کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

آغاز چهارمین جلسه دادگاه بابک زنجانی + جزئیات

کدخبر:۱۶۷۴۸شنبه، ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸:۴۷۵۰۲۴ بازدید

چهارمین جلسه دادگاه میلیاردر نفتی امروز،ساعت 9 صبح بعد از 26 روز وقفه به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی آغاز می شود.
 امروز (شنبه) 9 آبان چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اختلاس نفتی به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی و از ساعت 9 صبح آغاز می شود.

بنابراین گزارش قاضی صلواتی ،قاضی رسیدگی کننده به پرونده در پایان جلسه سوم دادگاه با درخواست استمهال وکلای پرونده که به منظور قرائت دقیق تر پرونده درخواست شده بود ، موافقت کرده و دادگاه بعد از 26 روز وقفه پر حاشیه ،امروز برگزار می شود.

گفتنی است به گفته صادقی قهرودی وکیل شرکت نفت در جلسه امروز بایستی روال دادرسی شروع شود و شکات عدله خود را ارائه دهند. 

در این پرونده شرکت نفت شاکی اصلی و بانک مسکن، سازمان تامین اجتماعی و موسسه مالی و اعتباری توسعه دیگر شکات هستند که طی روال بعد از قرائت کیفرخواست شاکات باید لوایح خود را ارائه دهد و بعد از آن زمان پاسخگویی متهم به شکات می‌رسد .

شایان ذکر است در سه جلسه قبلی دادگاه که به ترتیب در تاریخ 11،12 و13 مهر ماه برگزار شد کیفر خواست 237 صفحه ای سه متهم پرونده توسط نماینده دادستانی قرائت شد.

براساس کیفر خواست قرائت شده متهم ردیف اول (ب ز) به افساد فی الارض ، افتتاح حساب‌های متعدد با تغییر شماره شناسنامه و نام پدر، مشارکت در اخلال نظام ارزی، جعل 24 فقره اسناد بانکی، پول شویی، کلاهبرداری از شرکت ملی نفت و نشر اکاذیب متهم شده است.

متهم ردیف دوم پرونده (م- ش ) به اتهامات افساد نفتی افساد فی‌الارض، مشارکت درکلاهبرداری، مشارکت در پول شویی راهی دادگاه شده است.

همچنین اتهامات متهم ردیف سوم( ح- ف ) افساد فی الارض، مشارکت در کلاهبرداری از شرکتHK ،  مشارکت درکلاهبرداری از تأمین اجتماعی و مشارکت در پولشویی عنوان شده است.

gy0fw32sprwjdsnilh46.jpg
 
«باب ز» پای کدام یکی از 200مطلع را به دادگاه می کشاند؟ 
 
وکلای متهم برای بار دوم تقاضای استمهال کردند تا بتوانند پرونده را دقیق تر مطالعه کنند با بررسی جوانب امر و جلوگیری از تضییع حقوق متهم و اختیارات با تقاضای استمهال موافق می شود. 
 
بنا به گفته معاون دادستان تهران،شعبه بازپرسی بیش از 40 نوبت متهم را مورد بازرسی قرار داد و 200 فرد مطلع پیرامون شرکت‌های متهم به این شعبه فراخوانده شدند حال باید منتظر ماند و دید در جلسه چهارم رسیدگی به اتهامات «ب ز» پای چند نفر از این 200مطلع به دادگاه کشیده می شود و متهم نام  کسی را در دادگاه می برد؟! 


*ورود وکیل متهم نفتی به دادگاه(08:00)
 
وکیل متهم نفتی برای دفاع از موکل خود وارد دادگاه انقلاب شد.
 
البته کوهپایه زاده پیش از ورود به دادگاه گفت: موکلم امروز دفاع 200 صفحه ای خود را ارائه می دهد.
 
ورود متهم نفتی به دادگاه(ساعت 09:00)
 
متهم نفتی (بابک زنجانی) با تدابیر امنیتی وارد شعبه 15 دادگاه انقلاب شد.


kwgrbwpe3ts620sfto.jpg
 

مشروح جلسه دادگاه  متهم نفتی
 
چهارمین جلسه دادگاه ساعت 9 صبح و پس از قرائت قرآن به صورت رسمی آغاز شد و قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: با توجه به قرائت کیفرخواست در 3 جلسه اول، از متهم ردیف اول این پرونده خواسته می‌شود تا در جایگاه قرار گیرد.
 
قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: اتهام شما براساس کیفرخواست صادره از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشدید و رهبری یک شبکه سازمان یافته، جعل اسناد و استفاده از اسناد مجعول و پولشویی با علم موثر بودن اقدامات در ضربه زدن به نظام، کلاهبرداری از وزارت نفت، پولشویی 1967 میلیون یورویی و نشر اکاذیب است، هر دفاعی دارید بفرمایید.
 
در این لحظه متهم ضمن قرار گرفتن در جایگاه با قرائت بخشی از زیارت عاشورا صحبت خود را آغاز کرد.
 
وی افزود: دفاعیات من شامل یک مقدمه کوتاه و 2 بخش است که بخش اول خلاصه عملکرد من و چند تذکر به طرفین دعواست و در بخش دوم به صورت علمی و منطقی دفاع خود را ارائه می‌دهم تا به لطف خدا و آقا امام زمان این اتهامات را از پیش روی خود بردارم.
 
متهم پرونده فساد نفتی در ادامه دفاعیات خود گفت: با وجود بسته بودن دست‌هایم و نداشتن ارتباط با بیرون و لطفی که شما کردید و اجازه دادید 2 فکس به وکلای خارجی بزنم، مبلغ 1968 میلیون یورو به ذی‌نفعی شرکت HK از طریق یک بانک معتبر تقدیم می‌شود البته چون رقم زیاد بوده 4 نفر باید امضاء می‌کردند که 2 نفر امضاء کرده‌اند و 2 نفر دیگر هم پس از تعطیلات روز شنبه و یکشنبه امضاء می‌کنند و موضوع حل خواهد شد.
 
وی ادامه داد: نزدیک به 2 سال است بازداشت هستم و در انفرادی به سر می‌برم و 3 هزار صفحه نامه شماره شده تقدیم کردم.
 
وی افزود: دولت تدبیر و امید افکار عمومی را برای اثبات درست بودن خود به میدان کشیده در حالیکه کار اقتصادی کار احساسی نیست، اینکه یک دولت یا شخصیت چند صباحی دارای قدرت شود و بخواهد از طریق امکاناتی که دارد دیگران را زیر سوال ببرد درست نیست.
 
در این لحظه قاضی تذکر دوم را به متهم نفتی می‌دهد و می‌گوید شما اجازه توهین به دولت جمهوری اسلامی را ندارید، پرونده شما یک پرونده قضایی است و به هیچ وجه بحث را سیاسی نکنید.
 
ب-ز خطاب به قاضی گفت: هر روز دارند به من توهین می‌کند و کسی به آنها حرف نمی‌زند.
 
قاضی گفت: با منطق از خودت دفاع کن.
 
متهم نفتی گفت: من 2 سال است حرف‌های نادرست، دروغ و تهمت شنیدم و سکوت کردم، حرف‌هایی زده شد که فقط باید قاضی می‌دانست اما رسانه‌ای شد، جایزه تعیین می‌کردند که من بازداشت شوم، رکوردار کلاهبرداری دنیا شدم، تهدید به کشته شدن در زندان شدم و هر روز یک روشنفکر علیه من مقاله نوشت و شاید فقط رعایت قانون برای من بود و دیگران معصوم بودند.
 
ب-ز با اشاره به کمیته پیگیری پرونده خود گفت: برخی هم به اسم کمیته پیگیری پرونده من خود را مهم جلوه می‌دهند، مطالب نادرستی گفتند در حالیکه آگاهی نداشتند، حتی یکی از آنها با این شیوه بدهی معوق خود را به تأخیر انداخت و این در حالی بود که این افراد کسانی بودند که حتی اجازه ورود به دادسرا هم نداشتند.
 
متهم خطاب به قاضی گفت: قربان من به هیچ گروه، حزب و شخصی متصل نیستم، نه رشوه دادم و نه باج و بعضاً مورد زورگیری قرار گرفتم و سکوت کردم، آنچه من را متمایز کرده این است که با علم روز پیشرفته‌ام و یک تاجر حرفه‌ای و آگاه به امور هستم بنابراین از عملکرد خود دفاع می‌کنم و مسئولیت کارهای خود را گردن می‌گیرم، چرا که فعالیت اقتصادی من شفاف است.
ب-ز متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی در آغاز دفاعیات خود اظهار داشت: درخصوص تشکیل پرونده و شکایت وزارت نفت باید بگویم که وزارت نفت محموله نفت‌هایی را به شرکت HK داده و HK آنها را پیش‌فروش کرده و وجه آن را در حساب مشخص ریخته، بعد از مدتی شرکت خارجی تحریم و بانک هم تحریم می‌شود و با این تحریم‌ها وجوه خارجی محسوب می‌شود.
 
وی افزود: با عوض شدن دولت، وزیر نفت جدید بخاطر اینکه دستوری مدیریت شده برای اقدامات سیاسی و برخورد با منتقدان خود داشت اعلام می‌دارد تحریم‌ها به وزارت نفت ارتباطی ندارد و با سر و صدای ایجاد سیاه‌نمایی از قوه قضاییه کمک می‌خواهد.
 
متهم نفتی ادامه داد: وزیر نفت جدید با بیان اینکه معلوم نیست من پول‌های خود را از کجا آوردم جو سازی می‌کند و متاسفانه دادسرا هم فریب این اشخاص را می‌خورد و اقدامات من اخلال در نظام اقتصادی با علم ضربه زدن به نظام عنوان می‌شود.
 
ب-ز تصریح کرد: دادسرا در 240 صفحه به دلیل ابهام در منشأ، تلاش کرده عملیات بانک را صوری و جعل نشان دهد که این یک زورگویی است.
 
وی ادامه داد: دادستان باید بداند فریب این اشخاص را خورده، من به درستی دادستان ایمان دارم و مطمئن هستم چون اطلاعات غلط به او داده‌اند، فریب خورده است.
 
ساعت 9:20 دقیقه و در ادامه اظهارات متهم نفتی قاضی خطاب به ب-ز گفت: شما حق توهین کردن به کسی را ندارید.
 
ب-ز گفت: من توهین نکردم، حرف عادی می‌زنم.
 
وی ادامه داد: آقایان می‌فرمایند با هوچی‌گری نمی‌شود پول مردم را خورد آیا با تهمت به رسانه‌ها و برخی کارمندان وزارت نفت می‌شود این پول‌ها را خورد؟
 
وی با بیان اینکه کارشناسی‌ها نیز ایراد دارد، اعتراض ما به سبک کارشناس نیست ما حرفمان این است چون بانک مرکزی مرتبط با دولت است هدایت شده کار می‌کند، طریقه سوال‌ها اشتباه بوده و جواب‌های دریافتی هم طبیعتاً اشتباه است.
 
این متهم نفتی در ادامه دفاعیات خود با اشاره به نامه 3 وزیر و رئیس کل بانک مرکزی گفت: نماینده دادستان درخواست داشته است که در رابطه با این نامه از ستاد تدابیر ویژه ریاست جمهوری استعلام گرفته شود، این در حالی است که نامه مذکور اصلاً ربطی به این ستاد ندارد چرا که این نامه تصمیم هیأت اقتصادی بوده است.
 
وی ادامه داد: آقایان در وزارت نفت و بانک مرکزی مدام ژست‌هایی را نزد رسانه‌ها می‌گیرند و می‌گویند ما آماده دریافت مطالبات هستیم، این ژست‌ها سیاسی است و اینکه می‌گویند در هر کشوری بانک دارند و می‌توانند مطالبات را وصول کنند یک دروغ است، چرا که اگر یک چنین توانایی وجود داشت پول‌های نفتی را وصول می‌کردید، بنابراین این ژست‌ها را برای کسی بگیرید که کشور را نمی‌شناسد نه من که کل دنیا دور زده‌ام.
 
وی افزود: وزارت نفت خیلی زور بزند یک شرکت در خارج از کشور باز می‌کند که توانایی وصول آن هم چندان بالا نخواهد بود. اینکه می‌گویند زنجانی چند بار حرف زده و بازی کرده و کاری انجام نداده، زیاده‌روی است، می‌خواهند من حساب ویژه‌ای برایشان باز کنم و برایشان پول بریزم. آیا وظیفه من است برای شما حساب باز کنم و اگر نشود باید مرا به بازی متهم کنید؟
 
متهم نفتی ادامه داد: به نظر من وقتی یک مرد حرف می‌زند باید به حرف خود عمل کند حالا چه وزیر باشد چه یک فرد عادی.
متهم نفتی در ادامه دفاعیات خود گفت: وقتی می‌گویند من 30 میلیارد پول گرفته‌ام همه باور می‌کنند اما وقتی می‌گویند فلان مبلغ پرداخت کرده‌ام حتی اسناد و مدارک را هم زیر سوال می‌برند، من اگر قصد کلاهبرداری داشتم با وجود امکاناتی که در خارج از کشور داشتم چرا باید در داخل ایران سرمایه‌گذاری می‌کردم؟ در مسیر کار کارشناسی از آبدارچی و تایپیست کمک گرفتم، کسانی که حتی کار خود را به زور انجام می‌دهند.
 
وی افزود: ما در این کیفرخواست به غیر از فقر علمی و کارشناسانه با تغییر واژه‌ها مواجه هستیم، من 2 سال است با اعمال شاقه در زندان هستم.
 
در این لحظه قاضی با نشان دادن تعدادی پرونده خطاب به متهم گفت: اینها یک دهم از نامه‌هایی است که برای دادگاه فرستاده‌ای، آنوقت اعمال شاقه؟ ما به وقتش از امکاناتی که در اختیار شما قرار گرفته حرف خواهیم زد.
 
ب-ز در پاسخ گفت: شما را هم اگر در یک توالت نگه داشته می‌داشتند.... (ب-ز در این لحظه سکوت کرد)
 
وی افزود: تحریم شدن من توسط خزانه‌داری آمریکا، اروپا و انگلستان به خاطر خدمات من به جمهوری اسلامی بود، این کیفرخواست دارای ایرادات زیادی است و اصلاً صورت مسئله ندارد، بازپرس به جای بازجویی از من به حرفهای دیگران توجه کرده، کمتر از 40 بار از من بازجویی کرده‌اند که 20 بار آن پشت درب سلول همان جای خوبی که می‌گویید بوده و برگه آوردند تا پر کنم، با کاری که کرده‌اند نه در ایران جا دارم و نه در خارج از کشور.
 
در این لحظه قاضی خطاب به متهم گفت: شما علیه هر شخص حقیقی یا حقوقی با هر پست و مقامی شکایت دارید می‌توانید از طریق وکلا شکیات خود را مطرح کنید.
 
وی از ملاقاتی که در تاریخ 2 بهمن‌ماه سال 92 با معاون اول قوه قضاییه و دادستان تهران داشت سخن گفت و افزود: حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای و جعفری دولت‌آبادی در همین سلول چند متری که یک گوشه‌اش توالت و یک گوشه‌اش تخت است به دیدن من آمدند و با من صحبت کردند و گفتند که «به نحوی این تسویه‌حساب‌ها را انجام بده و این سر و صداها را بخوابان». متأسفانه وزارت نفت به کارمندان خود هم رحم نمی‌کند و ناآگاهی های خود را به گردن آقای (ج) انداخته.
 
وی ادامه داد: من در عملکرد خود تخلفی ندارم ، یک متخلف که اینهمه همکاری انجام نمی‌دهد، همه تخلفات مربوط به وزارت نفت است و طبیعتاً کسی که بلد نیست کار کند سرش کلاه می‌رود.
 
ساعت 10:30 دقیقه متهم مجدداً خطاب به قاضی گفت: قربان خسته نشدید؟
 
قاضی گفت: نه، خودت خسته شدی؟ که متهم پاسخ منفی داد.
 
متهم در ادامه گفت: 4 وزیر موقع پرداخت یارانه دل‌درد می‌گیرند.
 
قاضی گفت: توهین نکنید


ibsr3zkz97eg9dx0ns2x.jpg
 

متهم گفت: دل‌درد که توهین نیست
 
ب ز در ادامه دفاعیات خود اظهار داشت: دادسرای ایران صلاحیت بررسی وجوه بانک مالزی را ندارد و اصلاً به دادسرا ربطی ندارد آن بانک پول خود را از کجا آورده است. از طرف دیگر عملیات یک بانک در مالزی چه ارتباطی به اخلال در نظام اقتصادی ایران دارد؟
 
وی افزود: متأسفانه با دادن آدرس‌های غلط به بازپرس او را فریب دادند. هیچ کس تاکنون در دنیا این همه خلاف را نفهمیده بود و فقط اینها نخبه اقتصادی در آمدند و فهمیدند.
 
ب ز تصریح کرد: اگر موضوع وصول پول نفت است چرا وزیر نفت مبلغ 5.8 میلیارد یورو نفتی را که به یک شخص عادی فروخته وصول نمی‌کند. این شخص کسی است که حتی یک خودرو ندارد و سالها پیش از من مبلغی را به صورت قرض گرفته بود این فردی که هیچ اعتباری ندارد آدم امنی است اما من که اعتبار بین‌المللی دارم ناامن شده‌ام.
 
وی تأکید کرد: موضوع وصول پول نفت نیست بلکه نداشتن حساب بانکی برای وصول است. وزیر نفت این موضوع را برای تسویه حساب سیاسی و انجام کارهای حزبی راه انداخته است.
 
در ادامه دادگاه قاضی صلواتی به متهم تذکر داد که شما حق توهین به شخصی را ندارید و اگر قرار است اسم شخصی برده شود در یک جلسه با حضور آن شخص موضوعات بررسی می‌شود که متهم در پاسخ به قاضی گفت: من توهین نکردم.
 
جلسه دادگاه در ساعت 11:45 به پایان رسید و قاضی صلواتی جلسه بعدی رسیدگی فردا یکشنبه 10 آبان ماه ساعت 08:30 اعلام کرد.
بلیط هواپیما



دیدگاه ها

کیارش: 1394/8/910:54:31،
215
10
بروید خجالت بکشید!! مردم را گذاشتید سر کار!!
اگرراست میگید پشت پرده‌ها را عیان کنید ، یه مهره سوخته را دارن محاکمه میکنند!!
آخرهم ،این بخت برگشته را اعدام میکنند ، وهمه چیز را سرپوش میگذارند ، تا آقازاده ها
راحت تربخورند ، هرچندکه سیری ناپذیرند!!!
مهرداد: 1394/8/913:17:49،
98
13
ب ز تصریح کرد: اگر موضوع وصول پول نفت است چرا وزیر نفت مبلغ 5.8 میلیارد یورو نفتی را که به یک شخص عادی فروخته وصول نمی‌کند.
ابن سریال ادامه دارد
Mohammad: 1394/8/913:54:38،
54
19
کل متن رو خوندم
این چه دادگاهیه که در مورد اتهامات صحبتی نمیشه و خاله زنک بازیه
وطن پرست: 1394/8/914:18:19،
35
14
منم اگر بخوام يه پنج شيش تا کشتي نفت از شرکت نفت بگيرم بعد ببرم بفروشم ايا ميشود.يعني اينقدر بي حساب و کتاب هم ميشه؟
Aliop: 1394/8/914:40:44،
39
17
خيلي رأست ميگين برين وزير نفت قبلي رو بيارين ، اون اقا خودش بايد در مورد هفتصد ميليون دلار توضيح بده ، واقعا كه ،،،
جناب خان: 1394/8/911:01:31،
99
12
کی تا حالا دیده ....... چاقو دسته خودشو ببره ؟؟؟ از این عزیزان ..ولینعمتان و نورچشمی ها توی این مملکت زیادند ....کشک سابی از چین وارد کنین بد نیست.. خیلی لازمه..... خانه از پای بست ویران است ... خواجه در فکر نقش ایوان است..
رضا: 1394/8/911:27:33،
115
8
تا موقعی که اسم کسی رو نیاره دادگاه علنیه !!! هر موقع حلقه های گردن کلفت وابسته به قدرت رو نام برد دادگاه غیر علنی می شه و سریع اعدام می شه.
مریم: 1394/8/911:44:49،
75
12
این وسط مردم فقط بازیچه هستن!
بیچاره: 1394/8/912:20:50،
70
14
لعنت خدا بر بانیان این امر اختلاس.. ارتجاع..
علی: 1394/8/912:38:20،
44
11
همش سوری و فرمالیته است.
علی: 1394/8/912:39:43،
32
11
صوری،اشتباه شد.
محسن هستم: 1394/8/912:51:39،
36
10
اقا یه سوال بی ربط(چون اینجا بازدیدش زیاد وخبر مرتبط پیدا نکردم میپرسم)
شرمنده
سوال:چرا دلار شبها میشه3370 وروزها وساعت اداری میشه 3500؟؟؟؟
واقعا واسم سوال شده؟
تا دو-سه هفته قبل اینجوری نبود
-----------------------------------------------------------------------------------------
200هزار جریمه کنید بره پی کارش!!!!!!!
رضـا: 1394/8/915:09:07،
31
21
دوست عزیز مگه در جریان نیستید واژه ی دلــ*ـــار مجددا امنیتی شده و وقتی به زبون میارید باید دهنتون رو آب بکشید ؟ !
حالا اگه بیشتر دقت میکردید متوجه میشدید همه ی سایت های اینترنتی اعلام قیمت ارز به مدت تقریبا یکی دو هفته همیشه قیمت این ارز پر حاشیه رو 3383 اعلام میکردن ! در حالی که تو بازار بالای 3500 بود !
کلا شرایط گل و بلبل که میگن همینه دیگه !
--------------------------------------------------------
200 هزار که برای این بنده خدا زیادم هست ! نفرِ قبلی کلی اتهامات سنگین تر داشت و 200 هزار براش بریدن، اینکه کاری نکرده در مقابل اون !
محسن هستم: 1394/8/921:00:19،
16
17
مرررسی از پاسخت برادر.تو کار دلار و... نیستم همینجوری چک میکنم.واقعا واسم سوال بود.پس کاریکاتور سایتهارو هم میکشن!!!!!اونم به خاطر قیمت دلار!!!!
_--------------------------------
اون طفلی!!!هم گناهی نداشت که!!!!فقط ........بگدرررررررریم.بله اینو بخواییم با قبلی نسبت و تناسب بگیریم سی هزار تومن !!!خیرشو ببینه!!!!
رضـا: 1394/8/1016:58:09،
18
17
خواهش میکنم
منم زیاد کاری به دلار ندارم (البته اگه اونم کاری به ما نداشته باشه که دیگه عالی میشه)
ولی به هر حال اکثر اوقات لازمه که نرخ ارز رو چک کنم و به همین دلیل مدتی با اون قضیه ای که گفتم در مورد دلار روبرو بودم و به اجبار از طریق دوستان دیگه ای نرخ ارز که اصلا ثبات هم نداشت جویا میشدم...
خدا آخر عاقبت هممون رو به خیر کنه با این وضع عجیب غریب فعلی...
پوریا: 1394/8/913:17:49،
39
14
دادگاه های فرمایشی!! سالها دست طرف باز بود برای حیف و میل
اموال عمومی متعلق به مردم و حالا می خواهند به جرم او رسیدگی
کنند.
وطنم پاره ای تنم: 1394/8/913:22:21،
41
10
جمع کنید این خیمه شب بازی رو.
زال الدین: 1394/8/915:53:07،
33
18
اصل کاری و پشت پرده کیه؟لطفا اینو بگید.
فرج: 1394/8/918:15:23،
24
22
بابک زنجانی طبق اعترافات خودش دوران سربازی را در بانک مرکزی بوده و در زمان ریاست نوربخش بهش ماموریت می دهند که برای تنظیم نرخ ارز در بازار آزاد، دلار بانک مرکزی رو در بازار بفروشه که از پورسانت آن میلیونر میشه و بعد از خدمت سربازی یکی از دلالان ارز مورد وثوق دولت بوده و این واسطه گری را به همت مسئولین دولت تا حالا ادامه داده و اگر تحریم نمی شد و به راحتی پولها رو جابجا می کرد تمام این حق دلالی میلیاردی نوش جانش بود. همین ب ز در دولت احمدی نژاد قرار بود تمامی شرکتهای دولتی از جمله هواپیمایی جمهوری اسلامی رو هم در قالب واگذاری به بخش خصوصی بخره که خوشبختانه با تغییر دولت این پروژه در نطفه خفه شد ولی متاسفانه مدیرعامل هما که نقش اصلی در این امر را داشت هنوز در مسند ریاست هما است و چراغ خاموش و با سفارش بعضی از مسئولین باقی مانده که در کار دولت جدید نیز اخلال ایجاد می کنند.
منتظر: 1394/8/923:26:10،
20
17
ومکرواومکرالله والله خیرالماکرین .بامیدرسوایی ومجازات دشمنان مردم ومیهن.
هاشم: 1394/8/923:47:30،
17
18
در چند سال اخیر نمونه چنین اختلاص هایی زیاد در کشور مشاهده شده،مشکل اصلی از نظام بانکی و اداری ایران است و به نظر بنده باید از هوش و استعداد امثال بابک زنجانی استفاده کرد نه اینکه آن ها را قربانی کرد تا حس انتقام جویی مردم فرونشیند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
رونمایی از کراس‌اوور جدید ایران‌خودرو با قیمت 75 میلیون تومان/ تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
تصاویری از خودروی جدید هایما S5 توربو; آغاز فروش از 2 مهرماه
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس وارد بازار ایران شدند + جدول قیمت
جزئیات پیش نویس دستورالعمل جدید واردات خودرو/ افزایش 30 تا 100 درصدی تعرفه واردات خودرو
قیمت کارخانه ای پژو 206 تیپ 2 و پژو پارس بنزینی افزایش یافت - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار