کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تحريم‌های نفتی و بانكی ايران به‌زودی لغو خواهد شد

کدخبر:۱۷۳۴۳جمعه، ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۹:۰۷۳۵۴۱ بازدید

يوكيو آمانو، مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي چهارشنبه شب هفته گذشته با انتشار تازه‌ترين گزارش فصلي‌اش در مورد ايران تاييد كرد كه فرآيند ...
تحريم‌های نفتی و بانكی ايران به‌زودی لغو خواهد شد

يوكيو آمانو، مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي چهارشنبه شب هفته گذشته با انتشار تازه‌ترين گزارش فصلي‌اش در مورد ايران تاييد كرد كه فرآيند برچيده شدن سانتريفيوژها در دو سايت نطنز و فردو آغاز شده و فعاليت‌هاي هسته‌يي ايران بدون هيچ انحرافي از مقاصد صلح‌آميز تحت نظارت آژانس بين‌المللي انرژي اتمي ادامه دارد.

در بند پاياني متن كامل گزارش آژانس به عنوان خلاصه آمده است: درحالي كه آژانس به فعاليت‌هاي راستي‌آزمايي درخصوص عدم انحراف مواد هسته‌يي اعلام شده در تاسيسات هسته‌يي و مكان‌هاي خارج از تاسيسات هسته‌يي اعلام شده از سوي ايران كه تحت موافقتنامه پادمان هستند، ادامه مي‌دهد، آژانس در وضعيتي قرار ندارد كه اطمينان موثقي درباره فقدان فعاليت‌ها و مواد هسته‌يي اعلام نشده در ايران ارائه دهد بنابراين نمي‌تواند نتيجه‌گيري كند كه تمامي مواد هسته‌يي در ايران در فعاليت‌هاي صلح‌آميز هستند.

مديركل در تاريخ 20سپتامبر 2015ميلادي با حسن روحاني رييس‌جمهور، علي‌اكبر صالحي معاون رييس‌جمهور و محمدجواد ظريف وزير امور خارجه درخصوص اجراي نقشه راه ديدار و گفت‌وگو كرد. آنان همچنين درخصوص موضوعات مربوط به اجراي تعهدات هسته‌يي برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) از سوي ايران تبادل نظر كردند. در تاريخ 20سپتامبر 2015 ميلادي مديركل و معاون وي در امور پادمان از مكان خاص مورد نظر آژانس در سايت پارچين بازديد كردند.نمونه‌برداري محيطي طي روزهاي منتهي به اين بازديد صورت گرفت. فعاليت‌هاي مقرر در نقشه راه براي دوره منتهي به 15اكتبر 2015ميلادي طبق برنامه تكميل شده‌اند. مديركل تا تاريخ 15دسامبر 2015 ارزيابي نهايي درخصوص حل و فصل اين موضوعات همچنانكه در ضميمه گزارش نوامبر 2011 آمده است (GOV/2011/65) جهت اقدام شوراي حكام را ارائه خواهد كرد. ايران به اطلاع آژانس رساند كه از روز اجراي برجام به طور موقت پروتكل الحاقي را در مورد موافقتنامه پادمان خود اعمال خواهد كرد.


 راه براي اجراي كامل برجام هموار شده است

علي‌اكبر صالحي، رييس سازمان انرژي اتمي نيز از تكميل امضاهاي سند بازطراحي و مدرن‌سازي راكتور تحقيقاتي اراك خبر داد و گفت: اكنون راه براي اجراي كامل برجام هموار شده است.

به گزارش ايرنا، صالحي روز پنج‌شنبه اظهار كرد: همه وزيران خارجه 6 كشور طرف مذاكره ازجمله فرانسه و نيز مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا سند بازطراحي و مدرن‌سازي رآكتور تحقيقاتي آب سنگين اراك را امضا كرده‌اند و از اين پس اين سند رسميت دارد. براساس برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) قرار بر اين بود كه طرف مقابل ما نسبت به همكاري در بازطراحي رآكتور تحقيقاتي اراك تضمين دهد كه اكنون اين كار انجام شده است.

وي تاكيد كرد: با توجه به اينكه اين سند به امضاي 6 كشور به نمايندگي از 6 دولت و نيز اتحاديه اروپا رسيده داراي اعتبار بالاي سياسي، حقوقي و بين‌المللي است. در اين سند آنها اعلام كرده‌اند در طراحي، تامين تجهيزات و مراحل مختلف كار با جمهوري اسلامي ايران همكاري خواهند داشت.

صالحي درباره زمان اجراي اين سند گفت: شروع كار ما در مورد رآكتور اراك دو شرط داشت؛ يكي صدور قطعنامه شوراي حكام بر اساس بند 14برجام؛ با رويكرد بسته شدن پرونده مسائل گذشته و ديگري ارائه تضمين‌هاي لازم از طرف مقابل نسبت به اجراي تعهدات.

وي تاكيد كرد: نامه مقام معظم رهبري و قانون اقدام متقابل مصوب مجلس شوراي اسلامي در مورد برجام و شروطي كه در آن نامه و قانون مصوب مجلس آمده همواره مورد توجه سازمان بوده و براساس آن اقدامات خود را تنظيم مي‌كند.

رييس سازمان انرژي اتمي كشورمان افزود: همانطور كه طرف مقابل ما در مورد شوراي امنيت سازمان ملل اقدام به لغو قطعنامه‌هاي قبلي كرد در اين مورد هم با توجه به توافق صورت گرفته با رويكرد بسته شدن پرونده موضوعات گذشته بايد قطعنامه‌يي در شوراي حكام صادر شود. همزمان مذاكرات در سطح تجاري با چين را آغاز كرده‌ايم و اميدواريم تا بعد از 15دسامبر- 24 آذر- همه زمينه‌هاي لازم براي اجراي كامل برجام فراهم شود.

صالحي در پاسخ به سوالي درباره گزارش آمانو از كاهش سانتريفيوژها در فردو و علت اجراي اين كار در ايران گفت: ما اجراي برجام را در دستور كار خود قرار داده‌ايم و آن بخش از اقدامات مربوط به برجام را كه بازگشت‌پذير و زمانبر است را بلافاصله بعد از ابلاغ قانون برجام شروع كرده‌ايم. اميدواريم اين كار به نحوي پيش برود كه ما بعد از اعلام بسته شدن پرونده مسائل گذشته در شوراي حكام بتوانيم در كمترين مدت، تاريخ اجراي قطعي برجام را محقق كنيم.

وي در جواب به سوالي در ارزيابي گزارش تازه آژانس نيز گفت: گزارش تازه آژانس نسبتا خوب بود و اشاره داشت كه جمهوري اسلامي ايران تعهدات خود را انجام داده و هيچ انحرافي در برنامه هسته‌يي ايران ديده نمي‌شود. اگر به اظهارات اخير آقاي آمانو در بروكسل و نيويورك نيز توجه كنيم به نظر مي‌رسد آژانس به تدريج در مسير درست خود قرار گرفته است. اميدواريم 24 آذر روز پايان پرداختن به مسائل گذشته ايران باشد. صالحي تاكيد كرد بايد بعد از آن تاريخ، اجراي برجام را محقق كنيم كه عملا اين موضوع بستگي به سرعت اقدامات ما دارد چراكه اروپا و امريكا دستورالعمل‌هاي لازم درخصوص رفع تحريم‌ها را صادر كرده‌اند.

از سوي ديگر بهروز كمالوندي، سخنگوي سازمان انرژي اتمي كشورمان با اشاره به آخرين وضع جمع‌آوري سانتريفيوژهاي غيرفعال در فردو و نطنز گفت: پس از جمع‌آوري سانتريفيوژهاي غيرفعال، نوبت 9100سانتريفيوژ فعال است كه بايد 2هزار سانتريفيوژ آن جمع‌آوري شود كه البته اين كار را گذاشته‌ايم براي 24 آذر و زماني كه مطمئن شديم پرونده هسته‌يي ايران براي هميشه بسته خواهد شد. وي همچنين از برگزاري نشست كارشناسي ايران و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي براي جمع‌بندي اقدامات در چارچوب نقشه راه در سه‌شنبه هفته آينده در وين خبر داد.

 

 نزديك شدن زمان لغو تحريم‌ها

در همين راستا خبرگزاري امريكايي بلومبرگ به استناد گزارش آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در زمينه تحقق تعهدات هسته‌يي جمهوري اسلامي، پيش‌بيني كرد تحريم‌هاي بانكي و نفتي ايران اوايل سال آينده ميلادي (2016) لغو شود.

اين خبرگزاري نوشت: براساس فرآيندي كه تاكنون صورت گرفته، ايران با ادامه خروج 162سانتريفيوژ در روز تا 22دي قادر خواهد بود كه تعهدات خود را در زمينه توافق هسته‌يي با قدرت‌هاي بزرگ جهان به صورت كامل عملي كند. بلومبرگ در ادامه خبري در اين باره افزود: توافق هسته‌يي 14جولاي تصريح كرده است كه ايران شمار سانتريفيوژهاي نصب شده خود را از حدود 19هزار دستگاه به 5 هزار و 60 عدد برساند. به محض تاييد ناظران آژانس بين‌المللي انرژي اتمي مبني بر اينكه جمهوري اسلامي به تعهداتش عمل كرده است، تحريم‌هاي نفتي و بانكي لغو خواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

HAMED: 1394/8/2923:21:22،
73
17
باز حتمن واسه اینکه پرروتر نشیم دلارو گرونتر میکنن
ما تسلیم قبول کردیم رفع تحریمها باعث ارزونی نخواهد شد دستامونم بالا گرفتیم بیخیال شین جون هرکی دوست دارین
ناشناس: 1394/8/2923:34:26،
47
36
تبریک
shahin: 1394/8/3012:26:13،
24
15
تحریم ها هم لغو بشه بعید میدونم آب خوش از گلوی این ملت بره پایین .
فرزاد: 1394/8/2923:37:18،
94
20
1000هزار سو تبدیل شد به ۵هزارتا.با زبون خوش جام زهرو بنوشید صحبتهای مصرف داخلی رو بزارید پا منبر برا عوام.جواب هزینه هایی که کشور متحمل شد تو این مدت رو هم بدین لطفا.غیر از این بود که با هزینه هایی که کردین و اون پول که تو دولت قبل از بین رفت میشد میشد ۷بار ایرانو با خاک یکسان کرد و دوباره ساختش.کی باید جواب بده الان.کی پاسخگوست.یعنی دکترا مملکت باید برن تو پارکها کارتن خوابی کنن شیشه بکشن .حقوق ۷۰درصد مردم زیره یک ملیون تومان خط فقر ۲۵۰۰.متاسفم.
امیر: 1394/8/3002:06:57،
42
28
قیمت دلار و شاخص بورس در آذر ماه تکلیف ماههای بعد را روشن می کند (دلار از 3600-3800 بالاتر نرود و بورس از 62000 واحد کمتر نشود شانس آورده ایم.
کارمند: 1394/8/3007:50:47،
54
19
چه تحریم باشیم چه نباشیم برای ملت هیچ فرقی نخواهد داشت
چون سیاست دولت همینی هست که میبینیم
ادامه شیب ملایم اقتصادی
ادامه سیاستهای برون مرزی
الکی پیگیری اختلاسها
و و و ..........
شاهین: 1394/8/3009:19:57،
29
22
شما که یارانه بنزین و حامل های انرژی رو برداشتین خب از اول بابت تهیه انرژی نرخ رو بالا میبردین ما ملت همیشه در صحنه خشکه حساب میکردیم دیگه چرا رفتین طرف انرژی اتمی که هم این همه سال تحریم بشیم

دیدین که بنزین 100 تومنی شد 1200 تومن همه خوشحالیم برقم گرون میکردین دیگه .
حداقل کسی بخاطر تحریم بانکی و دارو و ... زندگیش نابود نمیشد
ﻋﻠﯽ: 1394/8/3009:22:40،
38
31
ﺑﻪ ﺯﻭﺩﯼ ﺩﻻﺭ ﺗﮏ ﻧﺮﺧﯽ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.ﮔﻮﻝ ﺣﺮﻑ ﺩﻻﻻﻥ ﺭﺍ ﻧﺨﻮﺭﯾﺪ،ﻗﯿﻤﺖ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺩﻻﺭ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﺯ ۳۰۰۰ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺍﺳﺖ.
banker: 1394/8/3009:53:46،
25
19
بابا کشتين ما رو با این برجامتون و لغو تحريماتون.
قبل از تحریم ميگفتين چون تحريميم وضعمون اينجوريه.حالا که تموم شده ميگين قرار نیست چیزی تغییر کنه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار