کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

برخی معلمان كاملا زير خط فقرند

کدخبر:۲۱۷۹۰دوشنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۸:۴۷۱۲۵۵ بازدید

هفته پيش علي‌اصغر فاني، وزير آموزش و پرورش با حضور در برنامه «تيتر يك» از افزايش 67 درصدي حقوق فرهنگيان در دوسال گذشته خبر ...
برخی معلمان كاملا زير خط فقرند

هفته پيش علي‌اصغر فاني، وزير آموزش و پرورش با حضور در برنامه «تيتر يك» از افزايش 67 درصدي حقوق فرهنگيان در دوسال گذشته خبر داد. روز دوشنبه نيز سيدمحمد بطحايي، معاون توسعه مديريت پشتيباني اين وزارتخانه با تاييد سخنان آقاي وزير عنوان كرد كه ميانگين حقوق و مزاياي فرهنگيان از مبلغ يك‌ميليون و 250 هزار تومان در شهريور ماه 92 به 2 ميليون و 175هزار تومان در آبان ماه 94 رسيده كه از رشدي 67‌ درصدي در حقوق و مزاياي معلمان حكايت دارد. اين مسائل در حالي مطرح مي‌شود كه به گفته بسياري از كارشناسان آموزشي و معلمان و همچنين به اعتراف نمايندگان مجلس، دريافتي فرهنگيان متناسب با شأن و منزلت اين قشر زحمتكش و تاثيرگذار جامعه نيست. اين موضوع را با مهدي بهلولي، آموزگار و عضو كانون صنفي معلمان در ميان مي‌گذارم.

به گزارش ایران جیب به نقل از تعادل، او در سخنان خود با وجود اينكه عملكرد دولت تدبير و اميد را در خصوص توجه به وضعيت معيشتي معلمان نسبت به دولت‌هاي نهم و دهم بهتر ارزيابي مي‌كند، عنوان كرد چنين ارقام و اعدادي بدون در نظر گرفتن ديگر مسائل، قلب واقعي و انحراف اذهان عمومي است. از نظر او، در حالي كه در همه جهان حقوق معلم با ميانگين حقوق ملي مقايسه مي‌شود، در ايران خط حقوق معلمان با خط فقر سنجيده مي‌شود. از نظر اين معلم تهراني، بخشي از اين رشد حقوق به‌خاطر افزايشي بود كه تحت عنوان اجراي نظام رتبه‌بندي به حقوق معلمان اضافه شد كه طي آن به‌طور ميانگين بين 200 تا 300هزار تومان به حقوق معلمان اضافه شد. با اين حال، از نظر بهلولي اين طرح معلماني كه كمتر از 6سال سابقه داشتند را شامل نشد و همين مساله كنار گذاشته شدن اين گروه يكي از نقاط اجراي اين طرح محسوب مي‌شود.

 

  خط فقر به جاي ميانگين حقوق ملي

با اين حال، از نظر اين عضو كانون صنفي معلمان، اين ميزان افزايش انتظار معلمان را برآورده نمي‌كند. وي با اشاره به اينكه در كشورهاي جهان حقوق معلمان با شاخص «ميانگين حقوق ملي» سنجيده و مقايسه مي‌شود، از بالاتر بودن حقوق معلمان نسبت به ميانگين حقوق ملي در اكثر كشورهاي توسعه‌يافته خبر داده و مي‌گويد: «به عنوان مثال، در كشور سوييس در حالي كه ميانگين حقوق ملي حدود 50 هزار دلار است، معلمان به‌صورت ميانگين 68هزار دلار حقوق دريافت مي‌كنند كه 27 درصد بيشتر از ميانگين حقوق ملي است.» هرچند به گفته اين كارشناس مسائل آموزشي، در برخي كشورهاي توسعه‌يافته ممكن است حقوق معلمان اندكي از ميانگين حقوق ملي كمتر باشد، در ايران حقوق معلمان با خط فقر سنجيده مي‌شود كه از وجود مشكلات عميقي در وضعيت معيشتي فرهنگيان حكايت دارد. وي با اعلام اينكه خط فقر در كلان‌شهرهايي مانند تهران براي يك خانواده چهار نفره بيشتر از 3ميليون تومان تخمين زده مي‌شود، از معلماني خبر مي‌دهد كه با بيش از يك ربع قرن سابقه دريافتي‌شان حدود 1.5ميليون تومان است. او در ادامه سخنان خود مي‌افزايد: ‌»اين يعني برخي معلمان 100درصد زير خط فقر قرار دارند. يعني اگر حقوق‌شان 100 درصد نيز افزايش يابد در بهترين حالت به خط فقر مي‌رسند.»

 
افزايش 17 درصدي حقوق معلمان

بهلولي در ادامه با اعلام اينكه 67 درصد افزايشي كه مسوولان وزارت آموزش و پرورش از آن سخن مي‌گويند، از سه بخش تشكيل شده است، دو بخش را مربوط به افزايش سالانه حقوق كارمندان مي‌داند كه ميان تمام كارمندان دولت مشترك بوده است و امتياز ويژه‌يي براي فرهنگيان يا وزارتخانه محسوب نمي‌شود. وي تنها 17درصد از اين افزايش 67‌درصد را ويژه معلمان عنوان مي‌كند كه به همان اجراي نظام رتبه‌بندي مربوط مي‌شود. وي با اشاره به اينكه ساير نهادها به عناوين مختلف به حقوق و مزاياي كارمندان خود اضافه مي‌كنند، از عدم رسانه‌يي شدن اين افزايش‌ها برخلاف شيوه‌يي كه مسوولان آموزش و پرورش افزايش حقوق معلمان را در بوق و كرنا مي‌كنند، خبر داده و مي‌گويد: «اين افزايش 17‌درصدي خاص معلمان در حقوق يك تا 1.5ميليوني فرهنگيان، چيزي حدود 200 تا 300هزار تومان مي‌شود كه براي دوسال رقم چند- ان قابل‌توجهي نيست.»

 

  امتيازهاي ويژه، عامل تبعيض

وي در پاسخ به اظهارات بطحايي با اشاره به اينكه ميانگين حقوق بايد براي معلمي كه 15سال سابقه دارد هماهنگ باشد، مي‌گويد: ‌»من يك معلم هستم با سابقه 24سال تدريس و 2ميليون و 30هزار تومان حقوق كه كمتر از ميانگين حقوق است.» وي در همين رابطه با اشاره به اينكه در بررسي حقوق معلمان علاوه بر ميانگين‌گيري بايد بحث پراكندگي را در نظر گرفت، ادامه مي‌دهد: ‌»اين مساله نشان مي‌دهد در آموزش و پرورش افرادي هستند كه به خاطر برخورداري از يك سري امتيازات ويژه، حقوق‌هاي بالايي دريافت مي‌كنند.» از نظر اين كارشناس مسائل آموزشي اين تفاوت عمده و چشمگير ميان خود فرهنگيان باعث مي‌شود تا معلماني با سابقه طولاني در آموزش و پرورش، دريافتي‌شان از ميزان ميانگين پايين‌تر باشد.

 

  دريافت حقوق كمتر از ميانگين

از نظر بهلولي، به علت پايين بودن پايه حقوق معلمان، افزايش 60درصدي هرچند شايد در حرف رقم چشمگيري باشد اما در عمل كمك چنداني به بهبود وضعيت معيشتي معلمان نمي‌كند. وي با اعلام اينكه دريافت حقوق 5 يا 6ميليوني در بسياري از نهادهاي ديگر به امري عادي و متداول بدل شده است، دريافت حقوق 1.5ميليوني براي معلمي با 25سال سابقه را سوال‌برانگيز دانسته و مي‌افزايد: «برخي دانش‌آموزان قديمي ما كه در برخي ارگان‌ها و سازمان‌هاي دولتي استخدام شده‌اند، با چهار يا پنج سال سابقه بين 3 تا 4ميليون دريافتي دارند.» وي در ادامه تاكيد مسوولان آموزش و پرورش بر اين اعداد و ارقام را انحرا   اصل مساله مي‌داند. وي اعلام ميانگين حقوق ملي را راهكار خوبي براي ايجاد عدالت اداري دانسته و مي‌گويد: «اعلام اين شاخص‌ها نشان‌دهنده شفافيت اقتصادي كشور است.»

 

  احمدي‌نژاد بزرگ‌ترين ضربه را به معلمان زد

بهلولي در ادامه با بيان اينكه نبايد تمام تقصير را متوجه دولت روحاني دانست، اين وضعيت را پيامد عملكرد دولت‌هاي نهم و دهم عنوان كرده و مي‌گويد:«بزرگ‌ترين ضربه را به فرهنگيان، دولت احمدي‌نژاد وارد آورد. در شرايطي كه نفت با قيمت 120دلار به‌ فروش مي‌رسيد، دولت در پاسخ درخواست فرهنگيان براي افزايش حقوق، از كمبود بودجه سخن مي‌گفت.» به گفته بهلولي در شرايطي كه در دوران رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد، ثروت هنگفتي در نتيجه افزايش قيمت نفت به كشور سرازير شد، افزايش حقوق معلمان كمتر از افزايش نرخ تورم بود. عضو كانون صنفي معلمان در همين رابطه با بيان اينكه بخش عمده‌يي از عقب‌افتادگي فرهنگيان از لحاظ دريافتي مربوط به اين دوران است، مي‌افزايد: «در دوران احمدي‌نژاد در شرايطي كه نرخ تورم رسما 30درصد اعلام مي‌شد، حقوق معلمان تنها 20درصد اضافه مي‌شد.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا ...: 1395/2/605:59:33،
57
37
۸۰ درصد کسانی که در ایران کارمیکنند ( در هر شغلی ) از کار و شغل خود ناراضی هستن که همه حق دارند و حرفشون درست است ..
بنده نقاش صنعتی و۲۲ دوسال سابقه کاردر شرکت خصوصی و کار با انواع مواد شیمیایی در بدترین شرایط با یک میلیون حقوق و در جنوب کشور با گرمای ۵۰ درجه کار میکنم ،،،،کار که نمیشه گفت ،،بیگاری دارن از ما میکشن ( پانزده نفر هستیم )

لا اقل معلمها اگه یک و نیم میگیرن ۴ماه تابستان تعطیل هستن اما کارگرها با حقوق چندر غاز چی ؟؟؟ من بخیل نیستم اما حقوق معلمها نباید از حقوق قاضیها و نظامیان کمتر باشه هرچند اونا هم مالی نیستن چون این سه قشر خیلی برای مملکت ضروری و حساس هستن ..
مرگ بر شاه یادت نره ...
الق: 1395/2/608:29:59،
44
46
كلا معلم ها ضعيف ترين قشر هستن همه بهشون زور ميگن و اونها هم اين رو سر بچه. ها خالي ميكنن
خودم: 1395/2/609:42:31،
40
57
مگه فقط معلمها هستن که زیر این خط هستند؟
در صورتی که بقیه 12 ماه سال کار مفید می کنند و معلمها از کل سال 7 ماه سرکار هستند ( اونم نه کار مفید ) نتیجشون هم میشه قشر بی سواد و بی فرهنگ!!
امیر: 1395/2/609:52:46،
60
33
من به عنوان یک معلم حاضرم بیشتر حقوق بگیرم تابستون هم برم سر کار نه اینکه 4 ماه تعطیل باشم و یک مسافرت نتونم برم و شرمنده زن و بچم باشم
111: 1395/2/611:25:07،
32
61
این آموزش و پرورشی ها عجب رویی دارن!!!!!! طی دو سال اخیر سالی چند بار حقوقهاشون اضاف شده باز هم میگن کمه!!!!!!!!!!!! یک سوم از سال هم که در تعطیلات هستن و حقوق میگیرن!!!
استاد دانشگاه: 1395/2/611:46:42،
51
28
جناب خودم
لطفا ضعف مدیریت خود و کم هوشی فرزندان را بر گردن معلمین نیاندازید. با صحبت هایی که با معلمین میکنم و از اینکه دانشجویان ورودی دانشگاه بسیار ضعیف و فاقد پتانسیل هستم گله میکنم ولی بنا به گفته اکثر همین معلمین ظاهرا از طرف اولیا و به خصوص سیستم ضعیف پرور آموزش پرورش تحت فشار هستند تا دانش آموزان را با نمره بالا فارغ التحصیل نمایند.
در جواب دوستان مدعی که حقوق یک معلم لیسانس، فوق لیسانس و گاها دکتر را با کارگر مقایسه میکنند، ضمن احترام به قشر زحمت کش کارگر، بهتر بود که این مقایسه را حداقل با شخصی با رده تحصیلی معادل انجام دهند.
جالب اینکه کسی از درآمد اکثریت قریب به اتفاق مردم که به شغل زالو مآبانه دلالی و بنگاهی با درآمد سرشار آنهم با حداقل سواد و در بسیاری از موارد فاقد سواد، اشاره و یا گله ای نمی کند.
پاسخ به استاد دانشگاه : 1395/2/616:18:35،
26
29
جناب اینجا بحت سر حقوق ماهیانه و تعطیلی شرکت و کارمند و گارگر است ،،ونه بازار و آزاد شما اگه روزی ۲۰۰عدد فلافل با نوشابه بفروشی میشه ماهی ۱۵ میلیون که نصف بیشترش سود است یعنی ۱۰ میلیون تومن....
با احترام و پوزش به همه معلمین که رو سر من جا دارن .... آیا یه کارگر کارش ساده تر از معلم است؟؟ ..چند نمونش از آسانترین رو نام میبرم ... کارگر شهرداری در هوای آفتابی و گرم یا بسیار سرد در بدترین شرایط با کثیف ترین آشغالها که انواع ویروس در آنها پیدا میشه سرکار دارن مثل آشغالهای بیمارستانها و رفتن به داخل فاظلابها و لایروبی انواع کثافتها با حقوق ۸۰۰ تومنی
به نظرت حقوق کدام باید طبق زحمت و سابقه بیشتر باشه ؟

معلمها بهترین هستن درست ..نظامیان مهمترین هستن درست ..قاظیان حساسترین هستن درست ،،اما به چه قیمتی این تفاوتها باید با سایر شغلها وجود داشته باشه ؟؟؟

پس ارزش فلافل فروش بیشتر است

رضا : 1395/2/617:04:35،
31
52
چرا باید معلمی که 30 سال سابفه خدمت داره یه میلیون حقوق بگیره !!!!! یهنی کارگر بی سواد هم بیشتر حقوق می گیره
انصاف: 1395/2/607:17:45،
38
60
من پدرم و مادرم هر دو معلم هستند. بالاخره قبوله که حقوقشون پایین تر از بقیه است اما واقعا حجم کارشون هم خیلی پایینه. یک معلم تقریبا 24 ساعت موظفی داره که خیلی راحت در سه روز پر میشه اما داخل حکم من که کارمندم نوشته 40 ساعت موظفی. باز هم درسته که کارمندها هم خیلی اوقات بیکار هستن و وقت تلف می کنن اما بالاخره وقتشون پره و نمی تونن از اداره خارج بشن. در ضمن خبری از تعطیلات عید و تابستان هم نیست. حقوق معلمان پایین است، درست اما اگرانصاف داشته باشیم در مقایسه با حجم کارشون قابل قبوله.
به طور متوسط هر معلم با در نظر گرفتن ایام امتحانات که کلاس تشکیل نمیشه، تقریبا 5 ماه در سال تعطیله.
پیمان: 1395/2/618:36:42،
32
26
شما بابا مامانت جفتی معلمن دریافتیشون از 3500000 میزنه بالاتر حالیت نیست یه معلم با زن و 2 تا بچه با 1500000 حقوق چی میکشه
من معلم از خدامه شب و روز کار کنم جاهای دیگه ولی کو کار نیمه وقت ؟ ها؟؟؟؟
طرف ارشد داره کلا بیکاره کار نیست 24 ساعت روزی 6 ساعت میشه هفته ای 4 روز نه 3 روز طوری رف میزنی انگار تو خیابون کار ریخته که معلم اون 3 روز بیکاری بره اونجا کار کنه
بی نام: 1395/2/607:40:04،
37
62
اتفاقا معلم ها هیچ کار خاصی نمیکنن و دو میلیون و خورده ای از سرشونم زیاده
الان مهندس آی تی با فوق لیسانسش داره 1700 میگیره
اینا که 3 ماه هم تازه تعطیلن
موفق: 1395/2/610:00:51،
40
30
دوست عزیز آیا به این هم فکر کردی که از اون 40 ساعت توی حکمت شاید کمتر از ده درصدش کار مفیده و بقیش کشکه؟
انصاف: 1395/2/611:39:51،
37
38
در ضمن دقت داشته باشید که یک معلم از اول تحصیلش تحت عنوان دانشجو معلم ولو ناچیز حقوق میگیره و خدمت سربازی هم نداره اما یک مهندس بدبخت بعد 4 سال درس خوندن تازه باید 2 سال بره خدمت بعد اگه بشه یه پولی در بیاره یعنی معلم ها از همه ی ما 6 سال جلوتر حقوق گرفتند و 6 سال زودتر بازنشست می شوند. طرف 50 سالش نشده با 30 سابقه بازنشست میشه!!!
پاسخ به انصاف: 1395/2/612:56:33،
30
23
اون حقوق فقط برای معلمایی هست که در دانشگاه تربیت معلم درس میخونن.بقیه معلما نه حقوق دانشجویی دارن و نه دوران تحصیل جز سابقشون حساب میشه. بعضیا میگن معلما 5 ماه تعطیلن در پاسخ به اونا هم باید بگم وقتی کشش یه بچه انقدر جواب میده گردن معلما نیندازین شما فکر کنین اگر بچتون 12 ماه سالو میرفت مدرسه و با نظام ما 14 سال بچتون باید مدام میرفت مدرسه به نظر خودتون خسته نمیشه؟ والله برای معلم فرقی نداره اصن معلما شاگرداشونو دوست دارن و اونا هم توی خونه خسته میشن.ضمنا شما در هر رشته ای و کاری با ادامه تحصیل با دریافت حقوق بیشتر تشویق میشین ولی کسی که مثلا وقتی وارد آموزش پرورش شد فوق دیپلم داشت تنها با 2 مله افزایش علمی، افزایش حقوق میگیره یعنی اگر لیسانس و فوق بگیره افزایش حقوق داره و اگر تلاش کنه و دکترا بگیره 1 ریال هم اضافه نمیشه از هرکی فامیل توی اداره آموزش پرورش دارید بپرسید.
پاسخ به اتصاف: 1395/2/613:02:39،
30
32
خوب اون معلم دیگه انگیزه ای برای علم آموزی نداره، این نکته رو هم در نظر داشته باشید که معلما چیزی به عنوان تشویقی ندارن و فقط یه حقوق مقرری میگیرن5 ماه هم تعطیل نیستن و فقط 3 ماهه. در دوران امتحانات مجبورن برن.تازه جدیدن امتحانا فشرده و 2 هفته ای برگزار میشه تا معلما نتونن استراحت کنن.طی دوسال اخیر اگر چندبار حقوق آموزش پرورش اضافه شده در عوضش حقوق دیگر مشاغل طی سالهای گذشته به درصد بیشتری اضافه شده و این افزایش حقوق آموزش پرورش درحد اون شغل ها نیست.از دولت تدبیر و امید انتظار بیشتری میرفت که به وضع معیشتی معلما برسه . مطمئنا از دست دادن اعتماد این قشر نسبت به دولت برای انتخابات مجدد حسن روحانی خوشایند نخواهد بود.امیدوارم روزی چشمای وزیر به وضع معلم ها باز بشه و کاری که لازمه انجام بگیره
عبدالله: 1395/2/607:51:38،
40
30
این 2 میلیون و 175 هزار تومان رو کدوم معلم میگیره ؟ بفرمایید ما هم باهاشون آشنا بشیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بازنشسته94: 1395/2/608:35:46،
40
24
ما که با فوق لیسانس عمری را در اموزش وپرورش هدر دادیم از اول خدمتمان از این چرندیات زیاد گفتند ولی همش حرفه.تازه کار ها باور نکنند
رضا: 1395/2/609:36:11،
35
32
وقتی مسله اموزش در مملکتی دچار چنین بحرانی باشد چطور وعده
پیشرفت در افق های نزدیک را به مردم می دهید!!؟
Muhammad: 1395/2/610:08:42،
47
29
سلام. من یک دانشجو معلمم حقوق معلم نتواند منو در سطح قشر متوسط قرار بده بچه شما ضرر میکند.جهان سومی همینه دیکه.تو ژاپن اعتراض میکنن حقوق شون مثه معلما باشه تو کشور ما میگن چرا بیشتر از کارگرا میگیرن. بیخیال
معلم فیزیک: 1395/2/610:47:51،
33
30
دوستان اینکه استاندارد ساعت اموزشی در دنیا هفته ای 16 ساعت اونم برا 14تا دانش اموز نه 24 ساعت برا 30 تا دانش اموز اگه واقعا کار معلمی ساده هست لطف کنید به فرزنداتون تو خونه اموزش بدین اگه تونستین یه ساعت برا یه نفر اونم فرزند دلبندتان تدریس کنید اون موقع دم از کار و بیکاری معلم بزنید اگه تو یه کلاس سی نفری هر دانش اموز فقط سه بار بگه بله سرجم میشه 100 بار اگه میتونی یه ساعت وایسا و صد تا بله بشنو اونموقع هنگ میکنی دوستان اگه حقوق مارو مثل کارکنان دیگه ندهند من که از این به بعد درس نخواهم گفت ببینم کی ضرر میکنه ادم های پولدار که پول میدهند ما هم با جان و دل درس میگیم
معلم: 1395/2/611:32:44،
35
25
دوستان توجه کنید همه معلمان حقوق دو میلیونی نمیگیرند. تعدادزیادی از معلمان حق التدریسی هستند وماهیانه هفتصد هزار تومان حقون وفقط هشت ماه سال میگیرند آن هم در سال تحصیلی جاری فقط یک ماه آنپرداخت شده است.ونکته بعدی تادید مردم نسبت به معلمان اینگونه باشد نباید توقعی برای پیشرفت

جامعه داشته باشیم
امید : 1395/2/612:59:02،
39
30
بنده حقیر معلم هستم،ازاینکه معلم هستم احساس شرم میکنم،وبه همه جوانان عزیز توصیه میکنم،سراغ این شغل شرم اور نرن،چون شرمنده خودشون وزن بچه شون خواهند شد،حتی نمیتونید برا روز زن برا خانموتون ی هدیه ناقابل بخرید،
رامین: 1395/2/612:59:18،
33
33
اقا این چه حرفی میزنید شما برو جای معلم فقط دوساعت سرکلاس درس بده اگه تونستی سریع برمیگردی .میگی 24 ساعت 24 ساعت کار مفیده سر وکله با بچه تو خودت حوصله بچه خودت را نداری چطور معلم بدبخت 30 تا دانش امور را تحمل کنه.شما میری اداره پا رو پا میزاری من حاضرم جامو با یک کارمند دیگه عوض کنم
كارمند: 1395/2/613:26:41،
26
39
معلم عزيز شما در سال حداقل بنج ماه در خانه استراحت ميكنيد والا همين حقوقي هم كه به شما ميدن در مقايسه با ميزان كاري كه انجام ميدين زياده
بهنام: 1395/2/614:05:28،
36
26
من معلم هستم و شغل خودمو پیشکش کسانی میکنم که دارن حرص تعطیلات تابستون و ... رو میخورن
بیا سر کلاس من ببین بچه ها چکار میکنن اگه تونستی کنترل کنی کلاس رو و بلایی سرت نیاوردن اونوقت حرف بزن
کدوم افزابیش حقوق؟ همش شعار هست
من با فوق لیسانس و 13 سال سابقه 1.400 حقوق میگیرم که درمقایسه با بقیه کارمندها چیزی نیس
این تورم و گرونی و ...
خوار شده وزیر: 1395/2/617:52:52،
30
31
با وضع فعلی وحمایت نکردن وزیر از شأن معلم
خوار ترین شغل هست
یک روزی بود شغل انبیاء
معلم: 1395/2/620:56:15،
23
29
آقا تا زمانی که حقوق ما همین باشه کار نمیکنیم برادر ناراحتی بچتو نفرست مدرسه ،، من که میرم سر کلاس با بچه ها میگم میخندم.. این حقوق پایین چند سال دیگه گندش در میادوقتی ببینین کل ملت بی سوادن ولی لیسانس دارن ! میشه مثل جریان زندگی بهتر فرزند کمتر !!! که بعدش پشیمون شدیم! حالا هی حقوق به معلم ندین ماهم کار نمیکنیم،، هرکارنکردین بکنین والسلام

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار