کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

انتشار اسامی حدود 1500 شرکت صوری و فاکتور فروش

کدخبر:۲۱۸۴۲سه شنبه، ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷:۴۶۲۳۴۱ بازدید

سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اسامی حدود 1500 شرکت فاکتور فروش جهت آگاهی مودیان مالیاتی، از طریق سامانه ...

سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اسامی حدود 1500 شرکت فاکتور فروش جهت آگاهی مودیان مالیاتی، از طریق سامانه عملیات اینترنتی مالیات بر ارزش افزوده سازمان منتشر شده است.

در این اطلاعیه آمده است: تخلف‌هایی همچون کدفروشی، فاکتور فروشی و ایجاد شرکت‌های کاغذی که عمدتا با هدف کتمان درآمد واقعی فعالان اقتصادی و ارایه اطلاعات و اسناد و مدارک خلاف واقع به منظور فرار مالیاتی صورت می گیرد، همواره از زمینه‌های مهم فساد اقتصادی در کشور بوده که نظام اقتصادی و مالی کشور را با چالش هایی روبرو ساخته است.

این اطلاعیه می افزاید: تا چند سال پیش، آگهی های متعددی در ارتباط با واگذاری امتیاز کد اقتصادی افراد و یا شرکت های صوری و فروش فاکتورهای جعلی در صفحات روزنامه ها به چشم می خورد و همین امر باعث شد تا سازمان امور مالیاتی به صورت جدی، برخورد با این روزنامه‌ها و همه مرتکبان اخلال در نظام اقتصادی کشور را در دستور کار خود قرار داده و اطلاع رسانی وسیعی را نیز در ارتباط با شناسایی اینگونه شرکت ها و افراد و همچنین جرایم مربوط به آن به اجرا درآورد.

روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه خاطر نشان کرده است: با اجرای ماده 169 مکرر ( قانون قبلی مالیات‌های مستقیم) و ارایه شماره اقتصادی به فعالان اقتصادی، ابعاد گسترده‌ای از فعالیت شرکت‌های کاغذی به عنوان یک پدیده و معضل اقتصادی رایج در همه نظام های اقتصادی، آشکار شد. همزمان با گسترش فعالیت این شرکت‌ها، کارگروه مقابله با شرکت های کاغذی در سازمان امور مالیاتی کشور تشکیل و با پیگیری واحدهای نظارتی سازمان و همکاری ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور، حدود 1500 شرکت کاغذی شناسایی شده و اسامی این شرکت ها از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی، به منظور تشکیل پرونده قضایی، به قوه قضاییه اعلام گردید و همچنین برخی دیگر از نهادها همچون وزارت کشور، وزارت اطلاعات، موسسات بانکی ... نیز در جریان امر قرار گرفتند.

به نقل از روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور، هم اکنون بانک اطلاعاتی از لیست سیاه این شرکت ها در سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد و به منظور تسهیل دسترسی عموم به نام این شرکتها، لیست مذکور در سامانه عملیات اینترنتی مالیات بر ارزش افزوده قرار گرفته است.

در این اطلاعیه تصریح شده است: کدفروشی و فاکتور فروشی به عنوان یک تخلف اقتصادی در خارج از سازمان امور مالیاتی کشور اتفاق می افتد و همین امر ضرورت آگاه سازی مودیان مالیاتی را دو چندان می سازد. بدین منظور سازمان امور مالیاتی کشور، اطلاع رسانی وسیعی هم برای مودیان محترم مالیاتی و هم برای کارکنان نظام مالیاتی بعمل آورده و همچنین نرم افزار شناسایی اسناد صادره از سوی این شرکت ها نیز تهیه و مورد بهره برداری قرار گرفته و اسناد به دست آمده از این شرکت ها نیز به محاکم قضایی در نقاط مختلف کشور ارسال شده است.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: در ارتباط با پرونده تخلف اقتصادی شرکت های کاغذی که از سوی سخنگوی قوه قضاییه بازتاب عمومی یافت، خاطر نشان می شود این شرکت ها در خارج از سازمان اقدام به فروش فاکتورهای غیرواقعی می نموده اند که توسط سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت اطلاعات شناسایی و پرونده آنان به قوه قضاییه ارسال شده است و دو تن از کارکنان سازمان امور مالیاتی نیز که با این شرکت ها همکاری می نموده اند، پس از تشکیل پرونده به قوه قضاییه معرفی شده اند که طبق اطلاع واصله پرونده آنان در حال رسیدگی می باشد.

بر اساس این اطلاعیه، با پیگیری دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور، اسامی حدود 1000 شرکت صوری دیگر که اقدام به صدور فاکتور غیر واقعی نموده اند ، به زودی نهایی شده و از طریق سایت عملیات اینترنتی مالیات بر ارزش افزوده در اختیار مودیان محترم قرار می گیرد.

در خاتمه، روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: از مودیان مالیاتی تقاضا می شود در صورت مشاهده هر گونه تخلفی در زمینه کدفروشی یا فاکتور فروشی از سوی افراد یا شرکت های کاغذی، مراتب را به اداره امور مالیاتی مربوطه و یا دفتر مرکزی حراست به شماره تلفن39903752 و یا دادستانی انتظامی مالیاتی به شماره تلفن 33967811 گزارش نمایند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سالار: 1395/2/710:37:49،
84
29
حقوق آخر ماه ماموران مالیاتی که مسئول تشخیص هستن از کثیفترین و شبه دارترین و یحتمل حرامترین پولهاست که در آینده خرج بیماری صعب العلاج و بحتمل صعب العلاج خواهد شد!!!
10 سال پیش یه مغازه ی کوچیک توی کوچه باریک داشتم همونقدر مالیات میدادم که یکی از اقوام بنده با مغازه ی املاک در بر یکی از بهترین خیابانهای اصلی تهران با معاملات میلیاردی میداد...
هر چی به مامور تشخیص میگفتم زیاد داری مالیات میگیری تو کتش نمیرفت که نمیرفت...
من اون پول زور رو دادم تا امثال این آقایون حقوق آخر ماهشون سر جاشون باشه....
اصلا حقوق کارمندی خیلی پول کثیفیه چون شبه توش زیاد داره و ازبیت الماله...
ا: 1395/2/715:56:34،
25
39
اول حقوق کارمندان مالیاتی از مالیاتی که شما میدید پرداخت نمیشه از خزانه پرداخت میشه . شما اگه واقعا اون مالیات حقت نبود می تونستی بری هیت حل اختلاف .
علی: 1395/2/718:59:02،
28
16
به جای برخورد با کارمندان و بی عدالتی در ادارات دولت نسبت به مردم بی زبان لاپوشونی میکنند!!!!!!
سالار: 1395/2/718:59:33،
26
14
آقای داروغه چی!!!
اولا
خزانه چیه؟ یا پول نفته یا مالیات مردم و یا بیت المالی که متعلق به همه مردمه...
ثانیا
هیئت اختلافی هم که شما میگی رفتم و مشکلم حل نشد چون زیرمیزی لازم بود که البته ندادم..
کلا ام مامورای مالیاتی و شهرداری رو دیگه همه عالم میشناسن نمیخواد حرف از رسیدگی مشکل مردم تو هیئت اختلاف بزنی...
اراکی: 1395/2/721:42:08،
30
16
شما تنها نیستی عزیز....پدر بنده هم در شهر اراک یک بازنشسته با یک مغازه تولیدی نیمه تعطیل بدون کارگر همانقدر مالیات می دهد که یک همکار بزرگش با چندین دهنه تولیدی داخل یک پاساژ و تولید و عرضه شبانه روزی و سود میلیونی در سال.... چرا اینقدر تبعیض.... به اظهارنامه هم توجه نمی کنند و حرف حرف ممیز است... اظهار نامه فقط برای جریمه نشدن است.
غلامعلی: 1395/2/710:45:31،
25
30
اگر اداره دارائی همان لحظه ارائه فاکتور صوری 9% ارزش افزوده را دریافت کند دیگر کسی فاکتور صوری صادر نمی کند . وقتی برای فاکتور واقعی ارزش افزوده پرداخت میشود و به فاکتور صوری نه انتظار همین است همه به طرف فاکتورهای صوری بروند . وقتی کسی فاکتور صوری به بانک میدهد تا وام بگیرد باید پرداخت ارزش افزوده فاکتور از دارائی استعلام شود.
مهندس وحید ص: 1395/2/710:46:55،
39
31
چرا کادمند بیچاره باید مالیات بده ولی این دوستان میلیاردر براحتی از سوراخ سمبه های قانونی فرار میکنن. کاش قوانین عربستان در رابطه با دزدی تو مملکت ما هم اجرا میشد چون الان 2 هزار نوع دزدی نوظهور تو ایران اختراع شده و کلا دست همه توجیب همه.
سالار: 1395/2/711:14:04،
49
27
کارمنندی که روزی 5 دقیقه کار نکنه بیچاره نیست...
مفت خوره...
عرضه نداری بازار آزاد کار کنی حرف زیادی نزن...
بیا ببین چه خبره بازار بد حرف زیادی بزن...
پاسخ به سالار: 1395/2/712:48:10،
29
28
شما درست صحبت کن برادر عزیز مگه اشتباه میگه. نه دلال مالیات میده نه پزشک نه کارخونه دار نه طلافروش. اگر توی یه کشور دیگه بودی که شیره جونتو میکشیدن تا پول دربیاری.
سالار: 1395/2/713:29:15،
48
25
هر کی کارمنده و هی میناله از بی عرضگی خودشه...
بخدا دو میلیون برا شما خیلی زیاده...
99درصد کارمندا تو بازار آزاد ماهی دویست تومن هم عرضه ندارن در بیارن...
محمد: 1395/2/710:50:06،
56
16
اصلا شرکت ها با هم هماهنگ کنن قراردادهاشون رو تو دفاتر ثبت نکنن و به جایی اعلان نکنن و مالیات هم ندن...
مالیات بدن برای چی؟
پولی که معلوم نیست جهت رفاه چه کسانی خرج میشه و هیچ سودی برای جامعه نداره...
ندید آقا مالیات ندید...
رح: 1395/2/711:13:52،
48
20
واقعا مالیات کجا صرف میشه؟وضع بهداشت که خراب،اموزش پرورش هم که هیچ،هنوز هم که صد سال بعد از اکتشاف نفت منطقه محرو داریم، ی جاهایی هست که هنوز اب لوله کشی ندارن،اسفالت که دیگه هیچ،مالیات هم که میگیرن ،پول نفت هم که هست،معادن هم که هستن،،،،،،،
((( فلفل ))): 1395/2/712:22:42،
28
14
ماشاا000 خدا اين شركتها را زيادكند ، كسي كه پيگيري نمي كند همه مسئولين سرشان بكار ديگر وجمع كردن مال هستندبراي آن دنيا0
یکی: 1395/2/712:38:14،
39
16
هر نوع مالیلتی که در جهان شناخته شده است در ایران از مردم میگیرند . از مالیلت بر درامد و عملکرد و ارزش افزوده گرفته تا انواع و اقسام عوارض تازه بعلاوه وجوه شرعی خمس و ذکات و سهم امام و ارث و . تازه همه درامدهای عمومی از نفت و گاز و گمرک و معادن و .... هم دست دولت است . هیچ خدمت مجانی هم به مردم نمیدهند پول جز ترین کار را دولا پهنا از مردم میگیرند . در خیابان وایسی باید پول بدهی حرکت کنی باید پول بدهی حواست نباشه رد کنی جریمه پلیس .... فقط چهار بار اشتباه کنی حقوق یک ماه رفته .. حالا جرعت داری برو توی خیابان...
اراکی: 1395/2/721:44:57،
22
14
چرا نرخ معاینه فنی خودرو این ماه یکباره دو برابر شده.... آیا باید مردم بهای استاندارد نبودن عملکرد خودرو و انهم یک خودروی سالم را بپردازند... پس مالیات کجا می رود؟؟؟
غف: 1395/2/717:42:57،
31
16
مالیات دادن در این کشور خطا ست زیرا در کشورهای دیگر یرای رفاه عمومی صرف میشود در اینجا...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار