کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گزارش کیفی خودروهای سواری در مهر ماه منتشر شد

کدخبر:۱۷۵۲سه شنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۵:۱۵۶۷۳۷ بازدید

جدیدترین گزارش کیفی خودروهای داخلی در شرایطی اعلام شد که با وجود تثبیت موقعیت صدر جدولی‌ها، انتهای جدول تغییر کرد و MVM چینی جای پراید را گرفت.
گزارش کیفی خودروهای سواری در مهر ماه منتشر شد

بنابر اعلام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد، 15 خودرو سواری تولید و مونتاژ داخل در مهر ماه، مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و در دو گروه «خیلی خوب» و «خوب» دسته بندی شده‌اند. خودروهای تحت ارزیابی، در 9 معیار «سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان»، «سیستم موتور و انتقال قدرت»، «ترمز»، «نفوذ آب»، «صداهای غیرعادی»، «رنگ»، «بدنه»، «تزئینات داخلی و خارجی» و «تجهیزات الکتریکی» بررسی شده و بر حسب نمرات منفی به دست آمده، در رده‌های اول تا پانزدهم جدول رده‌بندی کیفی، جا خوش کرده‌اند. این نشان می‌دهد معیارهای کیفی همچنان ثابت مانده و تغییری نداشته‌اند. در ارزیابی مهر ماه، خودروهایی مانند مزدا3، سوزوکی گرندویتارا و پژو 206، غایب هستند که غیبت آنها با تیراژ اندک شان طی مهرماه در ارتباط است. 

گزارش کیفی خودروهای داخلی در مهر ماه را مطابق معمول، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد منتشر کرده و طی آن مشخص شده که در بخش «عيوب فني و عملكردي»، MVM110 و سایپا X131 بيشترين نمرات منفي را كسب کرده‌اند. از طرفي شاهد بهبود 9/0 درصدي ميانگين نمره منفي اين بخش نسبت به گزارش قبلی هستيم كه خودروهایی مانند مگان و پارس تندر، بیشترین تاثیر را در این روند رو به رشد داشته‌اند. عیوب فنی و عملکردی، شامل معیارهای سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، سیستم موتور و انتقال قدرت، ترمز و تجهیزات الکتریکی می‌شود.

همچنین در بخش «تزئينات و مونتاژي» نیز خودروهای MVM110 و MVMX33 بيشترين نمرات منفي را به خود اختصاص داده‌اند. در اين بخش شاهد تنزل 7/22 درصدي ميانگين نمره منفي نسبت به ماه قبل هستيم كه بيشترين تغيير براي خودروهاي تندر-90 پارس خودرو و MVM530 بوده است. در بخش «بدنه» اما پراید 131 بيشترين نمرات منفي را دارد و در مقایسه با گزارش قبلی، میانگین کیفیت بدنه خودروها 4/3 درصد افت را به خود می‌بیند. بيشترين تاثير در ایجاد اين بخش نزولی را خودروهاي پژو پارس خراسان و رنو مگان داشته‌اند. از سوی دیگر، در بخش «رنگ» میانگین نمره منفی خودروها نسبت به گزارش قبلی 4/11 درصد بهبود یافته که این روند رو به رشد به کاهش نمره منفی خودروهای MVMX33 و پارس تندر مربوط می‌شود. همچنین خودروهای لیفانX60، تیبا و MVM530 بيشترين نمرات منفي را در بخش رنگ كسب کرده‌اند.

اما در حالت کلی، تعداد ايرادات مهم و اساسي خودروها روندی رو به بهبود و 12درصدي را داشته كه دلیل اصلی آن، کاهش این ایرادات در پراید 131 پارس خودرو است. در نهايت نیز ميانگين نمره منفي خودروهاي سواری کشور، در مقایسه با گزارش قبلی رشد کرده و این موضوع سبب شده سطح کیفی خودروها 3/7 درصد افت کند. از دید شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد، قطع تولید خودروهایی مانند مزدا3 و تولید دوباره MVM مدل 110، دلایل اصلی این عقبگرد کیفی به حساب می‌آیند.

صدر تکراری

اما طبق گزارش منتشر شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد، نیسان تیانا همچنان باکیفیت‌ترین خودرو تولید (مونتاژ) داخل به شمار می‌رود و بالاتر از مگان و تندر-90 ایستاده است. تیانا با تنها 9/2 نمره منفی، صدرنشین جدول کیفی باقی مانده و در مقایسه با گزارش قبلی، یک دهم به نمرات منفی‌اش اضافه شده که البته قابل چشم پوشی به نظر می‌رسد. تیانا تنها در بخش رنگ نمره منفی به دست آورده و سایر بخش‌های آن بدون عیب گزارش شده‌است. پس از این مونتاژی ژاپنی، در رده دوم جدول با مگان روبه‌رو می‌شویم، خودرویی که همچنان با مشکلات تولید دست و پنجه نرم می‌کند و صد‌ها ثبت‌نام‌کننده چشم انتظار دارد. مگان در معیارهای تجهیزات الکتریکی، سیستم موتور، تزئینات، بدنه و رنگ حائز نمره منفی شده و بیشترین آن با بدنه در ارتباط است. رده‌های سوم و چهارم جدول اما به تندرهای پارس خودرو اختصاص یافته و این در شرایطی است که نام تندر ایران خودرو در جمع محصولات ارزیابی شده مهر ماه، به چشم نمی‌آید. این موضوع احتمالا با تیراژ تندر ارتباط دارد، به نحوی که به نظر می‌رسد حجم تولید این محصول در ایران خودرو بسیار اندک بوده و مسوولان شرکت بازرسی، آن را در لیست ارزیابی خود قرار نداده‌اند.

دربين تندرهای موجود؛ اما «پارس تندر» کیفیت بهتری را به دست آورده، حال آنکه تنها ظاهر متفاوتی با تندر معمولی دارد و به لحاظ فنی فرق چندانی میانشان نیست. در واقع پارس تندر، فیس لیفت تندر به شمار می‌رود که در پارس خودرو تولید می‌شود و طبق گزارش شرکت بازرسی، در تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ حائز نمره منفی شده است. پس از پارس تندر، هم خانواده‌اش یعنی تندر پارس‌خودرو در خانه چهارم جدول نشسته و در پنج معیار نمره منفی به خود می‌بیند. سیستم موتور، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، بدنه، رنگ و صداهای غیرعادی، معیارهایی هستند که تندر پارس خودرو در آنها نمره منفی دارد و بیشترین شان نیز به تزئینات مربوط می‌شود. در گزارش مهر ماه اختلاف کیفی میان تندر-90‌، باز هم به چشم می‌آید، به نحوی که پارس تندر و تندر پارس خودرو، در بخش‌های مختلف نمرات منفی متفاوتی کسب کرده‌اند. به عنوان مثال، پارس تندر نسبت به تندر معمولی پارس خودرو تزئینات بهتری دارد، اما تندر پارس خودرو از بدنه بهتری برخوردار است. این اختلاف کیفی پیشتر بین تندر پارس خودرو و تندر ایران خودرو نیز وجود داشت.
سمند پایین‌تر از لیفان!

اما در رده پنجم جدول کیفی مهر ماه در حالی به لیفان X60 برمی خوریم که این خودرو چینی بالاتر از سمند قرار گرفته است. لیفان البته در کل بهترین کیفیت را بین خودروهای چینی جدول دارا است. این محصول شاسی بلند، فقط در سه معیار تجهیزات الکتریکی، صداهای غیر عادی و نفود آب نمره منفی به خود نمی‌بیند و در سایر معیارها دارای عیب است. لیفان بیشترین نمره منفی خود را در معیار بدنه به دست آورده، هرچند امتیاز منفی‌اش در رنگ نیز بالا به نظر می‌رسد. لیفان کم کیفیت‌ترین رنگ را بین همتایان خود در گزارش کیفی مهر ماه دارا است. 

از لیفان‌ که بگذریم، نام سه چینی دیگر یعنی MVM مدل 530 و MVM مدل X33 و MVM مدل 110 نیز در جدول کیفی مهرماه به چشم می‌آید که همه آنها در مقایسه با پژو پارس و سمند و 405، کیفیت پایین تری دارند. در این بین، مدل 530 اوضاع بهتری دارد و با کسب نمره منفی در هفت معیار، جایگاه نهم جدول کیفی مهر ماه را به خود اختصاص داده است. بیشترین نمره منفی این خودرو به تزئینات داخلی و خارجی آن مربوط می‌شود. همچنین مدل X33 نیز که در پنج معیار سیستم موتور، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی، بدنه و رنگ حائز نمره منفی شده، رده دوازدهم را در اختیار دارد و بیشترین امتیاز منفی آن به تزئینات و سپس به بدنه‌اش مربوط می‌شود. در این دو مدل از MVM، نه آب نفوذ می‌کند و نه صداهای غیرعادی می‌پیچد، اما مدل 110 این خودرو در معیار صداهای غیرعادی نمره منفی به خود می‌بیند. این محصول کوچک، تنها در دو معیار سیستم موتور و نفوذ آب نمره منفی ندارد و طبق گزارش شرکت بازرسی، کم کیفیت‌ترین خودرو داخلی در مهر ماه به شمار می‌رود. حضور MVM مدل 110 در ارزیابی کیفی مهر ماه سبب شده تا پراید بالاخره از قعر جدول یک پله بالا بیاید و دیگر کم‌کیفیت‌ترین خودرو کشور نباشد.

طبق گزارش شرکت بازرسی، MVM مدل 110 بیشترین نمرات منفی را در تزئینات داخلی و خارجی و در بین 15 خودرو تحت ارزیابی، به دست آورده است. اما به میانه‌های جدول برویم، جایی که پژو پارس، پژو 405 و سمند خانه‌های آن را به خود اختصاص داده‌اند. سمند در این بین جایگاه ششم جدول را اشغال کرده و بهترین کیفیت را دارد، هرچند در تمام معیارها نمره منفی به دست آورده است. بیشترین نمره منفی این خودرو در بخش تزئینات داخلی و خارجی مشاهده می‌شود. سمند همچنین دارای کم کیفیت‌ترین سیستم تعلیق در بین خودروهای تحت ارزیابی است.پشت سر سمند در حالی با پژو 405 تولید تهران روبه‌رو می‌شویم که این خودرو نیز در همه معیارها دارای عیب بوده و بیشترین آن با تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است. پژو 405 یک مدل خراسانی هم دارد که در رده دهم جدول جا خوش کرده و به جز سیستم ترمز و نفوذ آب، در سایر معیارها نمره منفی به خود می‌بیند. 405 تولید سایت خراسان نیز بیشترین نمره منفی خود را در معیار تزئینات داخلی و خارجی به دست آورده است. از پارس تولید سایت خراسان هم خبر می‌رسد که این محصول در جایگاه هشتم نشسته و به جز سیستم ترمز، در باقی معیارها نمره منفی دارد. 

اما سری هم به تیبا و پراید بزنیم، خودروهایی که در سایپا و پارس خودرو به تولید می‌رسند. تیبا که یازدهمین عضو جدول به حساب می‌آید و بالاتر از مدل‌های 110 و X33 خودرو MVM قرار گرفته، در همه معیارها نمره منفی به دست آورده و بیشترین آن به بدنه و پس از آن به تزئینات داخلی و خارجی مربوط می‌شود. همچنین پراید 131 تولید سایپا که در رده سیزدهم جدول قرار گرفته، در همه معیارها نمره منفی دارد و علاوه بر این، در بخش سیستم موتور و انتقال قدرت نیز دارای کمترین کیفیت در بین خودروهای تحت ارزیابی است. پراید131 را پارس خودرویی‌ها نیز تولید می‌کنند که عضو یکی به آخرمانده جدول به شمار می‌رود و در تمام معیارها نمره منفی به خود می‌بیند. بیشترین نمره منفی این خودرو به تزئینات داخلی و خارجی و سپس بدنه‌اش مربوط می‌شود. این خودرو کم کیفیت‌ترین بدنه را دارد و بیشترین صداهای غیر عادی نیز در آن می‌پیچد.
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

میثم: 1392/8/1401:34:00،
72
42
رانا کجاست؟
داود: 1392/8/1407:33:57،
46
139
این رتبه بندی ها رو باور میکنید!!!
اکبر: 1392/8/1411:04:16،
39
46
تولیدش کم بود
برزو: 1392/8/1412:00:27،
112
43
باید به اینصورت رتبه بندی کنن:
متوسط
بد
خیلی بد
لگن
دلشون خوشه ها
خودشون واسه خودشون رده بندی میکنن!
اگه راست میگیدبا خودروهای دنیا رده بندی کنید،اونوقت اکثرشون در رتبه "لگن" قرار میگیرن
علیرضا: 1392/8/1412:03:57،
110
31
این لگنها چی هستن که بخوان رده بندی هم بشن!
بجز تیانا بقیه درحد واندازه های رقابت با یک خودروی استاندارد جهانی نیست.مخصوصا با قیمتهایی که در ایران دارن اصلا نمی ارزه وباید از طرف مردم تحریم بشن
حمیدرضا: 1392/8/1412:43:10،
157
28
اگه مردم هر کالای بی کیفیت را تحریم میکردن الان حال و روزمون این نبود
شک نکنید که این نمره های منفی بیشتر از این حرفاست و باعث تاسفه که با این کیفیت هنوز دارن تولید میشن تازه میخوان گرون هم بکنن!
با تحریم خرید کاری کنیم ماشینی که لیاقتشو داریم وبا قیمت مناسب سوار شیم
پارسیان: 1392/8/1415:16:40،
38
34
داود فقط شماره 1 و 2 یعنی تیانا و مگان رو قبول دارم بقیه رو نه
به نظر من تیبا از همه نظر بیش از 200 نمره منفی داره
پوریا1: 1392/8/1402:34:33،
46
43
یا ماشینها واقعا تغیییر کرده که جدول نسبت به ماه قبل تکون خورده یا معیار استاندارد تغییر کرده یا اصلا این گزارش کیفی استاندارد نیست.
سیا: 1392/8/1403:39:10،
71
41
mvm 87 نمره منفی ؟؟؟ یعنی هر مسافرتی که باهاش میری 13 % امکان داره زنده برگردی :))
amin: 1392/8/1407:53:38،
44
141
بازم بنازم پراید رو که ماشین فقیر فقراست ما که خواب بالایهارو هم نمی بینیم
رضا: 1392/8/1408:10:38،
48
44
اختلاف امتیاز رتبه 4 و 5 نگاه کنید
تندر عالیه مخصوصا پارس خودرویی چند ساله دارم هیچ مشکلی باهاش ندارم خیلی خر کار فقط ای کاش گلگیراش بیرون نمی زد سریع می خوره:)
Dead: 1392/8/1408:28:14،
56
28
من می خوام بدونم ، شما که می دونید این محصولات بی کیفیت هستن و به قول خودتون تو همه موارد نمره منفی گرفتن پس چرا تولید می کنید....
مهدی: 1392/8/1408:48:53،
44
70
206 صندوق دار نیست تو این آمار ؟همیشه این پانزده خودرو هست چرا؟
آیت: 1392/8/1409:32:39،
36
36
هنوز ایران خودرو در تولید 206 مشکل داره یعنی تولید آن خیلی کمتر از حد نصاب سال90 میباشد. و رانا هم که اصلا اصالتش ثابت نشد بینم چیه؟ مخلوطی از 405 و سمند و 206 شده رانا بنابر این هیچ معیار و شاخصی برای کنترل کیفی رانا وجود ندارد .
هاشم: 1392/8/1409:37:26،
46
33
سلام بجز 4 ردیف اول بقیه بالای 50 درصد نمره منفی دارند. یعنی هر کس سوار این ماشینها بشه مرگش تضمین شده است. پس ما مردم چقدر بدبختیم که با طناب تولید کنندگان خود وارد چاه میشوییم. حالا خود بگویید رتبه ما مردم که سوار این چنین ماشینهایی میشویم چند است؟
حامد: 1392/8/1409:42:44،
40
45
زنده باد پراید
حسن: 1392/8/1410:23:32،
40
40
اگه تیانا 3 نمره منفی داشته باشه پراید خودمون 3000 تا منفی باید داشته باشد . مسئولی که این رو نوشته لطفا ایرادات ش رو هم بگه ؟
???: 1392/8/1422:58:06،
34
73
حسن آقا نمره منفی تینا 9.3 می باشد نویسنده اون تصویر مثل من سواد نداشته ممیز را سرجا وارد نکرده پس و پیش افتاده دقت کن عزیزم در ضمن این ماشین ژاپنی هم مالی نیست چون اینا مونتاژ میکنن تعریفش می کنن.
امیر: 1392/8/1411:04:35،
45
33
اصلا سازمان غیر استانداردی این سازمان استاندارد
از چی بگم برات؟: 1392/8/1412:47:21،
40
40
دقـــــت نکردین چی شد ..!

. . . و در دو گروه «خیلی خوب» و «خوب» دسته بندی شده‌اند.

چـــی ؟ خــودرو ؟ فـــرغون ؟ لــگن ؟ خــوب ؟ خــــــــیلی خوب ؟
Borzoo: 1392/8/1413:04:10،
44
65
سلام
کدوم این 2 تا بهتره؟ L90 یا 206SD V8
رضایی: 1392/8/1413:21:25،
67
35
هیچکدوم اقا پسر
نخر برادر من نخر داداش من با خریدن ماشین بی کیفیت با قیمت بالا فقط ضرر میکنی
با مردم باش و تحریم کن تا خودمون با همبستگی جلوی افزایش خودروی بی کیفیت گرون رو بگیریم
پاسخ برزو: 1392/8/1413:23:07،
41
42
برای 5 نفر ال 90 وبرای نهایت 4 نفر 206
امین: 1392/8/1421:20:32،
37
35
تو این دو تا فقط SD
mamad: 1392/8/1618:14:59،
42
31
خب وقتی یکی میخواد ماشین بخره و نیازش داره دیگه میگید چکار کنه آقایون
داداش 206 بگیر
رضا: 1392/8/1413:43:56،
31
108
الکی به قضیه جو ندید
از ارزونی و حاجی ارزونی خبری نیست،واقعا شما در رویا دارید سیر می کنید یا در خواب خرگوشی
بخرید که اگر نخرید با پولتون فرغون نمی دن توی ایران ماشین سرمایه است بر خلاف دنیا
ال 90 ای که 20 بود شده 34 ولی از 206 خیلی بهتره حداقل استهلاکش و خرجش کمتر از 206 هست باز خود دانی
جواب رضا: 1392/8/1414:47:49،
131
34
اقا رضا این شمایید که در خواب خرگوشی که هیچ در خواب اصحاب کهف بسر میبری
تو خودت داریی میگی l90 گرون شده از 20 به 34 میدونی چرا؟
واسه اینکه امثال شما تو این چند سال رفتی خریدی و شکم اینا رو پر کردی و فقط گرونی نصیب مردم شده وارزون که نشد هیچ کیفیت هم روزبروز پایین تر میاد
محمد ق: 1392/8/1414:50:57،
133
35
اقا رضا سلام اگر مردم یک تصمیم جدی بگیرند وعمل کنند ، واقعا جواب می دهد . می گویی نه داستان تحریم تنباکو را نگاه کن در اینترنت هست شما هم که دستی در اینترنت داری یک داستان دیگر هم جریان افزایش نرخ بنزین از 6ریال به 10ریال در قبل از انقلاب تا ببینی چه اتفاقی افتاده بلکه این بار هم مردم در مورد خودرو سازان داخلی این کار را بکنند .
شهرستانی ها وروستاییان: 1392/8/1415:56:30،
38
44
ما که حمله کردیم برای خرید به حرف شما ها هم گوش نمیدیم . حمله به سایت ایران خودرو و نمایشگاه های سطح شهر برای خرید انواع پژو و سمند و خودرو های دو گانه سوز . . ما تو روستا خانه های بزرگ با پارکینگ های بزرگ داریم و تا الان چندین دستگاه خریده وانبار کردیم . چون تو روستا ها مردم در زمستان کشاورزی ندارن .
عباس: 1392/8/1415:57:51،
53
39
اینقدرازسابپاوایران خودرو متنفرم که حاضر م توی mvm530بمیرم نه ماشینهای ایران خودرووسایپا.
مدير عامل شركت لامبورگيني : 1392/8/1421:50:32،
41
38
طي قرارداد ميليارد دلاري كه رقم آن سري مي باشد قرار است با شركت سايپامعامله ايي تاريخي صورت گيرد و طي آن پرايد با لامبور گيني اونتادور معاوظه مي شود و شركت لامبور گيني مبلغ قرار داد را پرداخت كند و صاحب برند پرايد شود
حسین: 1392/8/1422:16:59،
37
36
خیلی خوب و خوب؟ برا خودروهای درپیت ؟ عجب جکی شنیدم امروز!!!
علي: 1392/8/1422:34:17،
29
36
بنظرم ال٩٠گاريه اصلا روي پيچ تعادل درستي نداره
مکانیک: 1392/8/1508:26:13،
40
40
دادا تو برو همون پراید رو سوار شو تا با هر چند تا خواستی سر پیچ بپیچی
باید تمام شرایط رو باهم ببینی نه یک نقطه ضعف البته نقطه ضعف نیست بلکه بدلیل ارتفاع داشتن اون از بقیه ماشین ها است
رضا: 1392/8/1508:39:33،
29
42
داداش من ال 90 رو 20 دادم ،اگر 34 بود دیوانه نبودم که بخرم ؛34تومان بدم پول ال 90 اضلا ارزش نداره
ایران خودرو خیلی تلاش کرد از تحویلش طفره بره ،10 بار پیامک تعویض خودرو زد با سمند و پرشیا عوض کنید ولی آخر سر مجبور شده تحویل بده
آره دادا
من پول کار نکرده ندارم بدم من هم یک کارمندم با وام اینو خریدم
مهران: 1392/8/1813:43:23،
45
32
دوستان توجه کنید این ماشینها در دو گروه خیلی خوب و خوب مورد مقایسه قرار گرفته اند یعنی اصلاً بد نداریم بنازم به این اعتمتاد به نفس

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار