کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مراجعه به بنگاه‌ها افزایش یافت/ شروع دو موج تقاضای مسکن

کدخبر:۱۶۸۴۴سه شنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۷:۰۹۴۱۸۷ بازدید

واسطه‌های بازار ملک با اشاره به اینکه «طی چند روز اخیر در سمت تقاضای مسکن بابت کارآیی جدیدترین تسهیلات خرید، امیدهایی ایجاد ...

واسطه‌های بازار ملک با اشاره به اینکه «طی چند روز اخیر در سمت تقاضای مسکن بابت کارآیی جدیدترین تسهیلات خرید، امیدهایی ایجاد شده است»، اعلام کردند: دو موج تقاضا به ترتیب از طرف انصرافی‌های ماه‌های اخیر و ورودی‌های تازه به بازار معاملات، در حال شکل‌گرفتن است. در بنگاه‌های مسکن حجم مراجعه‌های منجر به عقد قرارداد رو به افزایش گذاشته است و دلالان ملک پیش‌بینی می‌کنند با شروع پرداخت وام 70 میلیون تومانی خرید مسکن از چند روز دیگر، خرید و فروش آپارتمان بهبود یابد. هم‌اکنون سازنده‌ها نسبت به سایر فروشنده‌های ملک، مصمم‌تر هستند.

گزارش «دنیای اقتصاد» از پیامدهای اولیه وام جدید مسکن؛ جنب‌وجوش به بازار معاملات ملک آمد

گروه مسکن،هاجر شادمانی: در شرایطی که اکثر قریب به اتفاق کارشناسان بازار مسکن تداوم وضعیت نیمه اول سال جاری را برای 6 ماهه دوم سال پیش‌بینی می‌کنند، واسطه‌های بازار ملک «مشاوران املاک» از تغییر مسیر معاملات خرید و فروش طی روزهای گذشته خبر می‌دهند.


مشاوران املاک اعلام می‌کنند: در حال حاضر دو موج تازه مصرفی در حال شکل‌گیری است و در مقابل سازنده‌ها با رغبت بیشتری عملیات فروش را با شرایط سازگارتر از قبل در بنگاه‌ها کلید زده‌اند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، با مصوبه یک هفته پیش شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف وام خرید مسکن از 45 به 70 میلیون تومان، فعالان مسکن پایتخت، از ایجاد موج محسوسی از تقاضای موثر برای خرید آپارتمان‌های مسکونی خبر می‌دهند. اواخر مهر ماه، با پیشنهاد بانک مسکن و موافقت شورای پول و اعتبار، افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از 35 میلیون به 60 میلیون تومان در تهران، 50 میلیون تومان در مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر و 40 میلیون تومان در سایر شهرها، تصویب شد که با محاسبه 10 میلیون تومان وام جعاله، تسهیلات خرید مسکن در این شهرها به ترتیب به 70، 60 و 50 میلیون تومان رسید. همزمان با این مصوبه و در شرایطی که اغلب کارشناسان مسکن، تداوم رکود در بازار معاملات خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی را تا پایان سال پیش‌بینی می‌کنند اما، مشاوران املاک فعال در مناطق مختلف شهر تهران می‌گویند: هم‌اکنون دو موج تازه از ورود متقاضیان خرید مسکن به بنگاه‌ها آغاز شده که یکی از این دو موج تحت تاثیر افزایش سقف تسهیلات خرید طی روزهای اخیر است.


جایگزینی متقاضیان خرید آپارتمان

به این ترتیب و در اولین تغییر ایجاد شده در بازار معاملات مسکن هم‌اکنون تعداد بیشتری از تقاضاهای مسکوت مانده پشت در بنگاه‌ها منجر به خرید قطعی می‌شود؛ طوری که این روزها سرعت محسوسی در انجام معاملات ایجاد شده است. در واقع، در موج اول و در وضعیتی که قیمت مسکن به کف رسیده، تقاضاهای موجود در بازار مسکن که پیش از این در حالت انتظار به سر می‌برد، فعال شده که در برخی مناطق حتی تا میزان 90 درصد از کل این تقاضا منجر به خرید قطعی می‌شود. این در حالی است که تا چند هفته پیش تنها تعداد محدودی از تقاضاها در بازار مسکن منجر به خرید آپارتمان می‌شد. مشاوران املاک به کف رسیدن قیمت‌ها، تسهیل شرایط پرداخت قیمت مسکن برای متقاضیان خرید از سوی مالکان و زمزمه‌هایی از شروع افزایش تدریجی قیمت آپارتمان طی ماه‌های پیش رو را مهم‌ترین دلیل به فعلیت رسیدن غالب تقاضاهای بالقوه موجود در بازار خرید مسکن می‌دانند. این در حالی است که در موج دوم، تحت تاثیر افزایش تسهیلات خرید مسکن طی روزهای گذشته، متقاضیان جدیدی وارد بازار مسکن شده‌اند. به گفته فعالان بازار مسکن در مناطق مختلف شهر تهران، طی روزهای گذشته، گروه جدیدی از متقاضیان خرید وارد بنگاه‌ها شده و جایگزین متقاضیان قبلی شده‌اند که مهم‌ترین علت حضور آنها در بازار تقاضا و پرس‌وجو در مورد قیمت مسکن، افزایش سقف تسهیلات خرید آپارتمان است.


این گروه از متقاضیان که پیش از این به دلیل ناکافی بودن قدرت خرید، اقدامی در جهت خرید مسکن انجام نمی‌دادند، هم‌اکنون به بازار تقاضا وارد شده‌اند تا با اطلاع از شرایط و قیمت آپارتمان ها، بتوانند به محض آغاز پرداخت وام 70 میلیونی، مسکن موردنظر خود را خریداری کنند. مشاوران املاک می‌گویند: هر چند هنوز دستورالعمل نحوه پرداخت وام 70 میلیونی خرید مسکن به شعب بانک مسکن ابلاغ نشده و هنوز هم خرید و فروش‌ها بر مبنای وام 45 میلیونی صورت می‌گیرد، اما بخش عمده‌ای از متقاضیان جدید خرید آپارتمان‌ها، روی این وام حساب باز کرده‌اند. این دسته از متقاضیان، به صراحت به بنگاه‌ها اعلام می‌کنند هم‌اکنون در حال رصد شرایط بازار و اطلاع از قیمت‌ها هستند و دست‌کم تا زمان آغاز پرداخت وام 70 میلیونی، قدرت خرید کافی برای انجام معامله ندارند. به گفته این مشاوران، دو موج ایجاد شده در بازار تقاضای مسکن هم‌اکنون نوعی جایگزینی در متقاضیان خرید به وجود آورده است؛ به این معنا که با خانه‌دار شدن بخشی از متقاضیانی که طی چند ماه اخیر برای خرید مسکن دست نگه داشته و منتظر اطمینان از ثبات قیمت و وضعیت بازار بودند، گروه تازه‌ای از متقاضیان مصرفی وارد بازار مسکن شده‌اند که منتظر هستند به محض پرداخت وام 70 میلیونی آپارتمان مورد نظر خود را خریداری کنند. در واقع، هم‌اکنون گروه تازه‌ای از متقاضیان خرید مسکن جایگزین متقاضیان قبلی شده‌اند که تا یک ماه قبل در این بازار حضور داشتند و هم‌اکنون با خرید مسکن از بازار تقاضا خارج شده‌اند.


سازنده‌ها یک گام جلوتر از مالکان!

با ایجاد دو موج تازه در بازار تقاضای مسکن، سازنده‌ها و انبوه‌سازان یک گام جلوتر از مالکان، این روزها واحدهای نوساز خود را با شرایط بهتری به بازار فروش عرضه می‌کنند. سازندگان مسکن که تحت تاثیر افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده مسکن (وام 70 میلیونی) و نزدیک شدن به زمان پرداخت وام 80 میلیونی به سپرده‌گذاران (صندوق پس انداز مسکن یکم)، شرایط مساعدی را برای فروش واحدهای خود طی ماه‌های آتی پیش‌بینی می‌کنند، سعی دارند با تسهیل شرایط فروش برای متقاضیان، خود را به موج دوم تقاضا که با آغاز پرداخت وام 70 و 80 میلیونی خرید مسکن به فعلیت خواهد رسید، برسانند. به این ترتیب و در شرایطی که اغلب مالکان واحدهای مسکونی کماکان قیمت‌های بالاتری در مقایسه با ارزش واقعی آپارتمانشان به متقاضیان موج اول (خریداران دست به نقد) پیشنهاد می‌دهند، سازندگان تلاش می‌کنند با تسهیل شرایط فروش، هر چه سریع‌تر واحدهای آماده را به فروش برسانند و ساخت‌وسازهای جدید خود را برای پاسخ به موج دوم تقاضا طی ماه‌های آتی، آغاز کنند.


کوچک متراژها روی بورس!

به گزارش «دنیای اقتصاد»، هم‌اکنون واحدهای کوچک متراژ بیشترین متقاضی بالقوه و بالفعل را در بازار معامله خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی دارند. مشاوران املاک در این باره می‌گویند: به دنبال ایجاد اولین موج تقاضا در بازار مسکن که تقاضای موثر برای خرید آپارتمان است، هم‌اکنون در برخی مناطق حتی بین 80 تا 100 درصد مراجعات برای خرید واحدهای کوچک متراژ، ظرف چند روز، منجر به معامله قطعی می‌شود. این در حالی است که اغلب متقاضیان موج دوم نیز که منتظر آغاز پرداخت وام 70 میلیونی خرید مسکن هستند، در بازار واحدهای کوچک متراژ (بین 50 تا 75 مترمربع) مشغول پرس‌وجو، اطلاع از قیمت وبازدید فایل‌ها هستند. مشاوران املاک حجم بالای واحدهای کوچک متراژ را که طی دو سال گذشته به دلیل عدم فروش در بازار تقاضا به شکل فایل فروش نرفته در بنگاه‌های مسکن انباشته شده است، مهم‌ترین دلیل به فعلیت رسیدن 80 تا 100 درصد تقاضای موثر برای خرید این واحدها در برخی مناطق پرمتقاضی شهر تهران به خصوص محدوده‌های غربی پایتخت، می‌دانند.


به این معنا که در حال حاضر، به دلیل وجود حجم فراوانی از واحدهای مسکونی به خصوص کوچک متراژها، متقاضیان به راحتی می‌توانند واحد موردنظر با شرایط دلخواه خود را یافته و آن را خریداری کنند و به همین دلیل است که در برخی مناطق 80 تا 100 درصد تقاضای واقعی در این بازار منجر به معامله قطعی می‌شود. این در حالی است که به گفته مشاوران املاک، میانگین معامله قطعی سایر آپارتمان‌ها در مناطق مختلف شهر تهران نسبت به حجم عرضه، حدود 40 درصد است. یعنی تنها حدود 40 درصد از تقاضای مربوط به آپارتمان‌های با متراژ بیش از 75 مترمربع به معامله قطعی منتهی می‌شود. مشاوران املاک می‌گویند: بازه قیمتی پرطرفدار در میان دو گروه متقاضیان مصرفی مسکن چه آن دسته از متقاضیانی که با وام 45 میلیونی و در موج اول به دنبال خرید آپارتمان هستند و چه آن گروه از متقاضیانی که در موج دوم و پس از آغاز پرداخت وام 70 میلیونی قصد خرید دارند، بازه قیمتی 180 تا 250 میلیون تومان است.


قیمت مسکن نشانی از افزایش ندارد

با این حال مشاوران املاک از نبود علائم قطعی و قابل استناد برای افزایش قیمت مسکن طی ماه‌های پیش‌رو یعنی تا پایان سال جاری خبر می‌دهند. به گفته آنها اگر چه ایجاد دو موج تازه تقاضا در بازار مسکن منجر به رونق نسبی بازار معاملات به خصوص در بخش خرید و فروش واحدهای کوچک متراژ می‌شود، اما هیچ دلیل مستحکمی وجود ندارد که در نتیجه این رونق قیمت مسکن هم با افزایش محسوس مواجه شود. وجود انبوه واحدهای فروش نرفته در بازار مسکن، نبود قدرت خرید و تسهیل شرایط خرید مسکن از طرف سازندگان برای فروش هرچه سریع‌تر واحدها به متقاضیان مهم‌ترین دلایلی است که مشاوران املاک در خصوص عدم افزایش قیمت مسکن طی ماه‌های پیش رو (نیمه دوم سال 94) به آن استناد می‌کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

متقاضي مسكن مناسب: 1394/8/1207:16:18،
185
70
ايرانجيب من كه خيلي وقت هست خونمو واسه فروش گذاشتم خبري از مشتري نيست . بعدش هم اين وام مسكن در شهر هاي بزرگ مبلغ زيادي رو پوشش نميده ، برگشتش هم كم نيست و از عهده هر كسي برنمياد .
حمید رضا محصلی: 1394/8/1207:37:28،
141
62
این بازار تکان بخور نیست به یک دلیل واضح . مصرف کننده قدرت خرید ندارد و گر نه احتیاج هست .
اگرهم تک و توکی حرکت در بازار باشد مربوط به تعویض کارها یا دلالهای نامحترم است .
در ضمن اینو بگم این حکومت محترم اینقدر به ملت دروغ گفت تا همه خود دروغگو شدند و بنوعی شاگرد از استاد سر شد .
لازم نیست هر هفته یک بامبولی برای فروش مسکن راه بیندازید .
ملاک: 1394/8/1208:03:00،
60
93
به زودی مشتری میاد شاید هم قیمتو بالا گذاشتی
پایان رکود: 1394/8/1208:09:02،
75
105
دوران رکود مسکن دیگه به سر رسیده، به زودی با رونق گرفتن بازار مسکن قیمتها به شدت میره بالا، فقط کافیه به کاهش 50 درصدی پروانه های ساخت مسکن در دو سال قبل نگاهی بندازین که نشان از کاهش عرضه می باشد و از طرفی تقاضای انباشته سه سال گذشته
مهدی: 1394/8/1208:24:40،
91
26
من خیلی از افراد حتی خونه لازم رو می شناسم که پولشونو گذاشتند بانک و سود می گیرند پس توانایی خرید خونه رو دارند ولی در شرایط موجود نمی خرند پس اینکه کسی پول نداره درست نیست حداقل یک عده دارند. ثانیا طرف که حداقل تو تهران سود ودیعه و اجاره بهای بالای یک میلیون و پانصد میده پس از عهده وام هم برمیاد.
ali: 1394/8/1208:28:12،
51
41
پول سرگردان سمت مسکن
کارشناس: 1394/8/1208:31:45،
57
34
چنان‌چه قیمت واقعی مسکن را در نظر بگیریم حداکثر سودی که به سازنده می‌رسد بالغ بر 20 درصد است اما با قیمتی که در بازار وجود دارد در برخی زمان‌ها سود سازنده به 120 تا 150 درصد هم می‌رسد و روشن است که این قیمت‌ها واقعی نیست. قابل بیان است که در کانادا، سازنده، مسکن را با 8 درصد سود، در ژاپن با 10 درصد سود و در ترکیه و کره‌جنوبی هم با 10 درصد سود می‌سازد. ناگفته پیداست وقتی سازنده با چنین پیش فرضی به حوزه ساخت‌وساز قدم می‌گذارد و ساختمانی را می‌سازد درنهایت تا سود بالای 100 درصدی را به دست نیاورد، اقدام به فروش ملک نخواهد کرد. پس باید راهکاری برای این موضوع اندیشید که همان گرفتن مالیات از خانه‌های خالی است که حتی اعلام خبرش نیز در تابستان امسال سبب شد تا مالکان از ترس، خانه‌های خالی را به اجاره بگذارند.
کارگر: 1394/8/1208:35:56،
82
39
جالب است ایران جیب چند صباحی است که می خواهد به تنهایی بازار مسکن را گرم کند و با دو یا سه نفر بنگاهی مصاحبه می کند و آنها را بعنوان خبر می آورد دوستان در بازار مسکن هیچ اتفاقی نیفتاده و تا سال 97 نیز اتفاق نخواهد افتاد الان اکثر کارخونه ها اضافه کار و آکوردها و مزایا را قطع کردند و کارگر فقط به فکر تامین خورد و خوراک است
حقوق بگیر: 1394/8/1208:39:46،
55
34
این وام 80 میلیون چند در صد یک خونه نقلی 400 میلیونی می شه (20 درصد ) و نسبت به قبل 30 میلیون افزایش یافته پس کمتر از 10 درصد
مگه کسی که 320 میلیون پول نقد دارد منتظر 30 میلیون جدیده
این حرفها بازار را نمی تواند گرم کند باید 20 درصد قیمت ها کاهش یابد و درآمد ها 50 درصد افزایش یابد و این یعنی سال 97
سالار: 1394/8/1209:08:42،
40
35
کاش معنی کف قیمت توی بورس رو میفهمیدید و اونوقت حرف از کف نمیزدید...
کف قیمت مسکن این موقع نیست...
محرکهای بازار هم ناکافی هستن و کشش کمتر از این حرفهاست...
مهدی: 1394/8/1209:26:07،
48
25
ضمن ارادت به همه دوستان
به خدمتان عارضم که طبق آخرین آمار که در همین ایرانجیب عزیز هم منتشر شد ، معاملات مسکن نسبت به ماه قبلو مدت مشابه سال قبل حدود 9% کاهش را نشان داده است .
ضمنا جهت روشن شدن برخی فروشندگان و برخی فروشندگان لازم است یادآوری کنم که دیگر آن زمانی که یک ملک در ماه دو دست می چرخید به سر آمده و آن دوره از رونق مسکن و افزایش تعداد بنگاه ها که بدلیل بورس بازی و هجوم تمام سرمایه ها به این بازار بود به اتمام رسیده .
زمانی که همه ، با تمام توان خود و حتی فروش طلاهای زینتی خود ، و یکجا کردن پول های خود وارد معرکه بورس بازی و بازار مکاره مسکن به امید سودهای یک شب شده بودند به سر آمده و هم اکنون برخی در این بازار گیر کرده اند و دست و پا می زنند و عده ای دیگر که زرنگتر بودند و یا شانس داشته اند به موقع خود را از این بازار بیرون کشیدند .
...: 1394/8/1209:29:57،
49
24
انتشار این اخبار و گزارش ها که بر اساس توهمات چند نفر بنگاه دار نوشته شده و هیچ اساس آماری و علمی ندارد ، هیچ تاثیری بر رونق دادن به بازار ندارد همانگونه که مردم هیچ انگیزه ای برای خرید خودروهای صفر وارداتی و داخلی ندارند برای خرید ملک نیز هیچ انگیزه و حتی قدرت خریدی با این قیمت های حباب دار ندارند .
شهر خيام: 1394/8/1209:46:13،
26
31
من تو شهرستان. دو تا خونه يكي ١٢٠ متر به مبلغ كل ٢٠٠ تومان ويكي ديگه ٢٠٠ متر
به مبلغ كل ٤١٠ تومان اونم با چك ١ ماهه تونستم رد كنم و اين قيمت واسه فروش خيلي خوب بود
البته اين رو هم بگم فروش واحد خصوصأ متراژ بالا الان شانسي هست ميبيني يكي مياد ميبينه و طالبش ميشه
به هر حال از ٥ تا خونه تونستم ٢ تاشو رد كنم
جواب به پايان ركود: 1394/8/1210:14:54،
27
25
دوست گرامي حتما بنگاه دار هستين شما ولي بايد بگم كه قيمت مسكن با
يك پارامتري كه شما فرمودين بستگي نداره و چندين مورد ديگر هم دخيله
در قيمت بنابراين فقط بخاطر منافع شخصي نظر ندين
قيمتها تا مدتها ديگر تكون نميخوره و اين جنب جوش بازار هم موقته
يك جو گيري و بعدش پايان
ممد: 1394/8/1210:25:25،
39
12
یاد خودرو سازها افتادم که هر سری می نویسن با توجه به استقبال, به درخواست مشتریان و ...
بابا اگه شایعه پراکنی دردی از کسی دوا می کرد, الان وضع بازار این نبود.
شهرام: 1394/8/1211:23:06،
32
11
آمار سایت املاک افزایش خرید و فروش رو تایید نمی‌کنه.
کلیه‌ی معاملات اونجا ثبت میشه.
موثق تر از ایرانجیب: 1394/8/1211:49:00،
31
28
بنده خودم ارزیاب مسکن هستم.
خلاصه میگم خدمتتون.
هیچ خبری نیست.تعداد پرونده هامون از زمانی که مسکن مهر بود و حدود 1400 تا در ماه بود الان رسیده به 300 تا اونم تو کل استان.
خیال همتون راحت رکود همچنان ادامه داره.
پاسخ متقاضی مسکن: 1394/8/1212:37:00،
26
28
شما واقعا اگه فروشنده بودی بر علیه مسکن تبلیغ نمیکردی شما یا واقعا پول نداری یا پولتو گذاشتی تو بانک و سود میگیری و دوست داری مسکن تو همین سطح قیمتی بمونه تا بعدا بتونی با سود پولت هم خونه بخری هم چاله چوله های زندگیتو پر کنی یا نونت تو بازارهای رقیب مسکنه غافل از اینکه تا بازار مسکن رونق نگیره همه بازارها حتی بانکها محکوم به فنا هستند
فقط اپارتمان: 1394/8/1213:08:09،
31
21
نه دلار نه ماشین نه طلا و نه بورس، فقط آپارتمان با وام.
علی: 1394/8/1207:23:13،
61
90
بازار داره تکون میخوره، امیدواره رونق و بدون افزایش قیمت همراه باشه.
اگر کسی قصد خرید داره بهتر زود تصمیم بگیره.
پ.ن:
من یه خونه خریدم اونم دست مستجرهستش تا بتونم پول رهنش رو جرو کنم منزل پدر بزرگوارم هستم.
لطفا نگید که دلال یه بساز بفروشم.
سایه: 1394/8/1207:48:02،
65
40
کدوم رونق....
ایرانجیب هر روز برای رونق خیالی خبر پراکنی میکنه
اینم یه جور تبلیغه ...بازار گرمی برا دلالها.
الان 2 ساله ایرانجیب خبر میزنه مسکن تکون خورد...لیست قیمت میده...
حسن کچل : 1394/8/1212:45:45،
16
27
واقعا افرادی که میخوان با نوشتن چهارتا مقاله جو بدن به بازار مسکن چی فکر میکنن!؟؟. وام هفتاد ميلیونی تو شهرهای بزرگ به چه دردی میخوره ؟ تازه سود و بازپرداخت وام به کنار . با شعور مردم بازی نکنين این بازار فعلا مرده.
بهمن: 1394/8/1207:31:57،
48
31
بله دو موج یعنی دو تکی مشتری در حد قیمت کردن
( فلفل ): 1394/8/1207:54:37،
66
29
اشتباه نشود اين شايعه است ، براي فروش خانه ها موجي به را ه افتاده نه براي خريد چون آنقدر مردم گرفتاري مالي دارند همه دارند خانه هاي خود را ميفروشند و كو خريدار؟
ناشناس: 1394/8/1208:40:10،
32
27
با شما موافقم
دیروز برای عده زیادی اس ام اس بابت فروش واحدهای مسکونی آمده بود.
با شرایط%50 نقد ومابقی اقساط 6 ماه) همگی بازدید کردیم ولی هیچکس خرید نکرد.
گرچه واقعا زیبا وعالی ساخته بودن اما برای خود من متری یک میلیون کمتر از نرخ تعیین شده مناسب بود .
ودود: 1394/8/1208:03:09،
44
25
عزیز من، همش جو سازیه، آب از آب تکون نخورده، مردمی که در تامین مایحتاج روزانه مشکل دارند با کدوم پول و پس انداز سراغ مسکن می روند؟!!
احمد: 1394/8/1208:26:36،
41
19
گرفتن وام ممکن است ساده به نظر بیاید ولی پس دادنش مخصوصا
با قسط سنگینی که وان 60 میلیونی دارد همه فکر و جیب اعضای
خانواده را درگیر خودش خواهد کرد.بنده در سال 84 وام بانک مسکن
به مبلغ 11 میلیون گرفتم که انموقع بیست متر مربع اپارتمان را پوشش داد وهنوز دارم قسط 150 هزار تومانی انرا پرداخت می کنم.
حالا شما باید این وام را برای ده مترمربع هزینه کنید و شش برابر
قسط نسبت به ان زمان هم پرداخت کنید.!!!!!!
رضا: 1394/8/1211:47:26،
18
10
عالی بود احمد.لایک
siya: 1394/8/1208:39:30،
28
27
درسته بازار داره را میفته ولی افزایش بعید میدونم امیدوارم ایندفعه دلال بازی نکنیم
کارشناس مسکن: 1394/8/1208:43:03،
37
22
براساس اعلام بانک مرکزی میانگین قیمت خانه بین ۳ تا ۸ میلیون تومان است. حال آن‌که هزینه ساخت بین یک تا ۲ میلیون تومان است و مابقی این قیمت متعلق به سود سازندگان و قیمت زمین است و تا زمانی که این دو مولفه با شرایط اقتصادی کشور در تعادل قرار نگیرند نمی‌توان گفت قیمت مسکن به کف واقعی خود رسیده است.
حامد: 1394/8/1210:42:57،
26
17
شما هزینه زمین رو در نظر نگرفتی وگرنه قیمت حدودا 2تومن بهش اضافه میشه .
سرجمع ساخت و زمین 3-4 تومن درمیاد و در مثلا تهرانپارس بیش از اون سود سازنده و مالک هست .
siya: 1394/8/1215:18:20،
23
22
عجب کارشناسی کردی قد نخود اطلاعات نداری حالا زمینشو که حساب نکردی هیچ متراژ قابل فروش با متراژ ساخت فرق میکنه راه پله و آسانسور و... 2 میلیون خرج میکنی قابل فروش نیس پارکینگ همینطور هزینه نقشه و شهرداری و بیمه و... هم جدا از 2 تومنه البته ملت همه مثل تو هستن واسه همین میگن n درصد سود کرد یارو الان بانک به صرفه تره زرنگاش گذاشتن بانک تا بازار را بیفته من و شمام در آرزوی ارزونی مگه دلار ارزون شه
اااااا: 1394/8/1208:44:07،
35
27
نیمه دوم سال 97 رونق بازار است
مشتری: 1394/8/1208:46:14،
27
23
دوستان بیکار به جیب خودشون نگاه نکنن که هیچی ندارن و به همه مردم تعمیم بدن. نه عزیزان خیلیام حسابشون پره ولی الان بهتربن سود تو بانکه.حداقل 250 میلیون بدی پول آپارتمان نهایتش 1.5 اجارش میکنن بازار هم جهش آنچنانی نداره که بگی رو فروشش سود کنم. ولی همون پول تو بانک کمه کم 4 واست داره
علیرضا: 1394/8/1208:46:24،
43
23
من یک ماهی بود در مشهد دنبال خرید یک آپارتمان بودم که به نتایج جالبی رسیدم
1_ درسته آپارتمان خالی زیاده ولی خیلی هاش واقعآ به درد نخور هستن و یه مشکلاتی دارن
2_ آپارتمانی که خوب بود بعد یه هفته که دوباره مراجعه میکردم حتماً فروش رفته بود
3_ اختلاف قیمتی اعلام شده توسط مالکین خیلی زیاد بود مثلاً آپارتمان نوساز در محله اقبال لاهوری بین متری 3300 تا 2700 متغیر بود در حالی که اختلاف اینقدر نبود و تنها نیاز به پول باعث کم بودن قیمت یکی بود
4_ از یه ماه قبل تا چند روز پیش مراجعات برای خرید آپارتمان در مشهد کاملاً صعودی بوده و نشان از جنب و جوشی در آینده بسیار نزدیک داره
مهدی: 1394/8/1208:55:06،
28
23
شرمنده اینو میگم ... دورغگویی شده نقل و نبات ... از اونور میکن وام تسهیلات میزاریم بسته حمایتی میزاریم بسته خروج از رکود میزاریم به بانکها میکیم وام بدن یا هزار دورغ دیگر ... بعد یه وام مزاربه ای 28% که سند یه خونم در رهنشون هست و رفتیم برای کارگاه تولیدی که داریم تمدید کنیم میگن نه باید تسویه کنید ما گفتیم چرا مگه ریس ج... نگفته بسته حمایتی خروج از رکود میدیم ... کلی به ما خندیدن میکن برو عمو تازه بخش نامه زدن تمام وامهای دست مردم رو جمع کنید دارن برشکست میشم پولهاتون میسوز ... فقط فشار میارن بیا تصفیه کن ... اینا دیگه گند همه چی در آوردن با این ندونم کاریاشون چون هیچ کس سر جاش نیست و با پول و پارتی انتخاب میشن و تصمیمهای مملکت کیلویی گرفته میشه ... فشار عصبی و استرس شده وعده غذایی هر روزمون دریغ از یه امیدواری ...
حمید: 1394/8/1209:01:52،
34
23
چرا فرافکنی میکنی ایرانجیب این وامها از تصویب تا اعلام به بانکها یه عمر طول میکشه و از زمانی که به بانکها اعلام کنن
و مردم شروع به سپرده گذاری کنن و نوبت وامشون بشه یکسال زمان میبره
تازه اگه بتونیم از هفت خوان رستم بانکها عبور کنیم
واقع گرا: 1394/8/1209:02:21،
17
18
حرف های خوب هیچ وقت خونه گران نمی شود ایران جیب دروغ می گوید و... اگر خانه نیاز دارید بخرید اگر نه با اعصاب خود بازی نکنید کاری به گرانی و ارزانی نداشته باشید
رضا: 1394/8/1209:06:27،
14
24
الان شرایط معاوضه عالیه...کوچک با بزرگ
کاربلد : 1394/8/1209:07:06،
35
22
حداقل تا چند ماه آینده که خبری از رونق نخواهد بود این اخبار بارها از طرف مسئولین محترم منتشر شده و لی تمام شواهد نشان میدهد کماکان رکود برقرار است
رضا: 1394/8/1209:36:51،
34
20
اینها همش تلاش برای جو روانی ایجاد کردن و گرم کردن بازار ملک هست. متن خبر عین تبلیغات عطر و ادوکلن میمونه. بابا کوتاه بیایید همه نادون نیستن.
سیب: 1394/8/1211:12:23،
18
24
گل گفتی.ببین در روز 2 تا 3 خبر از مسکنه....همش هم بازار گرمی....مسکن پول میخواد که نیست....اینقد هی شایعه نسازید..
امير: 1394/8/1209:40:21،
37
12
ايران جيب هم الكي جو ميده فكر كنم خبرنگارش يه اپارتماني زميني براي فروش گذاشته داره سياه بازي در مياره ، ما كه بنگاه املاك داريم و ملكاي گل منطقه تو دستمونه براي فروش از صبح داريم يه قل دو قل بازي ميكنيم تو دفتر !! اين وامهاي ٦٠ مليون و ٧٠ مليون بيشتر به صدقه ميمونه تا وام خريد مسكن ، كسي با اين رقمها خونه نميتونه بخره داداش
اکبر: 1394/8/1210:14:00،
21
21
به رایها نگاه کنید متوجه میشوید اوضاع چطوره مالکین ومحتکران مسکن بطور مداوم پیگیرند بلکه فرجی شود،که نمیشود ،مردم پول ندارند وتازه فکرمیکنند همه مثل خودشان پول باد اورده دارندوتوبانک گذاشتن!! نه جانم،مردمی که نیاز مسکن دارند و پولشان توبانک گذاشته اند اکثرشان به 50هزارتومان هم نمیرسدومطمین باش اگرپولی داشتند که حتی50درصد قیمت خانه میشد کسانی که نیاز دارند اول خونه میخریدند البته نه برای رشد بلکه برای نیاز به سرپناه.وانکس هم که به امید رشد میخرید همان بهتر که پولش توبانک باشه که لااقل درچرخه کار وتولید مصرف شود.
دانشجو : 1394/8/1213:26:38،
27
18
یکی از انها پدر من . خانه دارد اضافی هم دارد ما بقی پولش قبلا در دلالی مسکن و خودرو بود حالا سپرده کرده البته قبلا که جوان بود معمار بود و خانه میساخت امروز میگه بازار اشباه شده توان درگیری با شهرداری هم ندارم .
نسل جوان هم که کلا به فکر جلای وطن هستند یکی خود من .
حالا این اپارتمانها برای کی ساخته میشه الله و علم .
ملاک: 1394/8/1210:36:54،
15
23
کسی برنده هست که با "روند" دوست باشه ایستادگی و مخالفت با روند باعث ضررتون میشه سالهای شروع رونق 84 --- 89 --- شاید هم 94 .گذشت زمان مشخص می کنه
ممد: 1394/8/1217:39:15،
22
15
خوب گفتی.
فقط شنونده هم باید عاقل باشه بدونه هر چیزی یک زمانی داره. اون سالهایی که شما اسم میبری به دلایلی که به شخص و تیم خاصی برمیگرده ( همون دوست عزیز کاپشن پوشمون ) رونق مسکن رو دید.
الان دیگه اون دوره نیست. فعلا سرمایه گذاری و خرید مسکن سودی نداره. الان هم کسانی میخرن که واقعا لازم دارن که به لطف همون عزیز کاپشن پوش قیمت ها چنان فضایی شده که اکثریت مردم حتی با وام هم دستشون به خرید خونه نمیرسه.
اکبر: 1394/8/1211:31:50،
13
18
تصحیح میکنم منظور من50میلیون بود نوشته ام 50هزار تومان
محمد: 1394/8/1212:57:32،
26
9
دوست گرامی اگه شما پول یا درآمد نداری دلیل نمیشه بقیه هم ندارند که تو منطقه ما یک آقای یزدی هست بیش از 50 واحد آپارتمان متراژ بالا داره که زمین هاش ورثه ای بوده واقعا قیافشو ببینی فکر میکنی محتاجه ! خریدار یا فروشنده آپارتمان صرفا یک نفر نیست بلکه ممکنه یک نفر مالک چندین واحد باشه
اکبر: 1394/8/1215:27:41،
18
23
جواب خودت راخودت دادی این بنده خدا اصلا مصرف کننده حساب نمیشه بلکه ازهمانهایی است که برای رشد نگه داشتهوازاین افراد زیادنند که حالا فروشنده هستند.
مهندس عمران: 1394/8/1213:30:48،
19
28
مردم خوب و عزیز هموطن همانطور که در خرید خودرو صفر کمپین عدم خرید خودرو صفر بلای جان خودرو سازان شده و در سراشیبی ورشکستگی قرار گرفته اند مسکن هم با این روند به کاهش قیمتها نزدیک میشود اینگونه جو روانی و دروغ پردازیها نباید باعث شود مسکن گران بخرید..وامها هم ترفندی است برای رونق بازار سکن ولی اینگونه وامها فقط به سود بانکها و دولت است.نخرید باید ارزان شود.یا علی ع

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار