کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

به پايان رسيدن عصر عسلويه و ميادين غرب كارون؟

کدخبر:۲۴۳۳۸یکشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۳:۴۷۲۱۱۱ بازدید

مراسم توديع و معارفه مديرعامل شركت ملي نفت بدون حضور خبرنگاران و بدون اطلاع‌رساني قبلي از سوي روابط‌عمومي روز گذشته ...
به پايان رسيدن عصر عسلويه و ميادين غرب كارون؟

مراسم توديع و معارفه مديرعامل شركت ملي نفت بدون حضور خبرنگاران و بدون اطلاع‌رساني قبلي از سوي روابط‌عمومي روز گذشته برگزار شد. وزير نفت در اين مراسم به اين مساله اشاره كرد كه با توجه به مشكلات منابع مالي كه گريبانگير شركت ملي نفت بوده است، علي كاردر به واسطه اشراف بر اين مباحث مي‌تواند در اين زمينه راهگشا باشد. كاردر پيش از اين معاون جذب سرمايه شركت ملي نفت بوده است.

طبق گزارشي كه شبكه اطلاع‌رساني نفت و انرژي منتشر كرده است بيژن زنگنه صبح روز گذشته، در مراسم قدرداني از خدمات ركن‌الدين جوادي، مديرعامل سابق شركت ملي نفت ايران و معارفه علي كاردر به عنوان مديرعامل جديد اين شركت، از همكاري مديرعامل سابق شركت ملي نفت ايران، هيات‌مديره و شركت‌هاي عملياتي تابعه اين شركت به خصوص شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب براي همراهي در تحقق هدف افزايش توليد نفت خام كشور در دوران پس از تحريم قدرداني كرد و گفت: ما هم‌اكنون بخش عمده‌يي از سهم خود را در بازار نفت به دست آورده‌ايم و از اين رو بايد از همه همكاران كه غيرتمندانه و متعهدانه به مسووليت خويش در قبال صنعت نفت و جمهوري اسلامي ايران عمل كردند، قدرداني كنم. وي ادامه داد: پيش‌تر نيز در جمع كاركنان شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب اعلام كرده بودم كه شما با عملكردتان به من قدرت مي‌دهيد و در نشست امسال اوپك به واسطه همت كاركنان شركت ملي نفت ايران، من اين قدرت را داشتم و عملكرد غرورآفرين صنعت نفت كشورمان در افزايش توليد نفت خام در كوتاه‌ترين زمان ممكن، آبروي صنعت نفت شد.

وزير نفت گفت: درحالي كه برخي متصور بودند افزايش توليد نفت خام ايران، به كاهش قيمت نفت دامن مي‌زند، اين اتفاق رخ نداد و با لطف الهي، نه تنها قيمت نفت كاهش نيافت بلكه با افزايش نيز روبه‌رو شد.

وزير نفت با قدرداني از زحمات مهندس جوادي در مدت تصدي مديريت عامل شركت ملي نفت ايران عنوان كرد: ايشان در حدود سه سال فعاليت خود در اين سمت، زحمات زيادي را عهده‌دار شد و كارهاي بزرگي در اين مدت به سرانجام رسيد. وزير نفت همچنين با اشاره به فعال‌سازي پروژه‌هاي غرب كارون به ويژه ميدان آزادگان جنوبي، افزايش دوبرابري صادرات نفت خام را نيز از دستاوردهاي بزرگ صنعت نفت عنوان و اذعان كرد: اين دستاوردها با مديريت ارشد مهندس جوادي و همكاري هيات‌مديره شركت ملي نفت ايران و شركت‌هاي عملياتي و تابعه اين شركت حاصل شده است.

زنگنه به تغييرات هيات‌مديره شركت ملي نفت ايران بر اساس اساسنامه جديد اين شركت اشاره كرد و افزود: بر مبناي اساسنامه جديد، تعداد اعضاي هيات‌مديره بايد از ١٣نفر (٩ عضو اصلي و ٤ عضو علي‌البدل) به ٩نفر (٧عضو اصلي و ٢ عضو علي‌البدل) كاهش مي‌يافت كه اين تغييرات انجام شد. وي با بيان اينكه جوادي از مدت‌ها قبل تمايل داشتند ديگر در هيات‌مديره شركت ملي نفت ايران نباشند، ادامه داد: ايشان از روز اول نيز مديريت عاملي شركت ملي نفت را به درخواست من پذيرفتند، فشار كاري بسياري را متحمل بودند و از اين رو مايل بودند به فعاليت خود در اين زمينه پايان دهند.

زنگنه هرگونه اخباري مبني بر وجود اختلاف ميان خود و مديرعامل سابق شركت ملي نفت ايران را رد كرد و گفت: نسل جديدي در كشور فعاليت مي‌كند كه منافع ملي را فرع و منافع گروهي خاص خود را اصل قرار داده است، اما بدانيد تخريب كردن هنر نيست.  وي در ادامه با اشاره به انتصاب ركن‌الدين جوادي به عنوان معاون نظارت بر منابع هيدروكربوري وزارت نفت، وي را بهترين گزينه براي تصدي اين مسووليت خواند و گفت: با توجه به اينكه فعاليت در اين سمت نيازمند ارتباط مناسب با شركت ملي نفت ايران است و آقاي جوادي حدود سه سال بالاترين مسووليت عملياتي را در بخش بالادست صنعت نفت بر عهده داشته‌اند، قطعا عملكرد موفقي را در اين عرصه نيز به نمايش مي‌گذارند.

زنگنه در ادامه به دلايل انتصاب علي كاردر به عنوان مديرعامل جديد شركت ملي نفت ايران اشاره كرد و گفت: ايشان فردي شناخته شده در صنعت نفت، حرفه‌يي و معتبر است و به مسائل و دغدغه‌هاي اصلي اين شركت آشنايي و توجه دارد. وي مهم‌ترين مسووليت شركت ملي نفت ايران را در شرايط حاضر پايان طرح‌هاي نيمه‌تمام به خصوص در پارس جنوبي و غرب كارون عنوان كرد و افزود: بايد از فضاي پساتحريم به عنوان فرصتي براي انعقاد قراردادهاي جديد و راه‌اندازي هرچه بيشتر طرح‌ها و پروژه‌‌هاي صنعت نفت استفاده كرد. زنگنه با اشاره به اينكه در سال ٨٠ كمتر شركت پيمانكار نفتي بود كه مشغول كار نباشد، گفت: هم‌اكنون نيز اگر بار ديگر طرح‌ها و پروژه‌ها در حوزه‌هاي مختلف تعريف و دنبال شود، از ظرفيت‌هاي موجود همه پيمانكاران و سازندگان استفاده خواهد شد.

 

  ناكارآمد بودن روش‌هاي سنتي

وي با بيان اينكه مهندس كاردر را در اين زمينه شخصيتي مصمم مي‌بينم، تصريح كرد: يكي از مشكلاتي كه در اين چندسال گريبانگير صنعت نفت بود، كمبود منابع مالي بوده است كه خوشبختانه به دنبال اقدام‌هاي انجام شده در اين زمينه به خصوص در سال گذشته، امسال اين مشكل تا حدودي برطرف شده است. زنگنه با اشاره به اين واقعيت كه روش‌هاي سنتي تامين مالي نمي‌تواند چنان كه بايد جوابگوي نيازهاي صنعت نفت باشد، بر ضرورت بهره‌مندي از روش‌هاي نوين تامين مالي به خصوص جذب سرمايه و بازپرداخت از محل توليدات طرح‌ها تاكيد كرد و گفت: اشراف مهندس كاردر بر مباحث مالي، مي‌تواند در اين زمينه راهگشا باشد.

 

كاهش متوسط سني مديران تا 45 سال

وزير نفت در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود بر تقويت نيروي انساني، ساختارها، فرآيندها و مديريت در شركت ملي نفت ايران تاكيد كرد و افزود: بايد طوري عمل شود كه ظرف هفت يا هشت سال آينده، متوسط سني مديران صنعت نفت ٤٥ سال باشد. زنگنه، رابطه كاري خوب مهندس كاردر را در كار با جوانان از ديگر شاخص‌هاي مهم در انتصاب وي به عنوان مديرعامل شركت ملي نفت ايران عنوان كرد و گفت: دايره انتخاب مديرعامل شركت نفت بسيار محدود بود، اما با اين حال آقاي كاردر را با طيب‌خاطر انتخاب كردم و اميدوارم ايشان با همراهي بدنه شركت ملي نفت ايران در ايفاي مسووليت‌هاي محوله موفق باشند.

 

  كنايه‌هاي جوادي به طرح‌هاي توسعه‌اي

 همچنين ركن‌الدين جوادي مديرعامل سابق اين شركت كه از اين پس در رداي معاونت نظارت بر منابع هيدروكربوري فعاليت خواهد كرد در اين مراسم به طرز بي‌سابقه‌يي اعلام كرده است كه عصر «پارس جنوبي» و «ميادين غرب كارون» به پايان رسيده و شركت ملي نفت بايد به فكر طرح‌هاي توسعه‌يي جديد باشد. وي نهايي كردن مدل جديد قراردادي صنعت نفت را مورد تاكيد قرار داد و افزود: همچنين ساماندهي نيروهاي انساني صنعت نفت از طريق جذب نيروهاي جديد و ارتقاي نيروهاي كيفي موجود بايد در دستور كار قرار گيرد. جوادي بر ضرورت اصلاح و تسهيل فرآيندها براي حضور موثرتر در عرصه‌هاي بين‌المللي نيز تاكيد و تصريح كرد: ما بايد براي آباداني كشور تلاش كنيم و جاي درنگي در اين زمينه نيست.

مديرعامل پيشين شركت ملي نفت ايران با بيان اينكه در مدت تصدي اين مسووليت، تمام تلاش خود را براي دور نگهداشتن شركت ملي نفت ايران از فضاهاي غيرحرفه‌يي به كار گرفته است، ادامه داد: سعي كردم شركت نفت را از فضاي سياست‌زدگي دور كنم و اين مهم را در انتصابات و تصميم‌گيري‌ها مورد توجه قرار دادم.

جوادي با بيان اينكه وقت و فكر ما بسيار ارزشمندتر از آن است كه صرف حواشي شود، يادآور شد: با اين سياست، كمترين تنش را در شركت ملي نفت ايران داشتيم و همه تلاشم بر اين بود كه انرژي و توان افراد صرف ماموريت‌هاي اصلي شركت شود.

وي به سابقه آشنايي ديرينه خود با علي كاردر مديرعامل شركت ملي نفت ايران اشاره كرد و افزود: شركت ملي نفت ايران مسووليت سنگيني را بر عهده دارد و اميدوارم با همراهي همه كاركنان، اين شركت بتواند بار سنگين مسووليت‌ها را به سرمنزل مقصود برساند.

 
اظهارات بي‌سابقه ركن‌الدين جوادي

ركن‌الدين جوادي مديرعامل سابق اين شركت كه از اين پس در رداي معاونت نظارت بر منابع هيدروكربوري فعاليت خواهد كرد در اين مراسم به طرز بي‌سابقه‌يي اعلام كرده است كه عصر «پارس جنوبي» و «ميادين غرب كارون» به پايان رسيده و شركت ملي نفت بايد به فكر طرح‌هاي توسعه‌يي جديد باشد. مديرعامل پيشين شركت ملي نفت ايران با بيان اينكه در مدت تصدي اين مسووليت، تمام تلاش خود را براي دور نگه داشتن شركت ملي نفت ايران از فضاهاي غيرحرفه‌يي به كار گرفته است، ادامه داد: سعي كردم شركت نفت را از فضاي سياست‌زدگي دور كنم و اين مهم را در انتصابات و تصميم‌گيري‌ها مورد توجه قرار دادم. جوادي با بيان اينكه وقت و فكر ما بسيار ارزشمندتر از آن است كه صرف حواشي شود، يادآور شد: با اين سياست، كمترين تنش را در شركت ملي نفت ايران داشتيم و همه تلاشم بر اين بود كه انرژي و توان افراد صرف ماموريت‌هاي اصلي شركت شود. وي به سابقه آشنايي ديرينه خود با علي كاردر، مديرعامل شركت ملي نفت ايران اشاره كرد و افزود: شركت ملي نفت ايران مسووليت سنگيني را

بر عهده دارد و اميدوارم با همراهي همه كاركنان، اين شركت بتواند بار سنگين مسووليت‌ها را به سرمنزل مقصود برساند. جوادي با قدرداني از وزير نفت به دليل فرصتي كه در حدود اين سه سال در اختيار وي قرار داد، اين مدت زمان را فرصت خوبي براي آموزش و يادگيري عنوان كرد و افزود: همچنين از هيات‌مديره شركت ملي نفت ايران به دليل همراهي‌هاي صادقانه در اين مدت قدرداني و براي هيات‌مديره جديد، آرزوي توفيق مي‌كنم. وي وزير نفت را وزيري باهوش، باتجربه و جسور در تصميم‌گيري توصيف كرد و گفت: كاركنان وزارت نفت بايد قدر ايشان را بدانند و متقابلا وزير نفت نيز قدرشناس كاركنان صنعت نفت كه در دوران جنگ، تحريم و... در اين صنعت نقش‌آفريني كرده‌اند، هستند. جوادي با بيان اينكه بر آن است تجربه‌هاي سه ساله خود را به رشته تحرير درآورد، در پايان از همكاري شركت‌هاي عملياتي و مديريت‌هاي ستادي و مجموعه شركت ملي نفت ايران در زمان تصدي مسووليت مديرعاملي اين شركت قدرداني كرد.

* تعادل

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سالار: 1395/3/3002:00:35،
70
37
شرکت ملی نفت نیست...
این شرکت سهامی خاص هست چون همه درآمد و سودش و پرسنلش گروه های خاصی هستند و هیچ عایدی برای مملکت ندارند...
متاسفانه باید عرض کنم که قضیه صدور فیش ها و کاراننه ها داره ماست مالی میشه و باید همچنان پیگیر بود...
بنده خدا: 1395/3/3002:28:11،
70
52
خدا لعنتتون کنه که هر چی هست و نیست رو دارین از زیر پای ما بوشهری ها و جنوبی ها می کشین بیرون و ما هیچ سهمی نباید داشته باشیم توش و در عوضش ما رو مناطق محروم صدا بزنین.................
محمد: 1395/3/3005:33:17،
77
50
فقط عصر پارس جنوبی تمام نشده، عصر اقتصاد ایران هم تمام شده ... عصر امید به آینده هم تمام شده ... عصر تحصیل در دانشگاه و کسب یک شغل مناسب هم تمام شده ... عصر جیب پر پول مردم قبل از بازار و سبد پر آنها هنگام خروج از بازار هم تمام شده ... و البته عصر چه چیزهایی تازه شروع شده:
عصر تورم، عصر بیکاری فراگیر، عصر رکود، عصر کاهش قدرت خرید، عصر تبعیض و بی عدالتی، عصر رویگردانی جوانان از درس و دانشگاه، عصر پیشی گرفتن آمار طلاق بر ازدواج، عصر بی انگیزگی برای ازدواج، عصر زندگی پوچ و بی هدف .... همین ...
و اینها همه ریشه در اقتصاد دارد، اقتصادی با بنیانهای غلط و پوسیده و دولتهای ناتوان و ناکارامد که یکی پس از دیگری می آیند و می روند و آش همان و کاسه همان. شعار عدالت در دولت قبل همان قدر خنده دار بود که شعار تدبیر و امید در این دولت...
چشم به آینده بدوزیم به دولتی با تیم اقتصادی ضعیف تر.
رضا: 1395/3/3009:13:52،
60
51
دوران همشون تموم شده.
الان عسلویه هم کارنیس و همه برگشتند
پارس جنوبی: 1395/3/3016:29:47،
39
46
آقای مهندس کاردر
لطفا در صورت صلاحدید یک تحقیق و تفحص از فاز 19 شرکت نفت و گاز پارس داشته باشید
اینجا متاسفانه انسانیت توسط مجری طرح سلاخی شد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار