کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پیشنهاد ناگهانی درباره دستمزد

کدخبر:۱۷۹۱۵دوشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵:۵۳۹۳۶۷ بازدید

با اینکه حداقل مزد 712 هزار تومانی فعلی حتی توان تامین هزینه‌های 10 روز اول ماه خانوار را هم ندارد، سازمان مدیریت در پیشنهادی غافلگیرکننده برای ...

با اینکه حداقل مزد 712 هزار تومانی فعلی حتی توان تامین هزینه‌های 10 روز اول ماه خانوار را هم ندارد، سازمان مدیریت در پیشنهادی غافلگیرکننده برای کاهش حداقل مزد زیر 29 ساله‌ها چراغ سبز نشان داده است.

به گزارش مهر، کارگران می‌گویند حداقل حقوق‌ها در ایران بسیار پایین است تا جایی که میلیون‌ها مشمول قانون کار در تامین معیشت خود دچار مشکلات فراوانی بوده و با مسائل جدی معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند. بسیاری ماهیانه تنها 712 هزارتومان دریافت می‌کنند و اگر بیمه هم باشند باید مبلغی از آن به منظور حق بیمه نیز کسر شود که دریافتی نهایی به زیر 700 هزارتومان می رسد. علاوه بر این، بیشتر مشمولان قانون کار در سال‌جاری متوسط یک میلیون تومان (بنا به گفته مقامات وزارت کار و کارگری) تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی دارند که با این ارقام، زندگی در کلانشهرها قطعا با دست اندازها و چالش‌های بزرگی مواجه می شود.


چراغ سبزی برای عبور از مرز حداقل مزد

همچنین سال‌هاست که عنوان می‌شود دولت‌ها در حمایت مستقیم از معیشت اقشار کم درآمد و کارگری فعالیت خاصی نمی‌کنند و بار پرداخت حقوق و دستمزد و مزایای جانبی شغل تنها بر دوش کارفرمایان است. دولت‌ها حتی در مواردی که اختیار کامل هم دارند حاضر به تقویت معیشت نیروی کار نیستند و علاقه ای هم به صحبت کردن درباره آن ندارند.

اینکه فکر کنیم دولت‌ها در زمینه کاهش سهم بیمه اقشار کم درآمد و یا بخشش کامل آن اقدامی داشته اند و یا در زمینه معافیت مالیاتی حقوق کارگران کاری صورت گرفته، هرگز اتفاق نیفتاده در حالی که اختیار کامل اینگونه امور در دست دولت‌هاست و تنها کافی است دولت از بخشی از درآمدهای خود به نفع اقشار ضعیف چشم پوشی کند.

مانند چیزی که در برنامه چهارم و پنجم توسعه دولت‌ها سعی کردند برای ایجاد تحرک در بازار کار و ترغیب کارفرمایان به جذب نیروی کار، معافیت های بیمه ای اعمال کنند و در واقع از جیب خود برای تسهیل روند جذب نیرو در بازار کار بزنند به این نحو که جذب نیروی کار توسط کارفرمایان از طریق کاریابی‌ها و تحت شرایطی دارای معافیت بیمه ای بوده است.اما حالا در برنامه ششم توسعه، دولت با محوریت سازمان مدیریت دیگر حاضر به هزینه کردن از جیب خود نیست و می‌خواهد بار مالی تسهیل شرایط ورود کارجویان به بازار کار را خودشان بپردازند به شکلی که می‌خواهد موافقت مجلس را برای پرداخت ۷۵ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار برای ورود به بازار کار زیر ۲۹ ساله‌ها دریافت کند.


دولت از جیب کارجویان هزینه می‌کند!

به بیان ساده تر، دولت می‌خواهد شرایطی بشود که طی آن، بتوان زمینه ورود کارجویان زیر ۲۹ سال را به بازار کار کشور فراهم کرد اما برای تشویق کارفرمایان دیگر تخفیف بیمه ای نمی دهد بلکه این خود نیروی کار است که باید هزینه کند و از ۲۵ درصد حداقل دستمزد خود به نفع کارفرما بگذرد!کارشناسان بازار کار می‌گویند اعمال چنین رویه هایی در بازار کار نه تنها شکستن حصار مصوبه حداقل مزد سالیانه است بلکه این شائبه را در بازار کار و در بین کارفرمایان تقویت می کند که دولت با عدم اجرای حداقل دستمزدها درباره مهمترین گروه جوینده کار کشور موافق است؛ بنابراین می توان درباره تمامی گروه ها تعریفی مطابق با قانون برنامه ششم ارائه و در نتیجه حقوق نیروی کار را تضییع کرد.

چگونه است دولت با محوریت سازمان مدیریت در شرایطی که نرخ بیکاری زیر ۲۹ ساله های کشور دستکم ۲ برابر نرخ عمومی بیکاری کشور است به چنین روشی رسیده است؟ آیا نپرداختن ۲۵ درصد حداقل مزد کارجوی زیر ۲۹ سال از سوی کارفرما، انگیزه کافی برای جذب وی در بنگاه خواهد بود؟ چه تضمینی وجود دارد که فرد پس از دو سال کار کردن با شرایط دریافتی ۲۵ درصد کمتر از حداقل مزد مصوب، جذب آن واحد و یا بنگاه شود و کارفرما از ادامه همکاری با وی منصرف نشود؟همچنین این سئوال از سوی کارشناسان مطرح می‌شود که چرا دولت باید در چنین شرایطی از بازار کار که در آن میلیون‌ها نفر به حقوق قانونی خود دست پیدا نمی کنند و صدها هزار قرارداد سفید به امضا می رسد و قرارداد کاری بیش از ۹۳ درصد کل نیروی کار کشور موقت زیر یکسال است، اجازه رد شدن از خط قرمز پرداخت حداقل دستمزد را به کارفرمایان بدهد.


تصمیمات عجیبی که هزینه آن را نیروی کار می‌دهد

اگر واقعا دولت به دنبال تشویق کارفرمایان برای جذب نیروی جوان است، باید از جیب خود نیز هزینه کند به نحوی که آن ۲۵ درصد تخفیف نیروی کار را خود بپردازد، یعنی دولت ۲۵ درصد کسری حقوقی نیروی کار را جبران کند و به وی بپردازد و یا مانند گذشته معافیت‌های بیمه ای و حتی مالیاتی برای تشویق کارفرمایان اعمال کند.

در همین حال، این پرسش مطرح است که آیا در صورت اجرای چنین پیشنهادی، امنیت شغلی متقاضیان کار به خطر نمی‌افتد؟ انتظار می‌رفت دولت برای ایجاد تحرک واقعی در بازار کار و اشتغال نیروهای جوان تحصیل‌کرده زیر ۲۹ سال کشور، برنامه های ویژه ای ارائه کند؛ نه اینکه پیشنهاد دهد از جیب آنها برای ورود به بازار کار هزینه شود.در شرایطی که حداقل دستمزدهای فعلی حتی توان تامین هزینه های ۱۰ روز اول هر ماه نیروی کار کشور را ندارد، چگونه جوانان تحصیل کرده زیر ۲۹ سال کشور باید با ۲۵ درصد کمتر از رقم ناچیز وارد بازار کار شوند، آنگاه بهره وری داشته و خلاقیت از خود نشان دهند؛ به آینده امیدوار باشند، تشکیل خانواده بدهند و ازدواج کنند و زندگی خود را با تکیه بر حداقل شده حداقل مزد بنا کنند؟


بازی دولت با حقوق بگیران

براساس پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در تبصره ۳۳ لایحه برنامه ششم توسعه آمده است: «به منظور ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار بیکار جوان به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته و با هدف کمک به کاهش هزینه نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی، دولت مجاز است اقدامات زیر را طی سال‌های برنامه اجرا نموده و منابع اعتباری مورد نیاز را در بودجه سنواتی لحاظ نماید:

۱. مستثنی نمودن از شمول قوانین کار و تامین اجتماعی برای دانش آموختگان دانشگاهی گروه‌های سنی زیر ۲۹ سال در اجرای طرح کارورزی (آموزش‌های تخصصی بدو ورود به کار و طی دوره‌های آموزش عالی در کارگاه‌های خصوصی و تعاونی) حداکثر تا دو سال برای هر یک از کارورزان.

۲. تعیین حداقل مزد برای کارگران جدید گروه‌های سنی زیر ۲۹ سال (که قبلا سابقه بیمه تامین اجتماعی نداشته باشند) و مشمولین طرح اشتغال عمومی (اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه در زمینه زیرساخت‌های اقتصادی، اجتماعی و مدیریت محیط زیست و با مشارکت جوامع محلی) به میزان ۷۵ درصد حداقل مزد تعیین شده مصوبه شورای عالی کار حداکثر تا دو سال با هدف‌ انگیزه بیشتر برای بکارگیری نیروی کار جدید.»

حمید حاج اسماعیلی در گفتگو با مهر با بیان اینکه پیشنهاد دولت با محوریت سازمان مدیریت در این بخش عجیب و تامل برانگیز است، گفت: در واقع با این کار اجازه سوء استفاده از نیروی متقاضی کار برای برخی کارفرمایان صادر می شود در حالی که زیر ۲۹ ساله ها، مهمترین و جدی ترین گروه جوینده شغل در کشور محسوب می شوند.

این کارشناس بازار کار اظهارداشت: اینکه دولت می‌خواهد شرایطی فراهم شود تا افراد در بدو ورود به بازار کار با حقوق‌های ناچیز و زیر حداقل مزد شروع کنند، بسیار حساس و در عین حال امکان ترویج آن در کل فضای اشتغال کشور وجود دارد و ممکن است برخی به بهانه های مختلف از این پس به دنبال عدم اجرای مصوبات مزدی شورای عالی کار باشند؛ بنابراین نباید با حقوق نیروی کار بازی کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حميد: 1394/9/2310:49:47،
212
27
هر دم از اين باغ بري ميرسد ................
عدالت: 1394/9/2311:08:22،
339
42
دولت روحانی بدتر از دولت قبل فقط به فکر جیب خود است و گران کردن دلارو درامد بیشتر و ذره به فکر رفاه و معشیت مردم نیست از رای که دادم متاسفم
علی: 1394/9/2311:17:28،
145
21
تا حالا به زنها نصف حقوق میدادیم . حالا به زیر بیست و پنج ساله ها هفتاد و پنج.درصد . بنازم قدرت کلید را .
احمدی نزاد گفت هرکی در هفته یک ساعت کار کنه شاغل محسوب میشه . بعد نتیجه گرفت بیکاری کم شده .
به این ترتیب کارفرماها تعدیل نیرو میکنن و به ازای هر چهار کارگر سه نفر حقوق میدن بعد نتیجه میگرن چندین هزار شغل ایجاد کردن
کاش ....
آه مردم: 1394/9/2312:19:53،
149
26
همه اين سياستهاي غلط از جانب اون نوبخته.
نوبخت بترس از آه مردم و مخصوصأ قشر کارگر . يک روزي بد جوري دامن تو و خانواده ات رو خواهد گرفت
وطن پرست: 1394/9/2313:07:08،
101
22
هدف اجراي فاز اول مرگ است و بعد فاز دوم يعني تب. در نتيجه اين طرح توسط دولت رد ميشه و بجاش 10% افزايش حقوق خواهيم داشت. مرحله بعد مردم هميشه حاضر پاي ... ميگن ديدي دولت نگذاشت در حق کارگرها ظلم روا شود و خوشحال و سرحال به زندگي خود ادامه ميدهند. سياست نخ نما شده ايراني
رضا: 1394/9/2313:12:09،
58
25
آقا من خودم کارگرم. خیلی هم دوس دارم حقوق پایه بشه 3 میلیون. ولی چطوری؟ کارفرمای بیچارم ار کجاش در بیاره؟؟ مایی که داریم با شهرداری کار میکنیم پولمون رو اینقدر دیر به دیر میدن که حد نداره. کار میکنیم و تحویل میدیم پولشو یکی دو سال بعد میدن (تازه اگه کامل بدن) تا بودجه میاد یا خرج اتینا میشه، یا میدن به پیمانکاری نورچشمی. آقایون دولت هم نشستن اونجا هم میخوان هم هوای کارفرما رو داشته باشن هم دهن کارگر رو ببندن. نمیشه آقا، با این تورم نمیشه. یا تورم رو درست کنید یا پول کارفرماها رو سرو قت بدین
شاکر m: 1394/9/2315:29:41،
48
22
اینا می خوان با این حرفها مردمو راضی کنند به حداقل افزایش که در حدود 5درصد است.... زیاد خودتونو ناراحت نکنید... من خودم بیکار هستم و از این 700 تومن هم خبری نیست من الله التوفیق
سامان: 1394/9/2317:31:33،
39
20
تا کی میخواهید بگید میراث دولت قبله؟ یارانه ها حذف شد میراث دولت قبله؟ نفت شد ٣٠ دلار چی؟ رکود یا عبور از رکود؟ طرح شکست خورده نظام سلامت؟ وام ٢۵ میلیونی خودرو؟ افزایش واردات؟ برجامی که هیچ تاثیری روی معیشت مردم نداره؟ کشیدن بخیه های کودک؟ تا کی میخواید با این توجیح سر خودمونو کلاه بزاریم؟ مگه بی تدبیری دولت اینجوری توجیح میشه؟ اگه میراث هست, پس چه اعتراضی هست دیگه؟؟؟
شاکی: 1394/9/2409:22:30،
22
19
باید چندتا از این مسئولهایی را که شب می خوابند و فردا یک تصمیم جدید به ضرر مردم میگرند را نابود کرد تا درس عبرتی برای بقیه بشیم. اینطوری فقط یک نفر قربانی میشه نه میلیونها نفر.
فکور: 1394/9/2415:14:51،
23
23
بروید زاد و ولد کنید, تا جمعیت 150 میلیون شود,آن موقع همه مشکلات حل میشود!!!!!!!!!!!
پلاسیده: 1394/9/2310:54:53،
225
29
دولت وزیران از کار افتاده و بازنشسته، مرفه و بی دغدغه، با افکار پوسیده وراه حل های قرون گذشته
آذري: 1394/9/2312:22:14،
124
22
آقاي نوبخت اگر مردي و ادعاي عدالت علي (ع) را داري، فقط يک ماه بله فقط يکماه با 700هزارتومن خانواده ات را بچرخون. اونموقع مي فهمي که مردانگي به گرفتن دست فقير است نه به اجراي سياستهاي خودخواهانه و شخصي!!!!!
احمدي نژاد: 1394/9/2312:26:04،
75
44
درسته که همه اين فشارها و مشکلات ميراث احمدي نژاد است . ولي انصاف داشته باشيم که اگر تورم بالا بود حداقل حقوق ما کارگران را 25% افزايش مي داد.
ممد: 1394/9/2319:43:26،
29
27
عزیزم الان حقوقت از 700 تومن بشه 7 میلیون, فردا میری تخم مرغ بخری از 300 تومن شده 3500 تومن.
فکر نکن فقط حقوق تو میره بالا بقیه چیزا ثابت می مونه. همه چیز با همون درصد و چه بسا در بعضی موارد بیشتر از اون درصد رشد قیمتی خواهد داشت.
من موندم چطور شما توی این چند وقته هنوز این چیزا رو یاد نگرفتید ؟؟؟؟؟
اوس الماس کارگر: 1394/9/2310:57:38،
79
21
قطعا از این به بعد همه کارفرما ها به دنبال این هستند که خودشون رو جزو مناطق کمتر توسعه یافته بدونند و کارگرانشان رو مشمول این قانون. در این قانون ننوشته که توسعه نیافتگی نسبت به کجا و چی سنجیده میشود. مثلا کارفرماهای تهرانی میتونن بگن تهران نسبت به نیویورک کمتر توسعه یافته.
ارش: 1394/9/2311:02:55،
138
25
هر روز بیشتر از دیروز به عقب بر می کردیم.
این جوری 50 ساله دیگه میشه مثه دوران دایناسورها
وطن پرست: 1394/9/2311:05:44،
107
29
دولت تدبير و اميد؟؟؟؟؟؟؟؟
کارمند: 1394/9/2407:58:13،
23
23
آخه نگفتند که تدبیر و امید برای ملت ..

تدبیر و امید برای آقا زاده ها بود

مشکل ما این هست که هیچوقت رو جمله ها فکر نمی کنیم
hadi: 1394/9/2311:07:24،
98
19
اونوقت کارفرما برای پرداخت حقوق کم نیروی زیر29 سال استخدام میکنه و نیروهای سن بالا رو اخراح میکنه..... واقعا خیلی جالبه $$$$$$$$$$$$$$
علی: 1394/9/2311:09:41،
45
67
بسیار کار خوبی می کنن اینجوری بعضی ها از کلان شهر ها برمی گردن آبادیشون به زراعت و دامداری می رسن انفجار جمعیت و کوچ به شهر ها هم کنترل میشه
مهدي: 1394/9/2312:28:44،
57
28
اخه وقتي دامپروري وكشاورزي همش ضرره و پول كارگرش درنمياد چطور برگردند روستاهاشون، اكثر مهاجرتها بدليل نبود درامد وامكانات رفاهي اوليه هست
هر کی : 1394/9/2311:11:06،
75
25
همین مونده بیان تو خونه از تو سفره همون یه تکه نون خشک رو هم بردارن ببرن بگن اگه نون خشک رو میخوای باید به ما باج بدی و مفت حمالی کنی برامون.
کاش میدونستم تئوریسین این جور افکار و کارها که سطح زندگی مردمو داره هر روز میاره پایین تر کیه
تبدیل ایران به اتیوپی از اهداف برنامه س
بهزاد تحریم: 1394/9/2311:14:44،
68
22
بازی دولت با حقوق بگیران. از قدیم گفتن، بازی اشکنک داره، سر سکستنک داره. دولت ناتدبیری و ناامیدی، مواظب عملکردتون باشید. مردم رو دارید از خودتون دور می کنیدااااا. یه 4 سال دیگه هم هستااااااااا.
حسام: 1394/9/2311:18:13،
53
23
مرگ خوبه واسه همسايه باشه
مشتی: 1394/9/2311:18:32،
71
25
اقتصاد مریض کشور و دزدی ها با این حق خوری ها درمان نمیشه
خسرو: 1394/9/2311:34:42،
61
22
اینجا ایران است از این چیزا زیاد شنیدیم و دیدیم.اینجا جای زندگی نیست
حسن: 1394/9/2311:39:32،
46
30
حقوق یه کارگر تو اروپا ماهی 7 میلیون هستش
بهزاد تحریم: 1394/9/2311:45:24،
71
19
کشوری با اینهمه سرمایه های زمینی و زیرزمینی و دریایی و ....انصافاً اینه حق مردمش؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!! دمتون گرم، واقعاً دست مریزاد. ولی اینو بدونید، شرایط اینجوری نمیمونه.
عماد: 1394/9/2312:01:32،
43
73
کسایی که میگن دولت روحانی بدتر از احمدی نژاده، یه ذره درک ندارین که اون موقع تحریم نبود، فروش نفت خوب بود، نفت 110 دلار بود نه الان که خزانه خالی احمدی نژاد تحویل داده و نفت 35 دلار!
واقعا یکم فکر کنین، الان بازم بهتر از اون دورانه که تورم 50% بود، الانم تورم هست اما نه اینگه روز به روز قیمتا افزایش پیدا کنه دلار 3 برابر شد الان چی؟
وطن پرست: 1394/9/2316:26:41،
27
20
ببين برادر اگه تو اين کشور زندگي ميکني و خرج خانوادت رو از جيبت ميدي متوجه ميشي که اوضاع خوب نشده و خرابتر هم شده.! بحث اين نيست کي بهتره بوده " بلکه اينه که معيشت مردم هر روز سخت تر و پايه زندگي ها سست تر ميشه. کسي که قراره براي تامين زندگيش دو شيفت کار کنه و يک شيفت هم فکر و خيال قسط و بدهي داشته باشه چطور ميتونه به زنگيش برسه و در کل جامعه اي که ميبيني رو ساختن براي ملت. بدونه امنيت" عدالت" کار" تفريح" .حداقل دوره قبل خرج يمن و سوريه رو نميداديم.
سامان: 1394/9/2317:47:21،
20
14
برادر سخت.نیست, یه دو دو تا چهار تاست که بفهمی اوضاع توی کدوم دول بد بوده. من نه از دولت قبلی خوشم میومد, نه علاقه ای به دولت آقای روحانی دارم. به عنوان یک شهروند بیطرف میگم, مشخصه اوضاع بدتر شده. مردم دارن حسش میکنن. شما که از نفت و تورم میگی, برادرم, حداقل وقتی تورم هست رکود و بیکاری کمتره. این دولت هم رکود داره هم تورم. یعنی شاهکار. تروخدا واقع بین باش
حريف: 1394/9/2312:14:49،
61
18
چرا هي دولت عوض ميشه
يك دولت باشه اول جيب خودش و اطرافيانش پر كنه بقيه اش به مردم بده
اينجورى هى دولت عوض ميشه روز از نو روزى از نو تا جيبشون پربشه دورشون تموم شده
والا با اين نوناشون
reza111: 1394/9/2312:24:51،
52
24
حقوق یک مدیر در مجموعه ما بالای 10میلیون ومزایای سالانه اش بالای 100میلیون هست وبماند چنیدین وام 2درصدی نیز از بانکهای مختلف می گیرد و... آنوقت دولت گیر داده به حداقل بگیرها
البته این حداقل بگیرها به دولت رای داده اند واین مدیران همیشه با همه دولتها مخالف اند وهمیشه هم مدیرند
شاهین: 1394/9/2312:26:26،
45
25
منتظر باشید تا نیروهای جوون هم واستون خوب کار کنن !

با اینکار قطعا هزینه های تامین تجهیرات و قطعات به دلیل سهل انگاری های نیروی انسانی چند برابر میشه. در نهایت کارفرما ضرر خواهد کرد.
کارمند : 1394/9/2313:13:27،
22
42
این طرح عالیههههههه
حسین: 1394/9/2313:21:21،
42
16
من نوشتم دور بعد به روحانی نمیخوام رای بدم..... ایران جیب چرا حذفش کردی؟!!! میترسی؟!!!
خسته: 1394/9/2319:12:27،
23
19
روحاني با كدام كار مثبت و با كدام خوش قولي و شعار مي خواهد دوباره بيايد ?????????!!!!!!!!!! اين دولت كه سن بالاهاش مثل نعمت زاده ادب ندارند و كم سن هايش مثل طيب نيا بي تجربه و حافظ منافع سفارش كننده خود هستند ، فقط اين دوره هستند و قطعا دور بعد را در اطاق خواب ويلاي لواسانشان خواهند ديد . كاش محسن رضايي رأي آورده بود. اينها بلد نيستند و مدام حرفشان را عوض مي كنند . فكر ميكردند تحريم را سريع برميدارند و با نفت بالا و بدون زحمت قهرمان ميشوند، زهي خيال خام، در صورت عذر خواهي و كاهش حقوق مديران و تعويض وزراي منفور و بد قول و سفارشي شايد 30% رأي بياورد. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
محمد: 1394/9/2313:24:39،
25
13
اگه یخورده اینده نکر باشید میفهمید که انقدر وضع خرابه که دولت تصمیم گرفته بهر طریق جوانهای بیکار یجوری سر کار بذاره و شاغلین بیکار شده هم را از طریق بیمه بیکاری یه جوری رد کنه بره تا بگه من از این وضعیت گذشتم.واقعیت اینه که تا موقعی اقایان دزدها در این مملکت برداشته نشدند همین وضعیت ادامه دار خواهد بود
آریا: 1394/9/2315:32:45،
33
19
طرف چون زیر 29سال سن داره بایست مفت کار کنه!!!!!!خوبه تموم آقایون مسئول تو سنهای خیلی کمتر از این ازدواج کردن و خونه تشکیل دادن حالا به ما که رسیده میگن شما هنوز بچه اید کی گفته باید به بچه حقوق داد!!!!!بابا عمر و جوونیم رو گذاشتیم پای درس خوندن و سختی کشیدن که نه اصلا مثل اونور آبیها بلکه لااقل در حد پدران خودمون بتونیم زندگی کنیم ولی با این وضع تا موهامون رنگ دندونهامون بشه هم نمیتونیم یه خونه و ماشین عادی دست و پا کنیم!!!دولت بساط استخدام رسمی سی سالرو که مدتهاست جمع کرده الآن هم که به سلامتی به کف حقوق عنایت کردند خدا میدونه در آینده چه خوابی واسمون دیدن؟!؟!؟!
حمیدرضا: 1394/9/2315:58:33،
21
19
بجا این کار بازنشسته هارو سروسامان بدن،ما جوونا که نابودشدیم رفت
مهدی: 1394/9/2316:47:03،
28
21
به مرگ میگیرن که به تب راضی شیم . اینا افزایش حقوق هم گرفتن زیر ده درصد
پاسخ به عماد: 1394/9/2318:55:03،
20
21
اب و برق وگاز وگوشت ونان وسوخت وعوارض و .................... چند برابر شدن منتها از محاسبه تورم خارج شدن که عددش را در امار و گزارشها کمتر میبینی . خلاصه هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیره که این دولت با اون دولت برای ملت فرقی داشته باشه تازه این دولت از زمان دولت سازندگی باهم بودن و هوای همدیگه را دارند وپرداخت یارانه براشون مصیبت عظماست
بدبخت: 1394/9/2320:02:58،
24
18
فکر کن 29سالته حالا باکلی سگ دو زدن یه کاری پیداکردی بری سرکارکه لااقل تو خونه جلو چشم مامان بابات نباشی همش غصت رو بخورن.شب بابات بهت میگه چند حقوق میگیری باید بگی 75%حدافل حقوق!!!!!!!اون وقت میخوان جونها ازدواج کنن!مردم بیشتر دیدن داری کنن!زوجهای جوان بچه بیارن!همیشه بد رفته بدتر اومده!!!!!!!!
یه ناامید و بی تدبیر: 1394/9/2321:44:15،
23
24
فقط خدا لعنت کنه هر کی باعث و بانی فقر و بدبختی مردم باشه
محمد: 1394/9/2323:11:40،
21
16
ای ول اقا هادی
دقیقا همین طور
این ... حقوق هم دیگه ندند بعدشم نیروها رو اخراج کنند و زیر 29 سال استخدام کنند
واقعا این همه درس خخوندیم
باید یه کمپینگ خروج از کشور بذاریم
محمد: 1394/9/2323:16:17،
30
21
آقای روحانی فکر نکنم دوام بیاره بیش از 4 سال
داری برای خودت رای جمع میکنی
مهدی: 1394/9/2403:11:48،
23
20
من از رای خودم متاسفم
همش میگن میراث دولت قبله
تا یکسال اول درست بود اما بقیش چی
خدایا کمکمون کن
سید: 1394/9/2409:45:26،
23
15
ممنون از ایرانجیب
دهه شصتی ها: 1394/9/2410:42:57،
22
22
"به مرگ بگیر به تب راضی میشه"
توجه داشته باشید دولت بزرگترین کارفرمای کشور است پس بیشترین سود رو خودش میبره از این مصوبات خشکلش.
افزایش حقوق حق طبیعی مردمه البته با این تورم 0 در صد مملکت.
پس بهتره فکر یه راه دیگه ای باشین واسه افزایش ندادن حقوق،این سیاست دیگه لو رفته.باید متناسب با همون تورم به اصطلاح رسمی خودتون افزایش حقوق داشته باشیم.
اینا فقط علم عثمان هستش واسه اینکه مردم رو سرگرم کنید و افزایش حقوق رو 0 در صد اعلام کنید
علی: 1394/9/2514:52:21،
17
25
دولت رو فریب میدن که اگه دستمزد پایین باشه به افراد بیشتری کار میدن ولی حتی با دستمزد کم هم کار سه نفر رو میندازن رو دوش یه نفر و هیچ اشتغالی ایجاد نمیکنن.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار