کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

در مورد مناقصه میدان آزادگان اعلام جرم می‌کنم

کدخبر:۲۹۱۹۸یکشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴:۱۹۱۵۲۴ بازدید

رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت گفت: از طرف این سازمان به سبب اینکه فقط 4 شرکت خارجی را می خواهند در مناقصه میدان آزادگان ...

رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت گفت: از طرف این سازمان به سبب اینکه فقط 4 شرکت خارجی را می خواهند در مناقصه میدان آزادگان شرکت دهند اعلام جرم می‌کنم.

احمد توکلی در برنامه متن و حاشیه شبکه سوم سیما در پاسخ به سئوال مجری مبنی بر اینکه آیا صحبت کردن در بحث مفاسد اقتصادی در رسانه‌ها خوب است یا بد؟ و آیا موجب یاس، ناامیدی و سیاه نمایی نمی شود ؟ افزود: نگفتن دردها باعث می شود که مبارزه با آن سخت شود .

نماینده سابق مجلس افزود: فساد در همه کشورها هست و هیچ استثنایی ندارد اما طرز برخوردها متفاوت است.

توکلی گفت: من هفته پیش نامه ای نوشتم و گفتم که توتال در آمریکا به سبب اینکه از سال 1995 تا  2004  به یک مقام نفتی ایران در بحث پارس جنوبی یک بار 16 میلیون دلار و یک بار  44 میلیون دلار رشوه داد  398/2 میلیون دلار جریمه شده است .

وی افزود: آمریکا این موضوع را رسیدگی می کند و جریمه را دریافت خواهد کرد و ما فکر می کنیم اگر این مسائل را نگوییم درست می شود در حالیکه باید بگوییم و برخورد متناسب هم داشته باشیم.

توکلی گفت: البته اگر پشت سر هم از مفاسد بگوییم اما برخورد مناسبی نکنیم طبیعی است که مردم مایوس می شوند اما نگفتن چاره کار نیست .

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی، سیاست بازی می شود ؟ گفت :  بله ، برخی افراد پشت جناح ها خود را پنهان می کنند اما می شود جناحی برخورد نکرد  سیاستمدارانی که مورد اعتماد مردم هستند باید پا به میدان بگذارند و مفاسد را بگویند  و از هیچ کسی هم نترسند.

نماینده سابق مجلس گفت : دهه  60 یکی از روسای کمیسیون پست و تلگراف و تلفن مجلس به اتفاق 4 بچه و  2 محافظش به دعوت NEC به سئول و توکیو برای تفرج رفته بودند، در حالیکه همان موقع NEC  با وزارت پست و تلگراف مشغول مذاکره بود که به او سوئیچ بفروشند .

وی افزود : معنای این سفر معلوم است و اسلام هم تاکید دارد که مسئول نباید از موقعیتش سوء استفاده کند .

توکلی در همین خصوص به موضوعی تاریخی اشاره کرد و  گفت : فردی مسئول جمع آوری زکات بود و وقتی زکات جمع آوری شده را تحویل امیرالمومنین داد مشاهده شد که چند میش هم همراه خود دارد که وقتی امام از او پرسید اینها چیست ؟ در پاسخ گفت‌ که هدیه گرفتم و امام به او گفت : اگر تو مسئول جمع آوری زکات نبودی آیا باز به تو این هدیه را می دادند؟ 
 
توکلی ادامه داد : من همان زمان در مورد آن فرد نامه ای نوشتم و مرا به خطی عمل کردن محکوم کرد و همان فرد به من گفت که چرا فلان قاضی را که به دعوت دولت پاکستان به اتفاق پسرش در کنفرانس محلی قضایی شرکت کرده است ، افشا نمی کنید؟  من گفتم در این مورد هم اسنادش را بدهید تا منتشر کنم و اگر توضیحی بود بدهد.
توکلی افزود: به طور قطع با کتمان کردن مشکلات حل نمی شود و هیچ جای دنیا هم فساد را پنهان نمی کنند .

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا مبارزه با فساد در این سال ها نتیجه بخش نبوده است  ؟ گفت :‌ ما در خصوص مفاسد اقتصادی کار کرده ایم اما در بحث مبارزه خوب کار نکرده ایم .

توکلی افزود : همان موقع که من راجع به آن شخصی که به توکیو و سئول رفته بود افشاگری کردم رئیس وقت قوه قضائیه از من خواست که فلانی مدعی شده که توکلی آبرویش را برده است .

وی گفت: من در پاسخ گفتم که ما باید کاری کنیم که این گونه افراد با فشار افکار عمومی تنبیه شوند . 

توکلی افزود : من همان موقع به رئیس وقت قوه قضائیه هشدار دادم که الان مبارزه آسان است چرا که افراد را دارند ذره ذره آلوده می کنند  و اگر ورود نکنیم مبارزه سخت می شود.

وی گفت : من سه شنبه هفته گذشته راجع به توتال و رشوه ای که داده بود، مطلبی نوشتم و گفتم که می خواهند میدان آزادگان را که  سومین میدان دنیاست و به مثابه گوشت لخم وزارت نفت محسوب می شود به توتالی بدهند که 60  میلیون دلار رشوه داده است.

توکلی افزود : چرا اصرار دارند در حالیکه ما  11 شرکت ایرانی قدرتمند در این خصوص داریم و امروز با کمال پر رویی گفته اند که ما این شرکت ها را در مناقصه راه نمی دهیم و فقط می خواهند  4 شرکت خارجی را در مناقصه شرکت دهند.

وی گفت : این اقدام غیرقانونی است و من از طرف سازمان  مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت اعلام جرم می کنم. 

توکلی افزود : حمله رسانه ها در این خصوص بسیار موثر است و باید رسانه ها وقتی من این نامه را دادم به قول معروف می ترکاندند . اما هیچ کاری نکردند .

وی گفت: مطبوعات به اندازه کافی آزاد نیستند و صدا و سیما هم وظیفه اش را انجام نمی دهد و در نتیجه شبکه فساد به قدری رشد کرده است که به فساد سیستمی رسیده ایم و مبارزه دشوار شده است .

او افزود :‌ بر اساس اسلام هم هر کسی که از بیت المال سوء استفاده کند باید سرافکنده و سرشکسته شود اما ما می گوییم که نباید آبروی فرد و خانواده برود و این طور می شود که می شنویم که فردی می گوید ما حقمان را از سفره انقلاب برداشتیم .

قوه قضاییه ضعف اطلاع رسانی دارد

رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت گفت: قوه قضاییه در اطلاع رسانی ضعف دارد و برخی اوقات کارهایی می کند که شبهات را زیاد می کند.
احمد توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر در کشور فساد سیستماتیک وجود داشته باشد پس چرا با آن مقابله نمی شود؟ افزود: فساد سیستماتیک در اقتصاد سیاسی مفهوم خاص خود را دارد.

وی گفت: دستگاه هایی که مسئول مبارزه با فساد هستند خودشان به درجاتی آلوده می شوند و ممکن است قوه قضاییه، پلیس، کمیسیون اصل 90 و بازرسی کل کشور هر کدامشان از این وضع به نحوی آسیب ببینند.

توکلی افزود: البته این به این معنا نیست که سیستم فاسد است چرا که سیستم شکاف دارد و فاسدان از درزها وارد می شوند و سوء استفاده می کنند.
وی گفت: با یک پزشک متخصصی رفاقت دارم وی دو سه سال است درگیر پرونده ای در قوه قضاییه است و او می گفت که اکثر قضات سالم هستند اما چند قاضی ناسالم سیستم را نابود کرده اند.

نماینده سابق مجلس افزود: وقتی اینطور شود اعتماد کم خواهد شد و اگر قوه قضاییه خدماتش را به موقع ارایه ندهد با مشکل مواجه می شود و مثلا باید بگوید که چرا رحیمی را بعد از پایان مسئولیتش محاکمه کرد.

توکلی گفت: اینکه دادستان اسبق تهران را محاکمه کرد کار بسیار مهم و بزرگی بود و اگرچه درباره مجازاتش حرف و حدیث زیاد است اما وقتی یک قاضی محاکمه می شود و به او می گویند صلاحیت قضاوت را ندارد مانند حکم اعدام است.

وی افزود: قوه قضاییه به موقع توضیح نمی دهد و برخی اوقات کارهایش شبهات را زیاد می کند، مثلا مهدی هاشمی می گفت که من را علنی محاکمه کنید و ما هم به اتفاق بیش از 40 نماینده مجلس نامه ای نوشتیم که این محاکمه علنی باشد، اما قوه قضاییه هیچ گاه توضیح نداد و گفتند نظر دادگاه این است جلسات غیرعلنی باشد و ما قانع نشدیم.

توکلی گفت: حتی اگر بخشی از پرونده اخلاقی باشد می توان آن بخش را غیرعلنی و بقیه را علنی برگزار کرد.
وی افزود: یکی از ضعف های قوه قضاییه این است که خدماتش برای مردم قابل درک نیست.

این نماینده سابق مجلس گفت: البته همین که فرزند یک قدرقدرت سیاستمدار محاکمه می شود بسیار خوب است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فرزاد: 1395/8/209:26:41،
97
17
این بابا یعنی توکلی هیچ کاری از دستش بر نمیاد و ماموریتش فقط سرگرم کردن مردمه.
بیست ساله داره میگه افشا میکنم اعلام جرم میکنه ال میکنم بل میکنم! استیضاح میکنم باید جوابگو باشند!
کمال: 1395/8/210:39:44،
65
12
الان خونه نشینه حوصلش سر رفته گفته یه چی بگیم که یعنی ما هم هستیما!!!!

دم مردم فهمیده تهران گرم که فرستادنشون خونه فک نکنم که حالا حالاها برگردن
استاااد: 1395/8/212:29:52،
40
15
" سياست مداراني كه مورد اعتماد مردم هستند بايد پا را به ميدان بگذارند و با فساد مبارزه كنند " !!!!!!

يكي نيست به اين بابا بگه همه كساني كه مورد اعتماد مردم هستند به زور و تهديد خانه نشينشون كردن

بقيه هم كه آزاد دارن ميخورن ... تاريخ قضاوت خواهد كرد كه چه انفاقاتي افتاده و چه مردم ترسويي هستيم ما
جکی : 1395/8/217:58:40،
17
19
چرا ازدستش نمیاد ,میلیاردها ثروت جمع کرده حالا رفته تا عمری هست چندسالی خوش بگذرونه .تا اخر عمر نوشم بگردنو بخورن دارن
م.ط: 1395/8/209:30:25،
78
13
برادر عزیز آقای احمد توکلی

پس استدعا دارم در مورد دلار با نرخ دولتی که زمان تحصیلتان در انگلیس برای خود و تمامی اعضای خانواده تان استفاده کردید شفاف سازی کنید و مانع از بهره برداریه رسانه های معاند شوید

با تشکر
بازاری: 1395/8/209:35:39،
78
12
چه کسی می تونه بر علیه توکلی وسایر برادران اعلام جرم کنه؟؟؟؟؟؟
حقیقته: 1395/8/211:09:06،
39
17
بسمه تعالی
هیشکی
نریمان: 1395/8/209:36:16،
80
24
آقای توکلی ، میشه 11 شرکت ایرانی قدرتمند در این خصوص داریم را نام ببرید ؟
یه میدان نفتی نام ببرید که شرکتهای ایرانی تونسته باشن انجامش بدهند ، از کمپرسور ، شیرین سازی ، هیپس ، ایکس مس تری ، کدام داخلی ساز هست .
مگر اینکه با آمدن خارجیها ، دست دلالهای داخلی کوتاه میشه و همه اجناس گرون که نام بردم بدون واسطه وارد میشه .
مدام از مردم مایه نذارید ، فساد را در خودتون جستجو کنید
محسن: 1395/8/209:36:57،
61
14
شما بدخواهان ايران و ايراني هر كاري دوست داريد بكنيد عليه هر كي ميخوايد اعلام جرم كنيد ولي واقعيت هميشه اينه كه كيفيت ايراني از خارجي هزاران برابر نازل تره
محمد: 1395/8/209:42:56،
66
22
اون يازده شركتي كه مي گيد براي كدوم اقا زاده يا كدام مسئوله؟ آقاي توكلي خجالت بكش حناي شما ديگه رنگ نداره!! برو عامو
ایرانی: 1395/8/210:59:57،
45
21
وی افزود: قوه قضاییه به موقع توضیح نمی دهد و ...
آقای توکلی
رئیس قوه قضائیه پسر خاله جنابعالی می باشد.
چراازایشان توضیح نمی خواهید؟
شهروند: 1395/8/211:04:35،
45
20
آقای توکلی منظورت ازشرکتهای داخلی همون هست که همه میدونیم؟؟بیاین ببینین تو دریای خزر شرکت ایران فجر با سکوی نفتی امیرکبیر چه کرده فقط خواهشا تشریف بیارین ببینین بعدازاین همه هزینه ای که شده(بالای یک میلیارددلار)ببینین به چه نتیجه ای رسیدن
224: 1395/8/211:24:45،
38
14
بازم توتال بخوره بهتر از این چینی های بی پدر و مادرن بجز بدبختی و نکبت هیچی ندارند
سعید: 1395/8/211:29:06،
34
15
سیاستمداران مورد اعتماد مردم! منظورتون چی یا کیه؟ خودتون؟ برادر من اگر آمریکا اعلام نمی کرد که شرکت توتال رو به خاطر رشوه و ارتباط با ایران 398 میلیون دلار جریمه کرده شما هیچوقت حتی مطلع نمی شدید از قضیه چه برسه به اعلام ... صداقت کجاست؟ از حدود پانزده سال قبل و با اعلام اختلاس 123 میلیاردی بانک صادرات پروسه عادی سازی ارقام درشت و دزدی برای گوش مردم شروع و کماکان ادامه داره و بنده اینجور توی بوق کردنها رو بیشتر در اون راستا میدونم تا نیت خیر
یک متخصص نفت: 1395/8/212:28:49،
25
17
این شرکتهای به اصطلاح ایرانی همه وابسته به نهادهای قدرت و شبه دولتی با کارایی و توان بسیار پایین هستند که در این سالها میلیاردها دلار پول این مملکت رو با ضعف و فساد گستردشون به هدر دادند.
پروژه 4 ساله رو به 10 تا 12 سال و با هزینه چند برابر انجام دادن که هنر نیست. شرکتهای خصوصی واقعی ایرانی باید در کنار شرکتهای بین المللی قرار بگیرند و از اونها مدیریت و تکنولوژی رو دریافت کنند، همینطور سرمایه که بهش به شدت نیاز داریم...
حرف حق: 1395/8/213:19:54،
26
17
انقدر سازمان درست كردن بااسمهاي مختلف كه ديگه اسم كم اوردن
اسم سازمانوببين
سازمان مردم نهاد ديده بان شفافيت وعدالت
خخخخخخخخخ
رامین: 1395/8/219:57:14،
11
17
اقای توکلی گیرم که حرف شما درست، اما چرا وقتی سمت دولتی دارید حرف نمیزنید؟! دوما جناب اقا مگه سران مملکت ما بصورت ضربدری همه پر عمو دختر خاله پسر دایی داماد و عروس و غیره نیستید با هم، برادر گرامی بفرمایید این مردم که شما ازش دم میزنید کجایی این دم و دستگاه هستند؟؟!! و همینطور این سازمان مردم نهاد شما، مردم دقیقا کجاش هستند و چه نقشی دارند؟؟!!مگه تمام سردمداران دولتی و نظامیی شرکتها وسازمانهایی با همین عناوین برای پسر یا دختر یا داماد خودشون راه ننداختن .. ایرانجیب لطفط تایید کن از بس از این سیاه بازیها شنیدیم دیگه خسته شدیم
خسته : 1395/8/223:53:54،
12
17
الان دو تا شرکت اروپایی قراره میدان آزادگان رو بسازن شلوغش کردی، ده سال چینی ها اون پروژه رو داشتن به اندازه یک سال کار نکردن چرا صداتون در نیومد.
راجو: 1395/8/314:51:15،
12
16
آیندگان موقع خوندن تاریخ فعلی ماها که اجداد احتمالی اونها خواهیم بود(البته اگه دوباره تاخت و تازی نشه)چه شاخی رو سرشون در می آد
و مطمئن هستم که اونها برای ما دیگه از لفظ محترمانه مردم ایران استفاده نخواهند کرد
مثلا شاید در بهترین حالت بهمون بگن : عقب افتادگان بی خیال ترسو ولی پر ادعا !

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار