کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

زنجانی چگونه وارد معاملات نفت شد؟

کدخبر:۱۷۱۰۰پنجشنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵:۳۴۴۱۲۵ بازدید

هشتمين جلسه دادگاه بابك زنجاني در شرايطي دیروز برگزار شد كه شركت HK از شركت‌هاي وابسته به وزارت نفت، ميدانداري كرد و وكيل اين ...

هشتمين  جلسه دادگاه بابك زنجاني در شرايطي  دیروز برگزار شد كه شركت  HK از شركت‌هاي وابسته به وزارت نفت، ميدانداري كرد و وكيل اين شركت به بازگويي نحوه ورود متهم نفتي به معاملات نفتي پرداخت و بابك زنجاني نيز در قبال آن از خود هيچ دفاعي نكرد. 

پيش از آغاز رسمي دادگاه هشتم، مشاجره لفظي بابك زنجاني و وكيل بانك مسكن كمي حاشيه‌ساز شد؛ زنجاني به وكيل بانك مسكن گفت پولي را كه توقيف كرديد برگردانيد تا پولتان را بدهم. وكيل بانك مسكن، گفت: ما پول را مي‌دهيم و شما را به خير و ما را به سلامت و بابك زنجاني هم گفت من پول را مي‌گيرم و ديگر كاري ندارم!
پس از اين مشاجره، وكيل شركت HK كه طلبكار و طرف اصلي بابك زنجاني است به جايگاه رفت و پس از تشكر از دادگاه و نهادهايي كه در اين پرونده به تكميل اطلاعات كمك كردند به بازگو كردن پيشينه بابك زنجاني پرداخت: طبق گزارش سازمان اطلاعات سپاه بابك زنجاني فرد 40 ساله‌اي است كه شركت واردات لوازم آرايشي در كيش را در سال 88 به ثبت رسانده و داراي سابقه قاچاق ارز از مرزهاي غربي است و نامبرده در حدود چهار سال گذشته كمترين سرمايه را داشته و توانمندي‌هاي سال‌هاي اخير وي با استفاده از رانت‌هاي ايجاد شده در وزارت نفت و بانك مركزي به وجود آمده است. 
 
 او مرد دروغ است

غلامرضا صادقي قهاره با بيان اينكه وي پنج شناسنامه جعلي داشته است، افزود: همچنين در تعريف شخصيت متهم در گزارش پليس آگاهي فاتب آمده بابك زنجاني فرزند مرتضي متولد 1352 در جهت پيشبرد اهداف خود پنج شناسنامه جعل كرده و همچنين در سوابق خود صدور چك بلامحل در تاريخ 23/4/77، قبول چك مسروقه 22/1/80، استفاده از سند مجهول و صدور چك بلامحل در تاريخ 8/4/84 را دارد. 

وي با بيان اينكه زنجاني ادعا مي‌كند راننده مرحوم نوربخش بوده است، ادامه داد: يكي از دوستان نزديك زنجاني مي‌گويد من خودم صبح‌ها او را با موتور به پادگان مي‌بردم و عصر‌ها دوباره دنبال او مي‌رفتم. همچنين ن- ش يكي از دوستان زنجاني هم گفته است او در كوچه روبه‌روي مغازه‌ام خانه‌اي اجاره كرده بود و پدرشان در راه‌آهن كار مي‌كرد. زماني كه در مقطع دبيرستان بود بعدازظهرها كارهاي تعميري طلا را به لاله‌زار مي‌برد، پس از آن به سربازي رفت و من او را به پادگان مي‌بردم و اينكه گفته شده او آن موقع ارز جابه‌جا مي‌كرده را قبول ندارم. 


 نحوه ورود به نفت

وي درباره نحوه ورود وي به معاملات نفتي نيز چنين گفت: انباشت محموله‌هاي نفتي روي شناورها در آب‌هاي خليج فارس، مقامات امنيتي را با توجه به تهديدات نظامي امريكا و همچنين احتمال بروز مخاطرات زيست‌محيطي نگران كرد به طوري كه حتي اين مسئله در جلسه شوراي عالي امنيت ملي مورد بحث و بررسي قرار گرفت. در اين شرايط افرادي با سوءاستفاده از اين فرصت به جاي آنكه يار شاطر براي مردم باشند بار خاطر شدند و در اين پرونده بابك زنجاني با كمك شركاي خود و همچنين ادعاهاي واهي مبني بر توانايي براي دور زدن تحريم‌ها خود را قهرمان نشان داد و مسئولان و مديران شركت نفت را با جعل اسناد و مدارك به امور غيرواقعي اميدوار كرد و 2 ميليارد از بيت‌المال را در زماني كه كشورهاي مدعي حقوق بشر حتي از فروش دارو خودداري مي‌كردند به يغما برد. 

صادقي قهاره تصريح كرد: برخلاف ادعاي متهم، مسئولان نفتي هرگز سراغ بابك زنجاني نرفتند بلكه متهم با اصرار از م- ش متهم ديگر پرونده مي‌خواهد وي را به مديران نفتي معرفي كند. م- ش به لحاظ آشنايي با الف - و - د، بابك زنجاني را به او معرفي مي‌كند و مي‌گويد زنجاني در خارج از كشور چند بانك دارد و مي‌تواند ارز جابه‌جا كند. طبق توافق مديران نفتي مقرر مي‌شود 3 محموله به قيمت 300 ميليون يورو به شركت ISO كه متعلق به بابك زنجاني است داده شود كه در اين رابطه الف- و- د مي‌گويد بابك زنجاني را اواسط ارديبهشت‌ماه سال 91 از طريق م- ش به صندوق بازنشستگي كاركنان نفت معرفي كردند. م- ش، بابك زنجاني را اينگونه معرفي كرد كه او شركت‌هاي بسياري دارد و در حوزه نقل و انتقالات ارزي توانمند است و اكنون نيز آمادگي خريد نفت خام و نفت كوره را دارد. بعد از واريز وجه به مبلغ 300 ميليون يورو قرارداد 3 محموله نفتي بين بابك زنجاني و صندوق بازنشستگي امضا مي‌شود و اين مسئله سرآغاز فريب مديران نفتي توسط بابك زنجاني است.  وي در تكميل سخنان خود گفت: طبق گزارش سازمان بازرسي به رسميت شناختن بانك FIIB از سوي سه وزير و رئيس وقت بانك مركزي بدون بررسي كامل آن كاملاً غيرمنطقي بود و علي‌رغم اينكه سررسيد اعتبار اسناد 26 مردادماه سال 91 بود و چند ماه بعد يعني دوم دي‌ماه سال 91 بابك زنجاني از سوي اتحاديه اروپا تحريم شد اما او همواره با تأخير عامدانه پول‌ها را پرداخت نمي‌كرد و بعد از تحريم نيز عنوان مي‌كرد كه تحريم شده است و نمي‌تواند پول‌ها را پرداخت كند. 


 مطالبات نفت

بر اساس گفته‌هاي وكيل شركت اچ‌كي، جمع كل نفت كوره واگذار شده به بابك زنجاني 13 ميليون و 156 هزار بشكه به ارزش يك ميليارد و 326 ميليون و 626 هزار و 807 دلار بوده است البته چهار فقره محموله ميعانات نفتي داشتيم كه چون اين محموله‌ها مسترد شده هيچ ادعايي نداريم و مطالبات ما بابت نفت خام و نفت كوره است. وكيل شركت HK جمع كل نفت كوره و نفت خام تحويل شده به بابك زنجاني را يك ميليارد و 500 ميليون و 737 هزار 726 دلار عنوان كرد و گفت: علاوه بر آن يك ميليارد و 427 ميليون و 500 هزار يورو از وجوه شركت ميكو از طريق بانك مركزي جهت پرداخت به پيمانكاران به حساب شركت FCT متعلق به بابك زنجاني واريز شده است كه از اين مبلغ يك هزار و 350 ميليون يورو با درخواست شركت ميكو صورت گرفته و 77 ميليون و 500 هزار يورو با دستور شركت ميكو به بانك كندون چين واريز شده است. 

صادقي قهاره در ادامه به دستورهاي پرداخت داده شده به زنجاني اشاره كرد و گفت: جمع كل دستور پرداخت‌ها دو ميليارد و 700 ميليون يورو بوده كه متهم بدون توجه به دستورات مكرر و شركت نفت مبني بر پرداخت پول به پيمانكاران وجوه دريافت كرده را صرف خريد اموال، دارايي، كشتي و هواپيما كرده است. در ادامه دادگاه، كارشناس بانك مركزي با اشاره به ترازنامه مالي بانك FIIB گفت: ترازنامه مالي اين بانك در سال 2012، 98 ميليون دلار بوده است در صورتي كه تنها يك فقره از مبالغ واريز شده به اين بانك از سوي مؤسسه HK دو ميليارد و 66 ميليون يورو بوده است.  وكيل شركت HK گفت: زنجاني قسمتي از وجوهي را كه از بانك مركزي دريافت كرده بود به متقاضيان ارز در داخل كشور از جمله شركت‌هاي سامسونگ و ال‌جي فروخته و پول آنها را به ريال صرف ساخت و ساز و خريد اموال و املاك در داخل كشور كرده است. متهم همچنين 190 ميليارد وون كره جنوبي را به بانك ملت بابت بازخريد 60 درصد بانك‌ FIIB پرداخت كرده است. 

بر اساس اسناد موجود، زنجاني به يكي از كارمندان خود در هلدينگ سورينت كيش ايميل مي‌زند كه مبلغ ۸ ميليارد و ۲۷۰ ميليون يورو را به عنوان وام از بانك HSBC در سوابق بانك FIIB ثبت كنيد. اين عمليات در دفتر بانك FIIB در مالزي انجام نمي‌شود و در دفتر شركت هلدينگ در شهرك غرب تهران انجام مي‌شود.  ساعت 11:45 دقيقه قاضي صلواتي ختم رسيدگي را اعلام كرد و گفت: زمان جلسه بعدي متعاقباً اعلام مي‌شود. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهزاد: 1394/8/2111:57:52،
48
8
یعنی چی؟ خودشون میگن طرفداراش . اونا کی بودن ؟.افراد عادی که نبودن. اونا کجان بیان پای محاکه.
عارف: 1394/8/2114:49:14،
37
9
کسی که بیت المال را داده دست این آدم باید محاکمه شود وگرنه هرکی بجای بابک زنجانی بود همان کار و ميکرد
sina: 1394/8/2111:59:02،
48
7
حکم اقا بود که این مرد دوست داشتنی رو به اینجا رسوند
خوب داره پیش میره ولی حیف که کارش با کرام الکاتبینه
٧٣٢١: 1394/8/2112:08:48،
36
14
نحوه ورود به نفت

وي درباره نحوه ورود وي به معاملات نفتي نيز چنين گفت: انباشت محموله‌هاي نفتي روي شناورها در آب‌هاي خليج فارس، مقامات امنيتي را با توجه به تهديدات نظامي امريكا و همچنين احتمال بروز مخاطرات زيست‌محيطي نگران كرد به طوري كه حتي اين مسئله در جلسه شوراي عالي امنيت ملي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
خوب از همين حرف وكيل معلومه زنجاني خيلي كمك شون كرده
من كه ميگم نوش جونش حال ميكنم اينجوري محكم تو روي اينا در اومده...
حمید: 1394/8/2112:43:12،
23
8
اونم مثل خیلی ها از مستضعفین سابق بود که تقی به توقی خورد شد سرمایه دار و اقا زاده !!!!!!!!!!!!!
رضا1346: 1394/8/2112:46:49،
17
9
به کمک جومونگ . شاید هم باراک اوباما
سيدرضا: 1394/8/2112:55:40،
33
9
با سلام واحترام
گزارش فوق چند نكته را تاييد ميكند.
"طبق گزارش سازمان اطلاعات سپاه بابك زنجاني فرد 40 ساله‌اي است كه شركت واردات لوازم آرايشي در كيش را در سال 88 به ثبت رسانده "
1- بنابراين بابك محصول دولت قبل است.

2-همانهاي كه مي خواستن تحريمها را دور بزنند.
3- همانهاي كه تحريمها ي سازمان ملل را كاغذ پاره مي خواندند.
صرفا" جهت اطلاع: 1394/8/2114:54:43،
18
6
در لابلاي فيلمهاي سريالي چندساله و چند هزارقسمتي :
سريال بابك و نفت
بابك نفتي
بازگشت ب ز
بخور بابكم نفت زياد داريم
بابك وزيرنفت
وزير و بابك
بابكهاي ميادين نفتي
نفت سياه و بابك سفيد
ايواي بابك تو هم
بابك ديگه روت واشده
بابك و ملت
ملت و بابكها
...
به زودي از صرفا جهت اطلاع
عمو رضا: 1394/8/2116:03:20،
13
6
روزگار غریبیست دریا
665: 1394/8/2117:30:19،
15
5
کلا تو این جریان یاد دبستان افتادیم که الفبای فارسی را یاد گرفتیم
افای ب-ش افای ب-ز رابه اقای الف - و - د معرفی کرد واونم 22
میلیارد یورو را یجا سر کشید چه جالب
کوروش: 1394/8/2117:45:19،
13
7
کاشکی من به جای بابی میرفتم میگفتم میتونم نفتارو بفروشم چه راحته..!!!!
میثم: 1394/8/2201:21:09،
12
7
اقا همه این بازیا سر 13 ملیون بشکه نفت هست. ایران روزانه 1.5 ملیون بشکه نفت میفروشه ما بقی پولا کجاست که حالا ما کل بدبختیمونو داریم میزنیم تو سر بابک زنجانی
ناشناس: 1394/8/2201:33:56،
12
7
چیزی که در مملکت ما عادی است و من با گوشت و پوست خودم لمس کرده ام همین سفارش ها و ارتباطات مبتنی بر دروغ بین مدیران و مسئولان ما است که با یک سفارس رفیقان خود را بر سر مسند و قدرت می اورند و غالبا افراد توانمند و متخصص در حاشیه هستند و چون اهل چاپلوسی و ارتباطات ناصحیح نیستند در گود هستند و این موضوع مثل سم برای مملکت ما خطرناک است اما چه کنیم که چنین موضوعی وجود دارد و کم هم نیست و ظاهرا راه حلی هم برای ان وجود ندارد
خالص: 1394/8/2201:51:55،
17
8
اینقدر مردم رو ..... فرض نکنید و تمام کنید این نمایش کمدی گریه دارو ... اصل قضیه اینه که برادرهای مخلص بوی پول رو که شنیدن شروع به غارت کردن حالا این بیچاره رو انداختن جلو … اگه راست میگین اسامی تمامی کسانی که با بابک دست دارن رو رو کنید تا خلوص اقایان رو بشه !!! البته شاید ملت همیشه در صحنه بالاخره بفهمند که چه کلاه گشادی به سرشون کردن !!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
شرایط ویژه فروش نقدی و اقساطی ایران خودرو به مناسبت هفته دفاع مقدس – مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرايط فروش فوری خودروی پژو 207 اتوماتيك جديد به مناسبت هفته دفاع مقدس - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار