کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

خبری از کارت خرید کالا نیست

کدخبر:۱۷۵۵۱یکشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸:۲۸۱۲۱۳ بازدید

درحالی قرار بود طرح کارت اعتباری خرید کالا از اوایل این هفته اجرایی شود که هنوز سیستم بانکی در تخصیص این کارت ها و محاسبه سود تسهیلات ...

درحالی قرار بود طرح کارت اعتباری خرید کالا از اوایل این هفته اجرایی شود که هنوز سیستم بانکی در تخصیص این کارت ها و محاسبه سود تسهیلات با ابهاماتی روبه رو بوده و به نظر می رسد تمایلی به آغاز این طرح ندارد.

به گزارش تسنیم، دولت یازدهم با تشدید رکود در سطح جامعه بر آن شد تا با تدوین برنامه‌ای سیاست‌های را برای خروج از رکود بخش های مختلف تولیدی به کار گیرد. براساس این سیاست گذاری تخصیص 3 وام 25 میلیون تومانی خودرو، کارت اعتباری خرید کالا و تسهیلات خرید دین با سود های 16 و 12 درصدی از 18 آبان ماه آغاز شد. از میان این سه طرح وام خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی با شدید مردم مواجهه شد و خودروسازان در طی 6 روز بیش از 125 هزار خودرو را به فروش رساندند. هر چند با گذشت 13 روز از پایان این طرح علیرغم تعهد تحویل خودروها در یک ماه هنوز خودرویی تحویل مشتریان نشده است.

 در طرح دوم دولت قرار بر این شد کارت خرید کالای ایرانی توسط بانک‌های کشور برای متقاضان صادر شود تا آنها مطابق سقف تعیین شده که متناسب با درآمد ماهیانه و حداکثر معادل یکصد میلیون ریال خواهد بود، کالاهایی را که فهرست اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده را خریداری کند.

مطابق توافقات به عمل آمده با سیستم بانکی مقرر بود در فاز اول اجرای طرح، حسب تقاضای امور اداری دستگاه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی از بانک های عامل پرداخت حقوق کارکنان، فرم‌هایی در اختیار آنان قرار می‌گیرد که به کارکنان و مستمری بگیرانی که مایل به دریافت کارت خرید کالای ایرانی هستند، ارائه شود. پس از تکمیل و ارسال فرم‌های درخواست متقاضیان توسط دستگاه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌های عامل کارت‌ها را صادر کرده و از طریق دستگاه‌های مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

در حال حاضر با وجود وعده‌های بسیار مسئولین در اجرای این طرح هنوز خبری از صدور کارت اعتباری خرید کالا برای متقاضیان نیست. نکته قابل توجه آنکه سیستم بانکی هم تمایلی به صدور این کارت ها ندارند چراکه با محاسبه هزینه ها اختصاص چنین تسیهلاتی را به هیچ عنوان به صرفه نمی‌داند. در این میان بانک مرکزی هم گویا به آنها اعلام کرده که  حداکثر سود در کارت اعتباری با محاسبه هزینه‌ آبونمان تا 21 درصد باید باشد که این موضوع همچنان با اختلاف نظرهایی میان سیستم بانکی و بانک مرکزی است.

در کنار این موضوع بانک مرکزی برای اجرای طرح کارت اعتباری که هنوز در مرحله مقدماتی قرار دارد دغدغه های جدی افزایش تورم را هم دارد زیرا با توجه به اینکه سقف اعتبار برای هر فرد حداکثر 10 میلیون تومان است، میانگین اعتباری که برای طرح کارت اعتباری در گام اول تزریق خواهد شد رقمی بین پنج میلیون تا 10 میلیون تومان خواهد بود و این به معنای افزایش نقدینگی است که نتیجه ای جز افزایش تورم در پی نخواهد داشت. 

 به هر حال از هفته گذشته که هر مسئولی خبرهای از اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا طی روزهای آینده داده است اما هنوز نه خبری از فرم ها و نه صدور کارت های اعتباری است باید منتظر ماند و دید دولت در روزهای آینده برای مدیریت تورم  در اجرای این طرح چه سیاستی را به کار خواهد گرفت .

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حسین: 1394/9/812:16:52،
33
22
به جای تزریق پول و ایجاد تورم که به زور خرید را اضافه کنیم باید زیر ساخت های تولیدو اشتغال و ثروت را بسازیم.
مثلا در مورد توریست و مسافر خارجی و گردشگری داخلی حرف زیاد زده شده است ولی عملی انجام نیمشود. دولت میتواند با ایجاد سرویس های بهداشتی و استراحت گاه در بین راه ها و در داخل شهرها رفاه لازم برای جلب مسافر را ایجاد کند.
خود این ساخت و ساز هم اشتغال نیروی انسانی و فروش مصالح ایجاد میکند .
ali: 1394/9/813:33:23،
45
25
این مملکت روز به روز گرانی تورم
ناشناس: 1394/9/813:56:39،
25
35
حسین جان توریست خارجی بیاد اونوقت دو تار مو بیاد بیرون اونوقت تکلیف چیه؟ ما همینطوریش هر روز یه سیلی طوفانی جدیدا هم که ال نینو توی این مملکت داریم چه برسد به اینکه اروپایی ها هم بیان و دیگه هیچی فکر کنم تهران زلزله هم بیاد بخدا همین دوبی تونستن با جذب توریست چه ثروتی رو جمع کنن ثروتی که همش برای ایران بود فقط چسبیدیدم به دو تار مو
علي2: 1394/9/812:20:52،
27
25
لقمه كوجكي , ارزش جويدن نداره براي س و ممدي جان
بابک: 1394/9/812:37:27،
35
25
دولت فقط میخواد مشکل فرغون سازا حل بشه اون دوتا طرح دیگه سیاهی لشکرن و سر کاری.!!
البته مشکل فرغون سازا هم بهیچ عنوان با این وام حل نمیشه
amin: 1394/9/813:20:47،
31
31
همون بهتر که ندن!
khodayar: 1394/9/817:58:49،
25
32
به جای این کارها اشتغال ایجاد کنند حالا خوبه مثل چین هند
جعمیت نداشتن اون موقع می خواستند چکار کنند
حرف حساب !: 1394/9/820:37:18،
28
26
حرف تا عمل فاصله بسيار است . حال چنين اتفاقي هم بيافتد چه سودي براي كشور دارد ؟ .... مشكلات اقتصادي با شوك هاي اينگونه بجز افزايش تورم چيزي ديگري به همراه ندارد .

دولت بجاي كاري هاي زود گذر و افزايش تورم در فكر طرحهاي بلند مدت كاهش ماليات و كاهش ارز متقابلا كاهش بيكاري و رونق توليد صنعت و كشاورزي و ... را در قالب طرحهاي كارشناسي شده كه از سوي كارشناسان خبره طرح و برنامه ريزي ميشود بايد پياده سازي و بصورت پايلوت اجرا كرد و در صورت موفقيت و بقول معروف برد - برد براي مردم و دولت اجرا كرد
وقتي براي موضوعات هسته اي اينقدر جلسه و كارگروه و مذاكره گذاشته ميشود و دولتها مذاكره ميكنند موضوعات داخلي كشور هم به مثابه موضوعات مهم و اساسي با كارشناسي و مذاكره و هم انديشي و ... قبلا چالش آن ديده شده و سپس تصميم گيري و خبر رسانه اي شود نه اينكه مردم را به موضوعات واهي و مشكلات گشا زود گذر اميدوار كرد.
همفكري گروهي نداريم !: 1394/9/820:46:39،
25
24
دولت موضوعات مملكت را بصورت سرپايي ميخواهد حل كند ؟ يعني اينكه فعلا يك حركت را انجام دهند بادا باد چه ميشود بماند ؟ بعدا در موردش تصميم گيري مي كنند . اين نشان از اين ميدهد كه دولت هنوز از مردمش بي اطلاع است .


دولت اطلاعات كافي از مردم ندارد و هر از چند گاهي تصميمات بي تدبير و انديشه مي گيرد كه دور از خواسته هاي واقعي مردم است مردم با ماليات و ارزش افزوده و عوارض هاي سنگين و افزايش آب و برق و گاز و تلفن و بنزين و كالاهاي اساسي و مسكن ووو هزينه هاي لحظه به لحظه كه به مردم تحميل ميشود نگران هستند .
آقايان مسئول بايد طرحها را بصورت يك زنجيره متصل بهم نگاه كرد و هر دانه زنجير بايد استحكام داشته باشد كه از هم گسسته نشود . متاسفانه اين زنجير كه طرحهاي زود گذر زود بازده آقايان است هر لحظه در حال پاشيده شدن است . نگاه منطقي و واقع بينانه نياز به همفكري گروهي و كاركارشناسي دقيق دارد .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار