کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آشنایی با 20 شرکت برتر آلمانی در تملک خانواده‌ها

کدخبر:۲۵۰۲۱جمعه، ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۱:۴۱۳۶۶۶ بازدید

فروش 50 شرکت آلمانی که هنوز در تملک خانواده‌ها قرار دارند از 956 میلیارد یورو در سال 2014 به 1022 میلیارد یورو در سال 2015 افزایش یافته ...

فروش 50 شرکت آلمانی که هنوز در تملک خانواده‌ها قرار دارند از 956 میلیارد یورو در سال 2014 به 1022 میلیارد یورو در سال 2015 افزایش یافته است. با شرکت‌های خانوادگی برتر آلمان آشنا شوید:
 1 - فولکس واگن :

qgj6o426cydys5e9wxt.jpg

شرکت‌های خانوادگی به شرکت‌هایی در آلمان اطلاق می‌شوند که ۱۰۰ درصد در تملک یک خانواده باشند، یا بعنوان شرکت سهامی حداقل یک چهارم سهام‌شان‌ در اختیار خانواده موسس باشد، یا ۵ درصد حق رای در هیئت مدیره آنها در اختیار یک خانواده باشد. بر این اساس فولکس واگن، شرکت خانواده‌های پورشه و پی‌یژ محسوب می‌شود که با ۶۱۰هزار کارمند ۲۱۳ میلیارد یورو فروش داشته است.

 2 - ب ام و :

9wjlr58w52vtzdprw46o.jpg

با فاصله زیادی بعد از فولکس واگن، "ب ام و" قرار دارد. اشتفان کوانت و سوزانه کلاتن که خواهر و برادر هستند ۴۷ و ۷ دهم درصد سهام شرکت خودرو‌سازی "ب ام و" را دراختیار دارند. این شرکت مونیخی در سال ۲۰۱۵ بیش از ۹۲ میلیارد یورو فروش داشته است.
 


3 - لیدل :

n8qtptabejpx9568x80q.jpg

شهر کوچکی به نام "نکارس‌اُولم" واقع در ایالت بادن ووتنبرگ که در آن کارخانه آئودی و خط تولید پورشه قرار دارد، مرکز گروه تجاری "شوارتز" است که فروشگاه‌های زنجیر‌ای مواد غذایی "لیدل و کاوف‌لند" را هم در اختیار دارند. فروش شرکت‌های متعلق به این خانواده با افزایش ۵ میلیارد یورویی در سال ۲۰۱۵ به ۷۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو رسید. سال ۲۰۱۸ "لیدل" در آمریکا هم شعبه خواهد داشت.
 


4 - بوش :

ay9mq59livjd7b7hu4d.jpg

شرکت بوش در سال ۲۰۱۵ چند شرکت کوچکتر را خرید و با این اقدام ۴۴ درصد بر فروش آن افزوده شد. این شرکت بیش از ۷۰ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۵ فروش داشته است.
 5 - مترو:

g4er2m6y5p3nu8el9hh.jpg

کارل اشمیت در سال ۱۹۲۳ یک عمده‌فروشی را در شهر دویسبورگ بنا نهاد. پسرانش ارنست و ویلهلم در سال ۱۹۶۴ آن را به ارث بردند و از آن غول تجاری "مترو" با شرکت‌های تابعه "مدیا مارکت، رئال و کاوف‌هوف" زاده شد که ۲۰۰ هزار کارمند در سراسر جهان دارد و مرکز آن در دوسلدورف است.

 6 - آلدی:

6eva4p5wnrlz18ezo70q.jpg

برادران آلبرشت که بنیان‌گذار فروشگاه‌های زنجیره‌ای "آلدی" هستند قبل از مرگ، اول آلمان و بعد اروپا را بین خود تقسیم کردند. فروشگاه‌های آلدی شمال و آلدی جنوب تنها در آلمان ۲۸ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۵ فروش داشتند که رکورد جدیدی است. فروش کل این فروشگاه اعلام نشده است.

 7 - کنتیننتال 

txm3ggqn3l8dyiwpzns.jpg

شرکت کنتیننتال با ۳۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو فروش در سال ۲۰۱۵ موفق شد ۱۴ درصد فروش خود را به نسبت سال ۲۰۱۴ افزایش دهد. ۴۶ درصد سهام این شرکت که مرکز آن در هانوفر قرار دارد در اختیار خانواده شفلر (ماریا الیزابت و پسرش گئورگ) قرار دارد.

 


8 - فرزِنیوس :

28zxkci79qedqeuxck0.jpg

شرکت فرزِنیوس که تولید کننده دستگاه‌های پزشکی است با فروش ۲۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۵ موفق شده ۱۹ درصد فروش خود را نسبت به سال قبل افزایش دهد. مرکز گروه فرزِنیوس در بادهومبورگ قرار دارد. "الزه کرونر فرزِنیوس" در سال ۱۹۸۳ بنیادی را به عنوان وارث خود معرفی کرد که موظف است "هزینه تحقیقات پزشکی" را طریق سود سهام او تامین کند.
 9 - فونیکس :

7omhbm7r6nagnwcs6r0.jpg

 آدولف مرکله (Merckle) در سال ۱۹۶۷ شرکتی را با ۸۰ کارمند به ارث برد. این شرکت تولید دارو اکنون با ۳۰ میلیارد یورو فروش، ۱۰۰ هزار کارمند در سراسر جهان دارد. گروه فونیکس وابسته به گروه مرکله است که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده و با ۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو، بزرگترین عمده فروش دارویی آلمان است.
 10 - هنکل :

sohx7n2ow4i9mljygxm.jpg

شیمیدانی به نام فریتس هنکل در سال ۱۸۷۶ نخست در شهر آخن کارخانه مواد شوینده‌ تاسیس کرد که بعد به دوسلدورف منتقل شد. فروش کارخانه هنکل در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۸ میلیارد یورو بوده است. ۶۱ درصد سهام این کارخانه در دست خانواده‌های هنکل و باژل است. دکتر سیمونه باژل (نوه نسل پنجم فریتس هنکل) اولین زن آلمانی است که رئیس هیات مدیره یک کنسرن شده است.
 11 - برتلس‌مان :

3om2j79koalz7qw5eyxl.jpg

کارل برتلس‌مان در سال ۱۸۳۵ یک انتشاراتی را تاسیس کرد. این انتشاراتی اکنون به یک غول رسانه‌ای تبدیل شده است که در پشت آن خانواده "مون" (Mohn) قرار دارد. برتلس‌مان در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۷ میلیارد یورو فروش داشته است.

 12 - فرزِنیوس

9a9vhs0kq01cp1f3kd2k.jpg

شرکت فرزِنیوس (Fresenius Medical Care) که تولید کننده دستگاه‌های پزشکی چون دستگاه "دیالیز" است در سال گذشته ۱۵ میلیارد یورو فروش داشته است.
 13- مارکارد و بالس :


cl2ter9i67b0r1n1pyhp.jpg


تئودور وایسر در سال ۱۹۴۷ شرکت "مارکارد و بالس" (Marquard & Bahls) را تاسیس کرد. این شرکت که در عرصه خدمات تانکری (نفت و بنزین)، سیستم بنزین رسانی هواپیما، چوب، روغن، مصالح ساختمانی و غیره فعال است بیش از ۱۵ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۵ فروش داشته است.
 14 - بوهرینگر اینگلهایم :

yge47qphq3u3xcn98x74.jpg

شرکت داروسازی بوهرینگر اینگلهایم در سال ۱۸۸۵ توسط آلبرت بوهرینگر و در شهر اینگلهایم اَم راین، راه‌اندازی شد و هم‌اکنون دارای ۲۰ کارخانه تولیدی در ۱۳ کشور، ۵ مرکز تحقیق و توسعه و ۱۴۰ شرکت تابعه و زیرمجموعه در کشورهای مختلف جهان است. این شرکت ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۵ فروش داشته که سود خالص آن ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو بوده است.

 15 - سمنت :

3jtbclguwg9pyaov8bev.jpg

هایدلبرگ سمنت، شرکت تولید مصالح ساختمانی است که تاریخ تاسیس آن به سال ۱۸۷۳ بر می‌گردد. این شرکت ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۵ فروش داشته است که یک چهارم سهام آن در اختیار لودویگ مرکله است.
 16 - شفلر :

905phnwh7r4elezqsbl5.jpg

شفلر تولید کننده وسائل یدکی و لوازم خودرو است که ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۵ فروش داشته است. این مادر و پسر (ماریا الیزابت و پسرش گئورگ) ۴۶ درصد سهام شرکت کنتیننتال (رتبه هفتم این گزارش تصویری) را هم در اختیار دارند.
 17 - کارل هراوس :

y2kt7kjta2w83y8dmk5.jpg

از سال ۱۶۶۰ میلادی خانواده هراوس یک داروخانه در شهر هاناو داشت. نسل‌ها بعد در سال ۱۸۵۳ ویلهلم کارل هراوس داروخانه را از پدرش به ارث می‌برد و سنگ‌بنای شرکتی را می‌گذارند که در عرصه فلزات قیمتی، تکنیک پزشکی، صنعت شیشه و حال تولید سنسور فعال است. این شرکت ۱۲ هزار و ۵۰۰ کارمند در ۳۸ کشور دارد و نزدیک به ۱۳ میلیارد یورو فروش داشته است.
 18 - مرک  :


fszn26vslx5jyx4znm.jpg


شرکت داروسازی مرک، قدیمی‌ترین شرکت داروسازی جهان است که در سال ۱۶۶۸ میلادی توسط فردریش یاکوب مرک، داروخانه‌دار اهل دارمشتات تاسیس شد. ۷۰ درصد سرمایه کارخانه مرک هنوز در دست خانواده (با ۲۱۷ عضو تا سال ۲۰۰۹) است و ۳۰ درصد در بازار سهام فروخته شده است. این کارخانه با بیش از ۴۹ هزار کارمند و کارگر ۱۲ میلیارد و ۸۴۴ میلیون یورو فروش داشته است.
 19 - 

u5g0mam2jxcl22waoh1.jpg

در سال ۱۸۹۱ دکتر آگوست اوتکر یکی از چهار داروخانه شهر بیلیفد را خرید و بنیانگذار یکی از بزرگترین کارخانجات تولید مواد صنعتی مواد غذایی شد. شرکت اوتکر با افزایش ۱۲ درصدی سال ۲۰۱۵ بیش ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو فروش داشته است.
 20 - گروه اوتو :

60ctm8e4tits8lk98s09.jpg

گروه اوتو ۱۲ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۵ فروش داشته که نسبت به سال قبل تر از آن چندان تغییری نکرده و سود آن ۷۹ میلیون یورو بوده است. این شرکت توسط ورنر اوتو در سال ۱۹۴۹ تاسیس شد. (عکس: میشائل اوتو)

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سهيل: 1395/4/1800:21:51،
193
28
واقعا آلمان و ژاپن روي كره زمين رو سفيد كردن هر چقدر تو خاورميانه بكش بكش و خونريزي هست اونا دارن با نوآوري و وجدان وجدان وجدان جبران ميكنن
رضا: 1395/4/1813:54:25،
66
37
مسلمان واقعی همین آلمانی ها و ژاپنی ها هستند و البته کره ای ها هم مسلمان اند.

ما ایرانی ها و خاورمیانه ای ها کلا انگار نمی دونیم اسلام چیه و فقط داریم با خودمون یا در داخل کشور با همدیگه می جنگیم حداقل جنگ های حزبی و بین حزبی و و.....

اللهم عجل لولیک الفرج
اخطار: 1395/4/1815:22:24،
46
29
آلمانا که با ایرانی ها هم نژادند ؟؟جفتشون آریایی هستند؟؟از چهر هاشون می شه این رو فهمید؟؟فقط من نم دونم چرا المانا بور وسفید قد بلند؟؟ وما ایرانی ها ؟؟؟ در دنیا المانا زبان زدند وما ایرانی ها هم زبان زدیم؟؟ البته در ادعا خلاصه حساس نشوید اخه درست عین هم هستیم خدا را شکرما از ژاپنی ها سر تریم وگرنه الان حال روز مون مثل افغانها بود ژاپنی ها وافغانه هم همنژادند
شهروند ايراني !: 1395/4/1817:30:36،
54
28
كشور آلمان و ژاپن و ... خيلي زياد هستند بفكر تلاش و كوشش و پيشرفت مردم مملك خود هستند ما در فكر طمع ورزي و خود بيني و منيعت غرور و تكبر و درآمد بادآورده و ميليوني و فساد و اختلاس و .... !!!

در حالي كه آنها كافر و ما مسلمان هستيم .
زير پرچم حضرت علي (ع) و پيامبر اكرم (ص) و دستورات مبين قرآن زندگي مي كنيم اما چه كسي به حرفها و دستورات خدا متعال عمل مي كند نمي دانم ؟


بدان: 1395/4/1821:25:36،
32
54
اگه يكم تاريخ ميدونستيد ميفهميدي كه اين المان و ژاپن براي مردم خودشون ميخواستن خدمت كنن كه توسط امريكا فتح شدن و الان مثل برده برا امريكا كار ميكنن اين همه پيشرفت و ثروت پولش تو جيب امريكا ميره
پاسخ به اخطار: 1395/8/1909:37:52،
12
7
انسانها را به گروه های نژادی نمی توان تقسیم کرد! زبانهای آلمانی و ایرانی هم خانواده هستند و این جزو بدیهیات زبان شناسی است. رنگ مو و چهره هم در طی هزاران سال و به دلیل تفاوتهای جغرافیایی و آب و هوا ایجاد می شود. کمی مطالعه بد نیست!
کیارش: 1395/4/1800:37:13،
123
25
آلمان کجا و ما کجا !
آلمان‌ ، بهترین کشور از لحاظ تولیدات فوق پیشرفته صنعتی .
آلمان ، پیشرو درتکنولوژی
دنیا ، همیشه بهترین ها را از آلمان میخواهند .
ارمان یوسفی (تولیدکننده): 1395/4/1800:46:31،
99
24
خداییش لذت بردم و امیدوار.....نتیجه اقتصاد ازاد و بخش خصوصی....هرکدومشون به اندازه کل درامد نفتی کشورمون تولید ثروت و ایجاد هزاران شغل ...فقط بواسطه یک فکرو اندیشه در یک اقتصاد ازاد و غیر دولتی.....
به امید ازادی ایران
mostafa: 1395/4/1800:49:52،
90
28
کشورهای پیشرفته ای مثل آلمان باید هم در شراکت خاص و زبانزد باشن
مث ایران نیست که دو نفر اعضای ی خانواده هم نتونن باهم شراکت کنن
Cyrus: 1395/4/1819:54:25،
36
28
راست میگی . من کانادا زندگی میکنم . به برادرم در ایران میگم من پول میدم تو خونه قدیمی پدر مادری رو بکوب و چند طبقه بساز میگه نه حالشو ندارم . میگم پول میدم یه مغازه بگیر تعمیرات برق و مکانیک انجام بده میگه نه . فعلا که برای دیگران کار میکنه . ولی به پولی که من در ایران دارم چشم داره . اینم شد برادر . ؟؟؟
سالار: 1395/4/1801:00:59،
71
31
تو ایرانم هر روز یه شرکت یا کارخانه ورشکست میشه !!!
محسن ازشیراز: 1395/4/1801:01:05،
136
26
ماتوایران هم کلی خانواده داریم
یکی فقط تویوتا وارد میکنه
یکی تو کار دارو و تجهیزات پزسکیه
اون یکی خانواده قند وشکر رادرتملک داره
اون بکی دیگه برنج و جبوبات و...
یکی تو کار معدنه
اون خانواده محترم هم دست انداخته روزمینهای فلان جنگل و درختهاش
اون یکی خانواده هم کلی توزمینه زمین خواری کردن استاد شدن


درآخراین خانواده های محترم با تعیین و تبیین مدیران لایق و کارآمد دراین مدت سی و چندساله دست مبارکشان درجیب من و شما قشر زحمت کش بوده و هست.تازه فهمیدیم حقوق این مدیران بعضا با جمیع حقوق سی سال حداقل دویست نفر ما مردم برابری میکنه،آره این است دلایل شتاب پیشرفت ما البته با دنده عقب...

ایرانجیب این درد ودل خودت هم میتونه باشه...نه!؟
ایران: 1395/4/1801:26:21،
128
30
در ایران هم شرکت هایی مثل ایران خودرو،پارس خودرو،مینو و.....داشتیم که در دست کارآفرینان زحمتکش و خودساخته ای همچون برادران خیامی،اخوان و خسروشاهی و.....بودند ولی از آنجایی که ما ملت فوق العاده زرنگ و نخبه ای هستیم و ضریب هوشی فوق العاده بالایی هم داریم با یک تصمیم انقلابی همه این شرکت ها را مصادره کرده و در دستان باکفایت آقازاده ها و مدیران ارزشی قرار دادیم.زیرا که ما اصولا اقتصاد پیشرفته و مدرن غربی را دوست نداشته و باطنا اقتصاد اختلاسی،احتکاری و حجره داری را بیشتر می پسندیم.دیگر ایران تا 100 سال دیگر هم به آن دوران بر نمی گردد و صنعت و کارآفرین دلسوز برای همیشه در ایران مرده است.اقتصاد امروز 80 درصد مردم عادی ایران بیشتر بر چند گزینه کلی می چرخد :
1 - دلالی 2 - شغل دولتی 3 - مغازه داری 4 - کرایه کشی 5 - علافی در دانشگاه آزاد به هوای کسب مدرک 6 - توهم و ول چرخیدن در فضای مجازی!
وارد کننده: 1395/4/1801:36:56،
45
28
ولکس واگن همچنان صدر نشین...
سعيد ١: 1395/4/1801:51:52،
73
33
جالب بود.
قدمت اونها رو مى بينيم متوجه مى شيم ما ايرانيها فقط باد تو غب غب داريم،
حالا هى بنازيم به تاريخ ٢٥٠٠ ساله،
وقتى الان هم يه شركت قوى غيره دولتى نداريم ،
خيلى عقبيم
طاقزاده : 1395/4/1802:01:16،
63
23
اونا خانواده های کارآفرین دارندودولتهایی که ازخودشون ودارایی شون محافظت میکنه ، مادولتمردهای کاربلدداریم که ،فقط هرروزقانون مینویسند تامردم بهتروبیشتر حیران باشند، تازه هرچه دولتهامون درنیکویی کم بذارن مجلسمون وقوه قضاییه جبران میکنند
چنوب: 1395/4/1802:10:51،
49
24
آفرین آفرین
جز این چیزی نمیتونم بگم
سعید: 1395/4/1802:11:40،
85
31
عجب شرکتای واقعا آدم حیران میمونه؛ شاید اگه ملت ما اون قدیما زیاد جوگیر نمیشدن و به خیابون نمیریختن کشور ما هم الان برندهایی داشت که تو دنیا معروف بودن مثله کارخونه ارج یا کفش ملی یا همین ایران خودرو ....افسوس
ايران و آلمان: 1395/4/1802:28:16،
78
28
درود بر آلمانها كه بعد از ٢ بار جنگ جهاني كه به ناحق بود ولي سربلند بيرون امدن و اشتباهات گذشتشون رو با تلاش دوچندان جبران كردن چنانچه پول مارك با ارزش خودشونو فداي واحد پول يورو كردن تا تمام كشورهاي ضعيف منطقه يورو از شانس پيشرفت يكسان برخوردار بشن ( دقيقا برعكس كاري كه انگليس كرد متاسفانه) و نقش ي پدر مقتدر و دلسوز رو بازي ميكنن. به اميد روابط بيشتر سياسي و تجاري كشورمان با آلمانها و اتحاديه اروپا كه مطمئنن به نفع دو طرف خواهد بود. تاريخ ثابت كرده كه ايران از همكاري با آلمانها ضرر نكرده و نخواهد كرد چون آلمانها مارو به چشم مستعمره نگاه نميكنن و براي عقايدمون احترام خاصي برخوردارند.
جهان آخرم: 1395/4/1805:01:00،
76
34
۳ کشور فوق صنعتی
آلمان
ژاپن
آمریکا
اون وقت ما چی ...
آخر بلاتکفیلی اقتصاد و صنعت و ...
سهند : 1395/4/1807:09:26،
66
45
اپیکور فیلسوف یونانی معتقد بود برای اصلاح و پیشرفت جامعه هر شخصی ابتدا بایستی از خود شروع کند ، و اصلاح محیط پیرامون رابطه ی مستقیم با اصلاح افراد دارد ، در کشورهایی مثل ژاپن و آلمان براین عقاید باور وایمان دارند ، دوستانی که کامنت میزارن آیا در این جهت کوشیده اند که چنین انتظاراتی دارند ؟ پشتکار ژاپنی و دقت آلمانی مشهور هست آیا ما میتوانیم بگوییم مثل آنان خواهیم شد ...؟!
منصور: 1395/4/1809:32:57،
64
35
اقا سهند
من با نظر شما مخالفم،من انسان خوبى هستم و خوب كار ميكنم به ديگران در حد مقدورات كمك ميكنم و تا ميزان بسيار زيادى قوانين را رعايت ميكنم،ولى با يكنفر چيزى درست نميشه.
كاراز بالا خرابه، وقتى ريشه پوسيده نميتونى توقع رشد داشته باشى
پاسخ به سهند: 1395/4/1812:09:27،
39
27
اپیکور متعلق به دوران فسفه طبیعی بود.در اون زمان یونان مردمانی ازاد داشت(در کنار برده داری)مردمی که دارای حس زیبا شناختی بودند ..شیوع علم و حظور فلاسفه در اون دوران یک جامعه پویا ایجاد کرد که در اون فرد قادر به کنش بود و دارای حق انتخاب..در این حالت بعله می توان از فرد انتظار داشت...در کنار امفی تاتر...دانشگاه...هنر...ماراتن و ورزش...

تو ایران امروزعبد الکریم سروش که از فلاسفه و اندیشمندان حوزه فقه و دین اسلامی و فلسفه غربی است رو با سنگ میزنن..که مجبور به ترک مملکت میشه..اآزادی اصلا تعریفی نداره..هنر هم در حد نوشتن چهار تا پرچم و تصاویر مذهبی است...علم در حد دانشگاه آزاد...و ورزش هم برای عده ای مجاز و عده ا ی غیر مجاز...پس این یعنی بی هدفی...بی برنامگی که فرد را گمراهتر هم میکند.
پاسخ به سهند: 1395/4/1812:43:10،
36
29
سهند عزیز،من هم قبلا عقایدی مثل شما داشتم و فکر می کردم که وقتی آدم خودش فرد درست و قانونی و سالمی باشه می تونه محیطش رو عوض کنه ولی الان فهمیدم کاملا اشتباه می کردم.اگر مدیر،رئیس و سرپرست شما آدم های دروغگو،بی سواد،دزد و بی وجدانی باشن،شما هیچ کاری نمی تونی بکنی و اگه آدم درست هم باشی با یک بهانه الکی اخراج می شی.تا اون بالا درست نشه و آدم های دلسوز و سالم و وطن پرست توی رأس کار نباشن هیچی درست نمی شه.هیچی!
fred: 1395/4/1813:48:15،
32
29
متاسفانه نه فقط ایران بلکه کل جهان سومی ها این مشکل رو دارند نمونه اش کشورهای دور و اطراف ما شایدم حتی دورتر مثل برزیل تو امریکای جنوبی حال اونها بواسطه وضعیت بهتر اقتصادی کمتر به چشم میان
ما متاسفانه یا با کشوری خارجی جنگ فیزیکی داشتیم مثل عراق یا جنگ ذهنی روانی داشتیم مثل امریکا و انگلیس و یا از درون که بماند .....
رضا: 1395/4/1813:56:37،
35
26
حکومت و نظام نقش بسیار مهمی در راهبرد جامعه دارند.
وقتی دولت ها و نظام ها در خودشون گیر هستند و مردم هم درگیر روزمرگی و.... همین میشه که میشه ایان با این همه ثروت و استعداد ولی فقیر با ظاهر نهیف ....
پاسخ به سهند عزیز: 1395/4/1815:51:12،
37
24
سهندجان دوست گرامی، سخن شما متین و پسندیده.امااا اما توکشور ما که اقلیتی خواست واراده اش بر اکثریت میچربه و عملا دولت وقدرت و تمام ارکان رادر دست داره چطور میشه واصلا از کجا باید تک به تک شروع کنیم!!
والا من نه تحمل حبس را دارم نه تحمل بطری نوشابه...
تا این اقلیت وارداتی غیرایرانی همه کاره اند من وشما ول معطلیم بردار جان.
مهدی: 1395/4/1810:18:39،
37
28
آقا منصور
البته که با یک گل بهار نمیشه اما همیشه بهار با یک گل شروع میشه اگه هرکدام از ما از بالا تا پایین کشور این تفکر را داشته باشیم اونوقت آلمان که خوبه ، کل دنیا به ما غبطه می خورند همانطور که در زمانهایی از تاریخ این مملکت اینطوری بوده
پوریا: 1395/4/1810:47:08،
43
32
چیزی که در المان نسبت به جاهای دیگر اروپا جاریست
نظم و پشتکار فراوان همراه با پایه های مستحکم تولید است که به اینها مدیریت قوی در اقتصاد و صنعت را هم
اضافه کنید.به همین خاطر المان گل سر سبد اتحادیه
اروپاست و رکود اقتصادی را هرگز تجربه نکرده است.
فرد: 1395/4/1811:00:06،
46
31
قرارگاه خاتم الانبیا بزرگترین خانواده اقتصادی ایران که از برادران و بچه های انقلابی تشکیل شده و هدفش هم فقط زدن مشت محکم اهنین به دهان استکبار جهانیه نه مال اندوزی و قبضه کردن اقتصاد ایران....افتخارمون هم به اینه که داعش همه جا بمب گذاری میکنه اما نه تو ایران...
صابر: 1395/4/1813:16:31،
41
27
با تشكر از ايران جيب ودوستاني كه ديدكاها شون را مطرح ميكنند بهتره خو أهش كنيم از ايران جيب زندكينامه سران كه از بيت المال در خارج وإيران تحصيل كرده اند والآن باندا زه دهها سال بودجه كشور هاى هم جوار براى نسل هاى اينده خو د ذخيره كرده اند ًبنويسه تا خوانندكان ايران جيب ببينند بعد از دهها نسل به المان مي رسيم ؟؟؟؟؟
سعید: 1395/4/1909:00:46،
35
24
ساده بگم این دنیا روی قانون دو دوتا چهار تا میگرده و مو لای درز قوانین و نظمش نمیره نه توهمات آسمانی این چیزیه که ملتی مثل آلمان درک کرده
مگه جامعه آلمان توسط مردمان مریخ ساخته شده !! خود مردمشون با بالا رفتن شعور و فهم و تغییر دیدگاهشون به زندگی چنین سرزمینی رو برای خودشون ساختندٰ همیشه قدرت دست اکثریت و میزان فهم اونهاست ٰکه اوضاع جامعه رو مشخص میکنه و به هیچ وجه نمیشه تقصیرات رو گردن اون معدود بالایی ها انداخت

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار