کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نرخ اضطراری بنزین روی میز دولت قرار گرفت

کدخبر:۱۷۹۴۶سه شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶:۰۵۵۴۹۴ بازدید

مدیرکل مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تصویب سناریوی کارت اضطراری بنزین در کارگروه پیشگیری از قاچاق ...

مدیرکل مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تصویب سناریوی کارت اضطراری بنزین در کارگروه پیشگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی و ارسال این پیشنهاد به دولت خبر داد و جزئیات آن را تشریح کرد.

با بیان اینکه در کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق فرآورده‌های نفتی، پیشنهاداتی برای حفظ کارت هوشمند سوخت مطرح شد، اضافه کرد: مزیت‌های جدی سامانه هوشمند سوخت کشور برای مدیریت و بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور، بر همه روشن است و به همین دلیل اصل اینکه باید تدابیری اتخاذ شود که سامانه هوشمند سوخت حفظ شود موارد اتفاق است.وی افزود: وزارت نفت، وزارت صنعت، ستاد مدیریت مصرف سوخت و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز متفق‌القول هستند که سامانه هوشمند سوخت باید به شکلی حفظ شود و خارج شدن آن از دور عملیات مورد پسند نیست.


سامانه هوشمند سوخت ثروتی است که باید حفظ شود

مدیرکل مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی ستاد مبازره با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: سرمایه‌گذاری اولیه انجام شده برای سامانه هوشمند سوخت در نتیجه مدیریت مصرف سوخت در همان روزهای اول بازگشت و مستهلک شد اما این سامانه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های IT کشور یک ثروت مهم محسوب می‌شود که این ثروت و دستاوردهای آن به دلیل مزایایی که می‌تواند برای کشور داشته باشد باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه ما 3 گروه پیشنهاد را در کارگروه مورد کنکاش قرار دادیم، گفت: یکی از این پیشنهادات، رجعت به وضعیت دو نرخی و سهمیه‌بندی بود اما رجعت به سهمیه‌بندی به دلیل مسائلی که داشت زیاد مورد استقبال نیست و در شرایط کنونی ضرورتی هم ندارد چراکه فاصله قیمت بنزین با قیمت‌های جهانی چندان زیاد نیست و از طرف دیگر فساد زیادی در وضعیت دو نرخی وجود دارد؛ البته باید به این مساله هم اشاره کنم که کار آمدترین مکانیزم هم همین بحث دو نرخی است.

خورشیدی افزود: یک گروه دیگر از پیشنهادها بر ایجاد مشوق‌هایی برای استفاده کارت سوخت استوار بود تا هر کس از کارت سوخت بیشتر استفاده کرد تشویق یا پاداش‌هایی دریافت کند اما بررسی‌ها نشان داد این گروه از پیشنهادات اجرایی و عملیاتی نیست ضمن اینکه این کار نیازمند منابع مالی است و محل تأمین این منابع مشخص نبود.

وی با بیان اینکه پیشنهاد سومی هم وجود دارد که ما هم اکنون برای ناوگانی دیزلی کشور از آن استفاده می‌کنیم و این مکانیزم در کشور جواب داده است، توضیح داد: این گروه از پیشنهادات به مشابه‌سازی کارت هوشمند بنزین به کارت هوشمند گازوئیل باز می‌گردد.


تفاوت نرخ گازوئیل در صورت استفاده از کارت اضطراری جایگاه‌دار

مدیرکل مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی توضیح داد: در سامانه کارت هوشمند گازوئیل به تمام ناوگان حمل‌ونقل و دیزلی و سهمیه‌بگیران، گازوئیل را به میزانی که مصرف می‌کنند به صورت یارانه‌ای پرداخت می‌کنیم.وی ادامه داد: بر اساس طرح پیمایش ما به هر وسیله دیزلی به اندازه کار مولد و مفید اقتصادی آن وسیله نقلیه یعنی حمل بار و مسافر سوخت تحویل می‌دهیم یعنی به هر میزان نیاز واقعی کار کردی دارند، سوخت در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

خورشیدی اضافه کرد: در کنار آن تعداد محدودی کارت در حد یک یا دو کارت در اختیار جایگاه قرار دارد که این کارت‌ها برای مواقع اضطراری استفاده می‌شود و به آنها کارت اضطراری توزیع سوخت گفته می‌شود.وی با بیان اینکه نرخ یارانه‌ای گازوئیل 300 تومان است اما در صورت استفاده از کارت اضطراری، گازوئیل به نرخ 600 تومان عرضه می‌شود، گفت: این شیوه دو نرخی هم محسوب نمی‌شود و به موارد اضطراری یا کامیون‌های ترانزیتی خارجی محدود می‌شود.


افزایش 20 درصدی نرخ سوخت‌گیری در صورت استفاده از کارت اضطراری جایگاه‌داران

مدیرکل مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی تاکید کرد: الان کار گروه به این جمع‌بندی رسیده است که از این مکانیزم برای کارت سوخت هم استفاده کنیم.وی توضیح داد: بر این اساس خودروها به هر اندازه که بخواهند می‌توانند با استفاده از کارت سوخت خود بنزین را به قیمت هزار تومان دریافت کنند ولی سوخت‌گیری با استفاده از کارت جایگاه داران بین حداقل 20 و حداکثر 50 درصد گران‌تر خواهد بود.

خورشیدی تصریح کرد: نظر کارگروه بیشتر روی 20 درصد است و در عین حال تعداد کارت‌‌های جایگاه‌داران نیز کاهش زیادی خواهد یافت.

وی افزود: بر این اساس در صورت استفاده از کارت اضطراری جایگاه‌داران بنزین هزار تومانی، 1200 تومان و بنزین سوپر 1200 تومان نیز با کارت اضطراری 1420 تومان عرضه خواهد شد.مدیرکل مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی با بیان اینکه به نظر می‌رسد این کار ایجاد انگیزه می‌کند که مالکان خودرو حتماً از کارت خودشان برای سوخت‌گیری به قیمت هزار تومان استفاده کنند، تصریح کرد: مالکان خودرو هیچ محدودیت سهمیه‌ای هم برای استفاده از کارت سوخت خودشان و دریافت بنزین هزار تومانی نخواهد داشت.


سناریوی کارت اضطراری بنزین روی میز دولت

وی با بیان اینکه کار گروه در این باره به جمع‌بندی رسیده اما هنوز رسماً به دولت اعلام نشده است، گفت: این تصمیم به مصوبه دولت نیاز دارد و مصوبه کارگروه کفایت نمی‌کند چنانکه در صورت تصویب دولت این طرح اجرایی خواهد شد.

خورشیدی اضافه کرد: بعضی مصوبات کارگروه به خودی خود لازم الاجرا است و به تصویب آنها در مراجع بالادستی نیازی وجود ندارد،اما این موضوع با توجه به ماده 710 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت باید از تصویب دولت بگذرد.


امکان اجرای طرح کارت اضطراری بنزین در سال جاری

وی ادامه داد: اگر دولت این پیشنهاد را تصویب کند، سازوکار اجرایی آن به کارگروه محول خواهد شد ما باید یک مهلت منطقی را قرار دهیم که افرادی که به هر دلیلی کارت سوخت خود را در اختیار ندارند بتوانند کارت المثنی دریافت کنند.

خورشیدی در پایان گفت: اگر دولت این پیشنهاد را تصویب کند این طرح می‌تواند در سال جاری هم اجرا شود.

 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سهیل: 1394/9/2410:41:35،
294
16
عملا میخوان بنزینو با پرویی کامل گرون کنن
سهیل: 1394/9/2410:44:37،
237
18
تازه قیمت نفت اومده پایین باید بنزین به قیمت 200 تومن یا حداکثر 300 تومن بفروشن !
کوکی: 1394/9/2410:57:42،
189
10
فقط من موندم مردم منتظر چی هستند؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
جواد: 1394/9/2411:01:01،
123
15
این که خیلی ظالمانه هست! من که کارت سوخت ندارم چرا باید گرون تر بنزین بزنم؟؟!؟؟!؟
ALI: 1394/9/2411:15:41،
132
11
فردا هم میگن قیمت باید یکسان سازی بشه دوباره روز از نو روزی از نو
این داستان ادامه دارد...
جیمی: 1394/9/2411:53:01،
136
10
هر دم از این باغ بری میرسد، تازه تر از تازه تری میرسد،
فکر میکنم مسولین هم شک کردن و میخوان ملت رو امتحان کنن!،
چون هر بلایی سر ملت میارن دیگه ملت هیچ عکس العملی نشون نمیدن، این کارها رو میکنن ببینن ملت زنده هستند یا مرده!، چون اگر زنده باشند قطعا با این همه ظلم باید یه تکونی بخورن!
علی: 1394/9/2412:21:35،
79
8
قیمت نفت و به تبع اون بنزین در دنیا پایین اومده و در داخل کشور هم دولت نمی تونه بهانه ای برای گران کردنش داشته باشه ضمنآ بنزینی که در ایران مصرف میشه اکتان و کیفیتش از بنزینی که در کشورهای خلیج فارس به مصرف میرسه پایین تره یعنی قیمتش هم باید پایین تر باشه اصلا نباید با قیمت اونجا مقایسه بشه ولی اینجا کسری بودجه باید از حلقوم ملت فقیر شده بیرون کشیده بشه
فرهاد: 1394/9/2412:49:52،
79
11
قیمت بنرین یورو 5 تو امریکا شده 25 سنت !!!!!!
بیابید پرتقال فروش را !!!!!!
عباس آقا: 1394/9/2413:47:12،
67
12
داداش من بذار بگم ماجرا چيه ...

اول ميان ميگن بايد حتما از كارت سوخت استفاده شه و بنزين از كارت جايگاه داران ١٢٠٠ تا ١٥٠٠ . بعد از يكي ٢ماه ميان كارت و ٢٠٠ ليتر شارژ ميكن و هر ماه ٢٠ ليتر كم ميكنن تا برسن به همون ٦٠ ليتر ... كاري كه احمدي نژاد هم كرد

تجربه نشون داده كه اگه يك ظلمي كم كم به ملت ايران اجحاف بشه صداشون در نمياد تازه راضي هم هستن ...
Ali jj: 1394/9/2415:34:05،
37
10
شما که راست میگوید به فکر مردم هستید پس اگر بگيد هر کی با کارت خودش بنزین بزنه لیتری 900 حساب میکنیم چی میشه؟ با این نرخ نفت 31 دلاری هم ‌شما پنجاه درصد سود رو وارد و همه هم با کارت بنزین میزنند
بچه قدیم: 1394/9/2418:56:28،
34
10
هروقت میخوان با یه ترفند جدید ، جیب مردم رو خالی کنند ،نمیدونم چرا ناخوداگاه یاد شخصیت داروغه تو کارتون رابین هود میفتم، که به هر کلکی نمیذاشت هیچکی یه پس انداز جزئی داشته باشه ،خخخخخخخخخخخخخ. ما هم که گاگول وساده ،اینا هم زرنگ و هفت خط، ،خخخخخخخخخخخخخ،،،،حالا که نفت شده بشکه ای سی دلار ،قیمت جهانی بنزین هم پایین میاد ،اون وقت ببینیم اینا بنزین رو با چه قیمتی به مردم میدن ،خخخخخخخخ اینجوری که اینا دارن بنزین رو گرون میکنن ،تا چند وقت دیگه بنزین از خارج به ایران قاچاق میشه ،خخخخخ.
سالار: 1394/9/2410:44:26،
148
11
بنزین قیمت فوب معادل ریالی با دلار 3700 تومنی میشه 950 تومن...
یعنی تو اروپا که وارد کننده هستن با 50 درصد مالیات (که اون هم برای مردمشون درمان و تحصیل رایگان داره) میشه 1350 تومن...
بهترین ماشین و امکانات و بهترین بنزین بزن 1350...
bijan: 1394/9/2411:11:28،
67
10
دقت كنيد بهترين بنزين يورو 4 يا 5 نه اين بنزين كه اگه 50درصدشم استاندارد باشه كه نيست چيزي بيشتر از 800 يا 900 تومان نمي شود ولي قيمت به كنار ميدانيد چرا زمستان در ايران هوا بسيار الوده است ودر كشورهاي پيشرفته نيست چون ما با توليد پس سوزهاي همين بنزين هاي خراب ليتري خدا تومان الودگي توليد كرده و زير فشار ابرها و نبودن باد ساكن ميماند باعث هزار جور بيماري ميشود ولي همين فشار ابر ونبود باد در كشورهاي پيشرفته ديگر هست با اين تفاوت كه انها دولتشان براي مردم كاركرده و بنزين يورو 4 يا 5 در اختيارشان ميگذارد يعني اصلا الودگي ايجاد نميشود كه بخواهد به هر دليل اب وهوايي ساكن بوده و باعث الودگي شود انجا دولت براي مردم است نه مردم براي دولت
علی: 1394/9/2411:41:48،
64
9
این را هم اضافه کن که درامد آنها چندین برابر ملت ایران است.به فرض اگه جقوق یه کارگر در ایران 1 میلیون تومان باشه میتونه با کل درآمدش 1000 لیتر بنزین بزنه ولی یه اروپایی در شرایط کار یکسان میتونه 5000 لیتر بزنه.بنزین ما باید بشه فوب،حقوق غیر فوب
ممد: 1394/9/2417:19:01،
25
11
عزیزم اون نرخ بنزین خامه و توی کشورهایی دیگه مالیات و عوارض کشیده میشه روش به مقدار زیاد. توی انگلیس مثلا بابت هر لیتر باید 1 پوند پول بدی؛ اما از کل اون یک پوند, 30 پنیش هم پول خود بنزین نیست. بالای 60 درصد قیمت بنزین مالیات و عوارضه.
توی آلمان و دیگر کشورها هم همینه با شدت کمتر.
ولی مقایسه بین اینها از بیخ غلطه, چون ایران اصلا قابل قیاس نیست با کشورهای اروپایی. نه از نظر خدماتی که در قبال مالیات میدن, نه از نظر کیفیت خدمات, نه از نظر سطح درآمدی و نه از نظر حمل و نقل عمومی و نه از هیچ نظر دیگه.
حسن: 1394/9/2410:58:20،
87
13
یه سناریو هم اینه که از بنزین مالیات ارزش افزوده بگیرن! در این صورت بنزین میشه ۱۱۰۰ ! در آینده نه چندان دور میخوان از افراد بالای ۳۰ سال مالیات افزوده ی عمر بگیرن که با افزایش عمر بصورت تصاعدی بالا میره! شنیدم برای بالای ۴۰ سال اینقذه مبلغش زیاده که زندگی کردن دیگه صرف نمیکنه! البته مسوولین و آقازاده ها و نور چشمی ها معافن!
علی م: 1394/9/2413:23:23،
34
7
طنز واقعی ولی تلخ !!!
ناشناس: 1394/9/2411:13:59،
64
10
اينها همش تدبير و اميده...نگران نشيد
A4: 1394/9/2411:29:24،
62
12
خدایا خودت به دادمون برس .هر روز گرونی و گرونی و گرونی
پوريا: 1394/9/2412:35:01،
47
11
كسي نميدونه با اين همه گروني روزانه ، تورم چه جوري منفيه؟!!!!
بی بضاعت: 1394/9/2411:48:40،
31
42
بنزین هم گرون باید بشه خیلی ها ماشین ندارن چرا باید کسانی که ماشین ندارند به ماشین دارها یارانه بدهند و دولت باید مالیات استفاده از بنزین بگیره و به کمیته ندار ها بدهد
عباس آقا: 1394/9/2414:46:25،
45
12
پولي كه به عنوان يارانه به شما ميدن از جيب همين ماشين دارهاست.

همين ماشين دارها يارانه كه حقشونه خذف شدن كه شما يارانه مفت بگيري...

همين ماشين دارها هستن كه كار ميكنن و زحمت ميكشن و ماليات چند برابر ميدن كه يارانه شما پرداخت بشه ...

با همين شعار مستضعف پروري ٣٧ سال پيش بيچاره شديم كه ملت از ده و روستا ريختن تو شهر كه به اصطلاح حقشونو از ثروتمندا بگيرن ...

نتيجشو هم كه داريم ميبينيم. چه تو اقتصاد، چه تو اجتماع، چه تو سياست ...

اين مملكت زماني درست ميشه كه همه برگردن به جايگاهي كه ٣٧ سال پيش داشتن
قانون: 1394/9/2411:52:32،
58
10
با توجه به کاهش قیمت نفت در دنیا
افزایش قیمت بنزین و دیگر فراورده ها پرویی محض است .......
سید کمال: 1394/9/2411:56:20،
15
63
قیمت واقعی بنزین در ایران 3000 تومان باید بشود
007: 1394/9/2419:30:07،
19
9
شما لطفا اظهار نظر نکن

همسن شماها هستین که .....................
خسرو: 1394/9/2412:17:11،
19
50
باید پمپ بنزین پلاک خوان داشته باشن و ماشینهای شاسی بلند و گرون قیمت بالای 100 میلیون قیمت 3000 لیتری بخرن و بقیه مردم لیتری 700 تومن.چون پولدارها مالیات نمیدن و حداقل با این روش مالیات ازشون بگیرن.
؟: 1394/9/2413:31:08،
42
9
دوست عزیز هر چقدر در جامعه دوگانگی و تمایز قائل بشیم وضع بدتر میشود مالکان همان ماشینهای شاسی بلند وبالای 100میلیون دست اندر کاران کلان اقتصاد جامعه هستندکه میتونندمابه التفاوت 3000تومن خودشونو با700تومن جنابعالی روزی 100بار ازت بگیرن بدون اینکه صدائی دربیاد.جامعه زمانی که یکدست وبدون تبعیض اداره شود پویا وروبه رشد خواهد بود در غیر اینصورت نیروهای جامعه صرف تقابل و مبارزه برعلیه همدیگر شده و دنیا به کام فرصت طلبان خواهد بود این همه کینه جوئی هم نسبت به طبقات مرفه جامعه نتیجه مطلوبی ندارد
: 1394/9/2413:37:47،
25
15
ای کیو سان منطقت از پهنا توی حلقم
؟: 1394/9/2412:45:13،
36
8
خودروهای 2000cc وبالاتر هم که از ابتدا فاقد کارت سوخت وسهمیه بودند که تعدادشون هم کم نیست ومعمولا هم بنزین سوپر مصرف میکنند ومصرفشون هم بالاست باید با کارت اضطراری جایگاه بزنند حالا شما حساب کنید میزان مصرف این خودروها را ازقرار لیتری فعلا1420تومان تاببینیم کی دوباره صحبت فساد بنزین2نرخی مطرح بشه وقیمت ها بانرخ جدید یکسان وآزاد بشه و دوباره بحث سامانه کارت سوخت و.............الی آخر این دور باطل ادامه داره
مهدی: 1394/9/2413:04:57،
9
35
بنزین 1500 تومان شود بهتره و اقتصادی تر و منطقی تر است
دنده شیش: 1394/9/2413:48:19،
34
14
خدایا وقتش رسیده که دیگه خودت ظهور کنی
عمرمون به اخراش رسیده ها!!!!!
م ک ک: 1394/9/2413:59:39،
24
10
از فردا کارگر پمپ بنزین میاد کارت سوخت فامیل و دوستان رو جمع میکنه ۱۲۰۰ میندازه به مردم.
اگه پنج تا کارت داشته باشه میشه روزی ۳۰۰ لیتر. که میشه روزی ۶۰ هزار تومن درامد. من که میرم بشم کارگر پمپ بنزین
فرهاد: 1394/9/2414:00:03،
23
7
این کار در مورد گازوئیل خوبه تا از شر سوختگیریهای کامیونهای خارجی به قیمت ارزان خلاص بشویم ولی در مورد بنزین شاید خیلی عاقلانه نباشد.
ارسلان : 1394/9/2414:01:35،
20
9
اين هم پسا تحريم حداقل ازاد مرد باشيد بنزين تو دنيا اومده پايين اينجا ميره بالا از اولش هم نقشه براي گرون كردن بنزين بود كه سهميه هارو صفر كنن كه اون بنده خدايي كه بنييه مالي نداره ولي داره ماشين 111111111111 ميلياردي سوار ميشه نكنه ي وقت استرس بگيرن نتونه دور دور كنه توخيابونها تاكسي ها هم وزشون خوبه خرج زندگي واجاره بها و خرج تحصيلات بچه هاشون نيازي به بنزين يارانه اي ندارن مهم اينه كه دولت تدبير واميد چه تدابير درخشاني انديشيدن
امیر: 1394/9/2414:46:23،
18
9
ضمن عرض ادب و احترام خدمت دولتمردان و مقامات محترم عالی حکومتی کشور عزیزمان ، به عرض برسانم که شاید صحبتهای این بنده حقیر اصلاً هم مهم نباشد ولی درخواست دارم که به عرایض این بنده لطفاً در حد یک نگاه بنگرید و بیندیشید :
- ما مردم کشور ایران به امید زندگی کردن در کشورمان زندگی می کنیم ( نه به امید زنده ماندن !!! ) و هر روز که از خواب بیدار می شویم به امید اینکه زندگی بهتری داشته باشیم و ..... به زندگی ادامه میدهیم . من اصلاً مخالف مدیریت مالی کشورمان نیستم ولی آیا تا حالا شده جای افرادی مثل من بنشینید و تامل کنید که چگونه باید از مخارج سنگین زندگی در کشورم و عدم امنیت شغلی مناسب رنج ببرم در حالیکه هر روز مخارج زنده بودن ! در کشور عزیزم بیشتر و بیشتر می شود .........لطفاً به داد مردم رسیدگی کنید !!! ( یاحق ) با احترامات شایسته - 24/09/94 .
بهزاد تحریم: 1394/9/2416:41:54،
20
9
خودمون باید تدبیری یباندیشیم امیر جان. این دولت و صد تا دولت دیگه هم به فکر مردم نخواهند بود. همه ی حرفهای خوب فقط برا قبل از انتخاباته.
Amir: 1394/9/2415:27:33،
18
6
فقط باید خندید همین
هم وطن: 1394/9/2416:50:26،
10
12
باعرض سلام
خب یه راهی هست ماشینو میفروشیم پولشو میذاریم بانک سودشو میگیریم هرروز هم یه فیلم تازه از این دولت واسه بنزین نبیبنیم
محمدخان: 1394/9/2417:42:57،
15
9
امیدوارم طرح تصویب نشه چون آبرو ریزیه .
نذری خور: 1394/9/2418:22:41،
17
11
بنزین هر چقدر میخواهد گرون بشه مردم پول میدن فقط قیمت مرغ اگر چند برابر بشه اونوقت میبینید مردم چکار میکنند! ایییینه
رامین: 1394/9/2500:25:12،
13
10
خدا لعنت کنه کسایی رو که میتونن از این خراب شده برن و هنوز راست راست تو این مملکت میچرخن
صد رحمت به کره شمالی و سومالی
منتظر: 1394/9/2502:25:11،
12
9
سلام بر همگی
کسی کمپین نخریدن خودرو رو یادشه. دید با دادن وام چطور همین مردم از خود بیخود شدن. به همه مقداست قسم میخورم اگر فردا بگن بنزین شده لیتری 2000تومان دوباره همه میرن بنزین میزنن. فقط کافیه یک هفته کسی نره بنزین بزنه. ببینید چه اتفاقی می افتد. ولی امان از مردم ایران که

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار