کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مجتمع خلیج فارس شیراز درآستانه خاموشی؟

کدخبر:۲۰۷۲۰یکشنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰:۰۸۷۵۶۲ بازدید

شهر صدرای شیراز در غرب این شهر از زمانی که فروردین 91 مجتمع تجاری خلیج فارس در ابتدای جاده ورودی آن گشایش یافت،بیش از پیش بر ...
مجتمع خلیج فارس شیراز درآستانه خاموشی؟

شهر صدرای شیراز در غرب این شهر از زمانی که فروردین 91 مجتمع تجاری خلیج فارس در ابتدای جاده ورودی آن گشایش یافت،بیش از پیش بر سرزبان ها افتاد و خود این مجتمع نیز یکی از شاخصه های ورودی شهر صدرا و غرب شیراز شد اما اواخر سال 94 زمزمه برچیده شدن این مجتمع درپی انتشار آگهی مزایده اموال شنیده شد.

آگهی مزایده در هفته دوم اسفند 94 در نشریات محلی چاپ و دلیل آن بدهی مجتمع تجاری خلیج فارس به بانک اعلام شد که این خبر موجب شگفتی شهروندان وحتی ابراز نگرانی اعضای شورای شهر شیراز شد. به نظر می رسد این نگرانی ریشه دراین موضوع دارد که کلانشهر شیراز با پدیده ای به نام بی رغبتی سرمایه گذاران برای فعالیت دراین شهر مواجه است که اگر تعطیلی مجتمع تجاری خلیج فارس به عنوان نماد سرمایه گذاری محقق شود،اندک امید به جلب سرمایه گذاری به یاس تبدیل شود. 

به عبارت دیگر شاید تعطیلی مجتمع تفریحی، توریستی و اقامتی خلیج فارس با 500 هزار مترمربع زیربنا که مظهر سرمایه گذاری در شیراز است، کورسوی اشتیاق سرمایه گذران مردد را به خاموشی ببرد. مجتمعی که عملیات اجرایی آن بیست و نهم شهریور 1384 با حضور مسئولان در زمینی که قبلا در آن شهربازی موسوم به شادی شهر شاهد قرار داشت آغاز شد و هدف از ساخت آن را سرمایه گذار پروژه، توسعه اقتصادی، گردشگری و فرهنگی استان فارس اعلام کرد. 

فاز نخست این مجتمع که شامل هایپراستار، سه بلوک تجاری و سه هزار واحد پارکینگ می شد در فروردین سال 91 با حضور مسئولان وقت استان و شیراز به بهره برداری رسید. 
شهربازی مسقف این مجموعه به نام ایران لند نیز در خرداد سال 92 در فضایی به مساحت 28 هزار متر مربع به بهره برداری رسید که با توجه به استفاده از تجهیزات و بازی های استاندارد و به روز دنیا با استقبال شهروندان مواجه شد و هم اینک نیز فعال است. علاوه بر این بنا بود که یک شهربازی روباز نیز در خارج از مجتمع و در حد فاصل مجتمع و هتل مجموعه و همچنین یک دریاچه به شکل خلیج فارس در کنار هتل و شهربازی ساخته شود که هم اینک مراحل ساخت آن متوقف شده است. 

سالن بیلیارد، سالن بولینگ، رستوران، کافی شاپ، فســت فود و پارکینگ سرپوشیده با گنجایش پنج هزار و 500 دستگاه خودرو از دیگر امکانات موجود در مجتمع خلیج فارس است. در ورودی شمالی مجموعه نیز یک هتل 35 طبقه قرار گرفته که در مرحله ای از پیشرفت متوقف شده و تنها در تاریکی شب، چراغ های تعبیه شده در اسکلت نیمه کاره آن خودنمایی می کند. 

در بخش تجاری مجموعه نیز بیش از 2 هزار 500 واحد تجـــاری با مساحت کلی 450 هزار متر مربع ساخته شده که تعدادی از این واحدها هم اینک فعال یا نیمه فعال است و تعدادی نیز هنوز راه اندازی نشده است. در شرایطی که بسیاری تصور می کردند مجتمع خلیج فارس به طور عادی فعالیت خود را ادامه می دهد، درج آگهی مزایده این مجتمع در یکی از روزنامه های محلی شیراز یک علامت سوال در ذهن بسیاری ایجاد کرد و همه به دنبال علت و چرایی بروز این اتفاق بودند. 

پس از پروژه برج تجارت جهانی شیراز موسوم به برج های دوقلو که در مراحل اولیه به علت آنچه مدیران شهری، خودداری سرمایه گذار از پرداخت حق و حقوق شهر اعلام کردند، از فعالیت باز ماند و پروژه به نفع بانک اقتصاد نوین مصادره شد، به نظر می رسد این بار قرعه به نام پروژه خلیج فارس افتاده تا برای رسیدن بانک اقتصاد نوین به حق و حقوقش به مزایده گذاشته شود. در آگهی مزایده مذکور، ارزش این مجتمع بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری یک هزار و 492 میلیارد و 195 میلیون تومان برآورد شده که پس از کسر بدهی، به رقم 779 میلیارد و 305 میلیون تومان رسیده است. 

زمان انجام مزایده نیز از سوی رئیس اداره اجرای احکام اسناد رسمی شیراز ، 26 اسفند 94 اعلام شده است.  اما درج این آگهی مزایده واکنش مسئولان بانک اقتصاد نوین و برخی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز را به دنبال داشت. سرپرست بانک اقتصاد نوین منطقه پنج به ایرنا گفت: این بانک هیچگونه تقاضایی برای مزایده مجتمع خلیج فارس نداشته و این مزایده بنا است به درخواست مالک مجتمع انجام شود. 

سید بهاءالدین طالب نیا جهرمی افزود: بانک با هدف وصول مطالبات خود اقدام به صدور اجرائیه کرده است و این الزاما به معنای تمایل بانک برای تملک ملک نیست. 

وی بیان داشت: ارزش این ملک بر اساس گزارش کارشناس حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان برآورد شده اما حدود 800 میلیارد تومان از املاک مرغوب آن قبلا توسط مالک به فروش رسیده است. او اظهار کرد: این بدان معناست که مالک پروژه با توجه به فروش 800 میلیارد تومان از املاک واقع در این پروژه می توانسته بدهی خود به بانک اقتصاد نوین را پرداخت کند اما این کار را نکرده است. 

طالب نیا جهرمی بیان کرد:تقاضای مزایده که مالکان مجتمع تجاری خلیج فارس ارائه داده اند در حقیقت نوعی فرار به جلو است تا به این وسیله املاک باقیمانده که مرغوبیت چندانی ندارند را به اجبار به تملک بانک درآورند. 

سرپرست بانک اقتصاد نوین منطقه پنج استان ها گفت: بانک که کارخانه دار، صنعتگر و تاجر نیست بلکه واسطه وجوه و پرداخت کننده تسهیلات است و بنا نیست در مقابل تسهیلاتی که برای اجرای پروژه پرداخت کرده ملک دریافت کند. 

وی ادامه داد: بزرگترین پروژه های شهر شیراز از جمله مجتمع زیتون، هتل چمران، برج تجارت جهانی و پروژه خلیج فارس با تسهیلات بانک اقتصاد نوین اجرا شده یا بنا بوده اجرا شود اما متاسفانه در وصول مطالبات خود با همه آنها مشکل داشته و داریم. 

طالب نیا، ضمن انتقاد از درج برخی مطالب در نشریات که بانک اقتصاد نوین را رقیب سرمایه گذار در شیراز تلقی کرده اند افزود: این بانک تاکنون در هیچ پروژه ای با هدف سرمایه گذاری ورود نکرده و صرفا تسهیلاتی را در قالب عقد مشارکت و بر اساس ضوابط و نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی پرداخت کرده است و امروز نیز بر اساس ضوابط و مصوبات اعلام شده عمل می کند. 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز، با اشاره به انتشار آگهی مزایده مجتمع خلیج فارس در یکی از روزنامه های محلی شیراز، از مسئولان استان فارس و شهر شیراز خواست که برای حفظ آبرو و حقوق شهر شیراز و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان، جلو انجام این مزایده را بگیرند. 

محمد تقی تذروی در جلسه شورای شهر شیرازافزود: به عنوان نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی شهر، از استاندار، رئیس کل دادگستری، مدیرکل ثبت اسناد فارس و شهردار شیراز تقاضا دارم که ضمن برگزاری نشست فوق العاده برای بررسی این موضوع و تا استیفای حقوق شهر، اجازه ندهند که این مزایده برگزار شود. 

وی بیان داشت: با وجود اینکه مجتمع خلیج فارس ابتدا به شکل مجموعه گردشگری شامل شهربازی، سالن های آمفی تئاتر و سالن های سینمای روباز و روبسته، هتل، سالن بولینگ و تجاری از کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی و معماری مجوز گرفته اما مالکان آن ابتدا مجموعه های تجاری را احداث کردند و به بهره برداری رساندند. 

تذروی اضافه کرد: پس از بهره برداری از واحدهای تجاری، تنها شاهد احداث و بهره برداری از قسمتی از شهر بازی بودیم و مالکان از احداث هتل، سالن های سینما، سالن های آمفی تئاتر و مجموعه های گردشگری به بهانه های واهی سرباز زدند. 

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: این در حالی است که کمیسیون ماده پنج، مجوز احداث واحدهای تجاری این مجموعه را به شرط احداث مجموعه های گردشگری آن صادر کرده است. 

وی بیان کرد: شورای اسلامی شهر شیراز نیز به دلیل تکمیل نبودن پروژه و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، شهرداری را از صدور پایان کار تجاری ها تا تکمیل کامل پروژه منع کرد. 

او افزود: همچنین این مجموعه بدهی های قابل توجهی اعم از جریمه کمیسیون ماده 100 و عوارض مربوط به آرای کمیسیون ماده 100 به شهرداری شیراز دارد. 
او گفت: مالک این پروژه در بخش تجاری پروژه، هزاران درصد سود برده اما بخش خدماتی پروژه را رها کرده و با پرداخت نکردن اقساط وام های دریافتی، خود خواسته پروژه را در معرض حراج گذاشته است. 

دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز، با اشاره به اینکه هیچگونه مجوزی از سوی این شورا برای ساخت مجتمع خلیج فارس صادر نشده گفت: پروژه مذکور بدهی های زیادی هم به شهرداری و هم بانک دارد و به همین دلیل تا روشن شدن تکلیف بدهی ها بنا شده که پایان کار به آن داده نشود. 

زین العابدین عرب در مصاحبه با ایرنا افزود: این پروژه می بایست ابتدا تکلیف بدهی های خود را روشن می کرد بعد مجوز فعالیت می گرفت اما در آن مقطع با تعهد استانداران وقت مجوز فعالیت دریافت کرد. 

وی بیان داشت: شورای شهر همانطور که از ابتدا گفته حامی سرمایه گذاری است اما معتقدیم سرمایه گذاری باید با طی روال قانونی پیش رود و حق و شهر نیز پرداخت شود. 
عرب، ضمن تاکید بر لزوم تعیین تکلیف وضعیت پروژه خلیج فارس افزود: سرمایه گذار و مالکان پروژه باید به تعهدات خود عمل و نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام کنند. 
تلاش های خبرنگار ایرنا برای انجام مصاحبه با مالک پروژه و دریافت نظرات وی بی نتیجه ماند.  اینک باید دید با انجام مزایده و فروش مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز، چراغ های فعالیت این مجتمع و چراغ های هتل نیمه تمام آن خاموش می شود یا خیر. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

احمد: 1394/12/2315:16:51،
63
151
از اثرات پسابرجام :)
Crystal: 1394/12/2318:11:27،
53
48
یادش بخیر عید پارسال که رفتیم شیراز تصمیم گرفتیم بریم همین مجتمع خلیج فارس ! وقتی از نیم رخ نگاش کردم بزرگیش رو به یکی از شهر های خوزستان ( رامشیر ) تشبیه کردم آخه خیلی دراز بود و اصلا تهش معلوم نبود ! اما حیف ! واقعا حیف که مجتمعی به این بزرگی حدود 60 درصد مغازه داراش لباس فروشی باشن !! خب آدم حوصلش سر میره دیگه تازه خیلی از مغازه هاش هم خالی بودن مثل مجتمع زیتون میمونه که همش لباس فروشیه !! از دو چیزش خوشم اومد ! یکی شهر بازیش بود ( البته واسه پسر خالم نه خودم ) یکی هم هایپرمارکتش ! پارکینگش هم واقعا بزرگه ، خدا سر شاهده ساعت 12 شب که اعلام تعطیلی کردن و همه رفتن ما چون دیر تر از همه رفتیم ، وقتی به پارکینگ رسیدیم با وجود اینکه هیچ ماشینی توش نبود اما ما ماشینمونو گم کردیم و بعد از 1 ساعت نگهبان با موتور پیداش کرد برامون ! ولی جدا از اینا حیفه این مجتمع بسته بشه
وحیددد: 1394/12/2318:17:27،
46
43
من مطمعن هستم خیلی از پروژه های بزرگ و برنامه های اقتصادی که در دولت قبل شروع شده میدونستن در کوتاه مدت موفق خواهد بود و در اینده با شکست مواجه خواهد شد و برای شکستش هم برنامه ریزی کرده بودند.
محمد: 1394/12/2319:17:54،
52
46
من همین چندروزپیش اونجا بودم.اصلا رونق نداشت.چنین مجتمعی باید به مراکز شلوغ وپرجمعیت نزدیکتر باشه.البته رکود تواقتصاد مزید برعلته چون مردم قدرت خریدشونو ازدست دادن
شهرک گلستان: 1394/12/2319:24:07،
53
40
از اول هم معلوم بود مجتمع خلیج فارس با اون عظمت از نظر مکان ساخت در نقطه ای مناسب احداث نشده .عمده مسافرین و مراجعین به شیراز از استانهای جنوبی و مرکزی ایران هستند و خلیج فارس در 30 کیلومتری مرکز شهر ودر غرب شیرازساخته شده که برای 90 درصد مسافران در دسترس نیست ودر ضمن اکثر واحدهای تجاری در سال 86 باقیمت متری 14 میلیون تومان فروش رفت حالا این جریان جنگ زرگری ها چیه ؟؟؟
صمد: 1394/12/2319:37:24،
61
43
داداش هنوز از شوک برجام بیرون نیومدی خوب میشی نگران نباش
مهدی: 1394/12/2321:11:08،
46
45
تو احتمالا از اون دلواپسا نیستی ک هر جیزیو میخای ربط بدی ب برجام ......
شیرازی: 1394/12/2323:28:36،
42
40
متاسفانه تو شیراز تعدادی از مسولین به هر نحوی مانع از پیشرفت شهر میشوند ما از دل مالک خبر نداریم اولین مجتمع شیراز ستاره فارس که ساخته شد تعدادی از مسولین ان را با فرهنگ ما همخوان ندانستنند در شیراز قانون سی به هفتاد در مورد کاربری زمین وباغ که شهرداری روی ان تکیه کرده در حق مردم شیراز خیلی ظلم میشود و کسی هم جوابگو نیست
مهدی: 1394/12/2401:23:27،
32
38
توی شیراز مشکل فقر بیداد میکنه,استان فارس در پی این خشکسالی ها و عدم مدیریت,به کل نابود شد,تمام روستاییان و شهرستانی های استان فارس که دامدار و کشاورز بودن در اثر خشکسالی فقیر شدن و به شیراز برای انجام شغل های کاذب مهاجرت میکنن,که نتیجش بر هم خوردن توازن اجتماعی و اقتصادی و ... واسه شهر بود ===> شیراز کلا یه شهر فقیر شده و این فروشگاهها فقط جنبه نمایشی پیدا کردن
مسعود: 1394/12/2315:25:40،
63
45
اوه اوه فک کنم نوبت بانک اقتصاد نوین شده پولای مردم و بلوکه کنه خدا بدادتون برس
عباس: 1394/12/2317:41:13،
51
39
تنها بازنده بازی بانک اقتصاد نوین هست. اما کاملا پیداست که صاحبان هایپراستار از ابتدا قصد پرداخت نکردن تسهیلات رو داشته.
امیر: 1394/12/2315:34:24،
88
40
اگه مال اقازاده ای چیزیه ایشالا خاموش شه ولی اگه مال ادم عادیه خدا نکنه
محمدرضا: 1394/12/2320:01:08،
53
41
آخه بنده خدا آدم عادي ميتونه هزارو پنصد ميليارد سرمايه گذاري كنه؟؟
حسینقلیخان: 1394/12/2322:37:02،
44
40
متاسفانه انداختند به مردم بد جوری کاکو .

وقتی توانستند کلاه بهترین بانک خصوصی ایران را بردارند بد به حال خریداران شخصی .
البته در هر حال مردم باید تاوان این کثافت کاریهای اقتصادی را پس بدهند و لا غیر.
666: 1394/12/2315:37:25،
63
54
اونوقت میگند چرا تهران شلوغ شده اگه تهران بود به این حال نمیفتاد اقتصاد ایران تو تهران است بس چراشو باید مسولین بگن ....
ویتس: 1394/12/2315:43:17،
76
44
بنده خودم اهل یکی از شهرستان های اطراف شیرازم...واقعا متاسفم که چنین مجتمعی با این عظمت به این روز بیفته...حالا اگه این مجتمع توی تهران بود تا الان تمامی فازهاش تموم شده بود و یه پروژه ای میشد که تویه دنیا مشهور میشد...هم به خاطر مدیریت و هم به خاطر سرعت عمل...اگه اشتباه نکنم پروژه مترو شیراز از اصفهان هم زودتر شروع شد ولی هنوز درگیرش هستن...آسفالت یه خیابون تا بخوان ترمیم کنن 1 متر گسل زمین جابجا شده و هنوز کار اینا تموم نشده...تو شیراز همیشه همینجور بوده و هست
38: 1394/12/2315:50:31،
79
45
اینم از نتیجه سرمایه گذاری تو این خراب شدس.
کیارش: 1394/12/2315:54:00،
79
38
حسینی مالک مجتمع ، دارد سر بانک راکلاه می گذارد . ایشان زرنگ تراز آنستکه ملکش را
به مزایده بگذارند ،جایی نمی خوابد که آب اززیرش رد شود !
امیرحسین: 1394/12/2316:08:30،
75
40
من دارم به این نتیجه می رسم وضع این مملکت درست بشو نیست از هر جایی می گیریه از یه جای دیگه می زنه بیرون.
شهروند: 1394/12/2316:36:30،
64
45
همچنین پروژه هایی نیاز به سرمایه گذار خارجی دارن_سرمایه گذار خارجی مسلمون عرب که نمیاد_سرمایه گذار غیر مسلمون هم نیاز به ازادی داره که با این شرایط غیر ممکنه_پس سرنوشت محتوم چینین پروژه هایی خاموشیست،متاسفانه!!!حیف این خاک حیف این وطن
مهدی: 1394/12/2316:42:11،
52
40
این خبرا ک چیزی تازه ای نیست بازم ی نفر ک نفوذ خوبی داشته تو دستگاه های دولتی از رانت استفاده کرده و وام کلان گرفته الانم دوست نداره پس بده اگه ی وقت ی خبر درچ شد ک یکی وام خیلی سنگین گرفته و داره اقساطشو پس میده اون موقع درج کنید من ک دست ب هیجا بند نیست چندتا از این ادمارو میشناسم. فقط خدا میدونه اون بالا بالاها چ بخور بخوریه ......
ملنگ: 1394/12/2316:53:23،
44
40
سر قفلی بیشتر واحدهای تجاری این مجتمع فروخته شده .نه مالک فعلی و نه مالک بعدی یا بانک حق نداشته و نمیتوانند مجتمع را تعطیل کنند.از لحاظ قانونی خریدار سرقفلی اختیار کامل مغازه خود را دارد ولی باید اجاره ای اندک به مالک پرداخته و در صورت نقل و انتقال ملک درصدی به وی پرداخت کند.
مالک اختیار دار تعطیلی و یا فعالیت واحدهای تجاری خلیج فارس را بهیچوجه ندارد.
کلیه بدهی به بانک و شهرداری و.... بر عهده مالک بوده و به خریداران سرقفلی ارتباطی ندارد..
نکته سنج: 1394/12/2316:58:20،
45
40
و این است آخر و عاقبت سرمایه گذاری در ایران
حسینقلیخان: 1394/12/2322:46:42،
38
44
این سرمایه گذاری نبود کلاشی و کلاهبرداری بود . حالا که این چیزی نیست کل شهر صدرا گندش داره بیرون میاد آینده آبستن حوادث بسیاری خواهد بود .
سعید: 1394/12/2317:05:03،
67
50
سرمایه گذارانی که امارات متحده عربی را به اینجا رسوندند اگر توی ایران این کار را میکردند الان همشوش یا بازداشت یا اعدام میشدند،،ذهنیت ایرانی ها اینه که هر سرمایه گذار پولدار حتما دزده ،،نمونش پدیده شاندیز غیره
خود دولت هیچ کاری نمیکنه ...بخش خصوصی هم اگر بخواد یک کاری بکنه سر از زندان در میاره
بابک: 1394/12/2318:05:09،
40
48
نه عزیزم اشتباه فکر میکنی
درستش اینه که بگی:
در ایران ذهنیت غالب اینه که باید تو هر سرمایه گذاری و پروژه ای "(...)" بشه در غیر اینصورت سرمایه و پروژه خیلی زود به اهدافش میرسن که نباید برسن.(جای خالی رو خودتون با اتفاقات رایج امروزی پر کنید )
مثلا فرض کن بخوان یکی از ساختمانهای خیلی معمولی 50 طبقه دبی رو توی ایران بسازن . اونجا کل پروژه مثلا ظرف 18 ماه تموم میشه ولی اینجا فقط 18 ماه طول میکشه که کلی مطالعات و کارشناسی(کارنشناسی) بشه و به اندازه کل هزینه ساخت پروژه هم هزینه بشه یه 10سالی هم طول میکشه که ساخته بشه . 5 سال بعد هم که به زشت ترین و غیر مهندسی ترین حالت ممکن ساخته شد تازه به این نتیجه میرسن روی گسل ساخته شده و باید خراب شه.
افتاد حالا؟
رضا: 1394/12/2317:24:31،
50
44
پروژه های بزرگ تو تهران و اصفهان هم زود به اتمام میرسه هم اینکه موفقه مثل سیتی سنتراصفهان ولی نمیدونم چرا بجز این دوشهر دربقیه شهرستانها پروژهای بزرگ درنهایت باشکست مواجه میشند.
شیرازی: 1394/12/2317:32:35،
45
39
این نتیجه عدم کارشناسیه .
ربطی به سرمایه گذاری این چیزا نداره.
هر شیرازی که دستی تو بازار داشت از همون ابتدای کار میدونست که مکان خوبی برای این سرمایه گذاری انتخاب نشده.
رضا: 1394/12/2318:27:01،
40
43
ولي خودمونيما اقاي حسيني هم فكر خيلي خوبي كرده،دوستان شيرازي ميدونن كه هنوز خيلي از مغازه ها راه اندازي نشده و هيچ مشتري هم واسه خريدش نيست، حتي صاحب مغازه ها توي بعضي از قسمت ها حاضر هستند مغازه رو مجاني اجاره بدن فقط در قبال پول شارژ مجتمع!!
حالا با اين كار كل مغازه ها رو ميندازه به بانك خخخخ سودشم كه نوش جان كرده
شیراز: 1394/12/2318:46:42،
41
40
من 10 سال تو امریکا زندگی کردم مجتمع خلیج فارس چیزی از مالهای گردن کلفت اونجا کم نداره چی بگم فعلان کاری دارن میکنن که کسی سرمایه گذاری نکنه تو مملکت.حیف اگه بخواهید فقط 20 ثانیه وقت صرف هر واحد تجاری بکنید غیر ممنکنه یه روزه بتونید همشو ببینید و چون رقابت هست هم فروشنده ها خیلی خوش برخوردند .
خنده دار: 1394/12/2619:58:08،
37
35
مردحسابی چرا رو هوا حرف میزنی این مجتمع مثل مجتمهای کورتون امریکا هم نیست چه برسه...... بابا از رو علم صحبت کنید مگه شما کارشناسید
سانیا: 1394/12/2323:24:44،
42
40
حیف پول که تو ایران سرمایه بشه
بابا برید تو دبی انتالیا و ...
حمید: 1394/12/2409:07:33،
43
46
یه بقالی اول سپاهانشهر اصفهان زدن به نام سیتی سنتر،از استاندار تا اکثر مسولان شهر هواشو دارن
حالا مسولای شیراز خودشون باعث نابودی هستن
مخالف: 1394/12/2620:04:35،
35
38
ببین عزیزم من کاری ندارم تو تهران یا اصفهان یا تبریز چی میسازند ولی اینو بدون اون بقالی که میگی بزرگترین سیتی سنتر در خاورمیانه میشه و هم داخل شهره البته فکر نکن من اصفهانی هستم ولی هر جای ایران که کاری انجام بشه افتخارش برای همه ماست پس لطفا همه شهرهارا مثبت ببینید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط ویژه فروش نقدی و اقساطی ایران خودرو به مناسبت هفته دفاع مقدس – مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار