کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سه‌شنبه سياه پاريس را فلج كرد / فیلم

کدخبر:۱۹۱۹۴سه شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۶:۵۶۲۵۵۴ بازدید

رانندگان تاکسی روز سه‌شنبه در شهرهای بزرگ فرانسه دست به اعتصاب زدند. دو اتحادیه کارکنان فرودگاهها و تعدادی از سندیکاهای دیگر نیز در این اعتصابات ...
سه‌شنبه سياه پاريس را فلج كرد / فیلم

رانندگان تاکسی روز سه‌شنبه در شهرهای بزرگ فرانسه دست به اعتصاب زدند. دو اتحادیه کارکنان فرودگاهها و تعدادی از سندیکاهای دیگر نیز در این اعتصابات شرکت دارند. اعتصاب كاركنان شركت‌هاي هواپيمايي و  راننده‌هاي تاكسي در اعتراض به دستمزدهاي‌شان باعث شد تا ده‌ها پرواز لغو شده، خيابان‌هاي پاريس با ترافيك سنگيني مواجه شود و پليس براي مقابله با اين اعتراض ناگزير از استفاده از گاز اشك‌آور شود.

به گزارش فرانس 24، بسته شدن خيابان‌هاي پاريس به‌دليل اعتصاب راننده‌هاي تاكسي باعث شد دسترسي به فرودگاه‌هاي اورلي و شارل دو گل در پاريس محدود شود و صدها مسافر نتوانند به پرواز خود برسند. از سوي ديگر كاركنان خطوط هوايي در اعترض به دستمزدهاي پايين و امنيت شغلي پايين دست به اعتصاب زدند كه باعث شد از هر 10پرواز يكي لغو شود. در شهر مارسي نيز رانندگان تاكسي با پيوستن به اعتصاب معلمان و ديگر كارمندان دولت، به سياست‌هاي دولت در زمينه خدمات انتقال مسافر  همچنين ادامه كار برخي سرويس‌هاي مسافركشي مانند «اوبر» اعتراض كردند.

رشيد بوجمعه، رييس سنديكاي تاكسيرانان مارسي درباره اين سرويس‌ها به يورونيوز گفته است: «آنها شاغلان حرفه‌يي را به خاك سياه مي‌نشانند؛ افرادي  كه به قوانين احترام مي‌گذارند. از آن طرف، كابوهاي امريكايي (رانندگان اوبر) را مي‌بينيم كه براي مسافركشي آمده‌اند، در حالي كه هيچ هزينه‌يي در فرانسه پرداخت نمي‌كنند.»

همزمان، دو سنديكاي كاركنان فرودگاه‌ها با اعلام اعتصابي يك روزه، خواهان افزايش دستمزدها و افزايش حقوق بازنشستگي شده‌اند. در نتيجه اين اعتصاب كه از صبح سه شنبه آغاز شد 20درصد پروازهاي داخلي لغو شده است و اعتصاب رانندگان تاكسي كه مسير آمد و شد به بعضي از فرودگاه‌هاي مهم كشور را بسته بود، اين وضعيت را تشديد كرد. در همين حال، شمار ديگري از سنديكاها و اتحاديه‌هاي كارگري نيز در اعتراض به توقف افزايش حقوق و كاهش قدرت خريد اعضاي خود در اعتصابات سه‌شنبه شركت كردند.

رسانه‌هاي فرانسوي گزارش داده‌اند، اعتصاب و اعتراض رانندگان تاكسي در فرانسه با دخالت پليس و شليك گاز اشك‌آور به دستگيري حداقل 20تن منجر شد. ماموران كنترل‌ ترافيك هوايي نيز دست به اعتراض زدند كه نتيجه آن لغو تعداد زيادي از پروازها بود. رانندگان با آتش زدن لاستيك، پليس ضدشورش و ماموران آتش نشاني را به محل اعتراضات كشاندند. برخي از راننده‌هاي تاكسي تلاش كردند كه تقاطع «پرت ميو» را با راه‌اندازي تظاهرات ببندند كه پليس براي جلوگيري از تظاهرات و متوقف كردن آنها از گاز اشك‌آور استفاده كرد.  راننده‌هاي تاكسي‌هاي سنتي فرانسه، در اعتراض به حضور شبكه حمل و نقل بين‌المللي «اوبر»، كه رقابت با آن را غيرمنصفانه مي‌دانند به خيابان‌ها آمدند. اين شركت حمل و نقلي تاكنون با چالش‌هايي در فرانسه روبه رو شده است. اعتراض‌ها به اين دو بخش محدود نشد. همچنين صدها كارمند بخش‌هاي خدماتي و معلمان نيز در اعتراض به كمي حقوق و دستمزدها دست به اعتصاب زدند. قرار است معلمان فرانسوي امروز بعدازظهر در سراسر كشور راهپيمايي كنند.  اين تازه‌ترين چالش دولت سوسياليست اولاند و تلاش‌هايش براي مدرنيزه كردن اقتصاد كشور در پاسخ به كاهش رشد اقتصادي و افزايش بيكاري است. اوايل ماه جاري اولاند حالت اضطراري اقتصادي اعلام كرد. اين اعتراضات يك روز پس از تظاهرات كشاورزان رخ مي‌دهد. براساس آمار، نرخ بيكاري در فرانسه 10.6درصد است. اين درحالي است كه گزارش سازمان بين‌المللي كارگران نشان مي‌دهد كه نرخ بيكاري در ساير كشورهاي توسعه‌يافته از 7.1 درصد در سال 2014 به 6.7 درصد در سال 2015 كاهش يافته است.

 

 تدبيري براي الگوي ورشكسته

اين اعتصابات در شرايطي برگزار شده كه فرانسوا اولاند براي ديداري سه روزه از هند به دهلي‌نو سفر كرده بود. رييس‌جمهوري فرانسه پيش از آغاز سفر خود به هند اعتراف كرد كه كشورش از نظر اقتصادي در وضعيت بحراني قرار دارد. اولاند اميدوار بود كه در اين سفر قراردادهايي در زمينه همكاري‌هاي دفاعي، انرژي تجديدپذير، ساخت نيروگاه هسته‌يي و حمل و نقل به ارزش ميلياردها دلار با دهلي امضا كند.

رييس‌جمهوري فرانسه با توجه به نزديكي انتخابات اين كشور در سال 2017 بايد هرچه سريعتر براي ايجاد شغل براي 3.6ميليون بيكار اين كشور به‌دنبال چاره‌يي باشد. قراردادهاي اقتصادي يكي از راه‌هاي فوري بخشي از اين مشكل مورد توجه اولاند قرار گرفته است. توافقنامه خريد جنگنده‌هاي رافائل كه بين وزراي دفاع هند و فرانسه به ارزش 9ميليارد دلار به امضا رسيد، خبر بسيار خوبي براي فرانسه است.اولاند يك هفته پيش گفته بود در اين وضعيت اقتصادي كه روز به روز مايوس‌كننده‌تر مي‌شود، براي نجات كشور بودجه‌يي را براي پرداخت به كارفرمايان فرانسوي در نظر گرفته تا آنها افراد بيشتري را استخدام كنند. بر اساس اعلام اولاند، شركت‌هايي كه افراد جوان و بيكار را دست‌كم به مدت 6‌ماه به استخدام خود درآورند، دو هزار يورو براي هر استخدام شده دريافت خواهند كرد. اين طرح كه هزينه 2 ميليارد يورويي براي دولت فرانسه به بار خواهد آورد، بخشي از تلاش‌هاي اولاند براي تضمين انتخاب مجددش در انتخابات رياست‌جمهوري سال آينده است.

رييس‌جمهوري فرانسه همچنين گفته بود كه بايد براي الگوي «ورشكسته» اقتصاد فرانسه چاره‌انديشي شود. اولاند گفته بود: «كشور ما به مدت دو يا سه دهه با بيكاري ساختاري مواجه بوده و ضروري است كه ايجاد اشتغال به تنها مبارزه ما با اين وضعيت تبديل شود. فرانسه با جو اقتصادي نامطمئن و بيكاري مزمن مواجه شده و در وضعيت اقتصادي و اجتماعي اضطراري به‌سر مي‌برد.»
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امين: 1394/11/701:02:24،
37
37
اين اعتصابات تو فرانسه هم داستاني شده ها! ٥٠٠ متر تاكسي سوار ميشي ٨٠ هزار تومن (به پول ايران) ازت ميگيره باز ميگه كمه، حقشو خوردن!يارو ميخواد تمام عمرش خوش بگذرونه، آينده نگري نكنه. بعد كه حوصلش سر رفت، بره سر يه كار با خيال راحت مغزشو تعطيل كنه، روزي ٦ ساعت چرخ بزنه تو خيابونا، به اندازه يه آدم متخصص كه همه عمرشو درس خونده و تلاش كرده درآمد داشته باشه!!! پدر مردم و توريستو كارخونه و همه رو هم در مياره تا به هدفش برسه! همينجوري ميشه همه جنساي اروپايي انقدر الكي گرون در مياد كه يا بايد كارخونه هاشو ببرن چين و هند يا اينكه جلوي رقباي آسيايي كم بيارن، ورشكست شن درشو ببندن، خلاص!
ها: 1394/11/707:45:40،
38
14
امین جان شما فرانسه تشریف دارید؟!!! آخه اینجوری که
شما از فرانسه و شرایط زندگیش بد میگی ، آدم احساس میکنه که اینجایی( ایران ) و فقط به شرایط ایده آل زنده موندن در ایران عادت کردی، .......
فرزاد: 1394/11/708:31:08،
42
11
تو کشوری که شبکه متروش بیشتر از کل سیستم حمل و نقل خاورمیانه پیچیدگی داره آدم معمولی سوار تاکسی نمیشه.
گوسفند زنده: 1394/11/713:56:06،
17
12
تو کشورهای پیشرفته، تاکسی خطی و تاکسی که تو راه مسافر بزنه وجود نداره و همه ی تاکسی ها در بستی هستند که کرایه ی بالایی دارند. مردم یا از ماشین خودشون یا از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. اینجا هم تاکسی در بستی خیلی گرونه. فقط توریست هایی ایرانی اند که از تاکسی های کشورهای پیشرفته استفاده می کنند.
آرش: 1394/11/713:57:55،
18
14
من عموم ٣٠ سال در فرانسه زندگي كرده و الان ٣ ساله كه برگشته
چيزايي ميگه كه باور كردنش خيلي سخته
ميگه جونم رو ورداشتم و در رفتم
ميگه واقعا ايران بهشته ولي مردمش فكر ميكنن مرغ همسايه غازه
من خودمم ٣٥ روز استانبول بودم و اين مسئله رو خودمم ديدم وقتي رسيدم تهران زمين رو بوسيدم
بايد قبول كنيد كه به غير از لباس و خوراكي خام همه چي تو استانبول گرونتره
ماشين ارزون قيمت صفر تو ايران ارزونتره
ولي ماشين بالاي ٣٠ هزار دلار اونجا ارزونتره
بنزين و جريمه ها رو هم كه ديگه لازم نيست بگم چنده
حمل و نقل عمومي شديدا گرونه و بليط اتوبوس و مترو با كارت ٢٥٠٠ تومن و بدون كارت ٥ هزار تومنه و تاكسي هم كه ... :)
املاك شديدا گرونه يعني قيمتها واقعا باور كردني نيست
فرزاد: 1394/11/1009:11:18،
10
9
آرش جان گذشت زمان قاجار که یکی میرفت فرنگ بعد برمیگشت برای مردم بیسواد پرت و پلا تعریف میکرد.
امروز دیگه اروپا و آمریکا رو تعداد زیادی از مردم دیدند نمیشه هرچیزی به خوردشون داد.
من خودم نصف اروپای غربی ر و گشتم قیمت خونه و اجاره خونه در اروپا و به خصوص آمریکا پایینتر از ایرانه.
2500 تومن پول بلیط اتوبوس یعنی 60 سنت این برای یک اروپایی به نسبت پول ایران میشه نهایت 60 تومن.
بلیط اتوبوس اینجا 650 تومنه.
برای هر کدوم از حرفایی که زدی میتونم مثال بیارم فقط این چندتا نمونه رو گفتم که بگم این خبرا نیست.
کم نیستند مهاجرانی که اونجا شغل و درآمد ندارن و از خانه فقرا پول میگیرن و سربار اون مملکت هستند برای اونا زندگی کمی گرونه احتمالا عموی محترم هم از قشر بیکار و بی درآمد بودند.
Ramin.: 1394/11/703:28:49،
60
18
ایرانجیب همین خبر و در ایران اتفاق می افتاد قسمت نظرات و حذف میکردی.
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مثلا میخوای بگی اونا هم وضعشون خرابه؟ بدبختن؟
واقعآ که
فرزاد: 1394/11/708:32:44،
30
19
ایرانجیب هم که خودش حذف نمیکنه برادران دلسوز بهش میگن که حذف کنه.
چرا؟!!! چون اون برداران دلسوز امنیت و آرامش ما رو میخوان به خاطر سانسور و این حرفها که نیست خدایی نکرددددده!!!!!
dadahamid: 1394/11/706:25:36،
44
17
اينجا شما اعتراض كني آ... كريح بر لب سرخ آتشت مينهند!!!
ماكه هروقت در زمان مدرسه يا خدمت يا الان خواستيم به وضعيتمون اعتراض كنيم يه عده بين خودمون با اولين نگاه قضب الود رئيس شلوارشونو خيس كردن و از در پشتي يواشكي زدن به چاك!!توصيه ميكنم با اين مردم به حتي به بهشت نرين!!!؟؟؟
حسن: 1394/11/707:03:05،
32
19
بد نیس ماهم یاد بگیریم
فرزندشهيد: 1394/11/708:15:05،
28
15
ايراني جماعت جرات همچين كاريو نداره فقط ادعا فقط حرف مفت.دليلشم اينه كه آدمهاي خود فروخته ونفوذي زياد داره كه ازين راه دارن نون ميخورن.واقعا واسه خودمون متاسفم.اين وضع همچنان ادامه دارد...
کیارش: 1394/11/707:05:45،
34
31
کشوری که بارها به ایران خیانت کرده ، باید تقاص کارهایش را پس دهد .
آقا روحانی ، بافرانسویهای خائن ونامرد قرار داد خودرو بی کیفیت نبندید ،مال بد بیخ ریش صاحبش !
کارگر: 1394/11/708:30:29،
29
11
آنها برای افزایش حقوق تظاهرات می کنند. برخی از خودجوش های داخل ایران برای زیگزاگی و تبر!
حمید: 1394/11/709:50:50،
24
14
اونا اعتراض میکنن که زندگی کنن.اماایرانیا فقط میخوان زنده باشن.خیلی تفاوت هست.
حقوق بگير: 1394/11/712:11:39،
19
19
همين فرانسه كه ميلياردها دلار قرارداد دارن بااش مي بندن مگه هموني نبود كه مدام در مذاكرات سنگ اندازي مي كرد و براي صهيونيستهاي اسرائيل سينه چاك مي داد. وطن فروشي هم مي كنيد حداقل ظاهر را حفظ كنيد نه اينكه افتخار كنيد.
ميلياردها دلار جايزه نقدي برجام براي كشورهاي خارجي خوشحساب !!! و يك شسصت براي مردم داخلي

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار