کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هیجان‌انگیزترین فرودگاه‌های جهان / تصاویر

کدخبر:۱۷۱۸۵دوشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۸:۴۷۷۷۱۴ بازدید

پایگاه خبری سی‌ان‌ان فرودگاه‌هایی را در جهان که در ساخت آن‌ها بیشترین رویکرد علمی وجود داشته، معرفی کرده است.

پایگاه خبری سی‌ان‌ان فرودگاه‌هایی را در جهان که در ساخت آن‌ها بیشترین رویکرد علمی وجود داشته، معرفی کرده است.


1- فرودگاه کوئین‌استون
 


این فرودگاه بین‌المللی در جنوب شرقی نیوزلند جایی میان کوه و جنگل و رودخانه واقع شده است. به همین دلیل انتخابش به عنوان فرودگاهی که با علمی‌ترین رویکرد علمی ساخته شده، غافل‌گیر کننده بوده است.

 


2- فرودگاه بین‌المللی مک‌کاران لاس‌وگاس
 


برای کسانی که می‌خواهند سفری رویایی تجربه کنند، هیچ‌چیز هیجان‌انگیزتر از تجربه سفر در فرودگاه مک‌کاران لاس‌وگاس نیست. کسانی که سمت پنجره می‌نشینند، می‌توانند منظره جذابی از صحرا و هم‌چنین بازتاب بلوار لاس وگاس را ببینند.


3- نیس‌کوت دازور
 


این فرودگاه در نزدیکی رود نیس در فرانسه ساخته شده است.

 

4-فرودگاه بارا
 


فرودگاه بارا در اسکاتلند تنها فرودگاه جهان است که بعضی پروازهای خصوصی آن از ساحل بلند می‌شود و روی ساحل فرود می‌آید. باند فرودگاه زیر آب است. در جزر و مدهای خیلی بلند، باند فرودگاه زیر آب است.


5-فرودگاه اس‌تی مارتن(فرودگاه بین‌المللی پرنسس جولیان)
 


در فرودگاهی پرنسس جولیان که بعد از نظام شاهنشاهی هلند نام‌گذاری شده است، مردم با دوربین‌هایشان آماده‌اند تا هر وقت هواپیمایی در فاصله چند متری از سطح اقیانوس قرار گرفت، صحنه را ثبت کنند.


6- فرودگاه جوآنچو ایراسکوئین
 


این فرودگاه تنها فرودگاه در جزایر کارائیب است. کوتاه‌ترین باند پرواز جهان در این فرودگاه قرار دارد. طول آن تنها 1.229 فیت است. این فرودگاه در کنار تپه‌های بلند و صخره‌ها واقع شده است. به خاطر اندازه این باند، تنها بعضی هواپیماها و هلی‌کوپترهای کوچک روی آن می‌نشینند.7- فرودگاه بیلی‌بی‌شاپ/ شهر تورنتو
 


معمولاً به عنوان فرودگاه جزیره تورنتو شناخته می‌شود. این یک امکانات فرودگاهی کوچک است که در جزیره‌ای در شهر تورنتو که بزرگ‌ترین شهر کاناداست، واقع شده است. فقط برای مسافرانی که با کشتی می‌آیند قابل دسترسی است و برای پروازهای محلی، هوانوردی خصوصی و امدادرسانی‌های دارویی اورژانسی استفاده می‌شود.

 


8- فرودگاه گیبرالتار