کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ناگفته‌های خواهر بابک زنجانی

کدخبر:۲۱۳۰۱یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۸:۴۷۶۱۸۰ بازدید

نوبهار زنجانی، یکی از خواهران بابک زنجانی در گفت‌وگویی به تشریح روند بازداشت برادرش تا صدور حکم پرونده پرداخت.

نوبهار زنجانی، یکی از خواهران بابک زنجانی در گفت‌وگویی به تشریح روند بازداشت برادرش تا صدور حکم پرونده پرداخت.

به گزارش ایران جیب به نقل از ایسنا، اظهار نظر یکی از بستگان متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی است که انتشار آن به معنی نفی یا تایید مطلب نیست.

متن این گفت‌وگو به شرح زیر است:

سئوال: فکر می‌کردید بابک زنجانی بازداشت شود؟

دی ماه 92 بود و تب و تاب رسانه‌ها روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شد. تمام دوستان و آشنایان به محض اینکه ما را می‌دیدند خطر را گوشزد می‌کردند. با برادرم صحبت می‌کردیم و می‌گفتیم همه می‌گویند تو باید مراقب باشی. حواست به اوضاع کارهایت هست؟ همه می‌گویند نباید خودت را رسانه‌ای کنی و از رسانه‌ها باید دور شوی. ما را دعوت به آرامش می‌کرد و می‌گفت مشکلی نیست و خیالتان راحت باشد.

سئوال: آیا از کارهای برادرتان سر در می‌آوردید؟ می‌دانستید با چه مجموعه‌هایی کار می‌کند؟

بابک خیلی اهل توضیح دادن نبود و مسائل کاری خود را اصلا بازگو نمی‌کرد. کلاً آدم توداری بود و اصلا اهل اینکه دوستان و همکارهایش را ببینیم نبود. به خاطر همین سر از کارهایش در نمی‌آوردیم و ما هم دخالت نمی‌کردیم. تا زمانی که نامش در لیست تحریم‌ها قرار گرفت و از تلویزیون اسمش را شنیدیم، نمی‌دانستیم مشغول دور زدن تحریم‌هاست. چون به کارهایش مسلط بود و به او اعتماد داشتیم ولی خودمان از طریق صحبت‌های دوستان و آشنایان خیلی نگران بودیم.

سئوال: چطور متوجه شدید بابک زنجانی بازداشت شده است؟ آیا قبل از بازداشت از احضار به دادسرا اطلاع داشتید؟

دهم دی‌ ماه شد. مادرم زنگ زد و از شدت گریه نمی‌توانست صحبت کند. من سر کار بودم. آن موقع در مجموعه VIP مشغول به کار بودم. خودم را به خانه رساندم. اورژانس مقابل درب خانه بود. بین مادرم و برادرم وابستگی شدیدی وجود داشت زیرا بابک کلاً آدم بی‌آزاری بود و فرزند صالح پدر و مادرم بود. گویا برادرم تماس گرفته بود و به مادرم گفته بود چند روزی نمی‌تواند خانه بیاید و مادرم غش کرده بود. بنده خدا برادرم دوباره چند دفعه زنگ زده بود و دیگر مادرم نتوانسته بود صحبت کند. به راننده برادرم زنگ زدم و ایشان هم تایید کرد که چندین ساعت همانجا که بابک را پیاده کرده، ایستاده ولی هنوز نیامده است. از دو ساعت بعد سایت‌ها قیامت کردند که میلیاردر نفتی بازداشت شد. میلیارد نفتی بازداشت شد.

سئوال: بعد چه شد؟

بابک دوباره تماس گرفت و گفت مشکلی نیست و زندگی عادی و شخصی خود را داشته باشید و به کارهای من هم دخالت نکنید و فقط مراقب سلامتی خودتان باشید. چند روز گذشت تا اینکه یکی از مدیرهای بابک تماس گرفت و گفت به دادسرا بیایید. از دادسرا به خانه برگشتیم و نمی‌دانستیم چکار باید بکنیم. بابک به مادرم زنگ زده بود، مادرم گفته بود که دادسرا بودیم. بابک گفته بود مگر نگفتم هیچ کجا نروید. مدتی گذشت تا اینکه متوجه شدیم پرونده به محل دیگری در بازپرسی کارکنان دولت منتقل شده است. پس از یک ماه بی‌اطلاعی از بابک، هم دلتنگ شده بودیم هم نگران؛ زیرا نه تلفنی زده بود و نه خبری از او داشتیم زیرا گهگاهی تماس می‌گرفت.

سئوال: اولین ملاقات‌ با برادرتان چند وقت بعد از بازداشت بود؟

پس از مدت‌ها که فکر می‌کنم حدود سه ماه بعد از بازداشت بود، توانستیم بابک را ملاقات کنیم. متوجه شدیم در اتاقی در اوین به سر می‌برد. به ملاقات رفتیم اما اجازه ورود به کل خانواده ندادند و فقط من و مادرم رفتیم. بازپرس کنار ما نشسته بود و هنوز بابک را نیاورده بودند. بازپرس به ظاهر آدم مرتبی بود و به ما گفت راجع به چیز دیگری جز احوالپرسی با او صحبت نمی‌کنید.

بعد از مدتی بابک را آوردند. با لباس خودش بود. بابک کلاً آدم خوش خنده و مهربانی است. همیشه در بحران‌ها با روحیه‌ترین فرد است خیلی طبیعی با بحران‌ها برخورد می‌کند. همیشه لبخند به لب دارد و کلاً آدم خوشرویی است. فکر کنم 20 دقیقه کنار هم بودیم. مادر از بابک پرسید پسرم حالا چه می‌شود؟ بابک گفت مرا چهار ماه زودتر از زمان مقرر و تعهدم بازداشت کردند. ان‌شاءالله درست می‌شود. بازپرس گفت دیگر برویم زیرا من جلسه دارم و وقت تمام است. همدیگر را محکم بغل کردیم و بوسیدیم. بابک هم شانه و دست مادرم را بوسید و او را به آرامش دعوت کرد.

بعضی‌ها می‌گویند بابک در زندان از امکانات خاص برخورداره، در حالی که اینطور نیست.

سئوال: وکیل‌تان چه می‌گفت؟

آن موقع هنوز وکیل نداشتیم. بازپرس گفته بود وکیلی را در این مرحله نمی‌پذیرد. از یکی از مدیران بابک پرسیدم اینکه بابک زودتر از زمان موعد بازداشت شده چه معنایی دارد؟ به من گفت بابک طی قراردادی با وزارت نفت، یک چک تاریخ اردیبهشت 93 به آنها داده است و در صورتی که آن چک به هر دلیلی دچار مشکل می‌شد باید طبق قوانین چک برخورد شود اما قبل از اینکه زمان سر رسید چک برسد یا شکایتی از سوی نفت یا اشخاص حقیقی یا حقوقی علیه بابک صورت گیرد، بازداشتش کرده‌اند.

خلاصه اینکه عید از راه رسید دلتنگی‌ها بیشتر و بیشتر می‌شد و طاقت خانواده کمتر و کمتر. حالمان خیلی بد بود. بابک عاشق عید بود و همیشه حال و هوای عید را خیلی دوست داشت و هر سال در خانه مادرم در لواسان جمع می‌شدیم و آنجا دید و بازدید می‌کردیم . بابک تقریبا آدم سنتی بود و بیشتر با اقوام معاشرت می‌کرد تا دوستان. افراد خیلی زیادی را می‌شناخت و در ارتباط بود ولی دوستانش معمولا دوستان کاری بودند و کمتر پیش می‌آمد با دوستانش در منزل و محیط خانواده رفت و آمد کند.

سئوال: برخورد افراد اعم از دوستان و آشنایان و رسانه‌ها بعد از زندان با شما چگونه بود؟

از یک طرف بی‌خبری و از طرف دیگر اخبار رسانه‌های ایرانی و خارجی اذیت‌مان می‌کرد؛ همه با هم و یک صدا به بابک حمله می کردند. طوری شده بود که هر کسی که می‌خواست نامش شنیده شود، حرفی راست یا دروغ از بابک می‌زد. یکی می‌گفت خواهر ندارد؛ یکی می گفت یک خواهر دارد؛ یکی می‌گفت 3 خواهر دارد؛ یکی می‌گفت در زندان است؛ یکی می‌گفت در هتل به سر می‌برد؛ یکی می‌گفت او را در شمال دیدیم؛ یکی می‌گفت همسر دارد، یکی می‌گفت با پسرش دوست است.

خلاصه اینکه که همه هر چه دل تنگشان می‌خواست درباره بابک می‌گفتند تا شاید سر در بین سرها در بیاورند؛ از کارگردان گرفته تا نمایندگان از بابک می‌گفتند. شکایت هم نمی‌توانستیم بکنیم و خودش هم که وکیل نداشت. آن‌قدر از بابک بی‌خبر بودیم که تا یکی از پرسنل شرکت از او خبر می‌گرفت، بدو بدو به ما اطلاع می‌داد. در نهایت پس از گذشت مدت کوتاهی از بازداشت، دادستانی در مجموعه‌های بابک مستقر شد. این موضوع باعث خشنودی ما بود که حداقل از مجموعه‌ها محافظت و کمتر دچار آسیب و فروپاشی می‌شوند. بعد از مدتی شنیدیم بابک به خواسته خودش اموالش را واگذار کرده و سردفتری که همیشه با قوه قضائیه کار می‌کرده داخل زندان رفته و بابک فقط اموال و دارایی‌های خودش را به قائم مقامش واگذار کرده و نامه‌ای هم فرستاده مبنی بر اینکه اموال خانواده متعلق به خودشان است و جزو دارایی‌های من محسوب نشود. زمان خیلی بدی بود.

سئوال: شرکت نفت از چه زمانی در مجموعه‌های زنجانی مستقر شد؟

پس از مدتی قائم‌مقام بابک، اموال او را طی وکالت‌نامه‌ای تام‌الاختیار به نماینده نفت واگذار کرد و دادستانی برای هر مجموعه‌ فردی را معرفی کرد تا طی قرارداد تغییر و تحول، شرکت‌ها به مدیران منتخب شرکت نفت واگذار شود. من و خواهرم مالک ملک VIP واقع در شهرک غرب بودیم. خواهرم فقط شریک ملکی من بود و من به تنهایی در آن ملک مدیرعامل بودم. بعد از واگذاری شرکت VIP در همان دفترخانه‌ای که از برادرم وکالت گرفته بودند، شرکت را تماما و کمال به همان فردی که قائم مقام واگذار کرده سپردم اما همچنان مالک ملکم بودم. هر چه تلاش کردم برای خارج شدن شرکت از ملکم به جایی نرسیدم. نامه زدم. اقدام قانونی کردم اما هر کاری می‌کردم تا نامه‌های دادستانی می‌آمد متوقف می‌شد. آخر مجبور به شکایت شدم که در حال رسیدگی است. خلاصه اینکه از حضور متصرفین در مجموعه‌ام شرعاً، اخلاقاً و قانوناً راضی نیستم وامیدوارم خداوند حق را به حق‌دار برساند.

سئوال: وقتی برادرتان را در دادگاه در جایگاه متهم و اتهاماتی که وارد می‌شد می‌دیدید چه حسی داشتید؟

بابک دچار تیک‌های عصبی شده بود و در صورتش این تیک‌ها پدیدار بود. این را در روزهای دادگاهش متوجه شدیم. خبرنگاران داخل دادگاه بودند افراد مهربانی بودند؛ گهگاهی لبخندی از سر دلسوزی و همراهی به همدیگر هدیه می‌کردیم. بعضی روزها می‌گفتند بابک خیلی خوب دفاع کرد. بعضی روزها می‌گفتند عصبی بود. از روی خبرهای رسمی بعضی دیگر خبرهای حاشیه‌ای جور می‌کردند مثلا می‌گفتند خودکارش چه شکلی بود؟ کفشی که به پا دارد چه رنگی بود؟ چه طوری زومکن‌هایش آنقدر مرتب بود؟ یا می‌گفتند زنجانی اتاق فکر دارد و راهنمایی می‌گیرد و به او مشاوره می‌دهند. چرا خندید؟ چرا دفاع کرد؟ چرا از کنترل خارج شد و... . بعد از مدتها داشتیم بابک را چند ساعت متوالی می‌دیدیم و به نظر چقدر عوض شده بود. دیگر آن بابک صبور نبود. خیلی عصبی شده بود.

سئوال: برخورد دادگاه چطور بود؟

زمانی که پرونده‌ به دادگاه رسید، شرایط خیلی بهتر بود. هفته‌ای یک یا دو بار زنگ می‌زد. روزنامه داشت و هفته‌ای یکبار او را ملاقات می‌کردیم. روند دادگاه به نظر روند خوبی بود. بر عکس زمان بازرسی درب اتاق قاضی به روی ما و به خصوص وکیل باز بود. اغلب اوقات که به دادگاه می‌رفتیم می‌توانستیم قاضی را ببینیم. در جلسات داخل اتاق قاضی من و خواهرم هم بودیم؛ قاضی با بابک رفتار خوبی داشت مثلاً یک بار بابک داشت به یکی از نمایندگان بانک مرکزی نحوه انتقال پول را توضیح می‌داد و صندلی کم بود اما قاضی از اتاق دیگری برای بابک صندلی آورد و همیشه بابک را به آرامش دعوت می‌کرد. همیشه قاضی به ما می‌گفت که چقدر بابک عصبی است. ایشان راست می‌گفت؛ بابک خیلی عصبی شده بود و دائما می‌گفت حرفایم را نمی‌فهمند و نمی‌دانم چگونه توضیح دهم. من از شرق می‌گویم اینها از غرب متوجه می‌شوند. خلاصه اینکه این جلسات تا می‌آمد به نتیجه برسد موضوع از یک طرف لو می‌رفت و مجموعه‌ها و بانک‌های ذی‌نفع خارجی، شانه خالی می‌کردند و دوباره راه جدید و جلسه جدید. هر کسی توی جلسه چیزی می‌گفت. یکی روش‌ها را قبول می‌کرد یکی قبول نمی‌کرد.

سئوال: می‌گویند بابک فقط وعده و وعید می‌دهد و نمی‌خواهد پول‌ها را برگرداند؟

همیشه در ملاقات‌ها می‌گفت نمی‌خواهند حرف‌های مرا بپذیرند و برایم این رفتارشان عجیب است که یا خودشان را به آن راه می‌زنند یا نمی‌خواهند بشنوند یا شاید هم نمی‌خواهند این مشکل حل شود. تعداد افرادی که حرف‌های بابک را رد می‌کردند زیادتر بود و من و خواهرم هم اطلاعی از امور بانکی بین‌المللی نداشتیم. فقط بابک بود و وکیلش. خلاصه که مثل همین روزها بابک می‌گفت سوئیفت انجام نمی‌شود، اما آقایان می‌گفتند می‌شود و ما مرتب انجام می‌دهیم؛ دقیقا عین همین روزها از یک طرف اصرار و از طرف دیگر انکار.

سئوال: چطور از حکم دادگاه مطلع شدید و وقتی شنیدید چه حسی داشتید؟

روزی که حکم را اعلام کردند آقای کوهپایه‌زاده (وکیل بابک زنجانی) تماس گرفت و گفت مادر و پدر را از تلویزیون دور کنید زیرا متاسفانه حکم بدی دادند و سعی در ایجاد آرامش داشت. آقای کوهپایه‌زاده فرد متین و باهوشی است و با برادرم علاوه بر ارتباط وکیل و موکل، دوستی دارند. کلاً بابک در این پرونده وکلای زحمتکشی دارد؛ خانم رضایی وکیل خارجی بابک هم دو ماه برای حل این موضوع دائما از این کشور به آن کشور می‌رفت و شاید بالغ بر 10 سفر را طی کرد و جلسات سنگین و متعددی را پشت سر گذاشته و مثل خواهر از هیچ کمکی دریغ نکرده است. آقای کوهپایه‌زاده هم همیشه سعی در همراهی و محبت به ما داشتند. کلاً بعضی مدیران خارجی و دوستان خارجی بابک بیشتر همراهی و کمک می‌کنند شاید چون ترسی ندارند. بلافاصله بعد از تماس آقای کوهپایه‌زاده، بابک تماس گرفت. حالم خیلی بد بود. نمی‌دانستم چگونه حکم رو بگم. بعد از شنیدن حکم بابک گفتم «وای به مامان و بابا چی بگیم؟». بابک گفت ناراحت نباشین من این پول را برمی‌گردانم و وضعیت اینگونه نمی‌ماند و باید این پول برگردد. به بابک گفتم نکنه این پول برگردد و حکم را اجرا کنند گفت این پول دینی هست که بر گردن دارم و باید پرداخت کنم. واقعا دلش می‌خواهد این کار را انجام بدهد. به قول آقای کوهپایه‌زاده اولین کسی که سعی در پرداخت پول دارد و از ته دل می‌خواهد این کار انجام شود، بابک است. حتی بابک وقتی که با وکیل خارجی خود صحبت کرد گفت که پیگیری را ادامه بدهند و نباید خللی در کارها صورت بگیرد. همیشه تصمیمش به پرداخت پول است و راهکارهای مختلفی را طی کرده. هنوز هم با این حکم تصمیم به پرداخت دارد و می‌گوید این پرداخت بیشتر جنبه آبرو و اعتبارم را دارد. نمی‌دانم صلاح است پرداخت شود یا خیر؟ حق بابک اعدام نیست، برادرم مهره‌ کلیدی دور زدن تحریم‌ها بود.

سئوال: درخواست‌تان از مردم و مسئولان چیست؟

از همه مردم می‌خواهیم کمک‌مان کنند زیرا حق بابک اعدام نیست. بابک در زمان تحریم‌ها خیلی زحمت کشید و میلیاردها پول وارد ایران کرد حالا چگونه می‌گویند قصد ضربه زدن به نظام را داشته است. تمام دشمنان ایران در خارج برای او پرونده‌سازی کردند زیرا مهره کلیدی در دور زدن تحریم‌ها بود. علاوه بر این، انعکاس این حکم قطعاً روی اموال خارجی بابک تاثیرگذاره و نمی‌دانم تکلیف آنها چه می‌شود. نمی‌دانم باید چه کرد. این اموال نه از بدهی کم می‌شود و نه دست ما به آنها می‌رسد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهران: 1395/1/2202:18:21،
157
34
امیدواریم مثل آریا که یهو اعدام شد این بدبختم بهو اعدام نشه !
مصطفی: 1395/1/2208:50:37،
111
55
میلیاردها تومن به جیب مردم نریخت به جیب آقازاده ها و خودش و خانوادش ریخت
دلسوزی عجیب: 1395/1/2210:15:24،
87
48
بابک بسیار آدم کم رویی است و مهربان و تودار و کمک حال دیگران و ...
آخی ی ی ی
بدهکار هم شدیم رفت . اونوقتی که برادر عزیزت میلیارد میلیارد برایتان می آورد و لذت زندگی میبردین
بسیاری از پدران نان خشک هم نداشتند و دختران از خانه فراری میشدند و .... یادتان نرود که به برادر عزیز گفتی بابک جان
نگذار این قدر معروف شوی همین اندازه بس است
این جمله یعنی چی خانم زنجانی ؟!!
یعنی برادرتان همین اندازه تریالدر شده و تو نیز لذت میبری کافیه .
چرا نمیگی این پوووووووووولها از کجاها آمده
در ضمن اگر کاری برای مملکت کرده وظیفه اش است
مثل سربازان
مثل همت ها- باکریها -بابایی ها - ستاری ها و فهمیده ها و ...
مگر باید بخاطر دور زدن تحریم ها تریالدر شوین شماها !!!
گناهش اینه که بیت المال را برده در خارج سرمایه گذاری کرده افتاده دست اجانب . یعنی خیانت به مردم و مملکت
عليرضا: 1395/1/2202:24:05،
85
49
انشاالله مثل همه كشور هاي دنيا اين روند منطقي پيش رود و بابك هم از اين حكم نجات يابد. اگر هم حقي بر گردنش است برگرداند. تو همه كشور هاي دنيا به ميلياردر ها به علت كار افريني احترام ميگذارند . در اين كشور ( فارغ از بحث بابك) هر كس ميلاردر شد ، بي هيچ مدركي به دزدي - غارتگر و رانت خوار بودن ز طرف مردم متهم ميگردد. خيلي وقتا به حق و خيلي وقتا هم ناحق
محمدرضا: 1395/1/2202:34:31،
120
26
به نظر من آقای زنجانی نباید اعدام بشه
ولی حیف که یه مهره سوخته اس و منافع خیلی ها در خطره!!!!
ابو امیر: 1395/1/2202:49:01،
50
38
اگر یک هزارم این پول (25 میلیاردتومان) را بدست می آوردم همان موقع میزدم به چاک
طمع چیز بدیست
مگر انسان چندتا شکم دارد؟ مگر کره زمین چند کشور برای تفریح دارد؟
سود بانکی 25 میلیارد تومان ماهانه 500 میلیون تومان میشود
با این پول خیلی کارها میتوان انجام داد طمع بیشتر به قیمت زندان ویا اعدام میشود
آرش: 1395/1/2214:56:58،
18
24
آدمي فرار ميكنه كه يه جاي كارش ايراد داشته باشه
ايشون با فعاليت هاي تجاريش تحريم ها رو دور زده و نميگه بدهي ندارم
ميگه وزارت نفت يه شمار حسابي بده كه خودش پنج دلار از طريق سوييفت به اون حساب پول واريز كرده باشه و اون شماره حساب رو بياره بده تا من بدهيم رو بزنم به اون حساب
عزيزان سوييفت باز شده ولي بانكهاي خارجي با بانكهاي ايراني كار نميكنند
كسي كه خواب هست رو ميشه بيدار كرد ولي كسي كه خودشو بزنه به خواب نه
مسولان هم ميدونن قضيه چيه ولي خودشون رو زدن به خواب و بابك هم چون نميتونه بيدارشون كنه عصبي رفتار ميكنه
منتظر: 1395/1/2205:15:06،
75
26
خواهر من کشور ما کشور ارباب ها و رعیتها است. بابک و امثالهم با وجود ثروتمند بودن رعیت هستند. خودشان هم خوب میدانستند ولی دلخوش به ارباب خودشان بودند. زمانی که اربابشان تضعیف شد انتظاری غیر از این اتفاقات نداشته باش. ولی انشاء الله که هر چه زودتر به آغوش محبت خانواده برگردد. میدانم چه روزهای سختی الان دارید. مشکل مردم ما این است که همه چی را نمیدانند. به امید ظهور آقا که عدالت و عدل هم حکم فرما شود. آمین
a: 1395/1/2210:09:14،
69
28
شاید این آقایی که شما منتظر ظهورشی تو کشورهای اروپایی مدتهاست ظهور کرده شما خبر نداری؟
فرق ما با اونا اینه که برا اونا عقل ظهور کرد برا ما خرافات
دانیال: 1395/1/2205:32:18،
51
45
الان یه عده میریزن میگن ، وای نابغه مملکت و دارن میکشن، وای این ادم الگو بوده ، وای این باید استاد اقصاد در استفورد بشود ،
نه خیر این ادم دزدی بوده مثل خیلی های دیگه که البته جزء سریه استثناهایی بود که لو رفت.
Arash: 1395/1/2206:10:57،
39
26
1- ایشان در باشگاهی تمرین میکردند که شروع عضویت ایشان در زمان تحریم ها انجام شده و تا پایان تحریم ها معتبر بوده. ادامه عضوبت بدلیل عدم وابستگی به مافیای قدرت باطل و از ایشان صلب شده. ایشان در زمان عضویت به یکی از اعضای بلند پایه باشگاه دهن کجی کرده و حالا باید بابت اون محاکمه بشه. بقیش نه نه من غریبم هستش
ایرانی: 1395/1/2206:45:08،
41
16
بجای این حرف های نمایشی میگفت هم دستاش کیا بودن و خودشون چطور ازش نفع میبردن
علیرضا: 1395/1/2207:35:21،
35
24
آقا الان ک خوب فک میکنم بایدمنو اعدام کنن ک اول ساعت اداری اومدم ی سر تو نت میگردم.

ن اینایی ک انقد ب انقلاب و ملت و آقایون خدمت کردنو دنیاو آخرتو دور زدن

واقققققعن اعدام کسی مث بابک زنجانی ب نفع کیه؟من کارمندبادرامدسالانه10ملیون تومن؟؟؟یا اونا ک بابتش این بابا عالمو ادمو دور زد؟
عمله: 1395/1/2207:43:48،
46
26
چرا اعدام ؟بگذارید بگه به چه کسانی پول دادم .البته کمی جرات میخاد
mohammad: 1395/1/2207:57:40،
39
18
بعله بابك خان انشاا پولها برگردد و به دست اين مردم بدبخت برسد نه به دست نااهلان.در ضمن آرزوي ما ايرانيها اينه كه قصدت كمك به اين مملكت بوده و يا نه.فقط از خداوند ميخواهيم اگه هدف ضربه زدن به ملت مظلوم باشه همه دست اندركاران دخيل در امر اختلاس به سزاي اعمالش برسد تو هر جايگاهي و مسوليتي نه اينكه يك نفر قرباني بقيه شود.چون اصلا هيچ احدالناسي نميتونه قبول كنه بابك تنها و بدون كمك خيليها اينكار را كرده باشد.انشااا كه در اين سرزمين روزي برسه همه در پيشگاه عذل و عدالت يكسان باشن در هر جايگاهي و ممقامي.الهي آمين
مصطفی: 1395/1/2208:12:17،
38
23
میلیاردها تومن به جیب مردم نریخت به جیب آقازاده ها و خودش و خانوادش ریخت
احمد شيرازي: 1395/1/2208:19:02،
27
23
بابك ر زنان تحريم ها خيلي زحمت كشيد و ميلياارد ها پول وارد ايران كرد !!!!!!!
آقا بابك زنجاني آدم خيلي خيلي باهوش و زرنگيه ولي لامصب اگر رفتگر سر كوچه ما هم همه ايران رو در اختيارش گذاشته بودن الان سده بود بابك.
بعدش هم آدمي كه خربزه ميخوره بايد پاي لرزش بشينه. اينقدر سعي نكنيد بگيد كه ايشون خيلي نون حلال خور بوده.
بابك گفته اين پود ديني هست كه به گردن دارم و بايد پرداخت كنم !!!!!!!!!
بابك هم مقل ديگر مسئولين مملكت كه كلي دين به گردنشونه و ميخران پرداخت كنن !!!!!
جمع منيد اين سياه بازيتون رو
رضا: 1395/1/2208:21:23،
48
25
خواهر زنجانی : از همه مردم می‌خواهیم کمک‌مان کنند زیرا حق بابک اعدام نیست

درست میگه اعدام حق منه که با کلی زحمت و درس خوندن به دلیل نبود بودجه که مسببش همین افرادن باید پروژه ای که توش مشغول به کاربودم تعطیل بشه و من تعدیل و بیکار بشم و حقوقم 9 ماه عقب بیوفته
امید: 1395/1/2210:26:36،
19
19
ن ک حالا پول تو حساب دولت بود میگفت بیا داداش زحمت کشیدی از این دانشگاهای معتبر ک با پول مدرک نمیدن درس خوندی الانم دنیا میخوای متحول کنی،اینم یکصد ملیون وام بلاعوض برو با مدرکت کار کن
شما ک تحصیل کردی،برو بخون اون بابک 16 سالش بوده طلا فروشی زده اونم تهران، قبل دوران تحریم هم سهام دار اصلی چند تا بانک تو دبی و تاجیکستان بوده، حالا هی پز مدرک تو خالی بده
کسی ک مخ داشته و عرضه پیشرفت حتی کارگر شهرداری هم باشه زود،میشه پیمان کار و......کسی هم ک عرضه نداره،منتظر این یا اون وام بهش بدن اونم بلاعوض
مصطفی: 1395/1/2211:33:46،
25
21
آقای امید شما این اخبار رو از کجا شنیدی؟!! آقای زنجانی تا قبل سربازی زندگی بسیار متوسطی داشت و حتی یک دونه سهم ایرانی هم نداشت جه برسه به سهام در کشورهای خارج ، دیگه طلافروشی که کذب محضه !!! ایشون شاید در طلافروشی پادویی میکرده
آرش: 1395/1/2215:06:42،
23
21
مصطفي كي مگه قبل سربازي چيزي داره
مرد مومن سن سربازي ١٨ سالگيه كه از ١٦ تا ١٨ هم زنجاني چم و خم كار رو ياد گرفته
بابا اگه زنجاني نبود دولت قبل حتي نميتونست حقوق كارمندان دولت رو تامين كنه
ملت انگار آلزايمر دارن
بابا ملت همه چيمون تحريم بود تحريم مي فهمي
حتي الانش هم هست ولي شل كردن يه كم
اگه اسم زنجاني تو ليست تحريم ها نبود و اگه وزارت نفت تحريم نبود و ميتونست حساب معرفي كنه كه بشه بهش سوييفت زد ، من فكر ميكنم كه اون پول رو بر مي گردوند
با وضع تحريم ها قضيه گره خورده و با بازداشت زنجاني اعتماد بين زنجاني و دولت از دست رفته و قضيه كاملا پيچيده شده
نتیجه: 1395/1/2208:40:32،
31
20
باد اورده را باد میبرد!
امیر : 1395/1/2209:05:42،
39
23
من نمیدونم چرا دادگاه های اینطوری وقتی نوبت اسم بردن بالایی ها میشه یکهو حکم اعدام میدن!
امين: 1395/1/2213:09:20،
19
22
آقا حيفه بخدا حيفه اعدامش نكنيد
جکی: 1395/1/2213:14:32،
23
29
ایران جیب تو چند گرفتی ,تمام گزارشات ونظراتی که میزاری به نفع این اختلاس گران از خدا بیخبر هست ,توهم داری خدا رو فراموش میکنی
زينب : 1395/1/2214:50:55،
27
25
ايران جيب هيچی نگرفته فقط به نظر مردم احترام ميذارن و همه نظرها رو بدون کم و کاست منتشر ميکنن در ضمن به نظر من آقای زنجانی سرمايه دار موفق کشور بود و البته که هست اگه بذارن شما و امثال شما هم نميدونم چه خصومتی با ايشون دارين که بد وبيراه ميگين و اينکه اعدام حقشه مگه جانی يا متجاوزه انشاالله از اين گرفتاری با سر بلندی خلاص بشن.
مردم: 1395/1/2218:25:57،
19
30
زینب زنجانی راه را برای کسی هموار کرد که با بی ادبی خیلی از کشورها را با ایران سر لج انداخت و تحریم درست شد.
فکر کنم شما جزو آن دسته مردم نبودی که هر روز اندک سرمایه شان با افزایش دلار از بین رفت . این رکود امروز بازار و بی کاری فقط به خاطر ندانم گاری بود که زنجانی ها ازش حمایت کردند.

اینکه صدها هزار آدم کارشان از دست بدهند و امیدشان به زندگی از دست بدهند اگر اسمش جنایت نیست پس چی هست

از قوانین بین المللی سرپیچی کردن چیزی نیست که دنیا راحت ازش بگذرد و ما هم این وسط تماشاگری بیش نیستیم.
مردم: 1395/1/2214:28:21،
18
27
حق من حلال بابك زنجاني فكر كنم همه مردم ايران حقشون از فروش نفت رو حلال بابك زمجاني كنن
H: 1395/1/2221:47:35،
35
21
به نظرم این بخش جالب بود : انعکاس این حکم قطعاً روی اموال خارجی بابک تاثیرگذاره و نمی‌دانم تکلیف آنها چه می‌شود. نمی‌دانم باید چه کرد. این اموال نه از بدهی کم می‌شود و نه دست ما به آنها می‌رسد.

هنوز حکم این بنده خدا قطعی نشده . ( امیدوارم نشه)

بعضی‌‌ها چه دغدغه‌های دارن !

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار