کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

200 کارشناس اموال زنجانی را ارزیابی‌ کرده‌اند

کدخبر:۱۷۵۲۳شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰:۱۹۵۳۱۰ بازدید

بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی ساعت هشت و 30 دقیقه همانند گذشته با تدابیر امنیتی وارد دادگاه انقلاب شد.
200 کارشناس اموال زنجانی را ارزیابی‌ کرده‌اند

بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی ساعت هشت و 30 دقیقه همانند گذشته با تدابیر امنیتی وارد دادگاه انقلاب شد.

جلسه رسیدگی ساعت 9 صبح با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد. قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه مواد 353، 354 و 358 قانون آیین دادرسی کیفری را متذکر شد.

در جلسه اول، دوم و سوم کیفرخواست 237 صفحه‌ای این پرونده قرائت شد و در جلسات چهارم، پنجم و ششم رسیدگی به این پرونده نیز بیش از 60 صفحه از دفاعیات 200 صفحه‌ای بابک زنجانی متهم ردیف اول قرائت شد.

در جلسه هفتم محاکمه بابک زنجانی نیز مرتضی تورک معاون دادستان تهران به ارائه توضیحاتی در مورد توقیف، کارشناسی و ارزشیابی اموال متهم نفتی پرداخت.

در جلسه هشتم نیز وکیل شرکت HK و زیر مجموعه شرکت نفت ایران به قرائت شکایت خود از متهم نفتی پرداخت.

در جلسه نهم نیز وکلای بانک مسکن و سازمان تامین اجتماعی به قرائت شکایات خود از متهم نفتی پرداختند و بابک زنجانی ادامه دفاعیات خود را بیان کرد.

در جلسه دهم و یازدهم و دوازدهم نیز متهم نفتی به قرائت ادامه دفاعیات خود پرداخت.

در جلسه سیزدهم نیز کارشناس بانک مرکزی در ادامه دفاعیات متهم نفتی به بیان جزئیات قراردادهای نفتی بابک زنجانی پرداخت.

در جلسه چهاردهم رسیدگی به این پرونده دفاعیات متهم نفتی به پایان رسید و وکیل وی به بیان دفاعیات خود پرداخت.

در جلسه پانزدهم رسیدگی به این پرونده نیز رسول کوهپایه زاده وکیل متهم نفتی نیز به قرائت ادامه دفاعیات پرداخت. 


وکیل زنجانی در این دادگاه به چه مسایلی انتقاد کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز، در جلسه پانزدهم رسیدگی به این پرونده نیز رسول کوهپایه زاده وکیل متهم نفتی نیز به قرائت ادامه دفاعیات پرداخت.

در شانزدهمین جلسه دادگاه زنجانی هر سه متهم نفتی حضور دارند و جلسه با قرائت دفاعیات وکیل بابک زنجانی ادامه می‌یابد. وکیل بابک زنجانی از روند دادگاه انتقاد کرد و گفت: دادسرا وقتی قرار مجرمیت صادرکرد پس از آن کیفرخواست صادر شد. قاضی صلواتی به وی اخطار داد که آقای کوهپایه زاده بخشی از صحبت های شما تکراری است، با این حال ادامه بدهید."

همچنین کوه‌پایه زاده در ادامه اعتراض کرد که در مدت یک سال و نیمی که زنجانی در بازداشت بوده اجازه ملاقات با متهم را نداشته است که قاضی صلواتی در پاسخ وی گفت: در دادگاه به اندازه کافی پرونده را مطالعه و متهم را ملاقات کرده اید. کوهپایه زاده هم پاسخ داد انصافا اینطور بوده است.

در ساعت 10 و 30 دقیقه قاضی صلواتی فرصت تنفس اعلام کرد.


همه شرکت‌های موکلم را شرکت نفت اداره می‌کند

آن طور که خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، پس از تنفس وکیل زنجانی در ادامه دفاعیات از موکل خود گفت: موکلم زمانی که بازداشت شد با اختیار و اراده کامل وکالت بلاعزلی را به شرکت ملی نفت ایران تنفیذ کرد که اموالش در اختیار شرکت نفت قرار گیرد. صحبت‌هایی شده و در دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اموال موکلم تشکیک شده. بالغ بر ۱۰۰ یا ۲۰۰ کارشناس در رابطه با ارزیابی اموال موکلم زحمت کشیده‌اند هرچند که ما نسبت به این مورد معترض هستیم. دادستانی در سرپرستی از اموال موکلم زحمات زیادی کشیده است. همیشه در جلساتی که برگزار می‌شد به کارشناسان اعلام می شد که قیمت بر اساس قیمت روز محاسبه شود. وزارت نفت گفته به اندازه کافی اموال، املاک و زمین داریم و نیازی به املاک زنجانی نداریم. برخی در اظهار نظرهای شخصی می گویند مالی به وزارت نفت منتقل نشده است، این اظهارات از لحاظ حقوقی اعتباری ندارد. همه شرکت های موکلم را شرکت نفت اداره می‌کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

آرش: 1394/9/711:51:40،
109
14
یکی باید صلاحیت اون 200 نفرو تاییدکنه ..... آخرش نصفشون همدست درمیان ....
سهراب: 1394/9/714:03:50،
70
8
بنده خدا بابك بهش ٢٦٠٠ميليارد دادن كردنش تومئه.
معامله ي خوبي هست ٢٦٠٠ميليارد تومان مال تو٥ميليارد$مال ما
قضيه هم به اسم تو بابي جون مشهور هم ميشي
مثل بادكنك الكي گندت كردن خاك بر سرت سرتو به باد دادي از اول گفتم بابك زنجاني اسمه همين هيچي نيست
علی: 1394/9/712:04:58،
112
9
من نمیدونم کی نوبت این آقازاده ها و سران مملکت ونمایندگان مجلس ( هرکسی که به هرعنوان پست مهمی تو این مملکت داره) میشه تا اموالشون توسط همین 200 نفر ارزیابی بشه مخصوصا همین صلواتی
reza111: 1394/9/712:29:36،
53
20
از اموال بابک زنجانی بدبخت یک مشت زونکن مانده وبس همه را آقایان تصاحب کرده اند و جالب اینجاست که بازهم می گویند ما اصلا خبر نداریم
عاقبت کارکردن برای این مملکت همین است وبس باید مثل خودشان اموالت را به کانادا منتقل کنی تا در امان باشی
اصغر: 1394/9/712:54:51،
44
38
70میلیون دزددرکنارهم خوش زندگی میکنیم یکی بیشتر میدزده یکی کمترخداسایه اسلام راکه مدافع دزدان است راازسرمان کم نکند چونکه اگر به اسم مسلمانی یا اسلام نبود اون موقع بیچاره بودیم حکم اسلام را فقط مسلمانان کشوراسلامی عربستان اسلامی رعایت میکند نه کشورماکه ادعای اسلام راداریم بعد نعمت خدارانابود میکنیم برای دوام اسلام
وحيد يوسفي: 1394/9/713:45:35،
35
8
از بابك زنجاني دوم چه خبر؟
Steve: 1394/9/714:19:25،
28
8
سلام دوستان واقعا همه اینو میدونین که بابک زنجانی هیچ وقت نمی تونست به تنهایی چیزی از کشور خارج کنه نه که بخوام پشتیانی کنم ازش ولی اونم بازیچه دست چند تا از خودش گنده ترا بوده تا وقتی که واسشون سود داشته خوب ازش استفاده کردن الان هم چون یه مهره سوخه واسشون به حساب میاد تا جایی که میتونن دارایی هاش رو میگن . ولی اینو مطمئنم که اون کسایی که دیگه واسشون بابک زنجانی سودی نداشته چندین برابر از اون پولایی که بابک زنجانی در اورده گیرشون اومده !!!!...
واقعا دلم به حاله خودم و مردممون چه پیر چه جوون میسوزه که تمام اون پولا حق ما و تمام خونوادهامون بوده و هست ولی در اخر ذره ای از اون پولا بهمون نمیرسه ....!!!
اکبر: 1394/9/718:38:59،
27
8
ایندگان تاریخ دوران مارا میخوانندوازما به بدی یاد میکنند که چگونه ساکت نشستیم واموال کشوررا تاراج کردند.
Steve: 1394/9/714:25:19،
25
8
چند روز دیگه اسم همون کارشناسا در میاد که اونا از بابک زنجانی ثروتمندتر شدن یا خیلی خیلی بیشترررررررررر...!!!!
سرباز فراری: 1394/9/714:37:29،
26
6
بفرستین بابک رو تا اخر عمر خدمت سربازی
منابع ملي !: 1394/9/721:22:03،
17
6
براي يك وام ساده براي ازدواج و تعمير خانه چند ميليوني ضامن و چك و سفته و سند خانه و ... ميگيرند تا مبادا حتي يك قسط را در توانش نبود با سود و اخطار و تهديد و ... تا قران آخرش دريافت كنيد = حال خودتان دست پرورده ايي كه ضمانتش فقط نامش بوده است را در محافل و رسانه و دادگاهي كرديد كه چه بشود ؟ اين همه حقوقدان و مسئول و تحصيل كرده و با تجربه در دستگاه دولتي چگونه ميتوانند پاسخگوي عملكرد اشتباه گذشته خود باشند .
چگونه منابع ملي را بدون ضمانت نامه تحويل داديد ؟ كه حالا براي دريافتش اينگونه دچار دردسر شويم او هم مثل همه مردم ايران يك شهروند ايراني با تابعيت قوانين رايج مملكت بود ؟

آيا چنين اقداماتي در كشورهاي ديگر سابقه دارد ؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار