کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مقرون به صرفه‌ترین بسته‌های اینترنت موبایل

کدخبر:۲۵۱۱۸دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۱:۵۳۴۴۶۶ بازدید

شمار افرادی که از بسته‌های مختلف اینترنت موبایل استفاده می‌کنند طی سال‌های گذشته رشدی چشم‌گیری داشته و به همین دلیل شناسایی ...

شمار افرادی که از بسته‌های مختلف اینترنت موبایل استفاده می‌کنند طی سال‌های گذشته رشدی چشم‌گیری داشته و به همین دلیل شناسایی بسته‌هایی که مقرون به صرفه‌تر است می‌تواند در مدیریت هزینه‌های کاربران نقش مهمی داشته باشد.

استفاده از هر کیلوبایت داده همراه یا اینترنت موبایل بر اساس تعرفه‌های مصوب در سیم‌کارت‌های دائمی هزینه‌ای تا سقف نیم ریال و در سیم‌کارت‌های اعتباری بهایی معادل ۰.۷۵ ریال را به همراه دارد. بدین ترتیب به طور غالب استفاده از اینترنت موبایل به شکل آزاد می‌تواند هزینه‌های متعددی را برای کاربران به همراه داشته باشد.

بر همین اساس همواره تاکید بر آن است که مشترکان تلفن همراه برای استفاده از اینترنت موبایل در گام اول به فعال‌سازی بسته‌های ارائه شده از سوی اپراتورها بپردازند تا هزینه‌های استفاده از اینترنت خود را تا حدود یک هشتم کاهش دهند.

در این فضا نیز اپراتورهای مختلف با توجه به شرایط رقابتی بازار بسته‌های متعددی طراحی و ارائه کرده اند تا مشترکان بتوانند با توجه به میزان نیاز و نوع مصرف، بسته‌هایی متناسب با شرایط خود را فعال کنند. بدین ترتیب قیمت استفاده از هر گیگابایت داده بسته به نوع بسته‌فعال شده متفاوت خواهد بود و انتخاب بسته مناسب از اهمیتی خاص برخوردار است.

به عنوان مثال در میان بسته‌هایی که اپراتور اول ارتباطی کشور یا شرکت همراه اول ارائه می‌کند به نظر می‌رسد بسته ماهانه ۲+۲ شامل دو گیگابایت اینترنت روزانه و دو گیگابایت حجم مصرف شبانه که با قیمت ۱۲ هزار تومانی ارائه می‌شود، از مقرون‌ به صرفه‌ترین بسته‌های این اپراتور به شمار می‌رود.

همچنین بسته ماهانه دیگری نیز از سوی این اپراتور ارائه می‌شود که درقالب آن چهار گیگابایت اینترنت روزانه و چهار گیگابایت اینترنت شبانه به ازای پرداخت مبلغی معادل ۱۷ هزار تومان فعال می‌شود.

اما علاوه بر این موارد، اپراتور اول بسته‌هایی را هم به عنوان بسته شبانه طراحی کرده که در میان آنها بسته ۳۰ روزه ۲۲ گیگابایتی شبانه به قیمت ۹ هزار تومان فعال شده و کاربران آن می‌توانند از ساعت دو الی ۷ از حجم خریداری شده استفاده کنند. همچنین بسته اینترنت ۸۰۰ مگابایتی شبانه که به قیمت ۱۰۰۰ تومان و به شکل هفتگی فعال می‌شود از دیگر بسته‌های مقرون به صرفه اپراتور اول به شمار می‌رود که مشترکان تنها در ساعات ۲۳ تا ۸ مجاز به استفاده از حجم اینترنت خریداری شده هستند و در باقی ساعات هزینه اینترنت آنها به شکل آزاد محاسبه می‌شود.

مقرون به صرفه‌های ایرانسل کدامند؟

اپراتور دوم ارتباطی یا ایرانسل نیز بسته‌های متعددی طراحی و ارائه کرده که با نگاهی به وب‌سایت ایرانسل می‌توان در میان تمامی بسته‌های ارائه شده، مقرون به صرفه‌ترین بسته‌های این اپراتور را به شرح زیر برشمرد.

در میان بسته‌های روزانه این اپراتور، بسته روزانه ۲۰۰+۴۰۰ مگابایتی (۲۰۰ مگابایت در تمام ساعات روز + ۴۰۰ مگابایت مخصوص ساعت ۲ تا ۸)، در میان بسته‌های هفتگی بسته ۲+۴ گیگابایتی و در میان بسته‌های ماهانه بسته ۱۰ گیگابایتی ایرانسل مقرون به صرفه‌ترین بسته‌ها هستند.

ایرانسل علاوه بر این، بسته‌های طولانی‌مدت اینترنت همراه را هم به مشترکان خود عرضه کرده که شامل بسته‌های سه ماهه، شش ماهه و یک ساله است.

در این میان، بسته سه ماهه ۱۸+۱۸ گیگابایتی، بسته شش ماهه ۳۰ گیگابایتی و بسته سالانه ۱۰۰ گیگابایتی را می‌توان مقرون به صرفه‌ترین بسته‌های این اپراتور دانست.

علاوه بر این مشترکان ایرانسل می‌توانند از طریق سرویس «بسته ترکیبی من» با شماره‌گیری کد دستوری *۴۴۴۴*۳# بر حسب نیاز و میزان مصرف خود، بسته مورد نظرشان را بر اساس حجم دلخواه تماس، پیامک و اینترنت و مدت زمان مشخص تعیین کنند و سفارش دهند.

مشترکان ایرانسل می‌توانند برای مشاهده فهرست کامل و فعالسازی بسته‌های اینترنت همراه، علاوه بر کد دستوری *۵۵۵*۵# و نرم‌افزار مدیریت یکپارچه حساب کاربری «ایرانسل من» به وب‌سایت این اپراتور نیز مراجعه کنند.

بسته‌های مقرون به صرفه رایتل

اپراتور سوم یا رایتل که از ابتدا کار خود را با ارائه ۳G آغاز کرده نیز بسته‌های متعددی دارد که مقرون به صرفه‌ترین آنها بسته ۳۰ روزه سه گیگابایت اینترنت روزانه و سه گیگابایت اینترنت شبانه است. این بسته در ازای مبلغی معادل ۱۵ هزار تومان فعال می‌شود.  

رایتل بسته ۳۰ روزه دیگری نیز برای مشترکان خود طراحی کرده که در قالب آن هفت گیگابایت اینترنت با مبلغی معادل ۲۷ هزار تومان دراختیار مشترک قرار می‌گیرد.

همچنین بسته ۹۰ روزه ۴+۴ این اپراتور که شامل چهار گیگابایت اینترنت روزانه و چهار گیگابایت اینترنت شبانه می‌شود با بهایی معادل ۲۴ هزار تومان از بسته‌های مقرون به صرفه این اپراتور به‌شمار می‌رود.

بسته ۹۰ روزه ۱۵ گیگابایتی رایتل از دیگر بسته‌های مقرون به صرفه آن به‌شمار می‌رود که در ازای پرداخت رقمی معادل ۴۸ هزار و ۵۰۰ هزار تومان فعال می‌شود.

اپراتور سوم بسته شش ماه ۹+۹ را نیز با رقمی معادل ۴۵ هزار تومان فعال می‌کند که البته برای فعالسازی تمام بسته‌های اینترنتی اپراتورها مبلغی نیز به عنوان مالیات بر ارزش افزوده به طور جداگانه محاسبه و به حساب مشترک منظور می‌شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بختیار: 1395/4/2108:58:03،
35
71
بسته2+2 همراه اول به صرفه تره
ممد: 1395/4/2109:39:10،
59
99
کیفیت و سرعت کدام اپراتور بهتر است
من خودم همراه اول دارم و راضی ام
تجربه تون رو در اختیار بزارید؟

ایرانسل + + +

رایتل - - -
امین: 1395/4/2110:47:02،
54
34
من ایرانسل یک ساله ۱۲ گیگ ۴۵تومنو دارم به نظرم قیمتش خوبه
وحید یوسفی: 1395/4/2113:17:21،
41
28
همراه اول زود تموم میشه حجمش
میری یوتیوب چهار تا فیلم میبینی میبینی که حجمت نصف شد
رایتل بهتره.
پاسخ به امین: 1395/4/2113:25:51،
46
30
چیز خوب توی این مملکت وجود نداره
هر چی هست بین بد و بدتره
تو بین بد و بدتر، بد رو انتخاب کردی
سپهسالار: 1395/4/2113:26:33،
33
32
بسته 2+2 همراه اول، یه ایراد داره
این بسته قیمت واقعیش 15 تومن هست و اگه بعدا بخواهید از اینترنت همراه اول استفاده نکنید ، به تعداد ماههای که استفاده کرده اید و هر ماه 3000 تومان به حساب بدهی شما منظور خواهد شد که در سایت همراه اول توضیح داده شده است

لذا بنده فکر میکنم که 4+4 با قیمت 17 مقرون به صرفه تر باشه
سعید: 1395/4/2203:11:57،
34
30
رایتل بهتره بشرطی که تو آنتن باشی هم سرعت و هم بسته های باصرفه تری داره من از بسته یک ماهه 3+3 با قیمت 15 تومن اکثرا استفاده میکنم خوبه نسبت به اون دو تای دیگه بهتره . همراه اول اصلا حرفشم نزنید.
کوکی: 1395/4/2109:00:46،
94
24
هیچ چیزی رو نمیزارن که برای مردم مقرون به صرفه باشه.
بسته های اینترنت همراه اول آلفا با حجم 2.5 گیگا بایت ماهیانه 10 هزار تومن بود.الان چند ماه هستش که حجم بسته به 2 گیگ کاهش پیدا کرده و مبلغ اون 12 هزار تومن شده.یعنی در حدود 4 هزار تومن یک بسته اینترنت 10 هزار تومنی افزایش پیدا کرده.یعنی 40 درصد افزایش تعرفه اینترنت.بعدش جناب وزیر میان از کاهش صحبت میکنن.
جناب وزیر مردم خودشون استاد حساب و کتابن.
بابک: 1395/4/2109:08:33،
58
55
از نظر کیفیت فقط رایتل
شرکت پویا پلاست زاینده رود: 1395/4/2109:12:49،
55
30
سلام. در عصر تکنولوژی و ارتباطات باید قیمت اینترنت خیلی کمتر از این باشه
سعید: 1395/4/2109:17:11،
49
27
ظاهرا بیشتر برای خود اپراتور صرف داره تا مشتری . بنده سالهاست فقط از یک سیم کارت همراه اول استفاده می کنم ولی متاسفانه در خصوص اینترنت و بسته های آلفا پلاس چند مورد دیدم که ناچارا باید تحمل کرد :
۱- اتمام بسته قبل از ساعت و تاریخ اعلام شده با وجود داشتن ترافیک ۲- مصرف بیش از واقعیت ( نمودار مصرف دیتای گوشی رو تنظیم و به این نتیجه رسیدم ) ۳- کاهش سرعت در روزهای آخر دوره که عجیب به نظر میاد ... به هر حال امیدوارم روزی برسه که بتونیم به هم احترام گذاشته و اعتماد کنیم
سینا: 1395/4/2109:19:24،
50
31
هشدار ؛ قیمتهای عنوان شده بدون احتساب مالیات و ارزش افزوده میباشد .
معترض: 1395/4/2109:22:37،
47
28
بسته ترکیبی من رو فعال کردم ،نتم در عرض چندساعت خالی شد،خاک بر سر متقلبتون بکنن
امیر: 1395/4/2109:36:33،
36
54
بنده تجربه ی استفاده از بسته های هر 3 اپراتور رو دارم باید بگم همراه اول ارزان و قابل اعتماد بود چون هیچوقت بسته ی یک ماهه من زودتر از موعد تموم نشد اما همه جا 3G نبود ایرانسل هم همه جا 3g نیست اما رایتل واقعا گاهی اوقات میبینم در عرض 10 روز بسته تموم میشه من هاج و واج میمونم که چیکار کردم در صورتی که با همراه اولم استفادم همین قدر بود با این که رایتل به نظرم از نظر حجمی که در اختیارت میزاره معلوم نیست چه جوریه ما چون دیگه هر جایی حداقل سرعتش 3g رایتل استفاده میکنم
خودشم: 1395/4/2111:09:14،
25
31
شما هنوز دنبال 3جی هستی ایرانسل که 4جی میده
محمد حسین: 1395/4/2113:53:02،
33
32
من یک ساله دارم از رایتل رو تبلتم استفاده می کنم. همیشه از سرعتش بیشتر از همراه اول راضی بودم و در ضمن تقریبا همیشه راحت تا انتهای ماه میاد حتی چند باری که کمتر استفاده کرده بودم نشون داد که هنوز حجم دارم.یکی دو بارم زودتر تموم شد که اونم بخاطر استفاده زیاد خودم بود و در کل هیچوقت این مشکل شمارو نداشتم.
حمید: 1395/4/2112:01:11،
36
39
فقط بسته ۲۲ گیگ همراه اول خوبه برای شب زنده دارا که عالیه!!
محمد مهدی: 1395/4/2119:44:01،
41
19
ایرانسل دارم ۴ جی سرعت دانلود ۱۲ مگابیت در ثانیه، قبلا هم همراه اول داشتم، ولی دزدن و قیمتاش از ایرانسل گرونتره.
مجید: 1395/4/2119:54:01،
28
30
آقا من 3 تا خط رایتل ( داءم ، اعتباری ، دیتا ) دارم ، دنباله فرصتم ببینم کی حالمو میگیره تا خدایی مجانی به نامش بزنم یه مدت حالشو بگیره و جیبشو خالی کنه از بس مزخرفه ، الانم یک سالی شایدم بیشتر هست انداختمشون کنار ، دفعه آخر یادمه داءمیرو شب گذاشتم از بستم استفاده کنه و دانلود کنه صبح که چک کردم دیدم دانلود نتونسته بکنه و همش ترای ( سعی کرده ) خیره سرش و کله بستمو که خورده بود هیچ مبلغ 35 هزارتومنم رفته بود توووو بدهیم !!! باز دمه ایرانسل گرم حالت کنترل مصرف آزاد داره ، همون یکساله ایرانسل 12 گیگشو آخرش باز تش چن گیگ میمونه و میسوزه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
شرایط ویژه فروش نقدی و اقساطی ایران خودرو به مناسبت هفته دفاع مقدس – مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار