کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

لغو همه تحريم‌های اقتصادی تا ماه دسامبر

کدخبر:۱۷۱۲۵جمعه، ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰:۳۲۴۱۰۶ بازدید

رييس جمهوري در گفتوگو با پرشمارگان ترين روزنامه ايتاليا خبر داد ...

«فرآيند اجرايي پايان تحريم‌هاي «اقتصادي» غرب عليه ايران چه زماني در مسير اجرايي شدن قرار مي‌گيرد؟» اين مهم‌ترين پرسشي است كه افكار عمومي داخلي و خارجي به‌دنبال آگاهي از كم و كيف آن هستند؟ روحاني روز گذشته و در آستانه سفر امروز به ايتاليا در گفت‌وگويي با «كوريره دلاسرا» پرشمارگان‌ترين روزنامه ايتاليايي درباره مهم‌ترين اولويت‌هايي كه ايران در دوران پساتحريم در مناسبات ارتباطي خود دنبال مي‌كند، صحبت كرد.

رييس‌جمهور بااشاره به موعد رسمي پايان گرفتن تحريم‌هاي اقتصادي گفت: «ايران و طرف‌هاي مذاكره‌كننده هسته‌يي در حال انجام تعهدات خود در چارچوب برنامه اقدام جامع مشترك (برجام) هستند و تا پايان سال ميلادي جاري، روز اجرا كه همان روز رفع همه تحريم‌هاي اقتصادي، مالي و بانكي است، فرا مي‌رسد.»

بررسي فضاي رسانه‌هاي بين‌المللي نشان مي‌دهد كه مديران و بنگاه‌هاي اقتصادي اروپا براي آغاز عصر تازه‌يي از مناسبات «اقتصادي» و «ارتباطي» با ايران، حساب ويژه‌يي روي ابعاد گوناگون اين سفر باز كرده‌اند. واقعيتي كه مي‌توان آن را از دل پرسش‌هاي خبرنگار ايتاليايي روزنامه كوريره دلاسرا به وضوح مشاهده كرد.

 

 روابط ايران و ايتاليا در آستانه تحولي تازه است

در ابتداي اين گفت‌وگوي مطبوعاتي از رييس‌جمهوري سوال شد «ايتاليا نخستين كشور غربي است كه شما بعد از توافق هسته‌يي وارد آن خواهيد شد. آيا اين انتخاب، معناي خاصي دارد و اينكه درواقع شما روابط حال و آينده ايران و ايتاليا را چگونه توصيف مي‌كنيد؟» كه روحاني پاسخ داد: «خوشحالم كه بعد از توافق هسته‌يي نخستين سفرم به يك كشور اروپايي (ايتاليا) است كه با آن داراي روابط خوب بوده و هستيم. اين روابط در آستانه تحولي تازه است.»

رييس‌جمهوري در پاسخ به اين پرسش خبرنگار ايتاليايي كه «آيا طرف امريكايي در روند اجراي اين توافق رفتار خوبي داشته و تا ماه دسامبر كدام يك از تحريم‌ها برداشته خواهد شد»، اظهار داشت: «ما طبق توافق، يك مرحله مهم را كه گذشتن از مراحل قانوني بوده، پشت‌سر گذرانده و مقدمات مرحله اجرا را شروع كرده‌ايم، البته هنوز به روز رسمي اجرا نرسيده‌ايم و تا پايان سال ميلادي جاري، روز اجرا كه همان روز رفع همه تحريم‌هاي اقتصادي، مالي و بانكي است، فرا مي‌رسد.»

 

 ايران به تعهدات خود در برجام پايبند است

خبرنگار ايتاليايي از روحاني پرسيد: «چه تحريم‌هايي را فكر مي‌كنيد كه امريكا لغو خواهد كرد و اگر كنگره امريكا تحريم‌هاي جديدي را اعمال كند آيا در واقع شما هم آن فرآيند به اصطلاح توقف تعهدات‌تان را تعليق خواهيد كرد؟» رييس‌جمهور گفت: «قرار همه ما اين است كه هيچ تحريم جديدي توسط كشورهاي 1+5 وضع نشود و ما هم به تعهدات خود پايبند بمانيم. طبيعي است كه هر طرفي تعهداتش را نقض كند، طرف مقابل نيز ملتزم به اجراي آنها نخواهد بود.»

 

 برجام معياري براي سنجش رفتار امريكاست

چشم‌انداز مناسبات ارتباطي ايران و امريكا يكي از جذاب‌ترين بخش‌هايي است كه مورد توجه رسانه‌هاي گروهي قرار مي‌گيرد.

خبرنگار اين روزنامه ايتاليايي نيز از رييس دولت يازدهم پرسيد: روابط ايران و امريكا چگونه تغيير خواهد كرد؟ كه روحاني در پاسخ، «توافق هسته‌يي» و «روابط با امريكا» را دو مساله متفاوت دانست و گفت: «در مساله توافق هسته‌يي بنا بر اين بوده كه ادعاي نگراني كه طرف مقابل ما مي‌كرد، رفع شود و در مقابل نيز حقوق هسته‌يي ما به رسميت شناخته شده و همه تحريم‌ها لغو شود و اين معناي توافق است. اما مساله روابط ايران با امريكا يك مساله بسيار طولاني است.» رييس‌جمهوري در عين حال تاثير نحوه اجراي اين توافق را بر ساختن آينده بسيار مهم دانست و تاكيد كرد: «اگر اين توافق به‌خوبي اجرا شود، زمينه را براي تنش كمتر بين ايران و امريكا و تجربه شرايط جديد، مهيا مي‌كند و البته اگر اين توافق منجر به شكست شود و امريكايي‌ها در مقام اجرا به‌خوبي به تعهدات‌شان عمل نكنند، بي‌ترديد شرايط دو كشور در همان وضعيت سابق باقي خواهد ماند.»

 

 دستگيري افراد نمي‌تواند مرتبط با مسائل سياسي باشد

روحاني در پاسخ به اين پرسش خبرنگار ايتاليايي كه «اخيرا چند نفر از شهروندان امريكايي در ايران بازداشت شده‌اند و بسياري از افراد، اين حركت را اقدامي خصمانه ازسوي مخالفان بهبود روابط با واشنگتن مي‌دانند، شما در اين باره چه ديدگاهي داريد؟»، گفت: «شما مي‌دانيد كه ميليون‌ها نفر از اتباع خارجي سالانه به ايران رفت‌و‌آمد دارند و مشكلي نيست. اينكه براي يك يا دو نفر مشكلي پيش بيايد شبيه آن براي اتباع ما هم در امريكا مشكل پيش آمده و ما هم زندانياني در امريكا داريم بنابراين من ارتباطي در اين مساله نمي‌بينم. گرچه در مسائل سياسي اختلاف‌نظر در كشور ما مثل ساير كشورها وجود دارد.»

رييس‌جمهوري همچنين در پاسخ به اين سوال كه آيا اينكه شما اخيرا از برخي رسانه‌ها در ايران انتقاد كرده و گفتيد مثل پليس مخفي عمل مي‌كنند به‌طوري كه واكنش رييس قوه قضاييه هم شد، نشانه اختلافات سياسي جدي است و آيا اصلاحات شما در اثر اين بحث به خطر افتاده است؟ گفت: «نه رويارويي بزرگي وجود دارد و نه مسير تحولاتي كه بايد پيش رو باشد با مشكل مواجه است. البته من به‌عنوان رييس‌جمهور كه مسوول اجراي قانون اساسي است، هر جا كه ببينم اصلي از اصول قانون اساسي مورد خدشه قرار گرفته، طبق وظيفه قانوني خود، آن را بيان مي‌كنم و هشدار لازم و اخطار را مي‌دهم زيرا وظايف رييس‌جمهور در اين زمينه بالاترين وظايف است و همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها بايد به هشدار رييس‌جمهور توجه كنند هرچند كه با نظر رييس‌جمهور هم موافق نباشند.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

yasin: 1394/8/2222:25:45،
66
11
ببخشید دسامبرکی است؟
میدونم قرنه ولی میخوام بدونم چندقرن دیگست؟
عاشق امریکا: 1394/8/2223:28:59،
28
5
دوباره بسته جدید در راهه ،
تاریخ های قرداد ژنو به تاریخ ابجد نوشته شده که بعضی ها میتواند بخوانند و دیگران چیز دیگری میبینند ،
اکثر مردم ایران با سوادند ، حداقل بخاطر اقساطی که پرداخت میکنند ، تقویم را از حفظ هستند ، هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد ،
خسته: 1394/8/2223:48:16،
29
6
آب در کوزه و ما گرد جهان ميگرديم بهترین کشور رو از لحاظ منابع و جغرافیا و موقعیت داریم ولی متاسفانه هر روز بدتر از دیروز من یکی که از رای که دادم واقعا پشيمونم
تاتا: 1394/8/2300:00:11،
6
86
ای مردم خودرو تا عید گران می شه بخرید به کمپین توجه نکنید و خودتون گول نزنید خودرو گران می شه پس تا دیر نشده بخرید
مونا: 1394/8/2300:01:22،
7
66
خودرو تولید داخل بخرید تا رستگار شوید
امیرحسین: 1394/8/2309:08:24،
7
7
سلام عزیزان
من کارگزار بورس هستم و برای تفکر دوستان توضیحاتی رو میدم

در واقع این طرح ها اصلا وام نیست فروش اقساطی هست
اطلاعاتی از وام خودرو

شما اقدام میکنی برای گرفتن وام – طبق رایزنی شما نرخ رو ابتدا با وام دهنده ( بانک ) باید به توافق برسی مثلا نه فقط 16 درصد یا فقط برای ی ماشین خاص و همچنین میزان اقساط و نوع پرداخت اون

بعد یک شماره حساب باز میکنن برات پول به حساب شما واریز میشه ولی قابل برداشت نیست . شما مجازی هر ماشینی که بخوای اعم از ایرانی و خارجی با اضافه پول خودت به هر قیمتی که میخوای و توان پرداخت اقساط داری به قیمت نقدی و روز خریداری کنی .
همزمان با خرید خودرو بانک به شما اجازه میده پول رو برداشت و به حساب فروشنده واریز کنی
سند به نام شما در رهن بانک میمونه و شما وکالت نامه میدی در صورت عدم پرداخت اقساط قابل ضبط دارایی باشه
وام هیچ ارزش افزوده ای نداره !!
زيتون: 1394/8/2222:34:50،
106
14
اقاي روحاني ديپلماسي خارجي تان در علم سياست ميگنجد ولي من نوعي وقتي احساس رضايت ميكنم كه دلاري كه زمان تحريم يكسال 3200-3300 بود حداقل به زير 3000 تومان برسد نه اينكه هر روز تا كسري بودجه مياوريد دلار را بالا ببيريد اينكه هنر نيست. البته دلار صد تومان گران ميشود ولي شوك رواني اش در بازار ازاردهنده است . لطفا دلار را به حداقل 3000 تومان بازگردانيد و چند سال در اين قيمت نگه داريد. و نيز با وام به مافيا خودروساز بله وام به خودروساز چون اين وام به ملت نبود به عموم مردم دهن كجي كرديد. لطفا به اين مردم ستم ديده شما ديگه لگد نزن بزرگوار.
عاشق امریکا: 1394/8/2315:43:56،
5
6
در ضمن از کلمه لگد زدن استفاده نکن برادر که صفت بد، و بی احترامی
وام 25 میلیونی: 1394/8/2222:34:57،
64
5
خیلی تابلو معلوم شد که وام 25 میلیونی رو بانک ها نمیدن بلکه خود خودروسازها چون به نفعشون بود دارن میدن!
2 تا دلیل واضح :
یکی اینکه قرار بود وام بدن تا خودروسازها خودرویی که تو انبار دارن رو بفروشن ولی دیدیم که خودروهایی که هنوز تولید نکردند هم با موعد تحویل 60 و 90 روزه فروختند!

دوم اینکه
ظرفیت تسهیلات بانکی رو 100هزار تا اعلام کرده بودند ولی حالا از 100هزارتا هم بیشتر شده ولی هیچ عکس العملی بانک مرکزی نشون نمیده!
اینا همش نشونه ی اینه که دروغ بود که بانک ها قراره به مردم مردم بدن! بلکه واقعیت این بود که خودروسازها دیدن مزدم نقدی نمیخرن اومدن با بهره 18 درصد همونارو دادن به مردم و البته خریدن!
متاسفم!!!!!!!!!!!
محمد: 1394/8/2223:25:23،
8
6
دولت گفته بود صد هزار وام بیست و پنج میلیونی
در صورتی که میدونیم پنجاه درصد ثبت نام پراید و تیبا بود و اینکه هشتاد درصد مبلغ این خودروها زیر بیست میلیون وام تعلق میگیره ، مثلا پراید ۱۶ میلیون حداکثر ، اینم بگم خیلی از ۸ تا ۱۲ میلیون وام گرفتن که بتونن قسطاشو بدن ، پس هنوز ظرفیت خالی برای وام هست که احتمالا فردا یعنی شنبه پر بشه .
نیما: 1394/8/2222:48:05،
29
5
شوخی قشنگی بود :)
صابر: 1394/8/2222:52:24،
50
6
ما 85 میلیون نفریم در مقابل یه عده هیچیم ای بابا اونا بگن بمیر میمیریم اونا میگن .......
رکود تدبیر: 1394/8/2222:54:21،
30
7
واقعا چرا دروغ اون از پولهای بلوکه شده که پیش خور شدند و معلوم نشد آخرش چقدر بودن و چقدر منابع بلوکه شده باید آزاد میشد که نشده!! اینم از وعده لغو تحریمها که از همین الان معلومه شانتاژ سیاسی است برای انتخابات مجلس...ما سیاستمون عین دیانتمون نیست آقای رئیس جمهور ... واقعا آدم احساس نمیکنه در دولت دیانتی در سیاستها باشه همش سًیاسیست
..: 1394/8/2222:56:30،
36
25
آقای روحانی ! چطور شد که شما ازفرانسه ایرباس میخرید و لذا این شرکت فرانسوی را از نظر بهره وری چاقتر میکنید ولی فرانسویها حاضر نشدند به احترام شما شراب را از پذیرایی حذف کنند ؟
محمد: 1394/8/2223:31:13،
11
4
مثل باقی حرفا باشه قبول
سامان: 1394/8/2223:48:33،
7
10
اوه اوه ایران جیب چقدر دلواپس داره!!!!!!!!!!!!!!
ناصر: 1394/8/2301:10:13،
14
5
از همون صد روزها سپری میکنیم تا بمیرم از دست این مملکت رها شم یا اگر مملکت غربی قبول کرد برم خدمت کنم.کار پول زندگی خرج و مخارج هیچ کدوم درست نیس تو ایران
pepan: 1394/8/2308:16:50،
16
4
این اختلاف طبقاتی که تو این چند سال بوجود اومده رو 1000 تا از این تحریم ها هم لغو بسه حلالش نمی شه..
یکی ماهیانه با یه یارانه 200 هزار تومنیش می گذرونه یکی با درآمدچند میلیاردیش..
هیج جای دنیا همچین چیزی نیست
ستم دیده دولت یازدهم : 1394/8/2308:32:21،
27
8
اولین ریس جمهوری که بار دوم رای نمیاره میگی نه نگاه کن
عاشق امریکا: 1394/8/2315:12:53،
4
8
شما میفرمایید رای نمی اورد ، این که خوبه
اگر مجبور به استعفا نشود جای تعجب دارد !!!!!!!!
رضا : 1394/8/2309:35:07،
13
5
نميدونم كدوم يك از شما دوستان برنامه تخت گاز اين هفته رو تونستيد ببينيد .اين هفته بررسي پژو بود .ماشيني كه ما ايرانيا ارزوي داشتنشو داريم به باد تمسخر گرفته شد . برند خودرويي كه قراره بعد تحريم پاش باز بشه . برندي كه چندين ساله هستش و دارن به ما دولا پهنا ميفروشنش . ولي تو يه برنامه تلويزيوني اينطور به باد انتقاد گرفته ميشه .
تحریمممممممممممم: 1394/8/2309:58:27،
13
8
تحریمها برای شما برداشته میشه

وگرنه ملت که سالها در تحریم اصلی و داخلی مانده اند
نسیم: 1394/8/2311:43:05،
4
4
الان چه ربطی داشت؟! احترام باید متقابل باشه.
شش: 1394/8/2314:00:19،
5
6
دلواپسان همه جا هستنذ ، بعضی وقتا چماق دستشونه بعضی وقتا کیبورد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار