کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

امتناع بازار از نوسان قیمتی

کدخبر:۱۹۴۰دوشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۵:۲۵۲۶۲۶ بازدید

دلالان بازار تهران در انتظار فرصت پیش رویشان، فعالیت خود را شدت بخشیدند. در حالی که صرافان راسته بازار ...
امتناع بازار از نوسان قیمتی

دلالان بازار تهران در انتظار فرصت پیش رویشان، فعالیت خود را شدت بخشیدند. در حالی که صرافان راسته بازار به واسطه عدم‌اطمینان از تغییرات نرخ ارز، قیمت‌های روی تابلوها را با احتیاط و به مقدار کمی تغییر می‌دهند، دلالان خرد در فکر سوء‌استفاده از رویدادهایی هستند که در روزهای پایانی هفته جاری رخ خواهد داد. 

سخنان رییس فعلی فدرال رزرو و پیگیری مذاکرات 1+5 اتفاقات مهمی هستند که توجه دلالان را به خود جلب کرده‌اند. بازار این روزها به تعبیری آرامش قبل از طوفان را تجربه می‌کند، نرخ دلار دیروز نیز تغییر نکرد.سکه افت قیمت داشت، فروشندگان سکه از سردرگمی در بازار سخن می‌گویند و علت این امر را غیر قابل پیش‌بینی بودن سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا در سال جدید عنوان کردند. آنها گفتند که تا روز چهارشنبه که سخنان «برنانکه» خط مشی اقتصادی آمریکا را روشن کند، تغییر نرخ‌ها منطقی نیست. با این وجود در بازار داخلی قیمت سکه، تاثیرپذیری از سیاست‌های «یلن» را متوقف کرد و کاهش ارزش ثبت کرد. 

ثبات نرخ دلار که تا حد زیادی به واسطه اتفاقات سیاسی و اقدامات بانک مرکزی بر بازار تهران حاکم شده است، پیامد‌هایی حاشیه‌ای را نیز به دنبال داشت. نوساناتی که رویدادهای مهم جهانی بر نرخ ارزها تحمیل می‌کنند، در بازار داخلی قدری منحرف می‌شود. تقسیم کردن نرخ یورو به نرخ دلار بازار داخلی عددی را به دست می‌دهد که تقریبا با نرخ برابری جهانی یورو به دلار تا حدود زیادی منطبق است. صرافان اصرار دارند که قیمت روی تابلوهایشان با نرخ برابری در بازار جهانی منطبق باشد. از این رو و به واسطه اقدامات موفقیت‌آمیز بانک مرکزی در تثبیت نرخ دلار نوساناتی که به واسطه رویدادهای مهم جهانی رخ می‌دهد با ثبات نسبی نرخ دلار، به ارزهای اروپایی منتقل می‌شود. دیروز نیز نرخ یورو و پوند به‌رغم ثبات دلار کاهش یافت. به اعتقاد برخی از کارشناسان این امر حاکی از آن است که تاثیر موضع‌گیری‌های «یلن» که تقویت مجدد طلا را موجب شده بود، اثربخشی خود را تا حدی از دست داده است و تقویت مجدد طلا و ارزهای اروپایی مستلزم آن است که موضع‌گیری‌های انبساطی و تورمی بانک مرکزی آمریکا با قطعیت بیشتری دوباره اعلام شوند. درک ادعای کارشناسان آگاهی از این امر را طلب می‌کند که تغییرات طلا و یورو عمدتا همسو هستند.

البته نظرسنجی «کیتکو نیوز» از 25 کارشناس اقتصادی حاکی از افزایش نرخ طلا در هفته‌های پیش رو است، اما نتایج این نظرسنجی به هیچ وجه قاطع نبود. از 25 کارشناس شرکت‌کننده در این نظرسنجی 10 نفر به افزایش نرخ طلا رای داده‌اند، 8 نفر معتقد بودند که نرخ طلا کاهش خواهد یافت و 7 نفر نیز ثابت ماندن نرخ طلا در روزهای آینده را پیش‌بینی کرده‌اند. از این رو نظر کلی بازار جهانی در مورد ادامه روند بازار طلا تا حد زیادی مانند صرافان بازار داخلی ممتنع است. این امر اهمیت رویداد روز چهارشنبه را باز هم بیشتر می‌کند. همه نگاه‌ها به سخنرانی «برنانکه» است تا آینده بازار طلا قدری روشن‌تر شود. به اعتقاد تحلیلگران بازار طلا اظهارات «جانت یلن» رییس احتمالی فدرال رزرو آمریکا در خصوص عدم‌توقف محرک پولی 85 میلیارد دلاری مهم‌ترین عامل برای افزایش قیمت جهانی طلا خواهد بود. کارشناسان بلومبرگ برای این امر اهمیت بیشتری نسبت به کارشناسان «کیتکو نیوز» قائل شده‌اند. از 29 کارشناس ارشد اقتصادی که در نظرسنجی بلومبرگ شرکت کردند 18 نفر به افزایش قیمت جهانی طلا در روزهای آینده رای دادند. 9 نفر پیش‌بینی کردند که قیمت طلا در هفته آتی با کاهش روبه‌رو می‌شود و دو نفر نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

سرمایه‌گذاران بازار طلا منتظرند تا ادامه سیاست‌های تورمی آمریکا محرز شود و قدری از امنیت سرمایه خود مطمئن شوند. به اعتقاد کارشناسان انبساطی یا انقباضی شدن سیاست پولی آمریکا آینده بازار طلا را رقم خواهد زد. «استرلینگ اسمیت» کارشناس ارشد سیتی بانک نیز تاکید کرد: کاهش نرخ تورم در اقتصاد جهانی تاثیر منفی زیادی بر قیمت طلا داشته است. 

البته به‌رغم اهمیت زیاد موضع‌گیری بانک مرکزی آمریکا عوامل دیگری نیز بر آینده طلا موثر هستند. برخی از کارشناسان اقتصادی معتقدند میزان تقاضای خرید طلا از سوی کشور چین در آستانه سال جدید چینی از رشد قیمت جهانی طلا حمایت خواهد کرد. این در حالی است که میزان تقاضای فیزیکی طلا در بزرگ‌ترین کشور مصرف‌کننده طلا؛ یعنی هند این روزها پایین آمده است. دولت هند اخیرا با افزایش مالیات بر واردات طلا به این کشور باعث افت خرید این فلز شده است. 

اما در مورد کاهش قیمت طلا برخی از کارشناسان تحلیل‌های خود را بر اساس سطوح مقاومتی تنظیم کرده‌اند. کارشناسان موسسه اف‌ایکس استریت معتقدند قیمت طلا در برابر سطح 1260 دلاری به شدت مقاومت می‌کند و عدم‌کاهش قیمت طلا به این سطح نشانگر ادامه روند صعودی قیمت‌ها خواهد بود. موسسه اف ایکس استریت به سرمایه‌گذاران بین‌المللی توصیه کرده است که در شرایط کنونی ذخایر طلای خود را نگه دارند و اقدام به فروش نکنند. بر این اساس رسیدن قیمت هر اونس طلا به سطح 1400 دلاری نیز بهترین دلیل برای خرید در بازارهای جهانی به شمار می‌رود.

به هر حال در هفته گذشته طلای جهانی با نوسان چشمگیر قیمت‌ها که اختلاف این افت و خیز حدودا به 40 دلار رسید در نهایت بهای طلا را به ثبات رساند و بازار داخلی نیز قیمت سکه را چندان تغییر نداد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رویال: 1392/8/2709:03:39،
58
70
بدون شک با بی نتیجه بودن مذاکرات وبه تبع آن صعود دلار و افزایش انس جهانی قیمت سکه در هفته جاری صعودی و رو به بالا خواهد بود الان فرصت مناسبی برای خرید هست
از چی بگم برات؟: 1392/8/2712:54:47،
45
49
بـاز که اومدی جــــو سازی کنی!
ح: 1392/8/2711:56:39،
49
38
به تفاهم مي رسند و پوز دلالها به زمين مي خوره ،مي گي نه،پايان هفته رو داشته باش تا حالت جا بياد.
آراز: 1392/8/2714:24:20،
47
50
الان اونها مجبورند مذاکرات را به نتیجه برسانند. همانطور که جان کری به دول عربستان و اسراییل گفته ، اگر مذاکرات به نتیجه نرسد ایران ب غنی سازی 20% را ادامه داده و تعداد سانتریفیوژ ها را افزایش خواهند داد.
زندگی: 1392/8/2714:45:11،
32
43
ب احتمال زیاد نظرم جواز چاب نگیره ولی بدونین دوستان بزرگوار نمی خوان در این دولت مذاکرات ب توافق برسد بلکه میخوان در دولت خودشان این کار انجام شود ک بگویند ما اوضاع رو درست کردیم
اهول: 1392/8/2718:59:23،
34
34
اینا اگه مذاکره کنن و به نتیجه هم برسه وضع مردم از این بهتر نمیشه
صدای داد مردم: 1392/8/2719:38:23،
46
45
نه

احتمال توافق بر سر موضوع هسته ای ایران 99 درصد بوده به نحوی که بازار ارز تهران و سکه روند کاهشی به خود گرفته در حالی که در مذاکرات قبلی همواره شاهد افزایش و بی ثباتی افسارگسیخته بوده ایم . شک نکنید دلار تا 2550 و سکه تا 760 الی 780 پائین میکشه .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار