .در ضمن کلی هم از لحاظ مالی متضرر شدم .ماشین خریدن از نمایندگی کاملا اشتباه.مخصوصا تویوتا .تا 65 هزارتا که کوچیکترین مشکل فنی نداشت .در ضمن قیمت تعویض روغن و سایر چیزا تو نمایندگی خیلی گرونتره نسبت به بازار !!!
علی: 1395/8/619:57:20،
17
27
خرید از دلالان و خودروهای وارداتی دست کاری شده ، مخصوصا کره ای هایی که از امارات میان بسیار بدتر است ، در اخبار صدا و سیما اپتیمای فول وارداتی رو نشون داد که هیچ ایربگی نداشت !!!
امیر: 1395/8/612:34:15،
24
24
این شرکت ایرتویا فقط فکر سود خودشون هستن
من خودم هم این تویوتا پریوس را پیش ثبت نام کردم حتی یه مبلغی هم دادم که به حساب خودشون یه سهمیه رو داشته باشم که فردا برم تکمیل وجه کنم قرارداد هم بهم دادن و رفتم خوندمش خیلی شبهه دار بود دیگه نرفتم تکمیل وجه کنم حتی از خیر اون پیش پرداخت هم گذشتم
Napster: 1395/8/612:38:32،
24
27
من از نگین خودرو پرسیدم. میگن روز کاری معادل تعداد روزهاست بجز پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی.
محمد: 1395/8/612:55:14،
26
21
درکشوری که پول وپارتی جایگاه شاکی ومتهم روعوض میکنه سالم بودن وحلال خورهمیشه گرفتاروگرسنه خواهد بودبدان آنانکه دستشون به دهنشون میرسه صددرصد یک کارهایی کردند چون صراط مسقیم درایران همیشه تردوگرفتاره
مشتری: 1395/8/613:19:23،
27
22
تعویض روغن در شرکت ایر تویا سرسام
آور است چه برسد به فروش و خدمات
دیگر و هیچ کسی قدرت جریمه کردن این شرکت را ندارد
میلاد: 1395/8/613:38:24،
23
22
سلام
تو رو خدا یکم فکر کنین بعد یه کاری رو انجام بدین
چرا عاقل کند کاری که وا دارد پشیمانی!!!!؟؟؟؟
امين: 1395/8/614:21:56،
49
24
دوستان دقت كنيد پرشين پارس با شرگردي جديد داره اقدام به ثبت نام خودرو زير قيمت بازار ميكنه، با اعلام اينكه ماشين رو يك هفته اي تحويل شما ميده اما بعدا موقع قرارداد ميبينيد كه زده ٧ تا ١٥ روز كاري و بعد اينكه با بهانه هاي مختلف شمارو تا يك ماه معطل كردند تماس مي گيرند كه بيايد براي انصراف قرارداد چون ما با وارد كنندمون به مشكل خورديم و متاسفانه نتونستيم خودروتون رو تامين كنيم و از اونجايي كه تو قرارداد ذكر شده كه اگه شركت نتونه خودرو رو تامين كنه تا ٢٠ روز كاري مبلغ شمارو بر مي گردونه، پس از اينكه دوباره از تاريخ انصراف يك ماه (بلكه بيشتر)معطلتون كرد پول رو به شما با سود اندك بر مي گردونه( از تاريخ ثبت نام تا تحويل پولتون حدودا ٣ ماه طول ميدند) در حالي كه اين پول رو با سود بالاي ٣٦٪‏ در سال به افراد خاص تو بازار ميده و اينجوري كاسبي را انداخته
اميدوارم شما مثله من گرفتار اين مساله نشيد
علی: 1395/8/615:42:20،
33
24
امین جان از اطلاع رسانی که کردی واقعا ممنونم
محسن: 1395/8/614:32:22،
34
25
دلالی کثیف خودرو و نمایندگی های به ظاهر محترم اما دغلباز در ایران حتی برندهای خوب و خوشنام جهانی را هم خراب میکنند!
فرخ : 1395/8/615:15:31،
33
20
اقايان وزارت صنايع و سازمان حمايت از مصرف كننده مردم از دست اجحافات اين شركتهاي به اصطلاح وارد كننده به ستوه امده اند ،اين ها نه تنها نماينده رسمي خورو هاي خارجي از جمله تويوتا نييستند به بهانه پرداخت سود هاي بالاتر از بانكها مردم را قريب مي دهند و در واقع با پول مردم داد وستد ميكنند ،
اين اقايان بعد از ١٢٠ تا ١٨٠ روز كار كردن با پول مردم نامه إرسال كرده و مي گويند شركت تويوتا در تحويل خودرو تعلل ميكند بياييدانصراف دهيد و يا يك خودرو ديگر با پرداخت مبالغ بيشتر و با ٣٠ روز كاري تحويل بكيريد انهم بدون سود ،تازه معلوم نيست كه حتي باز هم به قول خود وفا كنند ،خلاصه شير تو شير عجيبي است و از اين بلبشو وبي قانوني نهايت سوءاستفاده را مي كنند،
فرزاد : 1395/8/615:25:27،
37
25
تويوتاي كمري هيبريد در اير تويا ثبت نام كردم پس از ٥ ماه مي كوبند خودرو تامين نشد بياييد انصراف دهيد اين در حالي است كه حدود ٢ ماه پيش مجددا اكهي فروش منتشر كردند براي بازهم جمع اوري پول از مردم ،همين كمري هيبريدي را با گارانتي ايرتويا در بسياري از نمايشگاههاي فروش خورو با قيمت هاي كلان به فروش مي رسانند ،احتمالا اير تويا با پول مردم خورو وارد مي كند وسپس با قيمت كلان در نمايشگاهها به فروش مي رساند و به ريش مردم هم مي خندد
علي: 1395/8/616:17:14،
27
21
دوستان عزيز لازم به ذكره كه سفارش ثبت تويوتا كرولا الان چند ماهي است كه بسته شده يعني فعلا امكان وارد كردن كرولا وجود نداره لطفا گول نمايندگي ها رو نخوريد و اين مدل رو ثبت نام نكنيد اون دوستاني هم كه قبلا ثبت نام كردن يا برن پولشون رو پس بگيرن يا ماشين شون رو عوض كنند چون تحويل تويوتا كرولايي در كار نخواهد بود
مهندس: 1395/8/620:12:53،
33
17
خدا رحمت کنه پهلوی رو
علی: 1395/8/620:28:10،
20
30
وزارت صنعت و معدن کجای این ماجراست؟! یا شاید یه وزارت جدید تو مملکت ایجاد شده بنام "وزارت ایرتویا"
جواد: 1395/8/622:54:10،
28
22
میدونی اینطوره نخر دیگه، قصور از ماست.
رضا: 1395/8/1113:09:16،
10
28
اميدوارم روزي برسه كه ما ايرانيا تو هر تصميمي كه باعث از بين رفتن عامل ظلم يا حق كشي ميشه با هم متحد بشيم. دوستمون كلمه خوبي به كار برده بود (( ظلم پذير )) اميدوارم تو هيچي ظلم پذير نباشيم. هر شركتي با كارايي از اين دست تنها چارش نخريدنه و بس چون هيچ اميدي به مسئولان عزيز شريك دزد و رفيق قافله نيست.
مهدی: 1395/8/1300:46:34،
8
20
اینا همش تقصیر دشمنه
شهاب: 1395/8/1415:35:32،
19
18
میخواستم یک چیزی در خصوص موضوعی که نوشته بودید بنویسم دیدم دوستان عزیز همه چیزی گفته بودند دیگه لازم ندیدم
اما بنظرم آمد بگویم که متاسفانه عامل تحریم ایران خارجی نیست بلکه ما خودمان خودمان را تحریم کرده ایم و اصلا کاسبی یک عده خاصی از همین موضوع هست فلذا یک دیوار فرضی دور ایران کشیده اند بفرض مثال در بازار ایران قیمت مرسدس بنز اس 500 مدل 2017 اگر باشد کمتر از 3 میلیارد تومان نیست ولی همین ماشین در نمایندگی مرکزی دبی 465 میلیون تومان با گارانتی خود مرسدس بنز هست اگر نداشتید نقد بدهید اجاره بشرط تملیک ماهیانه 3900 درهم که میشود سه میلیون و نهصد هزار تومان ما
یا همین تویوتا کمری و هوندا آکورد معضرت میخواهم مثل پشکل ریخته توی نمایندگی فستیوال سیتی دبی زیر آفتاب محوطه تحویل فوری مدل روز قیمت فول 68000 درهم یعنی حدود 67 میلیون تومان امادرمثلا نمایندگی ایران میشود 240 میلیون تحویل 120 روزه
عبد الجمال: 1395/11/512:12:16،
5
18
با سلام ،
من نیز متاسفانه یک دستگاه پریوس در مورخ ششم آذر بصورت نقدی از شعبه پل رومی خریداری کردم مهران طبق قرارداد یکماه تحویل گردد ولی تا الان هنوز دریغ از یک تماس از آزیتا .هیچ کس همه پاسخگو نیست .
علي: 1395/12/1114:08:12،
7
7
سلام
بايد به سازمان حمايت از مصرف كنندگان شكايت كنيد
جردن خيالان ارمغان غربي كوچه مهرشاد
حتما زودتر شكايت كن و هر روز هم برو اونجا
من هم همين بلا به روزم اومد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار