کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

امیدواریم مذاکرات آتی به لغو تحریم‌ها بیانجامد

کدخبر:۱۹۸۰سه شنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۲:۳۲۳۱۴۵ بازدید

افخم گفت: امیدواریم در این مذاکرات هم نگرانی های طرف مقابل و هم نگرانی های ایران رفع و در عین حال حقوق ملت ایران حفظ شود و به رفع تحریم ها بینجامد.
امیدواریم مذاکرات آتی به لغو تحریم‌ها بیانجامد

مرضیه افخم در نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی درخصوص گزارش اخیر رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: گزارش آقای آمانو در مقایسه با سایر گزارش های آژانس متوازن بود و این به دلیل توافق بین ایران و آژانس صورت گرفت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: ممکن است ماهیت برنامه ها و ابعاد فنی طرح های هسته ای کشور به دلیل مسایل مختلف طبق برنامه های از پیش تعیین شده پیش نرود اما توقفی هم رخ نداده است.

افخم در پاسخ به سوال دیگری درباره پیش بینی وی از مذاکرات پیش روی ژنو تصریح کرد: ما مسیر مذاکرات را واقع بینانه و با خوش بینی بررسی و آغاز کرده ایم اما براساس اراده سیاسی و حسن نیتی که وارد شدیم امیدواریم در مسیر احقاق حقوق ملت ایران به نتیجه برسیم.

وی در ادامه گفت: امیدواریم در این مذاکرات هم نگرانی های طرف مقابل و هم نگرانی های ایران رفع و در عین حال حقوق ملت ایران حفظ شود و به رفع تحریم ها بینجامد.

سخنگوی وزارت امورخارجه در ادامه درخصوص اقدام اخیر اتحادیه اروپا در تحریم چند شرکت و نهاد ایرانی گفت : این اقدام از نظر ما جهت دار بود و اقدامی سیاسی تلقی می شود.

افخم تصریح کرد : انتظار داریم در این زمان نه تنها از اقدامات تشدیدی جلوگیری شود بلکه باید اقدامات اعتمادساز انجام شود و این اقدام اتحادیه اروپا را رد می کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به پرسشی درخصوص اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا همزمان با مذاکرات ایران و 3 + 3 تصریح کرد : قبلا اعلام کردیم که رویکرد فشار و مذاکره همزمان، ناکارآمد است و قابل پذیرش نیست و معتقدیم هرگونه تحریم جدید و یا تشدید آن ، مسیر مذاکرات را تضعیف و حصول به توافق را تخریب می کند و در عین حال امیدواریم چنین اقداماتی صورت نگیرد.

وی به هدف تیم مذاکره کننده ایران اشاره کرد و گفت : مذاکره کنندگان ایرانی به دنبال احقاق حقوق ملت ایران هستند و همه خطوط قرمز و حساسیت های مسئولان در تهران و همه تاریخچه این مذاکرات را در اختیار دارند و امیدواریم در این مذاکرات به توافقی دست یابیم.

افخم در پاسخ به سوالی درباره تشکیل زنجیره انسانی دانشجویان به دور سایت فردو که امروز انجام می شود، گفت: جامعه ایران زنده، پویا و در سطح منطقه منحصر به فرد است و همواره دیدگاه های مختلفی درباره موضوعات وجود دارد.

سخنگوی وزارت امورخارجه در ادامه تصریح کرد: این واکنش ها کاملا طبیعی، منطقی و برای ما قابل درک است و این اقدامات را در چارچوب همین دیدگاه ارزیابی می کنیم.
افخم با بیان اینکه امیدواریم این اقدام در چارچوب قانون انجام شود، گفت: این اطمینان را می دهم که تیم مذاکره کننده ایران تمام خطوط قرمز را مدنظر دارد و این خطوط قرمز ، کاملا بدیهی و برای آنها مشخص است.

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه مسلم است این است که بحث هسته ای یک بحران غیرضروری است و تلاش داریم از طریق مذاکره این بحران را حل کنیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی مقامات آمریکایی تهدیداتی از جمله اینکه همه گزینه ها روی میز است را تکرار می کنند، گفت: بعضی گزینه ها 5 یا 6 دهه است که از روی میز برداشته شده و فکر نمی کنیم که این فضاسازی ها ملاکی باشد تا بر مذاکرات اثر کند چراکه معتقدیم دو طرف مذاکره باید به یک میزان درباره نتیجه مذاکرات ، نگرانی و دغدغه داشته باشند.

افخم در پایان درخصوص اخبار منتشر شده مبنی بر دستگیری یک تبعه ایرانی در جمهوری آذربایجان گفت : در حال پیگیری این موضوع هم از طریق سفارت مان در باکو و هم در تهران هستیم و در یادداشتی که به جمهوری آذربایجان داده ایم خواستار دسترسی کنسولی به این فرد شده ایم.

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: بیست و یکمین اجلاس وزیران خارجه اکو به میزبانی تهران سوم تا پنجم آذر برگزار می شود.

وی افزود : وزرای خارجه کشورهای عضو اکو با شروع دهه سوم اکو در دوره جدید ابعاد همکاری ها را بررسی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس ریاست سازمان منطقه ای اکو را به مدت یک سال برعهده خواهد گرفت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ادامه به سفر وزیر امورخارجه کشورمان به ایتالیا اشاره کرد و گفت: در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و 3 + 3 آقای دکتر ظریف در مسیر ژنو در رم پایتخت ایتالیا توقف می کند.

افخم هدف از این سفر ظریف را دیدار و گفتگو با همتای ایتالیایی خود دانست و افزود: در این دیدار در چارچوب همکاری ها و مشورت های سیاسی بین دو کشور درباره اوضاع منطقه خاورمیانه به ویژه سوریه بحث و تبادل نظر می شود.

وی از دیگر موضوعات این دیدار را مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 3 + 3 دانست و گفت: معتقدیم ایتالیا در خصوص روابط دوجانبه و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه دیدگاه های منطقی دارد.

افخم در پاسخ به سوالی در باره برخی اظهارنظرهای مقامات برخی کشورها پس از مذاکرات ژنو نیز گفت : مذاکرات پشت میز مذاکره انجام می شود و امیدواریم اظهارنظرها این ملاحظه مهم را درنظر بگیرد که مسیر اصلی تفاهم حفظ شود تا بستر مناسبی بین ایران و 3 + 3 ایجاد شود.

وی درخصوص بسته پیشنهادی ایران به 3 + 3 گفت: جمهوری اسلامی ایران بسته خود را ارائه کرد و آنها هم از این بسته استقبال کردند و اکنون زمان آن است تا آنهایی که ادعا داشتند رفتارشان هم به اقدامات عملی تبدیل شود و امیدواریم این اقدامات تحت فشار هیچ کشوری قرار نگیرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه در ادامه در خصوص سفر آقای امیرعبداللهیان معاون وزارت امور خارجه به روسیه افزود: این سفر در چارچوب مشورت های منظم ایران و روسیه درباره مسایل منطقه به ویژه سوریه انجام شده است.

افخم اضافه کرد : ایران و روسیه دیدگاه های مشترکی دارند و امیدواریم در این زمینه بتوانیم گام های موثری در مسیر حل بحران سوریه برداریم چراکه همواره اعلام کرده ایم راه حل این بحران سیاسی است و این بحران باید با روش سوری - سوری حل شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حامد: 1392/8/2813:00:24،
27
20
آرزو بر جوانان عیب نیست
علي قلي: 1392/8/2813:15:27،
59
13
ايشالا رو بلند بگو تا چشم هر چي دلال و كيهانيه كور بشه
حامد: 1392/8/2813:46:51،
23
52
فقط از تیم مذاکره کننده میخوام که مذاکره ای برای خطوط قرمز نکنند سالها زحمت کشیده شده انسانهای پاکی شهید شدند تا ما به انرژی هسته ای دست پیدا کنیم به خاطر خون پاک شهدا هم که شده از حقمون کوتاه نیایید.
dadahamid: 1392/8/2818:02:40،
24
10
بابا حق مسلم ما داشتن خودروي خوب كار براي جوونا مسكن امنيت عدالت واز اينجور چيزاس نه اينكه دونفري3شيفت كاركنيم پول نداشته باشيمبريم مسافرت مشكل فرهنگي داره بيداد ميكنه به خدا واجبتر از انرزي پسته ايه
زال الدین: 1392/8/2814:11:54،
26
33
گویند بهشت باحور خوش است من گویمت که آب انگور خوش است
تو نقد بگیر و دست از این نسیه بدار آواز دهل شنیدن از دور خوش است.
فرهنگي: 1392/8/2814:19:47،
48
12
حامد خان فكركنم ماشااله مايه داري بابا بي خيال پوست كارمندو كارگر كنده شده هيچ كدوم از چيزيايي كه گفتي براي مردم نون نميشه فكركنم شما انرژي هسته ميل ميكنيد كه اينقدر بهش علاقه داريد مطمئنم ذره اي اطلاع از انرژي هسته اي وكاربردهاي آن نداري- مخلص شما استاد دانشگاه
ح: 1392/8/2814:27:02،
18
11
اگر دست از خرافه گويي و مرده پرستي برداريم و کمي هم به فکر زنده ها باشيم بايد بگوييم تيم مذاکره کننده بيشتر به فکر نسل آينده باشد.(سازش کنيد تا دعاي مردم پشت سرتان باشد)
VAHID: 1392/8/2814:30:37،
18
13
با سلام دوست عزیز ایا چشمان شهدای عزیز ما فقط به انرژی اتمی ما دیگه هیچ عزتی نداریم با این تحریم ها از ساختن حتی یک سرنگ برای استفاده بیماران و جانبازان عزیزمان واماندهایم پس با این انرژی کدوم کارخانه را میخواهیم راه بیاندازیم
صدای داد مردم: 1392/8/2815:04:19،
46
14
100 درصد تحریم لغوه .

زرگران گرامی بدونن هرچی توی این 3 سال گرئن فروختین باید پس بدین !

دلار ارزن میشه ببرید بازار
شاهین tehran: 1392/8/2816:34:12،
19
16
مذاکذات مثبته. تحریمها لغوه.
یه ضرب المثلی از قدیم میگند: اگه میخواید مذاکرات مثبت باشه برید دم اوباما رو ببینید. قدیمیا چه چیزایی میگند.
مطمئنا قیمتها افت میکنه
قاقازان قدوقو: 1392/8/2821:53:43،
14
8
شب دراز است و قلندر بیدار
دروغ چرا؟: 1392/8/2901:33:06،
13
13
فکر نمی کنید اگه دکتر محمود و دکتر جلیل و مرتضوی و بابک زنجانی و بقیه دارو دستشو تحویل بدین غربی ها سریعتر به توافق می رسن؟ حداقل اینجوری مطمئن می شن تعداد . . . تویه ایران کمتر شده.
ناشناس: 1392/8/2909:03:32،
13
11
ما که چشممون اب نمیخوره انشاالله دور بعد عجله نکنید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار