کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از آزادراه تهران-شمال

کدخبر:۱۶۹۰۰چهارشنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸:۴۷۳۹۱۰ بازدید

طبق وعده دولت قرار است قطعه اول آزادراه تهران-شمال به عنوان قطعه اولویت‌دار این پروژه، تا پایان سال آینده تکمیل شود، در این راستا معاون اول ...

طبق وعده دولت قرار است قطعه اول آزادراه تهران-شمال به عنوان قطعه اولویت‌دار این پروژه، تا پایان سال آینده تکمیل شود، در این راستا معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی در راستای تحقق وعده دولت، امروز نیز از پیشرفت فیزیکی این آزادراه بازدید می‌کنند.

 اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور امروز به منظور بررسی آخرین وضعیت اجرایی و مسائل مالی پروژه آزادراه تهران ـ شمال‌، از این آزادراه بازدید خواهد کرد.

ظاهراً قرار است جهانگیری‌ از بخش‌های مختلف و قطعه اول این آزادراه از جمله چند تونل و پل در حال احداث بازدید کند و طی صحبت با دست اندرکاران اجرای پروژه، از جزئیات عملیات احداث و مشکلات اجرای این پروژه مطلع شود.

دولت وعده داده است قطعه اول آزادراه تهران-شمال را تا پایان سال 95 تکمیل کرده و تحویل دهد و اولویت اول دولت در این پروژه، تکمیل همین قطعه است.

در این بازدید عباس آخوندی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، جهانگیری را همراهی می‌کنند.

به گزارش فارس پیش از این نیز جهانگیری از آزادراه تهران-شمال بازدید کرده و در این‌باره گفته بود: برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای و ریلی در کشور نیاز به اقدامات جدی داریم و دولت‌ تصمیم ویژه‌ای برای توجه به زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای کشور و افزایش ناوگان بخش خصوصی جهت استفاده بهینه از زیرساخت‌های موجود حمل و نقل کشور دارد.

معاون اول رئیس جمهور گفته بود که تصمیمات لازم برای ارتقاء وضعیت فعلی راه‌های مواصلاتی استان‌های شمالی با مرکز کشور و ساخت راه‌های جدید از جمله آزادراه تهران - شمال اتخاذ شده است؛ طبق برنامه‌ریزی انجام شده محور هراز تا شهریور سال 95 و محور رشت نیز تا سال 95 به صورت کامل بهره‌برداری می‌شود و برنامه‌های مهمی‌ برای تکمیل سریع‌تر‌ آزادراه تهران-شمال پیش‌بینی شده است.

جهانگیری همچنین بر لزوم تسریع تأمین مالی و یافتن سرمایه‌گذار برای قطعات دوم و سوم آزادراه تهران - شمال تأکید کرده و گفته بود:‌ برای کشوری مثل ایران که امکان تأمین مالی پروژه‌های نظیر آزادراه تهران-شمال وجود دارد، منطقی نیست که چنین پروژه‌‌ای‌ از سالیان گذشته باقی بماند و پیشرفت نکند.

* آخوندی: تعریف قطعه جدید برای آزادراه تهران-شمال/پیشرفت بیش از 50 درصدی قطعه پنجم‌

بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی‌ تا پیش از این آزادراه تهران ـ‌ شمال 4 قطعه داشت که به‌تازگی قطعه پنجم برای این آزادراه تعریف شده است؛ با پایان یافتن آزادراه در قطعه چهارم، ترافیک به درون شهر چالوس منتقل می‌شد، اما با تعریف قطعه 5، ادامه مسیر آزادراه به شبکه بزرگراهی شرق و غرب دریای خزر متصل می‌شود.

آخوندی آن زمان اعلام کرد که در حال حاضر پیشرفت احداث قطعه پنجم آزادراه تهران ـ‌ شمال 50 درصد برآورد می‌شود.

وی درباره قطعه یک این آزادراه تهران-شمال نیز توضیح داد: این مسیر از تهران آغاز شده و تا شهرستانک ادامه دارد که موجب می‌شود، 60 کیلومتر نسبت به مسیر قبلی کاهش فاصله داشته باشیم؛ طول قطعه یک 32 کیلومتر است، در این قطعه 28 کیلومتر تونل وجود دارد و تلاش می‌کنیم،پروژه را تا پایان سال 95 به پایان برسانیم.

وی ادامه داد: قطعه دوم از شهرستانک تا پل زغال به طول 30 کیلومتر، دارای بزرگترین تونل جاده‌ای کشور به طول 6 کیلومتر است؛ این قطعه نیز تا پایان سال 96، به پایان می‌رسد.

بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی‌ قطعه سوم آزادراه تهران ـ‌ شمال به طول 27 کیلومتر سخت‌ترین قسمت پروژه است؛ در این مسیر 10 کیلومتر جاده باید در محدوده هزارچم ساخته شود که مشکل‌ترین قسمت پروژه است، اما تلاش می‌کنیم بخش عمده کار تا پایان سال 94 به اتمام برسد.

آخوندی افزود: قطعه چهارم آزادراه تهران ـ‌ شمال به بهره‌برداری رسیده است.

بنابراین گزارش‌ ظاهراً برای قطعه یک آزادراه تهران ـ شمال ‌‌6 پیمانکار در نظر گرفته شده که شامل یک پیمانکار چینی و پنج پیمانکار ایرانی است؛ در این قطعه فعالیت پیمانکار چینی به یک چهارم قرارداد قبلی کاهش یافت و پنج پیمانکار ایرانی فازهای یک تا پنجِ قطعه یک را‌ هرکدام در سهم‌های 6 تا 7 کیلومتری، می‌سازند.

 رقم قراردادی که با پیمانکاران در قطعه یک منعقد شده است شامل 700 میلیارد تومان است؛ ‌قرارداد دو پیمانکار‌ ایرانی در اردیبهشت‌ماه امسال و قرارداد سه پیمانکار دیگر تا پایان خردادماه به آنها ابلاغ شد؛ در حال حاضر 100 درصد قراردادهای پیمانکاری منطقه یک منعقد‌ و به پیمانکاران ابلاغ شده است.

طبق قرارداد مشارکتِ بنیاد و وزارت راه در آزادراه تهران ـ شمال،‌ 700 میلیارد تومان رقم مذکور با مشارکت 50 درصدی دولت و بنیاد تأمین می‌شود.

دولت مقداری از سهم آورده خود را ارائه داده است، اما پرداختی‌های بنیاد بابت سهم خود در سال جاری بیشتر ‌است، البته دولت هم در حال پرداخت سهم خود و اتخاذ روش‌هایی به منظور تکمیل پرداخت آورده خود در سال 94 است.

‌فاینانس چین نیز در قطعه یک موجود است، ‌این فاینانسِ فعال‌ حدود 60 میلیون دلار است؛ پرداخت کارکرد چینی‌ها که حدود 8 میلیون دلار بوده است‌ از محل همین فاینانس‌ها تأمین شده است.

به گزارش فارس مستحدثات آزادراه به طول 121 کیلومتر به چهار منطقه تقسیم شده است؛ مسیر آزادراه تهران -شمال در قطعه یک از محل تقاطع غیر همسطح با بزرگراه 76 متری شهید همت و بزرگراه آزادگان شروع و در امتداد دره کن پس از گذشتن از حاشیه روستای سولقان به تدریج از منطقه کوهستانی توچال عبور کرده و سپس توسط تونل بلند تالون به طول چهار هزار 850 متر این رشته کوه را قطع کرده و در دامنه‌های شمالی آن در منطقه دو‌آب شهرستانک قرار می‌گیرد.

این آزادراه در دره سرهنگ وارد تونل البرز به‌ طول 6 هزار و 300 متر شده و در محدوده پل زنگوله خارج می‌شود، سپس با عبور از ارتفاعات البرز به موازات جاده موجود کرج - چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و در نهایت با یک تقاطع غیر همسطح به کمربندی نوشهر - چالوس - تنکابن متصل می‌شود (قطعه چهارم به پایان رسیده است)؛ اجرای این قطعه موجب می‌شود مسیر فعلی تهران تا چالوس حدود 60 کیلومتر کوتاه‌تر شود.

البته همان طور که ذکر شد، به تازگی وزیر راه و شهرسازی تصمیم گرفته است، قطعه دیگری به این پروژه بیفزاید تا در ادامه قطعه چهار، آزادراه به دریای خزر متصل شود.

‌‌در مجموع دو باند رفت و برگشت‌ 145 دهنه تونل‌ به طول تقریبی 88 کیلومتر در این محور وجود خواهد داشت؛ تونل‌های تالون و البرز به ترتیب به طول تقریبی چهار هزار 850 متر و شش هزار و 350 متر (در هر باند) بلندترین تونل‌های این محور هستند.

همچنین تعداد پل‌های بزرگ ‌در باند رفت و برگشت این آزادراه در مجموع 97 دهنه و طول کل آن حدود 13 کیلومتر خواهد بود؛ طول این آزادراه 121 کیلومتر بوده و دارای 2 خط در هر باند و پیش‌بینی سه خط در فرازهای تند است.

حداکثر شیب طولی مسیر 6 درصد، حداقل شعاع قوس‌ها ‌در اغلب قسمت‌های مسیر 450 متر، میانگین سرعت سیر 80 کیلومتر در ساعت و تعداد تونل‌ها ‌در باند رفت و برگشت‌ 145 دستگاه که جمعاً به طول تقریبی 88 کیلومتر است.

الف) مشخصات قطعه یک آزاد‌راه تهران-شمال

‌قطعه یک این آزاد‌راه حدفاصل تهران - دوآب شهرستانک به طول تقریبی 32 کیلومتر است؛ این منطقه از تقاطع بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید همت شروع و با عبور از مناطق کن، سولقان و امام زاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک می‌رسد؛ اجرای ‌این قسمت که طول آن تقریباً 32 کیلومتر بوده و ساخت آن در اولویت است موجب می‌شود قسمتی از راه فعلی که از طریق کرج می‌گذرد حذف شده و مسیر فعلی حدود 60 کیلومتر کوتاه‌تر شود و صرفه‌جویی قابل‌توجهی در مصرف سوخت، استهلاک و وقت رانندگان را به دنبال خواهد داشت؛ احداث و تکمیل این منطقه مهم که در مصوبه هیئت دولت اولویت اول داشته، سال‌ها به تعویق افتاده است‌ که فعلاً وعده داده شده تا پایان سال 95 به اتمام می‌رسد.

ب) مشخصات قطعه دو آزاد‌راه تهران شمال

این منطقه حد فاصل دو آب شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی 25 کیلومتر است؛ تونل‌های بلند البرز هر یک به طول 6 هزار و 350 متر در این منطقه قرار می‌گیرد، با اجرای این قسمت‌، طول مسیر جاده فعلی کرج - چالوس حدود پنج کیلومتر کوتاه می‌شود؛ در این منطقه تونل البرز در حال اجرا است؛ بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی این قطعه نیز تا پایان سال 96، به پایان می‌رسد.

ج) مشخصات قطعه سه آزاد‌راه تهران شمال

این مسیر حد‌ فاصل پل زنگوله - سه راهى دشت نظیر و مرزن‌آباد به طول تقریبی 46 کیلومتر است؛ مسیر‌ دارای دو خط رفت و دو خط برگشت است و در قسمت‌های فراز یک خط کندرو به مسیر اضافه می‌شود؛ ‌عملیات اجرایی در این قطعه مسیر به دلیل کوهستانی بودن، با مشکلاتی فراوانی رو‌به‌رو است.

د) مشخصات قطعه چهار این آزاد‌راه

قطعه چهار آزاد‌راه تهران - شمال حدفاصل سه راهى دشت نظیر مرزن‌آباد - چالوس به طول حدود 20 کیلومتر است؛ مسیر دارای دو خط رفت و دو خط برگشت است و در قسمت‌های فراز یک خط کندرو به مسیر اضافه می‌شود، این قطعه از سال 1375 در دست اجرا قرار گرفت و در دولت دهم با پیشرفت فیزیکی 97 درصدی بهره‌برداری شد و در دولت یازدهم همزمان با بهره‌برداری تکمیل ‌شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

احسان: 1394/8/1312:24:41،
147
15
با چکش هم میخواستن بسازن تاحالا 5 تاشو ساخته بودن!
AAA: 1394/8/1312:42:43،
174
15
من نمیدونم رضاشاه این جاده چالوس رو 80 سال پیش با بیل و کلنگ چی جوری تموم کرد که این آقایون 19 ساله مشغولند و هیچی به هیچی ...!!!!!
فرهاد: 1394/8/1313:16:16،
64
15
حالا قطعه 4 كه ساخته شده چه گلي زده به سرشون؟ تخريب وسيع طبيعت و ناكارامدي در مقابل هزينه هاي صورت گرفته. پارسال رد ميشدم بارون ميومد. از باتلاق و آبشار و سيلاب و درياچه و گل و لاي و سنگ ريز و درشت بود كه تو مسير اين قطعه مشاهده ميشد. انگار كه همينطوري كوه رو كندن رفتن جلو و بيخيال عوامل طبيعي. نه مطالعه اي نه چيزي. امسالم فك كنم مدت زيادي بسته بود براي ماستمالي موارد فوق !!
مصطفی: 1394/8/1317:50:30،
59
15
زنده باد جاده چالوس و سازندش.
Reza: 1394/8/1318:12:14،
22
15
هیچی به هیچی
دست خواهر زاده ی من بود الان تا کانادا زیر زمینی کنده بود
پیمانکار: 1394/8/1318:45:58،
22
14
من پیمانکار دسته 3 اونجام با کار کردن این شرکت دی و شرکت ارسا که پول گرفتن ولی قرارداد با ما با برداخت 4 ماه 6 ماه بستن و هیچ کمپرسی حاظر نیست بیاد تا 5 سال دیگه تمام نمیشه
AAA: 1394/8/1312:40:16،
83
14
من نمیدونم رضاشاه این جاده چالوس رو 80 سال پیش با بیل و کلنگ چی جوری تموم کرد که این آقایون 19 ساله مشغولند و هیچی به هیچی ...!!!!!
ناصر: 1394/8/1313:25:26،
58
13
چیزی به نام هاپولی هست...در ایران بی داد میکنه برا همه تا شصت سال دیگم همینه....صد تا پروژه دیگم همینه مگه مصلی نیست..
اکبر: 1394/8/1320:04:45،
42
13
رضا خان راه رو تو واقعیت می ساخت نه تو رویا روی کاغذ و برای صندوق رأی،رضا خان وطن پرست بود نه پول پرست.
سینا: 1394/8/1313:01:10،
49
16
لطفا یه فکری هم به اتوبان همیشه ترافیک کرج بکنید و چند کیلومتر مانده اتوبان همت رو هم بسازین
يوسف: 1394/8/1313:08:53،
50
14
اگه کم کاری مسولين و پيمانكاران نبود الان پنج سال بود كه جاده در حال استفاده بود.يه رديفي تو بودجه هر سال باز ميكنن به اسم ازادراه تهران شمال به جاي اينكه جاده رو بسازن پول اختصاص به جاده صرف خريد ويلا و زمين در ايران و خارج براي مسولين و وزرا ميشه بله اينجوريه كه حالا حالا ادامه داره الان هم ميگن تا پايان سال ٩٥تمومش ميكنن تازه فاز يك!!!ميدونين چرا چون چندتا از مسولين هنوز خونه تو خارج ندارن ايشالله تو بودجه ٩٥ اونو بخرن بعدش اگه چيزي تهش موند ميدن برا تكميل فاز.بله عزيزان داستان اينه وگرنه جون اون همه ادم كه تو اون جاده از دست ميره براشون مهم نيست
( فلفل): 1394/8/1314:16:19،
22
19
بايد ديد كه كلنگ اين را ه راه چه كسي زده كه اينها به اسم خودشان ميخواهن تمامش كنند البته اگر بودجه تمام نشود مانند طرحهاي نيمه تمام اين دولت0
داداش کوچیکه: 1394/8/1316:04:03،
21
16
فلفل خان کلنگ زدن که هنر نیست
تمام کردن مهمه
البته اینام فعلن قولشو میدن
تونگرانی به اسم کی تموم میشه؟
ا ت: 1394/8/1317:50:32،
34
15
اگر از نزديك ويلاي فلاني!! رد مي شد، الان به بهره برداري رسيده بود!!
سال 97 رونق مسکن : 1394/8/1318:39:41،
26
14
متاسفانه در اجرای پروژه ها بخاطر منافع شخصی یک عده چندین بار اعتبار تمام می شه و برای توجیه هزینه ها پروژه ها مدتی می خوابند تا تورم هزینه ها را جبران کند و بعد ادامه داستان تا شور اینکارها درآید
درود به خدمتگزاران بي منت !: 1394/8/1322:10:56،
17
18
وقتي اتوبان تمام بشه حتما عوارض قيمت نجومي ميخواهيد براش تعيين كنيد كه انوقت اين اتوبان هم با عوارض قيمت نجومي تحريم ميشود تا فقط مسئولين ازش عبور كنند.

حرف امام علي (ع) كجا صادق است :
خدمت به خلق عبادت است

اگر مردم براي جنگ رفتن پول طلب ميكردند ميليون ها پول براي آنها كم بود كه جانشان را گذاشتن كف دستشان تا آسايش و آرامش به كشور باز گردد . درود به شهيدان اسلام كه با دلشان رفتند .
Hamid: 1394/8/1401:04:35،
14
16
حتما فاز ۴ نصف کردن اون قسمتی که دست نخورده‌ میشه فاز ۴ اونی که کار شده میشه فاز ۵ بعد تمومش میکنن میگن اینم از خدمات این دولت
ارش: 1394/8/1412:00:10،
22
12
تو رو خدا حیفه تمومش نکنین این اتوبان رو خیلی ها از نون خوردن میوفتن لااقل یه پروژه اتوبان رو با برنامه 150 ساله شروع کنین بعد اینو تمومش کنید من به عنوان یه ایرانی نمیبخشمتون اگه خیلیارو از نون خوردن بندازین . خواهش میکنم راستی نگفتین برای این پروژه تا الان 100 میلیارد دلار هزینه شده اگه نشده پس تمومش نکنین . من به نوبه خودم از شما که به فکر ما مردم هستید سپاسگزارم
hr: 1394/8/1414:28:10،
17
14
تواین سی سال گذشته حداقل میشد 2500کیلومتر جاده ساخت و 1000کیلومتر ریل راه آهن ساخت.میشه به جای هواپیما که تحریمه توسط حمل و نقل ریلی در مدت 4 -5ساعت از جنوبی ترین قسمت کشور به شمالی ترین منطقه کشور رفت.ولی خب...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
خودروی جدید پژو 2008 با چه قیمتی در بازار به فروش می‌رسد؟
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار