کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پوشاک ایرانی، به قیمت سربه‌سر هم مشتری ندارد

کدخبر:۱۶۶۷۲چهارشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۳:۴۷۲۳۵۵ بازدید

درحالی از دومین بسته ضد رکود دولت رونمایی شد که بسیاری از بخش‌های اقتصادی در رکود فرو رفته‌اند. برخی رکود شدیدی را تجربه می‌کنند و ...

درحالی از دومین بسته ضد رکود دولت رونمایی شد که بسیاری از بخش‌های اقتصادی در رکود فرو رفته‌اند. برخی رکود شدیدی را تجربه می‌کنند و برخی دیگر تا حدودی از این تنگنا رنج می‌بردند.

همان‌گونه که در تحلیل‌های ارایه شده از سوی دولت و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نیز اعلام شد، این وضع به دو علت عمده رقم خورده است. مشکلی که این‌بار از طرف تقاضا بر اقتصاد ایران مستولی شده است. درواقع کمبود نقدینگی در کشور که دلیل اصلی آن هم کاهش 50 درصدی قیمت نفت است و همچنین انتظار مشتریان در اکثر بخش‌ها مهم‌ترین علل کاهش شدید تقاضا در بازار و به دنبال آن رکود در بخش تولید یا عرضه است. چنین شرایطی با شدت و ضعف در بسیاری از بخش‌ها در جریان است. یکی از بخش‌های رکودزده مسکن است که نزدیک به یک‌ونیم‌ سال در این وضع به سر می‌برد. بخش خودرو نیز صنعت دیگری است که تقریبا از ابتدای‌ سال‌جاری در رکود فرو رفته است و دیگر خریداری ندارد، اما بازاری که طی دو‌سال اخیر افتان و خیزان ایام خود را می‌گذراند و به تدریج وارد رکود شده، بازار پوشاک است.

از‌ سال ١٣٨٤ به بعد تحت‌تأثیر نرخ تورم بالا و رشد اقتصادی پایین که هزینه‌های مردم را افزایش و درآمدهای آنها را کاهش داد، به‌تدریج و تاکنون سهم پوشاک و کفش را از کل هزینه‌های ایرانی‌ها کاهش داده و درواقع خانوارها درآمد خود را صرف خرید مایحتاج ضروری خود مانند موادغذایی و تأمین مسکن کرده‌اند. اما در ماه‌های اخیر سایه رکود بر این بازار سنگین‌تر شده است، به‌طوری که فعالان این بازار از شرایط به وجود آمده گلایه می‌کنند.

دقیقا کاهش قدرت خرید مردم باعث شده است تا آنها کمتر به سمت خرید پوشاک نو بروند. کسانی که هم تا حدودی قدرت خرید خود را حفظ کرده‌اند، با توجه به چشم‌انداز لغو تحریم‌ها و تحولاتی که در انتظار اقتصاد ایران و بازار است، ترجیح می‌دهند تا رسیدن کالاهای جدید که احتمالا قیمت ارزان‌تری هم دارند، صبر کنند.بدین ترتیب این دو عامل دست به دست هم داده‌اند تا بازار پوشاک هم از رکود موجود دور نماند و آن را تجربه کند.

در همین زمینه «حمیدرضا یوسفی‌فر» نايب‌رئيس اتحاديه پوشاك در گفت‌وگویی که با تابناک داشته است، از عميق‌تر شدن ركود در بازار پوشاك خبر داده و گفته است:

توليدكنندگان امسال توليدشان به قدري بود كه تقاضايي براي پوشاك خارجي وجود نداشته باشد، اما درعين‌حال خريدها نسبت به سال‌هاي قبل بسيار كمتر بود. دبیر کارگروه مد و لباس خاطرنشان كرد: افت شديد خريد سبب شد تمام پوشاك تابستانه بدون مشتري بماند، بنابراين انبارها اين روزها پر است از لباس‌هاي غيرفصل كه دپو شده است.
بدین‌ترتیب همان‌گونه که عبدالناصر همتی مدیرعامل بانک ملی نیز اشاره کرده، هم‌اکنون بالغ بر ٩‌هزار‌ میلیارد تومان کالا در انبارها دپو شده است که عمده این کالاها را کالاهای بادوام نظیر لوازم خانگی و خودرو تشکیل می‌دهد. بنابراین با اضافه شدن پوشاک به کالاهای دپوشده رقم کالاهای انبارشده باز هم افزایش می‌یابد.

افزایش دستفروشان پوشاک

طی سال‌های اخیر یکی از پدیده‌هایی که در خیابان‌ها و بازار مشهود است، افزایش قابل توجه تعداد دستفروشانی است که معمولا همه نوع کالایی را می‌فروشند. به‌طور معمول قیمت کالاهایی که این دستفروشان عرضه می‌کنند از فروشگاه‌ها پایین‌تر است و این تفاوت قیمت باعث بقای آنها در خیابان‌ها شده است.حال نايب‌رئيس اتحاديه پوشاك پرده از چرایی رشد شدید دستفروشان به‌خصوص در بخش پوشاک برداشته است. به گفته يوسفي‌فر، كمبود نقدينگي، توليدكنندگان را ناگزير كرده كه توليدات‌شان را به قيمت‌هايي سر به سر عرضه كنند، ولي با اين حال باز هم مشتري براي توليدات آنها نيست.وی با اشاره به اين‌كه ركود از‌ سال گذشته بيشتر شده و اين كاملا در بازار مشهود است، اذعان كرد: ركود حاكم باعث شده مغازه‌داران كارگراني را استخدام كنند تا محصولات‌شان را زير قيمت در خيابان‌ها و متروها به‌عنوان دستفروش عرضه كنند.

بنابراین همان‌گونه که نایب‌رئیس اتحادیه پوشاک هم عنوان کرده عمده دستفروشانی که طی سال‌های اخیر به جمع دستفروشان اضافه شده‌اند، درواقع کارگرانی هستند که از سوی فروشگاه‌ها استخدام شده‌اند و در ازای کاری که انجام می‌دهند دستمزد می‌گیرند.همان‌گونه که تجربه نشان می‌دهد هرگاه سطح درآمدهای افراد افزایش یابد و از سوی دیگر نرخ تورم پایین باشد، باعث می‌شود تا به جای تمرکز هزینه‌ها روی مایحتاج ضروری، خرید کالاهای کمتر ضروری‌تر و پرداختن به تفریح و امور فرهنگی افزایش یابد. بنابراین کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در ادامه و با اجرایی شدن بسته خروج از رکود همراه با مهار تورم دورنمای رونق برای بازار پوشاک ترسیم شود.


تا 2 سال آینده صنعتی به اسم پوشاک نخواهیم داشت

 ماجرای بدی وضعیت بازار پوشاک، ریشه در عواملی دارد که «جواد درودیان» رئیس اتحادیه پیراهن دوزان در گفت وگو با «شهروند»،بدانها اشاره دارد. او رکود موجود در بازار پوشاک را بی‌سابقه دانست و در خصوص وضعیت کنونی بازار گفت: کاهش قدرت خرید مردم در کنار افزایش هزینه موجب شده، سهم پوشاک در سبد مصرفی خانوار هر روز کوچک و کوچک‌تر شود؛ به طوری که این روزها بسیاری از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان فعال در این بخش تولیدات و محصولات خود را با قیمت سربه سر عرضه می کنند.
او با بیان اینکه این روزها تولیدات برای انبارها صورت می‌گیرد نه بازار، ادامه داد: به عنوان مثال از ٢٠٠ هزار دست لباس تولید شده در واحدهای تولیدی در بهترین شرایط، تنها ٥٠ هزار دست آن به فروش رسیده و مابقی آن به دلیل نبود مشتری انبار شده است. به عبارت دیگر  بیش از ٧٥ درصد تولیدات در این صنعت  بدون مشتری باقی مانده است، حال آن که  واحدهای تولیدی خود نیز با ٢٠ درصد ظرفیت تولید کار می کنند. رئیس اتحادیه پیراهن دوزان وپیراهن فروشان، واردات بی‌رویه را یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات این صنف برشمرد و گفت: در شرایطی که تولیدات یک کشورجوابگوی نیاز داخلی است، چرا باید حجم گسترده ای از نیاز بازار از محل پوشاک خارجی که به صورت رسمی یا غیر رسمی وارد شده ، تامین شود. به گفته این فعال صنفی، برندهای چینی به دلیل قیمت پایین شان بازار ایران را تصاحب کرده اند و مردم نیز به دلیل کاهش قدرت خرید ترجیح می دهند که جنس های ارزان را خریداری کنند. به عنوان مثال در ایام محرم بیش از ٦٠ درصد پیراهن های مشکی بازار، چینی بودند. او معتقد است چنانچه وضعیت بازار و واردات پوشاک به همین روال پیش رود، تا ٢ سال آینده صنعتی به نام پوشاک نخواهیم داشت.

افزایش مالیات در شرایط رکود

درودیان با بیان اینکه دریافت مالیات های بی‌رویه نیز از مواردی است که واحد‌های صنفی را با مشکل مواجه کرده است، افزایش قابل توجه مالیات در سال جاری را مورد انتقاد قرار داد و گفت: به عنوان مثال واحدی که مالیات آن در سال گذشته ٤ میلیون تعیین شده بود، امسال مالیات ٣٠ میلیون تومانی برای آن در نظر گرفته شده است، اما سوال اینجاست که این افزایش مالیات در شرایط رکود بازار بر اساس چه معیار و مبنایی صورت گرفته است. او ادامه داد: به عنوان مثال در یک کارگاه تولیدی ٨ ماشین دوخت وجود دارد که تنها ٢ دستگاه ازآن کار می کند، ولی وقتی مامور مالیاتی به واحد مراجعه می کند، نرخ مالیات را بر اساس ٨ دستگاه ماشین دوخت تعیین می کند وهیچ توجهی به شرایط رکود و میزان تولیدات ندارد.

تولید کننده ای که پیک موتوری شد

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان همچنین با اشاره به فعالیت ٤ هزار پیراهن دوز دارای پروانه کسب در کشور، گفت: درحال حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل و کارگران آنها بیکار شده اند و به شغل هایی همچون پیک موتوری و رانندگی در خیابان‌ها روی آورده‌اند. او ادامه داد: یکی از هم صنف‌های ما به دلیل رکود در بازار و نبود مشتری درحالی ١٠٠ هزار دست از تولیداتش در انبار باقی مانده که این روزها برای تامین نیازهای روزمره خانواده اش به عنوان یک پیک موتوری مشغول به کار است. این فعال صنفی در پاسخ به چرایی صادرنشدن پوشاک ایرانی نیز اظهار داشت: محصولات ایرانی به لحاظ کیفیت قابلیت رقابت با تولیدات مطرح جهانی را دارد، اما متاسفانه به دلیل مناسب نبودن فضای کسب و کار در ایران و نرخ تورم، قیمت تمام شده تولید در ایران بسیار بالاتر از رقبای خود است. به گفته درودیان، امروزه تولیدکنندگان پوشاک در فضایی کاملا نابرابر با محصولات کشورهای دیگر رقابت می‌کنند، زیرا بسیاری از کشورها، از اروپا گرفته تا ترکیه درشرایطی بسیار بهتر از کشور ما مواد اولیه خود را تأمین می‌کنند.او همچنین به برخی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان داخلی اشاره کرد و افزود: کند بودن روال‌های دولتی درکشورما ازجمله برای اخذ مجوزهای قانونی، ورود مواد اولیه از گمرک یا تسهیلات بانکی از موارد دیگری است که فضای رقابت برای تولیدکنندگان داخلی در مقابل محصولات خارجی را دچار مشکل کرده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی: 1394/8/600:22:05،
87
30
به امید نابودی تمام صنعت فرسوده و پر از تقلب ایران که به بهانه حمایت از تولید داخل،سالهاست دارند خون مردم را میمکند.
مستعار: 1394/8/607:01:38،
33
75
تا زمانی که ادمای بدون کوچکترین عرق ملی مثل نویسنده این کامنت وجود دارند شرایط موجود لایق این ملته.
اگه تمام صنایع نابود شن مردم واسه زنده موندن همو میخورن ، اونموقست که جرات نمیکنی بعد از هشت شب بیرون باشی ، اما افسوس که نادانان همه چیزو اماده میخان و فقط جلو چشمشونو میبینن
نفت شده ۴۰ دلار کم کم وضعیت معیشت مردم طوری میشه که پول خوردو خوراکم ندارن پولا رو میدیم به تولید کننده های چینی
شما هم اگه الگوت زندگی عربای خلیج فارسه که با تنبلی پول در میارن باید بگم جای اشتباهی بدنیا اومدی
علی: 1394/8/607:49:45،
51
16
مردم پول مفت در نمی آرند که بریزند تو جیپ کارخونه دار
جنسشون کیفیت دوام ظاهر مناسب و بروز داشته باشه مردم دستشون رو هم میبوسند.
ولی به بهانه تولید داخل و حمایت و این چیزا مردم را نمی شود ... کرد
حقیقت محض: 1394/8/608:41:16،
29
16
میدونی چرا تولیدات ایرانی خصوصا پوشاک خریداری نمیشه.چون 2 زار اعتماد به ایرانی نداریم.با اینکه خودمون ایرانی هستیم.از کوچکترین فرصتی واسه اینکه قیمت تولیدش رو پایین بیاره استفاده میکنه.نمیخرم و تا عمر هم دارم نخواهم خرید.چون ذره ای به کیفیت محصول اعتماد ندارم.
علی: 1394/8/610:50:19،
22
15
خدا از اداره استاندارد نگذره که با اهمال و رشوه گیری کار را بجایی رساند که جنس ایرانی مترادف آشغال شده است.اول بگم من اون جا کار نمیکردم،ولی مسئول کنترل کیفیت یک کارخانه کوچک تولید لامپ بودم.ماموران استاندارد حتی زحمت آمدن به درون کارگاه را هم به خودشان نمیدادند و دم در بوق میزدند تا یک بسته تولید روز را تحویلشان بدهیم. مدیر کارخانه هم لامپهای خوب را انبار کرده و هر بار به عنوان جنس تولید روز تحویل میداد.حتی چند بار لامپ اسرام آلمانی را بجای لامپ تولید شده تحویلشان داد و کسی توجهی نکرد.وقتی پرسیدم چرا اینطوری کار میکنند،به من توضیح دادند که اداره استاندارد هر سال یک سری نیروی قراردادی میگیره و سر سال هم بیرونشان میکنه تا به خیال خودش باند درست نکنند!! در صورتی که همین کار باعث شده بود کسی دلش به کار نسوزه و تا سر یک سال تا میشه جیبشان را پر کنند!!
محسن: 1394/8/611:04:12،
22
15
عزیزم من چی بگم ؟
بگم به امید نابودی قشر کارمند ایران که روزی 20 دقیقه کار می کنند ؟
بگم به امید نابودی کارگران که مدام از زیر کار در میرند ؟
یه مدلی افاضه کلام می کنید هر کسی ندونه فکر می کنه به جز صنایع کشور, ماشالله اخلاقیات و وجدان کاری و ... مردم همه همسطح آلمانه !!!!!
الان امثال لباس های پاتن جامه واقعا از چینی بی کیفیت بدتره ؟ کفش ملی از زیر پله ای های چین که روش یه مارک نایکی می چسبونن جفتی 200 هزار می فروشن به ملت بدتره ؟ نه !!!
ملت ما دنبال اسمن, نه دنبال جنس. کفش ملی کلاااااااااس نداره برای عزیزان.
در ضمن خدمت رئیس اتحادیه عرض کنم که دلیل عدم رقابت پذیری شما اینه که کمپانی های خارجی با بهره کشی از کارگران امثال بنگلادش و ... هست که قیمت رو ارزون تموم می کنن, ربطی به قیمت مواد اولیه نداره.
محمود: 1394/8/600:25:50،
23
45
واقعا کیفیت خیلی از پوشاک ایرانی نسبت به وارداتیها بهتر است. البته ممکن است در حد برندهای معروف نباشد اما نسبت به اجناس هندی، چینی، بپگلادشی و ... که بازار ایران و کشورهای اطراف را پر کرده اند بهتر است. در مورد پوشاک ما ایرانیها بی انصافی می کنیم و تولیدات ایرانی را نمیخریم. اگر سری به کشورهای خلیج فارس که اتباع جنوب شرق اسیا زیادند بزنید مشاهده می کنید که نسبت به تولیدات کشور خودشان چه حساسیتی داشته و خرید می کنند به ویژه پوشاک. باید نگرشمان را عوض کنیم.
بی‏ ‏نام: 1394/8/600:33:30،
64
19
روحانی‏ ‏خیلی‏ ‏خیلی‏ ‏مچکریم
کلیدت‏ ‏نفسمون‏ ‏رو‏ ‏داره‏ ‏قطع‏ ‏میکنه
Mohammad: 1394/8/608:03:16،
15
44
بی نام اول خودتو درست کن بعد به این و اون گیر بده
تو این مملکت ادم حسابی پیدا نمیشه تو گیر دادی به روحانی
بیشتر این واردات در دوران ان مرد بزرگ !!! احمدی نژاد رقم خورده در همه زمینه ها
میهن: 1394/8/610:29:38،
15
18
روحانی و احمدی نژاد چرا با هم مقایسه میکنید مملکت رو قانونی که نوشتند جلو میبرند اگه میخواهید مملکت تغییر کنه قانون کشور باید بازنویسی بشه نه رئیس جمهور و وزیر و غیره اینها هم مطیع همون قانون هستند
reza: 1394/8/601:16:03،
38
19
یک زمانی ارزش پول مردم 3 برابر کم شد و ارزش انبارهای پر سه برابر زیاد شد اصلا کالاهایی که با نرخ ارز ارتباط نداشتن یا کم ارتباط داشتن دلیلی نداشت گران بشه ولی فروشنده های بی رحم به بی نظمی اقتصادی دامن زدند قیمتها هرکی هرکی نه نظارتی نه مدیریتی 99% بازار هم جنس چینی خب معلومه همچین وضعی به وجود میاد.
ashkan: 1394/8/601:42:31،
26
8
8 سال پیش میتونست خوب باشه وضع ولی نشد
دیگه عمرآ نفت افزایش داشته باشه نهایتآ 10 دلار بره روش ولی احتمال کاهشش خیلی زیاده تا سال 2020 قیمت نفت خام نصف این هم میشه برای این که هزینه تامین سایر انرژی های پاک هر روز داره ارزون تر میشه
سردیا: 1394/8/602:25:07،
34
11
پوشاک مرد....... الفاتحه.
دلال ها به فکر کشت سیب زمینی و چغندر قند باشند.
reza111: 1394/8/607:35:58،
32
13
این تولید کنندگان به اصطلاح محترم چرا همگام با خارجی ها وتحریم کنندگان خارجی قیمت محصولات آماده خودرا 3برابر کردند ومردم ومصرف کننده ایرانی را در تنگنا گذاشتند وحال انتظار یاری دارند بخدا تا قرون آخر از دماغتان بیرون نیاید اوضاع تان روبه راه نخواهد شد
خدا به حق حکم می کند وظالم فانی است باید تمامی دزدان وگرانفروشان وگردنکشان به سزای عملشان برسند.

ما مردم از دست این به اصطلاح هموطنان بیش از دشمنان ضربه خوردیم وهیچ فریادرسی نداشتیم ولی ای گران فروشان بدانید ما هم خدایی داریم.
مهدی: 1394/8/607:48:48،
15
15
هر وقت که اقتصاد آزاد شد و از انحصار و فساد در بیاد همه چی درست می شه..
ایرانی: 1394/8/614:11:04،
16
13
هروقت کشورآزاد شد اقتصاد هم آزاد میشه
فلفل: 1394/8/607:52:22،
23
17
از بركت دولت واعضائ پر نفوذ وسخنور آن است كه همه چيزشان شده حرف ودر هين صحبت با لبخند مليح صحبت كنند آن طوري صنايع كشور را بيچاره كردند0
حقوق بگير: 1394/8/608:16:44،
16
19
چطور است كه برخي ميگويند با افزايش قيمت ارز شرايط براي صادرات بهتر خواهد شد ولي پس چرا پوشاك مازاد صادر نشده و قابليت رقابت در قيمت را ندارد؟؟؟ نتيجه اينكه هر كالايي در جهان قيمت مشخصي بر حسب دلار دارد و بالاتر بردن قيمت ارز وضعيت رقابت را بدتر كرده و فقط جيب يكعده دروغگو را پر كرده است.
آرش: 1394/8/609:25:44،
14
16
هر سال بدتر از سال قبل
ak: 1394/8/609:50:54،
13
16
بسته ضد رکود نبود. بسته ضد کمپین خرید خودرو بود.
زرتشت: 1394/8/610:26:47،
7
12
وضع صنعت تا زمانيكه تو كشور رانت وجود داره همينه تا زمانيكه حكومت به حمايت بي چون و چرا از عواملش ادامه ميده همينه. اگه بازار تو ركوده و مردم نميتونن پول در بيارن چطور بانك ها بهره هاي سي درصدي از وام مردم ميگيرن؟ خوب يادمونه كه تو امريكا بدليل ركود بهره بانك ها به صفر درصد رسيد تا مردم به سمت سرمايه گذاري و توليد برن
t: 1394/8/610:37:02،
20
16
مثلا در مورد پیراهن و شلوار:با اون کیفیت بد پارچه،کیفیت بد رنگ،نداشتن زیبایی،بد فرم و قناس بودن ،دو تا پیراهن از یک مدل و طرح با سایز یکسان، میبینین که یکی کوچیکتر از اون یکیه
بدتر از اون یه لیبل خارجی تن لباس یا شلوار میچسبونن که عوام فریبی کنن(خودشون هم میدونن که جنسشون آشغال و بنجله که حتی حاضر نیستن برد کارگاهشونو رووش بزنن)
همون بهتر که ورشکست بشن
t: 1394/8/610:47:14،
21
16
اگه واقعا اجناس کیفیت خوبی داشت،دوام اون جنس بالا میرفت و جلوی خیلی از هزینه های اضافی(مثل خرید دوباره و سه باره و n باره) گرفته میشد و با جمع کردن همین هزینه ها کلی پول توو دست مردم میموند.
حیف که خیلی از ایرانیا دزدن و خون مردمشونو میخورن.
مثلا قدیما اجناسشونو با کیفیت بد تولید میکردن و میخواستن مردمو سرکیسه کنن و کردن(چون باعث میشد که مردم دوباره و سه باره و ...باره خرید کنن) و وقتی دیدن مردم از جنس ایرانی بیزار شدن از ترفند دومشون استفاده کردن که همون زدن مارک های خارجی رووی اجناس بنجل بود که از اعتبار برند های جهانی استفاده کنن
hamid: 1394/8/612:20:42،
10
16
ایران به سمت ورشکستگی اقتصادی و نهایتا سقوط پیش میرود
علی: 1394/8/614:34:32،
8
13
من که همیشه پوشاک ایرانی میخرم و راضی هم هستم, نه اینکه برم تو اولین مغازه و جنس بنجل بخرم, میرم بازار تهران و یه کم وقت میذارم و همیشه جنس خوب با قیمت مناسب پیدا میکنم, میخوام بگم که همه رو نباید به یه چوب زد , تو همین مملکت تولیدکننده با کیفیت و قیمت مناسب وجود داره و باید ازش با خرید محصولاتش حمایت کرد, اینجوری اونی که کارش درسته میمونه و بقیه یا باید تعطیل کنن و یا کیفیت و قیمتشون رو درست کنن, ولی با نخریدن جنس ایرانی بطور کلی فقط تیشه به ریشه خودمون میزنیم و بس.
علیرضا: 1394/8/621:26:36،
8
15
اون تولیدکننده ای که 100 هزار پوشاک تو انبار داره و پیک موتوری شده پیشنهاد می کنم فعلا تا بازار راه بیفته 5 هزار تا از پوشاکها رو دونه ای 20 هزار تومن حراج کنه که جمعا 100 میلیون پول بدست میاره مردم رو جیگر فرض کردید با این بیانات گهربارتون
وحید ر: 1394/8/621:58:09،
10
18
وقتی همه عوامل تولید لباس یکجا جمع نیست و از نخ تا لباس آماده چند دست میچرخه و از طرفی تولید هم در مقیاس صنعتی نیست و بیشتر توسط خرده تولید کننده و با واسطه به دست مصرف کننده میرسه، قیمت تمام شده بالا میره و خرید به صزفه نخواهد بود
بد نیست یه نگاهی به صنعت پوشاک ترکیه بکنیم و ببینیم شبیه ما عمل میکنند؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما