کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بيكاری شانه به شانه با ركود

کدخبر:۱۷۴۳۶سه شنبه، ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۳:۴۷۲۰۳۷ بازدید

گوشه‌يي خلوت، كنار دكه روزنامه فروشي با دوستش نشسته بود. ابرو‌هايش را به هم گره زده بود و با دقت صفحه نيازمندي روزنامه‌ها را ورق ...

گوشه‌يي خلوت، كنار دكه روزنامه فروشي با دوستش نشسته بود. ابرو‌هايش را به هم گره زده بود و با دقت صفحه نيازمندي روزنامه‌ها را ورق مي‌زد. گاهي خودكار قرمزش را در دست مي‌گرفت و دور يك نيازمندي خطي پر رنگ مي‌كشيد. به او كمي نزديك شدم تا ببينم ذهنش را چه چيزي آنقدر خط خطي كرده كه تند تند روزنامه‌ها را وارسي مي‌كند. چشمانم به دنبال ردپاي قرمز رنگ روي صفحه روزنامه بود. «به يك پيك موتوري نيازمنديم» اين همان تصويري بود كه بلاخره قانعم كرد جواني بيكار رو به رويم ايستاده. با كنجكاوي به حرف‌هايي كه بين شان رد و بدل مي‌شد گوش كردم. در ميان بالا و پايين كردن آگهي‌هاي كار به دوستش نگاهي انداخت و گفت: «ديشب مادرم بهم گفت، كله‌ات باد دارد، عواقب بيكار چرخيدنت را چند سال ديگر مي‌فهمي.» رويش را به سمت ديگري برگرداند و با كشيدن نفسي عميق گفت: «انگار دلمان مي‌خواهد در سن 27 سالگي

جيب‌مان خالي باشد. اين همه درس خوانديم آخرش هم بايد پول تو جيبي‌مان را با حس شرمندگي از پدرمان بگيريم، كار كجا بوده»

حس و حال بسياري از جوانان امروز ايران، با طي كردن روزهاي «بدون كار» مي‌گذرد. روزهاي كه تداوم تكراري بودن آن صداي هشدار افزايش نرخ بيكاري در كشور را بلندتر كرده است. گزارش‌هاي مركز آمار ايران هم بيراه نبودن حال بد جوانان ايراني را اثبات مي‌كند و مهر تاييدي بر به صدا درآمدن زنگ خطر افزايش نرخ بيكاري است. طبق تازه‌ترين آمارهاي منتشر شده از سوي مركز آمار، بالاترين نرخ بيكاري از آن گروه سني 24-20 ساله با‌درصدي برابر با 26.7‌درصد است. اين در حالي است كه در سال 1393، از 23ميليون 81 هزار نفر جمعيت فعال 10ساله و بيشتر، 10.6‌درصد در سطح كشور بيكار چرخيده‌اند. در اين ميان، دختران جوان تحصيلكرده در كشور با 19.7‌درصد، سهم بيشتري در بيكاري جوانان ايراني دارند. اما فعالان اقتصادي در اين مورد چه نظري دارند؟ «تعادل» براي روشن‌تر شدن دلايل افزايش نرخ بيكاري در ايران به سراغ اعضاي پارلمان بخش خصوصي رفته است. محمدرضا نجفي منش، رييس كميسيون تسهيل كسب و كار اتاق تهران و سيده فاطمه مقيمي، عضو هيات رييسه اتاق تهران همراهان ما براي تحليل مهم‌ترين و بزرگ‌ترين معضل فعلي كشور هستند كه در ادامه اين گزارش مشروح آن را مي‌خوانيد.

 

 توليد آب رفت، بيكاري رشد كرد

نجفي منش، كرسي رياست كميسيون تسهيل كسب و كار اتاق تهران را به دست دارد. او عمده‌ترين دليل افزايش نرخ بيكاري در كشور را كاهش حجم توليد در كشور مي‌داند و در ادامه مي‌گويد: افزايش نرخ بيكاري در ايران نگران‌كننده است، اما در اين مورد بايد به ريشه‌يابي درست اين موضوع پرداخت.

رييس كميسيون كسب و كار اتاق تهران، گذري بر بررسي‌هاي آماري مي‌زند و مي‌گويد: بررسي‌هاي آماري نشان مي‌دهد افزايش نيافتن نرخ بيكاري طي سال‌هاي 84 تا 92، سه دليل اصلي دارد؛ نخستين موضوع اين است كه فقط اعطاي تسهيلات نمي‌تواند عاملي براي افزايش نرخ اشتغال باشد. دومين عامل به پايين بودن نرخ بهره‌وري نيروي كار مربوط مي‌شود. سومين موضوع نيز به سرمايه‌بر بودن مشاغل ايجاد‌شده تاكيد دارد.

 

 رشد اقتصادي، محرك رشد اشتغال

او افزايش نرخ بيكاري در سال‌هاي گذشته را قابل توجه مي‌داند و رشد بيكاري امسال را هم دور از انتظار نمي‌داند. نجفي منش در ادامه مي‌گويد: حال بايد چه كنيم كه بيكاري گريبان جوانان ما را نگيرد؟ از ديدگاه من بطور مشخص بايد رشد اقتصادي كشور را مثبت كرد، تنها در اين شرايط است كه مي‌توان كمي خوشبينانه‌تر نسبت به اين معضل تفكر كرد. رييس كميسيون كسب و كار اتاق تهران، بر اين باور است كه با رشد اقتصادي منفي نمي‌توان كاري از پيش برد. او در ادامه اظهار كرد: متاسفانه امسال رشد اقتصادي كشور روند منفي را برگزيده است، اين در حالي است كه رشد اقتصادي سال گذشته روي مدار 3‌درصدي بود. بنابراين آمارهاي ارائه شده خود گوياي شرايط نامطلوب اقتصادي در ايران هستند.

 

 خردورزي دولت يازدهم در تحريك تقاضا

نجفي‌منش تلاش دولت و خردورزي آن در يافتن مشكلات اقتصادي را قابل ستايش دانست. او در ادامه اظهار كرد: تحريك تقاضا در شرايط بحراني اقتصاد كشور اقدامي مفيد و مطلوب بود، كابينه اقتصادي دولت آقاي روحاني به خوبي مشكل فعلي اقتصاد را ريشه يابي كرد و در تحريك تقاضا گامي به نام «رونمايي از دومين بسته ضد ركود» برداشت. او اضافه كرد: تحريك بازار تقاضا بدون شك يكي از عوامل مهمي است كه نه تنها مي‌تواند به رشد اقتصادي كمك شايان كند، بلكه در كاهش نرخ بيكاري نيز تاثيرگذار خواهد بود.

 

 گره خوردگي معيشت مردم با ركود

سيده فاطمه مقيمي، علاوه بر فعاليت‌هاي بي‌شماري كه در ايجاد اشتغال و كارآفريني داشته و دارد، اكنون به عنوان عضو هيات رييسه اتاق تهران در ساختمان واقع شده در خيابان وزرا مشغول به فعاليت است. او بي‌مقدمه بحران پيش رو براي جوانان را گوشزد مي‌كند. بحراني كه ريشه در تورم ركودي كشور دارد و به افزايش نرخ بيكاري دامن بيشتري زده است. مقيمي در ادامه گپ و گفت خود با «تعادل» به ريشه‌يابي دلايل افزايش نرخ بيكاري در كشور مي‌پردازد و مي‌گويد: زماني كه در اقتصاد يك كشور روند ركودي شكل مي‌گيرد، بدون شك به اين معناست كه رشد منفي اشتغال اتفاق افتاده است، زيرا اين دو شاخص كاملا با يكديگر رابطه‌ مستقيمي دارند.

او در ادامه اظهار كرد: اشتغال با شرايط ركودي اقتصاد رابطه‌ تنگاتنگي دارد و به همين دليل امروز شاهد هستيم كه بيكاري باز هم روند رو به رشد خود را پيش گرفته است.

عضو هيات رييسه اتاق تهران با اشاره به خطر افتادن معيشت مردم گفت: تورم كاهش پيدا كرده اما ركود موجود همچنان به قوت خود باقي است، اما تا زماني كه اين دو شاخص بهبود پيدا نكند، نمي‌توان حاصل جمع مثبتي براي آن انتظار داشت. در اين شرايط اين مردم هستند كه معيشتشان در خطر افتاده است. مقيمي در ادامه گفت: معيشت مردم با ركود تلاقي پيدا كرده كه يكي از عوامل موثر در كاهش ضريب اشتغال در كشور به شمار مي‌رود. بايد بپذيريم كه در شرايط فعلي جامعه، دقيقا اين بحران‌ها در حال وقوع است.

 

 زناني از جنس «بيكاري»

رييس كانون زنان كارآفرين و بازرگان در ادامه گفته‌هاي خود به آمار نرخ بيكاري بيشتر در ميان زنان جامعه اشاره كرد و اظهار كرد: بيكاري در جامعه در حالي موج مي‌زند كه سهم زنان جوانان تحصيلكرده در اين ميان بيشتر از مردان است. او ادامه داد: با اين اوصاف اين روند شرايط مطلوبي را به دنبال نخواهد داشت. مقيمي براي متحول كردن يا بهبود دادن اين شرايط اهتمام بيشتر دولت را خواستار شد. او تسهيل در روند شروع كسب و كار بنگاه‌ها را موثر دانست و گفت: شروع كارآفريني، از ميان برداشتن قوانين بازدارنده مي‌تواند در ضريب بيكاري تاثيرگذار باشد، تا كمتر شاهد نافرجامي‌هاي به اين شكل باشيم. عضو هيات نمايندگان اتاق تهران، نگراني خود را از شرايط سخت جوانان ابراز كرد و گفت: جوانان سخت كوش ايراني بعد از گذراندن دوره‌هاي تحصيلي خود مي‌خواهند كه وارد بازار كار شوند، اما غول بيكاري در انتظار آنان است و اين موضوع نااميدي را بيش از پيش به زندگي آنها انتقال مي‌دهد. مقيمي عدم تشكيل خانواده و نبود سلامت خانواده را از جمله مشكلاتي دانست كه به دليل بيكاري جوانان پيش آمده و بدون شك درآينده باعث حركت جامعه به سمت پ‍‍ژمردگي خواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Amiro: 1394/9/306:04:41،
69
20
از ماست كه بر ماست ، وقتى سطح مديريت ضعيف و سطع دانش عمومى جامعه پايين باشد و مردم هم به چيزهايى بها ميدن كه مهم نيست اما مهم ميدونند هر بلايى هم كه سرشون يياد متوجه آن نيستند، چون در اولويت افكارشون نيست، بيكارى در بين جوانان يك مملكت تبعات بسيار خطرماكى داره، همه چى از نا اميدى و بيكارى شروع ميشه، حالا اون جامعه مثل جامعه ما مادى گرا هم باشه ديگه خيلى خطرناكتر هم ميشه.
MAJ: 1394/9/307:42:23،
77
22
از سال 86 تا 92 به جاي ايجاد اشتغال فقط ظرفيت دانشگاه ها رو زياد كردن،، اينم آخرو عاقبتش....

ما كه ازشون نمي گذريم خدارو نمي دونم.
موسی: 1394/9/308:40:01،
77
22
منم 2 سال بیکارم خدا از بانی بیکار بودن جوانها نگذره
میثم: 1394/9/309:57:56،
73
26
ایرانجیب بیکاری من شد 11 ماه . 1000 تومن هم پول تو جیبم نیست . 26 ساله هم هستم . هنوز دارم از بابام پول میگیرم . اما بالاخره از این کشور میرم . نهایتا دو سال دیگه میرم آمریکا . سرزمین آزادی و پیشرفت .
meysam: 1394/9/310:04:32،
60
19
اگه این پول هایی که این همه سال توسط دولت ها به هدر رفت که خودتونم میدونید کدوم پول ها رو میگم . صرف اقتصاد و کار و آبادی کشور شده بود الان من اینجا نمینشستم این کامنت رو بذارم . الان سر کار بودم . ساعت 10 صبحی !!!
امين: 1394/9/310:45:43،
63
20
چند سال تو بهترين دانشگاه هاي اين مملكت درس خوندم و وقتي همه بهم مي گفتن برو از اين مملكت، مي گفتم نه قرار اين دولت مشكلات را حل كنه، اما الان كه عمر دولت به نيمه رسيده نه تنها بهتر نشد كه الان ٦ ماهه كاملا خانه نشين شدم ، بزودي از روي ناچاري از كشور خارج مي شم ولي الان يه چيز را مطمئنم : وقتي از ايران رفتم ديگه عمرا برگردم ، چون يقين دارم كه اين كشور هيچ گاه درست بشو نيست .
ارش: 1394/9/323:55:55،
23
19
اون از دسته از عزیزانی که میگن جوونا فقط مدرک گرفتن و سواد ندارن و هیچی بارشون نیست و.... باید بیکار بمونن
اگرم اینطوری باشه که اصلا اینطوری نیست
مگه ما خودمون پای مدرکمون امضا زدیم؟مگه ما دانشگاه تاسیس کردیم؟ما استاد انتخاب کردیم؟ما واحدهای درسی بی ربط وارد رشته مون کردیم؟
ما رفتیم درس خوندیم به امید شغل و کار مربوط به رشته خودمون.هیچکی حقوق میلیاردی نمی خواد.فقط یه شغل میخوایم که هم درامد مکفی داشته باشه هم احترام.زمانی که این همه هزینه واسه تحصیل میگرفتن باید میگفتن مدرکت به درد نمی خوره نه الان که این همه سال درس خوندیم.
چرا یه نفر باید 4 تا شغل داشته باشه و فقط سواستفاده از منصبش رو بلد باشه؟بعد منی که دانشجوی دکتری هستم برم جلو اون ادم خم و راست بشم که فردا بیرونم نکنم؟
چراها خیلی زیاده
بدبختی اینه جوابی واسش وجود نداره.بعضی وقتا از اینده کشورم میترسم.
مهدی: 1394/9/400:29:52،
23
19
من 4 ساله که فارغ التحصیل شدم و بیکارم,تا چندوقت پیش,هرجا میرفتم سابقه کار رو بهونه میکردن,پریروز رفتم یه جا مصاحبه,بهم گفت تا الآن کجا بودی!!؟,4ساله داره از اخذ مدرکت میگذره به درد ما نمیخوری
(من تمام کتاب هام رو حفظ هستم به طوری که ارشد دولتی رو مٍثل آب خوردن قبول شدم,اما وقتی قراره بیکار باشم,چه کارشناسی و چه ارشد و چه دکتری,واسه همین نرفتم)
.
.
.
برای اولین بار,با خنده ای ژرف و معنادار بر لب , اتاق مصاحبه رو ترک کردم
ایرانی: 1394/9/411:20:47،
13
9
رکود, بیکاری, افزایش جرائم و در عوض افزایش وصولی و درامد دولت خدمتگزاران, اینست نتیجه...... !!!!
دکتر س.نوابی: 1394/9/306:31:30،
37
122
این لیسانسه ها و مثلا مهندس تخیلی های بی سواد و بی عرضه رو باید همشونو سوار تریلی کنن چند سال بفرستن کویر تا اونجا رو خوب شخم بزنن و عرق بریزن تا تنبلی و بی سوادی و بی عرضگیشون از بین بره.

کار پیدا کردن راهش آگهی های تخیلی روزنامه ها نیست
باید عرق ریخت و پشتکار داشت

البته برای بهبود این مساله باید دانشگاه آزاد رو هم با نهضت سواد آموزی ادغام کرد و فارغ التحصیلاشو به معلمی تو روستاهای دور و محروم گمارد
پاسخ دکتر س. نوابی: 1394/9/307:55:42،
58
21
منظور شما از عرق ریختن و پشتکار داشتن همان بیل زدن در کویر است. بعد که شخم زمین های کویر تمام شد بذرش رو هم شما پاشیدی مشکل حله دیگه. واقعا دکتری؟! با این راه حالهایتان جای سوال است چرا در برنامه های مختلف رسانه جمعی دعوت نشده اید. همین که شما انسانها را در تخیل خود!!!سوار تریلی می کنی و کارآفرینی ایجاد می کنی معلوم است چقدر به حداقلهای کرامت انسانی پایبند هستی. خودم افتخار شغل معلمی را ندارم اما آقا یا خانم دکتر نوابی یادت رفته روز اول همان معلم دلسوز بودکه وقتی دست راست و چپت را نمی فهمیدی (آب بابا ) یادت داد که شدی دکتر صاحب ایده و نظریه! به چه حقی به معلمان که خیلی از آنها واقعا جدا از مسائل مادی به شغلشان عشق می ورزند توهین نموده وکسانی را که از نظرت بی عرضه و بی سواد هستند را در نهایت به شغل شریف معلمی می گماری.
درخواب : 1394/9/307:58:14،
77
18
سلام دکتر ، لطفاً برو دکتر
قشنگ معلومه یا با پارتی رفتی سر کار یا بچه مایه داری
در غیر از این دو صورت هیچ وقت به خودت اجاره نمی دادی با جوان های نازنین مردم این طور صحبت کنی.

تا حالا بدون پارتی به مصاحبه شغلی رفتی ؟
تا حالا بدون سرمایه و پول پدر ارجمندت خواستی کاسبی راه بیاندازی ؟
علی: 1394/9/308:13:26،
62
20
نمی خواستم جواب بدم
امیدوارم ایران جیب منتشر کنه !
میدونی مشکل از کجاست ؟ وقتی زمان انتخاب رشته میشه اونایی که بیسواد هستند درسشون ضعیفه میرن علوم تجربی بعدش میشن پزشک( دکتر عمومی) اونایی که درسشون خوبه میرند فنی مهندسی و میشن مهندس ! حالا فرقش چی مهدسین تو جامعه بیکار هستند و شما پزشک ها بر سر مسند هستید ! فکر می کنید خیلی هستید ؟ نخیر آقا !! شما یه مشت دزد هستید که با علم بی سوادیتون خیلی ها رو به کام مرگ فرستادید ، جالب تر اینکه اصلاً جنبه انتقاد ندارید !! سریال در حاشیه یادتون هست ؟
واقعاً چی فکر کردی که به خودت اجازی میدی اینجوری توهین کنی ؟ تخیلی اون نسخه های شماست !!! اون دست خط وحشتناک شماست !! اون آمپول های اشتباهی برای بیماران می نویسید و هرزچند گاه میمرند و سعی می کنید لاپوشونی کنید،تخیلی اون بخش از زندگی شماست که انسانیت فراموش کردید و برای پول فقط درمان می کنید !!!
جواب: 1394/9/312:22:25،
40
21
اون كشاورزي كه بيل زد عرق ريخت و اخرم سيب زميني هاشو ريخت بيرون اگه اون وضعش خوب خوب خود تحصيل كرده ها ميرفتن بيل ميزدن خيالت راحت
خوبه ها مدرك ما مثل سيب زميني خراب نميشه بريزيم بيرون
((( فلفل ))): 1394/9/307:37:19،
40
19
بيكاري حق جوانان است مخصوصا" آنهايي كه مدرك دانشگاهي دارند ، يك سئوال ؟ شخصي كه از اين جوانان دنبال مواد مخدر نمي رود تا سرش گرم شود چكار بايد بكند 0
ALIREZA: 1394/9/307:52:50،
22
62
کار برای همه هست
اما
همه دوس دارن پشت میز بشینن و دستور بدن
نیروی کار ماهر وجود نداره
و هرکس با یک لیسانس دنبال حقوق میلیاردیه
اما از حق نگزریم که تو این بازار کارفرماها دنبال سو استفاده هم هستن
چه از نیروی خانم چه نیروی آقا
پاسخ به علیرضا: 1394/9/311:46:47،
35
21
علیرضا جان،من هم یه موقعی باور داشتم که کارفرماها واقعا دنبال نیروی ماهر و کاربلد هستند اما باور کن که اینطور نیست.مثلا خود بنده هر چه سابقه کارم بالاتر رفت و مهارتم بیشتر شد وضعیت کاریم هم خرابتر شد! شاید تو فکر می کنی که من دروغ می گم ولی به شرافتم قسم می خورم که همینطوره.اصلا غالب کارفرماها دنبال نیروی ماهر نیستند،تمام این حرف ها کلا شعاره.بیشتر کارفرماها اگر طرف مرد باشه و فامیل شون هم نباشه دنبال نوکر و یا دلقک هستند که به هر سازشون برقصه و برایشون خوشمزگی کنه! و اگر طرف زن هم باشه هم واویلا.وضعیت جامعه از هر لحاظ خرابه و تمام اخلاق متعارف کاری و انسانی هم از بین رفته.چند وقتی پیش رفته بودم مصاحبه یک کارخانه تازه تأسیس،کسی که در آنجا با نیروها مصاحبه می کرد یک بچه سوسول بود که یک ذره هم ادب نداشت و طرف اگر دکترا هم داشت به اسم حاجی! خطاب می کرد و نه صنعت می دونست چیه و نه هیچی دیگه.
Hamed: 1394/9/308:33:29،
61
20
دکترهای بیسواد رو باید چیکار کرد اقای به اصطلاح دکتر نوابی . خون مردم رو تو شیشه میکنید دارو خونه یا دست همسرتون هست یا داداشتون که میگید برو از اونجا فقط دارو بگیر.اسکن و آزمایشگاه هم واسه دوستاتونه
هیچی هم حالیشون نیست ده تا آرمایش و اسکن باید بدی تا یه چیزی تشخیص بدن .البته دکتر خوب هم داریم به تعداد انگشتان دست
یه مهندس باید چند جا کار کنه تا یه قرون بذارن کف دستش . فعلان با این اوضاع تنها چیزی که زیاده درد و مریضی و سرطان تو این کشوره
پراید: 1394/9/309:03:55،
41
21
بابا مردم ما رو باش به جای اینکه به عامل این وضع اعتراض کنن به هم می پرن
شهین: 1394/9/309:08:57،
29
20
توراخدا یک فکری برای این تحصیل کردهابکنیدالال خصصوص برای دکتری که خیلی زحمت کشیده اندوگرنه مجبورهستندازایران بروندنخبهای ایران ازمخه اینهااستفاده کنیدحیف است
حقگو: 1394/9/309:49:41،
46
20
مسئولان بدانند همین جوانان بیکار هم به موقع حمایت و دفاع،هیچ تلاش و وطیفه ای را جهت دفاع از این مرز و بوم بر عهده خود نمیدانند،چون بهشون توجهی نشده
آرش66: 1394/9/311:23:47،
34
23
خود جوانها طالب کار نیستند و تن به کار نمی دهند. شغلهای بسیاری بدون دردسر در دسترس است:
1- مسافرکشی با پراید قراضه
2- سیگارفروشی
3- روزنامه فروشی در سر چهارراه ها
4- پیک موتوری
5- ...
رضا: 1394/9/311:31:45،
30
19
سی و چند سال است این صنایع با قالب های قدیمی و تجهیزات
عقب افتاده کار می کنند و دولت ها هم ریالی برای ان هزینه نکرده
و بنابراین این صنایع قادر به رقابت به صنایع خارجی نیستند. نمونه
بارز ان صنعت خودرو است که با زور وام و تعرفه می خواهند سرپا
نگه دارند انرا هر چند به ضرر مردم باشد.
مسعود: 1394/9/312:19:57،
36
16
اگر 700 میلیارد دلار درآمد نفتی دوره احمدی نژاد درست در مملکت خرج می شد الان بی کاری نداشتیم
نادر: 1394/9/312:28:43،
48
21
این جوونا فقط و فقط منتظر یه جرقه هستن تا این بی لیاقتهایی که باعث این وضع شدن رو به بیرون مملکت پرت کنن. تا کی باید این همه فساد رو تحمل کرد بجای ایجاد اشتغال فقط کارشون بالا کشیدن پول این مملکت نجیب هست. مطمئن باشید مردم همین جوری نمیمونن که هر بلایی خواستید سرشون بیارد حواستون باشه در برابر این مردم بی تفاوت نباشید و روی نظر اقلیت خودتون پافشاری کنید. دشمن دشمن نکنید این مملکت دشمنشو سالهاست که شناخته.
Z: 1394/9/314:51:38،
24
41
پس بمان تا آن روز!!!!!
آینده نگر: 1394/9/409:51:20،
25
12
مردم ایران در شرایط بی عملی قرار دارند و فلاکت و فقر تدریجی را
خیلی حس نمی کنند انگار سنسور ها از کار افتاده اند .!

و از آنجا که دستگاه دولتی با مشکلات مالی و کمبود منابع
ارزی بیشتر مواجه می شود قادر به باز سازی خرابی ها نیست !
بنا براین ما شاهد بیکاری ها و آسیب های اجتماعی بیشتر خواهیم بود . شک نکنید هیچ افق روشنی برای جوانان نیست
دوست: 1394/9/401:25:24،
25
19
حاصل تمام عمر و تلاشم تربیت فرزندانی با تعهد و علاقه مند به تلاش با مدارک بالای تخصیلی شده . خودم و زندگی ام را هزینه کردم الان که باز نشسته شده ام بیکاری فرزندان و حقوق کم بازنشستگی روحم را خسته کرده . شخصیت جوانان را بدین ترتیب از درون شکسته اند . جوان بیکار و بی درامد چه حالی دارد!!!!مانده ام برای خود نگران باشم یا شاهد مستهلک شدن روز بروز فرزندانم باشم . به همه شفارش کردم . همه جا فامیل بازی و شفارشی و پارتی بازی شده . تازه در صورت موفقیت به جای کار و شایسته سالاری چاپلوسی را باید برای ماهی یک ملیون پیشه خود بکنند
بیکار: 1394/9/406:23:58،
25
14
دلایل بیکاری :
1-فامیل بازی در اداره جات خصوصاً دولتی و اولویت روابط بر ضوابط
2-دستور و بخشنامه های تعدیل نیرو که به صورت موکد اجرا می شود ، نمونه آن در شهرداری تهران که خود بنده هم یکی از زخم خوردگان هستم
3-بهره بانکی بالا در مقایسه با کشوره ای برتر دنیا 20 و چند کجا 1.5 کجا !
4-بی ارزش شدن یا کم ارزش شدن تحصیلات دانشگاهی
5-شرایط سخت استخدامی ، اندازه انیشتین بدون و اندازه آبدارچی حقوق بگیر هر وقت هم که دلشون خواست بندازنت بیرون البته در صورت نداشتن پارتی کلفت !
< خدا یا خودت ما رو نجات بده ، بنده های مخصوصت که دارن حالشو می برن >
حاج رضا: 1394/9/410:11:50،
21
13
بی کفایتی مسئولین مهمترین دلیل بیکاری جوانان است.وقتی مسئولین فقط بفکر خودشان و نزدیکانشان هستند و پشیزی برای اشتغال جوانان تلاش نمیکنند معلومه که میشه این...جوانانی که سرمایه شان جوانیشان است و در اکثریت کشورها این سرمایه ای ارزشمند برای رشد اقتصادی محسوب میشود و لی در اینجا خیر...اقلیتی که فقط خودشان را میبینند و میگویند ما باشیم....بقیه.به امید اینده ای بهتر برای جوانان عزیز و ارزشمند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار