کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تاثير تكانه‌های قيمت مسكن تهران بر شهر ساری

کدخبر:۱۶۹۰۹پنجشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۸:۴۷۲۷۸۸ بازدید

بر اساس تحقيقاتي كه اخيرا موسسه عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه‌ريزي انجام داده، تكانه‌هاي قيمتي وارد شده بر بازار مسكن تهران ...

بر اساس تحقيقاتي كه اخيرا موسسه عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه‌ريزي انجام داده، تكانه‌هاي قيمتي وارد شده بر بازار مسكن تهران ابتدا بر استان‌هاي البرز منتقل و سپس بر اراك، قم، سمنان و... وارد مي‌شود. اما در مورد استان‌هايي مانند مازندران چطور، ‌آيا آنها هم از تكانه‌هاي قيمتي تهران بزرگ تاثير مي‌پذيرند يا خير؟ طبق گزارش ميداني «تعادل» از بازار مسكن شهرساري  آنها هم از اين تكانه بي‌تاثير نيستند. اگرچه برخي مشاوران املاك اين شهر معتقدند كه بازار خريد و فروش در شرايط ركودي به سر مي‌برد و در دو، سه سال گذشته حجم معاملات افت قابل ملاحظه‌يي داشته است اما ديگر فعالان بازار مسكن ساري با كاهش حجم معاملات مسكن در اين شهر مخالف هستند.

آنها استقبال خوب تهراني‌ها از ويلاهاي اين شهر را عاملي براي ثبات در حجم قراردادهاي خريد و فروش مي‌دانند به گفته اين مشاوران، با وجود كاهش قراردادهاي خريد و فروش اهالي ساري، در مقابل معاملات بسياري از سوي تهراني‌ها به ثبت رسيده است و همين موضوع از عميق شدن ركود مسكن در اين شهر جلوگيري كرده است. علت استقبال اهالي تهران از شهرساري را مي‌توان در موقعيت استراتژيك اين شهر جست‌وجو كرد، ساري هم با شهر تهران همجوار است و هم فاصله چنداني تا درياچه خزر ندارد، شهري مناسب براي ساخت و ساز ويلا و واحد مسكوني است و محل مناسبي براي گذران تابستاني گرم و آخرهفته‌يي مطبوع براي تهراني‌ها محسوب مي‌شود.  

در همين ارتباط يكي از مشاوران املاك شهرساري كه در خيابان امير مازندراني اين شهر فعاليت مي‌كند با اشاره به بازار كساد خريد و فروش مسكن اشاره مي‌كند و به «تعادل» مي‌گويد: با وجود آنكه در سال جاري قيمت هر مترمربع آپارتمان تغييري نكرده اما با وجود اين حجم معاملات نسبت به سال 93 حدود 30 تا 40 درصد كاهش يافته است.

سيد مرتضي ساداتي مي‌افزايد: خيابان امير مازندراني جزو خيابان‌هاي ارزان‌قيمت شهر محسوب مي‌شود و متوسط قيمت در اين خيابان بين يك ميليون و 500 هزار تومان تا 2ميليون تومان به فروش مي‌رود. وي ادامه مي‌دهد: علاوه بر بازار خريد و فروش، رهن و اجاره نيز در وضعيت مناسبي نيست و تعداد قراردادهاي امضا شده در مقايسه با سال‌هاي گذشته كاهش چشمگيري داشته است زيرا مستاجران و موجران همان قراردادهاي گذشته را باكمي تغيير، تمديد مي‌كنند و به بنگاه‌ها مراجعه نمي‌كنند.
 

 كاهش 90 درصدي معاملات خريد و فروش

علي بابايي، ديگر مشاور املاك فعال در ساري نيز معتقد است كه ركود بازار مسكن اين شهر نسبت به سال‌هاي گذشته عميق‌تر شده است. بابايي به «تعادل» مي‌گويد: در بهار و تابستان سال جاري 4 يا 5 قرارداد خريد و فروش در اين بنگاه مشاور املاك به ثبت رسيده كه با محاسبه‌يي ميداني مي‌توان گفت كه 90 درصد از حجم معاملات كاهش يافته است.

وي ادامه مي‌دهد: قيمت هر مترمربع آپارتمان در سال جاري نسبت به سال گذشته ثابت مانده است، البته برخي از صاحبان واحدهاي مسكوني براي فروش هر چه سريع‌تر، واحدهاي خود را با قيمتي پايين‌تر از گذشته به فروش رساندند.

به گفته اين فعال حوزه مسكن، خيابان‌هاي شهابي، پيوندي، توكل، سلمان فارسي و... در زمره خيابان‌هاي گران‌قيمت شهرساري هستند، در اين مناطق آپارتمان‌ها و ويلاهاي لوكس بافت غالب را تشكيل مي‌دهد.

بابايي تصريح مي‌كند: خيابان معلم، دانش، بعثت، نهضت و... نيز خيابان‌هاي متوسط نشين شهر هستند و بلوار كشاورز، پليس راه، كمربندي نيز از خيابان‌هاي ارزان‌قيمت شهر هستند.  وي مي‌افزايد: در خيابان شهابي قيمت هر متر آپارتمان بين 2ميليون تا 4ميليون و 500 هزار تومان معامله مي‌شود.

اين مشاور املاك ساري، به بازار سرد رهن و اجاره اين شهر اشاره مي‌كند و مي‌گويد: اغلب مستاجران قراردادهاي قبلي خود را تمديد مي‌كنند و تعداد قراردادهاي به ثبت رسيده در اين بنگاه نسبت به سال‌هاي گذشته كاهش يافته است.  بابايي ادامه مي‌دهد: با نگاهي اجمالي به قراردادهاي رهن و اجاره مي‌توان گفت كه حجم معاملات نسبت به سال 93، حدود 20درصد كاهش يافته است.


 تفاوت قيمت 5/1 ميليون توماني

يكي از مشاوران املاك شهر ساري كه در خيابان معلم اين شهر فعاليت مي‌كند، وضعيت بازار مسكن را چندان مناسب نمي‌داند و به «تعادل» مي‌گويد: خريد و فروش‌هاي ثبت شده در حوزه مسكن نسبت به سال 93 كاهش يافته است البته قيمت هر متر آپارتمان ثابت بوده و تغيير نكرده است. محمد يوسفيان مي‌افزايد: اگر چه خريداران ساروي (اهل ساري) در اين منطقه كاهش يافته‌اند اما در يك‌سال گذشته حجم متقاضيان تهراني افزايش قابل توجهي داشته است، به‌طوري كه حجم معاملات خريد و فروش تغيير چنداني نكرده است زيرا متقاضيان تهراني خريدار مسكن جايگزين خريداران ساروي شده‌اند.  وي ادامه مي‌دهد: قيمت هر متر آپارتمان در اين منطقه از سقف 3 ميليون تومان تا 5 ميليون تومان متغير است، 3 ميليون تومان مربوط به واحدهاي قديمي‌ساز است و 5 ميليون تومان به واحدها و ويلاهاي مبله اختصاص دارد.

به گفته اين مشاور املاك، ويلاها و واحدهاي مسكوني لوكس، با امكانات استخر، سونا، وسايل مبله و... در اختيار خريداران قرار مي‌گيرد و به همين دليل قيمت هر متر واحد لوكس نسبت به واحدي معمولي يك ميليون و 500 هزار تومان بيشتر است.  يوسفيان اظهار مي‌كند: تعداد قراردادهاي رهن و اجاره در سال جاري نسبت به سال 93 حدود 20 تا 25 درصد افت داشته و اغلب قراردادها تمديد شده است، كرايه بها نيز نسبت به سال گذشته 15 درصد افزايش داشته است.

وي در پايان مي‌گويد: با وجود افت كم معاملات در واحدهاي مسكوني، اين كاهش مربوط به واحدهاي تجاري نمي‌شود و بازار واحدهاي تجاري روندي متفاوت را سپري مي‌كنند.

 

 قيمت‌هاي پيشنهادي هر متر زمين

«تعادل» جدولي از قيمت‌هاي پيشنهادي سايت رسمي ايران فايل براي هر متر واحدمسكوني در 6 منطقه از شهر ساري را تنظيم كرده است كه در ذيل مي‌آيد:

f9vxvx9ngdkbbimdnh6k.png

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مجید: 1394/8/1409:44:48،
24
7
هر جا که قیمتها با سرعت بالا بعدش دچار رکود یا افت شدید شد!
مهدی: 1394/8/1411:53:45،
16
6
اگر آگهی های مسکن در شمال را بررسی کنید با آگهی های بسیاری برخورد می کنید که املاک را بصورت قسطی و یا معاوضه با خودرو و تخفیف های ویژه برخورد می کنید .
ضمنا قیمت های اعلام شده با قیمت های شهر ساری حدود 20 تا 30 درصد در موارد معامله شده متفاوت است .
...: 1394/8/1411:59:10،
20
9
فردا تیتر میزنند که تاثیر تکانه تهران بر اصفهان و شیراز و همدان و ....
می شود بی خیال این بازار مسکن بشوید !
بروید در بنگاه شهرتون 2 ساعت بشینید ، ببینید قیمت های اعلامی چنده و قیمت های معامله شده چنده .
کافیست برای خرید به بنگاه مراجعه کنید ، آنچنان شما را تحویل می گیرند که رئیس جمهور را تحویل نمی گیرند ، در بازار هیچ خریداری نیست و بازار پر است از واحد های نوساز و نیمه ساز و واحد های خالی .
ایران: 1394/8/1410:11:07،
21
9
همه چیز سه برابر شد در آمدها هنوز تکان نخورده چطوری مسکن می تونه گرون شه
مسکن موتور محرک صنعت: 1394/8/1410:35:30،
11
21
کدخبر:15837 شنبه4مهر1394 15:45:15 2244 بازديد
وزارت راه و شهرسازي به‌نقل از يک مؤسسه پژوهش اقتصاد مسکن اعلام کرد: برخي از افراد حقيقي و حقوقي در حال خريد انبوه و احتکار واحدهاي مسکوني براي فروش مسکن در دوره رونق هستند

وزارت راه و شهرسازي اعلام کرد: مؤسسه پژوهشي «مديريت و اقتصاد مسکن نوين (مأمن)» در پژوهشي از وقوع پديده‌اي به‌نام «مسکن‌خواري» خبر داده است که به‌صورتي خزنده و بي‌سروصدا در حال انجام است. مديرعامل اين مؤسسه گفت : احتکار مسکن با توجه به افت شديد عرضه واحد مسکوني در انتهاي سال 95 و ابتداي سال 96 از سوي مسکن‌خواران و محتکران مسکن دنبال مي‌شود.

محمدرضا حسنلو افزود: با توجه به کاهش شديد صدور پروانه ساختماني در سال‌هاي 93 و 94، عرضه واحد مسکوني ساخته شده و آماده در دو سال آينده با افت فراواني روبه‌رو مي‌شود.

آریا: 1394/8/1411:12:14،
17
11
باور نکنید شایعات دلالا رو... مشکن زمانی رشد میکنه که جیب کردم رشد کنه... وقتی اقتصاد تعطیل باشه جیب مردم هم خالیه... ضمنا قیمت مسکن حبابی رفته بود بالا... الان قیمت اصلیشه.. اما هنوز جا داره ارزونتر بشه
محمد: 1394/8/1411:50:15،
22
10
این خبر پس از بررسی بیشتر تکذیب شد و فقط به خاطر جهت دادن به بازار بوده است .
احمد: 1394/8/1412:27:33،
15
11
این خبر سوخته را از کجا پیدا کردی ! زیر خاکی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار