کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مردم با کارت وارد پمپ بنزین‌ شوند

کدخبر:۲۰۴۷۳یکشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲:۲۷۴۰۰۶ بازدید

خرید بنزین با کارت جایگاهداران به‌جای کارت شخصی درحالی زمان سوخت گیری در روزهای پایانی سال را افزایش می‌دهد که وزارت نفت ...
مردم با کارت وارد پمپ بنزین‌ شوند

خرید بنزین با کارت جایگاهداران به‌جای کارت شخصی درحالی زمان سوخت گیری در روزهای پایانی سال را افزایش می‌دهد که وزارت نفت پیشنهاد داده مردم برای کوتاه شدن صف‌ بنزین‌ از کارت شخصی استفاده کنند.

به گزارش ایران جیب و نقل از مهر، متوسط مصرف بنزین ایران از ابتدای سال‌جاری تاکنون حدود 72 میلیون لیتر در روز بوده است که همزمان با آغاز شمارش معکوس برای فرا رسیدن مسافرت و رفت و آمدهای مرسوم پایان اسفند ماه و ایام نوروز پیش بینی می‌شود در روزهای پایانی سال بار دیگر مصرف این فرآورده نفتی با ثبت یک رکورد جدید سه رقمی شود.

برای نخستین بار نوروز سال 1393 متوسط مصرف بنزین ایران از مرز یکصد میلیون لیتر در روز گذشت و در دوازدهمین روز فروردین متوسط مصرف این محصول پرطرفدار نفتی در محدوده 100 میلیون و 700 هزار لیتر در روز جاخوش کرد.نوروز سال جاری برای دومین سال متوالی متوسط مصرف بنزین ایران رکوردشکن شد و همچون سال قبل در دوازدهمین روز فروردین ماه سال جاری متوسط مصرف کشور به بیش از 105 میلیون و 300 هزار لیتر در روز رسید.

از سوی دیگر در حالی که در طول چند هفته گذشته متوسط مصرف بنزین کشور همواره در محدوده کمتر از 70 میلیون لیتر در روز بوده است که در برخی از روزهای هفته به ویژه پنج شنبه‌ها متوسط مصرف بنزین از محدوده 80 میلیون لیتر در روز عبور کرده که می‌توان پیش بینی کرد که در روزهای پایانی سال جاری و ایام نوروز 1395 یک رکورد جدید برای مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی به ثبت برسد.در این بین در حالی مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برنامه‌ریزی‌هایی برای ذخیره‌سازی، تامین و توزیع بنزین مردم در روزهای پایانی اسفند ماه و نوروز را در دستور کار قرار داده اند که توقف تخصیص سهمیه‌ها و عدم استفاده مردم از کارت سوخت جایگاهداران به جای کارت‌های شخصی به چالش جدی عرضه بنزین در آستانه نوروز تبدیل شده است.


صف‌ آرایی نوروزی مردم در پمپ بنزین‌ها

به گزارش مهر، در طول چند ماه گذشته ادامه و یا توقف عرضه کارتی بنزین با واکنش‌های متعددی همراه بوده به طوری که بیژن زنگنه وزیر نفت حدود یک ماه قبل با تاکید بر اینکه «به دنبال توقف عرضه کارتی بنزین در جایگاه‌ها هستیم»، تاکید کرد: «برای نهایی کردن این موضوع مذاکرات با دولت آغاز شده است.»

مشاهدات خبرنگار مهر از سطح جایگاه‌های سوخت در سطح کلانشهر تهران نشان می دهد که هم اکنون بیش از ۹۰ درصد مردم از کارت جایگاهداران به جای کارت شخصی برای خرید بنزین آزاد استفاده می کنند و عملا با حذف سهمیه ها، کارت‌های بنزین برای مردم بی اعتبار شده است.از سوی دیگر گزارش‌های منتشر شده از سوی سامانه هوشمند سوخت هم حاکی از آن است که مراجعه مردم برای صدور کارت المثنی بنزین حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد کاهش یافته و در مجموع با قطع سهمیه‌ها، مردم استفاده از کارت جایگاه‌داران به جای کارت شخصی برای خرید بنزین را ترجیح می‌دهند.

ناصر رئیسی فرد هفته گذشته در گفتگو با مهر با اشاره به محدودیت‌های استفاده از کارت جایگاه‌داران برای خرید بنزین توسط مردم، گفت: «هر کارت سوخت جایگاه‌داران در طول شبانه‌روز تنها برای انجام ۲۵۰ عملیات سوخت‌گیری طراحی شده است.»رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی صاحبان جایگاه‌های سوخت با بیان اینکه هم‌اکنون به ازای هر نازل در جایگاه‌‌های سوخت، یک کارت نصب شده است، تاکید کرد: با توجه به محدودیت ۲۵۰ بار سوخت‌گیری در طول شبانه‌روز، پس از انجام این عملیات، عملاً کارت سوخت از چرخه مصرف خارج می‌شود و به دنبال آن نازل جایگاه هم از مدار بهره‌برداری خارج خواهد شد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه با توجه به محدودیت‌های خرید بنزین با استفاده از کارت‌های سوخت جایگاهداران در برخی از جایگاه‌های سوخت، شاهد افزایش مدت زمان سوخت‌گیری و شکل‌گیری صف‌های نسبتاً طولانی هستیم، تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود در روزهای پایانی سال و ایام نوروز که پیک مصرف بنزین کشور اتفاق می‌افتد، عملاً مدت زمان سوخت‌گیری خودروها در جایگاه‌ها با افزایش بیشتری همراه شود.


3 جهش نوروزی مصرف بنزین

به گزارش ایران جیب و به نقل از مهر، همزمان با چالش و دردسرهای جدید عرضه کارتی بنزین، با ورود به هفته پایانی سال به طور سنتی سه دوره پیک مصرف بنزین اتفاق خواهد افتاد. از این رو پیک اول در روزهای ۲۷ تا ۲۹ اسفند و همزمان با آغاز سفرهای نوروزی در کشور آغاز خواهد شد ضمن آنکه جهش دوم ، پنجم و ششم فروردین ماه سال ۱۳۹۵ و با به پایان رسیدن تعطیلات رسمی کلید می‌خورد و در نهایت جهش سوم مصرف بنزین ۱۳ تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده به وقوع خواهد پیوست.

این جهش مصرف بنزین در حالی در این سه بازه زمانی شکل خواهد گرفت که در کنار چالش‌های خرید بنزین آزاد در جایگاه‌ها، سید ناصر سجادی در گفتگو با مهر با اشاره به ذخیره سازی مطلوب بنزین برای ایام نوروز، گفت: هم اکنون اعزام گروه‌های گلگشت بازرسی از وضعیت جایگاه‌های بنزین و گازوئیل در کل کشور و به ویژه مسیرهای پر رفت و آمد سیاحتی و زیارتی آغاز شده است.مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به این پرسش مهر که آیا برای ایام نوروز آغاز سال جدید احتمال توقف عرضه کارتی بنزین در کشور وجود دارد؟ توضیح داد: «در شرایط فعلی هیچ گونه برنامه جدیدی برای توقف عرضه کارتی و یا افزایش قیمت بنزین به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ نشده است.»

عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هم تاکید کرده است: «هرگونه توقف عرضه کارتی بنزین در گروی ابلاغ مصوبه هیات دولت خواهد بود.»در این بین با توجه به افزایش زمان سوخت گیری در جایگاه‌ها در آستانه نوروز، مسئولان وزارت نفت پیشنهاد می‌کنند مردم با استفاده از کارت شخصی، می‌توانند به دور از محدودیت‌های استفاده از کارت جایگاهداران در مدت زمان کوتاه تری بنزین خریداری کنند که استمرار این رفتار منجر به کاهش زمان سوخت گیری در پمپ بنزین‌ها در ایام نوروز خواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

با تجربه: 1394/12/1611:15:48،
38
49
بنزین یورو 4 موتور ماشین رو داغون میکنه. ماشین اول صبح ها با تک استارت روشن نمیشه. چون هیچ ماشینی یورو 4 نیست تو ایران

سعی کنید همیشه سوپر بنزید. ماشین با نیم استارت روشن میشه

واسه لیتری 200 تومن موتورتون رو داغون نکنید! هزینه تنظیم موتور و سرویس جدا
....: 1394/12/1611:48:50،
34
35
من که ef7 دارم همیشه سوپر میزنم راضی ام به حرف یه عده هم گوش نکنیدکه میگن معمولی بهتر از سوپره من که تاحالا پیش نیومدن دو استارته ماشینم روشن شه
رسول: 1394/12/1612:11:59،
32
32
در اینکه بنزین سوپر بهتر از معمولیست که شکی نیست و حرف و شما هم کاملا درست.
ولی یه نکته رو می خواستم یاد آوری کنم که بنزین سوپر خشکه و هر از چند گاهی هم باید معمولی زد تا موتور موشین رو تو خرج ندازه.
یا حق
مصطفی: 1394/12/1612:17:13،
29
29
اتفاقا بنزین یورو 4 از بنزین سوپر خیلی بهتره ولی مشکل اینه که بنزین یورو 4 یا نیست اگرم هست کیفیت داغونی داره و ضمنا ماشینا از سال 93 اکثرا یورو 4 تولید میشه
امیر: 1394/12/1612:17:22،
46
32
بنزین سوپر خشکه.اگه همیشه از بنزین سوپر استفاده کنید موتور سریع مستهلک میشه. سعی کنید نصف باک رو سوپر و نصف دیگرو معمولی پر کنید. طبق تجربه ای که دارم از همه بهتر جواب می ده.
کارشناس: 1394/12/1621:15:03،
30
20
بنزین سوپر برای ماشین هایی خوبه که ضریب کمپرس بالایی دارند در اینصورت بنزین تا حد امکان جهت سوختن فشرده میشه و از ناقص سوزی بنزین جلوگیری میشه . اما در غیر اینصورت بنزین معمولی بهتره چون در فشار پایینتر راحت تر سوخته میشه. ضریب کمپرس: حداکثر تراکم سوخت و هوا در حالت قبل از جرقه زنی.
....: 1394/12/1622:06:59،
18
26
والا ما که یا گاز مصرف کردیم یا بنزین سوپر مشکلی هم پیش نیومده با کارکرد بالا موتور ماشین اگه قراره با بنزین سوپر خراب شه میخوام همین الان خراب شه اصلا
مهدی: 1394/12/1611:29:56،
33
24
اخه دانشمند هر نازل ی کارتو چایگاه دارا با نخ بستن بهش جالا چ فرقی میکنه با کارت خودت یا کارت اونا
امین: 1394/12/1611:49:31،
41
34
این همه محدودیت برای چیه؟ جمعش کنید بابا
حرف حساب !: 1394/12/1619:02:39،
40
15
آقا واقعا يكي بياد توضيح بدهد كه كارت سوخت يعني چه ؟!!!

كارت سوخت مگه براي جلوگيري از قاچاق نبود ؟
كارت سوخت مگه براي رعايت عدالت نبود ؟
كارت سوخت مگه براي مصرف بي رويه نبود ؟‌
كارت سوخت مگه براي آمار مصرف در كشور نبود ؟
كارت سوخت مگه براي تنظيم دو نرخ و عدالت نبود ؟
كارت سوخت مگه براي خوردوهاي پايين از 2000 سي سي نبود ؟
كارت سوخت براي چي بود ؟

نمايندگان مجلس و دولت چرا كار به اين بزرگي مردم را به زحمت انداختن و ميلياردها هزينه به جايگاه دارها و هزينه صدور و المثني و پست و وقت و انرژي و صبر و حوصله ... به مردم تحميل كردند ؟
لطفا يك كسي توضيح دهد كارت سوخت مگر براي كشور مزيت نداشت ؟ چرا معايب آن را به مردم نمي گوئيد كه حذف كرديد ؟
بعدا ديگر مشكل سوخت نخواهيم داشت يا ميخواهيد دوباره گران كنيد ؟
جکی: 1394/12/1622:26:40،
29
29
واقعا کار ت عالیه چون خیلی امارها رومیشه دقیق داشت ,پلیس هم میتونه در تعقیب ها ومسایل امنیتی استفاده که.ودر مواقع بحرانی بسیار کاراست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار