کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پیش‌گویی سیف از جهش اقتصادی در سال 95

کدخبر:۲۵۸۰۳شنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴:۴۸۳۶۸۱ بازدید

درحالی که هنوز بانک مرکزی نرخ رشد اقتصادی سال ۹۴ را رسماً اعلام نکرده است، ولی الله سیف رئیس کل این بانک پیش گویی کرد، نرخ رشد اقتصادی در سال ۹۵ به ...

درحالی که هنوز بانک مرکزی نرخ رشد اقتصادی سال ۹۴ را رسماً اعلام نکرده است، ولی الله سیف رئیس کل این بانک پیش گویی کرد، نرخ رشد اقتصادی در سال ۹۵ به ۵ درصد برسد.

به گزارش ایران جیب به نقل از تسنیم، ولی‌الله سیف عصر روز چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل تولید در محل استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: نظام بانکی نقشی جدی در اقتصاد مقاومتی دارد و همدلی، حلقه‌ای موثر در این بخش است.

وی با اشاره به اینکه تورم به کمتر از 10 درصد رسیده است بیان کرد: با این وجود انتقاد از دولت این است که چرا سیاست انقباضی در پیش گرفته اما در عین حال سال گذشته 30 درصد رشد نقدینگی داشتیم.


*در سال 94 با شوک شدید نفتی مواجه بودیم
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه پیش از سال 93، 8 فصل دچار رکود بودیم خاطرنشان کرد: با این حال در سال 93، 3 درصد رشد اقتصادی داشتیم.


سیف ادامه داد: در سال 94 با شوک شدید نفتی مواجه بودیم که آرامش بازار را به هم زد اما توانستیم ارزش پول ملی را حفظ کنیم در حالی که کشور شمالی ما با تزریق 85 میلیارد دلار در بازار این توازن حفظ نکرده و شاهد کاهش ارزش پول آن به نصف بودیم.


وی با بیان اینکه سال اقتصاد مقاومتی یکی از دستور کارهای نظام بانکی است خاطرنشان کرد: در 3 سال گذشته دستاورد بسیار مهمی در حوزه اقتصاد به وجود آمده و آن این است که اقتصاد ما قابل پیش‌بینی شده و این موضوع برای سرمایه‌گذاری بسیار مهم است زیرا در یک اقتصاد متزلزل و غیر قابل پیش‌بینی هیچ فردی ورود پیدا نمی‌کند.


*نشانه‌های تحرک و خروج از رکود در فصل آخر سال 94 آغاز شد
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به التهابات اقتصادی سنوات اخیر بیان کرد: در چند سال گذشته هیچکس جرأت تصمیم‌گیری نداشته اما هم‌اکنون با توجه به اینکه نشانه‌های تحرک و خروج از رکود در فصل آخر سال 94 آغاز شده پیش‌بینی این است که این میزان رشد در سال 95 به 5 درصد برسد.


سیف ادامه داد: گزارشات اقتصادی ایران از دیدگاه مجامع بین‌المللی نیز تحرکات را تائید کرده و گواه این است که اقدامات انجام شده در ایران برای بهبود وضعیت اقتصادی ارزیابی شده و منطبق با اصول است.


وی با تأکید بر اینکه اصول و مبانی اقتصاد مقاومتی مسیر تحقق رشد بالای اقتصادی در کشور است، بیان کرد: در واقع اقتصاد مقاومتی همین مقاوم کردن اقتصاد در برابر افزایش و کاهش ناگهانی قیمت نفت در بازار است.


* نظام بانکی 90 درصد بار تأمین مالی کشور را به دوش می‌کشد
رئیس کل بانک مرکزی با تائید اینکه نظام بانکی مشکل‌ دارد تصریح کرد: مشکل اصلی نظام بانکی این است که همواره توقعات بالایی از این سیستم وجود داشته و در واقع انتظار می‌رود که نظام بانکی بتواند تمام تأمین بانکی کشور را انجام دهد.


سیف ادامه داد: این در حالی است که نظام مالی ما دچار پدیده تنگنای اعتباری است و نیمی از اموال آن منجمد و غیر قابل استفاده هستند.


وی بیان کرد: قدرت اعطای تسهیلات نصف شده و نظام بانکی 90 درصد بار تأمین مالی کشور را به دوش می‌کشد.


رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در هیچ کشوری این حجم تأمین مالی بر عهده بانک نیست، تصریح کرد: در بسیاری از کشورها سهم بانک‌ها از تأمین مالی کشور 50 درصد و برای بنگاه‌های کوچک و متوسط سرمایه در گردش است.


سیف تأکید کرد: پس از این تأمین مالی بنگاه‌های بزرگ و سرمایه‌گذاری بلندمدت باید با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه انجام شده و سپرده‌گذاری در سیستم بانکی حداکثر یکساله باشد.


*سال گذشته 467 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا شد
وی افزود: با این حال در کشور ایران و به ویژه بعد از انقلاب اسلامی نظام بانکی چشم امید سرمایه‌گذار بوده و همه توقعات بر این سیستم متمرکز شده است.


رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به موضوع مصرف نشدن تمام منابع بانکی در برخی از استان‌ها خاطرنشان کرد: در صورتی که منابع بانکی در یک استان مصرف نشود در پروژه‌های دیگر استان‌ها به مصرف در می‌آید و البته باید گفت ارقام ذکر شده در مورد نسبت منابع به مصارف بانکی واقعی نیست زیرا برخی از پروژه‌های بسیار بزرگ که از مرکز تأمین مالی می‌شوند در حساب‌های استانی محاسبه نمی‌شوند.


سیف خاطرنشان کرد: از این به بعد اطلاعات مربوط به میزان سرمایه‌گذاری‌های مرکز در استان‌ها به سرپرستی شعب داده می‌شود تا محاسبات درست را انجام دهند.


وی با بیان اینکه نظام بانکی با تمام توانش سعی دارد نقش مهمی در اقتصاد ایفا کند خاطرنشان کرد: سال گذشته 467 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده که حدود 50 درصد آن موارد تمدیدی و تجدیدی از گذشته بوده است.


* 200 هزار میلیارد تومان تزریق اعتبار جدید ساماند‌زهی 7 هزار و 500 واحد کوچک و متوسط ‌
رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: در سال جدید نیز 200 هزار میلیارد تومان تزریق اعتبار جدید صورت گرفته تا 7 هزار و 500 واحد کوچک و متوسط ساماندهی شوند.


سیف بانکها را یکی از حلقه‌های فعالیت اقتصادی برشمرد و بیان کرد: اگر الزامات و اقتضائات در آنها رعایت نشود مشکلاتی برای آنها به وجود می‌آید.


وی با اشاره به مسئولیت مدیران عامل و سرپرستان شعب بانک‌ها در استان‌ها تأکید کرد: هم‌اکنون منابع بانکی بسیار محدود بوده و مسئولان باید بتوانند با انجام اقدامات کارشناسی این میزان را به بهترین نحو مورد استفاده قرار دهند.


رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در این راستا اگر واحدی مشمول دریافت تسهیلات بانکی نشود نباید جبهه بگیرد.


سیف تأکید کرد: بانک‌ها نیز در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام دهند و پروژه‌هایی با ارزش که به صورت قطع با تزریق نقدینگی و تأمین سرمایه در گردش فعالیت خود را آغاز کرده و به سوددهی می‌رسند تسهیلات لازم را اعطا کنند.


*شرایط اعطای تسهیلات‌ به واحد‌های تولیدی
وی با تأکید بر اینکه به هیچ‌وجه هیچ بانکی نباید اصول خود را زیر پا بگذارد خاطرنشان کرد: هیچ بانکی حق اعطای تسهیلاتی که گمان می‌کند امکان بازگشت آن وجود ندارد را نباید پرداخت کند.


رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: طرح‌های زودبازده که همه تبدیل به معوقات شده و روی آنها کار کارشناسی انجام نشده بود دیگر پرداخت نشده و باید به دقت ارزیابی شود که کدام پروژه‌ها تولیداتی دارند که بازار مصرف داشته و در صورت فروش علاوه بر تولید ارزش افزوده اشتغال ایجاد می‌کنند.


سیف بیان کرد: برای تسهیل این موضوع مبانی مانند چک برگشتی و مطالبات وجود داشت که البته نمی‌توان از آنها گذر کرد اما در صورت وجود موضوعات یاد شده می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد.


وی با بیان اینکه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی اعلام کرده که تنها 41 درصد واحدها مشکل مالی دارند،خاطرنشان کرد: این موضوع نشان از عملکرد مناسب کمیته عارضه‌یابی در خراسان رضوی دارد.


*اقدامات مقتضی برای پرداخت تسهیلات در دستور کار قرار گیرد
رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: تمام این واحدها باید به صورت تک به تک و بانک به بانک تقسیم شده، مشکلات آنها بررسی شود و اقدامات مقتضی برای پرداخت تسهیلات به آنها در دستور کار قرار گیرد.


سیف ادامه داد: اگر این تردید وجود دارد که یکی بنگاه امکان خلق ارزش را دارد یا خیر باید دلایل کارشناسی به بانک‌ها ارائه داده شده و تمام آنها موظف به پرداخت تسهیلات به واحدهای دارای توجیه اقتصادی هستند.


وی با تأکید بر اینکه هر خط تولید یک دوره حیات دارد، تصریح کرد: برخی از صاحبان صنایع با انجان نوآوری طول عمر خط تولید و بهره‌وری اقتصادی آن را افزایش داده و واحد خود را از ورشکستگی نجات می‌دهند اما باید گفت ورشکستگی هر واحد همیشه مشکل نیست زیرا برخی از تولیدات از توجیه اقتصادی و یا ذائقه بازار مصرف خارج شده است.


*سیف وضعیت اقتصادی سال 95 را همراه با جهش پیش‌بینی کرد
رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه بانکی تسهیلات اعطا نکند سودآوری ندارد، بیان کرد: نگهداری منابع در بانک هزینه‌زا بوده و باید به سرعت آن را مصرف کرد و در سال 95 با توجه به حساسیت‌های موجود و تأکید مقام معظم رهبری به موضوع اقتصاد مقاومتی انتظار بهترین عملکرد را از تمام بانک‌های عامل داریم.


سیف وضعیت اقتصادی سال 95 را همراه با جهش پیش‌بینی کرد و افزود: اقتصاد موضوع نخست و اولویت اول در این سال بوده و بانک‌ها هم باید با تمام وجود در این راستا بکوشند.


وی تصریح کرد: هر اقدامی از طرف بانکهای عامل انجام شود که دلیل بر نبود درک متقابل و یا همکاری کردن بانک‌ها باشد باید به سرعت توسط استانداران گزارش شده تا مراتب مورد پیگیری قرار بگیرد.


رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: اگر کارگروه رفع موانع تولید به این نتیجه برسد که باید به واحدی تسهیلات اعطا شود اما بانک از پرداخت آن امتناع کند حتماً احساس وظیفه کرده و برای رفع مشکل ورود پیدا می‌کنیم.


*برخی از بانک‌ها در تمرکز اختیارات در تهران افراط می‌کنند
سیف در توضیح درخواست رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی مبنی بر حمایت مالی از صنایع بزرگ خراسان رضوی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در واحدهای بزرگ باید به صورت جداگانه بررسی شوند که کارشناسی برخی از آنها در سطح توانمندی استان نبوده و برای تفویض اختیار نیز باید بتوان توان کارشناسی استان را افزایش داد که در بسیاری از موارد مقدور نیست.


وی با تأکید بر اینکه برخی از بانک‌ها در تمرکز اختیارات در تهران افراط می‌کنند، اذعان کرد: با اینکه این موضوع یک مسئله داخلی است اما بانک مرکزی می‌تواند به آنها توصیه کند که برخی از روندها را تسریع کنند.


رئیس کل بانک مرکزی افزود: پروژه‌هایی که دارای شرایط و اقتضائات لازم باشند اما بانک از پرداخت تسهیلات به آنها امتناع کند باید حداکثر ظرف 2 هفته به تهران ارسال و پاسخ آنها را دریافت کنند و در صورت لزوم بانک‌های عامل به علت همکاری نامناسب مجازات می‌شوند اما باید در نظر داشت کار کارشناسی پروژه‌های بزرگ زمان زیادی نیاز دارد اما در صورت حصول نتیجه زمان پرداخت آن کوتاه است.


*به هیچ وجه سود بانکی بالای 10 درصد برای صنعت توجیه ندارد
سیف با تأکید بر اینکه به هیچ وجه سود بانکی بالای 10 درصد برای صنعت توجیه ندارد، تصریح کرد: اما باید در نظر داشت که هم‌اکنون نظام بانکی با مشکلاتی مانند وجود 40 تا 50 درصد دارایی بدون بازده و بازار آشفته روبه‌رو است.


وی در ارتباط با مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بیان کرد:‌ این رقبای غیرحرفه‌ای با پرداخت‌های بدون حساب و کتاب سود مشکلات و چالش‌هایی برای بانک‌ها به وجود آوردند زیرا برخی از آنها با پرداخت تا 35 درصد سود به سپرده‌ها منابع مالی بانک‌های مجاز را جذب کرده و سبب به وجود آمدن بی‌تعادلی در ساختار نرخ‌های تسهیلات شدند.


رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: با اقدامات انجام شده سعی بر این است که به مرور التهابات این حوزه کاهش یافته و هم‌اکنون با توجه به افزایش منابع بانکی و بهبود وضعیت اقتصادی نرخ تسهیلات 15 و 18 درصد اعلام شده است.


*تعهدی برای وجود نرخ سود دستوری در بانک‌ها وجود ندارد
سیف با بیان اینکه تخلفاتی در نظام بانکی وجود دارد بیان کرد: بازرس‌های بانک مرکزی در حال انجام امور مربوطه بوده و در صورت پیدا کردن موارد خلاف قانون مجازات‌هایی در نظر گرفته می‌شود که شیوه‌های آنها نسبت به سابق مؤثرتر است.


وی افزود: همچنین بانک مرکزی به بازار بین بانکی نظارت داشته و سود آن را از حدود 27 درصد به 16 تا 17 درصد رسانده و با نبود تعادل در حال فروکش کردن است.


رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تعهدی برای وجود نرخ دستوری در بانک‌ها وجود ندارد خاطرنشان کرد: در واقع نرخ سود بانکی با توجه به وضعیت بازار مشخص می‌شود.


سیف افزود: نرخ سود بانکی 18 و 16 درصد کنونی نیز قابل قبول نیست و باید با اختلاف 2 تا 3 درصدی با تورم متعادل شود.
وی با اشاره به وضعیت موجود در فضای بین‌المللی خاطرنشان کرد: این وضعیت هم‌اکنون کاملاً متحول شده و ارتباطات کارگزاری به صورت جدی شکل گرفته است.


رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: هم‌اکنون 470 ارتباط با کارگزاری‌های مختلف داریم که روند کار آنها هر روز عادی‌تر می‌شود.


سیف با بیان اینکه بانک‌های اروپایی به تدریج تمایل به همکاری با بانک‌های ایرانی پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: بانک‌های آلمانی نگاهشان تغییر کرده و فضا به سمت بهبود پیش می‌رود.


*آینده نزدیک شاهد حضور اروپایی‌ها برای خدمات‌رسانی به بانک‌های ایرانی خواهیم بود‌
وی با بیان اینکه سابق بر این ارتباطات مناسبی با بانک‌های اروپایی داشتیم، اظهار داشت: اما از تمام این ارتباطات تنها 10 درصد آن مورد استفاده قرار می‌گرفت و بازگشت به این وضعیت اصلا دور نبوده و در آینده نزدیک شاهد هستیم که اروپایی‌ها برای خدمات‌رسانی به بانک‌های ایرانی وارد عمل می‌شوند.


رئیس کل بانک مرکزی یکسان‌سازی نرخ ارز یکی از دستور کارهای نظام بانکی در سال 95 دانست و بیان کرد: در هفته آینده بر‌اساس نرخ ارز آزاد به بانک‌ها مجوز فعالیت داده می‌شود و صادرکنندگان می‌‌توانند ارزهای حاصل از صادرات خود را به نظام بانکی تحویل دهند.


سیف با اشاره به پیشرفت سیستم‌های بانکی خاطرنشان کرد: در 3 ماهه نخست سال 95 در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته 44 درصد رشد میزان اعطای تسهیلات را شاهد بوده‌ایم و باید گفت که 90 درصد این دستاوردها به علت انضباط پولی و مالی است که دولت برای نظام بانکی گذاشته است.


وی با تأکید بر اینکه برخی اوقات استثنائات بیش از حدی برای بدحسابی‌ها در نظام بانکی گذاشته می‌شود، اظهار داشت: نظام اقتصادی به گونه‌ای است که هر دو طرف باید یکدیگر را درک کنند به این معنی که هم بانک باید تولید را درک کند و هم تولید بانک را.


*افزایش پلکانی جرایم تسهیلات بانکی مشکلاتی را برای واحدهای تولیدی به وجود آورده بود
رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در برخی از بانک‌ها مشاهده شده که برای دریافت وثایق افراط شده که در مورد تولید این دیدگاه باید متعادل شود.


سیف در ارتباط با نحوه عملکرد صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بیان کرد: این صندوق برای حمایت از صنایع کوچک تشکیل شده اما نباید استفاده از آن به حدی برسد که برای ضمانت‌نامه‌های صادره از آن توان پاسخگویی وجود نداشته باشد.


وی با بیان اینکه افزایش پلکانی جرایم تسهیلات بانکی مشکلاتی را برای واحدهای تولیدی به وجود آورده بود خاطرنشان کرد: این نرخ هم‌اکنون به صورت ثابت با رقم 6 درصد محاسبه شده و در صورتی که بانکی پیش از این مقدار را از مشتری دریافت کند مرتکب تخلف شده است؛ علاوه بر این زمانی که فردی بدهی خود را تقسیط می‌کند شامل این 6 درصد جریمه نمی‌شود.


رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: اگر واحدی علائم ورشکستگی داشته باشد و بانکی به آن تسهیلات پرداخت کند حتی اگر وثیقه‌ای برای پرداخت تسهیلات داده باشد ابزارهای گرفتن مطالبات از بانک سلب می‌شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

نخ: 1395/5/911:46:59،
91
38
میگن املا ننوشته غلط نداره/ نرخ تورم رو آقایان ادعا میکنن پایین آوردن ؟ اما چیزی که نمیگن اینکه به قیمتی؟ من به شما میگم به قیمت تعطیل کردن اکثر کارخانه ها و مرکز دیگر اقتصادی ؟
007: 1395/5/916:08:35،
63
38
حرفهای خنده داری زده
یکسال باید به اینجور حرفها گوش کنیم
حقگو: 1395/5/916:29:06،
56
42
وقتی اینهمه کارخونه تعطیل شدن اینهمه کارگر تعدیل شدن تازه اینا شاغلین بیکار شده هستن خود بیکاران فارغ التحصیل که بحثشون جداست فقط ظرف همین دوسال بخاطر واردات بیش از حد چقدر واحدهای تولدی به مشکل خوردن با این وضع چطور رشد اقتصادی رو میتونن پیش بینی کنن
علی: 1395/5/916:29:07،
67
33
مطمن باشید اگر اقای روحانی اصولگرا دوره بعد رای بیاورد همین سیف و طیب نیا دلار تا 5000 تومان افزایش می دهد و زندگی و اقتصاد و سرمایه مردم را نابود خواهد کرد....ایشان بدترین ریس بانک مرکزی تاریخ ایران است که سه سال است تنها دغدغه اش افزایش قیمت دلار به نفع اطرافیان خود در اتاق بازرگانی بوده و فشار گرانبی بر مردم با وجود رفع تحریمها و کاهش سود بانکی به نفع جیب بانکها و به ضرر مردم است و افزایش رهن و اجاره است....همان بلای که احمدی نژاد دور دوم بر سر مردم و کشور اورد روحانی اصولگرا خواهد اورد.....اصلاح طلبان بزرگترین اشتباه را کردند از یک اصولگرا حمایت کردند....
بهزاد تحریم: 1395/5/916:59:10،
49
35
جهش اقتصادی از نظر دزدی و رانت.
delaram: 1395/5/918:46:50،
38
29
آقای سیف طوری از وضعیت بانکها حرف میزنه که انگار بانکها بی چیز وگدا شدند واینکه پنجاه درصد درآمد بانکها منجمد شده باید به حال وروز بانکها گریه کرد در حالیکه درآمد بانکها همون خون دل اقشار کم درآمد ست که تحت عنوانهای مختلف مثل بهره تسهیلات که گاهی او قات به پنجاه درصد میرسیده وهمینطور مصادره اموال اعم از منقولات وغیر منقولات بوده .آقای سیف به خوبی میدونه که بانکها ارث پدری نداشتند که حالا میلیاردها دلار صاحب مال ومنال شدند واگر هم نمی تونند مثل گذشته در آمد داشته باشند چشم حریص مفتخوران یقه سفید به سفره رنگین بانکها خیره شده !
جواد: 1395/5/919:32:17،
45
35
چهار تا چرخ باد میزدم میپرسیدم چقدر میشه؟ میگفتند برو صلوات بفرست، الان چرخی 1000 تومن میگیرن ، میشه بفرمایید تورمش چند در صد میشه ! حتما 9 درصد!!
فرزاد: 1395/5/1015:01:29،
35
31
"سیف ادامه داد: این در حالی است که نظام مالی ما دچار پدیده تنگنای اعتباری است و نیمی از اموال آن منجمد و غیر قابل استفاده هستند."

دقیقا بخاطر همینه که من میگم تمام مدیران بانکی ایران بعد از انقلاب رو باید به دادگاه کشوند.اینا با تصمیماتشون به سبک مدیریت بقالی کشور رو به ورشکستگی کشوندن.نصف املاک کشور بنام این بانکاست.حالا میخوان چکارش کنن؟بقدر ارزن هم ارزش ندارن.کو خریدار.
علی: 1395/5/911:48:42،
87
39
بابا این نور برجام چشممون رو کور کرد توروخدا دست از سر ملت بردارین
tomi: 1395/5/911:53:31،
93
30
با همین پیشگویی ها و پیش بینی و دروغگویی ها به این فلاکت افتادیم
عباس: 1395/5/923:01:48،
37
35
100 رحمت به پینوکیو
ایران: 1395/5/911:59:11،
80
26

جناب آقای سیف،
انتخابات نزدیکه وجهت گرفتن آراء مردم همیشه درصحنه!!! خیلی مطالب شیرین!!! که خودتان هم اعتقادی به انجامش نداریدویاتوانایی آنراندارید خواهیدگفت!!!
ممکنه نقش خودتان رادرانتصاب مدیران متخلف رانیزبیان بفرمایید!؟!!!
بابک: 1395/5/912:04:01،
86
26
چقدر حرف زدی!!!
فکر کنم وقتت خیلی آزاد باشه!!!
از قدیم گفتن دو صد گفته چون نیم کردار نیست.
چهل ساله فقط حرف حرف حرف و در عمل مردم فقیر تر.
حبیب: 1395/5/912:12:32،
72
36
چجوری بانکای متخلف رو مجازات میکنید یه کم بگید ما هم بخندیم
ممل: 1395/5/912:26:52،
56
33
یه چیزی گفته شما خیلی اهمیت نده
صادق: 1395/5/912:36:36،
36
60
آقای سیف اگر میخوای واقعا رشد اقتصادی به 5 درصد برسه دوتا کار را به نظر من انجام بده:
1- دلار را گران کنید با اینکار تولید و صادرات رونق میگیره.
2- وام مسکن را افزایش و اقساطش را کم کنید، با رونق مسکن همه بخش های اقتصادی درگیر و رونق میگره.
محمد: 1395/5/916:26:26،
50
38
صادق جان به نظر من شما یه کار انجام بده.
از بنگاه معاملات املاک بکش بیرون برادر من. دوران ملک توی این مملکت داره به آخر خودش نزدیک میشه و از 10 - 15 سال دیگه رو به افوله. کار آینده داری نیست. تا جوانی یه فکری به حال خودت بکن.
جبار سینک: 1395/5/917:16:38،
41
30
اگه با سوادی سوال منو درست جواب بده:

پیشنهاد دادی که دلار رو دوباره گران کنن تا تولید و صادرات رونق بگیره درست؟
خوب حالا همین خودت به من جواب بده وقتی دلار 1000 تومنی شد 3500 تومن کدوم تولید و کدوم صادرات رونق گرفت؟
سوال خیلی خیلی ساده هست
قانعم کن تا قانع بشم
یا قانع شو تا در جهالت عمرت تلف نشه و تو مسیر درست باشی
منتظر جوابت هستم
صادق: 1395/5/1010:29:49،
32
35
پاسخ به جناب جبارسینک
قیمت دلار از سال 1380 حدود 900 تومان وتا سال 1390 حدود 1000 تومان ثابت مانده بود، در حالی که در کشور هرسال افزایش نقدینگی و تورم را شاهد بودیم اما نرخ دلار تقریبا ثابت بود به گونه ای که بنده خاطر هست در سال 1383 نقدینگی کشور 70000میلیارد تومان بود ولی در سال 1390 به حدود 400000میلیارد تومان رسید(یعنی حدود 7 برابر افزایش).
ولی به پشتوانه درامدهای نفتی قیمت دلار ثابت مانده بود.
تولید کنندگان داخلی به دلیل افزایش سالانه هزینه هاشون نظیر افزایش دستمزد،افزایش قیمت مواداولیه و کلا تورم داخلی،قیمت تمام شده محصولاتشان افزایش پیدا می کرد. اما در مقابل کالای مشابه خارجی چون تورم کمی داشت و از آن طرف نرخ دلار ثابت مانده بود در نتیجه قیمتش سالانه در کشور ما به نوعی کاهش پیدا می کرد(چون هرسال درآمد مردم 15% افزایش پیدا می کرد و کالای خارجی هم قیمتش تقریبا ثابت بود.)
در ادامه...
صادق: 1395/5/1010:39:45،
32
40
در ادامه...
در نتیجه روز به روز تولید کنندگان داخلی رو به ورشکستگی بودند.
وقتی که دلار در سال 91 از 1000 به 3500 کوچ کرد که نیمچه رمقی تولید داخل گرفته و مطمئن باشد اگر دلار به قیمت ارزش واقعی اش بازگردد بسیاری از صنایعی که الان نیمه تعطیل و یا تعطیل هستند جان دوباره می گیرند.
و می تونند صادرات خوبی هم داشته باشند چون قیمت محصولشان در خارج ارزان تر میشه و توان رقابت پیدا می کنند.
این شیوه در چین و ترکیه و... به کرات اجرا شده و جوابم داده، نمونه اش همین پارسال در چین دولتش ارزش یوان را کاهش داد تا صادراتش رونق بگیره.
با تشکر از صبر و حوصله تان
بازم سوالی باشه من در خدمتم

محمدرضا: 1395/5/912:39:00،
73
38
همه جای دنیا رئیس بانک مرکزی اینقدر حرف میزنه؟!
عماد: 1395/5/917:32:29،
32
25
دستم خورد منفي شد
شرکت نظم نیرو: 1395/5/912:42:16،
42
48
با سلام. سال آینده، سال خوبی برای اقتصاد ایران خواهد بود. هر کشوری دوران رکودی دارد اما بعد از آن دوران شکوفایی و بازسازی اقتصاد است. مثلا در دوران رکود برخی کارخانجات که توان رقابت ندارند و کیفیت لازم را ندارند حذف میشوند اما این نگران کننده نیست چون کارخانجات بزرگ و هدفمند پس از گذر از این شرایط واکسینه خواهند شد. یعنی دوران رکود میتواند تا حدودی مفید باشه. به هر حال آرزوی گروه ما آبادانی ایران و شادی هر ایرانی است. موفق باشید
amir: 1395/5/912:44:55،
52
25
پس ارزش ریال کی میاد بالا اقای به اصطلاح رییس....؟/!!
تورم: 1395/5/912:47:47،
36
37
باشه بهش ميگم
سالى كه نكوست از بهارش پيداست
احمد : 1395/5/913:00:49،
41
33
بایستی بگه شوکه عظیم در بد بخت تر شدن مردم..........
pi: 1395/5/913:04:22،
45
35
محسوس نیست عزیزم. اینایی که میگی محسوس نیست که هیچ از هر تاجرو کاسب و ملاک و بساز بفروش و معلم و کارمند و بازنشسته و.....که می پرسی همه میگن اوضاع به بدترین حالت ممکن در 4 سال گذشته نزدیک شده. رفاه عمومی به حداقل رسیده، مردم یعنی همون 90 درصد قشر کم پول جامعه دارن روز و به شب میرسونن.
سعید: 1395/5/913:05:53،
43
30
رئسای بانک مرکزی کشورهای توسعه یافته دنیا انقدر حرف نمیزنن که این سیف میزنه.هر دو سه روز یه مصاحبه چه خبره عامووو اگه کار بلدی و میخای کار کنی لازم نیس گوش فلکو کر کنی بی صروصدا هم میتونی.
آرش66: 1395/5/913:11:59،
44
27
"پیش‌گویی سیف از جهش اقتصادی در سال 95 "
نزدیک به نیمی از سال 95 گذشته و هیچ اتفاق مثبتی در عرصه ی اقتصاد نیفتاده. بنده با جرأت و اطمینان عرض می کنم که تا پایان سال هم هیچ اتفاق مهم و مثبتی رخ نخواهد داد تا زمانی که ارزش برابری ریال در برابر دلار کمتر از دو هزار تومن نشده باشد.
سافی: 1395/5/913:15:15،
41
33
قیمت مرغت که خوب جهش کرده همینجوری اگر همه چی جهش داشته باشه ما رکورد میزنیم. واقعا شما دولتمردان آیا عاجز از کنترل قیمت در این مرزو بوم هستید؟؟؟؟ حق دارین چون کودتاچیان بیخ گوشتون هستند و هر جا که خلاف میل و ذوقشون عمل کنید در هر زمانی که اراده کنند همین 5 درصد نقش خیمه شب بازی رو هم ازتون میگیرن.
نادر: 1395/5/913:35:49،
41
33
نستراداموس نتونس درست پيشگويي كنه حالا پيشگويي اقاي سيف هم ميبينيم
محمد: 1395/5/913:36:48،
47
30
آمارسازی شاخ و دم نداره. وقتی همه چیز منجمله روغن و گوشت و برنج و ... در حال گرون شدنه ولی تورم تک رقمی, مملکت توی رکود هم رشد اقتصادی 5 درصدی داره !!!
خوزستانی: 1395/5/913:39:37،
48
29
حاضر قسم بخورم که تورم زیر 20 درصد نیست
طاقزاده : 1395/5/913:48:22،
30
32
آهای آمارهای واقعی، چراصداتون درنمیاد
بهزاد: 1395/5/914:12:57،
50
32
آقای سیف 1 سوال: جیباتون کی پر میشه؟ ...
تقی: 1395/5/914:24:03،
42
28
این بابا غیر از گرون کردن دلار کار دیگه هم بلده ؟
امیر: 1395/5/914:28:53،
51
31
چیزی که ما نداریم آمار قابل اعتماد!!
آروند: 1395/5/914:30:51،
52
46
فعلا که جهش توی فساد مالی ادارات داشتیم
hamed: 1395/5/914:33:58،
41
30
ملت به خودتون نگیرید چون ما اصلن جزو محاسباتش نیستیم جهش اقتصادی خودشو میگه
شاپور: 1395/5/914:35:16،
41
34
1- تک نرخی شدن ارز 2- ارتباط بانکداری ایران با سیستم بانکی بین المللی برای کشور از نان شب هم واجب تره پیشگویی نکنید و شعار ندهید
کارمند: 1395/5/914:44:55،
49
23
اقتصاد فرآیندی است پویا که شامل عرضه و تقاضا و مکانیسم های خود می باشد
آقای سیف چیزی به عنوان اقتصاد مقاومتی وجود ندارد . سیاست انقباضی شما در خصوص جلوگیری از جریان مالی باعث ثبت آمار کاهش تورم شده است ولی واقعا تورم کاهش نیافته است با تغییر سیاست کشور از انقباضی به حالت عادی تورم ایران همان 40 درصد سابق است
بنابراین لطفا ملت را چیزی فرض نکنید
امید: 1395/5/914:48:02،
30
31
ان شالله همین طوره که آقای سیف میگن
رضا: 1395/5/915:20:33،
55
31
آقای سیف فکر کردن همه ملت ایران ......ند.نه برادر شما دلار 2435 تومان رو تحویل گرفتین وامروز ارز دولتی 3096 تومان است یعنی بیش از 30 درصد کاهش ارزش پول ملی در عرض 3 سال که هنوز هم ادامه داره و هدف شما از یکسان سازی نرخ ارز رسوندن اون به قیمت بازار آزاده یعن حدود 45 درصد کاهش ارزش پول.اعدادی هم که برای تورم اعلام میشه فقط در خصوص مسکن درسته اونم بدلیل رکود تو این بخشه که جو روانی بازار پس از انتخابات باعث اون شده نه تلاشهای جنابعالی و دوستانتون با حقوقهای چند صد میلیونی؟!
رضا: 1395/5/915:23:24،
48
34
بله تورم تک رقمی و...
خجالت بکش از سنت.
تویکی باید راجع به خودت پیش بینی کنه اونوقت توراجع به اقتصاد که هیچی ازش نمیدونی پیش بینی میکنی؟!
بي طرف: 1395/5/915:29:53،
46
34
قبلا هم پيش گويي کرده بود که تا بهمن همه سپرده گذاران ثامن الحجج به پولشون مي رسن
براي همين مثلا از اموال سپرده گذاران صيانت کرد
بعدش هم يه اقرارنامه گرفته و پيش گويي کرده تا يکسال ديگه تا سقف 100 ميليون به پولشون مي رسن

قبلا هم پيش گويي کرده بود که کف قيمت دلار 3000 تومنه
کافيه يا باز از پيش گويي هاي اين آقا بنويسم؟
شفتل هنگ: 1395/5/915:32:50،
45
33
سال تموم شده عموجون!پاشو از خواب
مجید: 1395/5/915:39:06،
55
28
سيف و امثال سيف اگه پیشگوییهاشون درست از آب در ميومد که وضع مملکت اینجوری رو به زوال نبود
الباس: 1395/5/916:00:17،
50
28
ایشون از همین الان جز مهره های سوخته است....اقتصاد دستوری جواب نمیده عزیز دل برادر....هدف دلار ۳۹۰۰......اگر این عدد تا ۳ماه دیگه رویت شد کیش,و مات هستند ایشون....نگین نگفتی
majid: 1395/5/916:41:46،
33
41
اصل برجام که باید اتفاق میافتاد اما استفاده از این موقعیت با این همه مشکلات ریشه ای کار بزرگی هستش تا جایی مجبور به پیشرفت در زمینه های مختلف در کشور هستند و جایی که مجبور نشن همچنان مقاومت میکنن و مشکلات باقی میمونه .الان چاره ای جز رفع قسمتی از فساد و پولشویی و نظم در نظام بانکی و توسعه صنعت نیستند در غیر این صورت این برجام هم گره گشا نخواهد بود
امار واقعی: 1395/5/917:25:41،
31
37
ملت فقط یه امار واقعی از قیمت مرغ بدم که بنده تا 4 ماه پیش مرغ بسته بندی 1800 گرمی رو از شهروند حدود 17000 تومن خریدم و هم اکنون پس از گذشت چهار ماه همین رو 10 هزار تومن گرون تر به قیمت 26890 تومن مارک ارین پروتئین خریدم
بنظرتون چند درصد تورم کرده این اقلام ؟؟؟؟؟
مرغ یه شبه 10 هزار تومن کشیدن روش وای به حال چیزای دیگه
راستی سانتافه 200 میلیونی شده 240 میلیون
فعلا همه چی گرون شده فقط مسکن نشده اونم بخاطر بی ارزشی و هرج مرج اقتصادی صرفه نداره نه بورس نه مسکن
اگر هم خواستی از وسط همه چی رو از وسط نصف و نابود کنی به احمدی نژاد رای بدید راحت .. تیر خلاص خخخخخخخخ
وحید@@@@: 1395/5/917:47:45،
33
28
این آقا قبلا هم پیشگویی کرده بود که ارز تا خرداد 94 تک نرخی میشه.
بنده خدا: 1395/5/1001:04:51،
30
33
اینو و روحانی و نوبخت دروغ گو ترین ادمایی هستن که تا حالا دیدم....هر چی گفتن برعکس در اومده.........
کاربر: 1395/5/1009:46:19،
31
37
بخونین رشد دلاری ، بشنوین رشد بدبختی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار