کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دنبال بالابردن توقعات از دولت نیستیم

کدخبر:۲۱۲۶۷جمعه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۹:۵۷۱۴۴۲ بازدید

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در دیدار عیدانه جمعی از اعضای هیأت دولت، هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، مسئولان عالی ...

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در دیدار عیدانه جمعی از اعضای هیأت دولت، هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، مسئولان عالی دستگاه قضایی و مسئولان برخی نهادها ضمن تشکر از مسئولان به‌ویژه تلاش‌ها و زحمات دولت محترم در جهت پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، «همدلی و هم‌زبانی» و «اتحاد مسئولان کشور» را برای اجرای این سیاست‌ها بسیار مهم ارزیابی کردند.

ایشان تاکید کردند: قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی باید با فرماندهی دولت و شخص معاون اول رئیس‌جمهور، ضمن جلب همکاری و کمک همه دستگاه‌ها و رصد دقیق عملکرد و حرکت بخش‌های مختلف و حمایت جدی از تولید داخلی، زمینه‌ساز اقدام همه‌جانبه و فراگیر به‌منظور تحقق «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتی شود. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نقش فرماندهی قرارگاه اقتصاد مقاومتی را در رصد دقیق فعالیت‌های دستگاه‌ها، بسیار با اهمیت خواندند و گفتند: در این رصد، باید دستگاه‌هایی که در چارچوب این سیاست‌ها حرکت می‌کنند تقویت و دستگاه‌هایی که بی‌تفاوت هستند به مسیر اصلی کشانده شوند و از اقدامات دستگاه‌هایی که برخلاف اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنند، جلوگیری شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتی باید به‌گونه‌ای باشد که در پایان سال، امکان ارائه گزارش دقیق و ملموس از عملکردها در حوزه‌های مختلف وجود داشته باشد، افزودند: مجموعه دستگاه‌های اجرایی، توانایی تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را دارند و باید مجلس شورای اسلامی نیز در این مسیر به دولت کمک کند. حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: ما به دنبال بالا بردن انتظارات و توقعات از دولت نیستیم و در جریان مشکلات و کمبود اعتبارات و منابع نیز هستیم اما باید با صرفه‌جویی در برخی بخش‌ها، خلأها و کمبودها در بخش‌های دیگر جبران شود. 

ایشان مجموعه مدیریتی کشور را مجموعه‌ای زبده، با تجربه و دارای انگیزه و فکر و عمل دانستند و افزودند: قرارگاه فرماندهی که هم مرکز فکر و هم مرکز عمل است، باید با استفاده از توان خوب مدیریتی کشور و همچنین با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های دستگاه‌های مختلف در جهت تصمیم‌گیری و پیگیری مراحل اجرا حرکت کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه اداره کشور که مسئولیت آن بر عهده دولت و شخص رئیس‌جمهور محترم است بسیار سخت است، گفتند: با توجه به اشتغالات فراوان و گسترده رئیس‌جمهور محترم، معاون اول رئیس‌جمهور که دارای جایگاه ممتازی است می‌تواند نقش ویژه‌ای برای فرماندهی قرارگاه اقتصاد مقاومتی ایفا کند. حضرت آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند: من از هر اقدامی که در دولت، مجلس و قوه قضاییه، در جهت منافع مردم و گشایش امور و حل مشکلات مردم باشد، جدا حمایت خواهم کرد، اما مهم این است که احساس شود کاری که انجام می‌گیرد، برای منافع ملی مفید و لازم است. ایشان تاکید کردند: باید در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به توانایی‌ها و ظرفیت‌های فراوان داخلی اتکا کرد. 

رهبر معظم انقلاب اسلامی، آمریکا را نماد بداخلاقی و بد ادایی دانستند و خاطرنشان کردند: به آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد و به غیر ‌از آمریکایی‌ها، برخی کشورهای دیگر غربی نیز همین‌گونه هستند، بنابراین باید به توانایی‌های خودمان اعتماد کنیم و مواضع و عملکرد مقامات آمریکا نیز تایید‌کننده همین اعتقاد است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه اگر صادقانه وارد میدان شویم، قطعا خداوند متعال کمک و یاری خواهد کرد، گفتند: در مسیر زندگی فردی و اجتماعی، همواره فراز و نشیب و سختی و گشایش وجود دارد اما مهم آن است که در همه این شرایط، مسیر و جهت‌گیری اصلی فراموش نشود. ایشان لزوم جدی گرفته شدن مسئله حمایت از تولید را بسیار مهم خواندند و افزودند: باید تولید، در هر دو بخش صنعت و کشاورزی، مورد توجه ویژه قرار گیرد. 

رهبر معظم انقلاب اسلامی «همدلی و هم‌زبانی و اتحاد مسئولان» را زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی خواندند و تاکید کردند: بدون همکاری مسئولان، کارها پیش نخواهد رفت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: جمهوری اسلامی ایران همواره از امتیاز وحدت ملی برخوردار بوده است اما در کنار وحدت ملی، باید اتحاد و همدلی مسئولان نیز وجود داشته باشد و این اتحاد، منافاتی با اختلاف سلیقه‌ها و دیدگا‌ه‌ها ندارد.

ایشان خاطرنشان کردند: باید مسئولان کشور با هر سلیقه و دیدگاهی، در جهت اهداف اساسی و انقلابی حرکت کنند. رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: امروز این احساس در کشور وجود دارد که مسئولان قوا و مسئولان اصلی نظام، باوجود برخی اختلاف سلیقه‌ها در شیوه‌ها و راه‌ها، دارای هم فکری و هم نظری در جهت اهداف اصلی انقلاب هستند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر فراوان از صبر و بردباری خانواده‌های مسئولان، به‌ویژه همسران آنان، گفتند: بسیاری از تلاش‌ها و زحمات مسئولان که مورد توجه قرار می‌گیرند، مدیون همسران آنهاست که معمولا دیده نمی‌شوند. 

در این دیدار، آقای جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ضمن تشکر از رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی و حمایت‌های ایشان از دولت، گفت: دولت برنامه جامعی برای عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین کرده است و این سیاست‌ها را نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی کشور می‌داند. معاون اول رئیس‌جمهور افزود: دولت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اعتقاد کامل دارد و این سیاست‌ها از لحاظ شرعی، قانونی و کارشناسی، مورد قبول دولت است. معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش مشکلات اقتصاد کشور است و از هرچه در توان داریم برای اجرای این سیاست‌ها دریغ نخواهیم کرد.

آقای جهانگیری با اشاره به تعیین اولویت‌های اقتصادی سال ۹۵، در دو جلسه اخیر قرارگاه اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: شب گذشته، جلسه طولانی با بنگاه‌های بزرگ اقتصادی برگزار شد و دولت مصمم به راه‌اندازی تولید، توسعه صادرات، تسهیل کسب‌و‌کار و وارد کردن جدی بخش خصوصی است. وی لازمه موفقیت دولت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را همکاری و کمک سایر قوا و نهادهای مختلف و به‌ویژه صدا و سیما دانست و گفت: من اطمینان می‌دهم که دولت هر آنچه که از لحاظ دانش، تجربه، مدیریت و توان در اختیار دارد، در جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دریغ نخواهد کرد.

بلیط هواپیمانگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار