کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حقوق های نجومی قانونی بود / از مردم عذرخواهی می‌کنیم

کدخبر:۲۴۰۸۴دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۰:۴۵۶۸۱۲ بازدید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با عذرخواهی از مردم بابت دریافت حقوق نجومی مدیران گفت: متاسفانه آن چه موجب شد که ...

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با عذرخواهی از مردم بابت دریافت حقوق نجومی مدیران گفت: متاسفانه آن چه موجب شد که دستگاه های اجرایی بتوانند پاداش های غیر متعارف پرداخت کنند مجوزهای قانونی است که در قوانین مختلف به برخی از آنان داده شده است.

محمد باقر نوبخت با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره حقوق های نجومی (غیر متعارف) برخی مدیران بانک ها و بیمه ها بیان کرد: یک فیش حقوقی نبود بلکه دریافت موردی بود که از دو محل تشکیل می شد.

وی ادامه داد: یکی مربوط به سلسه مطالباتی بر اساس رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بود و بخش دیگر مربوط به یک فوق العاده خاصی بود که باید با موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام می شد و سازمان آن را موجه نمی دانست.

نوبخت اضافه کرد: سازمان به همین جهت به رغم پیگیری مدیران بانک ها و بیمه ها، آن پرداخت را تائید نکرد و آن ها از فوق العاده خاص استفاده کردند که غیرقانونی بود.
وی گفت: همان گونه که مسئولان دیوان محاسبات توضیح دادند آن بخش، غیر قانونی بود و از آن ها دریافت شد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به حساسیت و پیگیری های مکرر رسانه ها نسبت به این فیش ها ادامه داد: از این که به این موضوع توجه می کنند باید بسیار خرسند باشیم و کاری نداریم که آیا به این حقوق یک مدیر عامل، بیشتر پرداختند یا به فساد سه هزار میلیارد تومانی؟

نوبخت با تاکید بر اینکه منتقدان می توانند انتقاد کنند گفت: ما باید به اشکالات به دقت رسیدگی کنیم.


دستور رئیس جمهور در خصوص سوء استفاده حقوق و پاداش های پرداختی به مدیران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ادامه تصریح کرد: حتی یک مورد حقوق غیر عادلانه برای دولتی که می خواهد رفاه و عدالت بیاورد غیرقابل قبول است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: رئیس جمهور هم پیرو پیگیری های قبلی، دوباره در نامه ای به معاون اول ابلاغ و تاکید کرد که با دقت به این موضوع رسیدگی و اگر تخلفی صورت گرفته برخوردی قانونی شود.

نوبخت گفت: هفته پیش پس از ابلاغ قانونی بودجه سال 95، مقرر شد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ارتباط با ضوابط اجرایی آن اقدام کند و رئیس جمهور هم بر لزوم دقیق و شفاف بودن آن تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه در ضوابط اجرایی که هفته گذشته تصویب شد نکات جدیدی وجود دارد، افزود: متاسفانه در قوانین و مقررات ما فقط قانون مدیریت خدمات کشوری نیست که همه حقوق ها و مزایا را تعریف می کند بلکه طبق ماده 117 همین قانون برخی از دستگاه ها مستثنی هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: طبق ماده 90 قانون برنامه سوم توسعه که دائمی شد بانک ها، بیمه ها، برخی از وزارت خانه ها، دانشگاه ها، قضات یا دیوان محاسبات از مقررات خاص پیروی می کنند.

نوبخت افزود: برای جلوگیری از سوء استفاده از قوانین خاص، در ضوابط اجرایی جدید تاکید شد هر کس در هر اداره ای قرار دارد و از مقررات خاصی پیروی می کند باید حتماًٌ از شورای حقوق و دستمزد سازمان مدیریت و برنامه ریزی مجوز بگیرد.

وی ادامه داد: حتی به این بسنده نشد زیرا ممکن است برخی از افراد بخواهند به جز حقوق از تسهیلات یا اعتبارات رفاهی خاص استفاده کنند.

نوبخت گفت: در ضوابط اجرایی امسال تلاش کردیم همه راه های سوء استفاده بسته شود حتی درباره تسهیلاتی که ممکن است بانک ها به کارکنان خود بدهند.

معاون رئیس جمهور افزود: بر اساس این ضوابط اجرایی کارگروه سه نفره از وزیر امور اقتصادی و دارائی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید بر روی دستورالعمل های خاص از جمله تشویق ها هم نظارت و کنترل داشته باشند.

نوبخت اضافه کرد: به دستور رئیس جمهور در ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 95 همه راه های سوء استفاده احتمالی در پرداخت حقوق بسته شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 99 درصد از کارکنان دولت با حقوق های کاملاً متعارف و قانونی خدمت می کنند، گفت: اگر برخی از دستگاه ها مانند بانک یا بیمه که از مقررات خاص تبعیت می کنند بخواهند هر نوع اضافه پرداختی را داشته باشند بر اساس ضوابط اجرایی باید تحت کنترل باشند تا این اتفاق تکرار نشود.


هرگونه افزایش حقوق باید از طریق شورای حقوق و دستمزد باشد

سخنگوی دولت افزود: هر قدر قوانین ما شفاف تر باشد و جلوی گریزگاه ها بسته و نظارت شود بهتر است.

نوبخت گفت: طبق دستور رئیس جمهور و مصوبه هفته پیش هیئت وزیران، هر افزایش حقوقی حتی نسبت به بانک ها و بیمه ها که از قوانین و مقررات خاص تبعیت می کنند باید از طریق شورای حقوق و دستمزد باشد تا برآن کنترل شود.
وی افزود: قوانین و مقرراتی که بر مبنای آن این حقوق ها پرداخت شد مصوب دولت یازدهم نیست بلکه قانون مدیریت خدمات کشوری مربوط به قبل از آن است و قوانین برنامه پنجم و سوم توسعه هم مربوط به قبل است.

نوبخت در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است افراد دیگری هم باشند که حقوق های نامتعارف دریافت کرده باشند و رسانه ای نشده باشد؟ گفت: این مدیران در سال های گذشته هم احتمالا چنین حقوق هایی را دریافت می کردند اما با توجه به اینکه در سال پایانی دولت یازدهم عده ای توجه و دقت را بیشتر کردند شاید تا انتخابات آینده، ده ها مورد از این ها را هم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در سال 93 هم در جهت محدود کردن و نظارت بر حقوق و مزایا مصوبه داشتیم افزود: قانون خدمات و مدیریت کشوری، حقوق و مزایای کارکنان دولت را تعیین می کند.

نوبخت ادامه داد: این حقوق و مزایا از سه جز تشکیل می شود که یک جز آن حقوق ثابت و بخشی از آن فوق العاده مستمر مانند بدی آب هوا و یک بخش فوق العاده غیر مستمر مانند کارانه است و جمع این ها به علاوه اضافه کار، حقوق را تشکیل می دهند.


حداکثر حقوق 7 برابر حداقل حقوق است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به اینکه حداقل و حداکثر حقوق ها مشخص شده است گفت: حداکثر حقوق 7 برابر حداقل حقوق است اما ممکن است برخی دستگاه ها به خودشان اجازه دهند که از فوق العاده مستمر یا پاداش ها استفاده کنند.

نوبخت افزود: طبق قانون تجارت، هیئت مدیره شرکت هایی که تابع این قانون هستند اجازه دارند به میزان سود خالص خود پاداش دریافت کنند.

وی ادامه داد: برای اینکه جلوی این موضوع را هم بگیریم در این دولت طبق قانون تنظیم، حتی سقف مقدار ناخالص حقوق ها نیز تعیین شد که حداکثر 10 برابر حداقل حقوق است.

نوبخت با اشاره به اینکه بیشتر از 9 میلیون نباید دریافتی حقوق داشته باشیم گفت: اما متاسفانه قانون مدیریت خدمات کشوری در ماده 117 به تعدادی از دستگاه ها اجازه می دهد مقررات خاص داشته باشند برای مثال دانشگاه ها از هیئت امنا مصوبه می گیرند.

وی افزود: به همین جهت حدود یک سال بر روی این قانون کار کردیم اما چون مجلس نهم در پایان کار خود بود با اجازه مجلس، آن را به طور آزمایشی اجرا کردیم.

سخنگوی دولت اضافه کرد: یکی از انتظارات ما از مجلس دهم اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری است.

نوبخت گفت: از ابتدای سال گذشته اعلام کردم که از نظر دولت نظام پرداخت، غیر عادلانه است به همین جهت عده ای از بند 10 ماده 68 که مربوط به حقوق "فوق العاده ویژه" است استفاده کردند و برخی هم استفاده نکردند بنابراین مقرر کردیم آن هایی که استفاده نکردند یکم فروردین امسال از این فوق العاده ویژه استفاده کنند تا تبعیض به وجود نیاید.

وی افزود: در مصوبه سیزدهم اردیبهشت سال 95 شورای حقوق و دستمزد، حداکثر حقوق که برای شرکت های بزرگ تعیین کردیم حدود 7 میلیون تومان است که شامل 4 میلیون تومان حقوق و حداکثر 3 میلیون تومان اضافه کار و فوق العاده حقوق است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: همه تلاش دولت این است تا این قوانین و مقرراتی را که از گذشته وجود داشت و بر پایه آن دستگاه ها سال ها به تناسب برداشت ها و اختیارات خود از آن استفاده کردند همه راه ها و منافذ سوء استفاده و یا پرداخت حقوق غیر متعارف را ببندیم به همین جهت اکنون دولت بر روی این مسئله بسیار حساس است زیرا می خواهد عدالت را اجرا کند.

نوبخت افزود: قانون مدیریت خدمات کشوری به برخی از دستگاه ها اجازه های خاص داده است به همین جهت با همکاری مجلس این قانون را اصلاح خواهیم کرد تا تبعیض ها برداشته شود و امسال آن را به مجلس تقدیم می کنیم.وی با تاکید بر اینکه نباید برخی از دستگاه ها از مقررات خاص تبعیت کنند، اضافه کرد: انتظار ما این است که جلوی همه گریزگاه هایی را که متاسفانه بر اساس قانون است بگیریم .


همه دستگاه های اجرایی به دستور رئیس جمهور تحت بررسی هستند

معاون رئیس جمهور گفت: تا زمان اصلاح قانون از ضوابط اجرایی استفاده می کنیم تا بتوانیم بر حقوق ها و دستمزد ها نظارت کنیم.

نوبخت تاکید کرد: همه بانک ها، بیمه ها، شرکت ها و دستگاه های مختلف به دستور رئیس جمهور تحت بررسی هستند.

وی افزود: همه وزرا به دستور رئیس جمهور موظف شدند دستگاه های زیر مجموعه وزارتخانه های متبوع خود را بررسی کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم کار خود را در این زمینه آغاز کرده است.

سخنگوی دولت گفت: دولت شفاف کار می کند و همه تلاش او، خروج کشور از رکود و افزایش سرمایه گذاری است.

وی افزود: هفته پیش گزارش سرمایه گذاری مستقیم 4 میلیارد و 200 میلیونی دلاری را برای 5 طرح نیروگاهی به مردم ارائه کردم و هفته قبل تر هم گزارش کردم که بیش از سه میلیارد و 418 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی انجام شده است.

نوبخت با بیان اینکه دولت مصمم است که 7500 واحد تولیدی راکد را فعال کند گفت: دولت با همه تلاش هایش برای بهبود رفاه جامعه پس از تحریم های سخت در حال کار است و اجازه نمی دهد چند نفر حتی با مجوز قانونی با دریافت پاداش های ویژه دولت را بدنام کنند.

وی تاکید کرد: دولت از کیان و حیثیت خود دفاع می کند.

نوبخت گفت: ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری تعدادی از دستگاه ها از جمله بانک ها و بیمه ها را از این قانون مستثنی می کند که آن ها می توانند برای پرداخت های خود از مقررات و ضوابط خاص خود تبعیت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مدیر عاملان بانک ها تغییر می کنند؟ گفت: بر اساس تاکید رئیس جمهور، دولت به هیچ وجه متخلفان را تحمل نمی کند.

سخنگوی دولت افزود: حتی کارکنان بخش خصوصی هم اگر قرار است با دولت کار کنند باید شبانه روزی تلاش کنند و در معرض پاسخگویی باشند.

نوبخت گفت: پس از سه سال تلاش که تحریم ها برداشته شد آماده شدیم تا فعالیت های ضد رکودی را انجام دهیم و این ظلم به دولت است که عده ای بخواهند از برخی مقررات قانونی استفاده کنند و پرداخت ها و دریافت هایی را داشته باشند و موجب شوند همه دولت مجبور به پاسخگویی باشد.

وی افزود: از مردم و همه همکارانمان عذرخواهی می کنیم و مطمئن هستیم با اصلاح قانون، اجازه استفاده را در آینده نخواهیم داد و از ضوابط اجرایی برای پیشگیری استفاده خواهیم کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

جنگجو: 1395/3/2409:56:09،
570
40
چیرو ببخشیم
اکثر اقایون زن و بچشون دارن تو کانادا و امریکا زندگی میکنن بعد ما باید دخترمون ازدواج دانشجویی بکنه بسرمونم باید از صبح تا شب حمالی یه مایه دارو بکنه برای سنار
کی حاضره این همه نا عدالتی را ببخشه
قدرتی: 1395/3/2410:29:40،
375
33
شما چرا ؟
ما مردم ایران عذر خواهی میکنیم
ما فضولی کردیم توی فیش حقوقی شماها
سرک کشیدیم
آخه اینجا ایرانه
نروژ نیست که همه توی اینترنت حقوق مدیران و رییس جمهور را ببینن
نروژ نیست که پول نفت به حساب ملی خزانه واریز میشه
و قرونی ازش خرج نمیکنن
و هر نروژی لحظه به لحظه میتونه تعداد و ارزش سهام ملی خودشو ببینه
اینجا ایرانه
یعنی بند پ
احمد: 1395/3/2410:41:59،
289
26
سلام، اقایان با دریافت چنین حقوق هایی مدیریت کشور را به اینجا رساندند ، حالا تصور کنید به این اقا 7 میلیون بدهید ، اون دو سه ساعتی هم که میامد و جدول حل میکرد ، هم دیگه نمیاد و تمام زمام امور کشور بهم میریزه ،
جناب نوبخت به یک سوال پاسخ دهید ، قیافه مردم ما بخصوص من شبیه چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد: 1395/3/2410:46:48،
147
45
مدیرای اون یکی و این یکی و ان یکی که میاد اول خودشون و خانواده بعد از صد سال مردم . و تا ما نفهمیم چیزی رو نمیکنن. مردم بیدار شین
کوکی: 1395/3/2411:08:53،
186
43
عذر خواهی لازم نیست.حقمون رو بگیر و بهمون بده.
عذر خواهی شما شکم زن و بچه من رو سیر نمیکنه.
اون آقا که 237 تومن حقوقشه تا الان 1000 بار بارش رو بسته.
م: 1395/3/2411:13:14،
165
53
حالا مرحله دوم پروژه خاوری اجرا میشود مدیران با حقوق ها نجومی پا به فرار می گذارند .اگر خزانه خالیست این همه حقوق را از کجا می آورند ؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ: 1395/3/2411:38:17،
149
40
کشوری که رسانه هایش صبح تا شب کذب مینویسن هیچ وقت پیشرفت نمیکند چون اعتماد از بین رفته والسلام
حامد: 1395/3/2411:55:08،
96
34
یاد اون جمله بهتر از دانمارک شدن و بدتر از بنگلادش افتادم
کریم: 1395/3/2412:27:09،
53
157
با سلام

هموطنان عزیز چرا احساس میکنید این پاداش و حقوق 200 میلیونی بعد از یکسال برای مدیر عامل یکی از بزرگترین بانکهای خصوصی ایران (بانک رفاه)زیاد هست ؟
وقتی یک فوتبالیست برای فقط یک فصل یعنی 6 ماه 2 میلیارد تومان میگیرد . یعنی میشود سالی حدود 4 میلیارد تومان ...

وقتی بازیگران سینما و تلوزیون برای یک فیلم 90 دقیقه ای 3 میلیارد دستمزد میگیرند . وقتی پزشکان ما ماهی 500 میلیون درامد دارند چرا فکر میکنید برای یکسال 200 میلیون حقوق این فرد بالاست با این همه مسئولیت و واقعا فشار کاری . دوستان حقوق درست و واقعی را این افراد میگیرند نه ما که چندرغاز حقوق داریم بجای بخیل بودن باید دنبال حق خودمون باشیم و ما هم حقوقمون بیاد بالا نه مال آنها را بیاوریم پایین که تا ابد ما هم بالا نیاد .

التماس تفکر
yaser1986: 1395/3/2413:06:17،
78
43
آقا کریم تو پدرمونو در آوردی از دیروز تا حالا همین یه متنو ده بار تو نظرات گذاشتی همش منفی هم نصیبت شد
تا زمانی که بالایی ها همچین دریافتیهایی داشته باشن همین آش و همین کاسه هست
شما هم گیر دادی به اینا ول کن ماجرا نیستی همه جای دنیا بری فوتبالیستا حقوقشون بالاست مثل مسی و رونالدو که هر سال جز بالاترین در آمدا هستن ولی این دلیل نمیشه مدیر دولتی کشورشون درآمد آنچنانی داشته باشه اونم غیر قانونی
علی: 1395/3/2413:24:02،
65
46
خود این آقا فقط حرف میزنه ، عمل صفر اینم انتقاد اگر به بال قباشون بر نخوره !
وحید یوسفی: 1395/3/2414:47:08،
55
33
اینا مردم رو چی فرض کردند.
بابا مردم میفهمند که چی داری میگی.
بعد از سی و هفت سال داره حرف از اصلاح قانون میزنه.
همشون اینطوریند دیگه
تا گند یه چیزی در میاد سعی میکنند یه جوری قضیه رو فیصله بدند البته به نفع خودشون نه به نفع مردم.
حامد: 1395/3/2415:59:37،
58
46
بایه معذرت خواهی ظاهری دزدی وبی عدالتی را ماست مالی نکنید، عزیزجون ،باید تومملکتی که ادعای شیعه امام علی علیه السلام را یدک میکشید،علی وار هم حکومت کنید واینقدر چشم پوشی از دزدی وناعدالتی مدیران نالایق وازخدابیخبر،روزی گریبان بزرگ تا کوچکتان را خواهد گرفت،من یکی روز محشر جلوی تک تک شماهارا خواهم گرفت واز ظلمی که به من وزن وبچه ام روا داشته اید نمیگذرم.مگر خون مدیران از خون بقیه مردم رنگینتره،آخه نامسلمونا این چه قانونیه که مدیران هفت تا ده برابر حقوق بگیرن؟خدا ازتون نگذره،من که نمیگذرم.
علي: 1395/3/2416:30:08،
45
38
دسشون تو يكاسست
اعزام اموزشي سرباز معلما رو انداختن سه ماه ديگه
بخاطر چي بخاطر كمبود بودجه
بخاطر چي ببخشيمتون وقتي ميگيذ قانوني بوده
آتیلا: 1395/3/2417:52:18،
32
42
دادا کریم حقوق رییس جمهور آمریکا یعنی ابرقدرت دنیا حدود 200 هزار دلار هست یعنی به عبارتی میکنه سالی حدود 700 میلیون تومن که البته باید هزینه های خورد وخوراک و سکونتشون تو کاخ سفید و مالیات رو از این مبلغ کسر کرد. شما بگو ببینم که آیا مجموعه های زیر دست این آقایون بزرگتر و پیچیده تر از کشور آمریکا هست که سالی بالای یک میلیارد پول بگیرن برای اداره کردنش.حالا بماند که اداره کردن و نکردنشون زیاد توفیری نداره.
sam: 1395/3/2409:57:21،
240
43
راستي آقاي نوبخت!
افزايش 20 هزارتوماني حق مسكن ما كارگرا چي شد؟
رستمیان: 1395/3/2410:21:24،
114
49
کاملا قانونیه یکی 234 میلیون معوقات ، یکی 80 میلیون یکی 40 میلیون ...بله دیگه آقا حقش بوده و قانونی بوده
بیخیال شن مردم عزیز آخه اینهمه پورشه ، مازراتی و ماشینهای مسابقه بالا شهریها که خیابانرا غرق کردند ، کی مشتریش باشه
عزیزان حقتون همون پرایده تازه ستاره گرفته تو کیفیت.
یا امــــام زمــــان کی ظهور می کنی نجاتمون بده از این بیعدالتی
آریا: 1395/3/2410:28:18،
83
38
قانونی نیست عزیز دل برادر میفهمی قانونی نیست!!!!!!
عبدالله: 1395/3/2410:51:44،
101
46
این جناب نوبخت هم هر موقع میاد یک فسادی را توجیه کنه ، یک گوشه چشمی ، یک متلکی ، یک گافی
از دولت قبل و منتقدان دولت را هم چاشنی حرفهاش میکنه ، مثل مطرح کردن 3 هزار میلیارد ،
سه هزار میلیارد در مقابل کرسنت پول خرده معادل یک به پانصد
1100 روز از وعده 100 روزه گذشت ، بابت اون کی عذرخواهی خواهید کرد ، یا اینکه قابل نیستیم ،!!!!!!!!
چشم بهم بزنی خرداد 96 میرسه گیله مرد ،،،،
یه نفر: 1395/3/2411:13:57،
87
43
میگم یه خورده دیگه بگذره ملت بدهکار این مدیرهای دله دزد هم میشن
آقای نوبخت میشه یه پولی ملت بدن شما راضی شی بی خیال ما بشی ؟
وطن پرست: 1395/3/2411:28:06،
72
45
هنوز هيات وزيران وقت نکرده جلسه بزارن ابلاغيه رو تائيد کنن. اخه دنبال اينن يه وقت کسي فيش حقوقي اونهارو چاپ نکنه.
ژاپن نامسلمون: 1395/3/2409:57:26،
196
40
يعنى اين همه گنده كارى كه تو اين مملكت اسلامى رخ داده و ميده اگه تو ژاپن خدا ناباور بود مسولانش هزار بار تا حالا هاراگيرى ميكردند (خودكشى) .... ايرانجيب حق الناس را رعايت كن و بچاپ و گرنه دين گردنته ....
احمد: 1395/3/2409:57:51،
148
35
محکم جلوشونو بگیرید.این قبیل کارها باعث دلسردی در بین کارمندان و جامعه میشه...تحقیق کنید واقعا یارو کجا آورده ماشین دومیلیاردی سوار میشه و تو فرشته تهران خونه اش 30 میلیارده ...
کیارش: 1395/3/2409:59:52،
166
36
واقعأ برو خجالت بکش !!!!!!!!¡
عبدالله: 1395/3/2411:13:47،
88
55
خجالت ،،،،،،،،،،،
از این واژه موقعی استفاده میکنن که بچه زده گلدون رو شکسته ، این عمل حداقل دو تا استعفا و چهار تا اعدام
تو کشور دوست و برادر چین داشت ،،،،،
از چین همه چی میاد الا ، سیستم مجازات مدیران مفسد ، اونهم بیارید با عوارض هزار درصد ، از یارانه ها کم کنید
اینطور حرف زدن و عذرخواهی با لحن طلبکارانه ، از خجالت نیست ، از حیا مردم سوء استفاده کردن است
حضرت علی ع میفرمایند،
کسی که حیا ندارد دین ندارد
chairman: 1395/3/2410:01:53،
162
30
حالا که گندش دراومده چاکرم نوکرم میکنن وگرنه اگه کسی چیزی نمیگفت که خیلیشم نمیگن تا تهش واسشون حلال بود.
رضا: 1395/3/2410:03:13،
54
53
جاذبه ضدتوسعه اي دولت

١- اين روزها حقوقهاي كلان دولتي، موضوع بحث و جدل ميان مردم است و مخالفان سياسي دولت هم تلاش دارند به اين بحث در جهت تخريب دولت بدمند. اما واقعيت آن است كه داستان دستمزدهاي نجومي دولتمردان به اين دولت ارتباطي ندارد بلكه ريشه در تفكر نادرستي دارد كه به تشكيل شركتهاي بي هويت خصولتي در ايران دامن زد.

٢- سالها پيش اولين استدلال نامربوط در پاسخ اعتراضات نسبت به حقوقهاي كلان دولتي اينگونه مطرح شد كه اگر چنين ارقامي پرداخت نشود اين مديران به بخش خصوصي كوچ خواهند كرد! نتيجه گيري القايي اين استدلال آن بود كه بايد به افرادي كه ممكن است در بخش خصوصي درآمدهاي كلاني داشته باشند حقوقهاي بالاتري داد تا در دولت بمانند. هيچكس هم اعتراضي نكرد كه اگر چنين افرادي مي توانند در بخش خصوصي كارآفريني و توليد ثروت كنند چه لزومي دارد در دولت بمانند؟
k: 1395/3/2412:01:28،
45
40
با قسمت دوم موافقم و درواقع کشورهای صنعتی همین کار رو کردند که شدند این ولی ما با اقتصاد حکومتی و ملی شدن همه صنایع درواقع مسیر رانت و دزدی رو باز کردیم و حالا نتیجه اش میشه ورشکستگی ارج و............
آبباس: 1395/3/2410:03:20،
121
34
به ما که میرسه 850 هزار تومن میشه قانونی . کاش قوانین کشور های اروپایی مثل آلمان تو کشور ما جاری بشه . اونوقت ببینم کسی جرات دزدی قانونی !! رو داره ؟
مهدی: 1395/3/2410:07:39،
75
29
خلاصه به 1001روش سامورایی اثبات شد که فیشها قانونیه و ملت هم دخالت نکنن و برن دنباله آفتابه و لگن خودشون..
سعید: 1395/3/2410:10:08،
70
44
طبق فیش منتشر شده یکی از مدیران بیمه 600میلیون تومن وام گرفته بود ماهی 2 میلیون از حقوقش کم میشد .راستی اقای نوبخت شما هم که مدیر ارشدی فیش حقوقی چند ماه اخیر را نشون بده ببینیم شما که میخاین کنترل کنید اوضاع خودتون چطوره؟
ناصر: 1395/3/2410:13:08،
83
41
خدافظ دولت روحانی.1 سال هم حال کنین.چون دیگه آخر خطتونه و هیچ اثر مثبتی در مملکت از لحاظ اقتصاد، سرمایه گذاری، کاهش تورم، برداشتن تحریم، ازادی اجتماعی و... نگذاشتین و اکثر موارد وضع برتر شده است
رضا: 1395/3/2410:21:00،
53
37
سوال اینست مدیرانی که حقوق بالا میگیرند بایستی عملا نشان دهند که کار مثبتی انجام داده اند که مستحق دریافت بودند.مثلا اشتغال مولد ایجاد کرده اند؟ .بهروری را افزایش داده اند ؟ چه اقدامی انجام داده اند؟ برید بررسی کنید در طول این سه سال اینهمه حقوق گرفتن از رکود خارج شدیم؟ اگر مدیران خوبی بودند که سه سال ما تو رکود و بیکاری نبودیم.
امید: 1395/3/2410:21:29،
52
48
کارکنان دولت از رئیس جمهور انتظار دارند با صدور دستور ویژه حقوق کلیه کارکنان دستگاه های دولتی را طبق سوابق خدمت یکسان سازی کنند واز تبعیض موجود بین حقوق کارکنان جلوگیری کند چرا که افرادی وجود دارد که حقوق بسیار ناچیز دریافت می کند ولی عدهای با همان سوابق خدمت وشرایط یکسان حقوق بسیار بالائی دریافت می کند
آریا: 1395/3/2410:27:28،
59
43
جالبه بجای عذرخواهی و اظهار ندامت میان میگن این رقم های چند صد میلیونی کارانه و سنوات خدمتی حضرات بوده که با حقوق اسفند و فروردین پرداخت شده اما نمی تونن توجیه کنن کدوم منصب بجز ریاست سازمانهای معلوم الحال دولتی که متعلق به نور چشمی هاست اینچنین حق سنواتی داره در حالی که برای اکثریت قریب به اتفاق ملت قوانین خفت بار وزارت کار رو جاری کردید!!!!
احمد: 1395/3/2410:32:20،
44
34
ببخشید که نشد حرف.زحمت بکشید یارانه مردم رو اضافه کنید تا جبران بشه.با معذرت خواهی که درست نمیشه.
یکی عین خودت: 1395/3/2411:10:36،
58
53
یارانه رو اضافه کنه ؟
یارانه منه بی کار تحصیلکرده و سایر اعضاء خانواده ام رو 7ماهه که " ظالمانه" قطع کردن .
هر جا میرم کارنیست
دیگه داره فکر انتحار به سرم میزنه
چاسب: 1395/3/2410:33:49،
65
39
اينا همون دارايهاي بلوكه شده بوده ديگه !!!؟حله آقا حله
وحید@@@@: 1395/3/2410:38:06،
83
44
این پولا همون یارانه های حذف شده مردم هستند که

آقای نوبخت به قول خودش صرف زیر ساختها کرد.
کارمند: 1395/3/2410:42:35،
57
34
منم کارمند رسمي هستم يکسال هز سر و ته حقوقمون مي‌زنند به عنوان نبود بودجه بعد مديرانمان پاداش‌هاي آنچناني مي‌گيرند. به قول معروف
گر حکم شود که مست گيرند در شهر هر آنکه هست گیرند.
کدام مديري سراغ داريد که پاداش‌ و مزاياي آنچناني نگرفته باشند.مزايايي از قبيل حق مسکن، حق اياب و ذهاب، شرکت در جلسات و .....
حمید: 1395/3/2410:56:33،
70
48
خانه از پاسبست ویران است

با معذرت خواهی چیزی درست نمیشه
منتقد: 1395/3/2410:58:40،
56
39
دریغ از جمله ای که بتوان این وضعیت اسفناک رو توجیه کرد ...
پیام: 1395/3/2411:04:29،
63
39
این انسان نیک خودش تاکید کرد که دولت از کیان و حیثیت خود دفاع می کند. نه از کیان وحیثیت مردم... مشکل از ماست که نمیفهمیم...
دلخور: 1395/3/2411:04:31،
53
43
اگه راست و حقیقت میگید و دنبال پیگیریش هستید .پول . مبالغ به غارت رفته و پس بگیرید و به راستی خرج ابادانی کشور کنید . اگر هم فقط برای ارامش مردمه که دارین میگید .اقا گوش و چشم ما دیگه از این حرف و وعده ها دیگه پر شده .داریم بالا میاریم
فقط همین. ببخشید: 1395/3/2411:05:35،
60
46
کدام فاتون ؟ از کدام قانون حرف می زنید. بیست هزار تومان واسه من کارگر بدبخت این قانون نمی تواند افزایش بدهد. ولی قانون شما دویست میلیون را می تواند توجیه کند. با زندگی مردم بازی می کنید و به سادگی می گویید ببخشید. چه دردی از من دوا شد ؟
راحت طلب: 1395/3/2411:07:21،
48
50
نه که انشتین هستن وخیلی کار از دستشان برمیاد امتحان ضریب هوشی بگیرند ببینند جه خبر است
بدبخت: 1395/3/2411:45:10،
47
27
چقدر ما ملت بدبختیم که دولتمردان ما از یک طرف دائم در مورد حذف یارانه 45 هزارتومنی صحبت می کنند و از طرفی دیگر حقوق 240 میلیونی را توجیه میکنند . بالاخره تو هر دولتی باید یه فسادی رو بشه. ای بیچاره ملت.
سلام : 1395/3/2412:21:20،
55
42
همه چیز خودشان قانونی میکنند
همه چیز را غیر قانونی میکنند
همه چیز را حلال میکنند
همه چیز را حرام میکنند
اینهاهمه خلق الساعه انجام میشوند لازم نیست تو صف وایستی
میدرند میدوزند
ملت نظاره گر
جعفر: 1395/3/2412:29:35،
58
48
اول فيش حقوقى ودريافتى خودت برادران وسربازان.. شرکت نفتى هاووووو بررسى بشه بعد بيمه وبانک.
خامد: 1395/3/2418:52:39،
28
43
بعش هم فيش حقوق معلمهاكه 4 ماه از خردادميرن تعطيلي
ایرج: 1395/3/2412:55:34،
42
51
این توضیحات چه فایده داره مردم منتظر اصلاح چنین مواردی هستند که دیگر تکرار نشود
مریم: 1395/3/2413:12:02،
36
38
وای از آن روز که بگندد نمک
علی: 1395/3/2413:12:56،
40
38
بالاخره وقتی بالایی میخوره بایستی سیبیل پایینی رو چرب کنه دیگه
بهزاد تحریم: 1395/3/2413:27:39،
57
47
حالا که گندش درومده برا یه مدت پیگیری میکنن اونوقت که آبا از آسیاب افتاد و همه چی فراموش شد، روز از نو، روزی از نو
محمد: 1395/3/2413:44:24،
36
35
اینا همشون دنگ همند
((( فلفل ))): 1395/3/2413:48:33،
37
42
تا دور بعد ببينيم اين مردم دوباره به اينها راي ميدهند ياخير ؟ اينها صدقه سر اين مردم روي كارآمده اند وخود وهفت پشتشان مديون تك تك ايراني ها هستند تا ببينيم براي راي گيري بعدي يك چيزي را الم ميكنند واين مردم ساده ومظلوم دوباره به اين دولت راي ميدهند0
سعید: 1395/3/2413:59:29،
35
63
من دیروز پدر رو بردم بیمارستان سکته کرده بود اقدام بموقع پزشک زحمت کش نجاتش داد. بنظرم هر پزشکی که جون انسانی رو نجات میده باید اندازه دیه اون آدم حقوق بگیره. بنظرم پزشکان مملکتمون رو نباید با این مفسدین خونخوار یجا گذاشت.
جاسم: 1395/3/2414:31:57،
45
38
ببین آقای دکتور !
اینطوریها هم که شما تبلیغ می کنی نیس
آره
دلارام: 1395/3/2415:13:18،
46
46
اقای سعید، ما اگر اعتراضی ب افزایش حقوق نجومی پزشکان داریم، به خاطر اختلاف نجومی حقوق بین پزشکان و همکارانشان است.
پزشک تنها ک توانایی اداره بیمارستان را ندارد؟!
ایشان تشخیص میدهد و اکثرا بقیه عملی میکنند
حتی در اتاق عمل هم پرستار اتاق عمل کنار دست جراح است.
من ب عنوان پرستار گلایه ام اینست، پا ب پای پزشک زحمت میکشم، با سطح کمتر و فشار کمتر روانی گاها (البته در ایران پشت پزشکان قرص است و بلایی باشد سر ما میاید)، چرا یک پزشک باید ماهیانه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون و... دریافت کند، اما من با تمام بی احترامی از این قشر، ماهی ۲ ۳ تومن! با کلی اضافه کاری و جون کندن ۵ تومن!
که تازززههههه حقوق من را دولت دیر ب دیر بدهد! مزایا و اضافه کاری هایم را ماه ها و ماه ها ندهد!

هرکجا بی عدالتی باشد بد است! چه در دولت و چه در ملت...
علی: 1395/3/2416:36:56،
45
38
والا ما تو شهرمون یع بیمارستان بزرگ داریم که لقب کشتارگاه رو گرفته . زنده داخل میشی و مرده خارج. والا تو یه کشور جهان سومی حتی تهرانشم بعید پزشک قابلی باشه. بعدش یک متخصص تو ایران جهان سومی بنا به امار ۲۰ برابر یک فوق تخصص در امریکا و اروپا درامد داره. با این سطح سواد که فقط مردم رو میکشن.
آتیلا: 1395/3/2417:54:12،
44
37
چه ربطی داره. من امروز یه ماشین 600 میلیونی رو تعمیر کردم ،الان حق دارم واسه تعمیرش 200 میایون دستمزد بخام؟
مصطفی: 1395/3/2414:24:20،
40
47
چرا باید بعضی دستگاه ها ووزارت خانه ها از قوانین خاص حقوقی بهرهمند باشند مگر خون اونها از دیگران رنگین تر است اینکه باید مجوز بگیرند خوب راحتر از قبل میگیرند همان آش وهمان کاسه این چه اظهار نظر توجیه امیز است به جای ان قوانین حقوقی غلط را اصلاخ کنید نه اینکه منبع مجوز دهنده را عوض کنید شما مردم راچی فرض میکنید؟
مجبور به زندگی: 1395/3/2414:32:11،
46
33
اقا یکی بیاد دریافتی پزشکارو نگاه کنه از پارسال تا امروز دریافتیشون حداقل10برابر شده یه متخصص داخلی راحت تو بیمارستان تامین اجتماعی یا دولتی داره 35میلیون به بالا میگیره یه متخصص ارتوپدی85میلیون به بالایه متخصص قلب بالای 250میلیون کارانه میگیره بیاین ببینید چه بخور بخوریه
امین: 1395/3/2415:37:13،
31
72
عزیزم تو،ام،زحمت میکشیدی ۱۲ سال چشماتو کور میکردی پزشک،میشدی و ۲۵۰ میلیون پول میگرفتی...
بسه دیگه این همه عقده
۷۰ میلیون عقده ای جمع شدیم دور هم تشکیل اجتماع دادیم فکر و ذکرمونم شده این که فلانی اینقدر گرفت اون یکی فلان،قدر گرفت
اگه خودت پزشک بودی عمرا اینجا این نظر نمیذاشتی چون نیستی این نظر گذاشت.
نجات دادن جون یه آدم با ۱۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون ۱ میلیارد قابل مقایسه نیست، پزشک مستقیم با جون آدم سر و،کار داره یه لحظه تصور کن پزشکا بگن کار نمیکنیم و اعتصاب کنن اونوقت میفهمی ارزش یه پزشک یعنی چی....
آتیلا: 1395/3/2417:57:23،
41
44
امین جان زرشک بدم خدمتتون. اولا برو ببین پزشک آلمانی حقوقش چقدر هست بعد بیا اینجا تز بده. ثانیا اعتصاب بکنن اولا آمار مرده ها کمتر میشه ثانیا اگه نصف اون پولی رو که پزشکها تو ایران در میارن رو به پزشکهای آلمانی بدن ،بعد یه ماه آلمان با کمبود پزشک روبرو میشه
جاسم: 1395/3/2423:01:48،
42
39
به امین :
اگه این مملکت دلسوز داشت همین چن خط نوشته تو که ناشی از غرور کاذب همگی شماهاست ( مثلا دکتورها )دلیل قاطعی میشد برای اینکه فورا دستور بده پروانه طبابت همتون باطل و به ازای هر نفر از شما 2 پزشک با وجدان و دلسوز و" انسان" از هند و پاکستان وارد بشه
همین باد امثال شماها رو می خوابونه .
خارج از کشور هم که جایی شماها و مدرک شما ها رو قبول ندارن( ازدوستان پزشک و پرستارتون که رفتن اونطرف و برگشت خوردن حتما بپرسید) و تنها بهشت روی سیاره زمین همین مملکت خودمون و تنها مشتریان شما همین ملت بدبخت و ساده خودمون هستند
دوستان قدیمی حتما دورانی که پزشکان هندی در ایران فعالیت داشتن یادشون هس که اون موقع ما مسخره بازی ویزیت 10 نفر در 10 دقیقه رو نداشتیم و بنده گان خدا یکبار موقع ورود بیمار به مطب و یکبار موقع خروج از مطب به پاش بلند میشدن و کلی احترام می ذاشتن . 300 میلیون کارانه هم نمیخواستن
هاج و واج: 1395/3/2415:29:47،
42
43
خود همین سازمان مدیریت امسال برای کارمندای ستادی بقول خودش 35%افزایش منظور کرده خب هرسال اینجوری بشه چند سال دیگه همشون حقوقشون نجومی میشه یعنی خودشون نمیدونن انگار خونشون رنگینتره
وحید@@@@: 1395/3/2416:22:54،
50
41
این آقای نوبخت خودش 5سمت داره.5تا حقوق میگیره.5تا

پاداش نجومی میگیره.منم جای این بودم ایجوری صحبت

میکردم.
100رحمت به دولت قبلی...
علی: 1395/3/2418:45:20،
42
37
خدا پدر مخترع تلگرام و اینترنت و رحمت کنه که باعث شده ما ايرانيا از خیلی مسایلی که توی این مملکت اتفاق میفته باخبر باشیم، تلویزیون ایران که آخر شاهکاره!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار