کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

16 کشور اروپایی خوب برای پیدا کردن کار

کدخبر:۱۸۸۹۰دوشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵:۲۰۴۶۵۹ بازدید

سطح بالای اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی عوامل مهمی در توسعه‌ی اقتصادی قدرتمند کشورها و خوشحال و شاد بودن مردم هستند.

اگر به دنبال کار هستید اروپا مکان خوبی در صحنه‌ی جهانی است، اما در اروپا نرخ اشتغال از یک کشور به کشور دیگر به شدت متفاوت است.

به همین دلیل گلَس‌دور، وب‌گاه مقایسه‌ی دستمزدها، به عنوان بخشی از گزارش تحقیقات اقتصادی خود کشورهای اروپایی را بر اساس پیدا کردن کار رتبه‌بندی کرده‌است.

گلس‌دور با استفاده از داده‌های ارائه شده توسط یورواستات- سازمان اطلاعات اتحادیه‌ی اروپا- و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، چندین متغیر متفاوت استخدام را قبل از ارزش‌گذاری رتبه‌بندی می‌کند، و به هر کشور یک امتیاز کلی از ۰.۰ تا ۱.۰ می‌دهد.

متغیرهایی که گلس‌دور اندازه‌گیری کرده‌است عبارت هستند از:

-تغییر در سطح اشتغال پس از بحران مالی
-نرخ بیکاری هماهنگ
-نرخ بیکاری جوانان
-نرخ اشتغال موقت
-نرخ اشتغال موقت جوانان
-تعداد کسانی که به صورت غیرارادی کار پاره‌وقت انجام می‌دهند
بسیاری از کشورهای این فهرست، کشورهای قدرتمند اروپای غربی و دارای اقتصاد قوی هستند، اما برخی کشورهای ذکر شده در این فهرست ممکن است باعث تعجب شما بشوند. این رتبه‌بندی را در ادامه می‌بینید.

۱۶. اسپانیا

امتیاز اسپانیا در میان این کشورها تاحدی ضعیف بود. این کشور با امتیاز کلی ۰.۱، هیچ امتیازی در دسته‌های بیکاری جوانان، اشتغال موقت و استخدام موقت جوانان کسب نکرد. با توجه به بحران بیکاری مستند این کشور در چند سال گذشته، این موضوع چندان تعجب‌آور نیست.

 

۱۵. یونان

کشور دیگری که بیکاری در آن یک مشکل عظیم طی سال‌های اخیر بوده‌است، یونان در چند دسته، امتیاز به مراتب بهتری نسبت به اسپانیا دارد. این کشور در هر دو شاخص اشغال موقت، امتیاز متوسط می‌گیرد.

 

۱۴. پرتغال

پرتغال امتیاز کلی ۰.۴ را به‌دست آورد، اما امتیازش در همه‌ی دسته‌ها پایین‌تر از حد میانگین بود. این کشور در شاخص کار پاره‌وقت غیرارادی با امتیاز ۰.۷، بالاتر از باقی کشورها بود.

۱۳. ایتالیا

در میان کشورهای مورد بررسی، ایتالیا سومین کشور دارای بالاترین نرخ بیکاری جوانان را با ۴۰% دارد. این رقم امتیاز کلی آن را با پرتغال برابر می‌کند، اما ایتالیا به لطف کسب امتیاز نسبتا خوب در تغییر سطح اشتغال پس از بحران مالی، بالاتر قرار می‌گیرد.

۱۲. ایرلند

 اگر بخواهیم درباره‌ی کم کردن شکاف اشتغال از زمان بحران مالی صحبت کنیم، فقط امتیاز یونان و اسپانیا بدتر از ایرلند است. نرخ اشتغال در این کشور تقریبا ۱۰% پایین‌تر از نرخ اشتغال در پایان سال ۲۰۰۷ است.

۱۱. فرانسه

 فرانسه در میان ۵ کشوری که بدترین رتبه را در بیکاری جوانان و اشتغال موقت دارند، قرار می‌گیرد. بیش از ۲۰ درصد از جوانان در این کشور بیکار هستند، در حالی که حدود ۱۵ درصد از افراد مشغول به کار، اشتغال موقت دارند(کاملا بالاتر از ۱۱ درصد سازمان همکاری اقتصادی و توسعه).

 ۱۰. هلند

 در این میان هلند امتیاز نسبتا خوبی به‌دست آورد اما به دلیل کسب امتیاز بسیار کم در دسته‌ی اشتغال موقت، امتیاز کلی آن پایین آمد. امتیاز این کشور در این شاخص ۰.۱ بود و حدود ۲۲ درصد از نیروی کار، اشتغال موقت دارند.

۹. فنلاند

 فنلاندی‌ها با گرفتن چراغ سبز در کار پاره‌وقت غیرارادی، و آمار بیکاری هماهنگ و بیکاری جوانان، در سه شاخص گلس‌دور بالاتر از میانگین امتیاز آوردند. این کشور بر حسب تغییر در شکاف اشتغال، پایین‌تر از میانگین سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار گرفت. از سال ۲۰۰۷، تعداد کسانی که مشغول به کار هستند ۴% کم‌تر شده است.

۸. بلژیک

بلژیک کشور نسبتا خوبی برای پیدا کردن کار است و در تمام شاخص‌های گلس‌دور به غیر از یکی بالاتر از میانگین امتیاز آورد؛ این کشور همچنین بالاتر از میانگین‌های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار می‌گیرد، هم برای تعداد افراد مشغول به کار و هم برای تعداد کسانی که اشتغال موقت دارند.

۷. سوییس

سوییس در سه شاخص جداگانه‌ی گلس‌دور در میان سه کشور برتر قرار می‌گیرد اما هنوز نمی‌تواند به ۵ رتبه‌ی اول این فهرست برسد. این کشور در منطقه‌ی آلپ بالاترین امتیاز را هم برای نرخ عدم اشتغال هماهنگ و هم برای نرخ عدم اشتغال جوانان کسب کرد. همچنین امتیاز ۰.۸ را برای تغییر در نرخ اشتغال‌اش از سال ۲۰۰۷ به‌دست آورد.

۶. آلمان

 مطابق با گلس‌دور اقتصاد آلمان در تعداد مشاغل از زمان بحران اقتصادی بهتر از همه‌ی کشورهای تحت بررسی عمل کرد. تعداد کسانی که مشغول به کار شده‌اند ۲.۸% بیش‌تر از ربع چهارم سال ۲۰۰۷ شده است. این کشور همچنین برای نرخ بیکاری هماهنگ و نرخ بیکاری جوانان بین سه کشور اول قرار گرفت.

۵. دانمارک

بالاتر از ۱۰ درصد از جوانان دانمارکی بیکار هستند که این رقم پایین تر از میانیگن سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. این کشور امتیاز ۰.۸ را در دسته‌ی عدم اشتغال جوانان می‌گیرد و در میان سه رتبه‌ی اول قرار می‌گیرد. امتیاز این دولت اسکاندیناوی در همه‌ی شاخص‌ها به جز یکی- تغییر در نرخ اشتغال از زمان بحران اقتصادی- بالاتر از میانگین بود.

۴. اتریش

رتبه‌ی بالای اتریش بیش‌تر به این دلیل است که در میان تنها سه کشوری قرار دارد که تعداد افراد شاغل‌شان بیش از دوران قبل از بحران مالی است هرچند این افزایش کم‌تر از ۱% است.

۳. بریتانیا

بریتانیا برای هر دو شاخص عدم اشتغال بررسی شده در میان سه کشور اول قرار می‌گیرد و امتیاز ۰.۸ را کسب می‌کند و به این ترتیب یکی از سه کشور برتر اروپایی برای پیدا کردن کار است. هرچند در دسته‌ی تعداد کسانی که به طور غیرارادی کار پاره‌وقت دارند، پایین‌تر از میانگین است.

۲. نروژ

 نروژ با امتیاز ۰.۹ به کشور قرار گرفته در رتبه‌ی اول بسیار نزدیک بود و برای ۶ شاخص در میان سه کشور اول قرار گرفت. این کشور-که از سال ۲۰۰۹هر سال از سوی کانون تفکر، موسسه‌ی لگاتوم لقب مرفح‌ترین کشور جهان را می‌گیرد – اگر امتیاز نسبتا پایینی (۰.۶) برای تغییر در نرخ اشتغال کلی‌اش از سال ۲۰۰۹ به‌دست نمی‌آورد، می‌توانست بهترین کشور اروپایی برای پیدا کردن کار باشد.

۱. استونی

 استونی بهترین کشور اروپایی برای پیدا کردن کار است و این موضوع حداقل مطابق با گلس‌دور موثق است. این کشور کوچک در منطقه‌ی بالتیک که فقط ۱.۳ میلیون نفر جمعیت دارد برای سه شاخص امتیاز کامل به‌دست آورد- اشتغال موقت، اشتغال موقت جوانان و کار پاره‌وقت غیرارادی. کم‌تر از ۳% از کسانی که در این کشور مشغول به کار هستند کار موقت دارند، که از این لحاظ این کشور بهترین کشور اروپایی است.
 


ترجمه: تحریریه نشریه بازده_سارا فیضی

نویسنده: ویل مارتین

منبع: بیزنس اینسایدر

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مجید: 1394/10/2810:59:55،
74
19
بلیط استونی چنده ؟
امین: 1394/10/2811:36:36،
84
19
داره به جوانان و ثروت ملی ما با زبان بی زبانی میگه از کشور بروید ایننجا کار نیست همه جوانان و خانواده ها دنبال مهاجرت هستند
حسین: 1394/10/2815:22:17،
52
24
بلیط استونی هزار تومنم باشه نمیتونی بری !! با پاسپورت این مملکت هیچ جا نمیشه رفت
چون اقامت به هرکسی نمیدن باید اینقد رزومه قوی داشته باشی یه کارفرما برات دعوتنامه ارسال کنه

اگه به همین راحتی بود الان جمعیت ایران میشد 20 میلیون

من که امیدم به لاتاریه فقط
محمد حسین: 1394/10/2817:04:12،
16
39
پاسخ به حسین:

در بهترین وضعیت ان شاا... لاتاری برنده بشی، فک می کنی همینکه بری اونجا تمومه؟ فک میکنی کار مناسب گیرت میاد؟
حسین: 1394/10/2823:44:09،
18
20
محمد حسین جان من مهندس مکانیک سیالات هستم تو ایران هیچ شغلی پیدا نکردم باید کارگری کنم مثل کار تو رستوران که 800 میدن و باید شبم گوشه رستوران خوابید !!

ولی بلاد کفر کارگر رستوران 2 هزار دلار حقوق میگیره که 500 دلار اجاره سوییته فقط

بعدم به مرور تخصص یاد میگیرم میرم یه شغل بهتر و... خدا کریمه مهم اینه ایران نباشم دیگه که کارگری تو آمریکا شرف داره به کارگری تو ایران
پوریا: 1394/10/2811:12:48،
74
13
با نگاهی به این گزارش فقط باید گفت حیف مملکت خودمون با اینهمه وسعت و منابع خدادای فراوان و نیروی کار جوان و تحصیلکرده
اما باید شش میلیون نیروی کار بیکار داشته باشیم.!!!واقعا که عدم
مدیریت و نبود دلسوزی چه کارها که نمی کند.
بیکار: 1394/10/2820:47:23،
24
11
اگر هم آزمون استخدامی برگزار کنند که کمتر از آزمون دکترای تخصصی نیست. به ازای هر پست یک نفر که اون یک نفر هم از قبل آزمون سفارش شده و انتخاب شده است
زيتون: 1394/10/2811:14:05،
58
27
شرمنده همه دوستاني كه اين چند وقت بنده گفتم بعد از برجام اوضاع اقتصادي سامان ميگيرد و دلار ارزان ميشود. متاسفانه در اين كشور افراد مغروري هستند كه كشور را ارث پدرشان ميدانند و يكه تازي ميكنند. با هر خط كش اقتصادي بايد بعد برجام دلار افت شديد تا متوسط ميكرد. به هر روي اميدوارم همگي در اين اشفته بازار بتوانيد مشكلات تحمل كنيد.
سوئد: 1394/10/2812:13:34،
43
19
یعنی سوئد تو این دسته بندی هیچ جایگاهی نداشت نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی جالبه
طاهر: 1394/10/2815:44:06،
20
15
مرفح!!!!!!!
kasra: 1394/10/2817:16:52،
30
21
بچه ها دسته جمعی بریم استونی
جمعیتش کمه
از آلودگی هوا هم خبری نیست
واسه تونل ها همنمی خواد عوارض بدی
مشکل نفوذ هم مسئولین اونجا خیلی وقته حل کردن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

پرسپولیس و طارمی علاوه بر محرومیت، جریمه مالی 790 هزار یورویی هم شدند
چپ کردن ماشین آتش‌نشانی (عکس)
سرانجام خبر فوت یک رهبر اخوان المسلمین در زندان تایید شد
رهبر کره‌شمالی: ترامپ را وادار می‌کنم به دلیل تهدیدهایش بهای سنگینی بپردازد
ارجاع پرونده احمدی‌نژاد به دادسرا
4 مجروح حاصل تصادف خودروی ساینا با دیوار بتنی + تصویر
هشدار محسن رضایی: اگر کشوری امنیت ایران را مخدوش کند با موشک‌ها جنگ را پایان می‌‌دهیم
دستگیری پزشک جاعل/ پزشک حقیقی در شیراز، پزشک قلابی در تهران
کره شمالی: تهدیدهای ترامپ مثل پارس سگ است!
برخورد عجیب پرنده با دماغه هواپیمای تفلیس- تهران + تصویر
برخورد بامدادی یک دستگاه تانکر با یک دستگاه کامیون + تصویر
تصادف شدید اتوبوس بین شهری و خودرو سواری
واکنش شریعتمداری به تلاش برای رفع حصر
تهدید علیه برجام؛ ترامپ با آتش بازی می‌کند
آخرين قسمت «خندوانه»؛ سنگ تمام خانوادگی و رانت بی سابقه تلويزيون براي فيلم رامبد جوان!
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار