کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ثروتمندان ایران چکاره هستند؟

کدخبر:۲۶۲۸۲پنجشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱:۳۲۱۲۴۶۴ بازدید

ما قرار است در این گزارش شما را با شغل هایی آشنا کنیم که فیش حقوقی ندارند اما درآمدهای عجیب و غریبشان در مخیله هیچ کدام از ...
ثروتمندان ایران چکاره هستند؟

ما قرار است در این گزارش شما را با شغل هایی آشنا کنیم که فیش حقوقی ندارند اما درآمدهای عجیب و غریبشان در مخیله هیچ کدام از ما نمی گنجد. یک روز چشم باز کردیم و دیدیم یک فیش حقوقی عجیب و غریب در شبکه های اجتماعی بازنشر می شود و بحث ها درباره اش شدت می گیرد.

واقعیت این بود که رقم فیش حقوقی به چشم خیلی از ماها آشنا نبود. اصلا فیش های نهایت دو میلیونی ما آدم های عادی کجا و حقوق ماهیانه هشتصد میلیون تومان کجا؟ در ذهن خیلی های ما این فیش حقوقی شبیه به یک شوخی بود. شوخی خنده داری که احتمالا فوتوشاپ هم می توانست در آن دخیل باشد. با همه این وهم و خیالات اما ماجرای فیش های حقوقی کم کم جدی شد و کار به افشاگری های بیشتر رسید.

حقوق های میلیاردی؛ پاداش های آنچنانی، آن هم برای کسانی که پشت میزنشینی و البته ریاست تنها ویژگی بارزشان بود. تب فیش های حقوقی آنقدر بالا گرفت که به برکناری عده ای منجر شد و البته به همین سادگی ها هم فروکش نکرد. با گذشت یک ماه از برملا شدن اولین فیش حقوقی نجومی در شبکه های اجتماعی هنوز بازار افشاگری داغ است.

هر کسی تصویر جدیدی رو می کند و پس از آن خیلی ها مجبور به پاسخ گویی می شوند و ماجرا ادامه دارد البته اشتباه نکنید! سوژه این گزارش به هیچ وجه قرار نیست به این موضوع بپردازد. احتمالا شما هم در جریان جزییات اخبار هستید، پس سعی می کنیم از تکرار مکررات به دور باشیم. ما قرار است در این گزارش، بر اساس پایان نامه دکترای یک یاز دانشجویان در ایران، شما را با شغل هایی آشنا کنیم که فیش حقوقی ندارند اما درآمدهای عجیب و غریب شان در مخیله هیچ کدام از ما نمی گنجد.

شغل های پردرآمدی که بعضی از آنها در نگاه اول خیلی ساده و پیش پا افتاده به نظر می رسند. پس این گزارش را تا انتها بخوانید و زود قضاوت نکنید.


جراحان پلاستیک در صدر

دکتر فوق تخصص جراحی پلاستیک و دکتر متخصص قلب در سال هشت میلیارد تومان درآمد دارند البته ارقامی که در این گزارش به آنها اشاره می شود متوسط درآمد سالیانه در سال 93 است.

با گذشت دو سال و با احتساب تورم، شما به راحتی متوجه می شوید که این ارقام کمی بالاتر رفته و درآمدها بیشتر شده است البته جراحی پلاستیک در ایران یک شغل پردرآمد به سحاب می آید و در دیگر کشورها این تخصص در مراتب پایین تری از درآمد پزشکان قرار گرفته است.

با این حال پزشکان فوق تخصص قلب و جراحی پلاستیک بیشترین درآمد را بر اساس دانش و تجربه و تحصیلات خود در ایران به دست می آورند البته این رقم در مقابل فیش های حقوقی منتشر شده خیلی عجیب و غریب نیست اما مبنای ما در این گزارش، شغل هایی است که از راه های قانونی و حلال کسب درآمد می کنند.


فوتبالیست ها هم از قلم نمی افتند

حدس شما کاملا درست است حتی مطمئنیم که خیلی ها در ذهن شان رتبه یک را به این شغل اختصاص می دادند اما خب واقعیت این است که فوتبالیست و مربی (البته از نوع درجه یک آن) در رتبه بعدی قرار دارند و با کسب درآمد به میلیارد در سال، جایگاه دومین شغل پردرآمد در ایران را به دست آورده اند.

گرچه نمی توان به طور کلی این موضوع را به کل فوتبالیست ها تعمیم داد اما باید قبول کنیم که درآمد سالیانه سه میلیارد تومان برای خیلی از فوتبالیست ها عادی است.

توجه داشته باشید که دیگر ورزشکاران در هیچ جای این جدول قرار ندارند و حقوق آنها به حدی نیست که بتوان آنها را جزیی از پردرآمدترین گروه ها قرار داد.


رقابت تنگاتنگ سه شغل

رتبه سوم و چهارم و پنجم در این جدول به سه شغل متفاوت از هم و جالب تعلق می گیرد. شغل هایی که هیچ قرابتی با یکدیگر ندارند.

متوسط درآمد یک دندانپزشک که فوق تخصص دارد با یک طراح لباس عروس و یک مدرس کنکور زیست شناسی به یک اندازه است.

متوسط سالیانه آنها یک میلیارد و دویست میلیون تومان است و آنها جزو پردرآمدترین افراد در ایران هستند.

جالب اینجاست که کار طراحان لباس عروس در یک دهه اخیر رونق گرفته و آنها را در گروه پردرآمدترین شغل ها قرار داده است.

با این حال باید قبول کرد که هنر طراحی لباس عروس در کنار تخصص دندانپزشکی و البته تدریس آن هم به صورت ویژه در رشته زیست شناسی سه رقیب جدی برای یکدیگر هستند.


چه کسی گفته در هنر پول نیست؟

رتبه هفتم هم باز به هنر تعلق می گیرد. البته بهتر است از فضای میلیاردی خارج شوید. در این بخش از این پایان نامه درآمد یک بازیگر درجه یک در سال، هشتصد میلیون تومان تخمین زده شده است.

جالب اینجاست که زمانی ادعا می شد در هنر هیچ پولی نیست حال آن که این روزها هنرمندان وضع به مراتب بهتری نسبت به سایر گروه ها دارند.

خیلی از بازیگران هم به خاطر حضور کوتاه خود در فیلم ها توانستند درآمد خوبی داشته باشند. آنها سوپراستارهایی هستند که می توانند گیشه را با حضورشان تسخیر کنند و البته در مقابل این کار قراردادهای گرانی هم ببندند.


تعمیرکارها را فراموش نکنید

رتبه های هشتم و نهم و دهم هم جالب اند. البته یکی از آنها ممکن است خیلی بیشتر شما را متعجب کند.

تعمیرکاران خودرو با درآمد سالیانه 600 میلیون تومان جزو 10 شغل پردرآمد در ایران هستند. تعمیرکاران که در ذهن بیشتر ما افرادی زحمتکش با دست ها و لباس های روغنی بوده اند حالا یکباره تغییر شکل می دهند.

آنها ماهیانه پنجاه میلیون درآمد دارند و با مدرسان کنکور ارشد و مهندسان و دکترهای کارخانه های صنعتی در یک رده قرار می گیرند.

جالب اینجاست که خیلی از تعمیرکارها احتمالا تحصیلات ویژه ای هم ندارند اما تخصص و مهارت دو ویژگی مهمی است که آنها را جزو پردرآمدها و هم ردیف افرادی با مدرک تحصیلی دکترا قرار داده است.


علم تا اینجا بازنده نیست

دندانپزشکان عمومی در سال، 400 میلیون درآمد دارند. تا اینجای گزارش، وزنه تحصیلات با مهارت و تخصص برابر بوده است. بیشتر پزشکان در ایران درآمد مناسبی دارند و این نشان می دهد در نبرد میان علم و ثروت، علم خیلی هم بازنده نبوده است.

پس توصیه می شود پدر و مادرها همچنان آرزو داشته باشند که فرزندان شان پزشک شوند. خدمات زیبایی دندانپزشکی هم در این سال ها رونق خوبی داشته است.

انواع و اقسام ارتودنسی ها و حالا ایمپلنت و از همه مهم تر طرح «اصلاح لبخند» به دندانپزشکان کمک کرده تا درآمد خوبی داشته باشند.

طرح اصلاح لبخند که به سفید کردن و مرتب سازی دندان ها گفته می شود به مراتب هزینه ای بیشتر از یک عمل بینی در کشور ما دارد.


خلبان ها و آرایشگران زنان در یک ردیف!

اینکه خلبان ها افراد پولداری باشند دور از ذهن نیست. یک خلبان درجه یک در سطح جهانی در سال 300 میلیون درآمد دارد.

ویژگی شغل خلبانی این است که آنها هر روز پرواز ندارند بلکه ممکن است در هفته دو الی سه پرواز داشته باشند البته شغل حساس و پرخطر خلبانی باعث شده خیلی از خلبانان از این میزان درآمد چندان هم راضی نباشند چرا که درآمد آنها با آرایشگرهای زنان و برنامه نویسان کامپیوتر در یک رده قرار می گیرد.

این سه شغل با درآمد سالانه سیصد میلیون تومان، همچنان در ایران وضع خوبی دارند البته با شدت گرفتن دوره های گریم و آرایش تخصصی، آرایشگاه های زنانه وارد فاز تازه ای شده اند.

فازی که علاوه بر داشتن پرستیژ شغلی مناسب، آنها را در رده پولدارترین ها قرار داده است.


آشپزی و پول پارو کردن

سرآشپزان حرفه ای و نویسندگان مشهور هم درآمد بدی ندارند. تقریبا ماهی بیست میلیون تومان یا در سال 250 میلیون تومان، رقمی است که برای این گروه ثبت شده است اما باز لازم است دو نکته مهم را اینجا گوشزد کنم.

نخست این که همه ارقامی که اینجا از آن یاد می کنیم بر اساس درآمد سال 93 تعیین شده است و دوم این که در مورد هر تخصص و شغل، میزان درآمد افراد «حرفه ای» مد نظر بوده.

در واقع یک بازیگر سینمای درجه یک، یک فوتبالیست حرفه ای و یک سرآشپز خاص می توانند چنین درآمدهایی داشته باشند، پس افراد درجه دو و سه هرگز نمی توانند چنین درآمدهایی داشته باشند.


نصابانی با درآمدهای آنچنانی

این بخش از گزارش احتمالا برای شما هم جالب خواهد بود. شما فکر می کنید بعد از سرآشپزهای حرفه ای و نویسندگان چه گروهی قرار دارند؟ خب ما به شما می گوییم که نصاب های ماهواره در ایران با درآمد سالانه 200 میلیون تومان به این جایگاه رسیده اند. جالب این که درآمد استادتمام دانشگاه و گوینده های حرفه ای اخبار در رده های پایین تر قرار دارد و آنها سالیانه 50 میلیون کمتر از نصابان ماهواره درآمد کسب می کنند.

اگر قرار باشد مبنای درآمد خوب را ماهیانه 10 میلیون تومان در نظر بگیریم، پزشکان عمومی آخرین قشر از این رده بندی هستند که با درآمد سالیانه 120 میلیون تومان در این جدول قرار گرفته اند.

شغل های پردرآمد در این گزارش از رصد میان 200 شغل در تهران به دست آمده است. نتایج در برخی مواقع قابل حدس و در مواقعی دیگر حیرت آور است.

این که در دو دهه گذشته خیلی از شغل هایی که در این گزارش بررسی شده اند احتمالا کار و کاسبی نداشته اند، مهم ترین چیزی است که می توانیم روی آن تمرکز کنیم و علت های آن را بررسی کنیم.

در بیست سال گذشته، نصابان ماهواره هیچ جایگاهی در این لیست نداشتند و فوتبالیست ها درآمدهای نجومی شان به این اندازه نبود.

قبول داریم که حتی درباره بعضی شغل ها هم کم لطفی شده است. مثلا در روزگاری که گران ترین بازیکن فوتبال ایران سالیانه هفت میلیون یورو درآمد دارد، «سه میلیارد» یک شوخی خنده دار است که می تواند به دیگر بازیکن ها تعلق بگیرد.

ضمن این که حتی بعضی شغل ها در همین یک سال گذشته ظهور کرده اند؛ مثلا کانال های تلگرام که از طریق تبلیغات درآمد کسب می کنند، درآمدهای حیرت انگیزی دارند.

یکی از این کانال ها ماهیانه درآمد سی میلیون تومانی هم دارد. در واقع بر این اساس فردی که در خانه نشسته و تنها از طریق بازنشر مطالب و وب گردی کسب درآمد می کند می تواند با دندانپزشکان عمومی رقابت کند و یا درآمدی به مراتب بیشتر از خلبان ها داشته باشد.

آنچه در دنیای وب می گذرد، اتفاقات عجیب و غریبی است که می تواند در پنج سال آینده، این جدول را به طرز شگفت آوری تغییر دهد!


دست از جستجو کردن بردارید

البته ممکن است شما با خواندن این گزارش حساب و کتاب کردن را شروع کنید و با ضرب و تقسیم به دنبال این باشید تا درآمد افرادی که در اطراف تان چنین شغل هایی دارند را با این گزارش مقایسه کنید.

مثلا این که در فامیل، دندانپزشکی داشته باشید و کنجکاو شوید که از حقوق ماهیانه اش برای تطبیق آن با این گزارش سر در بیاورید. ما به شما حق می دهیم که این کار را بکنید اما توصیه می کنیم اگر به مبلغی کمتر از این برخورد کردید منکر صحت گزارش ما نشوید.

بارها اشاره شد که این گزارش بر اساس یک پایان نامه دکترا نوشته شده و کسانی که در این گزارش به شغل شان اشاره شده از برترین های این حرفه ها هستند، پس صبور باشید، از پرسیدن حقوق دیگران خودداری کنید و سعی نکنید از درآمد دیگران سر در بیاورید.

در عوض به فیش های حقوقی فکر کنید که قرار است هر روز رونمایی شوند و هیجانی تازه با تحلیل هایی تازه داشته باشند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کارگر: 1395/5/2111:52:45،
323
115
در آلمان کارگران و رفتگران بیشترین حقوق را دارند!!

در ایران پرشکان ( یا بهتره بگیم تاجران سلامت مردم ) بیشترین در آمد را دارند !!!

کسایی که همه چیز براشون اهمیت داره جز جون مردم !
محمد: 1395/5/2112:42:45،
97
327
حسادت میکنی نه؟
بروبد المان دکتر!
یا پزشکان ایرانی رو تحریم کنید؛شما ملت که دست به تحریمتون خوبه؛مثل تحریم خودروساز!!!!هههه!
حسین: 1395/5/2121:12:04،
106
29
شنیدن خبر انصراف دانشجوی مهندسی برق شریف برای ادامه تحصیل در پزشکی و کسب رتبه اول تجربی توسط این جوان عزیز، حتی برای کسانی که خود را به خواب زده اند نیز نشان داد که جولانگاه بلامنازع کسب درآمد در بین تمامی اقشار تحصیل کرده بدون تردید، پزشکی می باشد.
قابل توجه به اصطلاح مدیران مملکت (و کوته فکرانی چون هاشمی وزیر بهداشت)که ارائه صرفا آمار صد من یه غاز به مردم منجر به ایجاد شان و منزلت در سایر رشته ها نشده و ملت فهیم و آینده نگر ایران، خود اشراف کافی به شرایط و تبعیض ناعدلانه مابین رشته های دانشگاهی داشته و مطمئنا جامعه مسیر تعادل خود را پیدا خواهد کرد. کما اینکه بیش از 50% دانش آموزان، هم اینک رشته تجربی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند (البته برخلاف سایر کشورهای این کره خاکی)
آرمان : 1395/5/2121:40:55،
65
36
آقاجان در هر رشته و شغلي كسي اگر بهترين باشه درآمد خوبي خواهد داشت، اون تعميركاري كه كارش خوبه ميتونه ماهي ٥٠ مليون درآمد داشته باشه، اون جراح پلاستيكي كه كارش خوبه و مريضاش راضين ميتونه سالي ٨ ميليارد درآمد داشته باشه، وگرنه ما پزشكي هم داريم كه سالي ٥٠ مليونم نميتونه در بياره چون كارش خوب نيست، همينطور براي تعميركار و مهندس و غيره...
آرمان : 1395/5/2121:49:37،
73
31
تجار رو حساب نكردينا، كسي كه چند سال پيش ٣٦٠ ميليارد تومن داد سهام كامل يه بيمه رو خريد و واسش پول خور محسوب ميشد تاجر آهن بودااا، اون جراحه كه سالي ٨ ميليارد در مياره اگه هيچي نخوره ٥٠ سال طول ميكشه سرمايش به اين پولا برسه ها، بازاريا كه فقط قيمت حجرشون ٥٠ ميليارده رو هم نگفتينا، كسايي كه ميرن تو فرشته و وليعصر يه فروشگاه ميخرن ٢٠٠ ميليارد نه پزشكن، نه دندانپزشك، نه تعميركار، نه خلبان، نه مدرس كنكور، اينا رو نگفتينااا... اونايي كه برجاي معروف تهران رو ميسازن متري ٣٠، ٤٠ مليون ميفروشن و يه حساب كتاب سراتگشتي كنين يه برجشون حدود ٢٠٠، ٣٠٠ ميليارد سرمايه هست رو نگفتينا...
يه كم احساس نميكنين رفتين سراغ ديوار كوتاها؟؟؟
آرمان : 1395/5/2121:52:14،
53
46
هيچي ديگه از فردا فحشا و ناسزاهاييه كه نثار پزشك و دندونپزشك و تعميركار و خلبان و مدرس كنكور و همه ي اين مشاغلي كه بالا راجع بهش بحث شد بشه...
خوبه يه كم چشم ديدن بهتر از خودمونو داشته باشيم و به جاي بد و بيراه گفتن به پولدارا ازشون الگو بگيريم ( البته نه از دزداشون :دي)
شهروند: 1395/5/2122:07:20،
78
35
امروز نتیجه کنکور سراسری را دادند. رتبه اول کنکور تجربی یک مهندس انصراف داده از رشته برق شریف است. صرف نظر از اینکه ایشون بر طبق علاقه این کار رو کردند یا نه با احترام به جامعه پزشکان چند نکته جالب است:
اول: هر مهندسی که این خبر رو شنید به خاطر تفاوت فاحش درآمد پزشکان و مهندسان کار ایشون رو تایید کرد و هیچ فردی نگفت حیف بود.
دوم: این به طور ضمنی نشان داد که پزشکان استعداد خاصی ندارند و یک مهندس هم اگر می‌خواست می‌توانسا پزشک شود و علاقه باعث شده سمت مهندسی بیاید.
سوم: این انصراف از رشته مهندسی برق شریف که اگه بهترین نباشه یکی از بهترین رشته های مهندسیه است و تکلیف بقیه روشن است.
چهارم: همان طور که مشهود است مهاجرت به خارج از ایران در این سالها بیشتر از سمت مهندسان نخبه بوده تا پزشکان. این زنگ خطار برای جامعه است که به طور حتم در همه سطوح به مهندسان نیاز دارد.
پنجم: کاش مسوولی در جامعه
نیما: 1395/5/2202:44:47،
50
51
شما که میگی در پزشکا همه چی براشون اهمیت داره بجز جون مردم واقعا توهینه به تمام قشر پزشکا اره یک سری هستند که فقط به فکر جیب من و تو هستن و من امیدوارم هیچ وقت راهت به بیمارستان نخوره ولی کسایی که رفتن میدونن بسیاری از پزشکان با تمام دل و جون مایه میزارن واسه مریضا و چند شبانه روز ممکنه حتی از خوابشون بزنن و کلی استرس هم داشته باشن و بسیاری از مریض ها که تعدادشون به میلیون ها نفر میرسه جونشون رو مدیونه همین افراد هستند.
فقط کمی فکر قبل از گذاشتن کامنت میتونه جلوگیری کنه از ناراحتی بسیاری از افراد!
پاسخ به تغيير رشته مهندس برق: 1395/5/2211:42:30،
54
43
١٠ سال ديگه با همين آقايي كه از رشته ي برق رفته پزشكي يه صحبت بكنيد ببينيد درآمدش چقدره بعد بشينين بگين فلان و بيسار...
١٠ سال ديگه ايشون حداقل ٣٣، ٣٤ سالشه و همچنان داره تحصيل ميكنه و درس ميخونه، احتمالا هم تخصص قبول شده (چون تواناييش رو داره ١٠٠٪‏) و داره ماهي ٧٠٠، ٨٠٠ هزار تومن حقوق رزيدنتيشو ميگيره... واااي چه پولي نههه؟؟؟
مشكل داريم آقا مشكل داريم ما مردم ايران، همه چيو نديده قبول ميكنيم، هر كسي هررر چيزي بگه رو بدون تحقيق قبول ميكنيم... واقعا تاسف آوره...
لهراسب: 1395/5/2211:48:52،
56
34
جراح پلاستیک سالانه 8 میلیارد !!؟؟
آمارتان دروغه
چون اگر 365 روز سال کار کنه
و بتونه 4 تا عمل انجام بده هر عملی 6 میلیون
به این رقم میرسه
اما طرف که 365 روز کار نمیکنه
فوقش 280روز کار کنه
تعطیلات داریم
مسافرت میرن و تفریح میرن
خیلی بشه 5 میلیارد تومنه
بعدش هم
همشون نیستن
برخیها معروف هستند مشتری دارن برخیها هم مگس میپرونن
سینا: 1395/5/2211:54:33،
43
32
بعضی از پزشکهای ایران فکر کردن جون مردم دست اونهاست
همچین با ادم صحبت میکنند ادم از رفتن به دکتر ناراحت هست
البته همه پزشکها اینطور نیستن و تعداد محدودی بد هستن ولی چون به کارشون ادامه میدن همچنان ، ادم همه پزشکها رو به اون چشم میبینه متاسفانه
لیلا: 1395/5/2212:31:30،
35
24
همه اینها با رانت به تحقق میرسد ولو اینکه شما یک کارمند ساده باشی با رانت تو ایران ثروتمند خواهی شد .
من: 1395/5/2111:53:22،
197
37
جالبه ! تو دنیا مهندس های کامپیوتر اول هستن ، واضح هم هست، چون دنیا الآن رو کامپیوتر میچرخه!
ولی تو ایران مهندس های کامپیوتر گدایی می کنن!
وحيددد: 1395/5/2112:42:19،
119
35
پولداري،ثروت،تفريح ،خودروهاي لوكس اصلا بد نيست و نوش جونش هركسي ثروت داره و حالشو ميبره چيزي كه مشكل داره اقتصاد مريض و قانونه كشور ماست كه ميشه از راه پارتي بازي،فرار مالياتي،رانت،اختلاص و دزدي پولدار شد.
كشورهاي پيشرفته به ثروتمندان خودشون افتخار ميكنن و احترام ميزارن چون ميدونن از راه درست و قانوني به ثروت رسيده
ف: 1395/5/2112:45:16،
101
33
آفرین ما که جزو هیچکدومشون نبودیم الکی رفتیم درس خوندیم مهندسی برق به اون سختی مهندسی کامپیوتر با اونهمه اهمیتی که برای دنیا داره حسابداری هم همینطور اینا هیچ اونوقت بازیگرا ب این فیلمهای آبگوشتیشون اینهمه میگیرن بازم مینالن میگن نداریم شیرینی ماجرا اینه که خلبانا هم از متخصصان ارتودونسی کمتر میگیرن دندانپزشکان عمومی که بزرگترین هنرشون عصب کشی که بعضیشونم مثل دکتر من عصب کشیشم ناقص انجام داد مجبور شدم دوباره برم عصب کشی کنم از ما باید بیشتر بگیرن ما بریم بمیریم کلا .
ساسان: 1395/5/2111:57:27،
134
64
رتبه ی اخر هم ب معلمین تعلق داره با درامد سالیانه ده میلیون تومان.
kamyar: 1395/5/2112:00:53،
65
35
معلوم نيس چطور محاسبه كرده اين درامد هارو
م: 1395/5/2112:23:48،
119
27
و صد البته شغل محترم دلالی و کارچاق کنی را فراموش کردید با در آمد نجومی
کارمند: 1395/5/2207:55:11،
64
27
و نیز مداحی
پارسا: 1395/5/2112:01:32،
97
29
به گفته آقای سعید لیلاز بخش عمده درآمدهای هزار میلیارد دلاری کشور در ده سال اخیر به جیب تنها 200 هزار خانوار رفته در حالی که ما در کشور 20 میلیون خانوار داریم ،، یعنی این اقلیت محض مثل زالو به طور انگل وار در حال غارت ثروت های مملکت هستند و فاصله طبقاتی به شکل بی سابقه ای در حال افزایش هست و قشر متوسط در حال کوچک شدن و به سمت خط فقر میل میکنند
سهراب: 1395/5/2112:01:52،
116
32
من با مدرک کارشناسی ارشد شیمی، با اختلاف فاحش در مقایسه با نصابان ماهواره در رده N ام قرار گرفتم.

من رفتم نصاب بشم

بای
محمد: 1395/5/2112:03:43،
80
57
هرکسی نان بازوش رو میخوره و درامدی که از راه حلال باشه فرقی نمیکنه از چه شغلی باشه؛
مهم این هست که هرکس راه خودش رو پیدا کنه؛
اتفاقا گزارش خوبی لود که نشان میده برای کسب ثروت راه محدود وجود نداره فرصت برای همه هست
به شرطی که ما ایرانی ها دست از غر زدن و حسادت برداریم و راه خودمون رو پیدا کنیم
آرمان : 1395/5/2121:53:29،
36
33
آففرين، بزرگترين بدبختي ما ايرانيا همين حسادتمونه...
حمید: 1395/5/2213:18:47،
38
21
محمد جان گل گفتی. دمت گرم. بهترین حرفو زدی. مهم اینه که هر کسی راه خودشو پیداکنه.
محمدزاده : 1395/5/2112:04:59،
62
41
بسيار جالب بود ايرانجيب
من شخصاً استفاده كردم
نه تنها نا اميد نشدم بلكه سعي مي كنم تلاشم رو بيشتر كنم .
نادر: 1395/5/2112:26:27،
48
33
اینا شاید درست باشن ولی یه نوع آدرس غلط دارن از فیش های نجومین ....قیمت کد جراحی پلاستیک یا هر نوع عملی یا دندانپزشکی رو چه کسی و از چه محلی پرداخت میشه .؟؟؟آرایشگر و طراح و ......اتحادیه دارن و بازرس و نرخ مصوب .!!!!!
siya: 1395/5/2112:07:23،
52
33
یعنی من رفتم بمیرم تعمیرکار ماشیننننن!!!خدایا چرا من نمیتونم این درآمدارو داشته باشم
م: 1395/5/2112:21:23،
88
44
البته تعمیرکاران بنز و بی ام دبلیو و پورشه و مازاراتی نه مکانیک پژو و پراید و پیکان
Rabolf: 1395/5/2112:09:56،
64
30
من آرایشگر زنانه رو نمیدونم ولی برنامه نویس کامپیوتری که تو ایران کار کنه فکر نمیکننم بیشتر از سالی 60 تومن در بیاره اونم افراد حرفه ای با تجربه و هوش بالا وگرنه افراد کم تجربه تر که کمتر از این حرفاس.
سالی 300 تومن میشه 85،000 دلار که تقریبا با حقوق تو امریکا برابری میکنه و برای ایران غیر ممکنه شاید حقوق امریکا رو اعلام کردن تو این گزارش
یزدان ابراهیمی: 1395/5/2112:34:53،
77
26
البته به نظرمن دلال ها بیشترین درآمدراتوایران دارند،ازدلالان محصولات کشاورزی گرفته تا موارددیگر
Saeed ss: 1395/5/2112:36:47،
57
41
مهندسای عمران هم که هیچی
محمد: 1395/5/2112:52:32،
54
37
آمارروازکجا آوردین؟ اشتباهه کاملا
Otis: 1395/5/2112:54:35،
53
29
مرجع این ادعای شما و ارقام و آمار شما چیست؟!
رضا19: 1395/5/2123:40:32،
30
22
مرجع ؟ آمار ؟ ارقام؟ اینجاست که نقش اتحادیه ها معلوم می شه . اگه دولت موافقت می کرد اتحادیه مشاغل و جود داشته باشه اونوقت می شد برنامه ریزی کرد و یکی از اهداف برنامه ریزی توضیح صحیح درامدها بود افسوس که بی برنامگی برای بعضی ها خوب درآمدی داره .
رضا: 1395/5/2211:56:45،
36
31
هیچ مرجعی وجود نداره. تا الان فکر میکردیم یه مدیر عامل بانک ماهیانه 50 میلیون درامد داره حالا میخوان برامون عادی کنن این عددارو. چجوری؟ خیلی سادست! میان میگن یه تعمیرکار 50 میلیون درامد میتونه داشته باشه. ماها باید قضاوت کنیم چی راسته چی دروغ.
پویا: 1395/5/2121:04:56،
40
34
به نظر من این افراد خاص هستند و نه شغل آنها!

افرادی هستند که اینقدر تلاش میکنند، شانس دارند و در موقعیت مناسب در مکان مناسب هستند که در هر شغلی که وارد شوند بیشترین درآمد را خواهد داشت. بسیار متخصصان قلب هستند که درآمدهایی اینچنینی ندارند!

به نظر من مهم، انسانی است که در قالب آن شغل خاص قرار گرفته. مطمئنم اگر آن فرد خاک را کیسه کرده و بفروشد، درآمدش باز هم متحیر کننده خواهد بود!!!
مردم: 1395/5/2201:29:32،
34
25
بعضی ها که در ادارات دولتی و نیمه دولتی با فیشهای نجومی هستند چی?
دانیال: 1395/5/2202:23:14،
39
31
من نصاب هستم این درامد رو هیچ نصابی نداره البته این شغل تو ایران اینجور بش نگاه میشه و انگار یه چیز ساده و پیش پا افتاده ای هست در صورتی که کار خیلی سخت پر ریسک و طاقت فرسایی هستن اونم تو این گرما و افتاب !

شما درامد Satellite Installation Technician تو امریکا رو نگاه کنی حدودا سالیانه حدود 40 هزار دلار درامد دارن انوقت تو ایران معادل دلاری 60 هزار دلار میشه در ماه کار کرد ؟؟؟

برای منی که تو کار خودم حرفه ایم و وقت خالی ندارم و حداکثر سالی 90 میلیون میتونم دارمد داشته باشم اگر صبح تا شب کار کنم .

در ضمن تو اقوام خیلی نزدیک هم فوق تخصص دندان پزشکی هم داریم تو حداکثر راندمان کاری که روزی 6 ساعت بخوابه بقیش سر پا باشه میتونه 50 میلیون در ماه درامد داشته باشه بقیش برای مالیات و ... میره نمیدونم این اعداد و ارقام رو از کجا در اوردن .
امير: 1395/5/2208:31:17،
42
52
عزيزم پزشكان بايد هم از همه بالاتر در امد داشته باشن ، موقعي كه بقيه دنبال عشق و حال بودن اينا تو اوج جوونيشون دنبال درس خوندن بودن و چه شبها كه تا صبح سرشون تو كناب نبوده ، هر كسي هم ناراضيه خودش بره ببينم عرضه داره كنكور تك رقمي بشه و بره پزشكي بخونه ؟
علی: 1395/5/2210:56:59،
50
33
دیدی که یه دانشجوی مهندسی برق .... به شما و امثال جنابعالی و در حالی که چند سال از دوران کنکورش گذشته بود اومد تو تجربی شرکت کرد و اول شد.
من موندم که چرا روتون کم نمیشه!!!
آریا: 1395/5/2213:05:19،
41
30
پزشکها بدون بکارگیری ماحصل نبوغ مهندسین هیچ کاری از دستشون برنمیاد تازه اصلا خارج از بحث حرفه ای همین اینترنتی که زندگی امثال تو بهش وابسته است یا برق،آب و گاز و تلفن و خونه و ماشین و ویلا و......همه حاصل تلاش و درایت مهندسین در اقصی نقاط دنیاست پس الکی پزشکها رو که هیچ کار خاصی ازشون برنمیاد انقدر گنده نکن.هروقت تونستید تموم امراض بشر مثل ایدز و سرطان و دیابت و.... رو درمان کنید حالا میشه در مورد ارزش کار پزشکها بحث کرد ولی الآن اصلا و ابدا
از قدیم و ندیم اونی که درک ریاضی نداشته یا بعبارت ساده تر نبوغ درک مسائل پیچیده و تمدن ساز ریاضی و فیزیک رو نداشته میرفته تجربی پس الکی مغلطه نکنید که پزشکها خیلی حالیشون میشه!!
محمد: 1395/5/2214:33:34،
32
33
اریای عزیز،خیلی از پایه های اصلی وسایل پزشکی در گذشته توسط پزشکان طراحی شده؛وسایل اولیه مربوط به تشخیص و معاینه و جراحب که با بکارگیری ان میتوان مشکل بسیاری از بیماران را کم کرد؛


در ثانی اگر هم خیلی از وسایل پزشکی را مهندسان طراحی کرده اند،چرا منتش را بر پزشکان میگذارید؟
مگر این وسایل طراحی شده این اختراعات مجانی در اختیاز پزشک و بیمارستان قرار گرفته اند؟مگر حق زحمه کافی دریافت نشده؟
این همه نبوغ ریاضی منطقش کو؟
خیلی خول طراحی کرده اید،خودتان استفاده کنید!
نگذارید پزشکان ازش استغاده کنند!
لبینم کجا را میگیرید؟ته صف بیکاری را!!!!!هههه!
رضا: 1395/5/2211:42:02،
40
28
خیلی از مطالب این نوشته با واقعیت همخوانی نداره و نوشته ای بودار است.
افشین: 1395/5/2213:13:38،
39
26
چه نتیجه ای هم آخرش گرفته. به کار کسی کاری نداشته باشیم. بزاریم هرچقدر میخوان دزدی کنن.
sadegh: 1395/5/2214:02:21،
37
34
اقا این امار از کجا دراموده؟کاملا اشتباهه وسلیقه ای بوده نه اماری.من دندانپزشکم.خیلی جون بکنم ماهی 15 تومن درمیارم.مطبم هم پرمریضه وخدا را شکر مردم ازم راضی اند.قیمت هام هم متوسطه.مواد مصرفی ومنشی وکرایه مطب و...که کم بشه شاید ده تومن ته ماه برام نمونه.چطور دندانپزشک را30 تومن حساب کردید؟هیچ کدام از همدوره ایهام هم عمرا اینقدر درنمیارن.البته راجع به بقیه مشاغل هم نظرشما را قبول ندارم.شما امارکلی جامعه را درنظر نگرفتید.شاغل این وسط یک پزشک مکانیک ارایشگر و...درامدی طبق اعداد شما داشته باشه ولی به هیچ وجه متوسط درتمدها اینقدر بالانیست
محمدرضا: 1395/5/2610:00:28،
40
26
در این وادی، غیبت نام تجار، آن‌هم تجار بازار تهران یا مجتمع‌های تجاری بزرگ، قدری عجیب است. من واقعاً نمی‌دانم در این دیار اهورایی که در اساس تهی از هرگونه تولید است و مدار مصرف بر وارد اجناس با و بدون کیفیت می‌چرخد، چگونه است که نام تجار در این میان در رده‌های بالایی به چشم نمی‌خورد.

در ثانی، بهتر بود نام محقق، مؤسسه‌ای که در آن این تحقیق صورت پذیرفته، بازۀ تحقیق و... مشخص شود تا مخاطب پیگیر بتواند مسئله را بیشتر وارسی کند.
غدیری: 1395/5/2214:17:29،
39
30
من با ارشد مهندسی فرایند توی گرمترین مناطق غرب اطراف اهواز دارم 3.2 میلیون می گیرم با وجود 5 سال سابقه. به جاش مدیران ما توی اداره زیر کولر نشستن و ده ها برابر ما پول می گیرن و وقتی میان بازدید از سایت با ما عین کارگر و نوکران شخصی شون برخورد می کنن. به هر کی می گم حقوقم اینقدره باور نمی کنه. شما هم چرندیات و شایعات رو باور نکنین. با وزیر جدید آقای زنگنه همه از مناطق عملیاتی دارن فراری می شن و به ادارات گاز و پالایش و پخش شهرستان ها و ستاد ها دارن فرار می کنن - جالبه که بر خلاف ادعاهای ایشون بوده-قصد دارم سوپرمارکت بزنم کم کم در بیام از شرکت.
سعید: 1395/5/2300:05:37،
35
32
اخی،!تجار بدبخت بیچاره رو کمک کنید
mohamad: 1395/5/2300:42:59،
44
25
تا الان فکر میکردیم یه مدیر عامل بانک ماهیانه 50 میلیون درامد داره حالا میخوان برامون عادی کنن این عددارو. چجوری؟ خیلی سادست! میان میگن یه تعمیرکار 50 میلیون درامد میتونه داشته باشه. ماها باید قضاوت کنیم چی راسته چی دروغ.
((( فلفل ))): 1395/5/2307:35:59،
39
28
ثروت مندان ايران آنهايي هستند كه قبلا در حلبي آباد قبل از انقلاب بودند وحالا به اينجا رسيده اند وآنقدر بيل زدند و كار كردند وعبادت تا به اينجا رسيدند0
سما: 1395/5/2601:41:38،
27
32
خداییش در آمد این تعمیر کارا راسته ! من چند تاشونو میشناسم چند ساله پدر پولو در آوردند ! وحشتناکه با سه کلاس سواد سانتافه نیو و خانه و زندگی خوب همه اینا تو پنج سال!؟
علی: 1395/5/2709:30:02،
35
24
همه را گفتی,الا وارد کنندگان کالا از چین رو.اونا که دست همه رو بستن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار