کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

طرح‌ تشویقی همراه اول نمی‌تواند برای تلفن ثابت فعال شود؟

کدخبر:۱۸۶۴۹دوشنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۳:۴۴۲۰۰۰ بازدید

اگر پروانه شرکت مخابرات ایران یکپارچه و شامل ثابت و سیار است پس چرا این شرکت قادر به ارائه طرح‌های تشویقی درون شبکه‌ای خود نیست و ...

اگر پروانه شرکت مخابرات ایران یکپارچه و شامل ثابت و سیار است پس چرا این شرکت قادر به ارائه طرح‌های تشویقی درون شبکه‌ای خود نیست و مسئولان این کار را ضد رقابتی می‌دانند؟!

طرح جذاب و تشویقی اپراتورهای موبایل کشور برای مکالمات نامحدود درون شبکه از هفته پیش منقضی شد و مشترکان هیچ یک از اپراتورها قادر به فعالسازی سرویس‌های مربتط با این موضوع نیستند. همانطور که پیش از این عنوان شد اپراتورهای ایرانسل و رایتل طرح مکالمات نامحدود یا چند برابری درون شبکه را پیش از ورود به دی ماه غیر فعال کردند و تنها همراه اول به مشترکان دائمی و اعتباری خود این طرح را ارائه می‌داد.

طرح مکالمات نامحدود اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل با عناوین "هدف را بزن"، "کد شگفتی‌ها" و "دِکا" شناخته می‌شد که در پی تصمیم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، همراه اول بالاجبار جلوی اجرای آن را گرفت. همانطور که اشاره شد اپراتورهای دوم و سوم جلوی اجرای این طرح را گرفته بودند و تنها همراه اول به ارائه این طرح مشغول بود که نهایتا با تمکین از درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مکالمات نامحدودش را مسدود کرد.

به گزارش تسنیم،  هرچند جای نگرانی برای مشترکانی که در حال حاضر این طرح را فعال دارند، نیست و می‌توانند از مکالمات نامحدود درون شبکه تا پایان سررسید مقرر استفاده کنند اما طی چند روز اخیر اعتراض مشترکان موبایل در مقابله با چنین دستورالعملی در شبکه‌های اجتماعی بالا گرفته است و اغلب معتقدند که مکالمات نامحدود درون شبکه بسیار مفید و کارا بود.

در حالی مشترکان، متضرر اصلی متوقف‌سازی مکالمات نامحدود درون شبکه را خودشان می‌دانند که سازمان تنظیم مقررات دلایلی را در ارتباط با این دستورالعمل عنوان کرده است. یکی از سه دلیل ذکر شده این بوده که با رشد ترافیک مکالماتی، اختلالاتی در برخی نقاط شبکه همراه ایجاد شده و در برخی بازه‌های زمانی مردم نسبت به این قضیه معترض بوده‌اند.

دلیل دیگر که در ارتباط با توقف اجرای این طرح مطرح شده این است که اطلاع‌رسانی شفافی نسبت به اجرای آن وجود نداشته و در پایان بازه زمانی یک ماهه صورتحساب‌هایی برای مشترکان صادر می‌شده که هزینه‌های قید شده در آن دور از انتظارشان بوده است.

اما مهم‌ترین نکته‌ای که رگولاتوری را بر ان داشته تا جلوی اجرای این طرح را بگیرد، ضد رقابتی بودن مکالمات نامحدود درون شبکه بوده است؛ زیرا این سازمان معتقد است اپراتوری که در کنار خود شبکه ارتباطات ثابت را هم دارد و مکالمات نامحدود را برای آن هم فعال می‌کند، توان رقابت را از سایرین می‌گیرد.

حال با توجه به دلایل ذکر شده و در ارتباط با دلیل دوم باید گفت که ممکن است عده‌ای مشترکان در طول اجرای این طرح دچار مشکل شده یا سیستم صورتحساب‌گیری با اختلالاتی روبرو شده باشد که قطعا می‌توانند از طریق سامانه‌های متعددی نسبت به صورتحساب خود شکایت کندد. با توجه به اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت ارتباطات سامانه‌های جداگانه اعلام شکایت و بررسی درخواست مشترکان موبایل، ثابت و اینترنت را دارند و حتی خود اپراتورها هم این سامانه را درون خود طرح‌ریزی کرده‌‌اند بنابراین در صورت تضییع حقوق‌شان می‌توانند نسبت به آن اعتراض کنند.

از طرفی تعداد قابل توجهی از مشترکان در حال حاضر که اجرای این طرح متوقف شده، خود را متضرر اصلی می‌دانند و این موضوع برای‌شان سوال است که چرا باید به شکل دستوری جلوی اجرای این طرح گرفته شود؟

سوال دیگری که در ارتباط با دلیل سوم مطرح می‌شود این است که چطور می‌توانست این طرح ضد رقابتی باشد در حالیکه تمامی اپراتورها در رقابت با یکدیگر آن را فعال کرده و دست به تبلیغات گسترده پیرامون آن زدند؟! درست است که همراه اول شبکه ارتباطات ثابت را کنار خود دارد و با فعال‌سازی مکالمات نامحدود درون شبکه با تلفن‌های ثابت و همراه اول عملا اپراتورهای دیگر را متضرر کرد اما مگر غیر از این است که ارتباطات ثابت و سیار در قالب یک پروانه برای شرکت مخابرات ایران دیده شده است؟

سازمان تنظیم مقررات سال گذشته که مجوز نسل‌های جدید ارتباطی (3G و 4G) را به اپراتورها اعطاء کرد عملا پروانه شرکت مخابرات ایران را خطاب قرار داد و بعد مجوزهای لازم را صادر کرد؛ بنابراین در صورتیکه حتی خود مسئولان اجرایی کشور همراه اول و تلفن ثابت را یکپارچه و در قالب یک پروانه می‌بینند، حق شرکت مخابرات ایران یا به عبارتی نقطه قوت آن است که طرح‌های تشویقی درون شبکه‌ای اعم از ثابت و سیار یا تلفیقی از این دو را ارائه کند.

اگر مکالمه نامحدود همراه اولی‌ها با همراه اولی‌ها و تلفن‌های ثابت، ضد رقابتی است بهتر بود اپراتورهای دیگر از ابتدا نسبت به این قضیه معترض می‌شدند نه اینکه خودشان هم روال مشابهی را در پیش گیرند و بعد از ضرردهی، فضا را علیه اپراتور برنده خراب کنند؛ از سویی اگر اپراتور اول کشور قادر به ارائه طرح‌های بین شبکه‌ای با شبکه تلفن ثابت نیست، تکلیف پروانه‌های ثابت و سیار شرکت مخابرات ایران باید مشخص شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

number 1: 1394/10/2109:25:47،
88
28
دلیل اصلی اینه که اون مالیات بر ارزش افزوده که میگرفتن از مردم رو دولت نمیتونست بگیره برا همین هم جلوی طرح رو گرفت
وحی: 1394/10/2109:29:16،
88
32
کلا هر چیزی به نفع مردم باشه کنسل میکنن
مهرداد: 1394/10/2109:45:46،
60
35
دولت در حال نابودی شرکت مخابرات ایران یعنی بزرگترین شرکت ارتباطی خاورمیانه میباشد. دلیلش هم اينه که در زمان احمدی نژاد سهام مخابرات به یک اراگان واگذار شده و الان دولت با اون اراگان کل کل داره دقیقا مثل پدیده که دروه احمدی نژاد سهام فروخت اینا ورشکسته ش کردن همیشه این وسط دود تو چشم ملت میره و بس
محمد: 1394/10/2109:53:30،
55
36
علما نامه زدن به سازمان تنظیم این کار گسترش فحشا را در برخی موارد در پی دارد.
بی نام: 1394/10/2110:09:27،
50
33
عجب گیری افتادیم ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ما راضی،اپراتورها هم راضی، سازمان تنظیم تو چرا ناراضی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میخوای باهات نصفش کنن؟؟؟؟
خب از اول میگفتی
محمد: 1394/10/2110:39:33،
39
23
مردم راضي ، اپراتور راضي ....... نه نه ناراضي
آخه كي ترافيك داشته كه شما به اين بهانه جلو خوشي مردم رو مي گيري؟
محمد زارعی: 1394/10/2111:08:42،
42
29
کلا هرطور که خوشت بیاید ممنوع است
بي خيال: 1394/10/2112:53:09،
33
20
ايرانسل طرح 2000 دقيقه اي داره 10 تومن ولي همراه اول هيچ طرحي نداره فقط براي همراه اول متاسفم
علی: 1394/10/2113:09:07،
29
32
اگر مردم 1000 تومن بکن تو پاچه مخابرات جلوشو میگیرن یه وقت مخابرات متضرر نشه
وحيد يوسفي: 1394/10/2113:10:07،
23
38
هميشه سر همراه اول كلاه ميره.
بهترين اپراتور كشوره واقعا.
طرحهاي عالي و منحصر به فرد
قطعا دوباره با طرح تازه اي شروع ميكنه
همراه اول
ستاره اول
محمد: 1394/10/2115:44:29،
19
31
سلام

"هرچند جای نگرانی برای مشترکانی که در حال حاضر این طرح را فعال دارند، نیست و می‌توانند از مکالمات نامحدود درون شبکه تا پایان سررسید مقرر استفاده کنند"

نه داداش! برای مشترکانی که طرح رو هم فعال داشتند، پیام فرستادن که آقا!!!! طرح کنسله.

اینه دیگه!!!
ملت بیچاره: 1394/10/2118:40:02،
26
21
متاسفانه وزیر بسیار محترم ارتیاطات تا شرکت مخابرات رو به روی خاکستر ننشونه دلش خنک نمیشه ولی نمیدونه داره به ملت ضربه میزنه
علی: 1394/10/2210:15:35،
23
30
من قبض موبایلم 30 اومن میاد حدودا. به من گفت 105 هزار تومن بده بدای مکالمه نامحدود. منم برام صرف نداشت. پس برای من از اول کنسل بود. ولی برای یه عده میگفت 5 تومن و 7 تومن. اونا باید ناراحت باشن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

پرسپولیس و طارمی علاوه بر محرومیت، جریمه مالی 790 هزار یورویی هم شدند
چپ کردن ماشین آتش‌نشانی (عکس)
سرانجام خبر فوت یک رهبر اخوان المسلمین در زندان تایید شد
رهبر کره‌شمالی: ترامپ را وادار می‌کنم به دلیل تهدیدهایش بهای سنگینی بپردازد
ارجاع پرونده احمدی‌نژاد به دادسرا
4 مجروح حاصل تصادف خودروی ساینا با دیوار بتنی + تصویر
هشدار محسن رضایی: اگر کشوری امنیت ایران را مخدوش کند با موشک‌ها جنگ را پایان می‌‌دهیم
دستگیری پزشک جاعل/ پزشک حقیقی در شیراز، پزشک قلابی در تهران
کره شمالی: تهدیدهای ترامپ مثل پارس سگ است!
برخورد عجیب پرنده با دماغه هواپیمای تفلیس- تهران + تصویر
برخورد بامدادی یک دستگاه تانکر با یک دستگاه کامیون + تصویر
تصادف شدید اتوبوس بین شهری و خودرو سواری
واکنش شریعتمداری به تلاش برای رفع حصر
تهدید علیه برجام؛ ترامپ با آتش بازی می‌کند
آخرين قسمت «خندوانه»؛ سنگ تمام خانوادگی و رانت بی سابقه تلويزيون براي فيلم رامبد جوان!
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار